Ons land sloot cultureel accoord met Zuid-Afrika Sugar Ray Robinson toonde zijn les te hebben geleerd Siaaissecreiaris H. 5. v. d. Wali is enthousiast over zijn bezoek Marshall, de man van het plan „Couriterthrust" is de basis van het Noordatlantische leger .Klein landjie waarin groot volk woon Finse regering is afgetreden Hai iring was geen ziekte-oorzaak Deskundigen nog voor een raadsel Atoomwapenen zijn nu fantastisch destructief Kamers van Koophandel willen opheffing visa Nederlands bedrijf maakt ritssluitingen Conferentie in Parijs heden begonnen Joego-Slavië klaagt Albanië bij de V.N. aan Nederland spreke mee over plan-Pléven Lovett zijn vriend Turpin kon zich niet handhaven De sterkste biljarters uit drie landen Tournooi fe Amsterdam DONDERDAG IS SEPTEMBER 1951 EK is maar een baie kort tijdjie hier gewees. Mij indruk in die kort tijdjie gevorm, is dat Nederland 'n klein landjie is, waarin 'n groot volk woon. En dis 'n volk wat hard werk", aldus sprak de heer H. S. v. d. Walt, Staats secretaris van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van de Unie van Zuid-Afrika, op een persconferentie in Den Haag. De heer v. d. Walt is ook voorzitter van de Zuid-Afrikaanse Commissie die het onlangs ge sloten cultureel accoord met Nederland zal uitvoeren en hjj bracht een kort bezoek aan Nederland om te onderzoeken op welke manier dit accoord het beste kan worden gerealiseerd. Van Nederlandse zijde zal getracht worden meer publiciteit te geven (door vertoning van films o.a.) aan Zuid- Afrikaanse problemen en cultuur uitingen, terwijl vooral volgend jaar ter gelegenheid van de Van Riebeek- feesten een levendige deelneming van Nederland aan het Zuid-Afrikaanse cultuurleven verwacht mag worden. Zo zullen er volgend jaar in Zuid- Afrika twee tentoonstellingen van Ne derlandse schilderijen worden gehou den, een van Gogh-tentoonstelling en een expositie van 17e eeuwse schilde rijen uit het Rijksmuseum, waaronder van Riebeek-portretten. De pianist Hans Henkemans zal voor een tournee naar Zuid-Afrika worden uitgezonden. Het cultureel accoord geldt voorlopig voor 5 jaar. In Nederland moet het nog door het parlement worden goedge keurd, in Zuid-Afrika is dat niet nodig VjEDERLAND moet ook wel hard wer- ken", zei de heer v. d. Walt, want an ders zou zo een klein land niet kunnen bestaan". Hij had geen tijd gehad kennis te maken met alle lagen der bevolking en zich voornamelijk in intellectuele kringen bewogen, maar „die personen in daar die kringe" hadden hem zeer hartelijk ontvangen en hem met de grootste welwillendheid alle inlich tingen verstrekt die hij wenste en mj was door dé grote geestelijke rijkdom van Nederland zeer getroffen. Bij vele „samensprekings" die hij had gevoerd was zijn belangstelling vooral ook uit gegaan naar de organisatie van onze universiteiten, die anders is dan in Zuid-Afrika, naar de vakopleiding en naar de volkshogescholen. Het cultureel accoord is nog niet zo lang getekend en er is betrekkelijk weinig gedaan om het uit te voeren Wel heeft Zuid-Afrika reeds 10 studie beurzen beschikbaar gesteld om de af gestudeerde Nederlandse studenten in staat te stellen in Zuid-Afrika verdere studies te maken. Voorts is er voor 5 jaar 400 pond beschikbaar gesteld voor het Afrika-Instituut in Amsterdam en 15.000 pond voor de oprichting van het „Kijkergebouw" (een filiaal van de Leidse Sterrenwacht) nabij Pretoria. Hervorming was nodig De Finse coalitieregering, waarin de agrariërs de leiding hebben, is Woens dagmiddag afgetreden. Dit is geen gevolg van een politieke crisis, men wil het kabinet de moge lijkheid geven van een hervorming na de algemene verkiezingen van Juli. Bij deze verkiezingen verdreven de so ciaal-democraten de agrariërs van de eerste plaats in het parlement. Niettemin verwacht men, dat Kekko nen aan het hoofd zal staan van een nieuwe coalitie, waarover de partijen reeds besprekingen hebben gevoerd. uitgestelde conferentie van Israel en de Arabische landen Syrië, Egypte, Libanon en Jordanië, is hedenmorgen in Parijs begonnen. Daar de Arabieren niet met de Israeli's aan een tafel wilden zitten, heeft de verzoenings commissie vanmorgen eerst de Arabie ren gehoord en hedenmiddag een zit ting met de Israëlische gedelegeerde gehouden. De vergiftiging te Alkmaar Dezer dagen is in het gezin Mol, wo nende P. A. de Langeplein te Alkmaar een elfjarige jongen overleden onder verschijnselen, die aan vergiftiging de den denken. Zijn 45-jarige vader moest In zeer ernstige toestand naar het St. Elisabetsziekenhuis worden overge bracht. Thans is gebleken, dat hier in elk geval geen sprake is geweest van visvergiftiging. Het gerucht ging, dat vader en zoon ziek zouden zijn geworden door het nuttigen van haring uit blik. Zoals wij reeds hebben doen uitkomen, achtte de politie de juistheid van dit gerucht zeer twijfelachtig. Het werd van die zijde dan ook niet bevestigd. De direc teur van de keuringsdienst voor waren te Alkmaar heeft de bewuste haring onderzocht. Het resultaat hiervan is. dat onomstotelijk vaststaat, dat visver giftiging geen oorzaak van de ziekte verschijnselen is geweest. Waaraan zij wel te wijten zijn geweest is nog niet bekend. Senator MacMahon verklaart: Senator Brien Mcmahon, voorzitter van de Amerikaanse Congrescommissie voor atoomenergie heeft verteld dat de vernietigingskracht van de Amerikaan se voorrraad atoomwapens „werkelijk fantastisch" was. Hij was van mening, dat de V.S. „opmerkelijke vorderingen" hadden gemaakt in de ontwikkeling van atoomwapens. Verkeer Nederland Duitsland Verschillende kamers van koophan del in Nederland hebben zich tot de minister van buitenlandse zaken ge wend met het verzoek het reizigers- land te vergemakkelijken door het verkeer tussen Duitsland en Neder- afschaffen van de visa. Een schrijven van overeenkomstige inhoud is door de Westduitse kamers van koophandel in het aan Nederland grenzende gebied naar de betrokken Westduitse ministers verzonden. Mocht algehele afschaffing van het visum niet mogelijk blijken, dan ver zoeken de adressanten de regeling zo te veranderen, dat alleen een visum nodig blijft voor hen, die langer dan drie maanden in het buitenland (Ne derland of Duitsland) willen vertoe ven. Ook met betrekking tot het grensverkeer zijn enige suggesties gedaan. )efinitieve voorsteilen in de kwestie-Kasjmir De vertegenwoordiger der Verenigde Naties voor de kwestie-Kasjmir, Frank Graham, heeft aan de regeringen van Pakistan en India de definitieve voor stellen tot demilitarisatie van Kasjmir gezonden. De voorstellen zijn gebaseerd op besluiten van de Veiligheidsraad van Augustus 1948 en Januari 1949. Het laatste stelt een onpartijdig ple bisciet voor, alsmede een „wapenstil stand' tussen India en Pakistan. De voorstellen houden een demilita risatie in, die aan de volksstemming voorafgaat. Nederland trok 35 pet van de Amerikaanse toeristen Uit een in Amerika ingesteld onder zoek is gebleken, dat Nederland 35% van het toeristisch bezoek uit Amerika heeft aangetrokken. Frankrijk stond aan de kop met 80%. Het betrof hier Amerikanen, die hun auto meenamen op hun Europese trip. Hun bezoek strekte zich gemiddeld uit tot vier Europese landen. De belangrijkste aan trekkingspunten waren Salzburg fes tival, het Tulip festival in Nederland, de stierengevechten in Spanje en de Shakespeare-spelen in Stratford-on- Avon. V.N.-commissie ontwierp militair defensieplan Volgens een plan van een subcommis sie der VN zal een verenigd commando der Verenigde Naties actie tegen „iede re nieuwe aggressie" kunnen beginnen. Als de commissie voor collectieve maatregelen het aanvaardt zal het bij de Algemene Vergadering worden in gediend. Men zou een ruim gebruik ge maakt hebben van de ervaringen in Korea. Het plan zou ook de politieke rol der VN bij enig conflict omschrij ven. Volgens het plan zouden regionale organisaties, zoals het Atlantische Pact, ten behoeve van de Verenigde Naties kunnen optreden. Amerika, dat in opstelling van deze voorstellen een belangrijk aandeel had. heeft voorts een regeling ontworpen, cp grond waarvan een groot aantal viermotorige civiele vliegtuigen in tijd van oorlog binnen 48 uur overal ter wereld voor militair gebruik gereed kunnen staan. Gewond bij vechtpartij Een Brits-Indiër, de 30-jarige zee man Khadem Rasul moest gisternacht met een hersenschudding in een zie kenhuis te Rotterdam worden opge nomen, toen hij tijdens een vechtpar tij door de 29-jarige schilder F. J. de W. werd neergeslagen. De dader wero opgesloten. Voor Nederland kan eerlang een be langrijk terrein van export komen te liggen op het gebied van de ritsslui tingen. Een Nederlandse industrie te Amsterdam heeft n.l. de productie van een Zweedse firma overgenomen. Daartoe worden de machinerieën uit Zweden naar ons land overgebracht. De bedoeling is, te komen tot ver vaardiging van 25.000 m. per dag. Het voor de sluitingen benodigde band zal hier eveneens worden vervaardigd. Aangezien de lonen hier lager zijn dan in Zweden, kan het product tegen concurrerende prijzen worden uitge voerd. Reeds zijn ter Jaarbeurs aan zienlijke bestellingen geplaatst. Tijdens de eerste twee dagen is de Utrechtse jaarbeurs bezocht door za kenlieden uit vijf en dertig landen De meesten kwamen uit Belgie en Duits land. Maar zelfs Nieuw Zeeland was vertegenwoordigd. De Gaulle stelt eisen Het defensiestelsel van het Atlan tische Pact moet de mogelijkheid van een aanval in zich bergen, wanneer de Kussen tot een offensief overgaan, zo heeft Charles de Gaulle verklaard. Hij meende, dat Frankrijk thans onvol doende beschermd is en dat het moest worden gekend in de opstelling der verdedigingsplannen. Het kon niet aan een buitenlander de verantwoordelijk heid voor zijn defensie overdragen, zon der op te houden een staat te zijn Frankrijk moest verantwoordelijk zijn voor de verdediging van het gebied tussen Noordzee en Afrika. Frankrijk en Duitsland moesten een rechtstreekse overeenkomst sluiten. Australië bestrijdt de Japanse concurrentie Teneinde oe Australische markt te beschermen tegen de Japanse concur rentie heeft het Australische ministerie van handel besloten om het maximum bedrag aan niet dringend noodzakelijke goederen, dat elke exporteur uit Japan mag invoeren, voor het tweede half jaar van 1951 vast te stellen op 1000 pond sterling. Voor vrede in Palestina Wegens grensschendingen Joegoslavië heeft bij de Verenigde Naties een klacht ingediend over een schending van zijn grens door Albanese militairen, waarbij een Joegoslavische grenswacht werd gedood. De Joegoslavische regering eist scha devergoeding voor de nabestaanden van de gedode grenswacht en onmid dellijk staking der „aggressieve en stel selmatig ondernomen Albanese aanval len". Dit is de eerste klacht van Joego slavië bij de VN. Europese Beweging: Het uitvoerend comité van de Neder landse Raad der Europese Beweging heeft er bij de regering op aangedron gen, dat zij thans haar waarnemers bij de behandeling yan het plan-Pléven vervangt door volledig bevoegde on derhandelaars, opdat die een positieve De eergisteren op het laatste moment-I bijdrage zullen kunnen leveren voor - het bereiken van een voor alle betrok ken volkeren aanvaardbare organisa tievorm voor een Europees leger". zén op vier Duif se gezinnen nog geen eigen woning In de eerstkomende vijftien jaar zal West-Duitsland per jaar 425.000 huizen moeten bouwen om het huidige wo ningtekort van vier millioen en de voor de bevolkingstoename vereiste twee millioen te dekken. Het vorige jaar bouwde de Bondsrepubliek 350.000 woningen, wat het dubbele be tekent van de jaarlijkse aanbouw van vóór de oorlog. Financieringsmoeilijk heden maken het niet waarschijnlijk, dat de Westduitse regering dit jaar eenzelfde program zal kunnen ver wezenlijken. Van de 450 millioen D.M., die voor de woningbouw werd besteed, werd 20 pet. door de Marshall-hulp betaald. Op het ogenblik heeft één op vier Duitse gezinnen nog geen eigen woning. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barneveld H. N. van Hensbergen te Schalkwijk; te Drachten Tj. D. Boelens te Aalsum en Wetsens. Aangenomen de benoeming tot pre dikant voor buitengewone werkzaam heden voor de geestelijke verzorging der Luchtmacht I. P. C. van 't Hof. voorheen predikant bij de Prot. Kerk in Indonesië, woonachtig te Delft. Aangenomen het beroep door de clas sis Leiden (als secretaris voor de Raad voor de Zending) ,dr. P. G. H. Logher, voorheen pred. in Indonesië, woonach tig in Scheveningen. Bedankt voor Ameyde en Tienhoven J. Zwijnenburg te Huizen N. H. Ger. Kerken. Beroepen te Middelburg L. J. Boey- inga te Fijnaert. Aangenomen naar Niewolda R. Valkhoff cand. te Amster dam; naar Beetgum A. Troost te Vleu- ten-de Meer. Geref. Kerken (Art. 31). Beroepen te Zwijndrecht-Grote Lindt H. J. Meyerink te Drogeham. Belgie en Nederland gaan samenwerken op radargebied Belgische en Nederlandse radar- specialisten hebben besloten alle we tenschappelijke en technische hulp middelen, kennis en ervaring samen te voegen in een Belgisch-Nederlands syndicaat ter bestudering van de toe passing van radar voor de navigatie op de Schelde. Het syndicaat staat onder een gecombineerde Belgische- Nederlandse leiding. Tijdens draverijen te Malmö raak ten twee partners elkaar met als gevolg bovenstaande ravage. Een derde deelnemer wist nog juist op tijd z'n span tot stilstand te brengen. pEORGE CATLETT MARSHALL, de afgetreden Amerikaanse minister van defensie, werd in 1880 in Union- town (Pennsylvania) geboren. Hij koos een militaire loopbaan en klöm op tot de hoogste rang in het Amerikaanse leger. In de eerste wereldoorlog kwam hij met de Amerikaanse expedition- naire macht naar Frankrijk. De tijd van 1924 tot 1927 bracht Marshall in China door. In November 1945 werd hij als Trumans speciale vertegen woordiger wederom naar China ge zonden, teneinde te pogen een verzoe ning tot stand te brengen tussen de communisten en de nationalisten. Van hier werd hij teruggeroepen om de post van minister van buitenlandse zaken te bekleden. De rede, die Marshall op 5 Juni 1947 te Harvard hield, vormde de inleiding tot een groots plan voor Europese eco nomische samenwerking waarvoor de Verenigde Staten de fondsen beschik baar stelden en dat onverbrekelijk met zijn naam verbonden is. In September 1950 werd de „five stars general", die reeds op non-actief was f.,# aan, benoemd tot minister van defence als opvolger van Louis John son, nadat het Congres een speciale wet goedkeurde, die het deze beroeps militair mogelenk maakte als minister van defensie benoemd te worden. Marshall was de eerste generaal, die deze post sinds 1916 bekleedde. DOBERT ABERCROMBIE LOVETT is 56 jaar oud. Na zijn opleiding aan de Yale en Harvard universi teiten begon Lovette zijn loopbaan als klerk bij de Nationale Handelsbank te New York. Later werd hij deelge noot van Brown Brothers Harriman en Co. Van 1940 tot 1941 was hij spe ciaal assistent van de minister van oorlog en daarna tot 1945 assistent- taatssecretaris voor de luchtmacht. Van 1947 tot 1949 vervulde hij de funê- tie van onderminister van buitenlandse zaken. Toen Marshall van het departe ment van buitenlandse zaken naar dat van defensie verhuisde, nam hij zijn intieme vriend mee. Op 28 September 1950 volgde Lovett Stephan T. Early op. Drie Griekse ministers vragen ontslag Drie Griekse ministers, die bij de verkiezingen zijn verslagen, namelijk Zervas, van openbare diensten, Tsat- sos, van wederopbouw en Politis, van buitenlandse zaken, hebben Woensdag een verzoek om ontslag ingediend bij minister-president Venizelos. Venizelos heeft hun echter verzocht hun ambt uit te blijven oefenen totdat het gehele kabinet aftreedt, hetgeen na de vorming van de nieuwe kamers zal geschieden. Kind door zakken graan bedolven en gedood Te Zevenbergschehoek is een vier jarig zoontje van de familie Van T. op tragische wijze om het leven gekomen. Hij was in de schuur van zijn groot vader aan het spelen. Daar was een voorraad rogge in zakken opgeslagen Hij heeft een van de zakken openge peuterd, waardoor deze leegliep. Twee andere zijn daardoor gaan schuiven en op het kind terechtgekomen. Zo vond men het pas een half uur later. Het kind was toen reeds stervende en me dische hulp mocht niet meer baten. Overwinning werd in tiende ronde geforceerd (Vervolg van pag. 1) IN een hard gevecht, dat gedurende negen ronden vrijwel gelijk op ging, heeft Sugar Ray Robinson zich ten slotte de meerdere van de Britse titelhouder Randy Turpin getoond. In de tiende ronde namelijk is hij er in geslaagd, de Brit in de touwen te drijven en hem daar genadeloos af te straffen, zodat de arbiter ten slotte een eind aan de strijd moest maken. Toen wankelde Turpin naar zijn hoek, met glazige ogen, volkomen hulpeloos en versuft. Zestigduizend mensen hadden deze worsteling tussen twee grote rivalen bijgewoond en hen bij de aanvang van het gevecht met daverend enthousiasme begroet. DOBINSON nam in de eerste ronde al dadelijk het initiatief, maar Tur pin kwam onmiddellijk terug en vuur de twee harde linksen op het hoofd van de Amerikaan af. Herhaaldelijk wisselden beide boksers op een hevige wijze slagen uit, zonder dat er van een overwicht van een van beiden kon worden gesproken. In de tweede ronde werd dat even anders. Weliswaar gaf Turpin de kleurling uitstekend partij, maar hij moest op zeker moment een harde stoot op zijn kaak incasseren die hem even deed wankelen. In de derde ronde herwon hij echter het initiatief hetgeen hem op zeker moment op een harde rechtse op het gelaat kwam te staan. Weer diende hij goed van repliek. Ook in de vierde ronde ging de strijd vrij gelijk op. Daarna verminderde het tempo iets. Turpin was nu meer in de aanval maar moest op zeker moment retireren. Even kreeg men de indruk, dat Turpin hink te, maar hij herstelde zich. Echter moest hij daarna het initiatief aan Ro binson laten. De beslissing Beide mannen stonden in de zevende ronde in dodelijke ernst tegenover el- Niet alleen op papier Onder de codenaam „counterthrust" (tegenstoot) beginnen Vrijdag in de Britse zone van Duitsland de grootste landmanoeuvres, die ooit in vredestijd zijn gehouden. Omvangrijke legeronderdelen van zeven landen, waaronder ook Nederland, zullen in de Duitse laagvlakte tussen Elbe en Weser, die van ouds her de invalsweg is geweest van het Oosten naar West-Europa, tezamen wor den gebracht om zich ruim een week te oefenen in het opvangen en keren van een eventuele aanval uit het Oosten. Aan deze manoeuvre wordt 'n grote militair-politieke betekenis toegekend. Het blijkt immers, dat thans de basis voor het Noordatlantisch leger is ge legd Weliswaar is dit NATO-leger nog slechts bescheiden in omvang en kracht het vormt een derde gedeel te van het huidige totale aantal ge vechtsklare divisies in West-Europa, maar het begin is er. Op „Counter thrust" volgt een grote legeroefening in de Franse zone, die samenvalt met de drie-daagse luchtmachtoefening „Cirrus'. In October worden nog ma noeuvres in de Amerikaanse zone ge houden. Zij alle tonen, dat er niet al leen een papieren, maar ook een daad werkelijk verdedigingsplan voor het Westen gereed ligt. RANDOLPH TURPIN kaar. Veel bijzonders gebeurde er ech ter in deze en de volgende ronde niet. De beide boksers geraakten echter ver moeid en Robinsons werkbrauw lag open. Hij besloot toen blijkbaar, het gevecht te forceren. Onverwacht gaf hij een ontzettend felle stoot op de kaak van de titelhouder, die nu even zijn concentratie kwijt was. Dit was voor ae Amerikaan het moment, om door te tasten. Een roffel van zware slagen daalde op het lichaam van Turpin neer, die met glazige ogen en knikkende knieën de slagen onderging. Onmiddel lijk daarop daalde een zware rechtse op de kaak van Turpin neer. Deze ging tegen de mat en de scheidsrechter tel de tot negen. De Brit stond op, maar waggelde op zijn benen. Robinson sloeg hem in de touwen en hamerde mee dogenloos zijn rechtsen en linksen op bet gelaat van de wereldkampioen. Dertig seconden lang hield Turpin deze afstraffing vol. Toen maakte scheids rechter Goldstein een eind aan het ge vecht. Sugar Ray Robinson was wereld kampioen in het middengewicht ge worden. Hij had bewezen, zijn les van verleden jaar goed te hebben geleerd en een antwoord te hebben gevonden op de aparte stijl van de Brit. Zijn sla gen waren harder geworden en zijn reacties bliksemsnel. Deze factoren heb ben hem de overwinning bezorgd. Randy Turpin „Ik had nog een kans De beslissing van scheidsrechter Ruby Goldstein om Ray Sugar Robinson in de tiende ronde tot winnaar te verklaren, werd door Randolph Turpin na afloop van het gevecht sterk aangevochten. Turpin motiveerde het aldus: Ro binson was in die tiende ronde zeer vermoeid. Indien het gevecht niet was gestopt, zou ik zeker een kan op de overwinning hebben gehad". .Jnderdaad was ik een beetje duizelig", gaf Turpin toe, „maar ik 'wist dat het einde van de ronde naderde en ik stond stevig op mijn voeten". Ray Robinson verklaarde op rustige wijze, maar met een ver moeide stem: „Toen mijn oog opengeslagen was, had ik slechts één keuze, doorgaan of verliezen. Ik mocht geen risico lopen dat de scheidsrechter het gevecht zou moeten taken wegens die blessure aan mijn wenkbrauw". Boksdeskundigen waren van oordeel, dat de scheidsrechter een juiste beslissing had genomen. Na afloop van de wedstrijd werd aan Ray Sugar Robinson de vraag gesteld of hij accoord zou gaan met een derde gevecht. „Na tuurlijk", zei de nieuwe wereld kampioen, „zal ik nog eens tegen Randolph Turpin uitkomen". De twaalf sterkste biljartspelers uit Frankrijk, Belgie en Nederland (vier van ieder land) zijn in Krasnapolsky te Amsterdam begonnen aan de drielan- denwedstrijd (internationaal invitatie, tornooi), waarmede de Nederlandse Biljartbond, na het grote nationale ,|u- bileumtornooi van de vorige week, zijn 40-jarig bestaan viert. De uitslagen van de eerste partijen in het anker-kader 47/2 luiden: v. d. Pol (Ned.) 400 25 16.00 114 Delforge (Fr.) 157 25 6.28 51 Van Hassel (Belg) 400 48 8.69 83 De Ruyten (Ned.) 260 48 5.65 85 Lagache (Fr.) 50 74 0.675 7 Sweering (Ned.) 44 74 0.594 6 Vingerhoedt (Belg.) 50 71 0.704 5 Dr. Kok (Ned.) 34 71 0.478 7 De stand na de eerste dag van het drielandentourn-ooi luidt: 1. België 4 matchpunten uit 2 partijen; 2. Frankrijk ■- matchpunten uit 2 par tijen; 3. Nederland 2 matchpunten uit 4 partijen. Blower over het Kanaal De terugtocht mislukte De Brit Tom Blower, die Dinsdag te St. Margarets Bay was gestart voor 'n Kanaalzwemtocht naar Frankrijk en terug, bereikte na 18 uur en 42 min. Woensdagmorgen Calais. Na een half uur rust aanvaardde Blower de terug tocht, doch na vijf uur te hebben ge zwommen moest hij met een pijnlijke schouder de strijd tegen de steeds ru wer wordende zee opgeven. Slijkhuis tegen Schade te Berlijn Naar het ANP verneemt zal Slijkhuis Zondag te Berlijn tijdens internatio nale wedstrijden uitkomen. Het is nog met zeker op welk nummer onze land genoot zal starten, doch in elk geval zal het op de lange afstand. 3000 of 5000 meter, zijn, Slijkhuis verwacht op deze wedstrijden de sterke Duitse loper Schade te ontmoeten.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5