RUBBER STEMPELS P.O.A. n.v. zr Stad en Omgeving Jan Pronk komt Maandag thuis Randers en R. K. A. F. C. starten morgen voor nieuwe seizoen Vuurwerk ging door ondanks stortregen Practische hulp voor het verlamde kind AGENDA Voor privé en kantoor Indien nodig levering binnen 24 uur PAYGLOP Hausse in de kaas flauwt af WAT DE THEATERS BRENGEN HARMONIE THEATER: De lotgeval en van een bakvis VICTORIA THEATER: Tarzan's vlucht REX-TH EATER: Abbott en Costello Dat is reinigen I ALKM. BOYS-VELSEN Nutsspaarbank te Alkmaar Warmenhuizen Restauratie v kerk Heer-Hugowac De „Floor" vergac GEZONDE SL DIT /CL(lasting jCuxury MERK/l .UW Wil ARB Bergen Obdam Akersloot ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1951 MET DE FEESTMUTS OP Honderdveertig Ouden van Dagen maakten zegetocht over de kermis Overal versnaperingen en blijde gezichten Aanvankelijk had de Alkmaarse be volking 's avonds niet veel hoop dat het aangekondigde vuurwerk op de Noorderkade nog zou doorgaan. Steeds weer opnieuw kletterden regenbuien neer uit het donkere wolkendek, afge wisseld door perioden van droog en re delijk goed weer. Om kwart voor ne gen echter vervaagde plotseling de mu ziek van de talrijke distributie-luid sprekers in onze stad en omgcing en er kwam een stem door, die mededeel de. dat het vuurwerk ondanks de slech te weersomstandigheden toch zou wor den afgestoken. Het bleek een goed be sluit te zijn geweest. Het sprookje van lii ht en vuur begon kort vóór half tien en van alle kanten stroomden de men sen tezamen om hun bewonderende „Oooh's!" te laten horen. De firma Kat uit Leiden had de verzorging van het vuurwerk op zich genomen, evenals vo rig jaar, zodat het weer een keurig af gewerkt geheel met verschillende nieu we pyrotechnische snufjes is geworden. Voorlopig bleef het droog en de men sen bewonderden een betoverend schouwspel van zachtgroene, rose en violette sterrenregens, van draaiende molens, uiteenspattende lichtbommen, van watervallen van wit vuur, en van flitsende lichtkogels. Grote aandacht trok vooral een mannetje van licht en vuur, die aan een rekstok allerlei oefe ningen en zelfs de reuzenzwaai uit voerde. Het slotstuk was een in het duister oplichtende zin, die in enorme letters zei: „Kermis is volksvermaak", omgeven door een krans van draaiende molens en spuitend vuur. Jammer was het, dat kort voor het einde van dit schouwspel een hevige regenbui begon neer te stromen, maar dit heeft aan het welslagen van dit vuurwerk, dat op zo'n lofwaardige wij ze tezamen met de overige attracties door de kermis-exploitanten op touw was gezet, geen afbreuk gedaan. Honderd en veertig ouden van dagen uit het Hof van Sonoy en de I'ius stichting hebben gistermiddag een ware zegetocht gemaakt over het kermis terrein. Zjj trokken, gezeten in een drietal autobussen, langs de kramen en belandden uiteindelijk in het theater Mullens, dat hun gratis een gevarieerd programma bood. Deze tocht was mo gelijk gemaakt door de gezamenlijke kermis-exploitanten, die met deze geste de oudste Alkmaarders een onvergete lijke en blijde dag hebben bezorgd. Glimlachend keek het kermispubliek naar de glunderende oudjes, die met de feestmuts op, in de bussen troonden en met welgevallen het gezellige kermis tafereel in zich opnamen. Sommigen Uitten hun vreugde over dit uitstapje in een opgewekt gezang, anderen ge noten in stilte en dachten met een klein tikkeltje weemoed aan de dagen van hun jeugd, toen ze geen bus nodig hadden om in de kermisjool onder te duiken. Afgezien dan van het feit, dat die bus in hun jonge jaren zelfs niet eens bestond. Want voor de meesten is die periode toch al een dikke zestig jaar verleden tijd. De verkeerspolitie maakte voor de karavaan ruim baan en gewillig haal den de mensen toen tentstokken voor de kramen weg om de stoet doorgang te verlenen. Ze hadden er plezier in «n wezen elkaar de bejaarde feestvier ders, die als vorsten van uit de wagens de drukte gadesloegen. De rit vorder de slechts langzaam, omdat er gere geld moest worden gestopt, wanneer een van de kermisexploitanten met ar- menvol versnaperingen kwam aan dragen. Tractaties Het begon al bij de nougatkraam van Jacob Stuvé, waar de oudjes ieder een zuurstok in de handen kregen ge duwd. Bij de gebakkraam van De Wijer ontvingen ze een oliebol en bij de fa. Vet een zachte kaneelstok, die zó op de tong smolt. De heren Henke en Wanner lieten zich evenmin onbetuigd. Zij boden de 140 pretmakers een glas limonade en een plak leverworst geschonken door slager Olij aan. Na al die eterijtjes kwam het gezel schap bij theater Mullens, dat van drie uur af al op de komst van de gasten had gewacht, doch na bijna drie kwar tier maar met de voorstelling was be gonnen. Op het moment, dat de wagens op de Paardenmarkt arriveerden, stroomde het theater juist leeg Gelukkig bleek de heer Mullens bereid een tweede voorstelling te geven en daarvoor waren de oudjes hem ten zeerste dankbaar. Hé... Zij leefden intens met de variété nummers mee en toen de lenige tra peze-werkster boven in de nok met een brede armzwaai en een luid „Hé!" bet einde van een gewaagde toer aan kondigde, staken een paar tachtig jarigen spontaan de hand op en riepen een amicaal „hé" terug, De anderen, die de bedoeling beter hadden door zien, waren intussen al met het applaus begonnen. Het verblijf in het theater duurde nog langer dan gedacht was, want na dat de clown-tamboer tot besluit van het programma nog eens flink de trom melstokken had geroerd, nam Pluvius deze taak over met een venijnige roffel op het tentendak. Terwijl de stortregen het kermister rein schoonspoelde vond het feest in theater Mullens voortgang, toen de heer D. Schrijnemakers, de voorzitter van de vakgroep kermis-inrichtingen be kend maakte, dat er nog een „prijsje" was voor Alkmaars oudste inwoonster, mevrouw T. Schermerhorn-Rus, die met haar 96 jaar er de voorkeur aan had gegeven in het Hof van Sonoy te blijven. Zij werd door de eigenaar van de loterij-stand verrast met een stapel dozen bonbons, toffees en een paar poppen (voor haar klein- of achter kleinkinderen). Doordat men op het tijdschema ten achter was geraakt en mede tengevolge van de stromende regen werd besloten het poffertjes eten te laten vervallen. Het was reeds ruim zes uur voordat de oudjes bij de twee tehuizen waren afgeleverd. Vandaag krijgen de thuis blijvers nog een versnapering en een feestsigaar. .25 jaar geleden In de Alkmaarsche Courant van 2 September 1926 vinden wij de volgende mededeling: Hedennacht 12.40 uur ontdekte men, dat de spoorbrug bij den Helderschen weg gedeeltelijk in brand stond. De brand is hoogstwaarschijnlijk ontstaan, doordat een vonk uit een locomotief gevallen is op een dot poetskatoen, die op de brug was blijven liggen in verband met plaats hebbende reparaties. Hout werk ter oppervlakte van een vierkanten meter is verbrand. De politie bluschte het vuur met behulp van twee minimax-appa- raten. De nazorg ontbreeki nog steeds De Nederlandse Stichting „Voor het gebrekkige kind" bestaat nog slechts een jaar, maar in die betrekkelijk kor te periode heeft zjj in haar strijd tegen de kinderverlamming al een opmerke lijke energie ten toon gespreid. Zij legt zich speciaal toe op de na-zorg voor het verlamde kind, waarvoor in Nederland practisch nog niets wordt gedaan. Het is niet alleen de bedoeling de kinderen, die door deze ziekte zijn getroffen, lichamelijk in betere condi tie te brengen door een neurologische en orthopaedische nabehandeling, maar hun ook lager- en vakonderwijs te ver schaffen. Dit moet gebeuren op internalen, waarvan het eerste in Vogelenzang zal worden gevestigd. De Stichting heeft daar de beschikking gekregen over het Itapitale landgoed „Duinzicht" en is thans bezig de gelden te verzamelen voor de inrichting van het gebouw. Dat de behoefte hieraan zeer groot is, valt te begrijpen als men weet, dat het aantal gevallen van kinderverlam ming in Nederland acht- tot tiendui zend bedraagt. Voor al die jongeren, die thans een kleurloze jeugd zonder school- en speelkameraadjes moeten doorbrengen, dient in samenwerking met sociale werksters, ouders en dona teurs, een mogelijkheid tot lichamelijke en geestelijke ontwikkeling te worden geschapen. Voor de inrichting van „Duinzicht" is nog minstens een ton nodig, maar als de Nederlandse bevol king zijn steentje hieraan bijdraagt zullen het internaat en de school reeds tegen het einde van dit jaar kunnen worden geopend. Er is een groot verschil in de doel stellingen van de Stichting en de Kruisverenigingen. Bepalen de laatsten zich tot de directe, individuele hulp (medisch of adviserend), de eerste biedt practische bijstand, zodat men haar taak kan zien als een noodzake lijke aanvulling op het werk der Kruisverenigingen. Ook plaatselijk zal het nobele stre ven van de Stichting moeten worden gepropageerd en gesteund. Mevrouw M. WesterkampAmiabel, Emma- straat 93, heeft zich bereid verklaard in Alkmaar een comité te vormen. Zij, die zich met haar in verbinding willen stellen gelieven dit schriftelijk of des middags na vier uur te doen. Familie Kok naar de motor races Naar wij vernemen, is het dans- en showorkest van de familie Kok, dat deze week met een enorm succes in ,,'t Wapen van Heemskerk" optreedt, bereid gevonden om haar medewer king te verlenen aan de morgen te houden motorraces. De pauze zal ditmaal niet met de gebruikelijke gramofoonmuziek wor den gevuld, doch op zeer speciale en attractieve wijze, de familie Kok eigen. De medewerking van deze familie is geheel belangeloos en deze sym pathieke geste wordt door de organi satoren van de motorraces, de V.V.V. Alkmaar, zeer gewaardeerd. Dat de bezoekers het optreden van dit bekende orkest op prijs zullen stellen en dat zij hiervan zullen ge nteten, lijdt voor ons geen twijfel. ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 u.: Tarzan's vlucht (alle leeftijden); Cinema Ame- ricain, 7 en 9.30 uur: Lach en vergeet (alle leeftijden); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De lotgevallen van een bakvis (alle leeftijden)Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Abbott en Costello en de onzichtoare man (14 jaar). Wapen vai Heemskerk: Dansen. Gulden Vlies, 8 uur: Gezelschap Bou- ber: Perzik en Pruim. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Gezelschap Bou- ber: Perzik en Pruim. Wapen van Heemskerk: Dansen met 2 orkesten. Sportpark, 2.30 uur: Sintelbaanraces. MAANDAG Victoria The..ter, 8 u.: Tarzan's vlucht (alle leertijden)Cinema Americain, 8 uur: Lach en vergeet (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Abbott en Costello en de onzichtbare man (toe gang 14 jaar). Harmonie Theater geslo ten. HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Zaterdag 1 September vm 3.56, nm 4.16 Zondag 2 September vm 4.27, nm 4.48 Maandag 3 September vm 4.57 nm 5.18 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 4.01—16.21 10.01—22.21 Zondag 4.32—16.53 10.32—22.53 Maandag 5.09—17.23 11.09—23.23 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 2 September zijn beschikbaar de huisartsen dr. A. L. Grambergen, Geesterweg 11 tel. 2294 en dr. Pot, Kennemerstraatweg £5, tel. 3117. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Te beginnen met hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openingstijden voor spoedgevallen geopend zijn de Apotheek Wanna op de Mient no. 13. (Advertentie, Ing. Med.) Hoewel de vraag nog groot is, stegen de kaasprijzen deze week minder. De volvette Goudse kaas te Leeuwarden werd met f 2.17f 2.18 3 cent hoger genoteerd dan de vorige week en die voor Edammers steeg met 4 cent op 2.06.2.07. Er is de laatste dagen zeer veel geëxporteerd en, hoewel dit kwantum op zichzelf niet groot is, is toch het contingent van 500 ton voor Frankrijk, dat aanstonds zal kunnen, worden uitgevoerd, van invloed om de markt verder te stimuleren. Evenals in de voorafgande weken werd te Leeuwarden de kaas boven de notering verhandeld. De prijzen, waarvoor de kaas werd gelaten, be droegen ongeveer 2.182.20 voor volvette Goudse en ƒ2.07ƒ2.10 voor Edammers. Intussen scheen de koop lust niet zo groot te zijn als de vorige weken. Hierbij was van invloed d<- vrees, dat bij een verder oplopen van de prijs voor de volvette Goudse te rekenen is met regeringsmaatregelen in de vorm van een exportheffing. De ervaring heeft geleerd, dat daaraan gemakkelijk verliezen verbonden zijn en het is begrijpelijk, dat de kooplust daardoor werd geremd. (Advertentie, Ing. Med.) Blijde incomste op het Stationsplein Dit weekend ritten in München en Elberfeld Eindelijk is het dan zover, dat er be richt is ingekomen over onze stadgenoot de wereldkampioen Jan Pronk. Maan dag zal het voor de Alkmaarse sport- enthousiasten de dag zijn, dat zü deze eminente sportfiguur met het behalen van zijn titel kunnen huldigen. Zoals wij gisteren reeds konden vermelden, zal de ontvangst plaats vinden, op het Stationsplein, echter niet om zeven uur, doch om half acht des avonds. In ver band met deze huldiging verzoekt het huldigingscomité de vertegenwoordigers en de leden van de Alkmaarse sport verenigingen tijdig, dat betekent: i ven uur, in de Spoorstraat aanwezig te zijn. Het is de bedoeling, dat de stoet in de Spoorstraat wordt geformeerd. Als in deze straat op verschillende punten de clubvlaggen worden opgesteld, zal het zeer gemakkelijk zijn, de stoet te formeren Het behoeft wel geen betoog, dat aan de ontvangst nog meer 'uister zal worden bijgezet als in de Spoor straat, op de Stationsweg en langs de andere straten, waarlangs onze wereld kampioen zal worden geleid, de vlag gen worden uitgestoken. Wellicht ligt hier een taak voor buurtverenigingen, om een en ander te organiseren. Mevrouw Pronk gearriveerd Hedenmorgen is mevrouw Pronk in Nederland gearriveerd. Zeer «vermoeid, maar dol gelukkig, is zij per D-trein King Soccer gaai de zomersporten weer naar de achtergrond verdrijven VLAG OP ZIEKENFONDSKANTOOR Het nieuwe gebouw van het Alge meen Afd. Ziekenfonds Alkmaar en Omstreken is gisteren onder de kap gekomen en voor die gelegenheid waren dokter G. J. Sluymer, de voorzitter van de ziekenfondsraad en enige be stuursleden naar het terrein van de werkzaamheden op de hoek van de Emmastraat en de Costerstraat getrok ken om het personeel met een toepas selijk toespraakje de gebruikelijke extra-penningen te overhandigen. Evenals voor de eerste klassers, be gint voor de clubs die in de vierde klasse zijn Ingedeeld, morgen de voet balcompetitie. De dagen dat de uit slagen van concurrenten of favorieten worden „verslonden" zijn weer aange broken. Over enige tijd zullen kam pioenskansen of -degradatiegevaar nauwkeurig worden afgewogen, gena deloos wordt straks die „sof" midden voor becritiseerd en die „moordadige" stopperspli bewonderd. Kortom, King Soccer gaat zijn troon weer bestijgen en de andere sporten worden naar de achtergrond verdrongen. Van de Alkmaarse vierde klassers speelt alleen Randers een thuiswed strijd en nog wel op het oude terrein. Ongetwijfeld zullen de Ooievaarsnest bewoners veel belangstelling trekken voor de eerste wedstrijd van het sei zoen waarvoor Monnikendam als te genstander zal fungeren. De kansen...? Och, daar is zo weinig van te zeggen De gezellige Amerikaanse film „Two weeks with love", die in Nederland wordt uitgebracht als „De lotgevallen van een bakvis" zal het in de kermisweek zonder twijfel doen. Op komische wijze worden de moeilijkheden van een bakvis anno 1910 gepresenteerd, moeilijkheden, dié door de jaren heen voor alle bakvissen misschien wel dezelfde zijn gebleven. De ze technicilor is eigenlijk een combinatie van show en komische film, maar niette min heeft men toch nog een betekenis aan dit product kunnen geven door hier en daar het probleem van de opvoeding te stellen. De charmante Jane Powell speelt en zingt voortreffelijk de rol van de hopeloos verliefde bakvis, die persé een corset wil dragen. Uit het voorprogramma willen wij de uitstekende tekenfilm noemen. Zoals bekend wordt de Harmonie na de laatste kermis-Zondag enige dagen geslo ten. Evenals op het balcon zal de aankle ding van de zaal verbeterd worden en de oude klapstoelen gaan plaats maken voor nieuwe en gemakkelijker stoelen. De grote attractie van deze boeiende Tarzan-film die als hoofdnummer voor komt op het programma in het Victoria- Théater is wel dat de meest-bekende ver tolker van de Tarzan-rol weer in deze film de hoofdrol vervult, n.l. de wereld beroemde zwemmer Johnny Weissmuller Hij is in „Tarzan's Vlucht" weer in alle opzichten de bijzondere hoofdfiguur, die met de rol van Tarzan als 't ware één ge worden is. Wat een kranige zwempheno meen is hij toch! Hoe heeft hij zich aan gepast aan het leven in de wildernis, hot is hij schijnbaar met het oerwoud en de wilde dieren één geworden. Cheetah, de beroemde chimpansee, is weer geheel ln zijn element en terecht een hoofdfiguur geworden naast Tarzan. Met genoegen zal men ook Maureen O'Sullivan terugzien. Zij is even aantrekkelijk als altijd. Het verhaal is bijzonder spannend en afwisse lend. De belagers van Tarzan's en Jane's wildernisleven, van hun geluk, spelen met mensen en dieren in de Afrikaanse wil dernis een gevaarlijk spel, maar krijgen hun verdiende loon en Jane besluit haar Tarzan niet te verlaten, waarop haar neef en nicht, veel ervaringen rijker, naar En geland terugkeren. Een film. die men met grote spanning zal volgen. Een paar aantrekkelijke en zeer actuele journaals gaan aan het hoofdnummer vooraf. Zij zijn de volle aandacht waard. Vele bioscoopbezoekers kennen geen groter genoegen dan zich te vermaken met de wonderlijke avonturen van film typen als Watt en Half Watt, Oliver Har- dey en Stan Laurel. Deze hebben een vo rig geslacht doen schateren van het lachen en wie tegenwoordig van een der gelijke sensatie wil genieten, gaat naar Abbott en Costello kijken, waarvan het voornamelijk de laatste is die door zijn komisch optreden de lachers op zijn hand krijgt. Wat zij beleven is volkomen kol der, maar dat hindert niet als er maar gegierd kan worden om allerlei dolle si tuaties waarin deze komieken verzeild raken. In deze rolprent helpen zij een bokser die van moord beschuldigd wordt, zijn onschuld te bewijzen. De verdachte is bevriend met een dokter die hem on zichtbaar kan maken met een nieuw ont dekt serum en als de drie mannen op stap gaan ziet men van de onzichtbare mat* alleen maar wat hij in zijn handen heeft en wat hij er mee doet. wat een moeilijke opgave voor de truc-cameraman moet zijn geweest. Het slot van de historie is dat Costello in de rol van een detective tegenover een zwaargewicht-kampioen in de boksring geplaatst wordt en hem knock-out slaat, dank zij de mokerslagen van de onzichtbare, die de klappen uit deelt. Dat de detective intussen doods angsten uitstaat en de tieschouwers van de ene lachbui in de andere vallen is vanzelfsprekend. Wie zich voor het genre films interesseert, mag deze week het Rex Theater niet verzuimen. dat wij ons aan een voorspelling niet durven wagen, RK AFC gaat een verre reis naar Wieringen maken om Succes een be zoek te brengen. Zowel Randers als RK AFC zijn het vorige seizoen in de kopgroep van hun afdeling geëindigd en zonder twijfel zullen deze clubs ook ditmaal weer een woordje meespreken. Met belangstelling zien wij de ver richtingen van DTS tegemoet. De Langedijkers zullen allerminst prettige herinneringen hebben overge houden van het seizoen 1950-1951 en zullen dus wel alles in het werk stel len om uit de buurt van de rode lan taarn te blijven. Zondag komt Bergen, dat altijd een lastig tegenstander is. een bezoek brengen. Vrone krijgt be zoek van Wieringerwaard, een wed strijd dus tussen twee oude rivalen. Anders is het in Limmen waar EVC een bezoek komt brengen en HSV gaat naar Purmersteyn. Nogmaals, aan voorspellingen wagen wij ons niet, daar vele elftallen in een geheel andere opstelling het veld zullen betreden dan het vorige seizoen, zodat mag worden aangenomen, dat de krachtsverhoudingen geheel anders zijn komen te liggen. Wij zijn slechts nieuwsgierig naar de uitslagen van deze eerste dag, waarvan het reeds bij voorbaat vast staat dat hij vele verras singen zal opleveren. vannacht uit Parijs vertrokken. Zij wj, het ook, die ons vertelde, dat haarman haar Maandag na zou reizen. Zoals ,-jj reeds hadden verwacht, had Pronk voor Zaterdag en Zondag enkele contracten afgesloten, vandaag rijdt hij in Mun- chen, morgen in Elberfeld. Mevrouw Pronk was zeer enthousiast over de royale ontvangst in Italië. Zij vertelde ons, dat het Stadion in Milaan was uitverkocht. Faas Wilkes prijkte op de ere-tribune temidden van enthou siaste Zuiderlingen, die hard in de han den klapten als Faas klapte en zwegen als Wilkes niets zei. Jan Pronk heeft zware dagen achter de rug. Na de finale werd hij bestormd door tal van baandirecteuren, die mei alle geweld contracten wilden afslui ten. Zijn vrouw heeft hem echter steeds meegetroond. Voortdurend werden zij echter achtervolgd en zelfs hun hotel kamer moest een ware be'oger -«g r.rn:- staan. Verschillende ervan heeft zij ons laten zien. Het aantal aanbiedingen was echter zo groot, dat hij ze niet alle kon accepteren. Waarschijnlijk zal hij de 4e September nog in Bochum rijden en de 5e in Berlijn. Pronk heeft echter wei nig interesse voor de Duitse hoofdstad. Hij wil als het enigszins mogelijk is, Berlijn uitstellen, om de 6e September zo goed mogelijk in conditie te zijn, Pronk stelt er uiteraard een eer in. om voor eigen publiek zo goed mogelijk te rijden, en indien enigszins mogelijk nog maals een overwinning te behalen in de finale om het were'dk-moioenschap. Bijzonder trots was mevrouw Pronk op een telegram, dat zij hedenmorgen nog ontving van de consul-generaal in Italië, de heer Breeman. Dit luidde als volgt: Hartelijk gelukgewenst mooie overwinning stop voor de Neder landse kolonie. Wij zullen Maandag gelegenheid heb ben uitvoeriger op deze zaak terug te komen. (Advertentie, Ing. Med.) Zondag a s., 2 30 uur: (Advertentie. Ing. Med.) De Journaals De laatste dagen is het weer in Neder land om het zacht uit te drukken vrij slecht. Na hetgeen wij gisteravond in het buitenlandse journaal zagen, mogen wij nog niet mopperen, want van cycloons zoals die op Jamaica korte tijd geleder hebben huisgehouden, blijven wij hier ten minste verschoond. Verder zag men: oefeningen van de nationale reserve, overdracht van torpedojagers, opnamen van een indrukwekkende postzegelten toonstelling en de Europese roeikam- pioenschappen te Macon. EERVOL ONTSLAG VERLEEND Bij Koninklijk Besluit is aan mr. J. N Alblas, lid van de Voogdijraad te Alkmaar, op zijn verzoek eervol ont slag verleend onder dankbetuiging voor de als zodanig bewezen diensten. Verdienstelijk ambtenaar jubileert Woensdag 5 September a.s. hoopt de heer W. Pool, assistent der invoerrech ten en accijnzen te Alkmaar, Rem brandstraat no. 22, de dag te herden ken, waarop hij vóór 40 jaar in Rijks dienst trad. Van 1911 tot 1919 was hij in dienst bij de Koninklijke Marine, vanwaar hij overging naar de dienst van 's Rijks belastingen. In 1922 werd hij gestation- neerd te Alkmaar, waarna hij van 1924 tot 1931 te Heiloo geplaatst was. Sedert 1931 is hij onafgebroken te Alkmaar werkzaam geweest en ieder, die met invoerrechten en accijnzen te maken mocht hebben, heeft hem leren ken nen als iemand, die te allen tijde be reid is alle gewenste inlichtingen te ge ven en als een accuraat ambtenaar, die ieder met voorkomendheid te woord staat. Wiens foxhond loopt in Purmerend? Ter beschikking voor liefhebbers is een kater, 1 jaar oud (lappenkat ofwel veelkleurige), 3 jonge poesen en een jong hondje (teef, bruin, pl.m. 9 we ken oud, wordt middelmatig groot). Adres: C. Verwer, Baanstraat 11, Alkmaar. Men schrijft ons uit Purmerend, dat daar gister een witte foxhond met lange staart en zwarte vlekken op de rug is aangekomen, dat tegelijk me' een dame en een meisje in Alkmaar in de NACO-bus was gegaan en zo in Purmerend is gekomen. De hond is evenwel niet van deze dame en zwerft nu in Purmerend. Men kan zich voor het dier vervoegen bij het sigarenma gazijn N. G. Klijzing, Koemarkt te Purmerend. Maanoverzicht Aug. 1951. In de loop van de maand Augustus werd op de spaarbankboekjes ingelegd ƒ455.315,87 (v.j. ƒ411.704.46) en terug betaald ƒ319.832,61 (v.j. ƒ345.806.98), aizo meer ingelegd dan terugbetaald ƒ135.583,26 (v.j. ƒ65.897,48). Het aan de inleggers verschuldc(ge kapitaal, bij 't begin van het jaar 11.433.256.82, bedraagt thans ƒ10.753.162,30 (v. j. ƒ11.647.388,96). Het aantal in de loop van Augustus nieuw uitgegeven boek jes bedraagt 133 (v.j. 141). Ingetrok ken werden 164 boekjes (v.j. 180). Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij het begin van het jaar 27.800, bedraagt thans 27613 (v.j. 27.350). Van dit aan tal behoren 17376 (v.j. 17443) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6629 (v.j. 6592) aan personen of instellingen elders gevestigd en 3608 (v.j. 3315) aan schoolspaarders. Onder de in Augustus nieuw uitgege ven boekjes zijn begrepen 18 (v.j. 23) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van ƒ1. In Augustus bedroeg het aantal pos ten van inleg 2567 (v.j. 3980), dat van 'erugbetaling lüTïï (v.j. 2234), tezamen 4545 (v.j. 6214). De lediging in de loop der maand Augustus van 564 (v.j. 1861) spaarbusjes leverde een bedrag van 9.525.55 (v.j. ƒ19.285,40) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes, bij het be gin van het jaar 5637, bedraagt thans 5533 (v.j. 5579). NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ALKMAAR: Verbreiding der Waarheid (Brouwerstraat 31) 10.30 uur ds. Buys. - Leger des Heils, Limmerhoek 22 (William Booth) 10 uur Heiligingsdienst, 7 uur Open- luchtprediking, 8 uur Verlossingsdienst, kapt. Visser; Di., 8 uur soldaten-samenkomst. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 4, 10 uur Hei ligingsdienst. 8 uur Verlossingssamenkomst; Di., 8 uur Ontspanningsavond, Wo„ 8 uur Wij- dingsdienst, serg.-maj. Elzinga. SCHOORLDAM: Verbreiding der Waarheid, Kanaaldijk 61, 7 uur ds. Ruys. OU DE-NIEDORP: 7 uur ds. De long van Schoorl. NIEUWE-NIEDORP: Doopsgez. gem., 9.30 uur ds. v, d. Sluis van Alkmaar. EEN KNAAP VAN EEN EI Af en toe dan komen ze, die trotse kippen- hcuders, met een groot of een heel klein ei. In deze rubriek verdient de heer H. Barsinger- horn van de Oostwal zeker een eervolle ver melding: één van zijn kippen produceerde een ei van 139 gram, secuur gewogen. Ter ver gelijking: een normaal ei weegt zo ongeveer één ons minder. De toren v De bijna 3 eeuwen oude zal gerestaureerd worden. T de steigers om de toren en zal de bijna 2000 kg wegend boven worden gehesen op de waar deze 8 jaren geleden gehaald door de bezettende De kerk is gebouwd in he door de bouwmeester Pietei interieur is steeds gewit gewi vroeger versierd met een brandschilderde glazen, gesc Dezer dagen hield de Flor ging een algemene ledenverg café v. d. Heiligenberg. B sluursverkiezing werden de Anker, P. Scholten en KI gekozen. Er werden enkele gen gedaan in verband met den tentoonstelling op 29, ber en 1 October a.s. Inzend deze tentoonstelling kunnei opgegeven van 17 Septembe met 24 September. De rondvraag leverde en praten. De vergadering dt aan sober met de financiën Het vrolijke rad van av ook weer op de tentoonstel Aangezien de firma Tiktak jaar de theetuin verzorgde niet aanwezig kan zijn, zal worden met een andere firr tact te treden. Bliksem sloeg verschillende plaats Gedurende het hevige on boven Heer-Hugowaard woec een koe van de heer Dekke weide gedood. In de Linden de bliksem in twee huizen milie Ernst werd enige sch gericht. Ook aan de Stationsweg bliksem op twee plaatsen zonder verdere gevolgen. WERKDADIGE NAASTEN Wat werkdadige naastenlie voor de meeste tuinders vai gowaard-Noord geen geheim Of zij hebben zelf ondervond; is, óf zij hebben enkele da§ jaar voor dit doel gewerkt De werkwijze van de ver dat bij ziekte van één der andere tuinders gezamenlijl zorgen dat de werkzaamhed bedrijf toch hun beloop hebt daarom voor alle tuinders dat zij zich bij deze verem sluiten. Deze matrassen zijn steeds voorradig bü de FIRMA MEIJER Langestraat 7 - Alkma (Advertentie, RAAD KOMT VRIJDAG In zijn vergadering op 7 zal de gemeenteraad ,van voorstel tot het aangaan va lening, groot f 20.000, met dij van de Ned. Herv. Gen- handeling nemen. Dit bed financiering van het perce Op de agenda komt ver; voorstel van B. en W. or Leemhorst het door hem van de riolering gestorte te betalen, aangezien de naaste toekomst niet is BONT PROGRAMMA VOLKSHOGESCHOO Op de Volkshogeschool zal van 3 tot 8 Septf#onber Nederlandse week worden over Europese samenwerk tonse volksdansers zullen dens een weekeinde over op 8 en 9 September en October wordt er een cursu voor adspirant-emigranten Afrika. ZONDAGSDIENST Zondag 2 September won sche dienst waargenomen Poot, Dorpsstraat, tel. K BESMETTELIJKE KTE Dezer dagen zijn hier tCr plaatse twee ge vallen van de besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd. Goede prijzen op pc Gister is hier een veilir gehouden, waarvoor de zeer behoorlijk was. Er prijzen betaald en de bijna honderdveertig ton. gen waren als volgt: 3000 8en A, maat 2835, f 105500 kg Eerstelingen A f 19.10—f 19.20. 2200 kg maat 28—35, f 28.—. 100 stelingen AB, maat 28—35

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2