Weer Zaanse jachtwerf bouwt Amerikaans jacht Ontmoeting aan het Lago di Carezza De Sowjetunie produceert zeker vijftigduizend tanks per jaar Tevens 18 Indonesische havenboten onder handen Noord-Atlantische Raad komt tweemaal bijeen Een luxueus en modern ingericht jacht Echt weer voor de Hondsdagen NOORD Gesneuveld in Korea Russische tank bij Horse Guard-parade Enige getallen Kleine liefdedaden 1 Ridgway eist GEZONDE SLAAP: UW WAARBORG5 Peking spreekt vergissing en Geen aanwijzi voor spionr Weerbern V„t,.DAG 4 AUGUSTUS 1951 Knap siaalije scheepsbouwkunde De Noord-Atlantische Raad zal dit na jaar tweemaal bijeenkomen. Vooraf gaande aan de gewone jaarlijkse zit ting, die einde October in Rome zal worden bijeengeroepen, zal op 15 Sep tember een bijeenkomst in Ottawa wor den belegd, waarop vermoedelijk de toelating van Griekenland en Turkije zal worden besproken. Voorts zullen de rapporten van de raad voor defensie productie en de financieel-economische raad behandeld worden. Het is echter onwaarschijnlijk, dat men een besluit zal nemen inzake de vaststelling van de respectieve bijdragen tot de Atlan tische verdediging. De ministers van buitenlandse zaken, defensie en finan ciën der twaalf ledenstaten zullen aan de besprekingen deelnemen. Politieke waarnemers te Rome ver wachten, dat premier De Gasperi, die tevens minister van buitenlandse zaken is, op de bijeenkomst te Rome de her ziening van het 'Italiaanse vredesver drag en de kwestie Triest ter sprake zal brengen. zeilers ongetwijfeld de mogelijkheid van een prachtig uitzicht bieden. Indonesische havenhoten Terwijl wij ons bevonden op het hoge voorsteven van dit prachtige jacht, overzagen wij ook een ander gedeelte van de werkplaats en ont dekten, dat men aldaar werkte aan drie andere jachten, kleine maar sterke motorjachten, geheel van metaal en teakhout vervaardigd. „Drie van de achttien", zo verklaar de de hr. Beers ons, toen hij onze ver bazing bemerkte. „Drie van de achttien havenboten die wij in opdracht van de Indonesi sche regering vervaardigden en waar- vreemden. pjET luxe tien tons zeiljacht waaraan de Scheepsbouwmaatschappij Kraaier aan de Zuiddijk al sedert het begin van dit jaar werkt, zal naar alle waarschijn lijkheid op 15 Augustus aan de opdrachtgever, de bestuurder van een der grootste Noordamerikaanse jachtclubs worden afgeleverd. Bij zijn bezoek aan de verschillende Nederlandse en ook Zaanse jachtbouwwerven, bezocht deze voor aanstaande bestuurder van de Royal Ocean Racing Club, ook de werven van de Fa. Kraaier aan de Zuiddijk. Enige voorbeelden van voorheen uitgevoerde op drachten waren voldoende om deze bekende zeezeiler er van te doen overtuigen, dat de bouw van het beoogde zeejacht bij de Fa. Kraaier in goede en vertrouw de handen was. TJE ORDER om tot de bouw van het jacht over te gaan, kwam vanuit Noord Amerika en men begon direct aan de voorbereidende werkzaamheden. De bekende scheepsbouwarchitect Van Dam uit Voorschoten kreeg de op dracht het verlangde jacht te ont werpen. Uit de tekening bleek, dat het jacht er één zou worden van zeer moderne allure en zou moeten worden voor zien van de meest luxueuze inrichting. Met uitzondering van de zware Die selmachine voor de hulpmotor, die uit Amerika afkomstig is, zijn alle andere onderdelen van het jacht op de wer ven van de Fa. Kraaier vervaardigd. Zeven maanden lang hebben acht van de beste scheepsbouwers er aan gewerkt en nu staat het groen-wit ge lakte tien ton metende jacht bijna ge heel gereed, te wachten op de verdere afwerking en de installatie van de kleinere details. Zoals het daar staat, ongetwijfeld een knap staaltje van Hollandse scheeps bouwkunde. Overal waar het jacht de wonder lijk suggestieve naam van „The flying Dutchman" rond zal dragen, zal dit 'n openbaar gteuigenis van de kundigheid en de knapheid van de scheepsbouw ir. de Zaanstreek zijn. Wij hebben gistermiddag, toen wij hadden vernomen, dat het jacht reeds zo goed als gereed was, eens een kijkje genomen op de binnen-werkplaatsen van de Fa. Kraaier. Onder de deskundige leiding van de heer Beers werken daar de acht of negen scheepsbouwers aan het kostbare object. Bijzonder type Het is het type zeejacht dat wij hier in Nederland maar zelden zullen vin den, eenvoudig omdat de formule van de R.O. R.C. hogere eisen stelt aan zijn leden dan hier de Nederlandse zeil verenigingen dat doen. Het jacht zal plaats bieden aan acht personen en is bestemd voor zeiltochten op de grote meren in het Noordamerikaanse en Canadese land. Het geheel is uit teakhout vervaar digd en van binnen gekleed met een speciale plastic bedekking. Verder be vinden zich in het jacht acht slaap plaatsen, een moderne ijskast, een roestvrije wasgelegenheid, een for nuisje, een toilet, een douche-cel en bo vendien een gezellige zitruimte met een vastgeschroefde tafel en enige ge stoffeerde banken, die 's nachts tot slaapgelegenheden kunnen worden om getoverd. Vier patrijspoorten in deze moderne en gezellige kajuit zullen de van er drie eveneens op 15 Augustus zullen worden overgedragen". Voor de contróle van de Indonesi sche havens, voornamelijk in Java, had de Indonesische Regering behoefte aan een aantal kleine maar sterke haven boten, waarmee binnenkomende vreem de schepen zouden kunnen worden ge controleerd en de havens zouden kun nen worden beveiligd. Zij zijn uitgerust met een Kromhout Dieselmotor en bevatten naast een stuurhut, een maehinistenkamer en een bemanningen-vertrek. Zij kunnen vier manschappen her bergen en zijn bijzonder geschikt voor het bevaren van kleine en moeilijke binnenhavens. Ook deze achttien boten zullen nog dit jaar gereed moeten komen en zul len drie bij drie met de Maatschappij Nederland naar Indonesië worden ver zonden. Het is daarom dat er met koorts achtige ijver aan de uitvoering van de opdrachten wordt gewerekt. Het ene sierlijke en sterke jacht na het andere verdwijnt onder de nijvere handen van de bouwers om elders te dienen tot het plezier of nut van EUROPA REIST. (4) Van kakelende vrouwen en een zwijgzame zakenman J7EN avond en een ontbijt lang hebben wij hen kunnen gadeslaan, de kleine groep van landgenoten, die met ons logeerde in het schone Dolomietendorp Canazei. Zü waren gedrieën, hij, zij en hun dochter. Hij was een nogal gezette zakenman uit de provincie Groningen. Zjj voelde zich, zoals men dat noemt: een frêle vrouwtje, met grote blauwe droomogen en een hevig artistiekerige inslag, kennelijk gebukt gaande onder het noodlot, getrouwd te zijn met een dikke zakenman. De dochter was nau welijks ontloken en muntte uit door een verbazingwekkende alwetendheid en een even verbluffende paraatheid van oordeel. Zij stonden met ons aan de oever van het Lago di Carezza, waar zij kennelijk reeds eerder waren geweest. Spiegel glad strekte het kleine meer zich uit in zijn kom. Rondom stonden de gril lige Dolomietengevaarten, twee en der tig honderd meter hoog, half bedekt met prachtige groene wouden, half kale rots, zilvergrijs en dofrose van kleur. De meeste tinnen waren verborgen in de laag hangende wolken, hier en daar echter staken zij torenhoog boven de wolken uit. Daar staan, naar die berg gevaarten turen, naar die scherpgekan te toppen, naar dat rimpelloze water en daarin de spiegeling van de bergen, het is de wensdroom van millioeijen. Neen, ze vallen me tegen, die Dolo mieten, schetterde de halfontloken dochter met een prachtige Groningse tongval. Paps, je hebt nu wel voort durend geroepen, dat die Dolomieten nog grootser zijn dan de Alpen, maar het doet me niets hoor. Zte vallen me tegen, ze imponeren me niet en ik hoop te zo, dat ik geïmponeerd zou worden. Het spijt me kind, zei de goedige zakenman, die naar later bleek zelden iets zei, het spijt me, maar de Dolo mieten nog grootser maken, daar ziet zelfs je vader de kans niet toe Ach, zei het frêle vrouwtje met de blauwe droomogen, wie verlangt dat nu van je. Bovendien is het hatelijk wat je zegt. Kan dat kind er iets aan doen, dat ze niet onder de indruk is?_ De Groninger zweeg en keek jaloers naar twee eenzame mannen die aan de meeroever zaten te vissen, Het vrouwtje bezong in hoogdravende woorden de schoonheid van het Largo de Carezza en trachtte Annie te overtuigen, dat het meer toch een juweeltje was en de ber gen een wonder van grootsheid. Nee, zei Annie, het laat me Sibe risch. En al die toppen in de wolken. ik had ze zonder wolken willen zien Des avonds zaten ze in het zelfde hotel, een tafeltje van ons vandaan. De dochter vond de wijn te zuur en haar moeder stemde daarmee in. De soep was te koud en de aardappelen roken niet als in Groningen. Het vlees was te taai en dat al die Italianen macca- roni aten en spaghetti was idioot Buiten was de hemel opgeklaard. De Dolomieten stonden te vlammen in de ondergaande zon, zij werden van diep- Oosizaans echtpaar veroorzaakte opschudding Door langer wegblijven werd ongeluk gevreesd r\E OOSTZANER melkslijter Jan Pronk, die Donderdagmorgen met z'n vrouw in een bestelwagentje was vertrokken om een vacantie-uitstapjc te maken, heeft heel wat op z'n geweten. Toen het echtpaar 's avonds niet thuis kwam er waren drie kinde ren thuis en ook de volgende morgen niets van hen werd vernomen werd de burgemeester van Oostzaan en de Rijkspolitie met deze verdwij ning in kennis gesteld. Gevreesd werd, dat het echtpaar, dat zich vermoe delijk in de richting van de Afsluitdijk had begeven, een ongeluk Was overkomen Alle politieposten benoorden de grote rivieren werden van de verdwij ning in kennis gesteld en 's avonds, na de nieuwsberichten van zes uur. werd door de radio ook een opsporingsbericht met het signalement van de echtelieden verspreid. Even daarna omstreeks kwart vóór zeven, reed het groene Bedford- bestelwagentje echter Oostzaan binnen, nietsvermoedend van het onheil dat het wegblijven had gesticht. Het echtpaar was maar een dagje langer weggebleven, het vacantie- 'litstapje was best bevallen. Begrijpelijk dat dP angst bij de thuisblijvers door deze thuiskomst in erpiin^e veranderde oranje schelrood en van rood zachtrose en van rose donkerpaars. Dat eeuwig wisselen der kleuren, het is de attractie van dit deel der Alpen. Maar de enige, die er iets van zag, was de zakenman die naar buiten keek en de vrouwen liet kakelen. De volgende morgen straalde de zon, de hemel was wolkenloos, ragfijn teken de zich het kantwerk der bergspitsen tegen de diepe blauwen af. De dochter voerde het woord. De thee kon niet halen bij Neder lands slootwater, het brood was zo „vers" dat de stukken uit het raam vlogen als je het sneed, het ei was te zacht en het moest zeker nog gelegd worden voor het gebracht werd en dat de zon scheen was heel aardig, maar het beloofde een affreus-hete dag te worden. Het moedertje stemde volmondig met dit alles in. Alleen de zakenman genoot van het uitzicht uit het hotelraam. En wij gingen maar heen, de bergen in en zeiden tegen elkaar: Zo kun je inderdaad ook reizen.. SCHACHT IN INDONESIË AANGEKOMEN Dr. Hjalmar Schacht is Vrijdagmid dag op Kemajoran bij Djakarta aange komen. Demonstraties bleven achter wege. De regering had krachtige voor zorgsmaatregelen genomen. De tijd van aankomst was geheim gehouden en dr. Schacht reed onmiddellijk na de lan ding in een gereedstaande auto weg. De pers kreeg geen gelegenheid, vra gen te stellen. „Zuiderkruis" vaart naar Kaapstad .Omstreeks 23 November zal het pas verbouwde emigrantenschip „Zuider kruis", na terugkomst van de reis naar Nw. Zeeland, ingevolge een besluit van de Nederlandse regering een reis naar Kaapstad maken. Aan de Holland— "ka Lijn is de boeking voor dit schip opgedragen. Daardoor zullen velen, die toestemming hebben ont vangen om zich in Zuid-Afrika te ves tigen, gelegenheid krijgen om op een gemakkelijke wijze het land van be stemming te bereiken. Joegoslavië protesteert bij Roemenie en Hongarije Joegoslavië heeft bij Roemenie en Hongarije geprotesteerd tegen „het uit lokken van grensincidenten". Roemenie wordt er van beschuldigd in de perio de van 27 Mei tot 25 Juli 53 maal het Joegoslavische grondgebied te hebben geschonden. In de nota aan de Hon gaarse regering wordt melding gemaakt van 38 grensincidenten in dezelfde pe riode. Onweer in Noord-Holland (Van onze weerkundige medewerker) Sloot de laatste dag van de Juli maand af met zeer warm weer (het was dan ook de eerste officiële zomerse dag; de maximumtemperatuur lag boven 25 gr. Celsius, n.l. 27 gr. in Den Helder en 29 gr. op Schiphol), ook gis teren kwam het kwik ten Zuiden van de Zaanstreek weer boven 25 gr Cel sius. Schiphol noteerde 26 gr., Den Hel der 23 gr. Celsius. Het bleek vanmor gen al, dat dit zonnige weer van korte duur was. Een onweersstoring, die zich gistermiddag boven Frankrijk ontwik keld had, trok snel in Noordelijke rich ting. Hedenmorgen vroeg werd o.m. in Den Helder en op Terschelling, evenals in Limburg en Friesland, onweer waar genomen. Deze buien gingen vooral in onze omgeving met flink wat regen ge paard; zo werd in Den Helder om zeven uur hedenmorgen elf millime ter gemeten. De zware onweersbuien in het begin van de week, welke plaat selijk behalve veel hagel ook enorme hoeveelheden regen veroorzaakten, (in Boskoop viel 70 mm in een half uur) zijn voor een groot deel langs en niet over onze omgeving getrokken. Het weekend zal een zwoel karakter heb ben, met vandaag af en toe buien, wel ke typerend zijn voor de Hondsdagen. Morgen kan wat koelere lucht vanuit de Noordzee ons land binnen stromen, maar daarna kunnen weer opklaringen optreden. Begin volgende week zal een nieuwe oceaandepressie dicht ons land zijn genaderd, zodat Augustus met warm weer is begonnen, maar dat echter eveneens een zeer onstabiel ka rakter zal hebben met af en toe regt Boterexport naar Canada? De Canadese minister van landbouw, James Gardiner, heeft gisteren op een persconferentie medegedeeld, dat Ca nada zal trachten een mogelijk boter- tekort in de komende winter te voor komen door tien millioen pounds boter in te voeren. Volgens de Canadese pers zeide de minister, dat hij hoopte boter uit Nieuw-Zeeland, Australië en misschien ook uit Nederland te zullen krijgen. Naar de „Verloren Stad" Het geloof aan een verloren stad in de Kalahari in het Noorden van Kaap land (Z.-Afrika) blijft voortleven. Verleden jaar heeft een bekend Afri kaans weekblad in Johannesburg een expeditie uitgerust, die geen nieuws wist te brengen. Thans gaat een Fran se ontdekkingsreiziger, tezamen met een astroloog van de Universiteit van Johannesburg het ook eens proberen. Los. hiervan is uit Johannesburg een expeditie vertrokken, die ook gebruik zal maken van eenvliegtuig, teneinde te trachten uit de lucht de „Verloren stad" te ontdekken. In het door de Nationale vergade ring van Albanië goedgekeurde kerk- statuat is bepaald, dat de Albanese ka tholieke kerk geen contact meer mag onderhouden met het Vaticaan. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 33 Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 20, Tel. 5! Directie: J. BIJLSMA en C KR) Hoofdredacteur: A KAPTEIN Tijdens gevechten in Korea op 20 Juli j.L zijn gesneuveld: de soldaat eerste klasse F. Brouwer, uit Hasker- land, de soldaat C. P. Kempen, uit Am sterdam, de korporaal P. B. Slager, uit Stedum. De soldaat Brouwer is geboren op 4 Juli 1927. Hij was afkomstig van het regiment Johan Willem Friso. De sol daat Kempenwerd op 21 Augustus 1927 geboren. Hij was afkomstig van het regiment Verbindingstroepert. De kor poraal Slager werd op 2 Februari 1925 geboren. Hij was afkomstig van het corps mariniers. Brandsiichisier bekent De 70-jarige mej. H. B., die Zondag avond door buren werd gered, toen haar huisje op 't Remonstrants-Gere formeerde Hofje aan de Ursulastraat te Haarlem op verschillende plaatsen in brand stond, heeft thans bekend zelf deze brand *e hebben gesticht. Zij is in het ziekenhuis opgenomen met lich te brandwonden en een zenuwschok. Men neemt aan, dat zij in een vlaag van verstandsverbijstering heeft ge handeld. Generaal Craveiro Lopes president van Portugal De regeringscandidaat, generaal Gra- veiro Lopes, is gisteren tot president van Portugal gekozen. Het aantal kies gerechtigden bedroeg 1.334.000 perso nen. Generaal Lopes kreeg hiervan 1.067.529 stemmen. De candidaat van de oppositie, admiraal Quintao Meire- les, die zich aan de vooravond van de verkiezingen terugtrok, kreeg 1.342 stemmen. Het aantal onthoudingen en ongeldige stemmen werd niet bekend gemaakt. Wagen met hooi door een electrische trein gegrepen Gisteravond is op een particuliere overweg onder Noordwijkerhout een paard en wagen met hooi gegrepen door een electrische trein die naar Amsterdam onderweg was. Het paard werd tengevolge van- de botsing ge dood. De voerman kwam met de schrik vrij. Gisteren werd tijdens de Horse Guards parade te Londen een Russische tank meegevoerd, die was buitgemaakt op de communisten in Korea. Omstan ders bekijken vol ontzag de T 39, de eerste maar hopelijk ook de laatste in Europa. Gevluchte Russische kapitein onthult: (Van onze correspondent te Berlijn) J£APITEIN R. Vorobief, een deskundige op het gebied der tankproductie, heeft de Sowjetunie de rug toegekeerd. Hij ondernam een geslaagde vlucht naar het Westen en bevindt zich reeds volledig in veiligheid. In een interview maakte hij belangwekkende bijzonderheden bekend over de stand en de ontwikkeling de Sowjetrussisch tankindustrie, die 50.000 tanks per jaar aflevert. Vierender tigduizend hiervan nemen die fabrieken voor hun rekening, de achter de Wolga zijn gelegen. Dit is van grote strategische betekenis. Zelfs een bezetting van West-Rusland had de Sowjetrussische tankindustrie niét noemenswaardig uit schakelen. J7EN der zwaartepunten der tankpro ductie bevindt zich nog steeds in ;n om Leningrad. De Kiroffabriek is hier het moederbedrijf, waar van de ..Bolsjewiek" en de „Josef Stalin" af hankelijk zijn. De Kirof is de grootste en modernste tankfabriek der Sowjet- inie. Zij produceert 3000 Kiryl Worosji- lof en Josef Stalintanks per jaar en beschikt over Martinovens voor de vervaardiging van speciale staalsoor- 'en. Technisch leider is de bekende constructeur, held van de arbeid en Stalinprijsdrager, Kotyn, die bovenge noemde tanktypen ontwierp. Hij is eveneens constructeur van een verbe terde Jozef Stalintank, die 45 ton weegt er met een dubbele kanonloop is uit gerust. In het Zuiden der Sowjetunie bevin den zich de centra der tankproductie in Charkof en Kief. De moederfabriek nr 183 in Charkof werd gedurende de oorlog naar de Oeral geëvacueerd. In 1945 was zij echter weer op haar oude standplaats terug. Technisch leider van de 183 en de van haar afhanke lijke bedrijven in Charkof en Donbas is de beroemde constructeur, Alexan der Morozof. Hij ontwierp de T 34, die aan de Duitse tanks verre superieui was en veel gelijkenis met de Sher- mantank vertoont, terwijl hij de zwaar dere T 60 verbeterde. Evenals Kotyn -i'ving ook hij de Stalinprijs en werd met de titel held van de arbeid onder scheiden. LHOEWEL zich in het Westen der Sowjetunie enkele zeer moderne be en bevinden, de grootste zijn toch. met uitzondering van de Kiroffabriek n Leningrad, alle achter de Wolga gelegen. De 183 in Charkof produceer* 2000 tanks per jaar de Gorki-fabriek r. Kief 1000. Meer dan 3000 tanks per jaar vervaardigen echter de Stalin- fabrieken in Kusbas, de Tankoje Za- vod in Tsjeljabinsk, de gelijknamige fabriek in Swerdlovsk benevens de Gaz, de nr. 112 en de Krasnji Oktjabr Indertijd heeft Bep van der Wiel uit Giesendam, een zeventienjarig ver lamd meisje, haar poppenhuis voor d» Huak-in-actie beschikbaar gesteld. Het huis bracht negentienduizend gulden op en viel ten deel aan Marieke van der Bosch in Leidschendam. Marieke pleegde overleg met Bep en zo kwam het poppenhuis ten slotte terecht in Effatha, het christelijke instituut voor doofstomme kinderen te Voorburg. Daar hebben enige achtjarige meis jes er een gelukkige dag mee beleefd. Dat was even een verrassing: zo maar een mooi poppenhuis cadeau.' Marieke van der Bosch heeft het er zelf ge bracht en samen met de gelukkige kin deren werd ze op een foto gezet, die aan Bep van der Wiel is toegezonden. Maar Bep wilde er graag nog meer van weten dan een foto haar kon zeggen. Om nu dit verlangen te vervullen, is dezer dagen de voorzitter van Effatha bij haar op bezoek geweest. Hij heeft haar met een magnetofoon laten horen, hoe doofstomme kinderen toch kunnen praten. Heb jullie Bep van der Wiel ook gezienhoorde Bep de onderwijzeres aan de gelukkige meisjes vragen in een kort gesprekje over het poppen huis. Neen, dat is jammer, antwoord den ze. Maar jullie mogen Bep wel door de microfoon bedanken, zei juf toen. En daar klonk het, met veel moeite uitgesproken, maar duidelijk verstaan baar: Dank u wel. Wij zijn erg, erg blij met het poppenhuis. Het was een mooi momentje voor Bep, dat zij dit kon horen. Misschien komt het nu ook nog eens zo ver, dat zij een bezoek aan Effatha kan bren gen. BEROEP OP PLEVEN Nadat Guy Mollet, secretaris van de socialistische partij, het aanbod om een regering te vormen had afgewezen, heeft president Auriol de radicaal ge zinde René Pleven verzocht om de ka binetscrisis op te heffen. Pleven heeft het aanbod tot heden in beraad geno men. Kamerleden bezoeken de Nederlandse industrie De vier werkgeversorganisaties in ons land hebben de leden van de Sta- ten-Generaal uitgenodigd tot een be zoek aan de Nederlandse industrie, teneinde hen in de gelegenheid te stel len, door eigen waarneming kennis te krijgen van de verscheidenheid van vraagstukken, waarvoor het bedrijfsle ven in ons land staat. Een groot aantal leden van de beide kamers zal nu tus sen 10 en 13 September een trip ma ken, waarbij in totaal drie en twintig ondernemingen zullen worden bezocht. Jordanië heeft geprotesteerd bij Egypte Jordanië heeft bij Egypte geprotes teerd tegen de activiteit van de ex- moefti van Jeruzalem, Hadji Amin el Hoesseini, die thans in Cairo woont, en om maatregelen tegen deze figuur verzocht. Hij wordt ervan verdacht, betrokken te zijn bij de moord op ko ning Abdoellah. ZEEPOST NAAR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. „Oranje" (21-8); Nieuw Guinea m.s. „Roebiah" (17-8); Antillen m.s. „Willemstad" (7-8); Suriname s.s. „Cottica" (8-8); Canada s.s. „Volendam" (4-8); Australië via Engeland (4-8). ZITTING VEILIGHEIDSRAAD TOT DONDERDAG UITGESTELD De op Dinsdag bepaalde volgende zitting van de Veiligheidsraad, waar op de kwestie van de blokkade van het Suezkaneal verder behandeld zou worden, is tot Donderdag uitgesteld. MERK, I i luxury j g V .wCi \yv/itiv' y- Deze matrassen zijn steeds voorradig bij de FIRMA MEIJER ZOON Langestraat 7 - Alkmaar r)E TOCH al niet buitei gen te Kaesong z\jn Z Ridgway heeft hiertoe in ven, nadat vice-admiraal compagnie gewapende inf tig meter afstand van hel was voorbijgetrokken. De den hervat, voor dat van gegeven voor deze schani der onderhandelingen. Voo dingen zullen voorkomen RIDGWAY nam zijn b overeenstemming met de co chefs van staven. Nadat hi gewapende eenheden van nisten in de omgeving van geallieerde staf te Kaeson huis had waargenomen, or voortdurend een nauw con Amerikaanse ministerie v Joy zag de mannen langs pen, die de delegatie dqr V bruikte, om zich van Mo Kaesong te begeven. Op d Vrijdagmiddag nam hij fc van de aanwezigheid der sc diende geen protest in. De zegden een onderzoek toe. Ridgway kwam daardoor onverwacht, maar de wal delegatie der VN is het mee eens. In een bericht van rad medegedeeld, dat de aanw communistische soldaten „toevallig" was. Verondi dat zij bij vergissing in Ka De manschappen behoord( kingseenheden en waren i een punt in de omgeving waar zou worden gesprol wijze, waarop het gebied stad zou kunnen worden Dit was, volgens het berict legatie der verbondenen toen deze om uitleg had g vendien was gegarandeerc lingen zich niet zouden v( Officieren van de VN ti ben vrijwel geen hoop mee penstilstand in Korea. De hebben hun troepen opni gereedmaken voor de slag kingen zullen stellig niet resultaat leiden. Aangen dat Washington Ridgway houden «n een algeheel besprekingen. Noordelijken willigt In een radiobericht uit ben de Noordelijke geners Hoeai en Nam H generaal volgend» boodschap gez< hebben onze ondergeschikt gegeven de nodige maf treffen, opdat zich niet Incident over het trekken les door de zone, waar d< wordt gehouden, kan voo De aangehouden o Het bureau Voorlichti Luchtmachtstaf heeft na< deeld, dnt de twee aan ficieren van de luchtmacl zijn gearresteerd op ver onregelmatigheden van karakter. In het huidige bot onderzoek is er geer wijzing, Welke er op duid halve van fraude ook nc nage-activiteit sprake zo: Ex-directeur opnic gevangen! De ex-directeur van e< Groningen, J. G., die ir verduistering tot twee oordeeld, maar, in afw uitspraak in hoger beri laten heeft in die tijd vertrouwen van de recla beschamen. Hij was als bij een begrafenis-onder bewijzen, dat hij na zijn toch in staat was een eer te verdienen. In plaats G. de aanbreng-provisie door hem aangebrachte die echter alleen in bestonden. Toen hij oi men kwam het bedrog G. weer naar de gevanj Verwachting tot Di Veranderlijke bewc plaatselijk enkele rei weersbuien. Zwakke wind hoofdzakelijk en zuid. Vrij warm. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 8