I Pin. Pam en Pom in Afrika De motorraces te Alkmaar Russische medicus verjongde de mensen met apenklieren JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Wielerflitsen 1 Pr. Serge Voronoff overleden Hij zelf werd slechts 85 Aristo-club verloor haar proces Slaaf werd in kori geding Het Radioprogramma Geen offensieve daden tegen vreemde schepen Emir Talal Donderdag naar Jordanië terug Aanhangers van Peron maken ruzie Bliksem-overwinning van Luc van Dam Nederlandse dravers verloren in België GLIMLACHJE MAANDAG S SEPTEMBER 1951 Dr. Serge Voronoff. die omstreeks 1920 groot opzien heeft gebaard door zijn experimenten op het gebied van het overbrengen van dierlijke organen in het menselijk organisme, is Zater dag in een kliniek te Lausanne over leden. Hij beweerde door het over brengen van dierlijke klieren, vooral die van de apen, oudere mensen een verjongingskuur te kunnen doen onder gaan en het leven met vijftien tot twintig jaar te kunnen verlengen. Hij zelf werd 85 jaar, hoewel hij voor zich zelf een leeftijd van 140 jaar had vast gesteld, die hij door toepassing van zijn methode hoopte te bereiken. Hij beweerde duizenden mensen een nieuw leven te hebben gegeven. gedagvaard Het bestuur van de Aristo-speelclub in Den Haag heeft zijn kort geding tegen de staat der Nederlanden verlo ren. De vier bestuursleden, die het proces hadden ontketend, eisten dat het optreden van politie en justitie on geldig zou worden verklaard, en dat aan de staat zou worden gelast, zich van elk ingrijpen in het werk der ver eniging en in het vrije gebruik van haar clublokalen te onthouden; ten slotte eisten zij teruggave van de in beslag genomen goederen. Ten aanzien van dit laatste verklaarde de rechter zich onbevoegd, evenals ten aanzien van het eerste punt. De tweede eis werd afgewezen. Eisers werden ver oordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Grote actie op komst tegen concentratiekampsysteem Het werkcomité tegen slavenarbeid en concentratiekampen heeft een actie op touw gezet om de bevolking en re gering van Nederland wakker te roe pen voor de strijd tegen de concentra tiekampen. Zaterdag 15 September zal op het Binnenhof te s-Gravenhage een openluchtmeeting worden gehouden, waar verschillende vooraanstaande fi guren het woord zullen voeren. Ook in vele andere steden zullen bijeen komsten worden gehouden. Bovendien wordt de vorming voorbereid van een nationaal comité en verder plaatselijke en regionale comité's. Over enkele maanden zullen commissies van onder zoek naar Spanje en Griekenland ver trekken, waar zij geheel vrij zullen zijn in hun doen en laten. Ook Joego slavië heeft onderhandelingen toege zegd. Rusland heeft evenwel doen we ten dat zich daar geen concentratie kampen bevinden. Omroepverenigingen werken samen aan schoolradio AVRO, VARA en VPRO hebben de handen in een geslagen en gaan van 1 October af gezamenlijk de schoolradio verzorgen. Zij zullen zich voor dit doel verenigen in een Stichting Nederland se Schoolradio, die binnenkort haar beslag zal krijgen. Dinsdags verzorgt de AVRO het programma, op Woensdag is de VPRO aan de beurt en Vrijdags kunnen de onderwijzers afstemmen op de VARA. DINSDAG 4 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO en 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Piano-recital. 12.00 Hawaiïaninuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor hei platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Reportage of gram muziek. 13.30 Promenade orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Gram. muziek. 15.30 Voordracht. 15.50 Volksliede ren. 18.30 „De Gotthard Tunnel", hoorspel. 18 50 Kinderkoor. 17.20 Gram.muziek. 17.30 Weense muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianc*- spel. 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broekman: „Het vraagteken achter de horizon van ons leven". 19.00 Tenor en orgel. 19.30 „Parijs spreekt tot U". 19.35 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 De reünie van oud-politieke gevangenen en nabestaanden der slachtoffers van het „Oranje-Hotel". 20.15 Theater-Orkest. 20 45 Operamuziek. 21.15 De Antwoordman. 2' 30 Dansmuziek. 22.15 Blaaskwintei en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-Orkest en solist. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen). 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gram.muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Sopraan en orgel. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16 30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: Prof. Dr. C. G. G. J. van Steenis: „Kebun Raya Indonesia te Bogor". 18.00 Gram.muziek. 18.15 Idem. 18.30 Pianospel. 18 45 Sportpraatje. 18.54 „Dit is leven", cau serie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville-programma. 19.52 Buitenlands overzicht. 19.56 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 „Joseph in Dothan", hoor spel. Tn de pauze: Piano quatre mains 22.12 Gram muziek. 22.35 „Gesprek met mijn zoon" 22.45 Avondgebed en Ltf -i-gische ka!eml< i 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Voronoff, Rus van geboorte, behaal de zijn doctorsgraad aan de Sorbonne en was daarna te Parijs werkzaam. Hij verwierf zich een groot fortuin en woonde vele jaren aan de Rivièra, waar hij meer dan honderd apen hield voor zijn experimenten. Volgens zijn theorie was de kritieke leeftijd voor de man tussen 60 en 70 jaar, daar de klieren dan versleten waren en de enige oplossing was deze door nieuwe te vervangen. Voor de vrouw was deze leeftijd ongeveer 45 jaar. Voronoff verzekerde, dat de ge middelde leeftijd van de mens hij een goede behandeling 150 jaar kon zijn. Voronoff paste zijn methode ook toe op geestelijk onvolwaardige kinderen, hetgeen volgens hem veel succes had. Hij schreef talrijke boeken om zijn stellingen te bewijzen. Thans schijnt vast te staan, dat de methode van Voronoff slechts tot re sultaten van betrekkelijk korte duur kan leiden en hoogstens een korte sti mulering van het organisme kan ver oorzaken. Ondanks dit heeft zijn onder zoekingswerk op het gebied van het overbrengen van schildklieren, huid, beenderen enz. nieuwe wegen voor de wetenschap geopend, in het bijzonder voor de gezichtschirurgie en het over brengen van het hoornvlies van het oog. Nationalistisch China: De Chinese nationalistische patrouil levaartuigen hebben opdracht ontvan gen geen „offensieve daden" tegen bui tenlandse handelsschepen in de Chi nese wateren meer te begaan. Men neemt aan, dat deze maatregel een betere betrekking met Engeland be oogt. Vele schepen onder Britse vlag zijn namelijk in het verleden aange houden. Sommige werden zelfs bescho ten en van enige schepen is de lading geconfiskeerd. Het nationalistische China heeft indertijd een blokkade van het Chinese vkste land ingesteld. Waarschijnlijk zal Emir Talal. de troonopvolger in Jordanië, die mo menteel nog in een kliniek nabij Ge- nève verblijft. Donderdag naar zijn vaderland terugkeren. Voor die dag is voorlopig vliegpassage geboekt voor de Emir en een klein gevolg, dat hem zal komen afhalen. Tien senatoren en zeventien afge vaardigden van de partij van Peron zijn uit het wetgevende lichaam van de provincie Buenos Aires getreden. De provinciale gouverneur, kolonel Domingo Mercante, zou hun moeilijk heden in de weg gelegd hebbenen hen vervolgd hebben. Mercante geldt als een van de trouwste aanhangers van Peron. De Argentijnse democratische partij heeft twee candidaten aangewezen voor het presidentschap en het vice- presidentschap. Het zijn Renaldo Pas tor en Vicente Solano Lima. ZONSVERDUISTERING WAS GEEN SUCCES De zonsverduistering, die Zaterdag middag omstreeks een rnff waar te ne men zou zijn, bleek een weinig spec taculair schouwspel op te leveren..Toen het hoogtepunt om 13.12 werd bereikt, was slechts een klein puntje van de zonneschijf bedekt. In Belgie was men in dit opzicht gelukkiger. Twaalf pro cent van de schijf was aan het oog onttrokken. Hoewel het schouwspel hier af en toe door grauwe wolken werd overdekt, hebben de geleerden in de sterrenwacht te Ukkel toch be langrijke gegevens kunnen optekenen. Amerikaanse critiek op de O.-Duitse vervoersbelasting Het bureau van de Amerikaanse hoge commissaris in Frankfort heeft scherpe critiek uitgeoefend op de door Oost-Duitsland ingestelde nieuwe be lasting op Westduitse en Westberlijnse voertuigen, welke voedsel en andere goederen vervoeren tussen West-Duits- land en Berlijn. Het bureau noemde de belasting een eigenmachtige en be lemmerende maatregel, maar voegde eraan toe, dat deze poging evenals alle andere pogingen om Berlijn af te snij den zou falen. Deze stap van Oost- Duitsland zal de vervoerskosten tussen Berlijn en West-Duitsland naar ver wachting met ongeveer veertig procent verhogen. ZOU Chinees grondgebied door VN zijn geschonden Radio-Peking heeft gemeld, dat Amerikaanse vliegtuigen en oorlogs schepen op 29 Augustus driemaal het Chinese grondgebied hebben geschon den. Irak trekt zijn troepen uit Syrië terug Irak heeft er in toegestemd, de ver sterkingen uit Syrië terug te trekken, die het in Mei derwaarts had gezon den. Syrië had er toen om gevraagd wegens de incidenten bij de Hoeleh- moerassen aan de grens met Israel. Syrië verwacht nu geen incidenten meer .aangezien de zaak door de Vei ligheidsraad wordt behandeld. De versterkingen omvatten een es cadrille vliegtuigen, een eenheid lucht doelgeschut en een brigade van het leger. De Franeker politie heeft uit de oude Leeuwarder trekvaart het lijkje van de tweejarige Klaske Visser opge haald. Het kind werd sinds Zaterdag middag vermist. "V J. V 44. „Kijk eens hier, beste vriend" zegt Pim tegen de stalmeester. „Ik kan me begrijpen dat jij je orders van de directeur van dit circus hebt gekregen om geen bezoekers na de pauze in de stallen toe te laten". De stalmeester knikt no° maar eens. „En dus wil ik je niet in verlegenheid brengen. Daarom zullen we weggaan. Maar ik raad je aan goed op deze aap te letten. Het lijkt me dat hij de een of andere ziekte onder de leden heeft. En ik kan het weten, want ik heb mijzelf gespeciali seerd in apenziekten. Maar om zeker heid te hebben zou ik deze aap toch eerst moeten onderzoeken. Zó kan ik niets zeggen". De stalmeester kijkt Pim vol bewondering aan. „Maar mocht je mij ook nodig hebben, onthoudt dan m'n adres: Dokter Pimpampo, hotel Mono- pole. Ik heb heiaas geen kaartje bp me". Pim zoekt voor de schijn in zijn zakken, „maar hier heb je wat anders", en Pim drukt de stalmeester een fooi in de hand. Deze grijnst breeduit en buigt als een knipmes. „Dokter, Ik heb U be grepen, hotel Monopole zegt U. Ik zai het onthouden". En nogmaals beleefd buigend, leidt hij Pim, Pam en Pom de stallen uit. 34. Intussen was er ook met de chimpansees Trien en Toos iets aan de hand. Die twee hadden al dagen lang samen zitten smoezen en alleen als Jimmy soms voorbij kwam, staakten zij het gesprek en keken zij hem lang en aandachtig na. Maar nog had Jimmy zijn hielen niet gelicht of daar staken zij de koppen weer bij elkaar. „Ik zou 't niet doen", zei Toos, die nog al voor zichtig van aard was. „Dat is iets, dat hij nooit goed vindt". „En ik vraag 't hem tóch", zei Trien koppig. „Dacht je dat ik trek heb m'n gehele leven in deze kooi te verslijten? Ik heb 'n goed plannetje en ik zal niet rusten voordat ik het verwezenlijkt heb." Toos haalde haar schouders op. Zij wist uit erva ring, dat als Trien zich het een of an der in haar kop had, gehaald, dat nie mand dat er uit kon praten. „Je mag anders wel wachten tot Jimmy eens een heel goede bui heeft", zei ze, „anders lacht hij je vierkant in je gezicht uit. Nee zeg, hij heeft jou nodig!" Trien keek Toos verstoord aan. „Weet je wat ik geloof?" vroeg zij haar vriendin. „Ik geloof dat jij jaloers bent en niet zo'n klein beetje ook!" Trien en Toos gaven elkaar géén nachtkusje, toen zij die avond gingen slapen De stayerwedstrijd te Parijs, revan che van het wereldkampioenschap, is na felle strijd door Bethery gewon nen, met Pronk als tweede. Bakker werd vijfde op 130 meter. Meer dan 18.000 toeschouwers wa ren aanwezig bij de stayerwedstrijd te Wuppertal. De uitslag luidde: 1. Loh- mann (Did) 100 km in 1.14.52, 2 Schorn (Did) op 150 meter, 3. Lesueur (Fr.) op 1200 meter, 4 Pronk (Ned.) op 1450 meter, 5. Bakker (Ned.) op 3500 meter, 66. Bautz (Did) op 4500 meter. Het algemeen secretariaat der NWU deelt ons mede: Daar de 4e „Ron de van Nederland", welke door de NV „Efor" als licentiehoudster der NWU in 1951 op goede wijze georganiseerd werd, zal mits door deze vennoot schap aan de reglementaire bepalingen voldaan wordt haar ook voor de 5de „Ronde van Nederland" de vereiste NWU-licentie verstrekt worden. De uitslag van de Ronde van To- len, een wegwedstrijd voor profs over 125 km, had het volgende resultaat: 1. Lakeman (Amsterdam) 3 uur 13 min. 51 sec., 2. Bakker (Zaandam) z.t., 3. Vos (Den Bosch) z.t., 4 Theuns (Belg.) 3.16.43, 5. Van der Zande Halsteren) 3.16.44, 9. Evers (Zaandam) z.t. Een te Coventry gehouden sprint wedstrijd over 6660 yards werd ge wonnen door onze landgenoot Derksen voor Harris (G.B.) en Van Vliet (Ned.). Harris en Van Vliet hielden elkaar zo in het oog, dat het Derksen gelukte als eerste over de eindstreep te gaan. Zijn tijd over de laatste 200 yards be droeg 13.5 sec. Zaterdagavond bokste Luc van Dam in het Mauritsstadion te Geleen tegen de Engelse kleurling Billy Reed, die de ter elfder ure wegens een blessure verhinderde De Keersgieter (Belgie) verving. Er waren ongeveer 2000 toe schouwers aanwezig die de Nederland se middengewicht kampioen in de eer ste ronde zijn tegenstander reeds twee maal naar de planken zagen zenden. Na een wederzijds verkennen plaatste Van Dam een rechtse hoek, waardoor Reed groggy was. Scheidsrechter Berg- ström telde tot negen, waarop Reed het gevecht voortzette. Kansloos ech ter. Want Van Dam zag zijn kans en plaatste een roffel van slagen op de maag van Reed, waarna de kleurling wederom 9 tellen wachtte om door te boksen. De stoten, die Van Dam hier op naar het lichaam van zijn tegen stander zond waren de laatste, want enkele ogenblikken later greep de scheidsrechter in en verklaarde Van Dam tot winnaar. Het gevecht had pre cies 2 minuten 45 sec. geduurd. Hoe 6. Joy het voetbelpeil in Nederland ziet De bekende Engelse voetbalexpert Bernard Joy, die jaren lang als amateur de spilplaats van Arsenalbezette, heeft in het Londense avondblad „The Star" een ranglijst van de Europese voetbal landen gepubliceerd. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. Groot-Brittannie; 2. Hongarije; 3. Oostenrijk; 4. Italië; 5. Schotland. Nederland staat op de 16e plaats, voor Noorwegen, Finland, Ier land en Wales. (Vervolg van pag. 1) jy|ET drie punten voorsprong op Ste- man moest Metselaar de derde manche beginnen. Voordat de moto ren echter over de baan daverden, moest er wel driemaal worden gestart. Inmiddels stonden de machines maar te draaien en langzamerhand werden de koppelingen rood gloeiend en de renners werden steeds nerveuzer. Dat de rivalen Steman en Metselaar de derde maal dan ook weer een slechte start hadden liet zich begrijpen. Met selaar vertrok als laatste renner en Henk Steman zat op de vierde of vijfde plaats. Boef en Hemelrijk die de lei ding hadden, verdedigden zich hard nekkig. Nu was het voor de Metselaar voldoende om alleen Steman maar in de gaten te houden. Toen hij dan ook Steman in de voorlaatste ronde te „pakken" had gekregen deed Metse laar verder geen moeite meer om de race te winnen. Hij mocht geen risico's meer nemen. In de tweede ronde van de laatste manche had Metselaar na melijk reeds een waarschuwing gehad. In de bocht voor de stallen slipte zijn motor weg en wij dachten al dat hij zijn zware Jap niet meer zou kunnen houden. Metselaar beheerste deze moei lijke situatie echter volkomen en -ron de jacht naar Steman vervolgen, zoals gezegd, met succes. Nadat tal van officials Metselaar met het behalen van zijn kampioenschap hadden gecomplimenteerd moest hij voor de vele duizenden bezoekers, om hangen met een schitterende krans zijn ereronde rijden. Sympathiek deed het aan dat het zijn eeuwige rivaal Henk Steman was, die hem op zijn triomf tocht langs de haag van toeschouwers vergezelde. Internationale races JyJA de pauze werden door de senioren nogmaals drie manches gereden Met veel spanning werden deze wed strijden verbeid daar de Nieuw Zee lander Trevor Ridmond en de Engels man Abenetthy hierin zouden uitko men. Ridmond, captain van het Nieuw zeelandse 'team dat een trip door En geland maakt en Abenetthy, captain! van het Wembley speedway-team, wa ren Zondagmorgen pas in Nederland gearriveerdzonder motoren. Ko Boef en Jan de Vreugde waren zo vriendelijk geweest hun tweewieler voor deze wedstrijden af te staan maar het was begrijpelijk dat de gas ten op de voor hen onbekende machi nes zich niet ten volle zouden kunnen geven. Ridmond kon zich zeker niet aanpassen, maar Abenetthy heeft laten zien dat hij ook het een en ander in zijn mars heeft. Dat een en ander was voldoende om hem twee overwinnin gen te bezorgen. Zonder iets te willen doen aan de prestaties van de Engels man moeten wij echter opmerken dat Steman en Metselaar lang niet meer fit waren toen zij voor de tweede maal voor drie manches aan de start kwamen, dat de renners in de eerste manches reeds waren gestart, toen Metselaar juist uit het rennerskamp kwam en dat bovendien de motor van laatstgenoemde renner kuren vertoon de. De eerste maal eindigde Steman als derde en Metselaar als zesde, de twee de maal werd Steman tweede en kwam Metselaar op de derde plaats. Dat was verre naar de zin van die vechtjas ui Limmen. Hij wilde Abenetthy toch la ten merken dat de Hollanders ook nog «en woordje kunnen meespreken. Hij sprak even met Cor Bijman, leende een Jap en kwam geladen aan de start voor de laatste manche. Nu was hij wel tijdig weg en een prachtig duel met Steman en de Engelsman ontspon zich.. De Engelsman moest zich nu volkomen geven, maar niettemin kon hij niet verhinderen dat Metselaar op resolute wijze de kop nam. Het was jammer dat kort daarop de Engelsman met een defecte ketting moest op geven. Metselaar won de race voor Steman en kwam daardoor nog op de tweede plaats in het totaal klassement. Het was Henk Steman die nu de bloe men in ontvangst mocht nemen. Brutale Cor Bijman £OR BIJMAN, de brutale rijder uit Wognum, hoort niet meer bjj de junioren thuis. Hij heeft dat met drie uitstekende overwinningen op gedeci deerde wijze bewezen en in de lan- gebaanwedstrijd maakte hij zelfs een snellere tijd dan de winnaar bij de senioren. Nu is het wel zo dat Steman, Metselaar en Boef niet in de lange- baanwedstrijd uitkwamen, maar rij ders als Henk Dammers, Verhoef, Mo lenaar en Willard mag men toch niet weg cijferen. Als dan Cor Bijman bijna een seconde sneller is, en dat zelfs nog zonder dat hij strijd had moeten ge ven, beweren wij niets te veel als wfl zeggen dat hij de juniorenklasse ont groeid is. Nog een andere rijder trok bij de junioren de aandacht. De wel zeer jeugdige Jan van Duin, die dit jaar voor het eerst de stoute schoenen aan trok en aan wedstrijden ging deel nemen, eindigde op de tweede plaats in de afvalrace achter de meer beken de rijder Henk Verbrugge. Met iets meer geluk zou hij zelfs een zeer goede kans op een overwinning hebben ge maakt. Het wil ons voorkomen dat wij van Van Duin het volgende jaar nog wel meer zullen vernemen. &0E WAGEN IN HET KLOOSTERBOS DOOR MARJOR1E VERNON (28 Ze wendde zich om toen ze zijn voet stappen op het grint hoorde, en glim lachte hem direct hartelijk toe, terwijl ze op hem afkwam. „O, dag meneer Heritage! Vergeeft u me dat ik nog aan het werk ben. maar er is hier zoveel te doen, dat ik wel gedwongen ben om ieder ogenblik je te benutten". Ze trok haar tuin-handschoenen uit en Grant nam het smalle bruine hand je in de zijne. „Maar u verzorgt dit hele terrein toch zeker niet zelf?" vroeg hij ver baasd en Nan lachte. „Ja zeker wel. Ik heb geen geld ge- .oeg voor bedienden en tuinlui. Mijn bediendenstaf bestaat uit Taddy, mijn oude kindermeisje, die nu mijn huis houdster is en een werkster voor het ruwe werk. Ik zorg zelf voor de paar den, de stallen en de tuin". „Hemeltje lief! Dan zult u ook niet veel vrije tijd hebben". „Neen, dat heb ik ook niet, maar ik vind het prettiger zo. Wilt u direct de paarden zien of eerst wat drinken?" „Eerst de paarden", koos hij dadelijk. „Ik heb nog maar kort geleden ge luncht." Samen gingen ze naar de zijkant van het huis, door een breed hek de bin nenplaats op en daar zag Neville grijze stenen bijgebouwen en witte, bruine en zwarte paardenhoofden uit de staldeu ren kijken. Nan nam hem mee naar ieder van hen, noemde hun namen en beschreef hun goede en minder goede eigenschap pen. „Ik kan het eigenlijk niet betalen om ze allemaal aan te houden", gaf ze eer lijk toe, „maar ik kan er maar niet toe komen er een weg te doen. Mijn hart zou breken geloof ik". „Ik kan me begrijpen hoe het u te moede is". Neville streelde de neus van een edele zwarte ruin. „Heeft u geen andere mogelijkheden om uw inkomen aan te vullen?" Ze was zo natuurlijk, dat hij voelde haar eigen openhartig heid met de zijne te kunnen beant- worden zonder haar te kwetsen en zijn vraag werd door oprechte belangstel ling ingegeven. „Ik verhuur ook jacht- en tuigpaar- den. En ik heb een mooie ommuurde moestuin en twee grote kassen, zodat ik mooie perziken en andere groenten en fruit kan verkopen, maar ik kan maar net rondkomen". Ze lachte en maakte er geen tragsich verhaal van, maar gaf de simpele fei ten waarom hij had gevraagd. Later, toen ze naar het huis terug liepen, vertelde ze hem van de dood van haar vader en haar besluit het huis, waaraan ze zo was gehecht, niet te verlaten. Neville was onder de in druk van haar moed en dapperheid. Ze leek hem zo klein en tenger en kwets baar om een dergelijke overweldigende taak op zich te nemen. Nan Sylvester was wel iets heel bijzonders, dacht hij. Ze waren een hele tijd met de paarden bezig geweest en Nan stelde hem voor zich wat op te frissen en dan thee te drinken. Het huis was van binnen al even be koorlijk als van bulten, het zonlicht stroomde door de grote ramen naar bin nen en de zitkamer, een gezellig ver trek dat uitzag op de tuin, was eenvou dig gemeubeld met diepe, met chintz beklede stoelen, een verschoten maar mooi roze tapijt, crème muren en een grote vleugel, die in de ruime kamer echter niet overheerste. „Wilt u me even excuseren, dan ga ik me vlug boven verkleden. Het zal niet langer dan een paar minuten du ren. Daar óp die tafel liggen tijdschrif ten en sigaretten", zei Nan en ging met een vrolijke glimlach de kamer uit. Maar Neville liep naar de piano, ging er voor zitten en begon zachtjes te spelen. Hij had talent en hoewel zijn techniek niet feilloos was, speelde hij met een gevoeligheid en expressie, die de fouten ruimschoots goedmaakten.... Nan stond een ogenblik stilletjes in de deur toen ze was teruggekeerd en keek geboeid en onopgemerkt toe hoe zijn vingers de toetsen streelden. (Wordt vervolgd) In het Hippodrome Wellington te Oostende (Belgie) werd de dravers wedstrijd Belgie-Nederland gehouden, welke door België werd gewonnen met een totaal van 38 punten tegen Neder land 27. De uitslagen waren: Prix de Duindigt: 1 Postduifje g, 2 Intruse, 3 Insuline, 4 Prinses Zora. Prix de Rotterdam: 1 Hollywel, 2 Olga Pluto, 3 Hubertine, 4 O Nelly Zo- ra. Prix d'Amsterdam: 1 Gyp b (G. de Wulff), 2 Gagne Qui Perd, 3 Nellie Gregor. Tweekamp Roozenburg— Keiler om wereldtitel De eerste partij van de tweekamp om de wereldtitel tussen Roozenburg en Keiler, welke te Utrecht werd gespeeld, is in remise geëindigd. Roozenburg heeft de tweede der 18 partijen in de tweekamp om de wereldtitel van Kei ier gewonnen. De wedstrijd, die in res taurant „De Kroon" te Amsterdam ge speeld is, werd na 49 zetten door Kei ler gewonnen gegeven. SPARTA WINT DE ZILVEREN BAL Te Rotterdam werd Zaterdag de fina le gespeeld van het Zilveren Bal-tour- nooi tussen Eindhoven en Sparta. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 11. Nadat deze 2 maal was verlengd won Sparta met strafschoppen. Ik moet eerst nog en paar brieven voor de baas aftikken, Oscar.1"

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6