„DE MAGNEET" ENIGE JONGELUI Zaak in Rookwaren erongelukt Nederlandse televisie moet veilig van start kunnen gaan Provinciale fokveedag te Hoorn TRIPS 10 DAGEN REIZEN NAAR TIROL WAAROM MAISON GRANDJEAN Boerderij UW OMZET VERGROTEN reed door se Schaakclub ran veilinqen? Tevreden met half werk"? De waarde van het Hilversumse bod De Rijp De Tennis-uitslagen van Zaterdag en Zondag Tijdelijke verbetering maar aanhoudend koel Stompetoren Kermis-viswedstrijd Warmenhuizen Uitslag van de melkcursus NIEUWS UIT BERGEN HEILOO Oudkarspel Langendijk Burgerlijke Stand Oudorp Wielrijder door NACO- bus aangereden en gewond LAATSTE NIEUWS Toestand op Aruba ernstiger geworden N.W.U.-ploeg is thans definitief samengesteld Königswinter EIFELGEBIED Reisbureau ii onye, 94itticuie.nl g,oed? de gehele dag gesloten zijn met Landerijen Dagtrip Woningruil Geestersingel, nabjj de tragisch ongeluk alge- schoenmaker E. uit de hem achterop komende at h(j kort na aankomst Velsen en aan de Hem- t bleek dat de wagen de ;n reeds was gepasseerd. 1 Sassenheim gewaar. een speciaal café voor dat dag en nacht is ge. ituurder van de met vlas n werd daar inderdaad Het is zeer waarschijn- :hauffeur inderdaad niets uk heeft bemerkt. ilveren Dame en Zilveren ien om deze prijzen zijn oortgezet en het einde ht. Dame won E. J. Kayser rse, terwijl de partij W. ekstra werd afgebroken, is voor deze ronde vr, ;kstra moesten nog een den, waarna Kayser. Pij- of Hoekstra in de eind- Van deze drie is Kayser ze komt dus in de finale var van KwakHoekstra Toren won A. Schaaps n en mej. Bouwman van i. Bleven alzo voor de chaaps, Groenenburg en n. Van deze drie is mej. jgeloot. Zij komt dus jn n de winnaar van de par- Iroenenberg. dswedstrijden te Rotter- ;ersberg) behaalde drs. uit 7 partijen, nan won in de 2e kl. Ie net 3 y, uit 7, terwijl de 3e kl. de tweede prijs uit 7. lalde in één der vierkam- uit 3. 'eken keerde jonge op het hok terug illende Alkmaarders ver- n hun postduiven bij de :ht van Zevenbergen af, eer zestig procent van de duiven niet in hun leerden. De heer W. van Frans Halsstraat, die pas is aangesloten bij de post ing „Alcmaria Victrix" i duiven aan deze ramp- ieelgenomen, zag na de 5 Juli slechts twee vogels loop der weken keerden l Alkmaar terug, uitgeput aongerd. Groot was zijn ook, toen de heer Van agen van de Nederlandse rganisatie bericht ontving, was gevonden en in En- verzorgd. k schreef de heer Van zestien-jarige mr. J. Jeff3 Succes (Eng.) om de lande en weer gevonden turen. Nog voordat de :t bericht ontvangen kon heen omstreeks drie uur de dag een duif aan de lat, die de heer Van Well lerkende. zijn voldoening over de deze nog maar vijf en duif, die twee keren „overstak". ..Maar", naar I Well ons toevertrouwde, eger mag dit jaar niet dstrijden deelnemen; hij larr een goed weer op en". 1ET~ KORT arige motorrijder, die gis- Stationsweg reed, kwam irdat zijn voorwiel bink- an liep slechts enige ont- e gemeente Heiloo viel en rijwiel van een auto. :an zijn fiets terug komen Rijkspolitie te Heiloo. irgen brachten honderd- mtijnse zeelieden, wier Amsterdam ligt, een kort ilkmaar. De mannen, die ocht met een kruiser ma- op 16 Mei Buenos Air'3. NedeHond nog in enkele van Europa vertoeven, chauffeur O. uit Heiloo de Huiswaarderweg te g was met het opladen zijn melktransportauto, erw-ebt uit. Hij viel met een bus, terwijl een welke vijftig kilogram >p hem viel. De chauffeur senschudding en liep en en aan de heup on H'i is o naar zijn woning over- DINSDAG 14 AUGUSTUS 1951 'crlüke Stand Hanny, cl. van A. KmMen- gland. Maria C. A., d van Drelis. Elisabeth, d. van en E. Hoeber. Cornelis de Beurs an Anna A. Kooiman en Johanna Groe- Anna M. van Gils, 85 jaar, van der Jagt. Maria J. J. groenteveiling „Winkel" staat ijke beslissing. Hedenavond zal idering worden belegd, waarin isie met een grote vereniging omen. Blijkens de voorstellen, ;adering worden gedaan, heef* de vereniging onderhandelin- met twee verenigingen en reniging .Op hoop van Zegen de veilingvereniging „Bangert e Zwaag. (Van een bijzondere medewerker). CEN visionnair man is iemand, die hetzij, omdat hü het echt zomaar kan, hetzij omdat hij zijn kennis put uit koffiedik méér van de toekomst kent dan de gewone sterveling. Een „teievisionnair" man is iemand, die zóveel van televisie weet, dat hij niet eens het koffiedik nodig heeft om te voorspellen, wat er in Nederland op dit terrein gaat geschieden. Wij hebben de indruk, dat er in ons kleine land een massa mensen rondlopen, die de televisie om zo te zeggen in hun geestelijke portefeuille hebben. Dat lelden wij af uit de stroom publicaties, die aan de grote dag van de eerste officiële uitzending men zegt dat die dag in September zal vallen vooraf gaat. Nu moeten wij, zeer tot onze spijt, apenlijk verklaren, dat wtj er hele maal niets van af weten. Er is voor ons maar één troost, n.l. deze, dat wij ohb in het (goede) gezelschap bevinden van een man als Willem Vogt, die, toen wij hem onlangs naar een paar zaken vroegen, eenvoudig opmerkte, dat „we gewoon gaan be ginnen en dan de moeilijkheden wel zullen tegen komen, om ze pas dan stuk voor stuk op te lossen. We kun nen wel met ernstige gezichten om de conferentietafel blijven zitten en pro blemen oplossen, maar daarmee ra ken we hopeloos achterop. Want de televisie komt. Ze komt onherroepe lijk. Of moeten we zeggen „onafwend baar?" Philips heeft een paar jaar geëxpe rimenteerd en de braintrust uit Eind hoven zal in Bussum assistentie ver lenen. De rest moeten AVRO, VARA, NCRV en KRO zelf doen. Elk met twee mensen, die vier weken of daar omtrent bij de BBC in Engeland heb ben rondgekeken. Dan is er voorts een televisiestichting, waarin radiokop stukken zitting hebben, naar wij vre zen met een macht goede wil, maar met een minimum aan echte kennis van het televisieprobleem. En ten slot te is er een regering, die zich tot op de dag van vandaag nog niet over haar bedoelingen heeft uitgelaten, waarschijnlijk opdat op haar van toe passing wordt, wat Vondel zei over deez' langzaamheid, die grote zaken past! Een regering overigens, die zo veel financiële zorgen aan haar hoofd heeft, dat de paar ton voor televisie de emmer der verdraagzaamheid net doen overlopen. Wij laten particuliere interessen (zeer zeker in belangrijke mate aanwezig) voorlopig buiten dis cussie. Zo liggen de kaarten. Ze moeten geschud, gegeven; er moet een bod worden gedaan en het spel moet wor den gespeeld. Of dat nu in September is of niet, is minder gewichtig. Wat wij ons in dit artikel willen afvragen is, welk bod wordt gedaan en of dit hoogste bod kans loopt te worden ge maakt. Want, men begrijpe ons goed, de televisie in Nederland kan niet eens één downslag hebben! Als men een diamant van grote waarde in handen heeft gekregen, dan wil men niet het risico lopen, dat zij op de stenen in stukken valt, opdat daarna gekeken kan worden of de splinters ook nog glinsteren willen. Daar gaat het om. Wij willen niet eens zoveel weten omtrent de televisie als de publiscis- ten, die ijverig rapporten uit de Ver enigde Staten of Engeland hebben bestudeerd en die „du haut de leur grandeur" U nauwkeurig kunnen mededelen hoeveel kjjkers er j.l. Dins dag, toen het regende, waren, of hoe veel kinderen hun algebrasommen (in het Engels) niet af hadden, om dat Tom Mix, of hoe zo'n cowboy mag heten, zijn luidruchtig rentrée met de stengun in plaats van de ouderwetse pistool vierde V erantwoordeijjkheid. J)AT alles interesseert ons voor geen halve stuiver. Wat evenwel ons hele volk aangaat, Is de waarde van het Hilversumse bod. Wat men daar goed zal dienen te begrjjpen is, dat een be hoorlijke staat van dienst in de radio- omroepwereld geen enkele zekerheid verschaft over de waarde van een werkzaamheid In de televisie; dat dit nieuwe instrument een geweldige ver antwoordelijkheid legt op de zwakke schouders van een aantal werklustige pioniers. Bij deze gedachte zinkt iedere po ging tot vergelijken in het niet. Het Nederlandse volk heeft er niets aan te weten, dat de techniek in Amerika zus en de programma-kwaliteit zo is. Dat is een Amerikaanse zaak en boven dien is een dergelijke vergelijking re latief. Een Nederlandse zaak is, dat van een grootse uitvinding een groot gebruik wordt gemaakt. En het droe vige is, dat wij ons niet aan de in druk kunnen onttrekken, dat wij „te vreden" zullen moeten zijn met half werk. Het waarom zullen wij in een tweetal volgende artikelen pogen uit een te zetten. De onlangs in functie getreden Franse staatssecretaris dr. Pierre Chevallier die door zijn echtgenote in zijn woning door vijf revolver schoten 'werd gedood. POSTDUIVENNIEUWS De duiven van de postduivenvereni ging „De Reisduif" vlogen Zondag van uit Mons (Belgie). Door de krachtige wind verliep deze vlucht bijzonder vlot. Toch moesten er ten gevolge van het slechte weer verliezen worden ge noteerd. De uitslag van deze vlucht was als volgt: 1 en overduif was van J. Saasen, no. 2 en 7 van J. Schipper, no. 3 en 6 van P. Riteco, no. 4 van A. Dootjes, no. 5 en 8 van S. Knip en no. 9 van J. Knegt. Verder werd nog deelgenomen aan de oefenvlucht van uit Beverwijk. Deze vlucht had een zeer onregelmatig ver loop. HEREN-ENKELSPEL; Voorronde: P. J. Mersel (A'dam) slaat P. Duyn (Be verwijk) w.o.; Eerste ronde: J. C. Groen (B'wijk) sl. E. F. Bunge (Delft): 6-4, 5-7, 1-6; A. van Straten (Den Helder) sl. J. Bijlsma (Bergen): w.o.; J. Loeb (A'dam) sl. C. Gijzelaar (Hoorn): 14-12, 6-0; J. A. Haasbroek (Alkmaar) sl. P. J. Mersel: 4-6, 7-5, 6-4. Tweede ronde: G. L. Adama van Scheltema (Delfzijl) sl. J. C. Groen 6-0, 6-2; J. Bos (Hoorn) sl. J. Martens (Bakkum) 6-1 7-5; P. Koster (Heiloo) sl. A. van Straten 6-0, 7-5; J. Loeb sl. B. Olie (Alkmaar) 6-4, 7-5; W. Groen (B'wijk) sl. ir. A. F. Kremer (Bussum) 6-3, 6-2; dr. N. de Koning (Enschede) sl. J. A. Haasbroek 6-2, 6-3; W. Ketjen (Haren) sl. J. J. H. Schmidt (Bergen) 6-4. 7-5. Kwart-fina les: G. L. Adama van Scheltema sl. J. Bos 6-1, 6-2; mr. H. Schuurman (Alk maar) sl. P. Koster 10-8, 2-6, 6-3; J. Loeb sl. W. Groen 6-4, 6-2; W. Ketjen sl. dr. N. de Koning 6-4, 6-0. Halve fi nales: G. L. Adama van Scheltema sl. mr. H. Schuurman 6-0, 6-4; W. Ketjen sl. J. Loeb 7-5 6-4. Finale: G. L. Ada ma van Scheltema sl. W. Ketjen 6-4, 4-6, 6-4. HEREN-DUBBELSPEL: Voorronde: C. Gijzelaar en J. Wellinghoff (Bergen) slaan C. van Oppen en F. van Oppen (Limmen) 6-2, 6-0; E. Bartstra (A'dam) en L. Rietman (A'dam) sl. A. van Straten en P. Smit (Den Helder) 6-1, Belangrijke inschrijvingen De inschrijvingen voor de provinciale fokveedag te Hoorn, het grote tref fen der Noordhollands fokkers, zijn zo-even hekend geworden. We vermel den ze hieronder en geven ter verge lijking tevens die uit 1950 (Van onze weerkundige medewerker) De stormdepressie, die Zondagmid dag met het centrum dicht langs onze kust naar Denemarken trok, heeft nogal wat activiteit aan de dag ge legd .Hier langs de kust woei Zondag en ook gisteren een harde wind, die boven de Noordzee en de Duitse bocht tot stormkracht aanwakkerde. Een Noors schip werd (in Augustus!) door deze storm tot zinken gebracht. Behalve veel wind kreeg vooral Noord-Holland een flinke hoeveelheid regen. In Den Helder viel van Zater dag- tot Maandagavond totaal 33 mi- limeter. Tijdens buien viel er gisteren op Ypenburg bij Den Haag nog weer 15 milimeter. In Noord-Holland is de normale hoeveelheid regen, die er ge middeld in Augustus valt, deze eerste helft van de maand al naar beneden gekomen, namelijk ruim 70 milimeter. De stormdepressie trok langs de Noorse kust verder in Noordelijke richting, zodat de wind minder sterk wordt. Toch kunnen er vandaag nog plaatselijk enkele buitjes voorkomen. Een luchtdrukstijging, die thans over Engeland nadert zal morgen mogelijk wat zonniger weer brengen, maar bij IJsland nadert alweer een regenfront. De verbetering, die morgen is te ver wachten, zal dan ook van korte duur zijn. Het weer houdt daarom deze week een koel en onstabiel karakter. Voor de oogst is dit weer ongunstig te noemen. HONGARIJE PROTESTEERT BIJ JOEGOSLAVIË Hongarije heeft gisteren bij Joego slavië geprotesteerd wegens een aan tal schendingen van het Hongaarse grondgebied en luchtruim. In een nota wordt melding gemaakt van het beschieten van Hongaarse grenswachten en het afvuren van gra naten op Hongaars grondgebied. Ook waren Joegoslavische militaire vlieg tuigen het Hongaarse luchtruim vijf tot zeven kilometer binnengedrongen voor het ui'voeren van verkenningen, aldus de nota. 1951 1950 1 1%-jarige stieren 10 18 2 2)4-jarige stieren 11 4 3 3)4-jarige stieren 5 4 4 Hokkelingen a. individueel 30 53 b groepen 2 8 5 Melkvaarzen 34 26 6 Melkwenters 21 20 7 Derdekalfskoeien 23 20 8 Oudere koeien 39 50 9 Productieklasse 87 44 waarvan in de superproductieklasse 31 15 10 Drachtige schotten 14 14 11 Drachtige koeien 8 2 12 Drachtige oude koeien 12 15 Opvallend is de grote toename van het aantal dieren, dat uitkomt in de productie- en in de superproductie- klasse. Dit wordt toegeschreven aan de goede weidetoestand in de afge lopen jaren. Behalve bovenstaande inzendingen zijn er nog de eigenaarsgroepen. Dat het aantal inzendingen in deze catego rie is toegenomen van 18 in 1950 tot 23 in dit jaar, is een verder bewijs van het hoge peil, waarin onze veefokke rij zich mag verheugen. Want om in deze klasse te kunnen meedingen, is het niet voldoende, dat men de be schikking heeft over een enkel hoog waardig dier. Men moet een koppel kunnen vormen van ongeveer gelijk' waardige koeien, die elk op zichzelf van hoge kwaliteit moeten zijn. Verleden jaar waren de gebr. Ruyter verhinderd in de klasse der eigenaars- groepen uit te komen, dit jaar ver schijnen ze met twee zeventallen. De prijswinnaars uit 1950, de heer Reyne uit Schagen, komt met een zestal. De grootte van de groep is afhanke lijk van de grootte van het bedrijf: De ingezonden collectie moet het vijf de deel uitmaken van de gehele sta' pel. Ter gelegenheid van de kermis had de heer Jn. Zwart van café „Het Wa pen van de Schermer" een viswedstrijd uitgeschreven in de Noordervaart. Er werd aan deelgenomen door een aantal vissers uit Stompetoren, een ploeg Alkmaarse middenstanders en een groep employé's van de Alkmaar - sche Courant. Er werd twee maal een half uur ge vist. De stemming was er gauw in, want er werden al dadelijk niet te ver smaden zeelten van flinke maat ge vangen. In totaal 16 stuks gevangen, wat een bewijs moge zijn dat er nog vis genoeg in De Noordervaart zit. Na afloop was er prijsuitreiking door de heer Zwart met een aardig woord. De vissers van Stompetoren kunnen op een goede avond terug zien. Op het bedrijf van de heer G. Schoorl te Eenigenburg behaalden onderstaande personen het diploma voor melken: Jan Swan, Jan Ligthart Pz. en Jan Vader Czn. te Warmen huizen en L. Schoorl Gz. te Eenigenburg. Afgewezen: één candidaat. BURGERLIJKE STAND Geboren: Adrianus C. A., z. van A. Groot en C. M. Bruin. Gengerika D. M„ d van J. de Groot en G. C. de Nijs. Anna M., d. van N. Komen en M. Mescb. Anna M. M., d. van P. Stam en M. A. Komen. Getrouwd Jacobus Kuiper (te Kam pen) en Marijke Algra. Overleden Catharina de Boer, 70 jaar, echtgenote van P. Groot. MARKTBERICHTEN SLACHTVEEMARKT ALKMAAR De handel in vette koeien was rustig, zelfs een weinig stug, met prijzen, die een neiging tot dalgn vertoonden. Er waren veel prima dieren en de animo bij de slagers was goed. De nuchtere-kalveren waren deze week weer prijshoudend. Er was een zeer stugge handel. De kilogram-prijzen voor varkens bewogen zich nog steeds in stijgende lijn. Er werd ook deze week weer iets meer besteed. De vraag overtrof het aanbod; hiervan waren echter uit gezonderd de lichte varkens, die stug werden verkocht. ALKMAAR, 13 Aug. Aardappelen 10—12 en drielingen 6—9; slabonen 30—44; snijbonen: stam 22—34 en stok 36—55; komkommers 8- 13; tomaten A 24-44 en bonken 16-24; loemkool: IA 58-68, I 40-55, II 22-36 en lil 8—16; rode kool 4—8,50; savoye kool 8—9; groene kooi 7-9; spinazie 14-42; sla 2-11; postelein 7-20; andijvie 5-9; radijs 2; rabar ber 10—11; bieten 6—11; winterpeen 12; was- peen 42-49 uien 17-32; bospeen 32-40: soepgrenten 8-10; peterselie 2-3.50; perziken 6—24; Yellow 15—49; peren: Kruidenier 22- 46; meloenen 31-68; druiven 1,35—1,60. NOORDERMARKTBOND, 14 Aug. - 50.000 kg aardappelen: Eerstelingen 9,80-10,90, grove 9,40-10,50, drielingen 7,90-8,80, kriel 4,60—4,70, Eigenheimers 9,20—10,80, blauwe Eigenheimers 10,30—11,50, Koopmans blauwen 10,40, Bintjes 10—10,20 en Bevelanders 9,4(1 3000 kg bieten: A 10,20-10,50 en B 7,30; 23.000 kg' slabonen 31-37; 2000 kg uien 16 16,10 en grove 16,10-17,60; 1600 kg zilver- nep 35—40, drielingen 23—24 en zilveruien 10; 5000 kg rode kool 4-4,30; 6000 kg gele kool 3,80-7,60; 44.000 kg witte kool 3- 4,50; 1000 stuks bloemkool: AI 41, All 28- 29 en Bil 15. WARMENHUIZEN, 14 Aug. - 59.200 kg aardappelen: Schotse muizen 11,70-12,90, drielingen 9,30-11,30, grove 9,80-10,40. Eigenheimers 10-11,80, Bintjes 10,20-10,50, Doré 10,80-12, Meerlanders 9,80—19,30 e Saskia: grove 8,80; 2440 kg slabonen 29,30 34,60; 3900 kg bieten 6-9,70; 1400 kg rode kool 4,50. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 14 Aug. - Er werden van morgen op de Purmerendermarkt ongeveer negen honderd runderen aangevoerd. De handel in de vette koeien ontwikkelde zich gunstig, maar later op de ochtend werd door de grote aan voer een dalende tendenz waargenomen, die waarschijnlijk zal resulteren in een stugge af loop. Op de markt voor gelde-koeien was de vraag iets minder en op de verse markt was de handel bepaald stil. Hoge prijzen werden betaald voor de nuchtere kalveren en naar de vette kalveren bestond een bevredigende vraag. De rubriek „fokkers" kon vanmorgen geen belangstelling opwekken. Beter was de situa- t'e op de wolveemarkt, waar goede vraag was naar lammeren, met dientengevolge flinke prij zen. Ook naar fokkers komt thans meer vraag. De inzet van f 2,10 op de varkensmarkt be wijst, dat ook hier de prijzen aan de hoge kant lagen, mede tengevolge van de geringe aanvoer. De biggenmarkt verliep kalm, doch prijshoudend. Willem Bruul-tournooi goed begonnen Ondanks de slechte weersomstandig heden was de belangstelling voor ht* Willem Bruul-tournooi goed te noemen. Om 12 uur werd aangevangen met de ontmoeting AlkmaarUitgeest, die door de Alkmaarders met 21 werd gewonnen. Kaagvogels versloeg de Beemster met 32. 's Middags speelde de organiserende vereniging tegen Hol- landia uit Tuitjenhorn, waarbij de Hei- iooërs met 3—1 het onderspit dolven. Als laatste ontmoeting van de eerste dag stond op het programma Egmondia ■Zeevogels, die door Zeevogels in een aantrekkelijke match met 10 werd gewonnen. Voor Zondag is vastgesteld 11 uur: AlkmaarKaagvogels, 12.30 uur Zee vogels—Hollandia T., 14 uur welpen wedstrijd, 15 uur verliezersronde, 16.30 uur finale. Zaterdagavond om 7 uur zal waarschijnlijk de ontmoeting Foresters Egmondia worden gespeeld. FA. EECEN ORGANISEERDE JEÜGD- MIDDAG Op het DTS-terrein heeft de hout handel, firma J. Eecen Gz. volksspe len georganiseerd voor de kinderen van het bij haar werkzame personeel. Een en ander had 'n geanimeerd ver loop. Er werd door 130 kinderen aan het feest deelgenomen. De jeugd werd ont haald op ijs en limonade en aan het slot werden nog een paar films ver toond. 6-2. Eerste ronde: G. L. Adama van Scheltema en W. Ketjen sl. W. Groen en J. C. Groen 6-4, 6-2; P. Koster en J. A. Haasbroek sl. C. Gijzelaar en J. Wel linghoff 6-8, 6-4, 6-3; A. Stumpel (Hoorn) en J. Loeb sl. E. Bartstra en L. Rietman 6-1, 6-2; L. Koster (Den Haag) en D. Mosk (Bergen aan Zee) sl. R. van Oppen (Limmen) en P. Ver groezen (A'dam) 8-6, 6-4, mr. H. Schuurman en F. Beek (Alkmaar) sL dr. N. de Koning en P. J. Mersel 7-5, 6-2. Kwart-finales: G. L. Adama van Scheltema en W. Ketjen sl. P. Kosten en J. A. Haasbroek 6-0, 6-0; A. Stum pel en J. Loeb sl. J. J. H. Schmidt en J .Martens 6-3, 6-3; J. Bos en mr. D. H. Buiskool (Hoorn) sl. B. J. Boerrigter (Bergen) en E. F. Bunge w.o.; mr. H. Schuurman en F. Beek sl. L. Koster en D. Mosk w.o. Halve finales: G. L. Ada ma en W. Ketjen sl. A. Stumpel en J. Loeb 6-0, 6-2; mr. H. Schuurman en F. Beek sl. J. Bos en mr. D. H. Bu;skool 6-0, 6-0. Finale: G. L. Adama van Scheltema en W. Ketjen sl. mr. H. Schuurman en F. Beek 6-0, 6-1. DAMES-ENKELSPEL: Kwart-fina les: mevr. Koster-De Reus (Den Haag) slaat mej. M. A. Koel (Alkmaar) 6-4, 6-2; mevr. Rijkmans (Steenwijk) sl. mej. A. Adriaanse (A'dam) 6-2, 6-2; mevr. Rademaker-Sadies (Nijmegen) sl. mevr. Rommelaar-Timmerman (En schede) 10-8, 6-0. Halve finales: mevr. Schuurman-Postma (Alkmaar) sl. mevr. Koster-De Reus 6-2, 3-6, 6-3. mevr. Rademaker-Sadies sl. mevr. Rijk mans 6-3, 6-1. Finale: mevr. Radema ker-Sadies sl. mevr. Schuurman-Post ma 6-0, 5-7, 6-3. David Kouwenaar en Dirk Vis laatste exposanten K.C.B. Zaterdagmiddag zal het Kunstenaars Centrum Bergen de achtste expositie in dit jaar van werkende leden openen. Zoals hekend zijn de deelnemers aan de tentoonstellingen over twee jaren verdeeld om ieder in de gelegenheid te stellen een week alleen of twee weken gezamenlijk over 't Kunstzasltie te be schikken. Het tweede jaar zal nu be sloten worden met werk van David Kouwenaar en Dirk Vis. Beiden heb ben er de voorkeur aangegeven 'n week te exposeren. Eerstgenoemde kunst schilder zal Zaterdag voor het publiek schilderijen en tekeningen uitslui tend zelfportretten tentonstellen Het openingswoord zal worden gespro ken door de heer Th. J. v. d. Wal. werkend lid van het Centrum. De week daaropvolgend komt Dirk Vis even eens met schilderijen en tekeningen de aandacht vragen. EERVOL ONTSLAG VERLEEND De heer F. Kops, besteller le klasse PTT, ter standplaats Bergen (NH), is na ruim twee- en-veertig dienstjaren eervol ontslagen. Geboren: Jan, z. van J. Dekker en J. Klooster. Albetine, d. van J. de Groot en A. Dekker. Jan W., z. van W. B. Kostelijk en A. de Vries. Hendrik J.f z. van H. A. van Hoof en J. M. Wilhelmina. Geertruida G„ d. van G. Goudsblom en G. J. Bekker. Ondertrouwd: Jacobus J. B. de Lange (te Arnhem) en Johanna Henselmans (te N.- Scharwoude. Bij oversteken van de weg Bij het oversteken van de Nieuw* Schermerweg is de heer B„ wonende aan de Westdijk, gistermiddag door een Naco-bus aangereden en gewond. Hij moest met een hersenschudding naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Alkmaar worden overgebracht. Zijn rijwiel werd beschadigd. De chauffeur De H. uit Schagen heeft alles in het werk gesteld om de aan rijding te voorkomen, maar de manoeu vre van de wielrijder was zo plotse ling, dat hij geen gelegenheid had tij dig te stoppen. Door de bus op het rij wielpad te sturen trachtte de chauffeur de botsing nog te voorkomen, echter te vergeefs. De bus werd aan de voorzijde beschadigd. (Ongecorrigeerd) Op de statenvergadering van Maan dagavond heeft de sta ten voorzitter meegedeeld, dat de regeringsraad weer naar Aruba is gegaan, omdat de toe stand aldaar ernstiger is geworden. De vergadering duurde dientengevolge slechts kort Naar vernomen wordt zün wederom mariniers op het terrein /an de „Lago" gestationneerd. Na de Nederlandse baankampioen- schappen heeft de sportcommissie van de NWU definitief de ploeg samenge steld die Nederland tijdens de wereld kampioenschappen te Milaan zal ver tegenwoordigen. Door de NWU wor den uitgezonden: sprint Amateurs: Hij- zelendoorn (Amsterdam)sprint profs: Van Vliet (Woerden) en Derksen (Am sterdam); achtervolging profs: Schulte Cs-Hertogenbosch)reserve: Derksen (Amsterdam)achtervolging amateurs: Visser (Haarlem)Stayers: Pronk (Heiloo) achter Wiersma en Bakker (Wormerveer) achter De Graaf; Jan Derksen zal op de achtervolging uitko men indien de indeling van het sprintnummer dit toelaat. Voor eigen rekening gaan naar de wereldkam pioenschappen: sprint profs: Bijster (Haarlem)Achtervolging amateurs: Willekes (Amsterdam)Sprint ama teurs: Van Gelder en Schotman (bei den Amsterdam). PRIJSREGELING TARWE OOGST 1951 De stichting voor de landbouw deelt mede, dat bij een richtprijs van f 24.25 per 100 k.g. voor inlandse tarwe oogst 1951 een oplopende prijsschaal zal worden ingevoerd, welke in Augustus 1951 aanvangt met f 0.80 beneden ge noemde richtprijs en in April 1952 eindigt met f 0.80 per 100 k.g. daar boven. De praktijk van D. H. A. GERRETSEN, Arts te Akersloot, wordt vanaf 15 Aug. 1951 overgenomen en voortgezet door P. NIJENHUIS, ARTS. Spreekuren ongewijzigd. Tel. K 2513 No. 309. Gevraagd voor direct FLINKE DIENSTBODE, voor d. en n., liefst niet beneden 18 jaar. Café-Restaurant DE RUSTENDE JAGER, Hei loo. TEHUIS aangeboden voor scholier, met toezicht op huiswerk. Brieven onder no. A 414 bureau van dit blad. Onze laatste Meerdaagse 27 t/m. 30-8 4 DAGEN naar en het 80.compl. verzorgd. Geen pas nodig. Onze laatste populaire Goed verzorgd, 140. vertrekken op 17/8, 24/8, 13/8 en 7/9. Geen pas nodig. Inlicht, en prosp. Hoorn, Kl. Noord 73. Telef. 4009. Alkmaar, Voordam 6, Telef. 4839. ALKMAAR Schermerweg 9 bij de Schermerpoort Telefoon S2SS Omdat wij er de beete vloeistoffen voor gebruikenNiet alleen de PRIJS maar ook de KWALITEIT is ons succes EN DE PRIJS BLIJFT f 5.00. Ter inspectie der belastingen kunnen te Alkmaar als ADSPIRANT-SCHRIJVER op arbeids overeenkomst geplaatst worden. Sollicitanten moeten tenminste in het bezit zijn van M.U.L.O.-diploma. Sollicitaties, onder overlegging van een af schrift van het laatste rapport en puntenlijst- examen, te richten aan de Hoofdinspecteur van 's Rijksbelastingen te Alkmaar, Kennemerstraat- weg no. 23. MET UITZONDERING VAN DE KAS VAN 9—12 UUR ZAL DE N.V. NOORDER- BANK TE ALKMAAR OP WOENSDAG 15 AUGUSTUS A.S. WONINGRUIL. Aangeb. fl. woning Alk maar omg. station. Tegen gerief, kleinere woning cen trum stad. Br. o. no. A 418 bureau van dit blad. GEVRAAGD ter overname, direct of over enige tijd, Kleine omzet geen bezwaar Brieven onder no. A 419 bureau van dit blad. Wegens vertrek te koop aangeboden: 1 AGA fornuis. Brieven onder no. HA 879 Bur. Ver. Noordholl. Dagbl. Voordam 11, Alkmaar. te koop aangeboden. Gele gen in de Duinstreek, groot 9.29.80 H.A. Gegadigden die een kleine woning kun nen aanbieden (liefst ir> Bergen) hebben voorkeur. Te bevragen Makelaar E.T. H. MUNK, Russenweg 1? Bergen. Tel. 2787. Extra naar de FRIESE MEREN en GIETHOORN op ZATERDAG 18 AUG. Opgave reelname REISBUREAU „DE MAGNEET", Hoorn, Kl. Noord 73. Alkmaar, Voordam 6. GEVR. HUIS te Beverwijk. Aangeb. huis te Nieuwe Niedorp, bev. kamer, keuken, 3 slaapk. en gr. tuin met boomgaard, lage huurprijs. Br. J. P. Schelvis, Str. v Linschoten- straat 6, Beverwijk Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3