Kermis- Paling Paardenmarkt Katrijp gem. Schoorl publiek verkopen: Openbare Verkoping Va Ik's Lunchroom WIJ GÜABi WEER BOUWER! Dames en Meisjes Noordhollands en Fries vee naast elkaar in de ring 't Wapen van Heemskerk is gereed om kermis gangers te ontvangen Koedijk Ouden van dagen op reis Oudorp Bergen Berto Pasuka veroverde het Openluchttheater MARKTBERICHTEN Stompetoren Jaarlijkse uitgaansdag werd een succes VERVOLG STADSNIEUWS Burgerlijke Stand Slijterij VRIESMAN Langendijk OPENBAAR VERKOPEN MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL Dit jaar standplaats Instituut E. N. S. A. I. D NIEUW IN ALKMAAR! VANILLE- en CHOCOLADE-VLA in Hessen MELKINRICHTING KUIK - Lindenlaan 122 ALKMAAR ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1951 Een grote zeldzaamheid (Van een onzer redacteuren) LIET IS DE VRAAG of in het verre Enschede ooit zoveel rasecht Westfries is gesproken als op Woensdag en Donderdag. Verwonderlijk was dat echter allerminst, want het waren de tentoonstellingsdagen, die waren gewijd aan het rundvee en daarbij gebeurde iets, wat in Nederland tot de grote zeldzaamheden mag worden gerekend: een Noordhollandse keurcollectie verscheen in de ring naast een Friese. Als derde was er de collectie uit het fokgebied Drente Overnsel. Een zeer groot aantal Noordhollandse fokkers heeft deze gelegenheid niet willes missen en is de vertegenwoordigende ploeg gevolgd naar Twente. De drie collecties, elk bestaande uit vijf stieren en twintig koeien, werden niet onderworpen aan het oordeel van een jury. Ze verschenen in de ring, defileer den voor het publiek en daarmee was het afgelopen. Dat ieder zijn eigen con clusies mocht trekken, is vanzelfsprekend en dat is dan ook ter dege gedaan. een iets verder gaan in deze richting toch wel gewenst moet worden geacht. ALS bezwaar tegen deze fokkerij op productiviteit wordt soms aange voerd het argument, dat de dieren er een paar jaar korter door zouden ieven. Dit zou inderdaad een ernstig bezwaar zijn. We twijfelen er echter niet aan of de Bond van Rundveefokverenigin- gen zal er op uit zijn dit argument tot zijn juist proporties terug te brengen. Of het opgaat, daaromtrent valt met zekerheid nog niets te zeggen. De re sultaten met de productie- en de super- productieklasse zullen in deze materie op de duur mischien meer licht kun nen brengen. Wellicht was het voor het publiek op deze tentoonstelling, dat voor een groot deel bestond uit fokkers van het Friese type, beter geweest iets minder te let ten op productiviteit dan nu het geval is geweest. Intussen, de Noordhollandse koeien die er waren, behoorden tot de fine fleur van onze veestapel. Daar was Jeltje 30 en wanneer ze passeerde, dan was overal belangstelling. Want er wa ren er maar weinigen, die niet wisten, Concurrentie neemt belangrijk toe I/OOR de Noordhollanders was na- tuurlijk van de grootste betekenis de vergelijking met Friesland. Voor we daarover enkele woor en zeggen, wil len we echter eerst even kort stilstaan bij het Drents-Overijsels vee, omdat dat voor ons gewest toch ook niet zonder betekenis is. De kwestie is, dat, terwijl Friesland rijn eig<_n stamboek heeft, het F.R.S. (Fries Rundveestamboek), het Drents- Overijselse fokgebied, evenals bet Noordhollandse, ressorteert onder het N.R.S. (Nederlands Rundveestamboek). We geloven niet te veel te zeggen, wan neer we het Noordhollandse fokgebied kwalificeren als een van de belangrijk ste onder het N.R.S. De Noordhollandse successen op de twee jaar geleden ge houden tentoonstelling te 's-Hertogen- bosch waren vrij groot, al bleek toen al duidelijk, dat men het in andere fok- gebieden ook zeer ernstig begon op te nemen. De keurcollectie, waarmee Drente Overijsel verscheen, wettigt de over tuiging, dat men ey daar sedertdien op vooruit is gegaan en dit betekent, dat binnen het N.R.S. de concurrentie voor Noord-Holland groter is geworden. Nu is dit Drents-Overijselse fok gebied feitelijk een verlengstuk van het Friese. Men volgt er dezelfde rich ting en hoezeer men de Friese fokkerij tot basis heeft genomen, kan niet beter blijken dan uit het feit, dat alle stieren pit de keurcollectie van DrenteOver ijsel in Friesland zijn geboren. Als ge heel heeft het peil van de fokkerij in dit derde fokgebied die van het Friese uit de aard der zaak nog niet bereikt en we kunnen ons bij de verdere ver gelijking dan ook bepalen tot Fries land en Noord-Holland. De stieren verloren f)E vijf Noordhollandse stieren zijn bekend genoeg en stuk voor stuk zijn het dieren van hoge kwaliteit. Voorop liep Adema 21 van de Woud hoeve, in 1949 en in 1950 kampioen op de Centrale Stierenkeuring te Alkbaar. Dan volgde Adema 9 van Cruysoord, in 1950 en in 1951 reserve-kampioen. Op de derde plaats liep Frans Adema 7 van Groenhoven, op de vierde plaats Tinekes Adema, terwijl de rij werd ge- iloten door de nog jeugdige Ceres van Blokland, kampioen in 1951. Zonder uitzondering zijn het stieren Tan kwaliteit. Maar.als groep waren ze toch niet geheel geslaagd. Wanneer men daarnaast de vijf Friese stieren zag, prachtig van gelijkvormigheid, dan moest men erkennen, dat, ook wanneer er geen jury was, die dit oordeel uit sprak, de Noordhollanders zich hier als geslagen moesten beschouwen. De reden ligt natuurlijk voor de hand. Het Noordhollandse fokgebied is te klein om een collectie te kunnen samenstellen als in Friesland moge lijk is. Bij de koeien lag de zaak heel an ders. Hier zou een jury, die haar taak ernstig opnam, nooit een uitspraak hebben kunnen doen, eenvoudig, om dat het Noordhollandse vee anders is dan het Friese. Er is sprake van twee fokrichtingen, die hebben gevoerd tot een verschillend type. En omdat het te samen in de ring verschijnen van Fries en Noordhollands vee tot de zeer grote zeldzaamheden behoort in Nederland, zal menigeen dit verschil nooit zo dui delijk voor ogen zijn getreden als op de show te Enschede. Niet vergelijkbaar IN Friesland wordt gefokt op exterieur en op vetgehalte. In Noord-Holland stelt men zich reeds lange jaren cp het standpunt, dat ook de melkproductie een factor van betekenis is. Daaraan werd dus eveneens de nodige aandacht geschonken en dit heeft gevoerd tot het ontstaan van een diertype met een uier vorming, waarbij die van het Friese type niet in de schaduw kan staan. Deze grotere melkproductie is zeker een winst. Daar staat echter tegenover, dat men die alleen heeft kunnen be reiken, door aan exterieur en aan vet gehalte iets te laten vallen. Wat het vetgehalte betreft, hier is het verschil betrekkelijk gering, zodat we daarbij niet alleen stil behoeven te staan. De fokker van het andere type ziet het grotere bezwaar in 'het verlies aan ex terieur. Wanneer men op de show de Friese en de Noordhollandse dieren naast el kaar zag, dan waren de Friese gespier der, ze maakten een wat sterkere in druk. De vreemde fokkers zeiden: de Noordhollandse dieren zijn niet zo goed in conditie. Dat was niet juist, in con ditie waren ze wel. Het is mogelijk, dat de grotere melkgift meer van hun lichamen vergt en dat ze daardoor wat slapper, wat magerder zijn. Hoe dit ook zij, de uiervorming van het Noordhollandse vee maakte terdege indruk en het vermoeden is gewettigd, dat menige Friese fokker voor zichzelf de opmerking zal hebben gemaakt, dat (en chemisch! SWTII S FABRIEK VOORHEER 3. ALKMAAR. IEL 3568 X S (K 2200). WINKEL SCHOUTEMSTk. 21. ALKMAAR. S S IEL 1551 DEPOT I H. M 1 BROEDER. BERGEN fc 8 STATIONSSTRAAT TELEFOON 2111 (K 2206) Xj (Advertentie. Ing. Med.) dat dat de kampioen was van Den Bosoh in 1949. Ze imponeerde dor haar geweldige uiers, al was ze stellig minder gespierd dan de doorsnee Friese koe uit de keur collectie. Maar zo heel jong is ze toch ook al niet meer. Ze werd geboren op 15 Maart 1942. De oudste koe uit de Friese collectie was van 18 Februari 1939. Daar was ook Robbert 23. de oudste onder de Noordhollandse dieren. Ze werd geboren op 20 December 1940. Dat verschilt niet zo heel veel meer met die oudste Friese koe en Robbert 23 was kampioen op de laatste fokvee- dag te Hoorn. Waarmee we maar willen zeggen, dat die kwestie omtrent het eerder af zijn, zo maar zonder meer nog niet is uit gemaakt. Alles bijeengenomen is het een uiter mate leerrijke en nuttige dag geweest. Iedere fokker, die er geweest is, heeft dingen gezien, die hij zich ter harte kan nemen, ook wanneer hij dat niet luidop heeft gezegd. En daarom zou het te wensen zijn, dat er niet weer vijftien of twintig jaar verlopen, voor we weer in de gelegenheid zijn keurcollecties uit Friesland in de ring te zien staan naast die uit andere gewesten. Contactavond met verenigingsbesturen Ook in 't Wapen van Heemskerk heeft men de laatste dagen koorts achtig gewerkt om alles in gereedheid te brengen voor de ontvangst van de kermisgangers. Evenals verleden jaar heeft men het uit negen personen be staande dans- en showorkest van de familie Kok uit Assen kunnen engage ren, een orkest dat zeker kans zal zien om de typische kermissfeer te scheppen. Maar de directie van 't Wapen van Heemskerk heeft zich niet alleen op de kermisweek voorbereid. Als straks de kramen, draaimolens, schiettenten en alle andere kermisattracties zijn af gebroken en de rust in onze goede stad is weergekeerd, staan wij aan het begin van het winterseizoen. In ver band hiermede heeft het interieur van 't Wapen van Heemskerk enkele ver beteringen ondergaan De verouderde schijnwerpers moesten plaats maken voor een moderne installatie, welke door een ingenieus knoppensysteem achter het toneel bediend kan worden en waardoor men met slechts een druk op een knop diverse kleureffecten kan bereiken. Met deze installatie, die gisteren per vliegtuig uit Brussel werd vervoerd, beschikt ,,'t Wapen van Heemskerk" over een toneelverlichting, welke in onze provincie boven het Noordzee kanaal haar weerga niet vindt. Voor de verenigingen die gewoonlijk van 't Wapen van Heemskerk gebruik maakten om hun feestavonden te or ganiseren, zal dit een prettige verbete ring betekenen. Het toneel kreeg een ander aanzien door de nieuwe gordij nen en ook heeft men de beschikking gekregen over twee nieuwe prosenium- doeken. Bovendien werd het ventilatie systeem gewijzigd, hetgeen een belang rijke verbetering bleek en door de vele dansliefhebbers met vreugde zal wor den begroet. Contact-avond De directie heeft gemeend, voordat het winterseizoen zal beginnen, con tact te moeten opnemen met bestuurs leden van de verenigingen die jaar lijks hun feestavonden in 't Wapen van Heemskerk geven. Dit zal op originele wijze geschieden. Tijdens de Alkmaar- se kermis, op Dinsdag 28 Augustus, zijn de zalen niet voor een ieder ge opend. De familie Kok en enige andere artisten treden die avond alleen op voor verenigingsbestuurders en andere genodigden. De avond zal staan in het teken van een non-stop programma zodat men op ieder ge wenst ogenblik de zalen kan betreden of verlaten. Dat deze „contact"-avond vele belangstellenden zal trekken is wel zeker. De ouden van dagen hebben Donder dag met twee autobussen en een zeven tal personenwagens een prachtig uit stapje gemaakt naar Den Haag en Am sterdam. In de eerstgenoemde stad bezichtigden zij Panorama Mesdag, na- dat onderweg enkele malen was opge stoken en de burgemeester, die met zijn echtgenote de tocht meemaakte, had laten zien. dat hij als levende „draai molen-motor" lang geen gek figuur sloeg. Aurora wachtte 's avonds de oudjes op en in café Butter werd na vele dankbetuigingen, afscheid ge nomen. EEN GESLAAGDE DAG Donderdag maakten de kinderen van de leden der K.V.B. van Oudorp en Sint Pan- cras bij prachtig zomerweer een uitstapje on der leiding van de voorzitster, mevr. Meijering en enige leidsters ging het gezelschap naar Alkmaar, waar het zich op het Waagpleiri met een groep kinderen uit Alkmaar ver enigde. Per boot ging het naar Schoorldam en van daar te voet naar Schoorl. In de speeltuin en in de duinen hebben de kin deren volop genoten. Voor versnapering was voldoende gezorgd. In de beste stemming keerden de kin deren weer met de boot naar Alkmaar terug. I-Iet was een heerlijke dag geweest. GEVONDEN VOORWERPEN Een cocosmat (beige kleur), een kinder tasje met ritssluiting en een hoofddoek (vistra). Inlichtingen bij de politie. Balleis nègres oogstien succes De dansgroep van Berto Fasuka trad Vrijdagavond voor de tweede maal op in Bergens Openluchttheater. Weer was het theater goed bezet en weer wist de dansgroep het publiek in vervoering te brengen met haar negerballetten en haar exotische muziek. De dansers begonnen met „Market- day". Op een markt in West-Indië trachten verschillende kooplieden hun waren aan de man te brengen. Ook een bloe menmeisje zoekt kopers. Als zij ver moeid in slaap valt, maakt een onver laat haar het ontvangen geld afhandig. Een der bezoekers weet haar tranen te drogen door haar een halsketting en een ring aan te bieden. Dan heerst er grote vreugde, waarin allen delen. In een wilde dans leven zij hun blijdschap uit. .De Bride Cry", de Bruidstraan, ver plaatste de toeschouwers naar een ka toenplantage, waar twee jonge men' sen het besluit namen om man en vrouw te worden. De bruiloft zou echter moe ten wachten tot zij zoveel geld hadden gespaard dat het feest op de meest royale voet kon worden gevierd. Het zou twintig jaren duren voor het zover was. Dan uitten alle genodigden hun blijdschap in de dans, maar de bruide gom voelde reeds de last der jaren en de bruid stortte een traan om haar ver loren jeugd. De avond werd besloten met een reprise van „De Profeet", een dans- verhaal, dat steunt op de authentieke gegevens over de Pokomani-cultus en op de ware geschiedenis van een gods dienstwaanzinnige op Jamaica. De voorzitter van de VVV, de heer J. H. Roggeveen, was de tolk van alle bezoekers, toen hij de dansgroep onder het aanbieden van bloemen dank bracht voor de schitterende avond. ZONDAGSDIENST ARTSEN Zondag 26 Augustus zal de medische dienst worden waargenomen door dok ter Lugten, Russenweg, tel. K 2208-2700. ALKMAAR, 24 Aug. Aardappelen 7,50— 13,50; slabonen 39—58; snijbonen: stam 20— 33 en pronk 19—29; komkommers 8—15; to maten: rijp 40—70, export 40—52 en bonken 16—30; stoksnijbonen 39—57; bloemkool: AI 50-64 I 30-46 en II 15-26; rode kool 4-9; groene kool 6—8; spinazie 6—30; sla 2—16; postelein 7—28; andijvie 5—7,50; rabarber 4—10; bieten 4—9; waspeen en bospeen 22— 38 uien 10—13; soepgroenten 2—5; peterselie 2—4; appels: Yellow 26—52; perziken 3—19; meloenen 19—52; peren: Kruidenier 20—52; druiven: Alicante 1,06—1,25 en Frankcnthaler 1,06-1,30. WARMENHUIZEN, 25 Aug. - 63.000 kg aardappelen: Schotse muizen 10,70—10,90, Eigenheimers 7,30—9,50, Bintjes 8—8,60, Meer- 1 anders 8—9,19 en Doré 11,10; 1400 kg rode kool 4,10-4,70; 10.200 kg gele kool 6,70- 11,60; 1600 kg slabonen 42-52; 900 kg bie ten 5,10—6,50. LANGEDIJKER GROENTENCEN - TRALE, ïd Augustus 1951. Aange voerd werden 30.000 kg aardappelen eerstelingen 9.8011.80; Doré ^10.70; Bevelanders 8.80; Blanke eigenheimers 9.7010.20; Blauwe eigenheimers 7.10— 7.70; 60.000 kg rode kool 4—8; 30.000 kg gele kool 9.9013.90; 40.000 kg witte kool 4.70—6.80; 1500 kg Uien 12.70; 7500 kg Bieten A 7.808.70; 700 kg Tomaten A 61; id. B 58; 7000 kg slabonen 39.90 —52.70; 450 stuks Bloemkool A l 48.40 —60.10. NOORDERMARKTBOND, 25 Aug. -56.000 aardappelen: Eerstelingen 9—11, grove 9,30 9,60, kriel 4,20, Bevelanders 7,90—8,40, Eigen heimers 7—8,80, Bintjes 7,50—7,80 en Koop- mans blauwe 7,60—8,10; 1600 kg uien 11,70 en grove 10,10—10,30; 600 kg zilvernep 40— 49, zilverdrieling'en 16—19 en zilveruien 3—6; 1100 kg bieten A 7,40—8.20; 2200 kg rode kool 3-7,20; 30.000 kg gele kool 3,10-12,10; 63.000 kg witte kool 3—6,70; 80 kg andijvie 6—8; 15.000 kg slabonen 45—55; 300 stuks bloemkool: AT 45, All 18 en BI 29. LEEUWARDEN, 24 Aug. 1951. Graan- beurs: witte tarwe 18,5023,50; winter- gerst 2628,75; zomergerst 2830; kool zaad 5559,50 per 100 kg. Stemming Drijs- houdend. Donderdag werd de jaarlijkse uit gangsdag van de ouden van dagen uit de gemeente Oterleek gehouden. Met drie bussen vertrok men 's morgens via de duinkust naar Amsterdam waarbij de Berlagebrug gepasseerd werd. De voorzitter van het comité, burgemeester Posch, sprak hier het welkomstwoord. Hierbij werden door hem woorden van waardering gesproken over het vele werk Van de secretaris, de heer P. Slot, die helaas door ziekte verhinderd was de tocht mee te maken. Door de mooiste plekjes van het Gooi trok men naar het kortgeleden geopende vogel park Vogelflora aan de Soesterbergse- straatweg .Hier werden verversingen uitgedeeld, terwijl ieder vol bewonde ring was voor de schitterend aange legde tuinen. Daarna werd de tocht voortgezet naar de Pyramide van Aus- terliz. Een groot aantal ouden van da gen beklom de trappen om op de top van de pyramide te genieten van het schitterende panorama. Via de mooie Vechtstreek werd koers gezet naar Amsterdam waar een warme maaltijd werd gebruikt. Het was al laat in de avond toen het gezelschap in het café van Ham te Oterleek tot slot nog een kopje koffie dronk. Hier sprak de heer J. Hop op zijn bekende humoristische manier een hartelijk woord van dank tot allen die aan deze zo schitterend geslaagde tocht hun medewerking hadden verleend. WEINIG STRAATMUZIEK TIJDENS DE KERMIS Op de Zaterdagmorgen vóór de aan vang van de kermis verschijnen elk jaar de orgels en speelgezelschappen voor de politie om gekeurd te worden. Waren er het vorig jaar nog vier orgel bazen bereid hun opgewekte klanken temidden van het keimisgeroes te la ten horen benevens vier gezelschappen die enige straatmuziek verzorgden, he denmorgen gaven slechts twee eige naars van orgels en één clubje blijk van belangstelling. Het publiek, dat in •behorlijkeno getale was samenge stroomd om getuige te zijn van het altijd vrolijke schouwspel, bleek lich telijk teleurgesteld. GROOTEBROEK, 24 Aug. 1951. 75.000 kg aardappelen. Eersteling, grof 9,8011. groot 11,3012,30. veevoer 4,705: Doré, grof 9,309.60, groot 10,90—12,30; Blauwe Eigenheimers, groot 7,608,30, grof 6,50- 7,30; Eigenheimers, groot 89,50, grof 6,40 —8,40; Voran 5,606,80; Meerlanders 7— 7,80; 2500 kg bieten A 7,40—8,20, B 4—6; 1100 kg slabonen 35—42, stek 24; 2800 stuks bloemkool, A 3552, A II 2240, B 25—45. B II 12—14. stek 8—12. Geboren: Henriëtta Catharina Maria, d. van G. P. Bruin en G. J. Jansen; Marga Petronella Joanna, d. van J. Wijker en J. D. van Houten. Gehuwd: Joannes Adelbertus Pronk en Petronella van Diepen. OverledenFrans Anthonie Boekestein (overl. te Alkmaar), oud 78 jaar. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ALKMAAR, Baptisten gemeente (N. Doelen), 10 uur de heer Planting van Amsterdam; Vrij dag 8 uur Bijbellezing (Wilhelminaschool). Ned. Leger des Heils, Slilcsteeg 4, 10 uur lleiligingsdienst, 8 uur Verlossingssamenkomst, Dinsdag 8 uur Onspanningssamenkomst, Woens dag 8 uur Wijdingsdienst o. 1. v. serg.-maj. Elzinga. BERGEN, Ruïnekerk, 8.30 uur Jeugddiensdt door ds. Van Wijk uit Alkmaar (onderwerp! „Ons werk en onze God"). Verbreiding' der Waarheid (v. Borselenlaan '2) 8 uur ds. Ruys. HEILOO, Ned. Herv. Evang. Verg. aan de Kerklaan, 10.15 uur ds. Grootjans van Amster dam, 7.15 uur ds. Alkema van Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, 10.30 uur ds. Wiegers van Middenmeer, 7 uur ds. Den Oud sten van Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, 7.30 uur ds. Pliester van Oudkarspcl; Doopsgez. gem.: 10 uur da. Franken—Liefrinck. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur de heerKora- dörffer. SCHOORL (aclVer de Rode Zeeuw), 10.30 en 4.45 uur ds. Ruys. t RECTIFICATIE ADVOCAAAT vanaf 4.p. liter Snaarmanslaan 82. Tel. 2453. Notaris H. G. WESTEN te Schoorldam. zal op DINS DAG 4 SEPTEMBER 1951 n.m. 2 uur precies, in het Koffiehuis van de Heer P. Slijkerman te Katrijp, Het RENTENIERSHUIS met ERF en SCHUUR aan de Herenweg B 28, te Kat rijp, gem. Schoorl, gr. 9.27 A. Bezichtiging op Dinsdag 28 Augustus en 4 September van 12 uur n.m. Behorende tot de nalaten schap van Mej. J. POLLE. Het grootste gedeelte van het huis is met schuur en erf, na bekomen goedkeuring van hét gemeentebestuur, voor inwoners van Schoorl vrij van huur te aanvaarden. Het overige deel is verhuurd voor 3.per week. KANKERBESTRIJDING Op 31 Augustus, de verjaardag van Prinses Wilhelmina, zal een collecte worden gehouden ten bate van het Ko ningin Wilhelminafonds. DOKTERSDIENST Gedurende dit weekend zal de dok- tersdienst voor Langedijk worden waar genomen door dr. A. Destree te Sint Pancras (tel. K 2267-482). te EGMOND AAN ZEE. Mr. JOH. G. C. ZIJNEN, Notaris te Alkmaar, zal op WOENSDAGEN 12 SEP TEMBER 1951 bij opbod en 19 SEPTEMBER d.a.v. bij afslag, telkens des namiddags 3 uur precies in het café „De Vergulde Valk" aan de Voorstraat 78 te Egmond aan Zee, in het de volgende percelen te Eg- mond aan Zee: 1. Een HUIS en ERF aan de Voorstraat 96, groot 89 c.A. Vrij van huur. 2. Een HUIS, BERG PLAATS en ERF aan de Marinestraat 8 en 9, samen groot 1.19 A. Verhuurd voor 3.50 aan A. Groet;. 3. Een HUIS en ERF aan de Zuiderstraat 22, gr. 75 c.A. Verhuurd voor 2.85 aan J. Zwart. 4. Een IIUIS en ERF aan de Zuiderstraat 27, gr 75 c.A. Verhuurd voor 3.15 aan J. Koopman. 5. Een HUIS m. SCHUUR en ERF aan de Voor straat 33, groot 1.84 A. Verhuurd voor 5.20 aan A. de Groot. 6. Een HUIS m, SCHUUR en ERF aan de Voor straat 35, groot 2.37 A. Verhuurd voor 5.50 aan G. Stam. Alle huren zijn per week. Bezichtiging op Maandagen van 24 uur. Nadere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van voornoemde Notaris, Oude gracht 295 te Alkmaar. Aangeboden Straatweg Heiloo GESTOFF. KAMER met gebr. van tel., bad en garage m. of z. pens. j voor dame of heer all. Br. no. A 476 b. v. d. bl. HERZIENING GEDEELTE UITBREIDINGSPLAN „OVERDIE EN ACHTER- MEER" Het hoofd van het gem.- bestuur van ALKMAAR brengt ter algemene kennis, dat ter secretarie der ge meente voor een ieder ter in zage ligt het bij raadsbesluit van 3 Augustus 1950 nr. 13 vastgestelde en bij besluit van Ged. Staten van Noord- Holland van 15 Augustus 1951 nr. 79 goedgekeurde plan tot herziening van een gedeelte van het uitbrei dingsplan „Overdie en Achtermeer". Alkmaar, 24 Augustus 1951. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, WYTEMA. te ALKMAAR. De toelatings- en herexa mens zullen plaats hebben op MAANDAG 3 en DIN- DAG 4 SEPTEMBER a.s., telkens des namiddags 6.30 uur, in het schoolgebouw Laat, hoek Brillesteeg. De lessen worden hervat op DONDERDAG 6 SEP TEMBER a.s., des namid dags 3.30 uur. Leerlingen, die de school reeds bezochten, moeten hun rapporten ondertekend medebrengen. Aanmelding van nieuwe leerlingen kan alsnog plaats hebben bij de direc teur, Kerklaan 61, Heiloo of telefonisch op nr. 4604. Mondelinge praktijkopleiding Nederlnndse H-nrV.corres pondentie door ervaren leer kracht. 5.per maand. Br. no. A. 471 bur. v d. blad. Als van ouds dagelijks vers uit eigen rokerij. Aanbevelend, S. v. DRUNEN, v/h K. Leijen Vergunning is verkregen voor het bouwen van 7 WONINGEN in de Anna van Burenstraat te Alkmaar-Zuid. Prima bouw en afwerking. Zie de percelen 13 tot en met 29 die juist klaar gekomen zijn. U behoeft dus niet op een tekening te beslissen. Klaar 1-2-1952. PRIJS SLECHTS 12.000.—. VRIJ OP NAAM. moderne en practische indeling, mooie ligging vlak bij de Alkmaarder Hout. Kleine gezinnen, alleenstaande personen en jongelui, die gaan trouwen verstrekken wij gaarne inlichtingen over de noodzakelijk te verkrijgen vestigings vergunning. Daar er reeds 2 percelen zijn ver kocht en de moeilijkheden om te bouwen met de dag groter worden is spoedige beslissing voor U zeer gewenst. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door: A. VOS, BOUWBEDRIJF - ALKMAAR, Doelenstraat 19. Tel. 4092 - J. v. Stolberglaan. Telefoon 2935 MAKELAAR VAN DER BORDEN, Kennemerstraatvveg 31 - Alkmaar - Tel. 2774 en Hoofddir.: Fa. HENDRIKSE - KNAPEN I Bond van Directrices, Leraren en Leraressen H bij het E.N.S.A.I.D. Kunstnijverheids- B Modevakonderwijs. Tolsteegsingel 54 Utrecht. bezoekt de gratis demonstratie en proefles op DINSDAG 28 en WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1951, van S5 en van 7>/29>/2 uur te ALKMAAR, Stationsweg 56. Vakopleiding voor Costumière, Coupeuse, Lerares, Kunstnijverheid en opleiding staatsak te K. en U. Bezoekt één van de meer dan duizend E.N.S.A.I.D. Vakscholen, waar U zon der rekenen of tekenen het knippen kunt leren voor eigen gebruik. Wilt U vlug en handig THUIS knippen, naaien en stofversieren Stuur dan onderstaande BON met 33 ct. aan postzegels er in en U ontvangt een mooi boek met ruim 100 maten en model len en een gratis apparaat om U te laten zien hoe gemakkelijk onze methode is. BON Naam: Adres: Aan Instituut E.N.S.A.I.D. Tolsteegsingel 54, Utrecht. Vanaf heden sieeds verkrijgbaar: Vanillevla 29 cent per y, liter Chocolade vla 34 cent per V? liter Alleen bij: op Woensdag 5 September 1951 (gemiddelde aanvoer plm. 300 stuks)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3