Tito reikt Italië de vredeshand D.D.D. De 31 ste Regimentsgevechtsgroep is gereed voor de start SPORT Robinson favoriet Koning George onderbreekt vacantie K.l.-station Broek in Waterland tot voorbeeld in Australië Nederlanders nemen afscheid van Korea Ruim 7000 man en 850 voertuigen trekken Donderdag Duitsland binnen Troep van uitstekend gehalte Maar Turpin in vorm In geval van nood Aristo contra de Staat Israel neemt deel aan Palestina-conferentie Voor grondig medisch onderzoek in Londen Een wilde rit van twee dronken Russen Oplossing van de kwestie Triëst verlangd Een twaalfhoekig gebouw met acht boxen Van traditionele bouw afgeweken 80, Steeds meer rokers gaan overoplJostoti- omdat zij van deze werkelijk milde sigaret beslist géén last kunnen hebben. i. j Ben dirigeerde de j divisie-band Nu ook brandstichting onder Stadskanaal Vier korenmijten in de vlammen opgegaan Ras per K.L.M.-vliegtuig naar rasboksers Burgerluchtvaart streeft naar goedkope reizen Zijn laatste kans DINSDAG 11 SEYTEMBER 1951 (Speciale berichtgeving) r>E 31ste Regimentsgevechtsgroep, onder commando van de kolonel der Grena- diers B. M. P. van Griethuyzen, staat thans gereed om naar Dnitsiand te ver trekken. Het is het eerste Nederlandse legeronderdeel dat deel zal nemen aan geallieerde manoeuvres in het buitenland. Globaal genomen in de driehoek, ge vormd door de steden Hamburg, Hannover en Bremen, allen in de Britse zone van Duitsland, zullen parate troepen van zeven geallieerde landen: Engeland, Frankrijk, Nederland, Belgie, Denemarken, de Ver. Staten en Noorwegen, elkaar in gemeenschappelijke oefeningen ontmoeten. LIET Nederlandse contingent wordt ge- ieverd door die militairen van de lichting 1950 II, die de 31e Reg. Gev. Groep vormen. Zij hebben enkele we ken geleden de tiendaagse oefening „Mars" volbracht, als generale repetitie voor hun intergeallieerd optreden. Woensdag a.s. zullen de troepen hun vredesgarnizoen verlaten. Uit alle delen des lands, uit Steenwijk, Den Bosch, Arnhem, Amersfoort, Ede, zullen zij per trein of gemotoriseerd naar de omge- ing van Oldenzaal trekken, waar het bivak wordt opgeslagen. De volgende morgen vroeg begint de grensover schrijding, in de richting Hanover en Vrijdag staat dan de brigade gereed om haar gevechtstaak in „blauwland", tezamen met de Engelsen, de Belgen en de Noren, te aanvaarden. De manoeuvres in de Britse zone zul len voortduren tot en met Maandag 24 September. Na één dag respijt mar cheert de Gevechtsgroep vervolgens naar de Franse zone, waar eveneens aan oefeningen wordt deelgenomen die tegen 1 October eindigen. Omstreeks 3 October kunnen de militairen weer in Nederland terug verwacht worden. Ongetwijfeld gaa" de ruim zevendui zend Nederlandse militairen in Duits land een interessante tijd tegemoet. Zo wel in algemene zin, als van militair standpunt uit bekeken. Uitgebreide organisatie IJET is duidelijk dat de voorbereiding van deze drieweekse veldtocht een geweldig stuk werk is geweest,, dat in hoofdzaak op de schouders van de offi cieren en onderofficieren van de staf der gevechtsgroep is neergekomen. Duizend-en-een dingen moesten worden geregeld, zoals daar zijn: de voeding en de laving van zevenduizend magen en dorstige kelen, het vervoer, de postver zending, de recreatie, de ziekenverple ging, de valutakwestie, enz. Alleen al om de dorst te lessen rijden negen drietonners op en neer met li monade en andere alcoholvrije dran ken. Tweemaal zal uit Nederland een lading vers fruit verzonden worden. Natuurlijk is de cantinedienst present, maar met Nederlands geld zullen onze militairen niet terecht kunnen, want er mag geen cent -Tederlandse valuta de grens over. Er wordt hun een plastic betaalmiddel verstrekt tot een bedrag van 15.70, dat later op hun soldij wordt gekort. Met deze plastic biljetten kunnen zij bij de cantinewagen hun in kopen doen, en eenmaal in Nederland terug wisselt de cantinedienst het plas tic geld weer in. Bovendien worden de soldaten in de gelegenheid gesteld 13 shilling en 4 Mark te kopen, waar mee zij kleine uitgaven in de Britse en Franse zone kunnen bestrijden. Gedurende hun verblijf buitenslands ontvangen de soldaten op hun soldij een toeslag van vijftig cent per dag, zodat zij in totaal 1,50 per dag krijgen. Si garetten zullen zij accijnsvrij kunnen kopen, maar ook ontvangen zij bij hun dagelijks rantsoen tien sigaretten van rijkswege. Aan de vooravond van de revanche wedstrijd tussen Randolph Turpin, we reldkampioen middengewicht, en de ex- wereldkampioen Ray Sugar Robinson, staan de weddenschappen ten gunste van de Amerikaan, variërend van 9-5 tot 11-5. Bij zijn training heeft „Sugar" geen bijzondere dingen verricht, in tegen stelling met Turpin, bij wie men kwa liteiten heeft ontdekt, waarvan men nauwelijks gedroomd had. De conditie van de Brit is perfect. Van hem gaat een suggestie van verschrikkelijke kracht uit. Robinson is vol vertrouwen, Turpin rustig. Maar de koorts te New-York stijgt met het uur. De beste graadme ter in deze is de voorverkoop, welke reeds meer dan een millioen gulden bedraagt. DR. EUWE EN DONNER NAAR ENGELAND Van 17 tot en met 24 September wordt te Paignton bij Plymouth een internationaal schaaktournooi gehou den. Aan dit tournooi zullen zes En gelse spelers deelnemen, onder wie de Pioen Goiombek. Verder zullen naar wij vernemen onze landgenoten Euwe en Donner uitkomen. DE ENGELSE LEAGUE ?e blagen van de gespeelde voet- a wedsvjden voor de Engelse League Eerste divisie: Aston Villa- HuddcrsfieM Town 1-0; Blackpool- Preston North End 0—3; Tottenham •iotspur—b arniey i_L Indien er zich bij de familie leden van de Nederlandse mili tairen, die aan de oefeningen van de 31e regimentsgevechtsgroep in Duitsland deelnemen, ernstige ziekten voordoen of indien er bij zondere omstandigheden aanwezig zijn, welke directe terugroeping van de betrokken militairen drin gend noodzakelijk maken, kun nen de desbetreffende telegram men worden aangeboden bij de staf van de commandant strijd krachten te velde in de nieuwe Frederikkazerne aan de Van Al- kemadelaan te 's-Gravenhage. Van hieruit worden de telegram men per speciale verbinding door geseind. Ook de R.A.O zal present zijn. Met drie filmwagens trekt zij mee, en au hier dan daar zal zij voor onze troe pen in de openlucht filmvoorstellingen geven. De brieven naar huis zullen portvrij verstuurd mogen worden, de brieven van huis naar de militairen gaan tegen het normale binnenlandse tarief. Ernstige zieken zullen naar Brit se hospitalen worden vervoerd. Zijn er thuis ernstig zieken, zodat overkomst van Jan Soldaat dringend gewenst is, dan kan met het desbetreffend tele gram opgeven aan de Comm. Strijd krachten te Velde, N. Fred. Kazerne, Den Haag. Dergelijke telegrammen zul len bij voorrang behandeld worden. In militaire kringen ziet men de 31e Reg. Gevechtsgroep met vertrouwen gaan. Zij heeft tijdens de oefening Maria bewezen een prima getraind en homogeen onderdeel te zijn, bezield door een goede geest. Wij vertrouwen dat zij ook in Duitsland haar manne tje zal staan. Maximum inhoudsgrens voor woningen blijft gehandhaafd De uitzondering, die door het mini sterie van wederopbouw is gemaakt door enkele bouwplannen voor wonin gen, groter dan vijfhonderd kubieke meter, goed te keuren heeft de mening doen postvatten, dat de maximum inhoudsgrens niet streng meer zou worden gehandhaafd. Het ministerie heeft dit ten stelligste tegengesproken. Van de maximum-inhoudsgrens van vijfhonderd kubieke meter voor we ningen in de vrije sector zal niet wor den afgeweken. Voor de gemaakte uit zonderingen bestond een speciale re den, maar in de toekomst zullen der gelijke afwijkingen niet meer worden toegestaan. Thans voor hei Haagse Hof Zoals bekend diende veertien dagen geleden voor de vice-president van de Haagse Arrondissements Rechtbank mr. A. J. Paulus een strafgeding door vier bestuursleden van de te Scheve- r.ingen gevestigde speelclub „Aristo" aanhangig gemaakt tegen de Staat der Nederlanden. Dit in verband met het optreden van de justitie tegen deze speelclub. De president verklaarde zich bij de uitspraak op twee punten van de vordering onbevoegd, ten aanzien van een derde punt wees hij de vor dering af, terwijl de eisers worden veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Tegen deze uitspraak werd bij het Haagse gerechtshof een bezwaarschrift ingediend dat gistermorgen door dit college uitvoerig onder de loupe werd genomen. Beide partijen zetten nogmaals hun standpunten uiteen, waarna het Hof de uitspraak voor onoepaalde tijd aanhield. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. I ^Zuivert de poriën, doet, d&l jeuk bedaren, verfrist en r sterkt de huidweefselsv - (Advertentie, Ing. Med.) Delegatie van Antillen naar ons land Donderdag vertrekken per vliegtuig van Curacao naar ons land de heren mr. dr. M. F. da Costa Gomez en dr Ch. W. de la Try Ellis. De heer Da Costa is voorzitter van de landsrege ring van Curasao, de heer Ellis onder voorzitter van de raad van advies voor de ronde-tafelconferentie met de West. Zij zullen deelnemen aan het voorover leg in verband met deze conferentie tussen Nederland, de Antillen en Suri name. Israel en Jordanië hebben er onvoor waardelijk in toegestemd deel te nemen aan de conferentie, die door de verzoe ningscommissie van de VN voor Pa lestina in Parijs is belegd. Egypte en Syrië hebben reeds de uitnodiging van de commissie aan vaard, doch er wordt nog gewacht op antwoord van de Libanon. De commissie hoopt, dat Woensdag de eerste bijeenkomst tussen Joden en Arabieren kan worden gehouden, doen Zaterdag hebben de Arabieren ver klaard, dat zij niet met de Israliers aan dezelfde tafel wilden zitten. Israel heeft voorgesteld om als doel van de conferentie de definitieve rege ling van alle hangende kwesties te aanvaarden. Voorts stelt het directe onderhandelingen tussen Israel en de Arabische staten voor in plaats van onderhandelingen met de commissie als tussenpersoon. (Van onze correspondent te Londen) Koning George heeft zijn vacantie een dag onderbroken. Op advies van zijn doktoren reisde hij per trein van Balmoral naar Londen, waar hij zich Zaterdag aan een grondig medisch on derzoek onderwierp. De verkoudheid, die de Engelse koning verleden week in Schotland heeft opgelopen, schijnt zich in een lichte aanval van bronchitis ontwikkeld te hebben. Verleden week vlogen twee Londen- se specialisten, onder wie een röntgen- expert, naar Schotland op het verzoek van de koninklijke huisdokter te Bal moral. Zij keerden echter dezelfde avond naar Londen terug en hun be zoek werd een gewoon routine-onder- zoek genoemd. Dezelfde specialisten hadden de koning in Mei jl. behandeld, toen hij een lichte longontsteking had. Twee dronken Russische soldaten hebben gisteren met hun auto door de afsluitboom van de sectorgrens in Ber lijn gereden, waarna een wilde rit door de straten van het district Zehlen- dorf in de Amerikaanse sector volgde. Zigzag reden zij door de straten en richtten hun pistolen op Westberlijnse politieagenten, die hen tot stoppen wilden dwingen. Na een Duitse vrouw te hebben omvergereden, sprongen de soldaten een tuin van een villa bin nen, vanwaar uit zij op de politie vuurden. Eerst toen een cordon rond de tuin was gelegd, gelukte het de politie de beide soldaten te arreste ren en aan de Amerikaanse militaire politie uit te leveren. Het mag een wonder worden genoemd, dat bij de schietpartij geen doden of gewonden zijn te betreuren. DE STAKING IN HESSEN. De raad van het zes millioen leden tellende Westduitse vakverbond heeft bekend gemaakt, de onderhandelingen met het werkgeversverbond niet te zullen voortzetten alvorens de staking van de Hessische metaalarbeiders is bijgelegd. Na het grondige onderzoek in Lon den van Zaterdag, waarbij men ver moedelijk röntgen-foto's heeft geno men, is de koning weer dezelfde avond per trein naar Schotland teruggekeerd om zijn vacantie te Balmoral voort te zetten. Het Franse minimumloon Vertegenwoordigers van de grote Franse vakverenigingen hebben ver klaard niet tevreden te zijn met de verhoging van het minimumloon tot 20.000 fr. Zij blijven vasthouden aan de door de vakverenigingen voorge stelde verhoging tot 23.600 fr. IbtAARSCHALK TITO heeft ter gele genheid van de vlootdag in een rede op de Joegoslavische vlootbasis te Divulje verklaard, dat Joegoslavië het verleden wil vergeten, verlangt naar een oplossing van de kwestie Triest en in vrede wil leven met Italië. ...om op te knappen! (Advertentie, Ing. Med.) LECTUURDEPOT RODE KRUIS Een controle bij het lectuurdepot van het Nederlandse Rode Kruis heeft uit gewezen, dat er van de 15.102 naar langdurig thuisliggende patiënten ge zonden boeken, slechts vijftien exem plaren werden beschadigd of vermist. Dit komt neer op het verlies van één boek per duizend. De in 80 gemeenten van ons land geplaatste lèctuurhuisjes bleken aanzienlijk minder van vernie lingen te hebben geleden dan voorheen. Moderne vormen in boerenbedrijf (Van onze speciale verslaggever) DE Australische regering heeft kort geleden de Nederlandse regering advies gevraagd inzake de bouw van een modern en practisch K.I.-station. Op aan wijzing van de Centrale Gezondheidsdienst voor Dieren zijn toen tekeningen, foto's en beschrijvingen gezonden van het in Broek in Waterland in aanbouw zijnde dekstation voor kunstmatige inseminatie. Dat station is een ontwerp van architect J. van Klingeren uit Amsterdam-Noord, die traditionele vormen heeft durven loslaten, maar daardoor tot een conceptie is kunnen komen, die de aan dacht verdient. Opdrachtgever tot de bouw was de Coöperatieve Vereniging voor K.I. in Broek in Waterland, waarbij zo'n tweehonderd bedrijven uit vrijwel ge heel Waterland zijn aangesloten. LIET NIEUWE gebouw staat aan de Pereboomweg in Broek in Water land. Dat is de landelijke verbindings weg van Broek naar Zuiderwoude. De vorm is twaalfhoekig, en dus in genen- dele aansluitend bij de rechthoekige bouwstijl van de omringende boeren plaatsen. In elk der zijden van de twaalfhoek waarvan de bovenkant van glas is, bevindt zich een eenvoudige staldeur. Acht hiervan geven toegang tot een ruime box, waarin de dekstie ren over nauwelijks veertien dagen hun plaats zullen krijgen. De vereniging beschikt momenteel over zeven van deze kostbare dieren. Elk dezer boxen is afgepaald met een stevig ijzeren hek werk, dat zwaar verankerd is in de betonnen vloer. Dit hekwerk laat in „OK .it'* tl6- ROOK-KPITER (Advertentie, Ing. Med.) De le It. W. W. Dussel schrijft uit Korea: 2'ONDAG hebben we afscheid van ae divisie genomen, tenminste zo kun je het het best noemen. Natuurlijk is er al oficieel afscheid genomen door overste Eekhout en onze staf-officieren van hun beroemde „Indianenkop"-col lega's, maar men kan moeilijk 18.000 man van 500 Hollanders afscheid laten nemen. Daarom kwam „de band". De band. die al even beroemd is als de divisie zelf, de band, die uit zo'n zestig leden bestaat en die daar afgelopen Zondag met vijf grote trucks ons terrein op kwam rijden om daar een afscheids concert te geven. In een minimum van tijd stonden hun klapstoelen uit, was de muziek opengevouwen en het wachten was slechts op het einde van de Mis, die ater Schins aan de andere zijde van -t terrein in ce open lucht opdroeg. En om precies eif uur klonken de onen van een pittige mars over het terrein, gevolgd door de ouverture „De barbier van Sevilla". Het aantal num mers dat de divisie-band die men het best kan vergelijken met de mari nierskapel der Koninklijke Marine ten gehore bracht, is bij benadering HIKIlllHlIf niet te zeggen, maar zeker is, dat de laatste tonen om een uur of half twee klonken Als interessante oijzonderheid mag niefttttvamiuM fcljfWMydgt «en Neder land sert, het Wilhelmus dirigeerde. Voora! dat laatste ging zoals we het tot nu toe nog niet gehoord hadden. Onze Amerikaanse wapenbroeders hebben ai meer dan eens bij parade's en bij de uitreiking van de Unit Citation ons volkslied gespeeld, maar .het was vaak een tikkeltje te vlug. Nu, onder leiding van Ben Middelman, ging het precies in het juiste tempo. En nadat ons volkslied ten einde was, gaf hij het dirigeerstokje over aan zijn Ameri kaanse collega, die daarop het Ameri kaanse volkslied liet spelen. En dat was het afscheid, het afscheid van de divisie van ons. „We hopen jullie nog eens in Amerika te zien" was de wens van de Amerikanen. „En wij jullie in Holland" grapten wij terug. Maar dat laatste kan misschien nog wel eens gebeuren. Zolang wij tamelijk in Korea geweest zijn, is het (je lucht geweest, dat djlosswg van be- J^JLnd zou JMi jpr iftfffct again" het centrum van het gebouw een ruim te vrij een soort binnenplaats dus van waar af voedering der dieren kan geschieden en waar langs de dieren geleid kunnen worden naar de op de boxenrij aansluitende dekstal met zijn speciaal ingerichte bok. De vloer op de dekplaats bestaat uit kopshout. Dit is een proefneming. Een rubbervloer heeft het nadeel, glad te worden als-ie nat wordt. Een cocosbedekking is wel doelmatig, maar moeilijk schoon te houden. Gezocht is dus naar een on dergrond, waar deze nadelen werden ondervangen, en waarmee toch tege moet gekomen werd aan de bewezen voorkfeur der springende stieren van een niet te harde bodem. Behalve de boxen en iekstal vindt men nog op de begane grond van dit station een voe derbergplaats en een wasruimte voor de helpers. Boven de stallen en werkplaatsen zijn het laboratorium en het kantoor gebouwd. Ook deze munten uit door practische inrichting. De twaalfhoek van de benedenverdieping bleef hier in kleiner vloeroppervlak gehandhaafd. De buitenmuur is half van glas en laat dus rondom een prachtig uitzicht vrij over de grazige weiden. Een liftje verbindt benedenverdie ping en laboratorium Waven. Het ge wonnen sperma wordt met behulp hiervan snel en zorgvuldig afgevoerd. Vermeldenswaard snufje bij de bouw is voorts te vinden aan het hekwerk, dat afscheiding is tussen boxen en binnen plaats. Het is een verstelbare vastzet- inrichting. De hals van de stier kan hier tussen geklemd worden, zodat de neusring dus niet gebruikt behoeft te worden. Er wordt mee voorkomen, dat de dieren zich al te gemakkelijk zouden kunnen verwonden, wanneer ze soms verzet zouden willen aantekenen tegen het schoonmaken van hun box. Het gebouw is centraal verwarmd, en tevens voorzien van een luchtventi- latie-inrich'.ing. Bij het gebouw komt een dubbel woonhuis voor het vaste personeel. De totale bouwsom bedraagt 85.000,een bedrag, dat vijftien mille lager ligt dan een aanvankelijk ontwerp, dat minder practisch was en meer aangepast aan de traditionele stalbouw. De Marechaussee oefent Harderwijk het toneel van burgerlijke onrust" Sinds gistermorgen is Harderwijk het toneel van een uitermate opwin dende oefening tussen de verschillen de afdelingen van de Koninklijke Ma rechaussee. In overall verklede leden van dit wapen wekten in de straten de bevolking op mede te werken aan „de staking". Op verschillende punten wer den biljetten opgeplakt met leuzen „tegen het kapitalisme" en „steun aan de arbeidersregering". Met helm, ge weer en later ook met pantserwagens uitgeruste patrouilles van de mare- chausese traden streng op tegen de verwekkers van de onrust. Ook de ge meentepolitie verleende met motor en ujspan assistentie Overal knalden schoten en op vele plaatsen be lemmerden rookbommen het uitzicht. „Hier is onze vriendenhand. Wij zul len haar uitgestrekt houden en wach ten op uw antwoord", aldus Tito. Hij uitte echter de waarschuwing, dat iedere poging, met geweld Joegosla- visch grondgebied te veroveren, met geweld zou worden beantwoord. „Laten wij tot een o zereenstemming komen en laat dit een krachtige bijdrage zijn voor het versterken van de vrede in de we reld, aldus Tito. „Ongelukkigerwijs speelt de Italiaanse regering op een geleende viool en wil zij onder invloed van de Kominform, de irredentisten, de fascisten en het Vaticaan de uitge strekte vredeshand niet grijpen". Zondagavond zijn onder Stadskanaal vier korenmijten verbrand. Tezamen bevatten zij de oogst van vijf hectaren land. De brendweer heeft niets kunnen redden. De oorzaak is vermoedelijk brandstichting. Een fietser, die omstreeks half elf 's avonds langs de weg van Stadskanaal naar Onstwedde reed, zag de mijten branden. Toen hij zich naar de hopen spoedde, vluchtte een man ijlings naar een in de buurt geparkeerde auto en reed weg. De politie beschikt slechts over een vaag signalement. J_JET was gistermiddag in het KLM- kantoor aan de Sloanestreet in Londen te merken, dat er iets bijzon ders aan de hand was: bij de ingang van het kantoor viel op een lange man, getooid met veren van velerlei kleur en gekleed in een met allerlei tekens en woorden versierde scharla ken rode jas en een pantalon van uit heemse makelij. De man in kwestie was Ras Monolulu, een Ethiopiër van geboorte, met een Deens paspoort en zijn kost verdienende in Engeland met het geven van tips bij paardenrennen. Een der zinnen op zijn jak luidt dan ook „I got a horse". Zijn echtgenote en zijn zoon vergezelden hem bij het kan toor, maar zij gingen niet met hem mee, toen de PH-TCE (de Edam) gis teravond hem en vier en vijftig ande ren naar de Verenigde Staten vloog om daar morgen de boksmatch Sugar Ray Robinson versus Turpin te kunnen laten bijwonen. De leiders van de 62 internationale luchtvaartmaatschappijen, die in Lon den de gistermiddag door de Britse minister-president Attlee geopende conferentie van de IATA bijwonen, hebben de noodzaak van goedkope rei zen per vliegtuig onderstreept. Het hoofd van de genationaliseerde „British Overseas Airways Corporation,,, Sir Miles Thomas, verklaarde, dat het jaar 1951 een nieuwe tijdperk voor de luchtvaart scheen in te luiden. De IATA overwoog reeds het invoe ren van toeristentarieven voor vluch ten over het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan en elders. In het Amerikaanse tijdschrift „Air lines" schrijft de president-directeur van de KLM, dr. A. Plesman, dat vol gens sommige verwachtingen het pas sagiersvervoer door de lucht binnin acht jaar verdubbeld en het vrachtver voer verviervoudigd zal zijn. Hearings over het verbod zuivelinvoer in de V.V. De bank- en valutacommissie van de Amerikaanse senaat heeft Maandag be sloten tot het houden van „Hearings" in verband met het wetsontwerp tot in trekking van het verbod van invoer van buitenlandse zuivelproducten in de Verenigde Staten, wanneer deze de Amerikaanse markt zouden verstoren. Er is door Nederland, Denemarken, Italië, Frankrijk, Zwitserland, Nieuw- Zeeland en Canada reeds tegen het in voerverbod geprotesteerd. Een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken heeft de senaatscom missie gewaarschuwd, dat de getroffen landen mogelijk tegenmaatregelen zou den nemen door de Amerikaanse in voer te beperken. Een advocaat te Hilversum ver dedigde enige tijd geleden een jongeman, die zich wegens dief stal had moeten verantwoorden Hij verzocht de rechtbank hem een laatste kans te geven. Zijn pleidooi had succes. De ver dachte werd vrijgelaten en kon nu tonen, dat hij de kans waard was geweest. Hij is in dit bewijs niet erg geslaagd. Toen hij vernam, dat de advocaat met vacantie naar Noordwijk was vertrokken, brak hij in, sleepte een aanzienlijke buit in de wacht en verkocht deze in Amsterdam aan een opkoper. Met de opbrengst vertrok hij naar Belgie. De gestolen zaken werden de volgende dag al door de politie in beslag genomen. De dief zit nu in een cel Hij werd gepakt, toen hij platzak naar Nederland wilde terugkeren. Voorlopig krijgt hij geen kans meer. Het was in derdaad zijn laatste.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5