Jamboree van de Eenvoud in Salzkammergut Pim, Pam en Pom in Ma m Wat Vrijdag gaan de vlaggen van veertig landen in top Morgen worden 25 „nieuwe'' Eerste Kamerleden gekozen JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN De 0 nbekende Voogd Onbevredigd export naar Duizenden padvinders iellen de dagen Höhenfeuerop de flanken van de Windhag Als ambassadeurs van Nederland Jamboreeinde huiskamer WIA&CTT DIT Koel^ geschonken Graag gedronken RANJA-S0DA FABRIEKEN HILVERSUM-ROTTERDAM Het Radioprogramma Maultrommel V. J Er verdwenen drie kinderen Taak voor de Statenleden van Gelderland Overijsel, Groningen, Drente en Zuid-Holland Waarschijnlijk slechts enkele nieuwelingen SPAANS PROTEST TE LONDEN EN PARIJS Vier gevangenen ontvlucht' Amerikaanse zending in China verboden Voordam 11, Tel Postgiro 18729( Redactie: Achterdam 20, Te Helvetisai Euro Weerberic MAANDAG 80 JULI 1951 (Van onze speciale verslaggever) JJE bakker en de slager van dat wonderlijke plaatsje Aschau in Salzkammergut, snuffelen de laatste dagen met gefronst voorhoofd in vreemde woordenboeken en hoe kan 't ook anders. Ais over enkele dagen Burmezen, Mexicanen, Finnen en IJsIanders om een broodje of biefstukje komen, willen zjj niet met een mond vol tanden staan. Internationaal zal de klandizie zjjn van het neringdoende Salz kammergut, wanneer daar de volgende week Donderdag de padvindersjeugd uit heel de wereld haar tenten zal hebben opgeslagen aan de voet van de bijna acht honderd meter hoge Windhag, tussen Sankt Wolfgang en Bad Ischl; vijftien duizend verkenners uit verre landen, die naar deze mooiste streek van Oostenrijk komen, om daar de Zevende Wereldjamboree mee te maken, de „Jamboree van de Eenvoud". En als op de avond van Vrijdag 3 Augustus aan de oevers van de Ischl de vlaggen in top gaan van veertig verschillende naties, zullen daar ook de Nederlandse kleuren wapperen, want het kleine landje aan de zee is op deze Jamboree goed vertegenwoordigd. \flJIE nog nimmer de korte khaki- broek heeft gedragen en onbekend is met het Spel van Verkennen, zal moeilijk de toverkracht kunnen peilen van dat ene woord „Jamboree". De In dianen gebruikten het om er hun „fees telijke, vrolijke bijeenkomsten" mee aan te duiden, de padvinderswereld heeft het overgenomen als benaming voor het grootste internationale kamp, dat elke verkenner tenmins'. één keer in zijn leven hoopt mee te maken. Toen Lord Baden Powell in 1908 in Engeland de verkennersbeweging sticht te, zocht hij naar iets, dat zijn interna tionale broederschapsgedachte het dichtst benaderde. Dat was de Jam boree, een massaal kamp, dat eens in de vier jaar jongens uit alle delen der wereld, van verschillend ras en stand, bij elkaar zou brengen met dat ene simpele doel: vriendschap sluiten. Londen kreeg de primeur in 1920, daarop volgden Kopenhagen (1924), Birkenhead (1929), Gödöllö (Honga rije 1933) en de Nederlandse Jamboree bij Vogelenzang in 1937. De oorlog werd spelbreker en het duurde tien jaar, eer in 1947 de zesde wereldjam boree kon worden gehouden, de Jam boree van de Vrede in het Franse plaatsje Moisson. ten Westen van Pa rijs. Met veertigduizend tegelijk waren ze daar neergestreken aan de oevers van de Seine „tous les coins du monde", zei de Fransman en nog wordt er in de verkennerswereld met bewondering gesproken over die enor me jongensstad, welke de Fransen daa zo kort na de oorlog uit de grond wis ten te stampen. Een voorrecht J7EN wereldbroederschap van padvin ders staat of valt niet met een Jam boree de hopman in Ulvenhout of Elsendorp beleeft met zijn troep onge twijfeld evenveel plezier als die Jam boree-troep daar op de flanken van de Windhag maar toch is het een bij zonder voorrecht dit grote feest van kameraadschap mee te kunnen maken. Vijfhonderd Nederlandse jongens zijn deze laatste dagen druk aan het aftel len, want zij zullen de 140.000 padvin ders welke Nederland telt, daar in Oostenrijk gaan vertegenwoordigen. Het wordt niet alleen maar een gezel lig plezierreisje, waarbij het er op aankomt, zoveel mogelijk vreemde hoofddeksels en insignes te „changen" (ruilen); zij gaan in de eerste plaats als ambassadeurs van Nederland naar deze Oostenrijkse Jamboree, om daar de verzamelde volkeren te laten zien. dat Nederlanders geen mensen zijn, die op klompen achter windmolentjes aan lopen. Een Jamboree behoeft niet alleen voorbehouden te zijn voor zoons van „rijke pa's". Maandenlang is er in heel het land door de troepen gespaard en zijn allerlei karweitjes opgeknapt, om de honderd-en-vijftig piek bij elkaar te krijgen, waarvoor een van hen naar Oostenrijk zou kunnen. Een groot aantal journalisten en radio-verslagevers zal het J Nederlandse contingent verge- a zeilen op zijn reis naar Salz- B kammergut. Reporters van de p A.V.R.O., K.R.O. en N.C.R.V |j zullen elke dag 'n kwartier in f de lucht zijn en trachten iets gj van de Jamboree-sfeer in de Nederlandse huiskamer te |j brengen. Over de indrukwek- J kende openingceremonie, de B verjaardag van prinses Irene, jj welke op de Jamboree door de Hollanders met grote luister 3 wordt gevierd, van Piet van de J§ Kieviten-patrouille, die op JÉ thee-visite ging bij de Syriërs, J over dit alles zult U in de Ico- af mende dagen ook in ons blad m uitvoerig kunnen lezen, via een M onzer verslaggevers, die voor 5 tien dagen de korte broek heeft aangetrokken en zich 5 Woensdagmorgen in Utrecht Ij zal mengen tussen het khaki j§ van vijfhonderd Nederlandse padvinders. ^ORIGINELE FLESJE/ (Advertentie. Ing. DINSDAG 31 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 en 8.45 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 en 10.30 Giam.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerorkest. 11.40 Voor de zieken. 12.00 Or gel en sopraan. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano-duo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 „Is de Vak beweging op de goede weg?", causerie. 13.30 Theater-orkest. 14.00 Gram.muziek. 15.20 „Paul Vlaanderen en het Madison Mysterie", hoorspel. 16.00 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Fanfare-orkest. 18.15 „Paris vous parle". 19.00 Gevarieerd pro gramma. 19.50 Voor Burger en Militair. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Nederlandse badjes. 20.45 Beiaardspel. 20.50 Promenade Orkest. 21.15 De Antwoordman. 21.30 Ca baret. 22.15 Pianorecital. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00* Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Vocaal Dubbelkwartet. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de 'vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw.- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.15 Amusementsmuziek. 14.00 Lichte muziek. 14.53 Gram.muziek. 15.30 „Ben je zestig!" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeirngs- uitzending: Sam Pasariboe: „Bergen, dalen en mensen in de Bataklanden". 18.00 Gram. muziek. 18.10 Filmprogramma. 18.30 Orgel spel. 18.45 Sportpraatje. 18.54 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa", een Vaudeville-pro gramma. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws 20.05 Residentie-Orkest en solisten. (Om pl.- m. 20.55 Actualiteiten). 21.50 Cello en piano. Auto's werden gewassen, tuintjes aangelegd, bollen gepeld, de fiets van grote broer schoongemaakt, er was zelfs een troep, die weken achtereen tapijten heeft zitten knopen en nu een der hunnen uitgeleide kan doen. Een Utrechtse troep speelde het klaar, om voor alle 28 jongens, bijna f 4500 bij elkaar te krijgen met het ophalen van oud papier. Het is de enige troep, die als geheel naar de Jamboree gaat. ambassadeur van Nederland. Woensdagmorgen om half elf wordt het vertreksein gegeven voor de extra trein. De Utrechtse politiekapel neemt op muzikale wijze afscheid, terwijl er ook nog officieel bezoek wordt ver wacht. In Arnhem zorgt de padvinder band voor een vluchtige afscheids- „drum" en dan gaat het in één ruk door naar Salzkammergut, waar de tenten al (opgerold) liggen te wachten. Het contingent |_|ET Nederlandse contingent, dat be staat uit elf troepen van de Neder landse Padvinders en van „De Verken ners" van De Katholieke Jeugdbewe ging, wordt ondergebracht in de sub kampen Steiermark, Tirol en Nieder- Osterreich. De Jamboree is verdeeld in zeven sub-kampen, welke alle ge noemd zijn naar Oostenrijkse provin cies. In elk subkamp zijn twaalf ver schillende nationaliteiten onderge bracht. Met het Nederlandse contingent gaat een volledige padvindersdrum band. mee uit Den Haag. Contingents leider is schipper M. Kavelaars uit Haarlem, die wordt bijgestaan door een staf van vijftig leiders. Heel Oostenrijk leeft mee met deze Zevende Wereldjamboree, maar de ver bondenheid met „die Pfadfinder-brii- der" is nergens zo sterk merkbaar als in die kleine plaatsjes rond het Jam boree-Gelande zelf. Alle zes .Jamborees, tot dusver gehouden, hebben elk een eigen kenteken gehad, een symbool, dat in de meeste gevallen zijn oorsprong vond in de geschie denis van het land of de streek, waar de Jamboree plaats vond: Springend Hert (Gödöllö), Gou den Pijl (Birkenhead), Jacobsstaf (Vogelenzang) en de Achtknoop (Moisson). De Oostenrijkers heb ben voor hun Jamboree de Maul trommel gekozen, een klein pri mitief instrumentje, waarmede zij het karakter van deze Zeven de Jamboree, de eenvoud, willen uitbeelden. Vijftienduizend knapen zullen dit teken tien dagen lang op hun uniform meedragen. Op hun tochten door het Oostenrijkse land en 's avonds bij het kamp vuur zal er ongetwijfeld over verteld worden: hoe dit oude volksinstrument in de 13de eeuw reeds door herders werd bespeeld, als zij in de beklemmende stilte van de bergen hun kudde hoed den. Men zegt, dat er nu nog complete Maultrommel-orkesten zijn, die aan dit miniatuur- harpje", dat niet groter dan een luciferdoosje is, hele symphonieën weten te ontlokken en het ver haal gaat, dat zelfs Goethe er door werd ontroerd. Hoe het ook zij, de Maultrommel is in deze dagen weer op het eerste plan gekomen en heeft de Oostenrij kers zelfs de cither van Anton Karras doen vergeten. maar gelukkig liep alles goed af. Zijn kinderen veranderden in kerk torens. Zijn poes kreeg vijf poten en zijn vrouw werd niet meer dan een slagschaduw. Behoorlijke foto's kon hij beslist niet maken. Eindelijk werd hij zo verstandig, zich een Philips Flitsca- mera aan te schaffen. De bediening is zo eenvouoig, dat zijn foto's nu niet kunnen mislukken, zelfs al zou hij willen. Overdag schitterende foto's (zonder flitslamp). Des avonds of binnenshuis brillante opnamen (met flitslamp). Uw handelaar toont U zo'n Philips Flitscamera gaarne! (Advertentie, Ing. Med.) V;.'/-/ i V.jj "-TT' 'Lr' 'i'* L. 14. De bediende van het hotel, Nik- kie, heeft even in zijn handen geklapt toen Pim, Pam en Pom vertelden, dat zij naar de haven wilden. „Kijk, Sahib, dat doen wij zo in Afrika." Meteen kwam er een kaffer aangerend, die een klein wagentje achter zich trok. „Moe ten wij daarin?" „Ja zeker sahib, heer lijk zitten in zo'n wagentje, probeert U maar. Kaffer brengt U vlug naar haven." Nauwelijks zijn Pim, Pam en Pom ingestapt of ze vliegen met een sneltreinvaartje naar de Haven van Hal-Es-Asem. Nadat Pim, Pam en Pom voor hun ritje betaald hebben, neemt de kaffer weer dadelijk de benen om een nieuw vrachtje- te zoeken, Pim, Pam en Pom hebben het plan om een poosje aan de haven te blijven. Het schip, waarmede zij de rivier zullen opvaren, kan elk ogenblik aankomen. Ja, daar zien zij het al. „Wat een gek schip", zegt Pom. „Dat noemen ze een hekwieler," zegt Pim deskundig, er niet bijvertellend, dat hij dat zojuist van Nikkie, de negerbediende heeft ge hoord. „Het is net zoiets als een rader boot, alleen zit hier het rad van ach teren." ^y.YNNEER H. M. de Koningin op de derde Dinsdag van September het nieuwe zittingsjaar van de Slaten-Ge- neraal opent, zal de Eerste Kamer er enigszins anders uitzien dan op dit ogenblik. Want dan is de helft van het aantal leden afgetreden en inmiddels door nieuwe vervangen. Dat „nieuwe" moet men echter met een korreltje zout nemen, want het laat zich aanzien, dat verreweg de meeste van de 25 af tredende leden in de Eerste Kamer zullen terugkeren. Drie jaar geleden kwam er een ge heel nieuwe Eerste Kamer, Artikel 94 van de Grondwet bepaalt o.a.: „De le den der Eerste Kamer worden gekozen voor zes jaren" en „De helft treedt om de drie jaar af. De uitvallende le den zijn dadelijk herkiesbaar". Uit dit Grondwetsartikel volgt, dat in 1951 de hélft van het aantal Eerste Ka merleden moet aftreden. In 1948, toen een geheel nieuwe Eerste Kamer bij een gekomen was, was het de vraag, welke 25 leden tot die in 1951 aftre dende groep zouden behoren. Het ant woord daarop is gegeven bij loting. Het gevolg hiervan is. dat in de tweede groep (Gelderland, Groningen, Over- 4. De eerste, die op Jimmy's brief reageerde was niemand minder dan Piet Pinantie, een van de beroemdste voetballers uit den lande, die na een schitterende sportloopbaan, aan zijn oude dag was beginnen te denken en daarom uitkeek naar een sigarenzaak. Hij bracht een rijke supporter mee, die hij bereid had gevonden er een paar stuivers in te steken. Daar Jimmy er DOOR MARY BURCHELL 63) Hij merkte uit de "ijze waarop de vorm van haar wang veranderde, dat ze glimlachte. „Waarom smeedde je geen plannen om me voor jezelf te krijgen?" vroeg ze een tikje plagend. „Wil je dat werkelijk weten?" „Ja' „Omdat ik de wonderbaarlijke ont dekking deed dat jouw geluk me meer ter harte ging dan mijn eigen. Je weet niet welk een omwenteling bij me te weegbracht, Norma". Hij lachte grimmig. „Gewoonlijk ben ik een koud zelfzuchtig wezen". „O, neen!" „O, ja!" Hij bootste haar toon na. maar ze wist dat hij ook lachte. „Je moet maar dadelijk weten met wat voor man of je gaat trouwen". Hij hield plotseling op en beiden waren volko men stil, want nu hij het onder woor den had gebracht, voelden beiden de ijzige kilte van de werkelijkheid hun stralende luchtkastelen verstoren. Hoe durfden zij nog over de toekomst te spreken? Voor hen was hoogstwaar schijnlijk geen toekomst meer wegge legd. Met een krampachtige beweging begroef ze haar hoofdje tegen zijn schouder, en was stil. „Liefste, probeer niet bang te zijn", zei hij tenslotte zachtjes. „Het is best mogelijk". „Dat weet ik, dat weet ik. Ik ben niet niet echt bang. Tenminste niet wanneer je me vasthoudt. Maar het is zo donker zo donker!" „St!" zei hij. En tot haar verbazing zei hij dat niet vriendelijk maar hef tig en dringend. „Het spijt me maar. „St!" zei hij weer. En plotseling be sefte ze dat hij letterlijk bedoelde dat ze stil moest zijn omdat het van het grootste belang was dat er stilte zou heersen. Hij klemde haar pijnlijk vast en er heerste geen enkel geluid behalve hun licht, snelle ademhaling en het kloppen van hun hart. En toen kwam van de andere kant van die afschuwelijke barrière, die tus sen het leven en hen instond, een dof maar onmiskenbaar dringend geroep van „Hallooo!" Tegelijk vormden ze een spreekbuis met hun handen voor de mond en rie pen op hun beurt „Hallooo!". Daarop '"eer die kreet van de bui tenwereld op die dringende vragende toon. Ze antwoordden met alle wanhopige op gebrand was zijn sigarenwinkel zo spoedig mogelijk kwijt te raken, vroeg hij er een heel schappelijk prijsje voor. De supporter, meneer Van Duyten ge heten, dong daar nog de helft af en toen was de zaak beklonken. Jimmy pakte zijn koffertje en verliet met een zucht van verlichting zijn winkel, de nieuwe eigenaar 't allerbeste toewen send. Hij trok de stoute schoenen aan en begaf zich onverwijld naar de die rentuin, waar hij aanbelde bij de direc teur, meneer Karei van Knullenburgh, die een aardige villa bewoonde vlak naast de hoofdingang. Erg gelegen kwam Jimmy niet, want meneer Van Knullenburg deed net zijn middagslaap je en vrij verstoord schoof hij het raam open om te zien, wie daar zo luid ruchtig aanbelde. kracht die in hen was. En in het ant woord klonk een toon van verheugd ebgrip. „Ze hebben ons gevonden!" hijgde Norma. „Ze hebben ons gevonden!" En plotseling begon ze hartstochtelijk te snikken. „Niet huilen, liefste", zei haar voogd, „anders begin ik ook". En toen ze door haar tranen heen even moest lachen, nam hij haar op en kuste haar een paar maal hevig. Toen hield hij haar dicht tegen zich aan, ze stonden daar samen te luisteren naar de geluiden die steeds duidelijker werden en die oewezen dat er krach tige pogingen in het werk werden ge steld om hen te bevrijden. „Het maakt toch geen verschil of we ontsnappen, vel?" fluisterde ze een maal dringend. „Ik bedoel, alles wat we hebben gezegd, blijft toch gelden? J-je zei toch niet allerlei lieve dingen om iemand die misschien gaat sterven, te troosten of zoiets?" „Bedoel je of ik werkelijk van je houd?" vroeg hij. „J-ja, dat bedoel ik". „Goeie hemel, mijn liefste, ik houd van je met iedere vezel van lichaam en ziel. En als we ooit levend uit deze hel komen, zal ik alles wat ik heb aan je voeten leggen terwille van één glim lach en je woord dat je me vergeeft", sprak hij- „O, lieverd, ik ben zo blij dat ik hier met je heb gezeten!" riep ze dwaas uit. „Ik zou het niet hebben verdragen buiten te staan wachten terwijl ze trachtten jou te redden!" „Jouw kleine zot!", zei hij teder. En op dat ogenblik doorboorde de eerste straal gezegend daglicht de duisternis. Voor haar was dit het grote ogenblik van hun redding. Later kwam natuur lijk het wonderbaarlijke geluid van stemmen die met hen spraken waar door ze beseften dat de barrière dun ner werd en het ogenblik waarin het gat voldoende groot was om hen naar buiten te laten kruipen temidden van de uitroepen en toejuichingen van een groep mensen waarvan Richard het middelpunt vormde. Maar voor Norma bleef altijd het ogenblik waarop die eerste lichtstraal in de duisternis scheen, het hoogtepunt van het won der. „O, de hemel zij dank!" sprak Richard verlegen maai uit de grond van zijn hart. En zonder er zich om te bekom meren wie het zou zien, nam hij Nor ma in zijn armen en kuste haar. „O, lieve Richard, dank je wel!" Ze kuste hem ernstig terug. „Vergeef me alsjeblieft dat ik je die poets heb ge bakken en is je auto is kapot?" (Wordt vervolgd.) ijssel, Drente) aftreden van de KVP de heren Beaufort, Nijkamp en Verhey; van de P. v. d. A. de heren De Jong, Jonkman, Oosterhuis en de plaatsver- van de tot commissaris der Koningin in Drente benoemde mi Cramer, die nog aangewezen moet worden; van de A.R. de heren Rip en Tjalma; van de C.H. de heren Kolff en Vixseboxse; van de VVD de heer Louwes en van de CPN de heer Schoonenberg. In de vierde groep (Zuid-Holland) treden af van de KVP de heren Kolf schoten, Kuiper en Witteman; van de PvdA de heren De Dreu, Hoogland, v. d. Kieft en Kievit; van de AR de heren Anema en Schipper; van de CH de heer De Zwaan; van de VVD de heer Molenaar en van de CPN de heer Schalker. Op 31 Juli gaan deze twee groepen nieuwe Kamerleden kiezen. Veel heeft men daarover niet gehoord. De kiezers komen er dan ook niet aan te pas, daar de Provinciale Staten de plaatsver vangers aanwijzen. Weliswaar is in middels ook de samenstelling van de Staten gewijzigd, doch de verschuivin gen waren zo miniem, dat men op zijn vingers kan uitrekenen, dat Dinsdag geen wereldschokkende dingen zullen gebeuren. Waarschijnlijk zullen slechts twee of drie nieuwe gezichten in de Eerste Kamer verschijnen. Het laat zich n.l. aanzien, dat de CPN, die bij de laatste Statenverkiezing zetels verloor, ver zwakt zal terugkeren. In de tweede groep staat de heer Schalker boven aan: in de vierde staat de heer Schoonen berg op de eerste plaats. Vooral in de provincies van de tweede groep is de invloed van de communisten verzwakt, zodat vermoedelijk de heer Schalker niet zal terugkeren. Deze zetel valt waarschijnlijk toe aan de CHU, waar voor dan prof. Gerretson gekozen zal worden. Voorts komt voor de PvdA de heer Kievit niet meer op de candidatenlijst voor, maar wel op een verkiesbare plaats prof. Schermerhorn, die dan dus van de Tweede Kamer naar de Eerste Kamer verhuist. Het kan zijn, dat er nog een enkele vervanging plaats heeft, hoewel dat niet eens waarschijnlijk is. We mogen wel aannemen, dat de nieuwe Eerste Kamer opvallend veel zal gelijken op de tegenwoordige. De Spaanse regering heeft haar am bassade- te Londen en Parijs geïn strueerd te protesteren bij Engeland en Frankrijk tegen de houding der beide landen ten aanzien van de „Spaans- Amerikaanse besprekingen". Zaterdagmiddag zijn uit de strafge vangenis te Groningen aan de Heere- weg vier gevangenen ontvlucht. Waar schijnlijk zijn de delinquenten over de gevangenismuur geklauterd. De Gro ninger recherche tracht de ontvluchten op te sporen. De Chinese communistische autori teiten hebben alle Amerikaanse pro testantse zendingen in China gelast haar werkzaamheden onmiddellijk te staken. De verordening houdt tevens de volledige verbreking in van econo mische betrekkingen tussen Chinese kerken en Amerikaanse protestantse organisaties in de V.S. Reeds eerder zijn dergelijke maatregelen genomen tegen Amerikaanse katholieken. (Advertentie, Ing. Med.) BUREAU: ADMIN1STRAT Directie: J. BIJLSMA en C. 1 Hoofdredacteui A. KAPTEIN i MEN kan heel veel tegen hebben, op ziekte en z'n materiali noegzame burgerlijkhei te erkennen hoeveel ieder oprecht Europeeë: land en volk versehul deze enkele millioenen kelend water des geeste nen op en nergens dan zal men zoveel stemme klinken, waarnaar een publiek zich gaarne ti Meermalen zou het zeii worden zijn, ware het deze overvloed toch oo op te merken valt. Om echter alleen va; te spreken: waar werd zo goed verstaan en gew Zwitserland? Waar zou anders heentijgen, toen Wereldaad van Kerken het Oecumenisch Institi gesteld? Wie zette het volkenrecht op zulke gen als Max Huber? kwam een wetenschap c en der psychische ther; die tienduizenden aan h; liggen. Daar kon een the Brunner een prachti „Gerechtigheid" schrijd niemand, die zich me maatschappelijke vraai moeit, onbekend diende verzet een figuur als de grootste bescheidenhe arbeid, naar welks volte gehele wereld met eerbie wordt uitgezien. Daar Lieb zich een van de Rusland-kenners te zij schijnt een degelijke kra Zürcher Zeitung, mili zeker, maar beter geïr enig Nederlands blad. Er is echter nog een bi die Zwitserland aan hi verward Europa scheii land is ook het land var onderzoekers als Denis c Adolf Gasser en Wilhelr men die men in elke be tieke discussie in alle landen tegenkomt. Deze de grondleggers van he dat de enige uitweg kan stortvloed van vraagstul werelddeel overstelpt. Zi zich niet, zoals zovelen c ziektebeeld van onze tijd len, maar zij geven ook d aan. Federalisme kan op he< ren gedefinieerd en gi worden, maar steeds zal ving neerkomen op wat aldus formuleerde: de do Christendom geopenbaardi Germanendom in zijn doorvoelde gedachte van en onvergankelijke waai individu. In de kleinste pen ligt daarom het Sluiten zulke gemeenscha een grotere eenheid of e een, dan mag hun zelfstal nooit verloren gaan. Het i de loop van een zekere ontwikkeling gevormd nooit alle rechten van de beren. De Unie van Utree' Nederlanden zulk een 1 structuur: de afzonderlijk hielden zoveel van hun lijke Vrijheid, als nog j gemeenschappelijk doel was. De toestand van th; zekere zin onnationaal: 1 regelrechte oorsprongen bijnse sector van de Frar Verwachting tot mo Veranderlijke bewoll plaatselijk enkele regc weersbuien. Vrij wa Zwakke tot matige wir delijke richtingen m< uitschieters'tijdens bui Minister Mar c [7NIGE tjjd geleden heef voerig gedocumenteer tuinbouwexport naar Be staande Landbouwprotoc Voedselvoorziening gewei spreking met de minister licht over de jongste ontv de Stichting gebruik has nadruk op, dat de Sticht! dit punt in Iandbouwkri dacht op de ongewenste export uitgaat op de ex] had In zoverre succes, d£ wegen, die verbetering ki

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6