Goede vooruitzichten voor het vakonderwijs in West-Friesland Ottenbros won vijfde ronde van Castricum Een grote dag voor de „Duinranders" AJkmaar won verdiend van R.K.A.F.C. Raad van Graft verhoogde het vergunningsrecht f Hoe onze tekenaar Alkmaars Jongensstad zag ■tvW. Terpsichore geëerd lichtpaleis te Bergen in aan Zee Meer aandacht voor leerlingenstelsel De vraag naar vaklieden] blijft Diploma-uitreiking vakonderwijs De Kerkvoogdij van West-Graftdijk krijgt een hogere subsidie Akersloot Akersloot krijgt ec% zwembad Warmenhuizen Langendijk St. Pancras MAANDAG 30 JULI 1951 JON6>BNS STAD TB AUChOAAR dit" i<» DIRCU^ <Zsn& HET RUIKT ER. EAHT NAAR ZA^<55EU EN 2.X P. t>A6 EBA/ AN/DBft. PRcxSeAMI^A,^ lx H60 AU HÊEU VEEU 8UR.ÓS-N)&e5- TER«U öETeXÊMt>^ N)AAR HENIX MARTIN IS» ÜNÖE-- TWJPEUD DB J0N6STEU VrwS JAM^EW, tLOWN VAN Her- Riföcuu«g> HIÉR. 'WOONT? PE <SEVAN<5ENBEWAARP®2..- EN HIER. WOMEN1 2j)M ARREÖTAN- TeivWEU. 'CÓTANDS.VBR.'5CWUff Vergadering te Hippolytushoef De algemene aspecten van het vakonderwijs in West-Friesland zijn gun stig te noemen. Mochten verschillende passages uit het jaarverslag een so bere weerspiegeling geven, de resultaten voor het nieuwe jaar beloven zeker beter te worden. Meerdere technische scholen zijn in het afgelopen jaar op gericht, maar ook het leerlingenstelsel krjjgt nu de volle aandacht. Van regeringswege zal een aparte inspecteur voor deze tak van onderwijs worden aangesteld. Bij de industrie vindt het systeem steeds meer ingang en diverse bedrijfsverenigingen propageren hun landelijke leerlingstelsels. Aldus formu leerde de heer .J. E. Terra tijdens de te Hippolytushoef gehouden vergadering van de vereniging ter bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland het ingevoerde leerlingenstelsel. Daarna vond de opening plaats van de tentoonstelling, welke was onder gebracht in de Mulo-school te Hippo lytushoef. Onder de inzendingen wa ren verschillende fraaie werken. Zo wel van ontwerp als kwaliteit was alles keurig verzorgd. Ongetwijfeld hebben de jeugdige deelnemers aan deze expositie de jury voor een moei lijke taak geplaatst. Het gehalte zowel van timmer- als metselwerk stond zeer zeker op een hoog peil. In zijn openingswoord heette de voorzitter Ir. C. Keesman speciaal de wethouder der gemeente Wieringen, de heer F. Bontkes, welkom. Verder werden welkom geheten het erelid, de beer Vettelman, alsmede hoofdbe stuursleden en patroons, van wie velen blijk van medelven gaven. In een kort overzicht schetste spr. de verschillende kwesties welke het afgelopen jaar aan de orde kwamen. Spr. herinnerde aan de avondschool te Spierdijk, die tot liquidatie was ge doemd en behoorde tot een der best geleide scholen in het rayon. Hoewel voor het komende cursusjaar door de Wet een minimum leerlingenaantal zal worden verlangd voor voortzetting van deze school, heeft men toch alle hoop behouden dat de school behou den zal blijven. Mede door tussenkomst van het Departement en Inspectie hoopt men dit te kunnen bereiken. Verder ligt het in de bedoeling om het leerlingenstelsel der Schildersvak groep succesievelijk te veranderen tot een landelijk stelsel. De aannemers hebben echter hierin niet alleen een stimulerende taak, doch dienen dit tevens te ondersteunen. Mochten de meeste vaklieden met een angstig hart de toekomst tegemoet zien, hiervoor is volgens spr. weinig reden. De ach terstand in de industrialisatie en wederopbouw zijn van zodanige aard, dat in de toekomst zeker de vraag naar geschoolde krachten zal blijven be staan. Namens de ontvangende vereniging voerde de heer J. Klein het woord. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat thans Wieringen de eer was te beurt gevallen als gastheer te mo gen optreden. Hij bood namens de af deling alle gasten bij het diner „tulen" aan, een specifieke Wieringer kermis- tractatie. De heer Bontkes sprak namens het gemeentebestuur waarderende woor den over het werk van de avond- tekenscKool. Verschillende ingekomen stukken, w.o. een schrijven van het Ministerie omtrent samenwerking met de am bachtsschool te Schagen, alsmede over de benoeming van de nieuwe inspec teur bij dit onderwijs, de heer Punt- höler werden voor kennisgeving aan genomen. De rekening en verantwoording over het jaar 1950 werd goedgekeurd met aan inkomsten f 13219,49 en een batig saldo van f735,36. De begroting voor het dienstjaar 1951 werd vastgesteld op een bedrag van f 16138.Op deze begroting is nog geen goedkeuring ontvangen van het Departement. In de rondvraag werden nog enige vragen van huishoudelijke aard ge steld, welke door de voorzitter, de heer Keesman, nader werden toege licht. Voor de eindexamens van de avond-teken- scholen der vereniging tot bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland slaagden: J. C. Sprenkeling (mets.), Heiloo; J Brakenhoff (mont.), Castricum; D. van Eeken (timm.), N.-Niedorp; H. H. Overtoom (timm.), Zuid- scharwoude; IJ. Poland (timm.), N.-Niedorp; C. v. d. Bijl (timm.), St. Pancras; M. J. Boeve (timm.), N.Niedorp; C. de Wit (timm.), St. Pancras; M. v. d. Weerd (meubelm.), Zuid- scharwoude. EINDEXAMENS LEERLINGENSTELSEL A- EN B-OPLEIDING Opleiding timmeren, werkstuk tuintafel kozijn. Geslaagd A-diploma: G. J. Engeringh, Noordscharwoude; T. J. Luk, Obdam (2e pr.) Alcmaria-clftal won van Kolping Boys 1 Zaterdagavond speelde Kolping Boys 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van Alcmaria. Er werd van' beide zijden met flinke ac tiviteit gespeeld en ofschoon Alcma ria technisch als de meerdere werd beschouwd, had zij de handen vol aan het K.B.-team. Met de rust had Alc maria de leiding met 10. Kort na de hervatting maakte K.B. gelijk. Alcma ria wist de stand met een onhoudbaar schot te brengen op 21, doch Jong^ bloed van K.B. maakte alweer spoedig gelijk 2—2. Het scheen, dat de wed strijd met deze stand zou eindigen, dpch slechts 2 minuten voor het einde slaagde Alcmaria er in de keeper te passeren en won deze wedstrijd met 32. Er werd goed spel geleverd en het was een uitstekende oefenwed strijd. Nauwelijks was de dagvorstin Zaterdagavond in haar bed van purperen wolken ter ruste g'e- gaan, of Bergen aan Zee maakte zich op om Terpsichore, de muze van de dans, een fees telijke ontvangst te bereiden. Rappe handen toverden de Boulevard met duizenden lichtjes om in een spookjesachtig lichtpaleis^ dat een schitterende aanblik boor. Aangelokt door dit fantastisch geheel trok een enorme menigte naar de Boulevard. Fietsen, auto's-, trams, zelfs een extra-tram brachten tal van nieuwsgierigen en vereerders van de muze naar dit danspaleis. Nauwelijks klonken de eerste tonen van het enorme pierement door de ruimte, of het paleis was één draaiende menigte. Als lichtende fakkels zag de bezoeker vooral in de verte prachtig geïllumineerde gebouwen als Trianon, Het Roefje en andere. De organisators van dit lichtfeest en dit dansfeest, kunnen met grote voldoening op dit avondfeest te Bergen aan Zee terugzien. BERGEN'S HARMONIE HEEFT HET DRUK Op Woensdag 25 Juli liet Bergen's Har monie tijdens de Verlichtingsavond opge wekte klanken horen in de feestelijk ver lichte straten van Bergen. Zondag trok ken de onvermoeide muzikanten naar Catrijp om daar de bijzondere voetbal wedstrijd DuinrandersVios op te luiste ren. Op Dinsdag 31 .Juli geeft de Harmo nie een concert in de Muziektuin aan de Eeuwigelaan des avonds om acht uur, on der leiding van de directeur de heer D. Visser. LAAGSTE INSCHRIJVER Op het Domeinkantoor in Wieringerwerf is Vrijdag de herbouw van achttien pachters woningen aanbesteed. Voor de electrificatie was laagste inschrijver de heer P. Ruiter te Bergen voor f 7500,—. De door de Zaanse wielerclub DTS georganiseerde vijfde ronde van Castri cum is gewonnen door de Alkmaarder J. Ottenbros, die in de eindspurt de baas bleef over Trompetter uit Wie ringen, Voorting uit Alkmaar, Timmer mans uit Zaandam en Koeman uit Krommenie. De race van amateurs, die over hon derd km. ging, had een spannend ver loop. Adri Voorting. die vijfmaal van fiets moest verwisselen onder de race, toonde zich wel de sterkste rijder van het veld en was de favoriet van het publiek. Vele malen trachtte hij te ont snappen, maar zonder succes. Ottenbros en Trompetter profiteerden van de ri valiteit tussen Voorting, Koeman en Timmermans en plaatsten zich eerste en tweede. Aanvankelijk protesteerden Voorting en Koeman na afloop, doch zij trokken later hun protest weer in. Bij de nieuwelingen, die 50 km. re den, slaagde de IJmuidenaar W. Eel- sing er in te zegevieren na een race, waarin wel hard werd gewerkt, maar waarin de groep tot het einde toe bij een bleef. Derde werd hier onze oud plaatsgenoot B. Lute, die thans in 's Gravenland woonachtig is. De uislagen waren: amateurs: 1. J. Ottenbros, Alkmaar, 2 uur 36 min. 28 seconden; 2. J. Trompetter, Wieringen: 3. A. Voorting, Haarlem; 4. G. Timmer mans, Zaandam; 5. E. Koeman, Krom menie; 6. M. Snijder, Halfweg; 7. S. Pranger, Anna Paulowna; 8. T. Peters, Haarlem; 9. J. Botman, Lutjebroek. Officiële opening van het nieuwe voetbalterrein Met de officiële opening van het aan alle eisen voldoende terrein aan dc Smeerlaan ging een lang gekoesterde wens in vervulling. Nadat 's morgens een H. Mis was opgedragen ter intentie van de Duinranders en in bet vereni gingsgebouw alle leden zich hadden verenigd aan het ontbijt, volgde tegen de middag de inzegening van het ter rein door Pastoor Drost. De eerste partij zo worden gespeeld door de adspiranten van Duinranders en van Vios. Pastoor Drost bracht de bal aan het rollen. Het werd een aar dige wedstrijd, waarin de jeugdige gastheren de jongelui uit Warmenhui- zen met 34 als hun meerdere moesten erkennen. Officiële opening. 's Namiddags volgde de officiële ope ning. Nadat Bergen's Harmonie met het tamboercorps voorop, onder het spelen van een vrolijke mars, een rondgang om het speelveld had gemaakt, kwa men verschillende sprekers aan* het woord. De heer N. Kleverlaan, voorzitter van de Duinranders, heette namens de feestvierende vereniging alle aanwezi gen hartelijk welkom en wendde zich daarbij in het bijzonder tot de hoofd- Groen witten benutten hun kansen goed De Groen-Witten hebben hun sup porters een prettige avond bezorgd, door in een goed gespeelde wedstrijd de overwinning te behalen. In de 1ste helft, toen Alkmaar direct enthousiast begon, werden haar aan vallen steeds onderbroken door de A.F.C.-achterhoede. Er waren 10 min. gespeeld, toen Heinis een weifeling in de verdediging der gastheren afstraf te, hiermede A.F.C. de leiding bezor gend. Opleiding loodgieters: werkstuk no. 1 ver gaarbak, no. 2 trechter, no. 3 spruitstuk in lood. Geslaagd A-diploma: G. Schipper, Zuid- scharwoude no. 1 (2e pr.); no. 2. (Ie pr.) en no. 3 (3e pr.). B 2 opleiding smeden. Ge slaagd B-diploma: B. Burger, Heerhugowaard; werkstuk raam (2e prijs). Wel kwamen er nog enkele kansen voor de blauw-gelen, doch deze ble ven onbenut. Na de thee speelde Alkmaar het spel meer over de vleugels, waardoor veel gevaar ontstond voor het A.F.C.- doel. Met een schot in de uiterste hoek gelukte het Bruin, doelman Popma te paseren. Dit doelpunt stimuleerde de groen-witteploeg zodanig, dat hun spel veel beter werd dan voor rust. Door snel reageren van midvoor Kok kwa men de gastheren aan hun 2de doel punt. Een bal die van de lat terug sprong kopte deze speler keurig in. Het spel van de bezoekers werd er nadien niet beter'op. Toen Heinis met een hard schot geen geluk had, deed Gerritse het aan de andere kant beter en zo won Alkmaar deze wedstrijd met 31. Scheidsrechter Biskanter leidde deze prettige partij zeer ver dienstelijk. Vrijdagavond kwam de raad bijeen on der voorzitterschap van burgemeester Da- lenberg. Met leedwezen deelde de voor zitter mede dat de secretaris, dc heer N. Keyzer, door ziekte niet aanwezig kon zijn. Medegedeeld werd, dat de Grafter- baan en de Globdijk opnieuw zullen wor den geteerd. Beter zou zijn een grondige vernieuwing. Dit behoort helaas momen teel tot de onmogelijkheden. Op aandringen van Ged. Staten stelden B. en W. voor een verordening vast te stellen, waarbij het vergunningsrecht voor nieuw uit te geven vergunningen voor da verkoop van sterke drank in het klein wordt verhoogd van 100 tot 170,. Het verlofrecht voor verkoop van zwak-alco- holische dank in het klein zal worden ge bracht van 25 op 45. Bij circulaire van de minister van Bin nenlandse Zaken werd de raad in overwe ging gegeven om aan het gemeenteperso- neel een vacantietoeslag te verstrekken van twee procent van het loon tot een maximum van 50, voor hen wier bruto loon niet uitgaat boven de maximum- wedde, verbonden aan de rang van com mies bij het Rijk. De raad besloot beide voorstellen overeenkomstig het advies van Ged. Staten aan te nemen. Het schoolbestuur en de commissie van toezicht der lagere tuinbouwschool te Z.O. Beemster verzochten een jaarlijkse bijdra ge in de vaste kosten der school voor leer lingen uit de gemeente. Bedoelde kosten zijn die, welke niet voor Rijkssubsidie In aanmerking komen. Als voorlopge raming werd opgegeven een bijdrage van 35 tot 43 per leerling. Het aantal leerlin gen uit de gemeente bedroeg negen. B. en W. stelden voor de gevraagde subsidie voor 1951 te verlenen, waartoe de raad besloot. Het bestuur van de Vereniging voor Gezinsverzorging Schermereiland en Om streken verzocht een subsidie voor de verleende hulp aan Inwoners der gemeen te. De regeling van de subsidiëring der gezinsverzorging is neergelegd in de mis sieven van de minister van Sociale Za ken en bedraagt voor de gemeente 1 per verzorgde per dag. In het tijdvak van 1 September 1950 tot 1 Januari 1951 kwamen in deze gemeente 121 verzorgingsdagen voor en ln het tijdvak van I Januari 1951 tot 1 Juni 1951 190. De totale gevraagde subsidie bedroeg 311. Gezien de belang rijkheid van het maatschappelijk werk, door de vereniging verricht, stelden b' en W. voor de gevraagde subsidie te ver lenen. De heer Schokker zag het bedrag op te nemen op de suppletoire begroting voor 1951 voor het verlenen van deze subsidie gaarne zó verhoogd dat reeds re kening werd gehouden met een evenredi ge vergoeding voor het tweede halfjaar 1951. De raad kon zich ook met dit voor stel verenigen. Door verschillende onvoorziene onkos ten bij de verbouwing en uitbreiding van de o.l. school te West-Graftdijk bleek het aangevraagde crediet onvoldoende te zijn. De geraamde kosten waren met 4.601,28 overschreden. B. en W. stelden voor hier van 3.188,60 te verantwoorden op de post „kosten van herstel", af te lossen in tien jaren en de geldlening van 30.000 te verhogen met 1.4X2,68. Hoewel verschil lende raadsleden van oordeel waren dat de gemaakte kosten wel wat hoog waren, keurden dit voorstel goed. In een vergadering, welke op 24 Octo ber 1950 was gehouden, had de raad be sloten aan de kerkvoogdij te West-Graft- lijk een subsidie te verlenen ad. 170 per jaar, gedurende 20 jaren, t.b.v. de restau ratie van het kerkgebouw, speciaal de to ren. Het kerkbestuur kon zich moeilijk verenigen met deze subsidietoekenning en verzocht alsnog beschikbaarstelling van een bedrag ineens, groot 1700. Toeken ning van dit bedrag zou voor de gemeen te voordeliger zijn dan een subsidiëring over een twintigtal jaren. Verschillende besprekingen waren gevoerd; ook was on derzocht of een toekenning van een be drag ineens eventueel de goedkeuring van Ged. Staten dou verkrijgen. Dit laat ste bleek niet te verwachten. Naar aan leiding hiervan en met de bereidwilligheid om het kerkbestuur zoveel mogelijk tege moet te komen, stelden B. en W. voor een jaarlijkse subsidie te verlenen van 200 gedurende twintig jaren. Ook met dit voorstel kon de raad zich verenigen. Bij de rondvraag werden enige klach ten geuit over de verlichting te West- Graftdijk, vooral bij het overzetveer. De voorzitter zegde de nodige aandacht toe. De heer Caton zag gaarne aanstelling van hooipeilers. Ook hieraan zal aandacht worden besteed. De heer P. Bruin vroeg verscherpt po litietoezicht bij de Ned, Herv. Kerk zolang de vergunning tot slopen nog niet is gegeven. Hiervoor, aldus de burgemeester, waren de nodige maatregelen reeds ge troffen. consul van de afdeling Noord-Holland van de KNVB, het bestuur van de zus tervereniging te Schoorl, en Bergen's Harmonie, die zo welwillend gevolg had gegeven aan de uitnodiging om hier aanwezig te willen zijn. Spreker schet ste in het kort de vele schier onover komelijke moeilijkheden, die moesten worden overwonnen om de wens een voetbalveld te bezitten dat aan de door de KNVB gestelde eisen zou kunnen voldoen, in vervulling te doen gaan. Hierbij werd in de eerste plaats dank gebracht aan de grote steun, die men had mogen ondervinden van de heer P. Meereboer. Spreker deed een beroep op alle parochianen om ook verder de vereniging te blijven steunen: het ging toch in de eerste plaats om de jeugd van de parochie. Met de wens, dat de vereniging onder Gods zegen mocht blijven groeien en bloeien, verklaarde hij tenslotte het ter rein voor geopend. De heer Q. Visser, voorzitter van de Schoorlse voetbalvereniging, compli menteerde de Duinranders namens de zustervereniging onder het aanbieden van bloemen. De hoofdconsul spreekt. De heer A. G. v. d. Linde, hoofdcon sul van de afdeling Noord-Holland van de KNVB, voegde zijn beste wensen bij die van de vorige spreker en legde er verder de nadruk op. dat men niet het maken van vele doelpunten als hoofd doel van de spo-t moet beschouwen, maar dat men zich als doel moet stel len om een eerlijk en gezien tegenstan der te worden. Men moet een reder- laag kunnen lijden en zich niet op de borst slaan bij een overwinning. De vice-voorzitter van Vios, de heer Van Baar, bood vervolgens zijn geluk wensen aan namens Vios en liet die vergezeld gaan van bloemen. De scheidsrechter van deze middag, de heer J. E. Bruggen, sloot de rij ge- lukwensers. de erewedstrjjd Ten aanschouwen van een buitenge woon talrijk publiek en onder begun stiging van prachtig weer gingen ver volgens de Duinranders en Vios hun krachten meten. De consul verrichtte de aftrap. Al spoedig gaf men Vios de meeste Rans op de overwinning, ofschoon deze het lange tijd niet verder wist te bren gen dan tot een vijftal corners. Ein delijk tien minuten vóór de rust nam Vios met een mooi schot van haar rechtsbuiten J. Buiter, de leiding (0-1). Met een direct hierop volgend schot bracht dezelfde speler de stand op 02, waarmee de rust inging. Na de hervatting van het spel bleef Vios steeds in de meerderheid. Door een fout in de verdediging werd het 0-3 en na een half uur 0-4 uit een schot van C. Kemper. De Duinranders werden zichtbaar vermoeid en als door een wonder ont kwamen ze enkele minuten vóór het einde aan een vijfde doorboring van hun doel. Vios was de sterkste en leg de daarmee beslag op de fraaie beker, aangeboden door Jb. Beemsterboer Bergen's Harmonie in actie. Bergen's Harmonie die de hele wed strijd opvrolijkte met muziek, vroeg in de rust de bijzondere aandacht voor een „muzikale show"; terwijl de Har monie o.l.v. de tweede dirigent J. Beekman de mars Saint Triphon van Arthur Mey en de Grenadiersmars van F. Dunkier ten gehore bracht, voerden de tamboers onder leiding van hun in structeur, de heer De Joode uit Amster dam, verschillende figuren uit. De voor zitter was de tolk van alle aanwezigen, toen hij Bergen's Harmonie en tam boercorps hartelijk dank zegde voor hun medewerking. De heer Blanken- daal, voorzitter van Bergen's Harmonie, dankte voor de gulle ontvangst en wees er op, dat men hier niet was gekomen uit vlagvertoon, maar om het momen teel op „krukken lopende" Schoorlse fanfarecorps te helpen, dat hij een spoe dig en algeheel herstel toewenste. Met de mars „Mooi Zeddam" nam het corps afscheid. Premies werden behaald door J. Brug- geman (3), G. Timmermans (3), J. Ot tenbros (2), A. Voorting en J. Eelsing. Nieuwelingen: 1. W. Eelsing, IJmuiden, 1 uur 20 min. 4 sec.; 2. B. Fok, Hoorn; 3. B. Lute, 's Graveland; 4. J. Rok, Alk maar; 5. K. Kayer, Zuidermeer; 6. C. Havink, Zaandam; 7. N. Edelenbosch, Enkhuizen; 8. J. C. Pronk, Nibbixwoud en 9. O. Dral, Oostzaan. Premies wer den behaald door J. Hofland (2), B. Lute (2) en W. Eelsing. De ronde is uitstekend verlopen. Val partijen deden zich niet voor en het Rode Kruis en de EHBO hadden een rustige middag. De belangstelling was zeer groot. Misschien was men wel ge ïnspireerd door de Tour de France, want de winnaar der nieuwe'i""cn werd zelfs door één der vrouwelijke toeschouwers omhelsd lenen voor een kleedgelegenheid bij de starttoren en materiaal daarvoor af te staan. Lp L.t. jjr van c.; jrei- raven staat daarvoor een stuk grond af. Bedragen van f 1800 en f 5000 wer den op de begroting gezet voor aan koop van nieuwe slangen en 'n nieuwe pomp voor de brandweer van De Wou- de. Ter plaatse zullen de waterleiding buizen worden vernieuwd. Gewezen werd op de noodzaak om een brug bij Akersloot over het Noordhollands Ka- De Raad besloot f 200 subsidie te ver naai te bouwen. Fanfare uit Julianadorp komt concert geven De Hamionievereniging „Kunstzin" uit Ju lianadorp zal op 1 Augustus een openlucht- concert geven te Warmenhuizen. Op 15 Augustus brengt „VIOS" een tegen bezoek aan Julianadorp. Beide corpsen staan ender leiding van de heer J. S. den Das uit Schoorl. Burgerlijke stand Geboren: Cornelis J. M., z. van W. Opdam en E. M. Kaandorp. Wilhelmus B. J., z. van J. Koomen en J. Bommer. Getrouwd: Marees en G. Kramer. D. Schoon en G. Kamp. DE BALLON GEVONDEN De zesjarige Adrie Madderom heeft Vrijdag avond 22 Juni een ballon opgelaten met een briefje er aan. Zaterdag 28 Juli ontving zij een brief die in het Engels geschreven was. Daar stond in, dat haar ballon door de heer K. ."E. 'H. gevonden was, op Zaterdag 23 Juni in Brabrand bij Aarhus (in Jutland). MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 30 Juli. Een paard; 125 vette koeien van f 500,— tot f 1025,—, 54 nuchtere kalveren van f 42,— tot f 85,— en 11 vette schapen van f 110,- tot f 130,- per stuk; 220 varkens van f 1,96 tot f 2,— per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 30 Juli. 30.000 kg aardappelen: Eerstelin gen 9,10—11,50, Doree 12—12,70, blauwe Eigenheimers 9,30-10,70, grove 9,30-10,30, drielingen 7,50—9,60 en kleine 3,40-5,20; 20.000 kg rode kool 4-7,40; 9000 kg gele kool 7,60—9,60; 13.000 kg witte kool 4,30-5.50; 250 kg tomaten: A 49 en B 45; 200 kg bieten A 17,40; 60 kg slabonen 35-36; 5000 stuks bloemkool A 25—40. NOORDERMARKTBOND, 30 Juli. - 51.000 kg aardappelen: Eerstelingen 10,10—12f grove 10,30—10,50, drielingen 7,40—8,30, kleine 4,50—4,80, rode Eerstelingen 10,50—11,30, Bintjes 12,60 en blauwe Eigenheimers 10— 10.60; 275 kg zilver nep 44; 180 kg bieten A 9,-. WARMENHUIZEN, 40 Juli 1951. 20.600 kg aardappelen, Schotse muizen 9,60 10,70, grove 9,40—9,10, drielingen 10,80— 11,50; BI. Eigenheimers 10,40; drielingen bl. 'Eigenheimers 5,10. VERVOLG STADSNIEUWS W. J. D. Appel overleden De heer W. J. D. Appel, een bekend makelaar te dezer stede, is op 77-jarige leeftijd overleden. De heer Appel heeft zich in het maat schappelijk leven, voornamelijk wat de armenzorg betreft, zeer verdienstelijk gemaakt. Hij was vele jaren voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, totdat dat in de Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon werd omgezet. Niet minder dan 38 jaren was de heer Appel be stuurslid van het RK Armbestuur, waarin hij 30 jaar de functie van pen- ningsmeester vervulde. Een oogkwaal, waaraan hij de laatste jaren lijdende was, deed hem een jaar geleden beslui ten voor deze functie te bedanken. Van de stichting „Liefdewerk oud papier" is de heer Appel destijds de oprichter geweest. Armenzorg en voor al de Katholieke Armenzorg heeft aan deze toegewijde werker zeer veel te danken gehad. Vele jaren is hij ook secretaris geweest van de Alkm. On derlinge Glasverzekering. De gezongen H. Uitvaartdienst zal plaats vinden op Dinsdag 3f Juli, des morgens te 9.30 uur in de RK Kerk der Parochie v. d. H. Jozef te Alkmaar, waarna te 11.15 uur vanuit deze kerk de bijzetting in het familiegraf op het RK kerkhof St. Barbara. VERKEERSTELLING Ol' DE BERGER-OVERWËG Teneinde andermaal een zo juist mogelijk overzicht te verkrijgen van het verkeer, dat de Berger-overweg passeert, zal vanaf heden geuurende drie dagen van 's morgens zes tot 's avonds acht uur daar ter plaatse een telling woidne gehouden van alle passerende voet gangers, wielrijders en het mntorverkeer. Ook hel aantal malen, dat de overweg gesloten is, wordt geregistreerd. GESLAAGD Onze stadgenote, mej. G. C. M. v. Engelen, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor he't examen Engels M.O. A.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3