Op het eerste gezicht Pim, Pam en Pom in Afrika D; Uitstel belastingbetaling is in bepaalde gevallen mogelijk JIMMY BKOWN TEKUG UN DE DIERENTUIN eerlijk f de slag! /O 2/ M f m 'z IR VASTE GROND fde tot zijn land Minister Lieftinck antwoordt Prins Bernhard op de achtste plaats De Nederlandse zeil- kampioenschappen BRUYNZEEL TWEEDE IN FASTNET-RACE Vliegtuigen in de ronde van Duitsland 1952 KNVB ontving uitnodiging van Franse voetbalbond LUIK-ROME-LUIK Groenhart-Kokkes gaven de strijd op Jan van Hemsbergen werd vijftiende in Kanaal-race Radioprogramma voor dit week-end i Van Riebeeck-feesten beginnen 5 Januari 1952 NIEUWE ARRESTATIES IN INDONESIË Koningin Juliana bezocht Stichting Hoenderloo ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1951 r SÉyC4' "^gjr<S t zijn land is ieder aan- ens Vondel. Aan dat en overigens nog wel. wijfelen. Vóór de oorlog 1 in Nederland heel ge- of meer tot de goede s, om op zijn eigen land j het klimaat, op de be- :n de geldzucht der Ne- hun godsdienstige en eldheid, hun kat-uit-de- hun nuchterheid, hun zindelijkheid en fatsoen, ng en, natuurlijk, als in regering. Tijdens de be- verd de liefde tot ons land ons plotseling zeer and. Opeens begonnen wat „Nederland" bete- i de oorlog werkte dat poos voort, maar al i dat herwonnen landje te nauw te worden, en vrijwilliger, als Marva zochten ettelijke jonge eil buiten onze grenzen, sn voegde zich daarbij lische noodzaak van emi- e emigranten gaan nood- met een brok in de latste Wilhelmus; er zijn zucht van verlichting de Nederlandse kustlijn en wegglijden. *een toekomst meer voor zeggen zij. „De over- ten, de hoge belastingen, ing, de woningnood, en en de Russen overleggingen zijn be- moet respect hebben ie en de ondernemings- zoekers naar een nieu- wij moeten hun dank zij ruimte helpen maken die niet zoveel moed en •mogen bezitten. En iets bijzonder verdrietigs 'olgeladen vertrekkende boten, in het organise- digen van een emigratie- grote schaal, waardoor natie" in plaats van de ilde versregel van Von- tot haar lijfspreuk gaat id, wij gaan en keren nimmer weer, i Amstelstad! verwacht een ander heer!" mmers mogelijk dat voor en, met bepaalde gaven e omstandigheden, het tiet land van herkomst :staat met desertie. Niet tsen moeten en mogen t allen moeten zij aan universiteiten blijven ch lrten uitzenden door groot bedrijf. Er zijn er gevraagd wordt op hun ;n. hier, middenin de en onverschillig wat er and voor ellende komen r ook van wie gevraagd Europeanen zullen zijn, t alleen zullen spreken rdedigen van onze cul- druk zullen maken met ks dat het beste gebeu- dat ij er iets toe zullen ;r nog iets lief te hebben vel overschatte als veel- >pa. dat. wat haar ook en wat zij ook op haar iweten mag hebben, ten- s aller moeder is en -t het van harte goed zoals onlangs, in een iekblad de kreet kan horen: „Ik wil Zij voegt er aan liefst in Europa wil le- oodgaan En dat is een aan welks verwezenlij- stuk voor stuk hebben en Misschien zijn er jongeren die durven ril in Europa leven óf f er ook gebeurt, zijn want dat is hoor. en waar ik bben. lijden, gelukkig n sterven. van in toe, Naar aanleiding van een adres van da middenstandsvakcentralen heeft de minister van financien zich bereid ver klaard de ontvangers der belastingen te verzoeken in bepaalde gevallen uit stel van betaling te verlenen. Zo kan het voorkomen, dat in één jaar vier in plaats van drie aanslagen worden opge. legd. In een dergelijk geval zou uitstel van betaling kunnen worden verleend to' het einde van het volgende jaar. De middenstand had bij minister Lieftinck zijn nood geklaagd, dat de opeenhoping van de aanslagen en de Van Vilsteren won spring-concours het mijn wil Het slechte weer was wel een van de I oorzaken dat de publieke belangstelling I voor de eerste dag van het nationaal a concours hippique zeer gering was. Van I de zijde der deelnemers werd meer m- 5 teresse getoond, want niet minder dan R zeventig inschrijvingen, waaronder die f van Prins Bernhard, waren voor het f zware hindernis-nummer binnen geko men Zestien combinaties legden het parcours foutloos af. Prins Bernhard had met „Agenda" geruime tijd de lei ding in een tijd van 55.6 sec. doch later op de dag werd de tijd van Prins Bern hard door zeven combinaties verbeterd. J. E. A. van Vilsteren werd ten slotte winnaar in 50.4 sec. Voor de kampioenswedstrijden van de Koninklijke verbonden watersport verenigingen, die op 15 en 16 Septem ber op het Braassemermeer worden ge houden, zijn na selectie, de volgende deelnemers uitgenodigd: Pampusklasse: J. W. van den Berg Jr. (Rotterdam); B. Ouwerkerk (Leiden); J. H. C. Sieverts (Bloemendaal)K. Spaargaren (Aalsmeer); W. M. van Sta veren (Oude Wetering) en A. Volker Jr. (Den Haag). 12 m2 Sharpieklassie: W. G. Jung- schlager (Den Haag); D. Th. Kraan Pz. (Rijnsaterwoude); Jac. Kraan (Oude Wetering); R. Kremer (Vinkeveen); ir J. W. Lokin (Amsterdam)J. Metzelaar (Alkmaar); B. E. Ott (Amsterdam) én G. Visser (Amsterdam), Vrijheidsklasse; Jac. Bouwhuis (Am sterdam); B. J. Colenbrander (Breuke- len); Joh. van Diemen (Amsterdam»; C. W. Kist (Rotterdam); J. F. van Leijen (Amsterdam); P. Macdaniel (Reeuwijk); S. G. Rodenhuis (Amster dam); J. D. Schooneveldt (Amsterdam); F. Sleeuwits (Rotterdam); C. A. Vial (Hillegersberg) en A. B. Weterings; H. Wielinga, H. Wolfers (allen Amster dam). 12 voets jollenklasse: A. E. H. Amons (Zaandijk); F. J. B.rinkman (Haarlem); F. H. M. Daniels (Rotterdam); B. P. Hageman (Leiderdorp); L. P. Herfst (Leiden); E. J. Holtrop (Bloemendaal»; J. M. Huisken (Hilversum); L. R. Koop- mans (Rotterdam); J. N. van de Stadt (Heiloo); H. de Vries (Zaandam). De kotter „Yeoman" van de Brit O. A. Aisher heeft de Fastnet Race ge wonnen met een berekende tijd van 99 uur 7 min. 2 sec. voor de afstand van 630 mijl. De „Yeoman" werd ook eerste in klasse II, terwijl de „Jocasta" van de Brit G. P. Pattinson met een bere kende tijd van 104 uur 33 min. 56 sec. de eerste plaats bezette in klasse I. Tweede in klasse I werd de „Circe" van de Zweed C. Hardeberg met een bere kende tijd van 105 uur 28 min. 32 sec. en derde de „Olivier van Noort" van A W. Goudriaan met 109 uur 55 min. 20 sec. De „Zeevalk" van C. Bruynzeel werd tweede in klasse II met 100 uur 30 min. 47 sec. In de volgend jaar te houden ronde van Duitsland zullen de deelnemers de iaatste etappe gedeeltelijk door de lucht afleggen. Van de voorlaatste etappe plaats, Hamburg, zullen de renners n.l. per vliegtuig naar West-Berlijn worden gebracht, daar er van de in de Sowjet- russische sector gelegen wegen geen gebruik kan worden gemaakt. Van het vliegveld Tempelhof af zal men dan dwars door West-Berlijn naar 't Olym I pisch Stadion, waar de finish is, rijden De Franse Voetbalbond heeft een uit nodiging gestuurd naar de KNVB Donderdag 20 September willen de Fransen een oefenwedstrijd spelen tegen een sterke Nederlandse combina tie in het Pare des Princes. De KNVB heeft deze uitnodiging in beraad geno men. DE FRANSE PROF-PLOEG VOOR VARESE SAMENGESTELD De Franse ploeg voor het wereld kampioenschap op de weg voor profes sionals te Varese is thans volledig Ze bestaat uit Louis Bobet, Barbotin, Ge- miniani, Varnajo, Redolfi en Edouard Muller. Reserves: Canavese en Gueguen huidige liqv.iditeitsmoeilijkheden fa tale gevolgen voor het bedrijfsleven zouden kunnen hebben. De minister heeft daarop geantwoord, dat de grootste voorzichtigheid zal wor den betracht wanneer volgens de dien aangaande gemaakte werkplannen drie aanslagen per jaar worden opgelegd. Het woord „aanslag" opgevat in die mogensbelasting en de ondernemings zin, dat de inkomstenbelasting, de ver belasting over corresponderende tijd vakken als één eenheid worden be schouwd. Anders ligt het als meer dan drie aanslagen de betrokkenen berei ken. Sanering. In die gevallen, waarin naast aansla gen over 1948 en volgende jaren ook nog oudere belastingschulden moeten worden betaald kan in het algemeen niet worden volstaan met een uitstel van betaling. Hier kan slechts indivi dueel een algehele sanering der fiscale positie baat brengen. In overeenstemming daarmede is men thans bezig alle „oude" belas tingschulden te bestuderen. Hoewel het streven gericht is op een regelmatige ontvangst der belastinggelden vormt zfelfs de huidige nood van de schatkist geen reden om het pad der gerechtig heid en redelijkheid te verlaten door andere dan zuiver zakelijke factoren bij de invordering een rol te doen spelen, aldus de minister. De eerste Alpencols hadden niet veel slachtoffers geëist onder de deelnemers aan de rallye Luik-Rome-Luik, en te Grenoble gaven slechts enkele ploegen op. De moeilijkheden werden echter groter toen de cols van de Lautaret, De Vars, De Izoard en De Cayolle aan de beurt kwamen. Sommige deelnemers waren zeer afgemat bij aankomst te Nice, van waar het parcours verder leidde naar Genua. Na de controle te Genua maakten de commissarissen van de Royal Motor Union bekend dat 38 ploegen waren uitgevallen. Hierbij wa ren de Noordhollandse equipes Groen- hartKokkes met Dyna Panhard. De Nederlander Jan van Hemsbergen is in de Kanaal-race van de „Daily Mail" vijftiende geworden met een achterstand van 2 uur en 18 minuten op de winnaar Marech Hassan Hamed, die in 12 uur en 12 minuten over het Kanaal zwom, precies een minuut snel ler dan de Fransman Roger le Morvan. De Egyptenaar verklaarde na zijn zege; „Ik heb het gedaan voor mijn Koning en mijn land. Tot onze ploeg was gezegd, dat wij er ten koste van alles voor moesten zorgen, dat evenals verleden jaar, ook deze keer een Egyptenaar zou winnen". In totaal hebben achttien van de twintig deel nemers de Engelse kust zwemmende bereikt. 21. De volgende dag schilderde Jimmy Brown op een groot stuk hout dat hij later bij de hoofdingang op hing; „De dierentuin is tot nader aan kondiging gesloten wegens restaura tie". En toen stapte hij naar de werk kamer van de directeur, greep de tele foon en bestelde drie tuinlieden, twee schilders, een timmerman en een lood gieter. „Ik wil", zei hij, toen het zeven tal zich.,een paar uur later aanmeldde, „dat de ;'hele tuin zo spoedig mogelij K wordt opgeknapt. Alles, wat kapot is. moet worden vernieuwd, alles wat verveloos is, dient te worden opge schilderd. Denk er aan, dat er hard ge werkt moet worden en dat jullie de dieren niet mogen plagen. Ga aan je werk en als er wat is, waar je geen raad mee weet, dan vraag je het maar aan mij". „Jawel meneer de direc teur", zei Tinus Klepsteel, de loodgie ter van het gezelschap, die zich als oudste zo'n beetje de voorman veelde. „Maar 't zal natuurlijk wel een klein centje kosten. Is dat geen bezwaar?" „Jullie kunt elke avond je loon komen halen en wie het hardst werkt, ver dient het meeste. Laat dat je gezegd zijn", zei Jimmy, terwijl hij met een ernstig gezicht het vertrek verliet. D« zeven mannen stortten zich op hun werk. De woorden van Jimmy Brown hadden een diepe indruk op hen ge maakt. „Dit is een geboren leider", fluisterde Henk Hamer tegen zijn col lega Dries Drilboor, die het timmer werk voor zijn rekening zou nemen. „Die vent weet, wat ie wil". yoen het meisje met de goudblonde haren voor de tweede maal aan het loket verscheen, keek Rinus Kaan lan ger dan gewoonlijk van zijn werk op en benijdde de kassiersassistent, die de dienst waarnam. Met geweld dwong hij zijn aandacht weer tot het taaie cijfermateriaal. Driemaal maakte hij een fout in de op telling. doordat zijn blik, aangelokt door de hartelijke toon in haar stem, afdwaalde naar het frisse gezichtje. Pas toen een dikke man met pafferige wangen de loketopening vulde, boog hij zich weer over zijn werk. Terwijl» zijn potlood werktuigelijk langs de cijferreeksen gleed, vroeg hij zich af waarom hij door dit meisje werd geboeid Slechts tweemaal had hij alleen haar gelaat en schouders mo gen zien en toch kon hij nu reeds wil lekeurig dat beeld voor zich halen. Grote lichtblauwe ogen in een fijnge- vormd gezichtje, dat boeide en waar aan make-up niet was waar te nemen Hij schrok uit zijn mijmering op, toen de telefoon rinkelde en zag, dat hij sinds tien minuten nog niets was opgeschoten. Drie dagen later was ze er weer. Ondanks een nuchtere stem, die hem in zijn binnenste waarschuwde, werd hij gedwongen te kijken. Door de bo venlichten vielen de zonnestralen naar binnen en toverden een gouden glans op haar verzorgde kapsel. Met toene mende bewondering aanschouwde hij haar, als een oase in een dor oord van zakelijkheid. Pas toen ze weer verdwe nen was, zocht zijn blik een andere richting en het was als voelde hij een leegte. Peinzend vroeg hij zich af welke leeftijd ze kon hebben. Zou ze ouder zijn dan twintig? In ieder geval zou ze niet de vierentwintig halen, die hij tel de. Maar wat deed het eigenlijk ter zake? Hij liet toe dat zijn fantasie illu sies opbouwde, die alleen maar tot ontnuchtering konden leiden. Want natuurlijk zou een charmante verschij ning als zij reeds lang een partner heb ben. Maar toen hij dit vaststelde, voel de hij een beklemming die hem ver baasd deed zijn. Wat was er nu met hem aan de hand? De tijd zou het hem leren. Een maand lang verscheen het meisje tweemaal per week aan de bank. En elke keer werd het verlangen van Rinus groter om eens wat meer van haar te zien dan hoofd en schouders. In gedachten bouwde hij een geheel eigen droomwereld rondom haar, die niemand hem kon afnemen. Tezamen met de weinige minuten, die hij haar werkelijk zag, vulde het de eentonige sleur van -zijn bestaan als bankbe diende. Maar het ogenblik kwam, dat hij die passieve houding als een belemmering' ging voelen en zijn in fantasieën ver vatte aanbidding een daadwerkelijke drang vroeg. Zo kwam het dat hij zich ging afvragen hoe ze zou reageren, als hij toenadering zocht. Wat moest hij doen, wilde hij ooit die vraag kunnen beantwoorden? Zou hij haar eens in de hal opzoeken en aanspreken? Alle mensen nee, de chef zou hem zien aankomen! De cliënten en hun personeel waren voor hem als heilige huisjes. De tijd schreed verder en de liefde van Rinus voor het goudblonde we zentje ging steeds dieper wortelen. Zo kwam hij tot de conclusie dat hij iets moest doen, dat hem uit een kwellende onzekerheid zou verlossen. Was ze verloofd of misschien zelfs getrouwd? Hij zou het weten, ook al liep hij een blauwtje! Op een kalme ochtend, toen de chef even weg was, zag hij zijn kans. Zich sterk verbeeldend, dat ze op hem lette, liep hij als zwevend naar de haldeur. Een meter scheidde hem nog daarvan, toen rinkelde treiterend de telefoon aan zijn bureau Toen hij twee mi nuten later inwendig vloekend de hoorn neerlegde, was ze weg. Maar die tegenslag bracht hem ein delijk tot meer activiteit. Nog vóór het middaguur had hij zich via de kassier in het bezit gesteld van het adres van haar werkkring. Een onstuimige drang dreef hem er toe. Om kwart voor vijf fietste hij als een razende door de stad en koos zich hij gend een plaats bij het grote kantoor van de verzekeringsmaatschappij. Als ze hier direct langs kwam, zou hij haar nagaan en onderweg aanspreken Hij doodde de tijd door zich voor te stellen hoe ze zot. zijn. Een klein slank figuurtje met mooi gevormde benen, haar voeten zouden in lichte charmante schoentjes zijn gesloten Een nijpend gevoel kwam in zijn keel toen de eerste personeelsleden passeerden. Nu opletten Diepe emotie greep hem aan, toen hij eindelijk het gouden haar gewaar werd. Daar was het lieve toetje, de smalle schouders. Even rustte daar die blik zoals altijd, toen gleed ze tastend omlaag ONS WEKELIJKSE KORTE VERHAALJ En met een schok zag hij hethaar rechterbeenHet was dun en geheel mismaakt, terwijl de licht hinkende voet in een hoge orthopaedische schoen was gevat Als verlamd bleef hij staan kijken naar dat volslagen tegenbeeld van zijn fantasie, tot ze voorbij was en om een hoek verdween. Een loden gevoel week eensklaps van hem en hij voelde zich tot bezinning komen, Na een korte maar heftige tweestrijd stapte hij op de fiets en reed haar achterna. 's Avonds zat hij toch met haar in de schouwburg en voelde zich. Niet alleen door de directe nabijheid van haar, neen, die dag had hij de eerste grote geestelijke overwinning behaald.. ZONDAG 19 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 12 00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00-24.00 AVRO. - 8.00 Nieuws, weerberichten en postduivenberichten. 8.15 Koorzang. 8.30 Voor de boeren. 8.40 Gram.- muziek. 9.12 Postduivenberichten. 9 15 Ver zoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", cau serie. 10.00 Voor de jeugd. 10.25 „Met en zonder omslag-". 10.50 Instrumentaal trio. 11.20 Voordracht. 11.35 Amusementsmuziek. 12.00 Orkestconcert. 12.30 „Mikropolis, de Neder landse Miniatuur-stad", causerie. 12.40 Orgel spel. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.15 Mededelingen ot gram.muziek. 13.20 Prome nade-Orkest. 13.50 „Even afrekenen, heren!". 14.00 Gram.muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Latijns—Amerikaanse muziek. 15.15 Filmpraatje. 15.30 Concertgebouworkest én solist. 16.30 Sportrevue. 17.00 Koorzang'. 17.20 „De drie studenten", hoorspel. 17.40 Gram. muziek. 18.00 Sportcommentaar. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkdienst. 19.00 Kerkdienst voor de jeugd. 19.35 Bijbelvertelling voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Opera concert. 21.20 „Rechter van Liet vertelt", hoorspel. 21.50 Amusementsmuziek. 22.20 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Dans muziek. 23.45-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45-24.00 KRO. - 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Hoog mis. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram.muziek. 10.00 Gereformeerde kerkdienst. 11.30 Gewijde muziek. 12.15 Kamerorkest en solist. 12.40 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Radio Philhar- 31. Pim, Pam en Pom nebben af scheid genomen van Mikkie en zijn dragërs en zullen nu verder met de apen meegaan. Vlug stappen de hond jes in de kano's, die aan de oever lig gen en de apen zorgen ervoor dat zij zo snel mogelijk aan de overzijde gera ken, „Welkom in Apenland", zegt de aanvoerder tot Pim, zodra de kano aan land is gekomen. „Dank je", antwoordt Pim. „Ik vind het ook fijn om hier weer eens terug te komen, tenminsteHij maakt zijn zin niet af, maar de aap be grijpt hem volkomen. „Ja eerst moet prins Pepi weer terug zijn. Wij begrij pen niet, waar hij gebleven is. Ineens zomaar spoorloos verdwenen. Maar U zorgt, dat hij weer terugkomt, is het niet?" Pim knikt maar eens. Hij mag het vertrouwen, dat de aap in hem stelt, niet te niet doen. Maar het wordt hem toch wel wat bang om het hart. Thuis leek het allemaal zo gemakkelijk. Zij zouden even Pepi gaan opsporen, maar hier in Afrika ziet het er toch weer heel anders uit. Maar er is geen tijd meer om verder te piekeren. Koning Samba zit op hen te wachten. ^untèrTÖTT hunter de luxe i '^£%^PPed (Advertentie, Ing. Med.j IE WAGEN IN HET KLOOSTERBOS DOOR MARJORIE VERNON 15) „O, verdraaid!" kreunde Neville en hij vroeg zich eensklaps af waarom hij niet een gedeelte van zijn zuur ver diende geld aan rijlessen had besteed. Het scheen nu net zo absurd om dat nagelaten te hebben als dat hij ver zuimd zou hebben om te leren lezen Dadelijk na de lunch ging hij uit en keek met een onbewust-trotse eige- naarsblik om zich heen, terwijl hij op zijn gemak de lange bochtige oprijlaan afslenterde. Het wittte ijzeren hek tussen de tuinen en de paardenwei had een kwastje verf nodig, hij besloot om er morgen met Somers over te spreken, maar met een schok kwam hij plotse ling tot de ontdekking, dat hij op het punt stond om andermans geld uit te geven. Hij had zich zo in zijn rol inge leefd, dat het helemaal niet nodig was om er voortdurend aan te denken, dat hij Neville Heritage voorstelde, de eige naar van dit alles. Hij had het gevoel dat hij werkelijk Neville Heritage was en dit alles bezat. „Nou enfin, ik zal het aan Bruce vra ger., maar ik weet zeker dat hij het ge daan wil hebben", besloot hij en keek op zijn horloge. Twintig over twee; hij zou Bruce om drie uur in het „Kloos- terbos" ontmoeten. Hij had juist de tijd om door het dorp te lopen en dan dwars door de velden te gaan net zoals hij dat gistermorgen had gedaan. Gis termorgen? Het leek hem millioen ja ren geleden! Op de weg gekomen sloeg hij rechtsaf in de richting van het par tijtje rode daken, dat Lynford vormde. Nieuwsgierig vroeg hij zich af waar Lynford Manor zich zou bevinden het lag maar een paar honderd meter verder, had mevrouw Darley gezegd, dus misschien zou hij er wel voorbijko men. Toen hij de terreinen die bij de Hall behoorden was overgestoken, ont dekte hij dat de weg omzoomd mas door kerseboomgaarden, waarin de vruchten groeiden en rijpten aan de bomen. Weldra kwam hij bij een lange stenen, met klimop begroeide muur; en zijn hart klopte sneller toen hij besef te, dat dit de Manor moest zijn. Na een meter of zestig, zeventig langs de muur te zijn gelopen kwam hij bij een wit geschilderd hek en aan het eind van de oprijlaan zag hij een laag gezellig huis, sierlijk en met stijl gebouwd, hoewel kleiner dan de Hall. Dit was dus Lyn ford Manor, waar dat beeldige meisje woonde! Vol belangstelling keek hij naar het huis, terwijl hij even bij het hek bleef staan, en bewonderde dè vro lijke bloemenrand die de oprijlaan om zoomde. Beseffend dat hij wel eens gezien zou kunnen worden zoals hij daar het huis stond aan te gapen, vervolgde Neville zijn weg en weldra bereikte hij de paar zwart-witte huisjes die verscholen gingen onder hun zachte rieten daken en er vrolijk uitzagen met hun tuintjes vol rozen, lupine en stokrozen. Een kleine grijze kerk lag haast verborgen in een groepje bomen: nadat Grant het kleine kerkhof was overgestoken, ver liet hij het weer door een hek aan de andere zijde en kwam op een pad terecht, dat dwars over een paar lande rijen uitkwam in het bosje, dat op de kaart stond aangegeven als „Klooster- bos". Hij floot even zacht, maar duidelijk, terwijl hij zijn lange benen over het hek zwaaide dat het bos omgaf, en Bruce Heritage verscheen direct van achter enig struikgewas. Hij droeg een open sporthemd en een flanellen broek en wuifde met zijn oude pijp vrolijk naar Grant. „Hallo, mede-samenzweerder! Hoe gaat het met het misdadig complot? Is er al iemand, die je „Zondig Geheim" heeft ontdekt?" „Nee, nee, niet helemaal". Neville grinnikte, ter-vijl ze naast elkaar op de stronk van 'n omgevallen boom gingen zitten. „Met "»e bedienden was het '"el in orde, die waren niet in het minst achterdochtig. Maar ik heb vanmorgen bezoek gehad". „Zo?" Heritage keek hem van achter een dikke rookwolk aan. „Wie dan?" (wordt vervolgd) mnnisch Orkest en solist. 15.15 Viool, cello en piano. 15.45 Gram.muziek. 16.10 „Katholiek Thuisfront overal" pers. 17.00 Ned 16.15 Sport. 16.30 Ves- Herv. kerkdienst. 18.15 Zangdienst. 19.00 Gram.muziek. 19.15 „In do Discipelkring van de Here Jezus Christus", causerie. 19.30 Nieuws. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 Gevarieerd pro gramma. 22.45 Avondgebed en Liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. MAANDAG 20 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.1b Gram.muziek. 8.00 Nieuws eu weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.35 \oor de vrouw. 10.50 Voor de zieken. 11.40 Viool en piano. 12.00 „Internationaal Mu ziekconcours te Kerkrade". 12.30 Land- en Tuinbouwmededeh'ngen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws, 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Metropole- Orkest en soliste. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „Lichaam en gezondheid", causerie. 14.15 Giam.muziek. 14.45 Idem. 15.10 „Kleine an nonces", hoorspel. 16.00 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Militair commentaar. 18.25 Gram.muziek. 18.35 Amusementsmuziek. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Gram.muziek. 20.00 Nieuws, 20.05 Actualiteiten. 20.15 Lichte muziek. 21.00 Cabaret. 21.30 Orgel spel. 21.50 „De belastingpolitiek van het hui dige kabinet", causerie. 22.05 Orkestconcert. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Voor de zie ken. 9.30 Amusementsmuziek. 10.00 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Alt-mezzo en piano. 11.30 Gram.muziek. 11.45 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmcdedelin- gen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws, 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor do vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Strijkkwar tet. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal Ensemblo en solist. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Or gelconcert, 17.45 Regeringsuitzending: J. A. van Beuge: „Heroriëntatie van de volksopvoe ding in Nieuw-Guinea". 18.00 Zigeuner-kwin tet. 18.15 Gram.muziek. 18.25 Piano-duo, 18.45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.15 „Volk en Staat", causerie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest. 20.50 „Een Meester van de oude stempel", hoorspel. 22.00 Gram.muziek, 22.10 Inter nationaal Evangelisch commentaar. 22.20 Dubbelkwartet, klein-orkest en solisten. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. De Van Riebeeck-feesten zullen op 5 Januari 1952 door minister-president dr. D. F. Malan te Ohrigstad (Trans vaal) officieel worden geopend. Op een door Malan gegeven sein zullen leden van de Voortrekkers-beweging in geheel Zuid-Afrika vuren ontste ken, terwijl padvinders en padvind- srters de kerkklokken in de Unie zul len luiden. Tevens zal dan de eerste postkoets uit Ohrigstad vertrekken voor de lange reis naar Kaapstad. Zes andere koetsen zullen volgen. Langs de te volgen route zullen plaatselijke feestelijkheden worden gehouden. De Indonesische premier, dr. Suki- man, heeft Donderdagavond in een be sloten vergadering van het parlement een summiere verklaring afgelegd over de genomen maatregelen van de regering. De veiligheidsactie was niet gericht tegen een bepaalde groep, partij of ideologie. Men wenste echter herhaling van de gebeurtenissen te Madium te voorkomen. Intussen wordt vernomen, dat enke le nieuwe arrestaties zijn verricht. Onder meer werden de fractievoorzit ter van de communistische partij in het parlement, ir. Sakirman en het communistische lid Peris Pardele in de gevangenis te Tjipinang ingesloten. H. M. Koningin Juliana heeft gister middag een bezoek gebracht aan de Slichting Hoenderloo, waar voogdij pupillen, regeringspupillen en kinder rechterpupillen worden verzorgd. Zi] toonde op haar rondgang door de stichting grote belangstelling voor de wijze, waarop de jongens worden onderwezen en opgevoed, en bezocht onder meer de bloemisterij, de sme derij-bankwerkerij en het observatie paviljoen. Aan het slot van haar be zoek werd een aantal bestuursleden en personeelsleden van de stichting aan de Koningin voorgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7