Scad en Omgeving 1ILCKMANN Goede star Nieuwe A.V.A. meet van C Waarom nog steeds geen behoorlijke regeling voor het Landbouwhuis? Dronken man ging zwemmen Geen eind komt er Dames van Telefonia Handbalkampioene AGENDA E. H. HOFSTEDE op De feestelijkheden acht October JONGE GENEVER Firma TH. KRAAKMAN '00N, Duiven waren weer in actie Oudorp Broer vergat te groeten en kreeg vuistslag Andijk Kind te water geraakt en verdronken Beemster Huis van Bei je Wolff wordt gerestaureerd Oterleek Egmond a.d. Hoef HEILOO Eerstewinstvoor/ won DINSDAG 11 SEYTEMBER 1951 De voedselcommissaris werd de huur opgezegd Nadat we onlangs over het Land- bouwhuis schreven, besloot het gemeen tebestuur van Alkmaar op doortasten de wijze in te grijpen. Blijkbaar wilde het de aan het Landbouwhuis gedane toezegging gestand doen. Deze kwam er op neer, dat het, wanneer dit nodig mocht zijn, de beschikking kon krijgen over het deel van het gebouw, waarin vroeger het gymnasium was onderge bracht en in verband daarmee werd aan de Voedselcommissaris, die daar thans is gevestigd, de huur opgezegd. Het is voor de hand liggend, dat de Voedselcommissaris daartegen bezwaar maakte. Nu doet zich daarbij de eigenaardige figuur voor, dat het bureau van de Voedselcommissaris ook thuis behoort in het Landbouwhuis. Het is een agra rische dienst en het zijn juist zoveel mogelijk alle agrarische diensten, die in het Landbouwhuis worden onderge bracht. Het bestuur van het Landbouw huis ziet dit in, maar het kan, waar het ruimte nodig heeft, moeilijk iets an ders doen dan aan het Gemeentebe stuur vragen de eenmaal gedane belof ten in te lossen. Wat dit ruimtegebrek betreft kunnen we vermelden, dat kort geleden ook de Cultuurtechnische Dienst zich in het Landbouwhuis wilde vestigen, maar dat dit verzoek moest worden afgewe zen, omdat er geen plaats was. Het noodgebouw staat nog leeg Intussen staat het noodgebouw ach ter het Landbouwhuis altijd nog leeg. Willem A. uit Schoorl, die op 26 Juni tot drie maanden gevangenisstraf werd veroordeeld omdat hij zich voor de zoveelste maal dronken in het verkeer had gewaagd (welke straf hij thans ondergaat) stond gisteren wederom on der beschuldiging van openbare dronkenschap en verzet tegen de politie voor de balie. A. werd op 5 Augustus op de Nieuwesloot te Alkmaar aangehouden door een agent van de gemeentepolitie, die het raadzaam achtte de man ter ontnuchtering naar het bureau van politie over te brengen. A. had daar echter geen zin in en liet het op een worsteling aankomen, waarbij enkele rake klappen vielen en een ruit sneuvelde. A. wist zich los te rukken en rende naar het Kanaal, waar hij gekleed in sprong. Daar voelde hij zich blijkbaar in zijn element, want hij zwom op zijn rug heel kalm naar de overkant, waar hij ten slotte kon wor den overmeesterd. „Hij was heel moeilijk bij het overbrengen" verklaarde de verbalisant gisteren tegenover de politie-rechter en deze geloofde dit g'rif. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meisch- ke, verwonderde zich in bet geheel niet over de houding van A. Deze man pleegde reeds tal van malen verzet tegen de politie en het was ook niet de eerste maal, dat hij gekleed in het water sprong om op zijn rug wat te gaan zwemmen. De officier was van mening, dat voor deze recidivist slechts een gevangenis straf op zijn plaats was. De eis was drie maanden. De verdediger, mr. Avis, vroeg zich af of de agent wel in de rechtmatige uitoefening van zijn functie was, daar A. door een vriend naar huis werd gebracht en de veiligheid van het verkeer dus niet in gevaar bracht. Op grond hiervan vroeg de verdediger ontslag van rechts vervolging. De politierechter zal over acht dag'en schrif telijk vonnis wijzen. Iaan de SPOTKOOP|ES tijdens Hilckmann's c.urm? verbou wings OPRUIMING I Of het nu Japunaen, Mantels, Regenmantels of Manufact. zijn KOMT U OVERTUIGEN „Billijk Man" Langestraat 23, Alkmaar (Advertentie Ing. Med.) Huldigingscomité Jan Pronk ontbonden In de brandweerkazerne werd gister avond in een korte samenkomst het comité voor de huldiging van Jan Pronk ontbonden. Hierbij waren talrij ke vertegenwoordigers van Alkmaarse sportverenigingen aanwezig, die allen een financiële bijdrage in de kosten van de huldiging leverden. Na afreke ning door de penningmeester, de heer G. de Wit, waarbij verschillende toe zeggingen nog niet voldaan bleken, werd besloten het kleine batig saldo ter beschikking te stellen van het Ko ningin Wilhelminafonds. Hierna dankte de voorzitter van het comité, de heer G. Sougé zijn secretaris, de heer F. Boxem en de penningmeester voor de prettige samenwerking en memoreerde, dat ook de Alkmaarse sportverenigin gen voortreffelijk hadden medegewerkt tot het welslagen van deze grootse hul diging. De sportverenigingen, die haar toe gezegde financiële bijdragen nog niet hebben afgedragen wordt vriendelijk verzocht dat alsnog te doen bij de heer G. de Wit, Magdalenenstraat 6. DE VERKEERDE KREEG SLAAG Voor de politie-rechter alhier stond gisteren terecht de Alkmaarder A. R., wie mishande ling ten laste was gelegd. R. wilde op 16 Mei een buurmeisje, dat zijn invalide zoontje sloeg, een klap met een wandelstok geven. Hij raakte echter de moeder van het meisje, die vrij ernstig aan do onderarm werd verwond Mr. Van den Wall Bake veroordeelde R. gis teren overeenkomstig de eis tot f 25,— subs, tien dagen. Eerlijk gezegd begrijpen we niet, hoe het komt, dat hier blijkbaar geen be vredigende regeling voor alle betrokke nen kan worden gevonden. Beter dan de huur te gaan opzeggen en dan voor de consequenties daarvan toch weer terug te deinzen, was het geweest alle partijen uit te nodigen tot een bespre king en dan in gemeenschappelijk over leg een regeling te treffen, rlie de goedkeuring kreeg van allen, die er mee te maken hebben. Het Landbouwhuis is nu eenmaal een van de belangrijkste instellingen, die we in Alkmaar hebben en dat de Voed selcommissaris. die daarin thuis be hoort. er een bevredigende plaats in krijgt is vanzelfsprekend. Het noodge bouw is echter nog nooit aan het Land bouwhuis aangeboden. Wanneer Alkmaar het Landbouw centrum wil zijn van deze omgeving, dan moet de stad begrijpen, dat dit ze kere consequenties met zich meebrengt. We hebben de indruk, dat een regeling mogelijk is. die zowel het Landbouw huis als de Voedselcommissaris be vredigt. Daarvoor zal echter nodig zijn overleg, dat tot nu toe nog niet heeft plaats gehad. Of het noodgebouw dan nog beschikbaar kan blijven voor huis vesting van de Ontvanger der Belastin gen is een kwestie, die dan ook wel zal blijken. Das gibt nur einmal Het Operettegezelschap „Harden-Su- san" zal op Zondag 16 September 8 uur in ,,'t Gulden Vlies". Alkmaar de eer ste voorstelling geven van de komische operette: „Das gibt's nur einmaal" van Bruno Granichstaedten. De medewer kenden zijn o.a.: Paul Harden, Dora Schrama, Gerard Muller, 'Lucia v. d Ven, Arthur Hoogveld, Mary v. d. Berg, Chris de la Mar, Hetty Ruys. Iny Na- huys, met dames- en herenkoor. De regie is in handen van Paul Har den terwijl Julius Susan de muzikale leiding heeft. Culturele avond in straf gevangenis „Schutterswei" Gisteravond hield een der gedetineer den van de Strafgevangenis Schutters wei" een interessante lezing over zijn geboorteland, Suriname. Het Koninklijk Instituut voor de Tropen stelde ter toe lichting enkele films ter beschikking. Door de als steeds prettige en belangeloze medewerking van fotohan del „Flandrie" konden deze films wor den vertoond, waardoor de bevolking van „Schutterswei" kon genieten van een zeer goede culturele avond. Postilion bekerhouder van bedrijfsvoetbal Dat er Maandagavond belangrijke wedstrijden voor de bedrijfshand- en voetbal zouden worden gespeeld, bleek wel uit de honderden toeschouwers, die zich verzamelde in de Overdie. De wedstrijd om het bedrijfshandbal- kampioenschap van Alkmaar ging tus sen dames van Centra en Telefonia. Er werd vurig gestreden om de titel, wat wel tot uitdrukking kwam in de doelpunten. Het spel verplaatste zich steeds van doel tot doel. In deze wedstrijd werden liefst 13 doelpunten gemaakt. Was de stand met de rust reeds 6—4 in het voordeel van „Hallo met wie?", 2 mi nuten vóór het einde was de stand ge lijk n.l. 6—6. In deze laatste minuten kwam echter een beslissing door een doelpunt van Telefonia en met deze stand kwam het einde in een wedstrijd die zeer goed geleid werd door mej. G. Hoed, die volkomen in de geest van de wedstrijd floot. Na afloop sprak de voorzitter van het bedrijfshandbal, de heer C. Neef de 2 ploegen hartelijk toe. Dit was de eerste keer in de geschiedenis dat wij in Alkmaar een bedrijfshandbalkam- pioene hebben, maar laten wij hopen dat het in de komende jaren meer zal voorkomen. Namens de tegenstanders bood mevr. Holsmuller van Centra bloemen aan. terwijl een afgevaardigde van de telefonistes eveneens namens haar collega's een bloemenhulde bracht. Op een van de andere velden waren het de heren van „Tante Pos" die in de bekerfinale uitkwamen tegen Povay. Dat de heren eikaar niets zouden toe geven was te voorzien. Postiljon was de vereniging in de bedrijfscompeti- tie die het minst aantal tegenpun- ten had, n.l. 4. Ook hier verdeelde het spel zich steeds over dp. twee speel- helften. De twee ploegen waren vol komen tegen elkaar opwogen en scheids rechter G Kes kan op een zeer goede wedstrijd terugzien. Slechts 1 doelpunt werd in deze wedstrijd gemaakt dat echter voldoen de was om Postiljon tot bekerhouder 1951 te kronen. De vorzitter van be drijfsvoetbal, de heer G. P. Hartland, complimenteerde in een duistere kleed kamer de jongens van de post met dit behaalde succes. Om het kampioenschap in afdeling C. werd gespeeld de wedstrijd Centra- Rhodesia. die door Rhodesia werd ge wonnen met 20. In deze afdeling moet nu nog gespeeld worden de wed strijd Centra Fordboys op Woensdag a.s. op het Overdieterrein. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: De herto gin van Idaho (alle leeftijden); Vic toria Theater, 8 uur: Frühling auf dem Eis (alle leeftijden); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Niet gewenst (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur; Let's dance (alle leeftijden). WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag; aanvang der voorstellingen 2.30 en 8 uur. HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Dinsdag 11 Sept. v.m. 12.01 n.m. 12.10 Woensdag 12 Sept. v.m. 12.44 n.m. 1.25 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 12.06 24.15 6.06 18.15 Woensdag 12.49 1.30 6.49 19.30 EEN VERZORGD GEZICHT heeft niets te maken met ijdelheid! Kijkt eens naar Uw bril! Hoe lang draagt U deze al? Hoeveel nieuws heeft U al gekocht? Nog steeds de zelfde bril. Is deze wel modern? Is deze in overeenstemming met Uw verzorgd gezicht? Komt U eens vrijblijvend onze nieuwe collectie zien en oppassen. Wij hebben voor ieder gelaat de bril c'ie staat. LANGESTRAAT 61 - ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Het programma voor de Acht Octo- berfeesten ziet er dit jaar, als van ouds, veelbelovend uit. Het hoogtepunt van de festiviteiten wordt gevormd door een grote optocht, waarin drie- en-twintig verschillende taferelen uit opera's en operettes worden uitgebeeld, een zeer origineel idee dus. Er rijden twaalf praalwagens en verscheidene boerenwagens, sjezen en zelfs een riksha in de stoet mee. Er kan gere kend worden op de medewerking van tenminste zestig ruiters van de lande lijke rijvereniging. Voorts staat op het programma een reveille, een kinderoptocht, tractatie van de Ouden van Dagen, herdenking bij het beeld, een lampion- en fakkel optocht, vuurwerk en dan is er na tuurlijk nog de kermis. Over enkele dagen hopen wij de bijzonderheden van het 8 October-programma bekend te kunnen maken. Hofjes bestonden 50 jaar Het hofje van Paling en Van Foreest herdacht gisteren haar 50-jarig be staan wat in stilte gevierd werd we gens ziekte van mevrouw Van Foreest Beets uit Heiloo. De bewoners van de hofjes aan de Steynstraat, de Bergerpoort en de Dubbele buurt kregen namens haar een versnapering en een bedrag in geld. Burgemeester Wytema heeft aan mevrouw Van Foreest de zilveren me daille der gemeente aangeboden als huldeblijk van het gemeentebestuur aan het stichtingsbestuur. Afd. Alkmaar Ned. Ver. E.H.B.O. Dit jaar is opgericht de afdeling Alk maar van de Nederlandse Vereniging voor EHBO. Zij is in het voorjaar ge start met een cursus, die vrij goed be zocht was. Nu de zomervacanties ach ter de rug zijn gaat men met deze cur sus door. Door vele nieuwe aanvragen is men genoodzaakt naast de bestaande cursus een nieuwe te organiseren, welke Donderdag 20 September aanvangt. Voor verdere bijzonderheden zie men elders in dit blad. HET HUMANISTISCH VERBOND Het Humanistisch Verbond heeft zijn winterprogramma opgemaakt. Op 23 September spreekt Jaap Buys Jr. over „Mens en boek", op 21 October dr. A. Romein-Verschoor over „Jeugd en deugd", op 18 November dr. A. Saal- born over „Russische idealen" en op 16 December dr. V. W. D. Schenk, wiens onderwerp nader wordt bekend ge maakt, evenals de rest van het win ter programma. Burgerlijke Sfand Overleden: Anna M. A. Buthfer, 73 jaar, gehuwd met C. Uitentuis. Rosa Kouba, 45 jaar, gesch. van L. Peereboom. Antonius P. Mol, 12 jaar. DE VROUWENBOND VAN HET N.V.V. De Vrouwenbond van het NVV is met zijn winterwerk begonnen. Dinsdags middags zal men handwerken in het ABB-gebouw voor de bazar ten bate van het NVV-t.b.c.-fonds. Er is een knipcursus voor de leden, waarvoor men zich kan opgeven bij een van de bestuursleden. Verder worden er enke le lezingen gehouden en eind Septem ber een grote avond in het Gulden Vlies, waar wordt opgevoerd het mooie stuk van Arie Pleijsier „De doos van Pandora"'. De heer Ad Vermeulen, secretaris van het NVV, bekend door zijn praatje voor de VARA, zal het woord voeren. Voor deze avond is er nachtlogies nodig voor ongeveer 100 vrouwen. Er wordt een beroep gedaan op de dames van het NVV om te hel pen. waarvoor men zich kan opgeven bij mevrouw Koot, Troelstrakade 35. UIT HET ZAKENLEVEN Tn bet Handelsregister werden de volgende nieuwe inschrijvingen opgenomen: P. Muller, Heiloo, Kennemerstraatweg 342. Scboenberstel- lersbedrijf. Eigenaar: P. A. H. Muller. Fa. Slam Co., Alkmaar, Baansingel 40. Uit voeren van kabelvverken. Vennoten: C. J. Stam, J. K. Kuilhoer, G. Kuilboer en J. Stegere. Het Koninklijke Pinguin echtpaar TUBBY uit de Londense dierentuin schonk het leven aan een prinsje, dat hier door de oppasser aan de trotse ouders getoond wordt. Alkmaarse schaakclub P. SEEWALD KAMPIOEN ALKMAAR EN OMSTREKEN Doordat E. G. Kayser tegen drs. P. Vreeken niet meer bereiken kon dan remise, is P. Seewald kampioen geworden. Door in de finale van Vreeken te winnen en met Kayser remise te spelen behaalde hij 1 Yz P- uit twee wedstrijden. Kayser, die steeds de beste kansen had behaalde 1 punt uit 2 remises en drs. Vreeken bracht het niet verder dan een p. De schaakclub V.V.V.- is voorne ens om 17 September in het Wapen van Heemskerk de kampioen te hul digen en de fraaie medailles en wis selbeker uit te reiken. Tevens zullen dan de „Zilveren Dame" en „Toren" aan de winnaars worden overhandigd. In aansluiting daarop zal een si multaanseance worden gegeven door P. Seewald voor gevorderde spelers en door drs. P. Vreeken voor adspi- rant- en jeugdige schaakspelers. Nieuwe leden kunnen zich voor deelname aan de wintercompetitie aanmelden. De simultaanseance die a.s. Maan dag om 8 uur in het Wapen van Heemskerk wordt gehouden, staat voor ieder open. Voor de jeugdige spelers (tot 19 jaar) wordt een af zonderlijke seance gegeven door drs. P. Vreeken. Men kan zich voor gra tis deelname opgeven bij de heer F. Bosch, Hofplein. Nieuwe leden kunnen reeds dadelijk deelnemen aan de wintercompetitie. RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de burgemeester om de eerstvolgende raadsvergadering te beleggen op Don derdag 20 September a.s. om 14 uur. OPBRENGST COLLECTE De collecte ten bate van het Konin gin Wilhelminafonds voor de kanker bestrijding heeft te Alkmaar 2789,44 opgebracht. ZACHT EN PITTIG 16.40 en f 6.75 p. Liter H Platte Steenenbrug 114 telef. 604 (Verdronkenoore jm nieiaaiHiEir (Advertentie, Ing. Med.) IN HET KORT De politie moest Zondagavond op het Klein Nieuwland in actie komen, waar twee mannen slaags waren ge raakt. Een van hen had de vrouw van de ander aan de haren getrokken, het geen de wettige echtgenoot niet „nam". De man die aan de haren had getrok ken, moest na de vechtpartij in de polikliniek van het Centraal Zieken huis worden verbonden. Hoewel het onderzoek naar aan leiding van het onverwacht sterven van de elfjarige T. Mol en de ziekte van diens vader, de 45-jarige heer A. Mol, nog niet is afgesloten, moet het, zoals wij gisteren reeds meldden, on waarschijnlijk worden geacht dat een en ander het gevolg is van het eten van bedorven haring. De aanleiding van het tragisch gebeuren moet eerder worden gezocht in een ernstige ziekte. Aan de De Ruyterstraat geraakte in een onbewaakt ogenblik een met brood en kruidenierswaren geladen bakfiets in een sloot. De broodbezor ger, die juist afwezig was, had de wa gen niet voldoende op de rem kunnen zetten, daar deze niet goed function- neerde. Vermoedelijk is de fiets gaan rijden doordat kinderen er tegen duw den. De schade bedraagt f 70, Uit een hall van een winkel .aan do Laat is Zaterdagmiddag een rijwiel 'met hulpmotor gestolen. Een elfjarig jongetje, dat gisteren met zijn broertje over de Voormeer fietste, kwam te vallen doordat hij werd geraakt door een onverwacht losschietende laadklep van een gepar keerde vrachtwagen. Een uit de tegen overgestelde richting naderende auto bestuurder slaagde er niet in zijn wa gen tijdig tot stilstand te brengen. De jongen werd licht gewond aan de voet. De fiets werd ernstig beschadigd. De navlucht op Roosendaal. De eerste postduivenvlucht van jonge en oude duiven tegelijk, in de p-ostdui- venwereld de z.g.n. navlucht geheten, omdat deze na de oude- en jonge dui venvluchten worden gehouden, bracht wederom een groot aantal duiven in concours voor de Alkm. Concourscom missie. Er waren niet minder dan 1030 duiven die daaraan deelnamen. Zij werden gelost met WZW-wind en de eerste duif bereikte een snelheid van 1081,19 meter per minuut. De uitslag van de eerste zestig prijswinnaars was achtereenvolgens; 1. D. Kranenburg (SiS), 2. H. de Ja ger (SiS), 3. W. Peeters (SiS), 4. C. Ra- beling (AV), 5. H. Duineveld (HK), 6. S. Knip (DR), 7. C. Nieuwboer (DR), 8. C. Rabeling (AV), 9. H. de Jager (SiS), 10. S. v. d. Meulen (SiS), 11. H. Bakker (Hei), 12. B. Telleman (SiS), 13. J. Knap (HK), 14. G. Vink (AV), 15. H. J. Struijs (PA), 16. H. v. Tunen (HK), 17. C. Al (AV), 18. P. Beentjes (HK), 19. G. Vink (AV), 20. H. de Ja ger (SiS), 21. Steeman Jr. (Hei), 22. P. Beentjes (HK), 23. G. Vink (AV), 24. Chr. "Mouwen (PA), 25. A. Bakkum (AV), 26. Kaper Termaat (AV), 27. S. Knip (DR), 28. A. de Block (PA), 29. C. Streicher (SiS), 30. H. Schipper (AV), 31. J. Sepers (AV), 32. Pater de Geus (Hei), 33. J. v. d. Eng (Hei), 34. J. Zentveld (Cas), 35. J. de Moei (PA), 36. A. de Block (PA), 37. C. D. Huiberts (AV), 38. J. Kooger (AV), 39. J. v. Baden (SiS), 40. J. Knegt (DR), 41. J. Duinmeijer (AV), 42. J. Sassen (DR), 43. J. Duinmeijer (AV), 44. P. Beentjes (HK), 45. P. Verdonk (Hei), 46. J. Castricum (HK), 47. J. Koper (HK), 48. R. Middelburg (Hei), 49. A. de Block (PA), 50. J. Duinmeijer (AV), 51. N. v. d. Kamer (AV), 52. J. Schmer- sal (SiS), 53. C. Kiewit (SiS), 54. Sta- fecki Bijlsma (PA), 55. J. Knap (HK), 56. P. Deen (Cas), 57. S. Haas (DR), 58. H. Schipper (AV), 59. J. Koot (AV), 60. W. Piepers (Cas). Het nationaal concours vanaf Parkstone (Engeland) Door verschillende leden werd deel genomen aan het nationaal concours vanaf Parkstone (Engeland), dat Zon dag werd gehouden en dat uitgeschre ven was door de Concourscommissie te Breda. Aan dit concours waren zeer grote prijzen verbonden, voor een lief dadig doel. Waarschijnlijk zijn de hoofdprijzen gewonnen door duiven- houders uit Hoogerheide en Dongen, resp. op Zondag om 14.30 en 15.30 uur. De duiven hadden te kampen met een sterke N.O.-wind, hetgeen vele dieren belet zal hebben de zee over te steken. Van de duivenhouders uit Alkmaar en Omstreken werd Zondagavond om 19 uur de eerste duif geconstateerd door de heer J. M. Schipper uit Alkmaar; 2. P. Verdonk, Limmen; 3. Van Baden, Alkmaar; 4. M. Pronk, Alkmaar; 5. H. Pel, Heiloo; 6. P. Verdonk, Limmen; 7. F. J. Feyen, Alkmaar; 8. R. Middel burg, Heiloo; 9. en 10. J. M. Schipper, Alkmaar; 11. H. J. Struys, Alkmaar; 12. PaterDe Geus, Heiloo; 13. R. Mid delburg. Heiloo. De slachtveemarkt van Maandag Het aantal aangevoerde koeien is even minder geweest dan de laatste weken. De animo voor deze dieren was echter groter, met het gevolg, dat de prijzen iets zijn gestegen. De handel, die bij de aanvang even trekkend was, kon later goed genoemd worden. Bij de varkens bestond wel veel vraag naar spekvarkens, doch het aan tal dezer dieren was maar zeer gering. Voor de lichte varkens bestond heel weinig belangstelling. De markt gaf dan ook een wisselvallig beeld te zien. De handel is bij het begin stug, bij af loop echter matig geweest. De verkoop van varkens geschiedt hier met korting op het levende gewicht. BRIEF 18 MAANDEN ONDERWEG Achttien maanden heeft een brief er over gedaan om van Kwadijk naar Westgraftdijk te komen. In Maart 1950 stuurde n.l. mej. C. Kop pen uit Kwadijk een brief naar haar zuster in Westgraftdijk. Dezer dagen is dit epistel ontvangen. HANDBAL De handbalclub V.B.O. beeft Zondag weer een goede dag gehad. Bij een wedstrijd te Schernierhorn tegen DDO kwamen de Oudor- pers als overwinnaars uit de strijd met een 8-2 stand. Mr. R. W. J. C. van den Wall Bake krijgt in zijn kwaliteit als politierechter te Alkmaar wekelijks heel wat gevallen van mishandeling te berechten. De aan leidingen tot al deze hardhandigheid zijn velerlei. Dat echter iemand een pak slaag krijgt omdat hij heeft verge ten te groeten, was ook voor mr. Van den Wall Bake een unicum. Een dergelijke mishandeling gebeur de op 11 Juni te HeerHugowaard. In het gezin B. waren de familiebanden d* laatste tijd wat gaan rafelen en speciaal de beide broers leefden in onmin. Toen P. B. op de elfde Juni zijn broer voor bij zag fietsen en deze zich niet ver waardigde hem te groeten, werd hij zo kwaad dat hij hem achterna ging en hem een vuistslag gaf. Dit gaf zijn op gekropt gemoed blijkbaar nog niet vol doende verlichting, want daarna trachtte hij een tweede treffer op het gelaat van zijn broer te plaatsen. De manoeu vre mislukte echter en P. kwam te vallen, waarbij hij zich lelijk verwond- de. Gisteren stond hij in Alkmaar te recht ter zake van mishandeling. Mr. J. C. V. Meis:hke wilde er bij het stellen van de eis rekening mee houden, dat de rust in de huize B. thahs is weerge keerd en de beide broers elkaar thans zeer goed gezind zijn. Mr. Meischke vorderde f 25 subs. 10 dagen. De po litierechter maakte er f 20 subs. 12 da gen van. Politie beledigd. E. K. uit H.-Hugowaard, die terecht moest staan ter zake van belediging, had verstek laten gaan. Hem was ten laste gelegd dat hij in het holst van de nacht twee agenten in beledigende ter men had toegesproken. Zijn aanvanke lijk verweer, dat hij maar zo'n beetje in zichzelf had lopen mopperen, klonk zeer ongeloofwaardig. Rekening hou dend met het feit dat het strafregister van K. reeds zeven veroordelingen ver meldt, reqi'ireerde de officier f 100 subs. 40 dagen. Uitspraak f 70 subs. 24 dagen. Gistermorgen is het zeventien maan den oude zoontje Evert van de familie J. Vlaar in een onbewaakt ogenblik te water geraakt en verdronken. De moeder was aan de was en miste het ventje niet direct. Dokter Sterk v. d. Weg, die men na een uur kon bereiken, moest helaas de dood con stateren. De houtworm knaagt in het huis van wijlen Betje Wolff in de Beem ster. Dit huis, dat is aangekocht door het historisch genootschap „Jan Adriaansz Leeghwater" en als museum zal worden ingericht, moet dringend worden gerestaureerd. Daartoe heeft het bestuur zich verzekerd van de medewerking van specialisten, o.a. ar chitect Rooyaards, die reeds het stu deervertrek van wijlen Betje Wolft heeft onderzocht en heeft verklaard, dat het mogelijk is dit kamertje weer ir. de oorspronkelijke toestand terug te brengen. Geleidelijk zal men daar na het gehele interieur onder handen nemen, mogelijk gemaakt door finan ciële steun uit het Anjerfonds en an dere instellingen. HANDBAL De speelrooster voor de competi tiewedstrijden in afdeling Kennen'er- landZaanstreek voor de Zeevogels elftallen is als volgt: 16 September: Zeevogels 2Adelbert 1 (thuis): Zeevogels 3HSV 2 (thuis); Meer- vogels aZeevogels Jun. (uit 23 September: Oranje-WitZeevogels I (uit) HSV 1Zeevogels 2 (uit); Zeevogels Jun.Adelbert b (thuis). 30 September: Zeevogels 1Wijk aan Zee I (thuis); Zeevogels 2 \OG 2 (thuis); HSV 2Zeevogels 3 (uit); Adelbert a—Zeevogels Jun. (uit). Langs de Bomen worden gerooid De bomen, die de laatste jaren zo'n gevaar opleverden aan de Kennemer straatweg, even voorbij het bos van de familie Foreest in de richting Alkmaar, worden thans gerooid. Ongetwijfeld zal dit een opluchting zijn voor de omwo nenden, omdat de laatste tijd herhaal delijk bij enige storm van betekenis een boom sneuvelde en vaak materiële schade aan de woningen toebracht. De meeste bomen waren verrot. Schermer dansers naar Hoorn De Westfriese week zal nog worden uitgebreid m het optreden van de Schermer dansers op 15 September, die 's middags half drie in de Roskam te Hoorn arriveren en om drie uur in de muziektent optreden. SLAAG VOOB GELD A. IJ. uit Oterleek, die een om zijn geld vragende kruidenier met een hamer had be- dreigd? werd gisteren door politie-rechter te Alkmaar veroordeeld tot 20,— subs, twaalf dagen en vier maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De eis was f 25,— subs, tien dagen en een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maanden. EERSTE KLASSE A. De Egmonders zetten d direct uitstekend in. ODI: keerde met een 5—2 nede terug. De buren Zeev< zich tevreden met een gen uitwedstrijd tegen Knollen< geester derby eindigde met van de wedstrijd in het USVU. Beemster liet zich verrassen. Ook voor hen k' met een 52 overwinning. RCZ van SVA met 20. IN I C. In I C begon het oude een 3j—l overwinning op Be dediging van Koedijk was de aanvallen van de Kaagv een 10 nederlaag naar Kc teruggezonden. Nieuwe Niet •en Meine 21 overwinninj na etfa spannende strijd. De in de le klas brachten For- veld een zware nederlaag Boys versloegen hen met daardoor in de hoogste klas te hebben gevonden. De Sc) club is na de pech met de strijd in het vorige seizoen voor de dag gekomen met winning op het Helderse 2 A. Graftdijk stelde haar su met eén 83 nederlaag. En thuis tegen Berkhout. Groot het niet veel beter, want de sterkste (2—4). Van de ten in Oudorp tussen Ko PSCK namen de gastheren rekening. Sint Bavo zette want het keerde met een terug van Purmerland. Zaan te RKSVS met 5—0. 2 C. De Koog had geen pret naar het vasteland. Met „d< kop", n.l. 19, keerde he Tuitjehorn naar Texel. Zee LSVV stelde teleur door JVC te verliezen. Zeemacht aan het langste eind. Zij Helder terug met een 4—2 behaald op de Texelse Boys wist de punten van het eil nemen. Oosterend verloor vc hemden met 1—o. Dirkshori eerste thuiswedstrijd met 2- zwart. RESERVE 1 A. Alcmaria IV liet het in de wedstrijd lelijk liggen. Met IVV-reserves werd verloren den OFC 2—RCZ 2 en VV eindigden met 2—2. De Zaan was gunstig voor ZFC 4. 21 van Zaanlandia 2. Pm bleek te sterk voor Volendam 6—0. In een vrijwel gelijk op spannende wedstrijd is gelukt om de winstpuntei houden. Berdos versterl ex-Alemariaan K. W. Wit reet flink aan en fraai g rolden de aanvallen op hi doel. Reeds na drie minu snelle rechtsbuiten van 1 moeilijke kans te benutten hard schot belandde hoog hoek. Alkmaar speelde w en het duurde geruime tijd eerste gevaarlijke aanvallen dos-veste tot stand kwamei spel van de gasten was in de iets beter en zij drukten licht veldoverwicht. Geleid de Alkmaar-verdediging er wist verder onheil te voor geveer twintig minuten vó<5 wist Alkmaar door een Berdos-doelman gelijk te dit doelpunt inspireerde de ders tot groter tegenstand overwicht van de gasten v. dwenen en meermalen moe dos-doelman handelend opt vóór het verstrijken van de dacht men Alkmaar een vo zien nemen, maar het sch van rechtbuiten Groot ket been en de paal het veld r tweede helft begon met een Alkmaar en dit nam nu en overwicht. De linkshalf va raakte geblesseerd en verli Een kleine omzetting in d verdediging was hiervan ee Hoewel Berdos nog enige kl kreeg om te scoren ginger slecht schieten en resoluul van de Alkmaar-verdedigin De Alkmaar-voorwaartsen Bruin wisten uit goede van rechts te doelpunten e hiermee de eindstand op 3— maar. Het spel van beide wat tegen, maar wij hebbe tuiging dat dit geleidelijl worden, naarmate de com aert. Scheidsrechter Wit le en goed. AVA heeft de dual-meet op zijn naam gebracht doe wedstrijden te e AVA-adspiranten speelden j siast en wonnen met 2-0 t aangevuld met enkele acisp nog iets te zwak waren vo< GSV-meisjes. De AVA- verdedigde zwak en zo v-sters, vooral door het van Jos Bos de stand op 0- atta deZe stand kwam het AVA vielen op Truus Scl Heinig jn (je voorhoede en i mging Maja Rotte. De wed oe eerste dameselftallen w: trekkelijk. Direct na het b «e zeer snelle AVA-voorho re. Doch PSV had het anti n nam voor de rust nog eèi sprong. Na de rust zette AVA me e aanval op. Door prachtij ep AVA de achterstand V r Werd ket zelfs nog e e —2 overwinning.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2