Allerlei over kinderen Uitstel bel bepaalde De kunst van he loslaten Uit de collecties van Piquet en Lanvin Dc Jeugdbeweging De liefde tot zijn land Kruiswoordpuzzelaars aan de slag! Ministe Veertien atoombommen sinds 1945 ontploft Puzzle-rubriek piniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip bim ons alIer moeder is en Prins Bernhar de achtste p De Nederlandse kampioenschap BRUYNZEEL TWEE' FASTNET-RAC Vliegtuigen in de van Duitsland V. KNVB ontving uitn< van Franse voetba J-Jet valt niet mee om enige dochter te zijn. Dat klinkt u misschien wat vreemd in de oren, maar ik verzeker u, dat de nadelen de voordelen verre overtreffen. Kijk, zo in het gewone dagelijkse doen is het nog wel te harden, vooral als het zonnig weer is. Je gaat naar «chool, je maakt sommen en taallesjes, krijgt weer eens een nieuw lees boekje of de juffrouw tracteert op een verhaal. In je vrije tijd kuier je met de poppenwagen een singeltje om, je speelt of je kibbelt met' de buurkinde ren dat heeft allebei zijn attracties en }e komt eigenlijk alleen thuis om te eten en te slapen. Maar o wee, als de grote vacantie aanbreekt dan ben je eerlijk in de aap gelogeerd, bij gebrek aan tantes met kroost in een andere stad. Goed: de schooldeur is op slot, dat is ook wel eens aardig. Maar de buurkinderen zijn uit kamperen of logeren of elke dag op stap. De poppen zeggen tenslotte ook geen boe of ba, en Je hebt al je boek jes driemaal uitgelezen. Dan zegt je moeder; Wacht maar, straks gaan we fijn twee weken naar de hei of de bossen dat klinkt wel aardig op het eerste gehoor. Maar als je de diesel en de bus achter de rug hebt, wat blijft er dan voor fijns over? Nu goed, je bent in een ander huis, dat zo heerlijk helemaal bulten staat, zegt moeder. De vogels zingen je 's morgens wakker. Mooi maar waar komt het verder op neer voor jou, arme enige stakker? Dat er weer geen kinderen zijn om mee te kibbelen of te spelen. Dat je weer op urenlange wandelingen bent opge scheept met twee grote mensen, die nergens anders over praten dan over gedichten en muziek en de stilte die toch zo heerlijk isTerwijl jij juist zo graag een boel lawaai zou willen horen van kinderen die krijgertje spe len of in het water plonzen of luidkeels op een hek zitten te zingen maar het was nu lang genoeg onge woon vredig geweest in huis, met een keurig toegedekt kinderbed en een poppenwieg en 'n stapel boekjes waar niemand naar omkeek. Als ze nu maar niet al te gehecht was geraakt aan de nieuwe kameraadjes en de nieuwe tante en al dat heerlijke vrije land rondom Boven de wuivende roggepluimen begon iets blauws te wapperen. Een uitgelaten vaantje, dat in vliegende vaart op moeder afstoof, en toen zij de hoek omkwam Een stevige bruin verbrande dochter met strokleurig haar bonsde hijgend tegen haar op en hing haar als een blok lood aan de hals. Dag moeder, dag wat fijn dat ik je weer zie. En hoor es, ik heb hanekam- iren gezocht en we zijn ook naar de kermis geweest en ik kan al een Frans liedje zingen, hoor maarEn onder een luidkeels „Au clair de la lune" maakte moeder haar entree. Opvoeden is de kunst van het gelei delijk loslaten. Het valt niet mee om de moeder van een enige dochter te zijn. SASKIA. Zo'a Hots, waar U meer plezier van heeft t (Advertentie. Ing. Med.) Sinds 1945 zijn bij proeven en in de oorlogvoering veertien atoombommen ontploft zonder dat er ook maar één blindganger bij was, aldus heeft Geor ge O. Robinson, perschef van de in aanbouw zijnde fabriek voor water stofbommen bij Aiken (Zuid-Carolina) verklaard. De naam „fabriek voor H- bommen" is eigenlijk onjuist, zo voeg de hij er aan toe, want het vervaar digde materiaal zal elders worden verwerkt. PUZZLE 201. De vreemde optelling (opl.) Deze wat zonderlinge optelling zag er geheel in cijfers als volgt uit: 17 4 3 8 6 5 4 3 8 6 0 4 3 W/aarde verbaasde lezeres, lach er niet om. De opvoeding, waarschuwde Shaw, is het georganiseerde verzet van de ouders tegen de kinderen en on danks al onze goede bedoelingen en ruime standpunten dreigt Shaw af en toe lelijk gelijk te krijgen. Want wij. gewetensvolle ouders, zijn soms wer kelijk de tegenstanders van onze eigen kinderen omdat onze belangen uiter aard volkomen verschillend zijn van de hunne. En vooral omdat wij, on danks alle goedbedoelde inspanning, nimmer datgene kunnen zijn waaraan zij het hardst behoefte hebben, andere kinderen om zich mee te vermaken of zich aan te meten. En dies heeft moeder, meer terwille van de dochter dan van zich zelf, elk jaar tegen de grote vacantie opgezien. Kijk, als zij nu eerst maar groter is, dat zij met een troepje kan gaan trek ken of kamperenMaar zij is, met al haar gezonde stevigheid, nog maar zeven jaar en te klein voor het tafel laken van zelfstandig opereren. En he laas ook te groot voor het servet van wandelen aan moeders handje. Evenwel bleek de oplossing zo een voudig, al werd ze in het ouderlijk tweemans-parlement omstandig gewikt en gewogen. Zou dat nu niet een te grote opgave zijn, zo ver van huis en dan helemaal alleen? Als ze nu eens heim wee kreeg dan zat die mevrouw daar maar mee. En als ze nu eens Het voorwerp van aanhoudende zorg werd tenslotte zelf de beslissing gela ten. Hier, kijk eens: een mooi wit huis midden tussen de korenvelden, meteen aardige mevrouw die zelf drie kinde ren heeft en er 's zomers nog best een paar bjj kan bergen. Een echt poppen huisje voor de meisjes en een zandbak en een vijvertje en een schommel Mag ik daar naar toe? Mag ik daar écht naar toe? Moeder bracht haar weg, drie pro vincies ver. Met een koffertje vol schone jurken en extra schoentjes en ondergoed en een nieuwe pyama. Een diesel en een stoomtrein en een bus vol vacantiegangers, en zomaar een ijsje op het perron het kon niet op. En eindelijk dat witte huis van het plaatje boven de wuivende rogge-aren, met een heerlijkheid van een bloeien de tuin ervoor en een mevrouw die in de deur stond met een troep kinderen en zei: Neem haar maar mee en laat haar alles /.ien, jongens. Vijf minuten later zag moeder haar nazaat op een autoped de heuvel af zwieren en tussen de deinende pluimen verdwijnen. Toen zij haast-je-rep-je het paadje afholde om de bus te halen was de hele dochter in geen korenvel den of zandwegen te zien Eerlijk gezegd: het parlement vergaderde die avond in een enigszins bedrukte stem ming. Als zij daar nu maar wennen kan. Zij is nog nooit zo lang en zo ver alleen van huis geweest. Je zult zien dat er vanavond een telefoontje komt Er kwam geen telefoontje. Maar na twee dagen wel een briefkaart. Een briefkaart, die hardop en met enige hilariteit in het parlement werd voor gelezen: Lieve vader en moeder. Ik heb het hier toch zó fijn Er rolde een steen, een zware steen, langs alle traptreden naar beneden. En bleef daar liggen, twee weken lang. Toen klom moeder weer, warm en moe, maar neuriënd, dat zelfde zand paadje naar boven. Alles goed en wel, ^1 kunnen Augustus en September ons nog stralende zomerse dagen brengen, een feit is, dat voor de mode koningen het zomerseizoen reeds is afgelopen. Maken wij van de voorbije tijd de balans inzake de belangstelling, welke de „grote" Fransen op dit gebied voor ons landje aan de dag legden, dan mogen wij een beetje trots zijn. Wa ren het Jacques Fath en Pierre Bal- main, die verschillende malen hier hun nieuwste creaties toonden, ook Bruyère en Carven lieten zich dit seizoen niet onbetuigd. Daar de politieke verhou dingen vooral op het Oosten gericht waren, is het alleszins begrijpelijk, dat ook de mode-ontwerpers zich hiernaar oriënteerden. Onmiskenbaar was dan ook de Oosterse invloed op het gebied van de dames-garderobe. Koelie-jasjes en -hoeden waren schering en inslag. Over het algemeen beweegt de Franse couture zich voor de dames in de leef tijd tussen 30 en 40 jaar. Laat Carven dan een uitzondering op dit gebied zijn - zij kiest liever de jeugdige vrouw voor haar inspiraties, Bruyère bepaalt zich er wel toe. Zij is het meest bekend door het borduurwerk, waarmee zij haar creaties tracht te markeren. Het moge dan typisch Frans aandoen, een feit was, dat zij, tijdens haar shows in Nederland, terdege rekening hield met de smaak van de Hollandse vrouwen. Al zijn Robert Piquet en Jeanne Lanvin in ons land nog onbekend, zij hebben hier nog niet hun collecties laten zien, toch spreken zij in de mo dewereld een hartig woordje mee. Ook hun ontwerpen zijn vaak alleraardigst en origineel te noemen. Meermalen lieten wij dat aan de hand van illustra ties zien en thans zetten wij de kennis making voort. Bezien wij de eerste afbeelding - als .Wandelkleed" ten tonele gevoerd - dan blijkt weldra, dat plissé nog steeds in de running is. Het toilet, dat voor een deel aan een jaquet doet denken, laat van de taille uit een rijk geplis- seerde rok zien, welke vrij veel stof vergt. De blouse is in naturelkleur ge houden en bezaaid met grote witte noppen, een bij uitstek zomerse tint. Jeanne Lanvin hield zich bij de japon met bijpassend jasje. Het witte piqué is nog immer een zwak van deze Parijse couturière. Een zeer eenvoudig jurkje in mosterdkleur heeft de V-hals met brede revers. Het loshangend jasje is van hetzelfde materiaal. Men lette op de moderne schouderlijn, welke hierbij werd aangebracht en de weer modern geworden shawlkraag, afgezet met wit piqué. Ook de manchetten van de driekwart mouw, welke een lang leven schijnt beschoren, werden hier mede gegarneerd. Het eenvoudige mosterdkleurig strooien capje past hier 1 goed RITA. 1 7 4 3 2 9 De oplossing scheen moeilijker dan wij verwacht hadden. Maar toch kwa men er tal van goede oplossingen bin nen. Na loting onder de inzenders van een goede oplossing is de wekelijkse prijs van 5.ditmaal ten deel ge vallen aan de heer G. Fuldner, Piet Helnstraat 10, Den Helder. Gefeliciteerd!. Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. PUZZLE 202. Twee onbekende dichtregels. Twee regels van een gedicht, dat nog uitgegeven moet worden, tellen samen 48 letters. Deze zijn van begin tot eind genummerd van 1 tot 48 (de ij is één letter). Tracht deze twee dichtregels te vinden uit de volgende aanwijzingen: 6-20-47-2 is een klein getal. 23-26-4-36 is datzelfde getal. 14-15-45-12-42 betekent vrolijkheid. 17-3-15-31-22-27-43-33-34 is een stad in ons land. I-37-21-47-35-32-13 zijn soms zuur. 48-37-15-15-29-19-44-36-45-23 is een ander woord voor fantasie. 7-38-46-28-26-5 is een jongensnaam. 8-9-10-23-4-18-20-30-34 vindt men in het hoge noorden. II-39-28-27-23-28-29 is een plaats in Noord-Holland. 24-25-16-45-15 is een stad in het Zuiden van ons land. Onze hond heet 41-25-40-42-15-37. Welke zijn de elf bedoelfde woorden en hoe luiden de twee versregels Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 23 Augustus aan de Redactie van dit blad. (Er wordt on der de inzenders van een goede oplos sing weer een prijs van ƒ5.verloot). Horizontaal: 1. Planeet; 6. Vroeger Russ. keizer; 11. Witvis; 12. Zoogdier; 14. Schaapkameel; 15 Spijt; 18. Rustend (v.d. predikant); 20. Graswoestijn; 21. Wederk. voorn, woord; 22. Oogvormig snoer; 24. Kort ogenblik; 25. Vruchten nat; 27 Lidwoord: 29. Afgelegen; 30. Stad in Italië; 31 Klaagzang; 32. On aangename verblijfplaats; 33. Speel goed; 35. Voorzetsel; 36. Voordeel; 39. Marterachtig roofdier; 41. Boom; 42. Bureau; 46. Heilige; 47. Verbond; 49. Tijdrekening; 51. Schutsluis; 52. Zwak; 54. Schoenvorm; 55. Vrouwelijk roof dier. Verticaal: 1. Witte populier; 2. Reeds; 3. Opstootje; 4. Ver beneden de opper vlakte; 5. Sneeuwstorting; 7. Winter- voertuig; 8. Voorzetsel; 9. In het jaar der wereld; 10. Houten klepper; 12. Gravin van Holland; 13. Voorzetsel; 16. Hevig; 17. Lust; 19. Toonkunstenaar; 21. Spaanse schapen; 23. Dameskransje; 24. Platte steen; 26. Klamp; 27. Loot; 28. Troefkaart; 29. Weldoorvoed; 34. Omvang van 8 tonen; 36. Land in Azië; 37. Bitter vocht; 38. Bedorven; 40. Vo gel; 42. Afdeling; 43. Gewicht; 45. Kerkgebruik; 47. Vlaktemaat; 48 Roem; 50. Water in Friesland; 53. Kippen- product. J. P. SCHALKER (CPN) LID DER EERSTE KAMER Bij de jongste verkiezingen voor de Eerste Kamer is de heer A. D. Schoo- nenberg (CPN) te Amsterdam benoemd verklaard. Deze heeft echter bedankt, zodat in zijn plaats benoemd verklaard is de heer J. P. Schalker te Rotterdam. J.JET is van veel belang, in welke omgeving een kind opgroeit; in welk milieu het verkeert. Dit woord milieu duidt alle omstandigheden aan, waartussen een kind leeft; de plaatselijke omgeving niet alleen, maar ook de maatschappelijke toe stand, en de personen die hem om ringen. De jeugdbeweging nu, noemt men ook wel het derde milieu. Het eerste milieu is dan het gezin; het tweede de school, die beide het kind ook inderdaad sterk beïnvloe den, en op zeer verschillende wijze. Dat geeft wel eens een strijd tussen gezin en school. En dan doel ik niet op persoonlijke moeilijkheden, op ouders en onderwijzers, die het over een en ander oneens zijn, maar op het feit, dat school en gezin beide hun deel aan het kinderleven opeisen. Zo als b.v. bij het huiswerk. Daar houdt de school het kind in zijn greep, ook buiten de schooluren. En nu komt daar het derde milieu nog bij: de jeugdbeweging. Het kan nu zijn, dat er een con currentiestrijd ontstaat. De kinderen zijn lid van een club, zijn bij de pad vinderij, of wat dan ook, of willen er gaarne bij behoren. En deze vragen een deel, soms een groot deel, van hun tijd. Daar gaat b.v. de hele Zater dagmiddag, de enige middag, buiten de Zondag, dat vader ook eens vrij is, mee heen, terwijl het hele gezin er op uit zou kunnen gaan. Daar zijn b.v. de avonden, waarop vergaderd wordt; daar zijn de gemeenschappelijke tochten, en in de va cantie vaak kampen. En de kinderen zijn vol ent housiasme daarvoor; ze willen er dolgraag heen. Maar horen ze dan niet in het gezin; het gezin dat één van de belangrijkste grondslagen is voor een goede samenleving? Daar komt dan de strijd. De kinderen worden door het derde milieu onweerstaanbaar aangetrok ken, en de ouders zouden ze gaarne weer thuis zien. Nu kan men als ouders ten slotte het heft in handen houden en zeggen: ,Je gaat niet naar dat kamp, je hoort by ons". Maar daarmee zijn we niet klaar. Want nu zal dat kamp, of die tocht of wat ook, meer lokken dan ooit. En nu bent u eigenlijk het kind tóch kwijt, en niet alleen ge durende de kampweek, maar ook nog een poos daarvoor, en daarna. Er is wrijving ontstaan, en het kind blijft mokkend thuis, terwijl zijn hart daarginds bij de anderen is. „Ik mag ook nooit wat!" Dat is de ene kant er van. De andere kart is, dat als u uw kinderen het deelnemen aan een jeugdbeweging verbiedt, u hun wer kelijk iets onthoudt. De jeugd heeft behoefte aan omgang met soortgeno ten. Soortgenoten, die dezelfde am bities hebben; met wie ze kunnen bomen; die eenzelfde ideaal hebben misschien. En vooral van dit laatste kan ontzaglijk veel uitgaan. Het kan de beste krachten in uw kind oproe pen; het kan hen boven moeilijkhe den en spanningen uitdragen. Wie zelf tot een jeugdbeweging heeft be hoord, tot een beweging die iets meer te bieden heeft, dan alleen maar af leiding en pret, zal zich dat zeker wel herinneren. U merkt het al; ik zou er vóór zijn, de kinderen te laten meedoen. Zon der overdrijving natuurlijk. Want school en gezin hebben ook hun rech ten; of liever 't kind heeft tegenover beide zijn plichten. En als u uw kind afstaat aan dat derde milieu, bent u ze toch niet kwijt. Als de sfeer in een gezin goed is, verliest u uw kinderen nooit! Mis schien schijnbaar, voor een poosje. Dan vinden ze u ouderwets en bekrompen, vooral als hun ideaal niet ook het uwe kan zijn. Soms geeit dat aanleiding tot heftige debatten. Uw kind komt óp voor de beweging, waarvan hij deel uitmaakt, en daartegen moet u het afleggen. U kunt van uw kinderen, ook van de grote kinderen, nog geen gerijpt oordeel verwachten. En wij als ouderen hebben toch ook vaak te veel van ons jeugdig enthousiasme verloren. Laten we dan blij zijn, als de kinderen het wèl hebben. Ook al geldt het in uw ogen dingen, die dat enthousiasme niet waard zijn. Naarmate u er minder tegenin gaat, ">llen de kinderen u meer in vertrouwen nemen; vooral als u belangstelling toont. De jeugd is wèl gesteld op medeleven van ouderen; niet op een zich er mee bemoeien. Al zijn de verhoudingen in uw gezin nog zo goed, de kinderen zullen er toch gaarne met hun leeftijdgenoten op uit gaan. Ze komt dan thuis vol opgetogen verhalen, en misschien voelt u zich pijnlijk overbodig. Maar in hun hart denken ze vast, al zeggen ze het niet altijd: „Het was fij maar ik ben tóch blij. dat ik weer thuis ben!" H. A. POSTMA-VAN ALBADA NAAR VASTE GROND De liefde tot zijn land is ieder aan geboren, volgens Vondel. Aan dat „ieder" zou men overigens nog wel eens kunnen twijfelen. Vóór de oorlog was het vooral in Nederland heel ge woon, en min of meer tot de goede toon behorende, om op zijn eigen land af te geven, op het klimaat, op de be krompenheid en de geldzucht der Ne derlanders, op hun godsdienstige en politieke verdeeldheid, hun kat-uit-de- boom-kijkerij, hun nuchterheid, hun overmaat van zindelijkheid en fatsoen, de overbevolking en, natuurlijk, als in ieder land, de regering. Tijdens de be zettingsjaren werd de liefde tot ons verloren land ons plotseling zeer pijnlijk ingebrand. Opeens begonnen we te beseffen wat „Nederland" bete kenen kan. Na de oorlog werkte dat gevoel nog een poos voort, maar al spoedig begon dat herwonnen landje velen van ons te nauw te worden, en als student of vrijwilliger, als Marva of stewardess zochten ettelijke jonge mensen hun heil buiten onze grenzen. De laatste jaren voegde zich daarbij nog de economische noodzaak van emi gratie. Niet alle emigranten gaan nood gedwongen, en met een brok in de keel bij het laatste Wilhelmus; er zijn er ook die een zucht van verlichting slaken als zij de Nederlandse kustlijn of Schiphol zien wegglijden. „Er is hier geen toekomst meer voor onze kinderen", zeggen zij. „De over heidsbemoeiingen, de hoge belastingen, de overbevolking, de woningnood, en straks misschien de Russen..." Al dergelijke overleggingen zijn be grijpelijk, men moet respect hebben voor de energie en de ondernemings geest van deze zoekers naar een nieu we toekomst, wij moeten hun dank baar zijn dat zij ruimte helpen maken voor anderen, die niet zoveel moed en doorzettingsvermogen bezitten. En toch blijft er iets bijzonder verdrietigs in al die volgeladen vertrekkende v ïegtuigen en boten, in het organise ren en aanmoedigen van een emigratie- mentaliteit op grote schaal, waardoor „de bloem der natie" in plaats van de bovenaangehaalde versregel van Von del een andere tot haar lijfspreuk gaat maken: „Verdelgde stad, wij gaan en keren nimmer weer, „Vaarwel mijn Amstelstad! verwacht een ander heer!" Het is toch immers mogelijk dat voor bepaalde mensen, met bepaalde gaven en m bepaalde omstandigheden, het verlaten van het land van herkomst innerlijk gelijkstaat met desertie. Niet alle jonge mensen moeten en mogen emigreren, niet allen moeten zij aan buitenlandse universiteiten blijven hangen of zich laten uitzenden door een of ander groot bedrijf. Er zijn er ook van wie gevraagd wordt op hun post te blijven, hier, middenin de overbevolking, en onverschillig wat er nog over dit land voor ellende komen zijner ook van wie gevraagd wordt dat zij Europeanen zullen zijn, u\niet alleen 2ullen spreken over „het verdedigen van onze cul tuur en zich druk zullen maken met welk soort tanks dat het beste gebeu- biirtrat"' Tf dat er ietS t0e ZUÏlen bijdragen dat er nog iets lief te hebben dlt ™wel overschatte als veel gesmade Europa, dat. wat haar ook ontbreken .nag en wat zij ook op haar eeuwenoude geweten mag hebben, ten- Daarom een van doet het van harte goed wanneer men, zoals onlangs, in Nederlands weekblad de kreet een jong mens kan horen: „Ik wil in Europa wonen!" Zij voegt er aan toe, dat zij dan ook liefst in Europa wil le ven, en niet doodgaan En dat is een gezonde wens. aan welks verwezenlij king wij allen stuk voor stuk hebben mee te werken Misschien zijn er zelfs enkele iongeren die durven zeggen: Ik wil in Europa leven óf doodgaan, wat er ook gebeurt, het moet EUROPA zijn want dat is mijn land, waar ik hoor. en waar ik wil werken, liefhebben, lijden, gelukkig zijn, bouwen en sterven. Naar aanleiding van een de mlddenstandsvakcentralen minister van financien zich I klaard de ontvangers der 1 te verzoeken in bepaalde ge' ■tel van betaling te verlener het voorkomen, dat in één ja plaats van drie aanslagen wo legd. In een dergelijk geval van betaling kunnen wordei to' het einde van het volgen: De middenstand had bi: Lieftinck zijn nood geklaag opeenhoping van de aanslaj Van Vilsteren won spring- Het slechte weer was wel i oorzaken dat de publieke bel voor de eerste dag van het concours hippique zeer gerin; de zijde der deelnemers wen teresse getoond, want met n zeventig inschrijvingen, waa van Prins Bernhard, waren zware hindernis-nummer bin men. Zestien combinaties 1 parcours foutloos af. Prins had met „Agenda" geruime t ding in een tijd van 55.6 sec. op de dag werd de tijd van F hard door zeven combinaties J. E. A. van Vilsteren werd winnaar in 50.4 sec. Voor de kampioenswedstr de Koninklijke verbonden v verenigingen, die op 15 en 1 ber op het Braassemermeer v houden, zijn na selectie, de deelnemers uitgenodigd: Pampusklasse: J. W. van de (Rotterdam); B. Ouwerkerk J. H. C. Sieverts (Bloemen: Spaargaren (Aalsmeer); W. M veren (Oude Wetering) en Jr. (Den Haag). 12 m2 Sharpieklassie: W. schlager (Den Haag); D. Th. (Rijnsaterwoude); Jac. Kraa Wetering); R. Kremer (Vinke J. W. Lokin (Amsterdam); J. (Alkmaar); B. E. Ott (Amste G. Visser (Amsterdam). Vrijheidsklasse: Jac. Bouwt sterdam); B. J. Colenbrander len); Joh. van Diemen (Am C. W- Kist (Rotterdam); Leijen (Amsterdam); P. (Reeuwijk); S. G. Rodenhuis dam); J. D. Schooneveldt (Am F. Sleeuwits (Rotterdam); C (Hillegersberg) en A. B. Wet< Wielinga, H. Wolfers (allen dam). 12 voets jollenklasse: A. E. 1 (Zaandijk)F. J. B.rinkman (1 F. H. M. Daniels (Rotterdan Hageman (Leiderdorp); L. (Leiden); E. J. Holtrop (Bloei J. M. Huisken (Hilversum)L. mans (Rotterdam); J. N. van (Heiloo); H. de Vries (Zaands De kotter „Yeoman" van d A. Aisher heeft de Fastnet wonnen met een berekende t uur 7 min. 2 sec. voor de af: 630 mijl. De „Yeoman" werd i in klasse II. terwijl de „Joc de Brit G. P. Pattinson met kende tijd van 104 uur 33 mi de eerste plaats bezette in Tweede in klasse I werd de de Zweed C. Hardeberg met kende tijd van 105 uur 28 m en derde de „Olivier van Noo: W. Goudriaan met 109 uur 55 sec. De „Zeevalk" van C. werd tweede in klasse II me 30 min. 47 sec. In de volgend jaar te hou: van Duitsland zullen de deeli iaatste etappe gedeeltelijk doe afleggen. Van de voorlaatste plaats, Hamburg, zullen de r per vliegtuig naar West-Berli; gebracht, daar er van de in c russische sector gelegen w gebruik kan worden gemaakt vliegveld Tempelhof af zal dwars door West-Berlijn naai pisch Stadion, waar de finish De Franse Voetbalbond he nodiging gestuurd naar d Donderdag 20 September Fransen een oefenwedstrij tegen een sterke Nederlandse tie in het Pare des Princes, i heeft deze uitnodiging in ber men. DE FRANSE PROF-PLOEf VARESE SAMENGEST De Franse ploeg voor hel kampioenschap op de weg vo sionals te Varese is thans vc bestaat uit Louis Bobet, Bar miniani, Varnajo, Redolfi er Muller. Reserves: Canavese er

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6