PELS' Fokveedag in Bergen van „De Duinstree Stad en Omgeving Jongeren brachten Van der Pas ovationele hulde 75 Gerestaureerd horeca bedrijf heropend AGENDA Inkrimping van de Arbeidsbureaux Wederrechtelijke toe-eigening van giro-kwitanties PELS' Citroen Jenever WIJNHANDEL Circus Van Bever jaar HEILOO Heer-Hugowaard Oost-Graftdijk LAATSTE NIEUWS Ongeluk in melkfabriek Beperkt offensief in Korea is begonnen moeizaam e Haar leven was voor de men; Tafellakei ALKMAARS DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1931 Chopin-veriolker speelde ook kleinere werken Chopin, die bijna uitsluitend voor kla vier schreef, en voor dit instrument meesterwerken heeft gecomponeerd, heeft in zijn scheppingen iets univer seels, een charmante romantiek. Waar door ieder min of meer wordt geboeid. Enkele werken, de walsen en de grote As dur Polonaise zijn zo langzamerhand zéér populair geworden, en behoren tot de lievelingsstukken van het grote pu bliek. De pianist die zich tot taak heeft ge steld deze muziek te reproduceren moet in pianistisch en muzikaal opzicht uitzonderlijke gaven bezitten, anders .s het maar beter zich een dergelijke on gave niet te stellen. Dat Theo v. d Pas als concertpianist van formaat Cho pin voor honderd procent zou geven, wisten we reeds te voren en ook deze avond heeft hij weer zijn uitstekende reputatie als Chopin-vertolker beves tigd. Wat heeft Theo v. d. Pas ons uit de werken van Chopin voor een uitver kochte zaal geserveerd? Voorname lijk de kleinere en brillante stukksn van deze Pools-Franse componist. Ge zien het auditorium, dat grotendeels bestond uit de jongere generatie was deze keuze zeer geschikt voor het be reiken van een groot succes. Een noc turne in fijne pasteltinten of een fan tasie-rijke ballade, werden betrekke lijk bescheiden gewaardeerd, maar toen de virtuositeit een rol begon te spelen in de Etudes, en de Walsen brillaot over het voetlicht kwamen werd eerst het hart van het publiek veroverd. Als grandioos besluit van deze klavier avond speelde de pianist de overbeken de Polonaise in As op 53. Hierna volg de voor het meesterlijk spel van v. d. een verstandige vrouw koopt uitsluitend gemltlnlseerde wol en wolgoed^ (Advertentie, Ing. Med.) Groot uitbreidingsplan De heer D. Ruitenbeek, de eigenaar van het hotel-café-restaurant Noord- Holland, op de hoek van de Frieseweg en de Kanaaldijk, kan zijn bezoekers met gepaste trots ontvangen. De zaak, die de laatste tijd danig was verwaar loosd, is wat het interieur betreft ter dege opgeknapt. In plaats van een planken vloer vindt men nu warme, rode matten, het meubilair is vernieuwd en er is een gezellige bar gekomen, waarboven de verlokkende spreuk is aangebracht: ,,'t Bovenstebeste bier schenkt men hier". De serres zijn inge richt als kleine, intieme eetzaaltjes en op de bovenverdieping zijn thans vijf tien logeerkamers aangebracht, waarin momenteel 45 gerepatrieerden verblij ven. In het door vele bloemstukken ver sierde restaurant vertelde de heer Rui tenbeek ons, dat hij zeer binnenkort zijn zaak verder zal uitbreiden met 24 kamers, een restauratiezaal en een ver gaderzaal. De belendende stallen zullen dan worden gesloopt. Het nieuwe ge deelte zal in de gemeente Oudorp ko men te liggen. De heer Ruitenbeek wil met deze werkzaamheden spoed be trachten opdat het tweede gedeelte klaar zal zijn bij de officiële opening van de nieuw aangelegde weg en brug. Mede met het oog op zijn Indische gas ten heeft de hotelier een Indische en Chinese kok tot zijn beschikking. Professor Polman zal spreken Prof. dr. A. D. R. Polman, die pre dikant was bij oe Gereformeerde kerk te Alkmaar en thans dogmatiek doceert aan de Theologische Hogeschool te Kampen, zal op uitnodiging van de Gereformeerde Jeugdcentrale Vrijdag avond om 8 uur spreken in de Gerefor meerde kerk over: „De worsteling om de jeugd". Deze samenkomst is zowel voor ouderen als voor jongeren toegan kelijk. Wielrijder viel tegen autobus Een wielrijder, die gistermiddag om streeks vier uur over de Friesebrug in de richting, van de binnenstad reed, viel tegen een passerende autobus, hoe wel er ruimte genoeg over was. Zijn stuur bleef achter het spatbord van de bus haken en wielrijder en fiets wer den verscheidene meters meegesleurd. Persoonlijke ongevallen deden zich ge lukkig niet voor. Het rijwiel werd even wel ernstig beschadigd. ALKMAARSE FIRMA'S OP DE JAARBEURS TE UTRECHT Op de Jaarbeurs is nog een stand ingenomen door de N.V. Gebroeders Rolff's Handel Mij. te Alk maar. Zij toont als vertegenwoordiger van de Belgische wasmachinefabriek Magie, in 't Belgisch paviljoen de di verse modellen wasmachines en cen trifuges van deze fabriek. Speciale aandacht wordt gevraagd voor een snelwasmachine, welke 3% k.g. goed in 3 minuten wast. Tevens v ordt het nieuwste product van de Magie, een wasmachine met aangebouwde cen trifuge gedemonstreerd. Het wasgoed verlaat deze machine strijkdroog. Pas een ovationele hulde, welke volko men was verdiend. Zeer gul gaf de pia nist na het zeer uitgebreide program ma nog twee toegiften, een mazurka en een étude. Dat de talrijke jeugdige bezoekers in ademloze stilte het pro gramma hebben gevolgd is een ver heugend verschijnsel. Voor velen zal deze brillante concert-avond een ,ti- mulans zijn méér eens naar de Kunst met een grote K te gaan luisteren. Het concertseizoen is begonnen met een uitverkocht huis en de verbeteringen van de grote zaal hebben de acous- tiek in 't Gulden Vlies ontegenzeggelijk goed gedaan. Bekende zaak werd geheel gerestaureerd De kroon van Alkmaars winkelstand, de Langestraat, heeft nog aan schoon heid gewonnen door het bijslijpen van een bijzonder fraaie edelsteen. Het is de zaak van de firma Spaander, welke gisteren, na geheel te zijn gerestaureerd, wederom in gebruik werd genomen. Het is practisch een geheel nieuwe zaak geworden, daar de timmerlieden en electriciens die hier gedurende ne gen maanden werkten, hun tijd nuttig hebben besteed. De drie factoren, die bij het betreden van het hernieuwde bedrijf het eerst opvallen zijn: licht, ruimte en helder heid. De voor- en achterwand, alsmede het plafond, zijn grotendeels van glas vervaardigd. Men behoeft zelfs bij slecht weer practisch geen kunstlicht te ontsteken. Mocht het daglicht even wel ontoereikend blijken, dan kan toch door indirecte verlichting een goed ef fect worden verkregen. De confectie- kleding en de coupons stof voor maat kleding zijn op overzichtelijke wijze uitgestald, evenals de andere kleding stukken die in een herengarderobe thuis horen. Ook de kleermakerij, waar thans negen personen werken, is ter dege onder handen genomen. Deze tak van het bedrijf is thans aan de achter kant van de zaak ondergebracht. Zeer vele bloemstukken tooiden gis teren de fraai gerestaureerde zaak, toen daar, ter gelegenheid van de feestelijke heropening, een receptie werd gehou den. De heer La Fleur hield een harte lijke toespraak, waarbij speciaal de te genwoordige directeur, de heer P. H. Nordeman. en de heer Bakker als oud gediende, zijn gelukwensen aanbood. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De herto gin van Idaho (alle leeftijden); Vic toria Theater, 8 uur: Frühling auf dem Eis (alle leeftijden); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Niet gewenst (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Let's dance (alle leeftijden). Canadaplein, 8 uur: Gala-voorstelling Circus Van Bever. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Francis weet het beter (alle leeftijden); Har monie Theater, 8 uur: That midnight kiss (tot 14 jr. onder geleide); Cinema Americain, 8 uur: Brandende vleugels (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Ha viksnest (18 jaar). Canadaplein, 8 u Circus Van Bever. HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Donderdag 13 Sept. 1.52 v.m. en 2.24 n.m. Vrijdag 14 Sept. 2.43 v.m. en 3.11 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 1.57 14.29 7.57 20.29 Vrijdag 2.48 15.16 8.48 21.16 Reorganisatieplannen Met ingang van 1 Januari 1952 wordt naar alle waarschijnlijkheid het proces van de arbeidsbemiddeling in Neder land grondig gewijzigd door het ophef fen van talrijke gewestelijke arbeids bureaux. Men wil het aantal arbeids bureaux en bijkantoren, dat momenteel 130 bedraagt, inkrimpen tot 81 en de taak van de G.A.B.'s laten overnemen door provinciale bureaux. Zo ziet de reorganisatie er althans in grote trek ken uit. Hoewel de plannen nog geen officiële sanctie hebben verworven en in ieder geval nog niet zo'n definitieve vorm hebben verkregen, dat aan de be trokken kantoren reeds desbetreffende instructies konden worden verstrekt, mag uit de geruchten toch wel worden gedistilleerd, dat deze reorganisatie ook voor het gewest van het arbeidsbureau te Alkmaar vérstrekkende gevolgen zal hebben. De reorganisatie beoogt een betere werkverdeling. De personeels sterkte ondergaat hierdoor geen wijzi gingen. FIETSER ZAG MOTORRIJWIEL NIET NADEREN Op de Kanaalkade kwam gisteren een wielrijder, die de rijweg overstak, in botsing met een passerend motor rijwiel, dat hij door het drukke ver keer niet had zien naderen. Het rij wiel werd ernstig, net motorrijwiel licht beschadigd. De politierechter vonniste De textielhandelaar K. N. H. stond gistermiddag voor de Alkmaarse poli tierechter, mr J. A. Markus, terecht, omdat hij zich twee girokwitanties wederrechtelijk had toegeëigend. Ver dachte stond in het krijt bij een textiel- groothandel in Den Haag en toen een ambtenaar der Posterijen twee giro kwitanties wilde aanbieden bleek H. niet thuis. Ook de tweede keer kon men hem niet bereiken, waarop de kwitanties naar de groothandel terug gezonden zouden worden. Bij vergis sing heeft men bij dit terugzenden ech ter het adres van H. genoteerd, waar door deze op 21 December van het vorige jaar de twee kwitanties in zijn bus vond. Uit verschillende brieven, die na deze vergissing tussen verdach te en zijn schuldeisers gewisseld zijn meende de politierechter, mr. J. A. Markus, te kunnen concluderen, dat H. de groothandel de indruk heeft gege ven. dat hij het geld betaald had. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vel- linga, vond het een zeer ernstig mis drijf en achtte het bewezen, dat ver dachte gepoogd heeft aan de schuld te ontkomen, ondanks de beweringen van H. dat deze de schuld later wilde voldoen, omdat hij tijdelijk in finan ciële moeilijkheden zat. Hij eiste drie maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf. Ook de politierechter achtte het ten taste gelegde bewezen en ver oordeelde H. tot 1 maand onvoorwaar delijk. Oneerlijke steuntrekker voor de balie R. M. S. uit Alkmaar had zich gister middag voor de Alkmaarse politierech ter, mr. J. A. Markus, te verantwoor den omdat hij de formulieren voor ge zinsinkomsten van het gemeentelijk. Bureau voor Sociale Zaken valselijk had ingevuld. Hierdoor had S. ver scheidene weken steun getrokken, ter wijl hij bijverdiensten had en hierop dus geen recht had. Verdachte zag we! in, dat hij verkeerd gehandeld heeft, desalniettemin vond de officier van Justitie, mr. dr. J M." Vellinga, het een ernstige zaak. temeer daar 't feit enige weken lang gepleegd werd en daar door de gemeenschap aanzienlijk be nadeeld is. Hij eiste f 75 of 25 dagen en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politie rechter veroordeelde S. tot f 20 of 20 dagen en drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Zijn klanten bedrogen De kruidenier F X. M. B. uit Alk maar had flessen Abro voor Presto ge leverd, door eenvoudig de etiketten over te plakken. Vijftien a twintig maal had hij zijn klanten op deze wijze 'ïerirogen. totdat hij tegen de lamp liep. Verdachte had het ten laste ge legde niet gedaan voor het prijsver schil, dat per fles vier cent bedroeg, doch slechts uit het oogpunt van ser vice. De officier van Justitie vond de houding van verdachte echter zeer laakbaar. Omdat het misdrijf op zich zelf niet van grote omvang was, doch het karakter van de zaak wel ernstig, eiste de officier f 50 of 25 dagen, het geen de politierechter reduceerde tot f 40 of 20 dagen. Ten slotte stond W. J. B. uit Bergen terecht, omdat hij zilveren voorwerpen verkocht onder het mom van souve nirs. Verdachte verkoopt souvenirs, luxe- en kunstnijverheidsartikelen, waaronder zilveren voorwerpen als lepeltjes, sigarettenpijpjes, gebakschep jes enz., die volgens de officier niet tot de souvenirs gerekend mogen worden en dus niet in zijn branche thuis be horen. Omdat verdachte na het opma ken van het proces-verbaal nog niet met de verkoop van de ze artikelen is opgehouden vroeg de officier van Ju stitie f 75 of 25 dagen. De raadsman van verdachte meende, dat er geen al gemeen verbod is voor de verkoop van zilveren voorwerpen, zolang men in de tak van zijn bedrijf blijft en daar zijn cliënt bijouterieën mag verkopen acht te hij H. dus niet in overtreding. De politierechter zal schriftelijk vonnis wijzen. het geurig zacht gedis tilleerd, getrokken op rijpe citroenschillen. Per liter f5.95 ALKMAAR TEL. 2585 (Advertentie, Ing. Med.) EEN-JARIG JUBILEUM In café Tom heeft de afdeling Alk maar van de Coöperatieve Vrouwen bond haar éénjarig bestaan herdacht waarbij de voorzitter, de heer Jb. de Vries, het woord gevoerd heeft en me vrouw Visser-Mulder een exposé van het verrichte werk heeft gegeven. Na declamatie van mevrouw Bonsema en mevrouw Bakker-Breed uit Schagen, hield de heer Oosterhuis een rede over „Heden en toekomst der coöperatie". Ternauwernood zijn de laatste draai orgelklanken van de kermis verklon ken, of alweer staat het Canadaplein vol auto's en wagens in rood-beige kleu ren: het nationale circus Van Bever is in de stad. Onder grote belangstelling werd vanmorgen onder een zonnige hemel de grote mast overeind gezet en verrees snel en zeker de circustent, die anders van constructie is dan wij ge wend zijn. De bouw is zeer hecht en sterk en de tent heeft een zware wand van stevige planken. Het geheel maakt een zeer solide indruk, maar de op bouwers hebben er dan ook hun han den vol aan. Niettemin duurde het slechts een paar uren vóór de tent er in al haar glorie stond, gereed om van avond de bezoekers te ontvangen voor de gala-openingsvoorstelling. En dit wordt ongetwijfeld een bijzondere voor stelling, want het oude Nederlandse circus Van Bever bestaat dit jaar 75 jaar. Overal in het land werd in de vele steden, waar het circus regelmatig zijn bezoeken bracht, hulde gebracht aan deze nooit versagende jubilaris en directie en personeel ontvingen vele geschenken. In Alkmaar is circus Van Bever in twaalf jaar niet geweest, maar wij twijfelen niet of ook onze stadgenoten zullen van hun belangstel ling blijk geven. Het circus zal het on getwijfeld waard zijn. Er zijn uitsteken de krachten aan verbonden uit eigen land, maar ook uit Duitsland, Zweden, Amerika en verschillende andere lan den, artisten, die door de circuswol zijn geverfd en de hele wereld hebben af gereisd. Wij noemen slechts de vrouw van directeur Presseher, die met haar bijzonder hondennummer optrad in Australië, Engeland en de beide Ame- rika's en de muzikale clown Bentos, die al vijftig jaar in deze wondere wereld leeft, bij vele beroemde circussen werkte, zoals Hagenbeek en Sarassani en reeds dertig jaar geleden met circus Gleich Alkmaar bezocht. En hij is still going strongZes voorstellingen zal dit bonte gezelschap in onze stad gaan geven. Burgerlijke Stand Geboren: Cecilia M., d. van N. C. Kuijs en J. M. van Diepen. Myra D., d. van J. G. Bionshoff en A. S. Hennink. Jeannette M., d. van D. Molenaar en P. Keijzer. Tiny, d. van G. A, Barbuio en M. van der Wel. Getrouwd: TJsbrand J. Termaat en Ca- tliarina M. Admiraal. VEERTIG JAAR KAASGEDRAGEN De kaasdrager P. Ris herdenkt deze week het feit, dat hij veertig jaar kaas heeft gedragen. Hoeveel kaasjes hij in die tijd naar de schalen gebracht heeft is niet bekend, maar het zal een respectabel aantal geweest zijn. Morgen zal dat heugelijk feit waar schijnlijk herdacht worden. ARBEIDER VERBRANDDE ZIJN VOET De Alkmaarse arbeider P. S., die werkzaam is in de K.A.S.-fabriek van de Mekog te Velsen, stapte bij het schoonmaken van een trommel in het zich hierin bevindende zuur, waarbij hij zijn rechtervoet deerlijk verbrand de. Hij werd naar Alkmaar vervoerd, waar hij in het St. Elizabeth-ziekenhuis is opgenomen. FAILLISSEMENT Uitgesproken is het faillissement van G. J. Bonourie, caféhouder, Oudegracht 121 te Alkmaar. Rechter-commissaris is mr. P. M. J. Nolet; curator mr. S. D. Sluis te Alkmaar. MARKTBERICHTEN WARMENHUIZEN, 13 Sept. - 20.200 kg aardappelen: Meerlanders 9,30—9,40, Eigen heimers 8,10—10,20, Bintjes 9—9,30 en Record (grove) 7,90; 2800 kg rode kool 3—7,20; 5500 kg gele kool 4,10—7,20; 17.300 kg witte kool 3—3,20; 350 kg uien 13,70, nep 19,80 en drielingen 11,60; 10.500 kg slabonen 27-44. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 13 Sept. 6500 kg aardappelen: Doré 9,10 en blauwe Eigenheimers 9,20—9,80; 25.000 kg rode kool 4—9,20; 9000 kg gele kool 4,20— 5,70; 1700 kg groene kool 11,40—13,60; 95.000 kg witte kool 3—4,30; 2500 kg uien 12,80-13; 1500 kg bieten A 7,40-8,10; 125 kg tomaten A 28; 10.000 kg slabonen 30— 45,90; 5000 "stuks bloemkool AI 22,70—27,30. NOORDERMARKTBOND. 13 Sept. - 19.000 kg aardappelen: Eerstelingen 7,80—7,90. Eigen heimers 8,80—9, blauwe Eigenheimers 8,30— 8,70, Koopmans blauwen 8,80, Bintjes 8,20, Bevelanders 8,20—8,50, Neerlanders 8,50 en grove 6,40—9; 250 kg uien 12,60; 800 kg peen: B 17,30 en C 8,80—11; 250 kg bieten A 6,50; 22.000 kg rode kool 3—9,10; 6000 kg gele kool 4,80—8,70; 600 kg groene kool 12.60; 115.000 kg witte kool 3—5; 24.000 kg slabonen 35—44, II 28—33 en afw. 22—27. ALKMAAR, 12 Sept. Alkmaarsche Export veiling. Aardappelen 6—9,50; slabonen 38— 56; snijbonen: stam 20—30 en pronk 22—32; komkommers 8—20; tomaten: A 20—35 en bonken 12—18; snijbonen: stok 42—84; bloem kool: I A 22—32. I 15—22 en II 8—14; rode kool 4—9; savoye kool 4—8; groene kool 6—9; spinazie 6—28; sla 3—12,50; postelein 4—19; andijvie 5—8; rabarber 4; bieten 5—11; win terpeen 6—8,50; waspeen 8—20; uien 11—17; prei 11—15; soepgroenten 2-4; peterselie 2-4; meloenen 20—56; Claps 26—52; druiven: Ali cante 68—82 en Frankenthaler 67—99. BEURS MIDDENMEER MIDDENMEER, 12 Sept. 1951. Note ringen. aardappelen binnenland 28-35 17 30, 35-45 1322, boven 45 I 12— I 19; consumptieaardappelen 1 7,50—9; export 28-35 17—/ 33, 35-45 12—/ 22,50. bc ven 45 f 12f 19; consumptieaardappe len t 8—/ 9. Handel in pootgoed: 28-35 voor export vlot, 35-45 voor export ma tig. boven 45 matig; consumptie export traag, consumptie binnenland matig. Tarwe 21.50—/ 23,40; gerst I ?031,75; haver 28,50—/ 30,75; rogge 29—/ 30,50: capucijners 58—/ 67: groene erwten 1 39 —f 41.50; Schokker erwten f 40—f 50; kar- weizaad 5877. Wit hooi, ongeperst f 90—95; rode klaverhooi, ongeperst 80 95; Lucernehooi, ongeperst f 90—/ 100; haverstro, geperst f 40—f 48; gerststro. ge perst 4550; tarwestro. geperst 50— 1 52,50; roggestro, geperst t 45—/ 50: groen erwtenstro 65—/ 75: ander erw tenstro 4070; voeraardappelen 4f/a— 5V2 ct. per kg. Vlas, ongerepeld per kg tot 35 et., mits gekeurd. Handel matig. i Op 17 Februari 1926 sloegen enige vooruitziende fokkers de handen 'neen en richtten de rundveefokvereniging „De Duinstreek" op met het doel de veestapel te verbeteren. Het gelukte de pion.ers Zuurbier, Van der Pol en an deren om een bloeiende vereniging te stichten. In de loop der jaren steeg het ledental tot 143, en in 1949 hadden deze in gebruik 2471 ha grasland en 113 '.a bouwland. Zij hielden daarop 3981 koei en, twenters. vaarzen, enz. Door doel bewust fokken steeg de productie tot een gemiddelde dagopbrengst van 13.54 kg melk met 492 gram vet dat is bov het gemiddelde van Noord-Holland. Bij het bereiken van de zilveren mijl paal meende „De Duinstreek" even stil te moeten staan om een blik achter waarts te werpen. Niet minder dan zes tig leden kwamen met pl.m. honderd en tachtig dieren op de fokveedag de monstreren wat een goed geleide fok- vereniging kan bereiken. Van Noord tot Zuid, uit Camperduin, Groet, Schoorl, Bergen tot Castricum waren leden van de jubilerende vereniging naar het fraai gelegen terrein bij Duin- vermaak gekomen om te genieten van deze show. Het weer werkte prachtig mee en de perfecte organisatie deed de derde fokveedag in deze kwarteeuw schitterend slagen. De gemeentebesturen van Bergen, Schoorl, Egmond, Castricum, verschil lende zuivelfabrieken, de Coöp. Melk- centrale uit 's Gravenhage en een tweetal K.I.-verenigingen hadden blijk van hun belangstelling gegeven door het beschikbaar stellen van zilveren of vergulde zilveren medailles. De koffietafel De keuring had een vlot verloop en prachtig op tijd konden de feestvieren de Duinstrekers zich verenigen aan de koffietafel in hotel Duinvermaak. De voorzitter, de heer N. Kaag, heette hier de aanwezigen hartelijk welkom Ir. L. de Vries wenste De Duinstreek geluk op deze herdenkingsdag. De ver eniging had voor de leden in deze 25 jaar zeer nuttig werk gedaan. Veehou derij, aldus deze deskundige, is niet ge makkelijk en brengt veel teleurstelling. Wat deze dag echter aan de jury werd gepresenteerd geeft alle reden tot te vredenheid, wat echter niet wil zeggen, dat we er nu zijn. Men heeft nu prima gebruikskoeien, maar melkrijkheid en hoog vetgehalte zijn nog niet het eind doel: men wil ook schoonheid van bouw. Hierbij heeft de vereniging een dankbaar terrein voor de volgende vijf en twintig jaren. Burgemeester dr. W. Huygens bracht de. jubilerende vereniging hulde en dank voor wat zij gedaan had De uitslagen waren: Rubriek 1 A: Hokkelingen, geb. vóór DU bruidje kreeg var: baar moeder een goede raad mee, Alkalivrij betekent vooral niet: Geschikt voor alleen nog teat. Veilig wast V indien V speciaal alkalivrij toast. Speciaal alkalivrij voor wol is Echfalon en speciaal alkalivrij voor egde is Vivalon. (Advertentie, Ing. Med.) BURGERLIJKE STAND Geboren Hendricus L., z. van H. W. Haanraads en M. E. van der Park. Adrianus M., z. van J. C. Zoon en J. M. Hoetjes. Ondertrouwd: Gerhard J. Brouwer, won. te Alkmaar, en Anna C. M. Kruiten. Jdcob Stam, won. te Egmond aan Zee, en Catharina ter Beek. Overleden: Jans Brandsma, 77 jaar. TORENKLOK STOND STIL De torenklok van het Witte kerkje bleek zo door duiven verontreinigd, dat het uurwerk stil bleef staan. Het hout werk van de toren is vergaan, zodat de duiven gemakkelijk in en uit kunnen vliegen. Hugo Boys vergaderden De R.K. Voetbalvereniging Hugo Boys hield dezer dagen haar ledenvergadering in het lokaal van de heer Bleeker. De voorzitter, de heer Plak wees er in zijn openingswoord op, dat er een groot gebrek aan scheidsrechters is en dat mede daarom alle leden zoveel mogelijk moeten medewerken om alles een vlot verloop te doen hebben. Hiema werd de samenstel ling der diverse elftallen besproken. Hugo Boys zal dit jaar zeven elftallen op het groene veld brengen, waarvan drie senioren, één junior en drie adspiranten. Do terreincommissaris bracht ernstige klachten naar voren omtrent de medewerking der leden bij het opknappen van het veld. De bespreking van de training leidde tot een bevredigende oplossing. De ad- spiranten zullen op een andere avond trainen dan de senioren. Verder zal strenge toezicht worden uitge oefend, dat onbevoegden zich op trainings avonden ni(et op het sportterrein bevinden. De leden schijnen hiervan veel binder te onder vinden. Er werd op gewezen, dat de spelers beter o[i de ballen moeten letten. MOTORCLUB NAAR 'T GOOI De motorclub Heerhugowaard-Noord organi seert Zondag a.s. een rit naar 't Gooi. Het ver tiek is vastgesteld op 9 uur 's morgens vanai het clubhuis W. Groenland. I Februari 50: Martha 17, eigenaar W. L. Groenewegen. Bergen. Rubriek I B: Hokkelingen geb. na 31 Jan. '50: Pel 11, eigenaar-fokker G. p. Valkering, Rinnegom. Rubriek IC: Drietallen afstammende van één vaderdier: Adema van de Beukenhof.' Rubriek 2 A: Vaarzen. Leida 24. Fok ker-eigenaar S. Jonker, Egmondermeer. Rubriek 2 B: Tweetal vaarzen, afst. van één vaderdier: Frans 343, eig. Joh. Kroon. Rubriek 3. Twenters: Co 15, fokker eigenaar C. Blankendaal, Bergen, Rubriek 4. Derdkalvers: Jetje 19. eigenaar Pe Hes, Noord-Bakkum. Rubriek 5 A. Oude koeien, geb. in '46 Trui, fokker-eigenaar St. Ad. Abdij Egmond-Binnen. Rubriek 5 B. Oudere koeien, geb. in 1945. Trijntje 6, fokker-eigenaar St. Ad. Abdij. Rubriek 5 C. Oudere koeien, geb. in 1946 en vroeger: Ada 2, fokker-eigenaar S Jonker, Egmondermeer. Rubriek 6. Oudere koeien zonder er kende afstamming. Trien, eig. P. Kuys, Castricum. Rubriek 7 A. Zichtbaar drachtige koeien, geb. in 1949: Roosje 41, fokker- i eigenaar S. Dapper, Schoorl. Rubriek 7 B. Zichtbaar drachtige koeien, geb. in '48 en '47: Geertje 35, fckker-eigenaar C. Mienis, Egmonder meer. Rubriek 7 C. Zichtbaar drachtige koeien geb. in 1946: Ka 17, fokker-eige naar N. Kaag, Groet. Rubriek 8. Eigenaarsgroepen kleine bedrijven: Jb. Welboren. Rubriek 8 B. Eigenaarsgroepen, gro tere bedrijven: Wed. L. Schermer. Rubriek 9. Stammoeders met afstam melingen Trijntje, eigenaar St. Ad. Ab dij, Egmondbinnen. De kampioensprijs werd toegekend aan Trijntje 6 van de St. Ad. Abdij; de prijs voor reservekampioen aan Ada van S. Jonker, Egmondermeer. En toen werd het zoetjesaan melkers- tijd en gingen de jubilerende leden hoogstvoldaan weer op huis aan. P. J. G.-AFDELING GAF FEESTAVOND Een dezer dagen had de P.J.G.-afdeling Stemmeer in het café van de heer T. de Haan te Oost-Graftdijk een feestavond georganiseerd. Er waren gasten aanwezig van de afdelingen Anna Paulowna-polder, WieringerwaaM en Wieringermeer. De avond werd geopend door een der gasten en daarna volgde gemeenschap pelijke zang. Vervolgens kregen de voorzitsters en voorzitters van de verschillende afdelingen het woord om iets te vertellen van het werk der P.J.G. in hun eigen vereniging. Het was zeer interessant om eens te horen, hoe men op andere plaatsen de bijeenkomsten vult en organiseert, Hierna ging het doek op voor de één-acter: „De oom uit Amerika". Dit blijspelletje werd g'espeeld door de leden van de afdeling Starnmeer. Natuurlijk was het geen prachtig toneelwerk dat ons werd opgediend, maar dat is op een bijeenkomst van de P.J.G. ook niet de bedoeling. Er is om het stukje gelachen en dat is de hoofdzaak. Na de pauze kwamen er vier personen op de planken, die moesten spreken over verschil lende onderwerpen, o.a. „een punaise", „een cadetje" en „een auto met drie wielen". Wij behoeven natuurlijk niet te zeggen dat dit piogramma-onderdeel een succes werd, vooral het praatje over het belastingvraagstuk en de auto met drie wielen. De hypnotiseur, die enige dames in de maling nam was ook oged, even als het sneltekenen van de heer C. Booy en de Westfriese voordracht van K. Jonker. Bravo! Zulke krachten kan de P.J.G. op een gezel lige avond gebruiken. De sluiting geschiedde weer door een van de gasten en hiermede kwam een einde aan de P.J.G.-avond te Oost- Graftdijk. (Ongecorrigeerd) Een dode, een gewonde Door het wegslaan van de afsluitdeur van een onder druk staande steriliseer- ketel in de Goudse melkinrichting te Gouda, zijn twee arbeiders ernstig ge wond. Van de 36-jarige E. van der Vliet werd een arm afgerukt, terwijl hij bovendien een ernstige hoofdwond opliep. Hij is later overleden. De on geveer 1000 flessen, die in de ketel stonden werden met stoom en kokend water naar buiten geperst en bedolven de andere arbeider, A. de Joode. In Korea zijn de gevechten opge laaid, toen de verbondenen Donderdag een „beperkt" offensief begonnen. Na en hevige strijd, waarbij de Noorde lijken zware verliezen leden, slaagden de geallieerden er in een aantal be langrijke heuvels in de centrale sector te veroveren. Ook aan het Oostelijk front zetten de geallieerde infanterie en pantser wagens hun aanvallen voort. De ver liezen onder de communisten zijn aan zienlijk. Weer post uit West-Berlijn Gisteravond zijn voor het eerst sinds bijna twee weken de posttreinen uit West-Berlijn naar het Westen door de Oostduitse autoriteiten ongehinderd doorgelaten. Twee gevallen van kinder verlamming te Urk In de afgelopen week zijn twee gevallen van kinderverlamming op Urk voorgeko men. De beide patiëntjes zijn naar het ziekenhuis te Kampen overgebracht. (Van e< r VEN ALS de namen van I van Elizabeth Kenny in worden als die van een m aeeft tienduizenden verlam een vreselijke ziekte, waari 7USTER Kenny had twee sen: haar eigen methode deling van de kinderverlar meen erkend te zien en i boortedorp in de Australis het dorpje Toowoomba, een bloemen en eucalyptusbon zitten. Ze heeft de vervullii beide wensen mogen belevi Hoewel zij ongeneeslijk zuster Kenny toch nog naar vlogen, waar ze haar „tesi publiceren, een soort leerbi behandeling van kinder' Ze heeft nooit beweerd de: kunnen genezen, maar is er overtuigd, dat de slachtoffe ziekte niet voor hun veri verlamd of vergroeid behoe ven. Van New York wil z penhagen vliegen, waar een naai congres ter bestrijdin: kinderverlamming zal wor den. Daarna zal ze naar keren en rustig het eind leven tegemoetzien, dat dankbare getuigenis van ziekenhuizen, die ze opric duizenden zieken, wier lijc licht heeft, een zegen voo heid is geweest. |N 1910. het jaar dat haa roeping zou blijken, Kenny een onbekende jong ster ergens aan de ran woestijn van Queensland, meravond werd ze door e farmer bij zijn twaalfjarig geroepen, dat ernstig ziek Kenny herkende direct de van de kinderverlamming - moest ze doen? De die dokter woonde mijlen ve Te huur gevraagd: GROOT WINKELPA PAKHUIS of MAGAZ1 liefst Centrum. Br. L. SLOT, Kennel straatweg 34, Alkmaar mooie kw. 130/160 7 extra kw. 9 ruime keuze in gebl en geruit van 10.55 tot 6 PAYGLOP 12 „Een vertrouwd adrei De meeste hun opkom: wijze waart voerd hebb is dit dagl Schakelt vt deze coura krachtige I

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2