ptömc r Pirn, Pam en Pom in Afrika Nederlam Luxembu LAATSTE NIEUWS Doch stuit o Bouw Breedband te IJmuiden ligt sinds vanmorgen stil Moordaanslag in Den Haag JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN l£cfvfa£otv ÉJe wagen Motorsportcompetitie is halfweg Tribune op terrein van Vitesse Egypte hoopt op Russische steun Kracht der V.S. i Personeelsbeleid van aannemers in 't geding Het Radioprogramma Ontvluchte gevangene in Zaandam aangehouden Zaanse opkoper werd onschuldig veroordeeld Kind verdronken Brandende trein in botsing Weekoverzicht van de Langedijker veilingen SPECIAAL ALKALIVRIJ VOOR in het kloosterbos DE KINDEREN WEER NAAR SCHOOL Castricum MARKTBERICHTEN BEURS MIDDENMEER Nieuwe bijeenkomst omgeving van Brec Schimmel oorzaak v« broodvergiftiging Arbeiders ontketenen een proteststaking Büna vierhonderd man van het personeel van de firma Boeie en Van Eesten nit Rotterdam, die werkzaam zijn bü de bouw van de Breedband-fabrieken op het terrein van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden, zijn in staking gegaan. Hedenmorgen hebben zij het werk niet hervat. In plaats hiervan gingen zij naar het veilinggebouw Kennemerland aan de Breestraat te Bever wijk, waar hedenmorgen om half acht een protestvergadering is begonnen. Het betreft hier een formele protest staking tegen het feit, dat de firma Boele en Van Eesten, die een werk in uitvoering heeft bij de bouw van Breed band, op willekeurige wijze personeel ontslaat en enkele dagen later weer andere werkkrachten aanneemt. Dezer dagen sloeg de vlam in het kruit, toen aan 86 man personeel ontslag werd aangezegd, waarna enkele dagen later weer 16 man werd aangenomen. Het betreft hier allen bouwvakarbeiders, die uit alle delen van Nederland af komstig zijn. Vergadering in Kennemer land. Hedenmorgen, toen de arbeiders van de trein kwamen, was hun eerste gang niet, als normaal, naar hun werk, maar men ging naar het veilinggebouw aan de Breestraat te Beverwijk, dat om half acht zo goed als geheel bezet was. De leiding van deze vergadering was in handen van een actie-comité, dat gevormd was uit arbeiders, die aange sloten zijn bij de Uniebonden. Tot nu toe staan de Uniebonden niet achter deze proteststaking. De voorzitter de zer commissie, een lid van de KAB. heeft in zijn openingswoord vastgelegd waarom men tot staking was overge gaan. Het is geen strijd om politieke redenen, maar zuiver tegen de grote willekeur, bij Boele en Van Eesten met betrekking tot het aannemen van per soneel. Reeds maanden lang worden mensen ontslagen en anderen weer aangenomen. Met klem bracht de voor zitter naar voren, dat de Unie-organi saties hier al lang hadden moeten in grijpen. Nu hebben de arbeiders elkaar in deze kwestie zelf gevonden. Voor oorlogse toestanden mogen voor de arbeiders in geen geval terugkeren. Men wil werken en geen steun. Zoals het er nu voor de arbeiders uitziet, is het bedroevend, aldus spr. Men weet nu amper de achturige werktijd vol te krijgen. Wat zal het dan volgend jaar worden, wanneer de bouwstop haar uitwerking gaat krijgen? vroeg hij zien bezorgd af. Critiek op de Uniebonden Voorts werd een overzicht gegeven van de onderhandelingen met de Uniebonden en de houding van deze jegens de stakers. Hierover werd ook nog het woord gevoerd door een comitélid, lid van het N.V.V. Men had de Uniebestuurders verzocht, op deze vergadering aanwezig te zijn, maar nie mand was verschenen. Hedenmorgen omstreeks half tien kreeg een vertegenwoordiger van de Eenheidsvakcentrale het woord, die namens zijn organisatie steun heeft toe gezegd aan de arbeiders. Hij kreeg van de stakingsleiding toestemming, het woord te voeren, mits hij zich niet op politieke zijpaden zou bewegen. De voorzitter van de vergadering heeft daarna bovendien met nadruk vastge steld, dat hij noch anderen van het ac tiecomité sympathiseerden met de EVC, doch dat men in dit geval bereid was. over de hoofden van de Uniebestuur ders heen de hand te reiken. In het be lang van de strijd en in het belang van de arbeiders. (Applaus). De vergade ring werd o.m. ook bijgewoond door de heer J. van de Kieft, directeur van het Arbeidsbureau. Het was hedenmorgen nog niet mo gelijk, het standpunt van de directie van Boele en Van Eesten te vernemen. De leiding van het bedrijf was in ver gadering bijeen met de directie van Hoogovens. Aangenomen mag worden, dat in deze besprekingen het belang van een snelle voortgang van de bouw van het Breedbandcomplex zwaar heeft gewogen. Na deze directionele onder handelingen volgde, eveneens op het terrein van Hoogovens, een vergadering van de Uniebonden. Vanmorgen om 11 uur is een dele gatie uit de stakingsleiding naar het Hoogoventerrein vertrokken om daar met de directie onderhandelingen te VRJDAG 31 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 Nationaal Programma ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Water standen.) 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Gram.muziek. 11.05 Voor dracht. 11.25 Gevarieerd programma. 12.00 Musette-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw- ntededeling'en. 12.33 Gram.muziek. 12.45 Sport- praatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Kook- pi aatje. 14.20 Kamerorkest. 15.00 „Wereld- sensaies. De Brandkast van Madame Hum- ber", hoorspel. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Cregl en zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Vocaal Dubbelkwartet. 17.20 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk ora de bocht". 19.00 Pianospel. 19.15 Buiten lands overzich*. 19.30 „Het Geweten", cau serie. 19.45 Berichten. Nationaal programma: 20.00 Nieuws. 20.05 Nederlandse Volksliede ren. 20.40 „Voor moed, beleid en trouw", klankbeeld over de Militaire Willemsorde. 21.00 „Drie kwartier vertier in 't Oranjekwar- tier". 21.45 „Marijke Meu", hoorspel. 22.25 Gram.muiek. 22z.30 Radio Philharmonisch Oikest. 23.00 Nieuws. 23.15 Bezoek aan de tentoonstelling ,,'T Oranjehuis Thuis" te Gouda. 23.20—24.00 Lichte Nederlandse gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 KRO, 20.00 —24.00 Nationaal Programma. 7.00 Nieuws. 7*15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.15 Symphonette-Orkest en soliste. 10.45 Pianorecital. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klarinetrecital. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Orgelspel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Zang en orgel. 14.20 Gram. muziek. 15.00 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Gram. muziek. 17.30 Omroeporkest en soliste. 18.18 Katholiek signaal, commentaar uit de Benelux en Westindisch commentaar. 18.30 Amuse mentsmuziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending: „Verkla ring en Toelichting". 19.35 Lichte muziek. 19.48 Katholiek signaal en buitenlands over zicht. 19.56 Gram.muziek. 20.00 24.00 Na tionaal programma (zie Hilversum 1). Dader schooi zich door hei hoofd Op de 55-jarige toonkunstenaar P. M. Zwager, een bekende koorleider in Den Haag, is gisteravond in zijn woning aan de Den Helderstraat in Den Haag een moordaanslag gepleegd door een vroegere vriend van zijn zoon. De heer Z. was met zijn vrouw en 16-jarige zoon naar de bioscoop ge weest. Op weg naar huis werden zij gevolgd door de 31-jarige electricien J. B. uit Den Haag. Deze B. had lange tijd omgegaan met de 16-jarige zoon van de heer Z., een vriendschap waar aan de jongen op bevel van zijn vader een einde had gemaakt. Toen de fami lie Z. de woning binnenging, drong ook B. naar binnen. In de gang trok hij een revolver en loste vier schoten op het echtpaar. Mevr. Z. werd niet ge raakt, de heer Z. echter werd in zijn buik en been getroffen. In zorgwek kende toestand is hij naar een zieken huis overgebracht. De dader B. is onmiddellijk na zijn daad gevlucht naar het Westland, waar hij in een schuurtje bij Nootdorp zelf moord heeft gepleegd. Terwijl hij een appeltje at De gedetineerde R. G., die Dinsdag middag bij de firma Ringers is ont vlucht, is door de Zaandamse ge meentepolitie aangehouden. Hij was nog in het bezit van het pistool, dat hij van de bewaker had meegenomen. De man werd vannacht om half drie in Zaandam ontdekt, toen hij op zijn fiets, tegen een brug geleund, een ap peltje zat te eten. Een agent, die dit verdacht voorkwam, vergeleek het signalement van de ontvluchte gevan gene met de nachtelijke fietser en toen dit bleek te kloppen ging hij tot arres tatie over. Goed alibi vergeten I Op 20 Augustus ji. werd de Zaan damse opkoper N. Bont door de Haar lemse politierechter veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Hij had toen reeds drie weken in voorarrest gezeten op ver denking van heling van metalen voor werpen. Ter zitting had hij de koop er kend, doch ontkend, te hebben gewe ten, dat de voorwerpen van diefstal af komstig waren. Achteraf werd duidelijk, dat de man een bekentenis had afgelegd, om spoe dig een vonnis te verkrijgen, zodat hij gauw weer thuis zou kunnen zijn. In zijn gezin deden zich door ziekte e.d. moeilijkheden voor. Een paar dagen nadat hij was vrijgelaten, werd hij op straat staande gehouden oor de vrouw van een der getuigen in deze zaak; zij vertelde hem, te weten, dat hij on schuldig was, omdat haar man de ge stolen waren aan een andere opkoper had verkocht. Bont ging naar de poli tie, die de vrouw een verhoor afnam. Zij herhaalde, wat zij reeds aan Bont had verteld. Intussen is de werkelijke schuldige, de opkoper A. H. B., verdwenen. Tegen een der twee getuigen, wiens verkla ring doorslaggevend was voor de ver oordeling van Bont, zal waarschijnlijk een vervolging wegens meineed wor den ingesteld. Misschien zou Bont nog niet veroor deeld zijn, wanneer bekend was gewor den dat hij op de dag van het „misdrijf" met zijn gezin in Amsterdam had ver toefd. Woensdagmiddag is het driejarig zoontje van de heer J. Immink te Ob- dam, terwijl het met kinderen aan het spelen was, in een sloot gevallen ep verdronken. Kunstmatige ademhaling, toegepast '.oor dr. Cohen uit Hens broek, mocht niet meer baten. Ongeveer 65 kilometer ten westen van Buenos Aires is een brandende trein in botsing gekomen met een an dere trein. Naar gemeld, zijn er vijf doden. 31. Toen de heropening van de die rentuin eenmaal goed en wel achter de rug was, besloot meneer Van Knullen- burgh maar eieren voor zijn geld '.e kopen. Hij had zich eerst overtuigd, dat Jimmy geen stuiver uit de brandkast had gehaald en toen hij bemerkt had, dat hij zich daar nodeloos zorgen over had gemaakt, knapte zijn humeur zien derogen op. „Die Brown is dan wel een brutaal persoon", mompelde hij, „maar je kunt niet van hem zeggen, dat hij niet wat aandurft en waar hij de centen vandaan heeft gehaald, zal mij eigenlijk krek een zorg zijn". Meneer Van Knul- lenburgh hervatte daarna zijn luie leventje. Hij stond 's morgens tegen Jlf uur op, gebruikte zijn ontbijt, dat Jim my netjes voor hem klaar zette, daarna deed hij zijn middagtukje, waaruit hij tegen lunchtijd ontwaakte. Ook 's mid- dags maakte hij zich niet erg druk. Het moest wel hemels weer zijn wilde hij een wandeling van een kwartier door de tuin maken. Teruggekomen wierp hij zich dan amechtig in zijn ruststoel om de rest van de dag duttend door ie brengen. De koolsoorten konden de afgelopen week vrij goed verkocht worden. De grote rode kool werd meestal voor Engeland verkocht, waarbij slechts weinig boven de minimumprijs betaald werd. Voor het kleinere goed werd wat meer betaald met 8,10 als hoogste markt. De witte kool ging goed weg tegen prijzen liggend tus sen 4 en 5 cent. Duitsland neemt no& steeds heel wat witte kool op. Ook de zuurkoolfabrikanten kopen af en toe reeds partijtjes om in te maken. De han del in gele kool blijft vlug. Duitsland if nog steeds de grootste koper. Voor A-gele werd tot 13 cent betaald en voor de B- sortering van 8 tot 10 cent. Uien blijven vrij goed gevraagd, hiervoor wordt ruim 11 cent betaald.. De aanvoer is echter door het weer sterk verminderd. Ditzelfde geldt ook voor de aardappe len. Door de vele regenbuien wordt het rooien zeer bemoeilijkt. De Blauwe Eigen heimers zijn vrij goedkoop geworden Sommige partijen konden ternauwernood 7 cent halen. Voor zulke lage prijzen gaan de telers deze zelf opslaan, erop rekenend, dat er in de a.s. winter wel weer een te kort aan kleiaardappelen zal ontstaan, wat ook zeer waarschijnlijk is. BIank« aardappelen blijven wat duurder, Eigen heimers 9 tot 10 cent, Doré en Eersteling 10 tot 11 cent. Grove voor export noteer den 8 tot 9 cent. Bieten A gaan vlot van de hand voor 8 9 cent, voor de B-soort is echter moei lijk een koper te vinden. Slabonen liepen op tot boven 60 cent per kg. Woensdag 29 Augustus was de stemming iets flauwer en was de middenprijs 50 tot 54 cent met 58 cent als hoogste markt. Bloemkool aanvoer toenemend, A I noteerde 36 tot 40, A II 25 tot 30 en afwijkend 8 tot 10 cent per stuk. De pootaardappelveilingen waren vrij goed, middel Eersteling was iets flauwer, drieling wat grager. Eersteling A 35-50 noteerde 19—19,30. A 35-55 18,90, A 28-35 27,20 tot 28. Bintje A drieling ging boven de 30 cent. Bevelanders B gingen voor 16,90 en 21,10, resp. middelsoort en 'drielingen. BI. Eigenheimer werd alleen in C aangevoerd, waarvoor toch goede kooplust bleek te be staan; betaald werd voor de maat 35-45 16,50. Door de x-virus-aantasting schijnen zeer vele partijen Eigenheimers afgekeurd te zijn of een of twee klassen verlaagd. Eén keer wassen met een slecht wasmiddel kan Uw kostbare wol voorgoed bederven. ^llet overvette en satijnzachte Echfalon-sop geeft zekerheid: Uw wol blijft daarin als nieuw. (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARJORIE VERNON (25 Wat Neville betreft, het leven was voor hem een droom geworden en hij had het gevoel door een toverland te lopen. Peta's schoonheid en vriende lijkheid brachten hem in vervoering; hij voelde zich verward, suf en licht in het hoofd van verbazing over dit alles. Morgen, dacht hij, zou hij haar weer zien, en bij de gedachte aan morgen schonk hij geen aandacht aan de toe komst, wanneer hij niet langer de rijke en gevierde Neville Heritage meer zou zijn, maar de doodgewone onopvallen de Neville Grant. Hij sliep die nacht onrustig, en als hij sliep droomde hij van Peta, die haar nauwsluitende groene jurk droeg, maar ergens boven hem op een blin kende rotspiek was gezeten en met een Spottend lachje op hem neerkeek. De volgende morgen was hij vroeg op en besloot voor het ontbijt nog wat door de velden te gaan dwalen. Het was een saaie, grijze morgen met laaghan gende wolken, maar Neville voelde zich niet terneergeslagen, terwijl hij voortstapte, hoewel zijn hoofd vol pro blemen was. Peta bijvoorbeeld; zou hij Heritages toestemming vragen om haar in hun geheim te betrekken? Maar hij wist van te voren wel, dat Bruce dat geen prettig idee zou vinden, en bovendien was hij er wat huiverig voor om weer over haar te beginnen, gezien zijn cynische opmerkingen. En dan was er het probleem of hij feestjes en dinertjés zou moeten geven eigenlijk wel veronderstelde hij. Maar daar zou Peta hem natuurlijk wel bij willen helpen, dacht hij en zijn gezicht klaarde plotseling op. Hij hoefde haar maar om raad te vragen en ze zou hem helpen; ze zou het niet eens vreemd vinden dat hij dergelijke karweitjes niet gewend was vanwege zijn vroeger leven in de wildernis Maar die paardrijkwestie daar had hij het land over. Er waren ver scheidene jachtpaarden in de stallen van Lynford, prachtige dieren, maar als hij er een zou bestijgen zou ieder een dadelijk kunnen zien hoe weinig hij een dergelijke ontspanning gewend was. Voor het ogenblik was er niets anders dat moeilijkheden kon veroor zaken het zou zonde zijn als hun plan op zo'n kleinigheid zou stranden. Nadat hij over een hek was gespron gen bevond Neville zich op een boch tige witte weg, en meteen werd zijn aandacht getrokken door het geluid van naderende paardenhoeven. Peta misschien, die op haar eentje aan hei rijden was! Hij wachtte en keek verlangend in de richting waaruit het geluid kwam, en werkelijk, daar kwam een meisje, dat een mooie vos bereed, om de hoek van de weg in het zicht. Maar Peta was het niet; het was een slank donker meisje, niet bijzonder knap, maar een uitstekende rijdster, constateerde Neville. Toen ze hem daar naast het hek zag staan, keek het meis je hem nieuwsgierig aan en door een Hoe heerlijk de vacantie ook was, toch slaakt menige moeder even een zucht van verlichting als die kleine (en grote!) druktemakers weer naar school zijn. Nu kan moeder eens rustig op de vacantietijd terugzien. Wat was het prettig logeren bij Mien en Henk! Een prima huisvrouw ook, die Mien. Wat schonk zij 's morgens een heerlijke kop koffie en 's avonds een geurig kopje thee! Moeder had direct het merk gevraagd en de naam in haar oor geknoopt: Niemeijer's koffie en thee, die zou zij voortaan ook kopen! En dan natuurlijk ook de waarde- punten sparen voor dat prachtige „Safira"-tafelbestek. Mien had het haar met trots laten zien. Direct maar even een briefkaart aan Niemeijer, Groningen schrijven om de geïllustreerde cadeaulijst! (Advertentie, Ing. Med.) plotselinge opwelling gedreven, glim lachte Neville en zei: „Goeden mor gen!" „Goeie morgen!" Ze glimlachte terug en hield haar paard in, en toen ze glimlachte vond Neville haar niet on knap meer. „Bent umeneer Heri tage?" „Inderdaad", lachte Neville. „U schijnt mij te kennen, maar ik ken u „Ik ben Nan Silvester, van de Broad Paddocks. Mijn vriendin Peta heeft me over u verteld". „O, ja". Neville deed een stap voor waarts en streelde de neus van de vos. „Een pracht van een dier", zei hij. „U ziet eruit alsof u veel paard rijdt! Ver geef me dat ik zo persoonlijk word" „Ik geef rijlessen, ik groeide prac- tisch in het zadel op". „Geeft u lesNeville hield op en keek haar met een verschrikte uit drukking in zijn bruine ogen aan. Was zij het antwoord op zijn gebe den, de oplossing voor zijn probleem? Het leek er werkelijk opmaar hij moest voorzichtig zijn. Ze was 'n vrien din van Peta had ze gezegd. „Ja. Verbaast u dat?" Nan glimlach te weer en hij vroeg zich af hoe het mogelijk was dat hij haar eerst niet knap had gevonden. „Neen. u ziet er uit als een geboren amazone. Maar „Maar wat?" Gr^nt schudde zijn hoofd. Hij was bezig een plan te beramen maar hij moest zeker van zichzelf zijn vóór hij het uitsprak. Instinctief voelde hij zich aangetrokken tot dit meisje en ver trouwde haar; maar hij bevond zich op gevaarlijk terrein en moest voorzichtig zijn. .,Ik ben dol op paarden", zei hij „Heeft u er nog meer? Ik zou ze graag eens willen zien". Hij sprak in het wil de weg, verlangend om een definitieve afspraak te maken vóór ze verder reed. „O ja, verscheidene. Broad Paddocks is hier maar een mijl vandaan u moet de stallen eens komen bekijken „Vanmiddag?" stelde hij direct voor, en Nan Sylvester trok haar wenk brauwen op. „Ja, mij best. Om een uur of drie. Misschien zoudt u dan kunnen blijven theedrinken". (Wordt vervolgd) Nog volop spanning in de lichte en zware klasse De afwerking van de competitie om het kampioenschap van Noord-Holland-Noord heeft door het vervallen van de ritten te Den Helder en Schagen enige stagnatie ondervonden. Van de laatste rit te AIx- maar waren de uitslagen in de zware klasse: 1. L. Bood, Wieringen 20 strafp.; 2. C. Bood. Bergen 23 strafp.; 3. C. Schot, Alkmaar 46 strafp.; 4. G. Moeijes, Alk maar 50 strafp.; 5. A. Plevier, Oterleek 105 strafp.; 6. A. C. Oostendorp, Alkmaar 106 strafp.; 7. A. Smit, Lutjewinkel 123 strafp.; 8. J. Koedijker, Koedijk 158 strafp.; 9. J. Wester, Alkmaar; 10. P. Jan- son, Alkmaar. In de lichte klasse werd D. Nap uit Alk maar met 51 strafpunten eerste, gevolgd door: 2. A. ten Bruggencate, Oudkarspel 60 strafp.; 3. K. Sluis, Alkmaar 107 strafp., 4. P. Kuiper, Heerhugowaard 166 strafp.; 5. R. Kops, Schermeer 186 strafp. De competitiestand na de ritten te Wie- ringen, Texel en Alkmaar is nu als volgt: 1. J. C. Blokker, Texel 19 p.; 2. L. Bood, Wieringen 18 p.; 3. C. Metz, Texel 15 p.; 4. J. Mddelkoop, West-Graftdijk, 15 p.; 5. C. Rozing, Alkmaar 14 p.; 6. C. Geevers, Alkmaar 13 p.; 7. C. Butter, Alkmaar 10 p.; 8. Jb. Blokker, Nieuwe Niedorp 9 p.: 9. W. Koopman, Texel 9 p.; 10. A. Plevier, Oterleek 9 p.; 11. C. Bood, Bergen 9 p. In de lichte klasse leidt P. Kuiper uit Heerhugowaard met 17 p.; 2. A. ten Brug gencate, Oudkarspel 14 p.; 3. P. Janson. Alkmaar 11 p.; 4. S. B. Wit, Nieuwe Nie dorp 10 p.; 5. C. Drijver, Texel 10 p.; 6. D. Nap, Alkmaar 10 p.; 7. J. Overberg, Wieringen 9 p.; 8. C. Zegel, Texel 9 p.; 9. C. P. Mooijen, Texel 8 p.; 10. C. v. d. Werf 8 p. Initiatief van supporters In de jaarvergadering van de suppor tersvereniging Blauw-Zwart, welke in café Roozendaal is gehouden, werd be sloten tot de bouw van een tribune op het Vitesse-terrein. De kosten hiervan worden geraamd op f 10.000. Aangenomen werd, dat men voor een bijdrage van f 50 gedurende het hele leven recht op een zitplaats heeft. In dien 200 supporters hiervan gebruik maken, dan blijven er op de tribune die 400 plaatsen zal bevatten dus nog 200 plaatsen over. De opzet is de tri bune, als de kosten betaald zijn over te dragen aan de RKSV Vitesse. Met 38 tegen 9 stemmen werd verder beslo ten tot het aankopen van meubilair voor de bestuurskamer op het Sportpark. De aftredende bestuursleden, de he ren C Kuys, C. IJpelaan en A. Dekker werden allen herkozen. De heren Th. Lute en J. J. Res zullen in de volgende periode zitting hebben in de kascom- missie. Door de voorzitter, de heer C. Kuys, werd er nog op gewezen, dat zij die voor de tafeltennissport voelen zich hiervoor tot de heer Groot kunnen wenden. OBDAM. 29 Augustus 1951. 3500 kg slabonen 4660, afw. 3031; 1700 kg bie ten A 7.90—8,60, B 5,80—6,30 3700 kg gele kiol A 8,90—10,40, B 4,70; 2400 kg rode kool B 3—3,10. (Advertentie, Ing. Med.) 41. Inmiddels zijn Pim, Pam en Pom in Hal-Es-Asem aangekomen; zij heb ben helemaal geen moeite om het circus te vinden, want overal in de stad staan grote reclamebiljetten aangeplakt, die precies vertellen, waar het circus zich bevindt en hoe laat de voorstellingen beginnen. „Nu, we weten in ieder ge val wat we vanavond te doen hebben" zegt Pim, terwijl ze met hun drietjes voor zo'n aanplakbiljet stilstaan Zijn twee broertjes staren hem aan. „Oh, begrijpen jullie me niet", vervolgt Pim. „We gaan natuurlijk naar het circus toe. Maar... als gewone bezoekers. We Nog te verrijden zijn de ritten t« B». verwijk op 9 September, te Schermeer op 7 October en tenslotte Nieuwe Niedorp op 28 October. De rit om het kampioenschap van Noord-Holland wordt te Aalsmeer verreden, Zaterdag 29 September. Dg wordt een afstand van 180 km, een mid dagtraject van 110 en een avondtraject van 70 km. Er zijn drie klassen: lichte tot 175 cc, solo, zware boven 175cc idem; ook kan met duopassagier worden gereden. ALKM. EXPORTVEILING. 29 Augustus 1951. Aardappelen 7,5010; slabonen 4058; snijbonen stam 2035, pronk 25 46; Itomkommers 811; tomaten A 3046, bonken 1628; stoksnij bonen 4064; bloemkool I A 3850, I 2236, II 820* rode kool 413; groene kool 917,50; spi nazie 3047; sla 29; postelein 1624j andijvie 511; bieten 811; waspeen 12— 33; uien 2030; soepgroenten 25; peter selie 24; Yellow 3242; Early Victory 16 20; Perzikappel 1742; meloen 1575; Muscaat-druiven 91; Frankenthaler 67—91. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALB 30 Aug. 1951. 10.000 kg aardappelen, Eerstelingen 9.7010,70; Blanke Eigenhei mers 10,40; Blauwe Eigenheimers 9,4010; 60.000 kg rode kool A 49,90; 20.000 kg gele kool A 6.6013,70; 1500 kg groene kool 16,10—16,50; 110.000 kg witte kool 3—8,80; 2500 kg bieten A 8,90—10,40; 400 kg tomaten A 3947, B 2537; 12.000 kg slabonen 37,9049,50; 250 stuks bloemkool A I 42.50—49,40. NOORDERMARKTBOND, 30 Aug. 1951. 14.500 kg Eerstelingen 10,5011,10, gro ve 9,60, drielingen 8,50; Eigenheimers 9.50 10,40; Blauwe Eigenheimers 8,609,70; Bevelanders 9,20; Koopmans Blauwe 8,90; 200 kg uien 13,50; 1.000 kg Zilvernep 47, drielingen 18, uien 3; 1400 kg bieten A 8,50—8.60, B 5,60; 26.000 kg rode kool 3— 9.70; 25.000 kg gele kool 4,10—13,60; 62.000 kg witte kool 310.40; 400 kg groene kool 14,10; 22.000 kg slabonen 42—52, II 33-42. WARMENHUIZEN, 30 Aug. 21.100 kg. aardappelen: Bintjes 9.209.70; Eigenheimers 7.809.60; Meerlanders 8.809.10; Doré 10.10; Schotse muizen 10.50—11.10. 5630 kg slabonen 35—45. 7000 kg rode kool 36.10. 2500 kg gele kool 9.50. 12600 kg witte kool 4.40-4.50, MIDDENMEER, 29 Augustus 1951. Granen. Tarwe 2123, Wintergerst 2829i/2, Zomergerst 28 y230 J^, Ha ver 2830, Rogge 28,7529,50, Capucij- ners 5565, Groene erwten 38—40,50, Koolzaad 4960, Karwijzaad 7077. Hooi, stro. Wit hooi 8590. Rode-kla- verhooi 8095, Lucernehooi 9095, Ha- verstro geperst 3540, Gerststro ge perst 37 Yi40, Tarwestro geperst 40 45, Groene erwtenstro geperst 6C70, Ander erwtenstro geperst 4055. Aardappelen. Binnenland pootaardap- pelen 28—35, 17—30, 35—45, 12—24, voor export 28—35, 17—32, 3545, 12—24. Consumptieaardappelen 8,209.50, voor export geen aanbod wegens ziekte. Handel van pootgoed 28-35 (export) vlot 3545 (export) vlot, boven 45 (export) traag. Consumptie-aardappelen (ex port) traag, consumptie (binnenland). Vlas gerepeld per kilogram tot 40 cent, ongerepeld 2933 cent. moeten deze zaak diplomatiek aanpak ken. Pom en Pam knikken maar eens, ook al begrijpen ze Pim niet helemaal. „Kijk" gaat Pim door, „we weten nog niet zeker of Pepi inderdaad bij circus „Salto" is. Daarom gaan we er gewoon als bezoekers heen om eens te kijken en in de pauze brengen we vanzelf sprekend een bezoek aan de stallen". Zo gezegd, zo gedaan. Zodra het bordje PAUZE verschijnt, laten de drie hond jes zich naar de stallen brengen. Hun hartjes kloppen van spanning. Zullen ze Pepi nu te zien krijgen? BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Iel 3320 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 5541 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Benelux- QP de gisteren te Brussel gehot landse zijde o.m. werd bijgewi Brink, heeft Nederland, volgens gediend ter sanering van zijn beta van Belgie en Luxemburg naar N niet-essentlële producten, die niet Da Belgische delegatie zou in anti dergelijke regeling slechts de text maand tot maand afneemt, nog m op deze vergadering niet genome nabij Breda worden voortgezet. Blijkens een officieel commur dat door het Belgische ministerie buitenlandse zaken werd uitgegi had de werkvergadering ten doel vraagstukken te onderzoeken, die gevolge van de ontwikkeling der nomische en financiële betrekki tussen de deelnemende landen zijr rezen. „De ministers hebben ovei stemming bereikt ten aanzien richtlijnen, die het de deskunc zullen mogelijk maken de ministers protocol-ontwerp voor te leggen, zal worden onderzocht tijdens een gadering, die Zaterdag in de omge van Breda zal worden gehouden", s het communiqué. Nieuwe betalingstechi Behalve het voorstel inzake de perking van de export, heeft Ne land, naar verluidt, ook een voo: betreffende een betalingstechniek i dlend. De Belgische delegatie zou 1 omtrent opgemerkt hebben, dat de mule waarmede de vergadering kunnen instemmen en welke steeds bij de deskundigen in studi mogelijkerwijze dezelfde zou kur zijn, als die welke men zich voor: in te dienen bij de in September houden vergaderingen van de O.E en de Europese Betalingsunie. Aan de vergadering van Zater zullen van Belgische zijde slechts i nig ministers kunnen deelnemen, i gezien zowel minister Van Zeeland, minister Van Houtte naar de Vere; de Staten vertrokken zullen zijn. De Egyptische minister van buil landse zaken, Salah El Din Pasja, hi verklaard, dat de Russische inmeng in de kwestie van het Suez-kai „Egypte niet in het minst in verleg heid heeft gebracht". „Wij hopen recht, dat de Sowjetunie aan Eg tische zijde zal blijven staan en op manier Egypte's groeiende dankb: heid zal verdienen", aldus de minis Truman zal Siwernil antwoorden President Truman heeft gisteren zijn wekelijkse persconferentie vraag of de Verenigde Staten ster zijn geworden, indien zij de strijd Korea zouden moeten voortzetten, vestigend beantwoord. Truman klaarde verder alles wat genei Ridgway na het openen der wapens atandsonderhandeiingen en het ond breken daarvan door de communis had gedaan „ten volle te ondersch ven". De president leverde felle cntiek de tegenstanders in het congres verlening van Amerikaanse hulp i het buitenland. Hij beschuldigde d< afgevaardigden ervan 't plan-Marsh Volgens het wetenschappelijke ond zoek is de broodvergiftiging in Mars: lc en Pont Saint Esprit te wijten i een schimmel, die op verschillei graansoorten kan voorkomen. De p tie zet haar onderzoek voort, om na gaan, of er bij iemand nalatigheid het spel is. UkeeAfrefiicPU. Verwachting tot Vrijdagavond: Wisselend bewolkt met aanvan kelijk nog enkele plaatselijks buien, later op de meeste plaat sen droog weer. Matige en tijde lijk krachtige wind, aanvankeliji uit Zuidelijke richtingen, latei tussen Zuid en West. Gematigde temperaturen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6