Misdeelde jeugd krijgt een kans TROTS JUBILEUM IN LICHTENVOORDE In veeriig jaar leerde Harreveld tweeduizend jongens een vak Geen gesticht De verloren vallei Geschiedenis Zomers weer met kans op onweer Den Helder Jongen maakte ernstige val van bunker Castricum Uitgeest Geen geld vooreen boete Koedijk Flora in de school Hensbroek De brandweer reed uit voor De Rijp St. Pancras Toestand van de Openbare lagere school a-üJtiiii 1951 (Van onze speciale verslaggever) AN boven roken we een sigaar en van onderen dragen wc rokken", zei ons de, helder de wereld in kijkende, pientere geestelijke, die tot voor kort broeder-overste was van de R.K. Vakschool „Harreveld" in Lichtenvoorde, toen we een bezoek aan deze instelling brachten en naast hem aan tafel zaten. „Wij zijn voor de jongens vader en moeder tegelijk", verduidelijkte hij. Kernachtiger had hij de opvoedende taak van de broeders van het in de Achterhoek gelegen tehuis, waar 270 jongens deels regeringspupillen en deels voogdijpupillen verpleegd worden, niet kunnen samenvatten. Op 8 September bestaat de vak school „Harreveld", op haar gebied de grootste van ons land, veertig jaar. Dat zal feestelijk worden gevierd. Tevens is dan gereed de nieuwbouw, die nodig was geworden, doordat in 1948 ongeveer de helft van het gebouwencomplex door een zware brand verwoest werd. LIOEWEL de jongens, die op „Harre- veld" verblijven men treft er aan van acht tot ongeveer twintig jaar met de strafrechter in aanraking zijn geweest of uit de ouderlijke macht werden ontzet of ontheven, vermijdt men er angstvallig van een gesticht te spreken. Dat is verstandig gezien; men wil op de jongens, die later weer in de maatschappij opgenomen zullen worden, niet het odium laden gestichts kinderen te zijn geweest. Op de voor grond staat hen door een gestrenge, maar niettemin humane opvoeding, zo veel vakbekwaamheid bij te brengen, dat zij zich een zelfstandige positie kunnen verwerven. Vandaar, dat men spreekt van een vakschool. De inrich ting staat onder beheer van de Cen trale Vereniging voor Kinderbescher ming in het Aartsbisdom Utrecht en het bisdom Haarlem, welke vereniging een onderafdeling is van de St. Vincen- tiusvereniging. „Harreveld", dat geen erkende am bachtsschool is, omvat naast een lage re school ook een vakschool, waar de jongens een ruime keus hebben in het bepalen van hun toekomstige arbeids terrein. Opleiding is mogelijk tot: typo graaf, timmerman, meubelmaker, we ver, schilder, automonteur, electricien, bankwerker, kleermaker, bakker, kok, tuinman, rijwielmonteur of landbouwer. Degeljjk werk CE wordt hard en degelijk gewerkt op „Harreveld" Dat bleek ons niet al leen tijdens onze rondgang door de verschillende werkplaatsen, waar de jongens bewezen dat zij later hun weg door het leven wel zullen vinden; dat ontdekten wij ook bij de bezichtiging van het huis zelf: heel wat van het meubilair is in de eigen werkplaatsen vervaardigd, tot kunstzinnige, smeed ijzeren lampen toe. Jungle-stemmen in de aether Op de Woensdagavonden 12, 19 en 26 September verzorgt Anthony van Kampen voor de VPRO-microfoon een drietal causerieën over ervaringen aan de kust en in het binnenland van Nieuw Guinea. Het spectaculaire van deze uit zendingen is, dat ze muzikaal omlijst zullen worden met koorzang van het grote papoea-jongenskoor te Joka aan de Noordkust, onder leiding van de zendeling Keyne. Er bestaan van dit koor enkele, per wirerecorder opgeno men, liederen en brokstukken daarvan zal men aan 't begin en aan 't einde der der causerieën kunnen beluisteren. Gezien de primitieve omstandigheden, waaronder de opnamen plaats hadden, is 't begrijpelijk dat deze koorzang tech nisch niet vlekkeloos doorkomt, maar 't is zeker de moeite waard voor de eerste maal in de radio te kunnen kennisne men van deze 225 zingende jonge Pa poea's, die enkele jaren geleden nog goeddeels in 't oerbos leefden. Over dit koor zal Anthony van Kampen in zijn laatste praatje tal van bijzonderheden vertellen. In hun vrije tijd doen de jongens veel aan sport. Zij spelen o.a. voetbal in een onderafdeling van de KNVB. De wandelclub is tot in de verre omtrek berucht, omdat zij veelal de ereprijzen wegsleept. Jaarlijks neemt zij deel aan de vierdaagse afstandsmarsen in Nij megen. Er wordt voorts in competitie verband getafeltennist; er wordt ge zongen en gemusiceerd. Vader en moeder tegelijk willen de broeders voor hun pupillen zijn. Zij trachten hen te vergoeden, wat zij aan eigen huiselijke sfeer moeten missen. Dat is geen gemakkelijke taak, vooral niet wat de allerjongsten betreft. De leiding ziet dat trouwens zelf wel in. Vandaar, dat sinds enige tijd aan „Har reveld" een sociale werkster verbonden is en men nu voornemens is ook onder wijzeressen te benoemen. Het internaat „Harreveld" is een modelinrichting voor de opvoeding van de misdeelde jeugd, getuige deze ruime, frisse slaapzaal in het nieuw opgetrokken gedeelte van het gebouwencomplex, dat in 1948 door brand werd verwoest. m de Napoleontische tijd werd het huis, waarin thans de vak school „Harreveld" is gevestigd, bewoond door een freule Van Dorth, die in het jaar 1799 in Winterswijk werd gefusilleerd, wegens haar Oranjegezindheid. Zij had n.l. de vlag uitgestoken, toen het bericht binnenkwam, dat in Bergen (N.H.) de Engelsen aan land waren gegaan. Omstreeks 1870 kwam het huis in bezit van de uit Duitsland voor de Kultur- kampf gevluchte paters Francis canen. 70 procent kwam goed terecht ^LLES werkt daar in het stille Lich tenvoorde samen om de heropvoe ding van deze misdeelde jeugd te doen slagen. De jongens zijn merendeels niet zo bijster intelligent. Daarom is het onderwijs er geheel aangepast aan de leerlingen en poogt men niet de jon gens in te schakelen in een streng en star onderwijssysteem. Dat men met deze methode succes heeft, bewijzen de cijfers. In de veertig jaar van het be staan van „Harreveld" zijn er onge veer 2000 jongens doorgestroomd. In de jaren 1937 en 1938 heeft men een en quête gehouden naar de wijze, waar op zij terecht gekomen zijn: 70bleek er iets behoorlijks van gemaakt te heb ben. Er is dus reden tot tevredenheid op „Harreveld". Er is ook reden tot tevre denheid voor ons land, dat op het ge bied van de kinderbescherming en de opvoeding een eerste plaats wil inne men en trots kan zijn op het bezit van een internaat als in Lichtenvoorde, dat nu zijn veertigjarig bestaan gaat vieren. SCHOOLKINDEREN BEZOCHTEN TENTOONSTELLING Gistermiddag hebben de jongens van de zevende en achtste klasse van de R.K. school een bezoek gebracht aai- de ten toonstelling op het tentenkamp. Ook nu weer stond de heer Kortenoever klaar om deze natuurkundige, historische en ar- chaeologische tentoonstelling toe te lich ten. Na afloop van de excursie maakten de jongens een fietstochtje door de dui nen. ONGEVAL HAD ERNSTIGE GEVOLGEN De zoon van de familie L„ wonende aan de Burg. v. d. Veenstraat, die vorige week bij het uitgooien van een werphengel het lood in één van zijn ogen kreeg, zal, naar wij vernemen, dit oog moeten missen. DUIVEN VLOGEN 162 KM De postduivenvereniging „De Lucht post" heeft een vlucht gehouden vanaf Duffel, over een afstand van 162 km. De duiven zijn om 8,45 uur gelest en de eer ste kwam te 11.31.27 uur binnen. De uit slag was: 1. F. Tromp, 2. P. Konijn, 3. A. Metselaar, 4. W. Piepers, 5. J. Bruno, 6. G. Tromp, 7. H. Lustig, 8. J. Zentveld, 9. P. Deen, 10. J. Lust, 11. A. Bastiaan, 12. C. Peperkamp, 13. B. Buter. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goed keuring van de statuten der Rund- veefok- en Contrólevereniging „Duin streek-Zuid', gevestigd te Bakkum. (Van onze weerkundige medewerker) Ook gisteren steeg de temperatuur in Noord-.Ioliand tot 22 a 24 graden Celsius. In een groot deel van ons land werd een zomerse dag gemeten met temperaturen van 25 tot 27 graden Celsius. Het krachtige hoge drukgebied boven Scandinavië, dat ons dit zomerse weer bezorgt, begint alweer aanmer kelijk af te nemen en verplaatst zich in de richting van de Balkan. Toch zal het weer nog vrij zomers blijven met overwegend zonnig weer. Een kleine onweersstoring trok in de afgelopen nacht van West-Frankrijk langs onze kust naar het Noorden en lag om vier uur hedenmorgen ten westen van Den Helder. Behalve in de kuststreek kwa men hedenochtend ook in het Zuiden. Oosten en midden van ons land enkele verspreidde onweersbuien voor. Daar het vochtgehalte van de lucht sterk is toegenomen kunnen ook vandaag, met name in de namiddag en avond plaat selijk weer enkele onweersbuien op treden. De kans hierop is echter in het Oosten en Zuiden van ons land aan merkelijk groter dan in de kuststreek. Een actieve depressie beweegt snel over de oceaan naar IJsland, maar volgens het KNMI kunnen de storings fronten hiervan voorlopig ons land nog niet bereiken. Afgezien van een plaat selijke bui, zal het weer dan ook nog goed blijven al zijn de verdere voor uitzichten door een afbreken van het hoge-druk gebied boven Scandinavië er wel minder stabiel op geworden. Zaak-Fonteijn uitgesteld Getuige Reilingh afwezig Gistermiddag zou voor het Amster damse Gerechtshof in hoger beroep v/orden behandeld de zaak tegen de gewezen konstabel der Koninklijke Marine, de 51-jarige A. H. F. Fonteijn, die in 1933 (in de naweeën der Zeven- Provinciën-affaire) uit de marinedienst werd ontslagen, omdat hij lijdende zou zijn aan asthma. Later bleek hij in een brochure als zijn overtuiging uitge sproken. dat de betrokken marine-art sen hem ten onrechte hadden afge keurd. Tegen Fonteijn is toen een pro ces aanhangig gemaakt wegens smaad schrift ten aanzien van de artsen W. H. H. Krul en W. Reilingh. Hij werd deswege op 26 April van dit jaar ver oordeeld tot twee maanden voorwaar delijk, plus een boete van f 100 subs 10 dagen hechtenis. Voor de zitting in hoger beroep was als enige getuige gedagvaard de Hel- derse arts W. Reilingh. Voor de behan deling van de zaak deelde de advocaat- generaal, mr. F. C. Kist, mede, dat het Hof schriftelijk bericht van verhinde ring had ontvangen. Getuige vertoef de buitenslands. De president van het Amsterdamse Gerechtshof besloot daar op, de zaak te verdagen tot Maandag 15 October te 14 uur. Zondagmiddag waren twee broertjes aan het spelen op een bunker nabij het Wierhoofd. Op een gegeven moment viel de zevenjarige W. V. uit de Bree- waterstraat van de vier meter hoge bunker op de keien van de dijk. Met een hersenschudding en een bloeduit storting in het achterhoofd werd het jongetje in het Lidwina-ziekenhuis op genomen. De toestand van het knaapje was zeer ernstig, naar men ons gister morgen mededeelde. Grenswijziging in Brabant Nadat eerst de gemeente Etten-Leur zich accoord had verklaard met het nieuwe voorstel van Ged. Staten van Noord-Brabant, het kerkdorp St. Wil lebrord geheel met Rucphen samen te voegen, heeft ook de gemeente Rucphen besloten gunstig advies uit te bren gen. Men hoopt, dat de grenswijziging per 1 Januari 1952 een feit zal zijn. Atoomoven in Noorwegen werkt bevredigend Experimentele doeleinden De atoomoven te Kjeller in Noorwe gen, die in samenwerking met Neder land werd gebouwd functionneert thans ongeveer een maand op bevre digende wijze met een energie van 100 kilowatt, aldus heeft dr. Dahl, de ver vaardiger van de reactor, op een con gres te New York medegedeeld. De oven te Kjeller is te klein om ooit vol doende plutonium voor een atoombom te kunnen leveren, maar de reactor is van veel belang voor experimentele doeleinden. Volgens dr. Dahl is toepas sing van de kern-energie voor de Noor se industrie van grote betekenis omdat het land zowel steenkool als olie moet invoer n. Aan deze grondstoffen zou door het aanboren van de nieuwe energiebron minder oehoeftt ontstaan Nederland, dat met Noorwegen toezicht uitoefent op de werking van de oven deelt in de verkregen gegevens. HANDELSBESPREKINGEN TUSSEN OOST- EN WEST- DUITSLAND. Na een onderbreking van tien dagen hebben handelsdeskundigen uit Oost en West-Duitsland hun besprekingen over een onbelemmerd goederenver keer tussen Oost- en West-Duitsland voortgezet. De onderhandelingen wer den op 1 September afgebroken, toen de Oostduitse autoriteiten tol gingen heffen van Westduitse voertuigen. DE NOORDZEEHAVEN- CONFERENTIE. De in Rotterdam te houden conferen tie van de Noórdzeehavens zal op 25 September a.s. beginnen met een open bare zitting, waarin enige redevoe ringen zullen worden uitgesproken. In aansluiting daarop vinden er sectie vergaderingen plaats, die de volgend dag zullen worden voortgezet. In de ochtend van de 27e September zullen dan in openbare zitting de conclusies en resoluties worden bekend gemaakt. MONUMENT VOOR OMGEKOMEN BELGISCHE MILITAIREN Op 2 November, Allerzielen, zal in ie kleine katholieke parochiekerk van Willemstad een gedenksteen worden mthuld voor de Belgische militairen, die omkwamen bij de ramp met het troepenschip „Rhenus 27" op 30 Mei 1940 op het Hollands Diep. Een burgemeester, die op eigen initiatief eens een einde wilde maken aan het onnodig lastig vallen van voertuigen die door de Westelijke sector moe ten en daarom maar eens dezelfde streek uithaalde met Oostberlijnse voer tuigen die zijn sector passeerden, kreeg al spoedig een reprimande van zijn superieuren, die deze politiek niet in hun voordeel achtten. Foto: West- berlijnse politiemannen voeren een gesprek met de automobilisten die uit represaille opgehouden werden. De voormalige kellner Leendert W. uit Uitgeest heeft het verre van ge makkelijk. Door een ernstige ziekte werd hij invalide en nu moet hij met vrouw en kind leven vanf 25 per week. W. wordt van tijd tot tijd gecon troleerd door iemand die moet nagaan of hij er niet stilletjes iets bij verdient. Deze controleur voert zijn taak blijk baar zeer consciëntieus uit. Op de acht tiende Juni was het W. te bar gewor den. Hij schold de man uit voor spion, hondenmepper etc. Deze diende een aanklacht is en het gevolg was, dat W gisteren in Alkmaar voor de politie rechter terecht moest staan. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, eiste f 15 subs. 10 dagen, doch de poli tierechter, mr R. W. J. C. van den Wall Bake, was van mening dat deze verdachte zeer zeker niet in staat zou zijn een dergelijke boete te betalen. De politierechter veroordeelde W. tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De planten die in het voorjaar ter verzorging aan de schoolkinderen wa ren gegeven, werden gisteren in het schoolgebouw tentoongesteld. Vooral van de zijde der ouders bestond grote belangstelling voor deze expositie, waaraan tevens een tentoonstelling van handenarbeid en tekenen was verbon den. Het bleek, dat over het algemeen zeer goed voor de planten was gezorgd. De mooiste exemplaren werden met een prijs gewaardeerd. De uitslagen hiervan zijn: Afrikanen: 1. Willy But ter; 2. Toosje de Waal; 3. Annie Engel. Pietje Puk: 1. Corrie Kuiper; 2. Jo- pie Leistra; 3. Joke Visser. Fuchsia: 1. Ineke Butter; 2. Nelly Zeeuw; 3 Rein Korver. Tradescantia: 1. Nic. Stuffers; 2. Jan Slikker; 3. Corrie Klomp. De prijzen voor handwer ken vielen ten deel aan de volgende in zendsters: 3e klas Joke Visser; 4e klas Marry Dissel; 5e klas Marian de Waal; 6e klas Reina Otto; 7e klas Tini Visser 8ste klas Janny Raat. Prijzen han denarbeid: Aaldrik Stel: Kees Dalen berg; Kees Mulder; Han Kat. Teke nen: 2e prijs Janny Raat; 2e prijs Aal drik Stel; 3e prijs Tiny Visser; 3e prijs Tini Dissel; 3e prijs Nelly Koning; 4e prijs Nelie B-os.; 4e prijs Ali Blaauboe: „kwajongens-fikkie" Een inwoner van Hensbroek meende Donderdagavond te ongeveer half tien brand te ontdekken, waarop terstond de brandweer werd gealarmeerd. Spoe dig bleek echter, dat het hier slechts een „fikkie" was, dat door jongens was aangelegd en geen enkel gevaar kon op leveren. Inmiddels had de sirene geloeid en was de brandweer van Obdam, met welke gemeente Hensbroek een ge meenschappelijke regeling heeft, uit gerukt. Op het „loos-alarm" heeft het corps toen maar een „ere-rondje" dooi Obdam gereden. Begrijpelijk bracht dit iedereen te Hensbroek en Obdam op de been, tot zelfs kinderen, die al een tijdje onder de wol lagen. Om een dergelijke node loze opschudding te voorkomen is het zeker gewenst om bij het ontdekken van brand niet te vlug naar de telefoon te grijpen, maar zich eerst te overtui gen van aard en omvang van de brand. Wedstrijd tussen vreemd uitgedoste voetballers Zondagmiddag werd op het gemeen telijk sportterrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden tussen een elftal uit Obdam en één uit Hensbroek, waarvan de baten de kleuterschool Hensbroek-Obdam ten goede kwamen. Er bestond een goede belangstelling, waartoe het mooie weer zeer veel bij droeg. Om de verschillende „costumes" en de escapades, die de spelers maakten, is hartelijk gelachen. Ook werden er kinderspelen gehouden en een kleine verloting. Het fanfarecorps „Volhar ding" bracht opgewekte muziek ten ge hore. Het was een mooie middag met voor de kleuterschool een niet te ver smaden bate van f 128,50. BOUWTERREIN IN ANDERE HANDEN Het bouwterrein van de heer C. Man tel, Amersfoort, waarop voorheen de woning van de heer P. van Leijen heeft gestaan, welk huis door brand werd verwoest, is bij onderhandse ver koop overgegaan op de heer K. de Boer, alhier. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Sport- en beroepsvissers Dezer dagen heb ik mij geërgerd aan het stuk van iemand, die het in sterk overdreven egoïsme voor de sportvis ser meent te moeten opnemen. Ik kan aan het stuk niet zien of de schrijver zelf een beroepvisser is. Een goede port- of beroepsvisser zal naar andere wegen zoeken om verbe tering te verkrijgen. Een samengaan van sport- en beroepsvissers zal m.i. het gewenste succes kunnen brengen en dit geschiedt reeds op meerdere plaatsen. In Zaandam voldoet dit reeds jaren lang zeer goed en het zou te betreuren zijn als men hier weer de knuppel in het hoenderhok zou werpen en veel goed werk teniet zou worden gedaan. De sportvisser zal er niet wel bij varen als de beroepsvisser van de waterkant wordt verdreven. In de Zaanlander van 18 November 1922 komt een inge zonden stuk voor, dat de kwestie zeer duidelijk weergeeft. Er wordt in be weerd, dat sportvissers telkens voor zes jaren pachtten en de beroeps- of broodvissers weerden. Maar al spoedig bleek, dat de vangsten zeer gering wa ren en werd een lans voor samenwer king gebroken. Men kwam spoedig tot de conclusie, dat het zelfs zeer goed is als de beroepsvisser met netten vist. Daarna kwam er samenwerking en werd de vangkans voor de sportvis ser veel groter. Wij komen nu bij el kaar en beider belangen worden be sproken. Laten hengelaarsverenigingen niet alleen water voor zichzelf pachten maar eerst overleg plegen. Daaruit kan wel blijken, dat de kwestie niet zo eenvoudig is en het niet aangaat een bepaalde categorie vissers eenvoudig uit te sluiten. Zilveren klooster-jubileum Vrijdag was het 25 jaar geleden dat Pater Clarentius Straathof O.F.M. zijn plechtige kloostergelofte aflegde. Op deze dag worden de parochianen in de gelegenheid gesteld hem in de pas torie in De Rijp te feliciteren. Pater Straathof staat ongeveer twee jaar als assistent in de parochie De Rijp en heeft steeds veel belangstelling getoond in het jeugdwerk. Zondag werd tot zijner intentie een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, 's Avonds werd een plechtig Lof gecelebreerd, Zeer vele parochianen woonden de H. Mis en het Lof bij. Om half twaalf werd in de zaal van de heer Blokdijk een bijeenkomst ge houden van de jeugdverenigingen, waarvan pater Straathof geestelijk adviseur is. De jubilerende pater werd hier toegesproken door de voorzitter van de N.K.J.B., de heer Jac. Smit. Als blijk van waardering overhandig de hij de pater een kistje sigaren Hierna sprak de heer S. Hoek, namens leidsters en leiders van de verkenners en welpen en namens pater Bijvoet, die wegens vertrek naar Engeland niet aanwezig kon zijn. Ook hij over handigde een stoffelijk blijk van waar dering. Pastoor Holtkamp was blij bij deze gelegenheid de pater te kunnen be danken voor het vele wat hij bij zijn 25-jarig priesterfeest had gedaan. Harddraverij voor boeren paarden en halfbloedpaarden Zondag, de eerste kermisdag, werd door de V.V.V. De Rijp de derde harddraverij voor boerenpaarden en halfbloedpaarden gehouden aan de Zuiddijk te De Rijp. Voor deze draverij was een behoor lijke belangstelling. Het aantal deel nemende paarden was niet zo groot als voorgaande jaren. Een twaalftal was opgegeven. Het verloop van draverij was spannend. Vooral in de tweede omloop werden verschillende goede races gelopen. Na een vlot verloop van de eerste omloop ver schenen nog aan de start Fepnia van G. Stam, Cesar van gebr. Stam, Moor van Jb. Duin, Ko van J. van Saasse, Orange K van N. P. Koning en Nel son van M. P. Koning. Hiervan won Orange K met als berijder P. Koning de vierde prijs, deze bestond uit f 10 De eerste prijs werd gewonnen door J. J. Koning met Nelson, de tweede door L. Stam met Fepnia en de der de prijs werd gewonnen door KI. Ko ning met Ko. Deze laatste drie prij zen bestonden uit resp. f 75, f 40 en f 20. De prijsuitreiking vond plaats café Zomerdijk. Hier eedankte de voorzitter van V.VV. alle medewer kenden, vooral dankte hij de heer Beets voor het disponibel stellen van zijn land. De eerste-prijswinnaar, de heer J. J. Koning, was enthousiast over de gehouden draverij en spoo de alle liefhebbers van de paarde sport aan om vooral te trainen, De toestand van de Openbare La gere School alhier is een veel bespro ken onderwerp. Deze school heeft na melijk te kampen met een leerlingen tekort. Schrijft de Lager Onderwijswet voor 3 leerkrachten een minimum van 76 leerlingen voor, het leerlingenaan tal van deze school zweeft maar steeds om dit getal heen. Op 10 Augustus vertrok mejuffrouw Struyk uit Bergen wegens huwelijk. Meester Van der Tak werd per 10 Sept. 1951 ontslag verleend wegens benoe ming te Wormerveer. De raad benoem de in zijn laatste vergadering mevrouw Kriek-Baas als tijdelijke leerkracht. Van de Minister van Onderwijs is de zer dagen toestemming ontvangen tot het houden van een derde leerkracht aan deze school voor rekening van het rijk tot 1 Januari 1952. Aan mevrouw de Jong-Brinkman is eervol ontslag verleend als handwerkonderwijzeres, daar dit nu door mevrouw Kriek be hartigd zal worden. Wanneer het leer lingen-aantal op 1 Januari a.s boven de 76 zal zijn, kan de derde leerkacht ge handhaafd blijven. De raad zal nu op korte termijn een derde leerkracht hebben te benoemen. Loop der bevolking Ingekomen: C. de Krijger, echt genote van H. Smit, van Heerhugo- waard naar Kerkelaan 1. A. Hofman, echtgen. van A. van Dijkhuizen, van Heerhugowaard naar Noordeinde 21. A. Boon, echtgen. van J. Duif, van Lange- dijk naar Benedenweg 8. Vertrokken: L. Jonker en gezin van Bovenweg 60 naar Krommenie. C. Dekker en echtgen. van Bovenweg 63 naar Koedijk. J. van Herwijnen van Noordeinde 1 naar Hilversum. Jan Le lieveld van Achterweg 1 naar Groes- beek. C. Kooy van Bovenweg 94, naar Koedijk. Burgerlijke Stand Geboren: Nelly, d. v. H. Duif en A. Breeuwsma. Vera, d. v. J. de Jong en A. de Rooij. O n d e rt r o u w d: P. Biersteker en M. Vlaming te Oudorp NH. Getrouwd: C. Kooy en G. Glas. UIT NIEUW GUINEA TERUG Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Wit zal vermoedelijk 18 September met het oorlogsschip Hr. Ms. „Ternate" te Den Helder uit Nieuw Guinea terugkeren. In afwijking van het bepaalde voor troepenschepen, is het afhalen door fa milieleden bij aankomst van een oor logsschip niet verboden, doch wordt op prijs gesteld. VERLOREN VOORWERPEN Als verloren is aangegeven een dek zeil. Inlichtingen tel. no. 521-K 2267 t.n.v. de poslcommandant der Rijkspolitie. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Maandag zijn: trawlers IJM. 37 f 17100; 54 f 16900; RO 15 f 16100; 2 trawlers met tezamen f 2000; loggers KW 89 f 3960: 10 f 2500: 155 f 3240; 104 f 2140; 64 f 3290; 51 f 3700; 24 f 4960: 19 f 2750; 26 f 2710: 114 f 2000; 108 f 2200; 57 f 1890; 166 f 2700; 107 f 1000; IJM 204 f 2200; VI. 79 f 1820; VI. 78 f 800; kotters IJM 276 f 2200; 277 f 2400; 12 f 1770; 288 f 530; Ro 29 f 1530: KW 92 f 1520; 30 f 2590; 210 f 1920; 93 f 2040; 34 f 2480; 31 f 1800; 77 f 2400; 27 f 2100.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6