Alkmaar in 't teken van landbouw en veeteelt 3 jonge Dam 3 Kamer ILCKMANN Siad en Land DAW promoveert na 13-0 zege Fraude bij duiven sport Procesverbaal van controleur liet veel te wensen over GROTE LAPPENMARKT passende betrekk Zit-Siaapkan gedeelte van won gem. zit-slaapkai Een vreedzame sirijd om prijzen voor de beste producten Hartelijk welkom in de stad der victorie Een prachtig succes E. H. HOFSTEDE f 97." f I89.00 Postduivennieuws AGENDA VROOM k Nationale reclasseringsdag serveerster CAFETARIATC Ooijevaa DINSDAG 25 SEPTEMBER 1951 Siad en land demonstreren hun nauwe verbondenheid Alkmaar is een centrumplaats en dat betekent allereerst, dat het met onzicht bare banden aan een brede kring van buitengemeenten is verbonden. Hier kan inderdaad van een nauwe verbintenis tussen stad en platteland worden gesproken. Alkmaar is als 't ware de moeder, die een kring van grote, aantrekkelijke dochters om zich heen geschaard ziet en met deze voortdurend overleg pleegt om voor allen het haste te kunnen bereiken. Daarvan getuigen de vele Alkmaarse diensten, waarvan ook de buitengemeenten profiteren, kost bare diensten, die men elders slechts met zeer grote uitgaven en dan nog altijd in betrekkelijk klein verband zou kunnen betalen. De Alkmaarse brandweer staat, desgewenst, ter beschikking van andere gemeenten, dc vlees keuringen worden door Alkmaar uitgevoerd, het bouw- en woningtoezicht wordt dienstbaar gesteld voor alle omliggende gemeenten, die daarvan willen profiteren. ItdAAR DE VERBINDING VAN Alk maar met de land- en tuinbouw en vanzelfsprekend ook met de zuivel, is van nog veel grotere betekenis. De Alkmaarse kaasmarkt kon alleen be staan door de grote aanvoeren van buiten, onze wekelijkse markten trek ken een brede schare belanghebbenden en belangstellenden uit de gehele kop van Noord-Holland en dat het Land- bouwhuis in Alkmaar gevestigd is, mag wel als bewijs gelden, dat deze gemeente terecht tot het centrum van een welvarende streek voor landbouw, tuinbouw en veeteelt wordt gerekend niE GROTE VERBONDENHEID tus- sen Alkmaar en het platteland komt nooit sterker naar voren dan op de jaarlijkse Landbouwdag, die langza merhand een traditie is geworden. wïaanden lang zien tal van landbou wers en veehouders naar die bijzon dere dag uit, want dan zullen zij kun nen tonen wat zij waard zijn, dan zal er in een vriendschappelijke wedstrijd om het beste product en het mooiste vee worden gestreden. Kijk maar eens naar de overgrote collecties groot en klein vee, die hier jaarlijks op de Landbouwdag worden aangevoerd. Het mooiste en het beste wat ons land op dit gebied kan leve ren is op onze straten en pleinen aan gevoerd en voor de juryleden is dit altijd een dag van grote bekommernis, omdat het bij zoveel goeds en schoons steeds moeilijker wordt de prijzen naar billijkheid toe te kennen. Wat de kop van Noord-Holland en in het bijzonder de brede land- en tuinbouwstreek rondom onze gemeente op dit gebied kan presteren is van zó grote bekend heid en betekenis geworden, dat be- hebben wij met onze grote collectie brillen, want een ieder vindt bij ons de bril die mooi staat. Wij verkopen niet een bril, maar zoeken er een uit die voor U het beste is. Laat U in Uw keuze gerust door ons raden. Wij hebben voor ieder gelaat de bril die staat. Langestraat 61, Alkmaar (Advertentie, Ins. Med.) langstellenden uit ons gehele land er jaarlijks naar komen kijken. gTAD EN LAND REIKEN elkaar hier in alle opzichten al; hand. Nooit sterker dan op een landbouwdag be speurt men welke onverbreekbare banden Alkmaar aan zijn buurgemeen ten hebben verbonden. De plattelandsbevolking komt bij duizenden naar de stad. Mannen en vrouwen in feestelijke kledij, want het is in alle opzichten feest voor deze nijvere werkers. Zij ontmoeten er hun kennissen uit andere gemeenten op het tentoonstellingsterrein en in de dicht bevolkte straten. Het is feest voor de plattelandsbevolking en bij honderden gaan zij keurend langs het vee en ver gelijken in stilte alles wat daar staat met wat zij zelf hebben ingezonden. Zullen zij dit jaar weer een prijs behalen? De kans is groot, want niet alleen het gemeentebestuur maar tal van or ganisaties hebben in ruime mate voor pnijzen gezorgd. Er zijn er dit jaar niet minder dan zestig waaronder twee gouden medailles. QP DE MARKTTERREINEN EN straten, waar het vee geëxposeerd wordt, is de belangstelling natuurlijk het grootst, maar ook de tent op het Doelenveld trekt duizêJiRen bezoekers. Vroeger was het de Korenbeurs, maar die is sedert enige jaren bij particu lieren in gebruik en ook de beroem de tentoonstelling van kippen en ko- ijnen is niet geheel volledig, omdat het eierleggende gedeelte daarvan we gens psêudo-vogelpest verstek moest laten gaan. Maar dat alles neemt niet weg. dat er voor de expositie in de tent op het Doelenveld zóveel aanmeldingen wa ren, dat lang niet iedereen een plaatsje heeft kunnen krijgen. J)E ALKMAARSE MIDDENSTAND heeft terecht begrepen, dat de dag van de landbouwtentoonstelling ook voor de winkeliers zeer belangrijk is. Vandaar dal de winkelweek met die expositie samenvalt, vandaar ook, flat tal van bekende middenstanders weer een stand hebben gepacht in de grote tent en daar aan stad en land zullen tonen, wat zij op hun terrein kunnen presteren. Alkmaars handel is ter. zeerste bij de welvaart van onze omge ving betrokken. Alkmaar leeft, wat zijn middenstand betreft, voor een zeer belangrijk deel van de mensen van buiten. En daarbij komt dan morgen nog do grote attractie van de zogenaamde lap- penmarkt. Ze is er nog maar enkele jaren, maar heeft wel bewezen, dat ze bij uitstek past in het kader van deze jaarlijkse expositie. Duizenden zullen weer over de Laat wandelen en vooral de vrouwen zullen gretig van de ge legenheid gebruik maken in de zeer vele tenten en kramen waar textiel- goederen verkrijgbaar zijn, naar een passend koopje te zoeken. Ook deze lappenmarkt is oorzaak, dat zeer velen naar onze gemeente zullen komen, waarvan de middenstand dan op zijn beurt weer kan profiteren. j7N ZO STAAN WE DAN morgen weer voor het grote jaarlijkse ge beuren, dat zo bij uitstek de goede en nauwe verhouding van stad en land demonstreert. Laten we hopen, dat het weer een beetje wil meewerken, dat het herfstzonnetje dit jaar eens extra zal willen schijnen en dat het beeld van de landbouw in Alkmaar weer ais van ouds in alle opzichten fleurig en kleu rig zal zijn. Dan zal het beste gedemonstreerd kunnen worden, dat stad en platteland in alle opzichten op elkaar aangewe zen zijn, dat moeder Alkmaar een gastvrij huis heeft, waarin de grote dochters gaarne zullen verkeren. Er is geen vreedzamer en ook geen nutiger strijd dan die om de erepalm voor het beste wat men heeft kunnen presteren. Land- en tuinbouwers, veehouders uit geheel ons uitgestrekte gewest, komt morgen bij duizenden naar onze in feeststemming verkerende stad en constateert opnieuw, dat men er U met open armen zal ontvangen. WOÜOEREÜ verricht Hilckmann niet. Ieder een kan dat verkopen. Alleen.... Hilckmann DOET 'T. Tracht doorgeweven dames zakdoeken, I A .i. alle kleuren v Cl» Damesmantels 38-44, geheel ge voerd, prima wol, sn Qt\ vlot model .VU „Billijk Man" langtstraat 23, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Kijken is kopen by itiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiyiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiniiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ m KOMT, buitenlui, burgers en boeren, Komt nu naar de Kaasstad en ziet Al 't gene dat u daar getoond wordt Op landbouw- en veeteeltgebied. Het is weer de jaarlijkse feestdag, Die boeren en burgers verbindt, Dus allemaal óp naar het feest, dat Vanavond om zes uur begint. Dat wordt weer reusachtig gezellig Op 't Doelenveld, Hof- en Waagplein, Waar 't puik van de koeien en schapen En knotsen van fokzeugen zijn. Daar toont ook techniek weer haar kunnen ,tEn komt men haast ogen te kort Om alles eens goed te aanschouwen Wat daar wel tentoongesteld wordt. Doch ook voor de damés is 't feest, hoor! Ziet maar wat het Doelenveld biedt, De Winkelweek, en vergeet ook De jaarlijkse lappenmarkt niet. Daar liggen weer snuitjes van truitjes, En snoesjes van bloesjes, hou op! En dotjes van klotjes en hondjes Van bontjes, en alles tip-top! Ja, 't wordt weer de dag van traditie, Die hóórt bij de Gortbuikenstad, Daarom gaan de boeren, boerinnen, Voor dag en dauw morgen op 't pad. De Landbouwtentoonstelling roept u, Komt dus, naar dit jaarlijks festijn, En laten wij hopen, dat Pluvius Ons allen goedgunstig wil zijn! JABSON. 1 Frima kamgaren costuums Costuums naar maat FA H. S. CLOECK klcdermakers Laat 110—112 Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Dank zij een schitterende 130 overwinning op het Amersfoortse DWK zal DAW promoveren naar de tweede klasse van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond. Vrijwel alle spelers, met uitzondering dan van de keeper, slaagden er in het Amers foortse doei te vinden en dit opmer- opmerkelijke succes heeft de DAW- ers ook reeds een zekere bekendheid gegeven bulten onze landsgrenzen Het zevental heeft reeds een uitnodi ging ontvangen naar het buitenland. De vlucht vanaf Duffel met oudé en jonge duiven had geen bijzonder snel verloop door de N.O. wind, waardoor cie duiven er nogal aan moesten „trek ken". Er waren van de Alkmaarse Con courscommissie 719 duiven bij betrok ken. De eerste 40 prijswinnaars waren: 1 P. Beentjes (HK), 2 F. Tromp (Cas), 3 C. Rabeiing (AV), 4 J. Koper (HK), 5 P. Beentjes (HK), 6 R, Middelburg (Hei), 7 A. de Rooy (SiS), 8 F. Tromp (Cas), 9 A. Bakkum (AV), 10 C. Al (AV), 11 C. D. Huiberts (AV), 12 romp (Cas), 13 A. de Rooy (SiS), 14 H. v. Tunen (HK), 15 A. Groen (AV), 16 H. Gooyer (HK), 17 H. Timmer (AV), 18 J. Duineveld (HK), 19 C. Streicher (SiS), 20 C. Nieuwboer (DR), 21 P. Kranenburg (SiS), 22 H. de Jager (SiS), 23 H. Duineveld (HK), 24 C. Ra- beling (AV), 25 P. Beentjes (HK), 26 P. Brouwers (Hei), 27 R. Middelburg (Hei), 28 A. Bakkum (AV), 29 B. Tei leman (SiS), 30 Kaper Termaat (AV) 31 P. Kranenburg (SiS), 32 J. Mannes (Hei), 33 P. Kranenburg (SiS), 34 J. Mannes (Hei), 35 R. H. de Beer (PA), 36 W. Tesselaar (SiS), 37 N. v. d, Ka mer (AV), 38 C. Steeman Jr. (Hei), 39 J. Sassen (DR), 40 G. Vink (AV). De eerste duif bereikte een snelheid van 974.89 meter per minuut. De postduivenvlucht vanaf Vilvoorde waarvoor 549 duiven waren ingemand en met Westenwind waren gelost, had een wat sneller verloop. De eerste duif bereikte toen een snelheid van 1137.77 meter per minuut. De eerste 40 prijs winnaars waren: 1 G. Vink (AV), 2 S. v. d. Meulen (SiS), 3 C. Rabeiing (AV) 4 L. Leertouwer (Hei), 5 A. Bakkum (AV), 6 C. Streicher (SiS), 7 H. Gooijer (HK). 8 P. Beentjes (HK), 9 J. F. Ri- teco (DR), 10 Fr. Tromp (Cas), 11 A. de Block (PA), 12 Fr. Tromp (Cas), 13 Co Al (AV), 14 J. Castricum (HK), 15 J. Dam (HK), 16 A. Bakkum (AV), 17 C. D. Huiberts (AV), 18 H. van Tunen (K>. 19 H. Timmer (AV), 20 A. Bakkum (AV). 21 C. Peperkamp (Cas), 22 A. Metselaar (Cas), 23 Kaper Termaat (AV), 24 C. Mienes (AV), 25 J. Duijn- rneijer (AV), 26 P. Beentjes (HK), 27 J. Kooger (AV), 28 H. de Jager (SiS), 29 C. Rabeiing (AV), 30 Herm. Schip per (AV), 31 Abercrombie (SiS), 32 W. Tesselaar (SiS), 33 P. Beentjes (HK), 34 J. Koper (HK), 35 J. Kuijpers (SiS), 36 J. A. Mannes (Hei), 37 J. de Moei (PA), 38 C. D. Huiberts (AV), 39 J. v. d. Eng (Hei), 40 Abercrombie 'SiS). (Ontleend aan onze ad verten tie-rubriek) Victoria Theater, 8 uur: Strijd zonder genade (18 jaar); Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouwenkooi (18 jaar); Har monie Theater, 8 uur: Verboden huwe lijk (18 jaar); Cinema Amcricain, 8 uur; Muurbloem van het leger (alle leeftijden) Doelenveld, 18 tot 22 u.: Korenbeurs- tentoonstelling. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Strijd zonder genade (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouwenkooi (18 j.) Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Ver boden huwelijk (18 jaar)Cinema Ame- ricain, 2.30 en 8 uur: Muurbloem van het leger (alle leeftijden), Doelenveld, 9 tot 22 uur: Korenbeurs tentoonstelling. HOOG WATER TE BERGEN A AN ZEE Dinsdag 25 Sept. vm 11.23 nm 0.07 j Woensdag 26 Sept. vm 0.10 nni 12.55 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 11.28 12.02 5,28 6.02 Woensdag 12.15 12.59 6.75 6.59 Bestuurslid knoeide met ringnummers Tc Castricum is een ernstig geval van fraude ontdekt bij dc beoefening van de postduivensport, waarbij een Castrioummer knoeide met de nummers van gummiringen en daardoor „win naar" werd van vele prijzen bij wed vluchten. Het was een zekere K., lid van „De Castricurnse Luchtpost", ge lukt enkele malen fraaie resultaten te bereiken op de wedvluchten, georgani seerd door de Ned. Alg. Bond van Post- duivenhouders, afd. A, en in de Alkm Concourscommissie. De rekenaar van de afdeling A, die controle uitoefent of de mogelijkheid van fraude aanwe zig kon zijn, constateerde echter dat er met de gummiringen, die de duiven bij het inkorven omkrijgen, was geknoeid, Het bestuur van afdeling A werd van een en ander op de hoogte gesteld en enkele dagen geleden kreeg men zo veel bewijsmateriaal in handen, dat de heer K. aan de tand kon worden ge voeld. Het bleek dat hij de nummers van de gummiringen verwisselde op de inkorfstaat en de nummers, die op gezonden werden aan de rekenaar, uit zocht en c eze dus in zijn bezit had vóór de duiven waren gearriveerd. Dit kon hij gemakkelijk doen, omdat genoemde K. een vertrouwenspositie in de vereni ging innam en waarschijnlijk de con- tröle door andere bestuursleden niet dermate intensief was, dat deze fraude aan het licht kwam. Het bleek ten minste, dat de bestuursleden van ,.Cas- tricums Luchtpost" zeer verrast waren toen de fraude ontdekt was. De heer K. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Reeds is een gedeelte van de op deze wijze gewonnen poulegelden pl.m f 260 door hem teruggestort. Voor de politierechter Chauffeur weigerde zijn werkboekje af te geven De chauffeur N. P. C. E. uit Alkmaar, die in dienst is van de firma V. D„ stond gistermiddag terecht voor dc po litierechter, aangezien hij geweigerd had de rijkscontroleur voor het verkeer F. W. H. E„ die tevens onbezoldigd rijks veldwachter is, zijn werkboekje en zijn rijbewijs ter inzage te geven, ondanks de herhaalde vordering van de contro leur. Althans zo werd gezegd in het pro ces-verbaal, dat deze laatste had opge maakt. Bij nader inzien bleek echter aan dit proces-verbaal zeer veel te haperen en bleken er vele onjuistheden in voor te komen. Uit de verklaringen van ver- dachte en van getuige J. S. bleek dat de chauffeur de inzage ge weigerd had, aangezien de verbalisant gedreigd had het werkboekje in beslag te zullen nemen, hetgeen niet in het proces-verbaal was vermeld en ook nu door de controleur werd ontkend. Er blekgn nog verscheidene andere steken los te zitten aan het proces-verbaal, en de officier van justitie, mr, J. C. V. Meubelzaak gemoderniseerd De meubelzaak van de firma Warmer in het Ritsevoort heeft door een radi cale uitbreiding en modernisering een ware metamorfose ondergaan. De zaak is niet meer te herkennen. Ten eerste heeft men een gedeelte van 6 bij 4 meter in de winkel 60 cm. lager gelegd, waardoor vanaf de straat een buiten gewoon aardig overzicht van de ameu blementen wordt verkregen. Voorts is de winkel tien meter dieper gebouwd, waardoor hij thans een lengte heeft van 22 meter. Een aardig décor voor het lager gelegen gedeelte van de win kei zijn de pilaren met bogen. De fir ma Warmer verkoopt speciaal meube len en is één van de weinige zaken, die bij haar stoffering een z.g W.-binding gebruikt, hetgeen tot de betere stoffen behoort. De verbouwing was door een der firmanten zelf ontworpen en dat dit zeer in de smaak is gevallen blijkt wel uit de uitlatingen van de bezoekers en uit de talloze bloemstukken. Scheepvaart gestremd door aanleg van de Frieschebrug In verband met de werkzaamheden aan de Friese brug zal het scheep vaartverkeer in het Noordhollands Ka naal op verschillende tijdstippen zijn ge stremd. Van 117 October of zoveel langer als nodig zal blijken is de doorvaart gestremt van 7—9, 10—12, 13—15 en 16—18 uur. De doorvaartbreedte blijft gedurende die tijd tot 12 m beperkt. Van 1729 October, gedurende wel ke periode gebaggerd wórdt, is enig on- onthoud te verwachten. Van 1 November tot 20 November of zoveel langer als nodig zal blijken is de doorvaart beperkt tot een breedte van 8.80 m. Op 1 November zal de scheepvaart tijdelijk voor alle schepen zijn ge stremd. Voor de benoeming van hoofd van de school te Midwoud staat als derde op de voordracht de heer W. van der Gaag uit Alkmaar. MORGÉN WOENSDAG 26 September Onze Magazijnen zijn de gehele dag (van 9-6 uur) GEOPEND. •-./* f- ALKMAAR (Advertentie. Ing. Med.) Zoals wij reeds eerder in ons blad meldden, hebben de samenwerkende reclasseringsinstellingen het voorne men dit jaar wederom de nationale reclasseringsdag te houden. Meer dan ooit is thans noodzakelijk zoveel mo gelijk gelden voor de reclasserings- arbeid bijeen te. brengen. Alle instellingen doen aan deze actie mee.- Ook in onze gemeente is een comité gevormd, dat speciaal met de organisatie van deze dag en de daaraan verbonden collecte is belast. Hierin hebben zitting: N. Ypma, Lan- gestraat 69, voorzitter; J. Koelman, Rozenstraat 28, secretaris; A. J, Vis ser, Westerweg 147, mr. O. R. E. Brunner, Spaansepad 8, Bergen; D. Davelaar, Nieuwlandersingel 49; J. A. Veenhuizen, Rozenstraat 10; kapiteine Sj. Doetjes, Limmerhoek 2; H. Haij- tema Pz., Sterjnstraat 43. Het secretariaat wordt waargeno men door J. Koelman, Rozenstraat 28. Personen, die zich als collectant(e) voor Zaterdag 6 October a.s. wensen beschikbaar te stellen, worden vrien delijk verzocht zich bij het secreta riaat schriftelijk of mondeling aan te melden. Helpt zoveel mogelijk, want ook uw hulp is onontbeerlijk en de opbrengt der collecten moet steeds groter wor den, omdat ook de reclasseringsinstel lingen steeds meer werk moeten ver zetten. Burgerlijke Stand Geboren; Piet A., z. van A. Fok- kema en M. J. van Herwijnen; Afra M„ d. van T. J. van Vegten en E. Slen ters; Catharina E„ d. van P. A. Bak kum en E. Jansen; Jeannette A., d. van P. A. Daalder en M, Split; Nicolaas, z, van R. Doorn en J. Remijnze. Getrouwd: Andries Duin en An na Vukits, Louis H. Leek en Clasina M. Louter. Overleden: Pieter Visser, geh. met G. A. Witbroek, 67 jaar. Johan nes P. Poot, wed. van C. A. A. Mon- tens, 79 jaar. TOT DOCTOR HONORIS CAUSA BENOEMD. De heer J. B. Tielrooy, hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam is honoris causa de titel van doctor in do Ietteren toegekend. De openbare pro motie geschiedt op 22 November ter ge legenheid van de plechtige hervat) ing van de colleges aan deze Universiteit. Meischke, meende in zijp requisitoir dat niet duidelijk was geworden of dé vordering tot inzage wel op de juiste wijze was geschied, weshalve hij vrij spraak eiste. De uitspraak van de po litierechter, mr. R. W. J. C. v. d. Wall- Bake .luidde conform de eis. Zijn lam werkte niet Verdachte N. B. uit Bergen, die op een kwade avond met zijn rijwiel zig- zagsgewijs over de Nieuwesloot reed en bovendien tijdelijk beschikte over de bekende „waterige ogen, wartaal en waggelende gang", weet het slingeren van zijn fiets aan het niet functionne- ren van zijn lamp. Hij wilde echter geen bloedproef ondergaan en stond bovendien bekend als iemand, die zich dikwijls „aan alcoholica te buiten ging". Bij verstek werd hij conform de eis veroordeeld tot honderd gulden subs, veertig dagen. Bloemboilenhandel Verder stond terecht de bloem bollenhandelaar C. de W. uit St. Pan- cras, die op 2 Augustus 1950 de wens geuit had van de bollenkweker M. M. aldaar een partij van ongeveer dertig duizend bloembollen ter waarde van f 476 te willen kopen. Toen hij zeide, over een bepaald gedeelte van de par tij eerst advies te willen vragen aan zijn vader, met wie hij samenwerkte en de volgende dag terugkwam met de mededeling, dat zijn vader er mee ac- coord ging, had M. M., die gistermiddag als getuige optrad, hem volkomen te goeder trouw geacht en de koop werd gesloten. C. de W. liet evenwel met de betaling op zich wachten en toen M. M. zich tot zijn vader wendde, bleek deze j van de transactie niets af te weten. De i off. van justitie eiste 'n gevangenisstraf van zes maanden. Verdachtes raadsman, mr. A. V. M. Leesberg, was van oor deel, dat de zaak in eerste Instantie te vluchtig was behandeld en vroeg in- vrijheidsstelling. Door de politierechter werd de zaak evenwel naar de Meer voudige Kamer verwezen. Meel met een teerlucht De expediteur J. B. uit Schoorl had enkele maanden geleden een haaltje meel afgeleverd bij de bakker H. J. A. M. R„ doch daar dit meel een teerlucht bij zich droeg, waren er moeilijkheden ontstaan. Het gevolg was, dat B. een derde van het meel zou betalen, doch hiermee was de zaak niet afgedaan en bij een volgende ontmoeting had J. B. de bakker een klap gegeven en hem enkele scheldwoorden toegevoegd. De eis van de officier luidde veertig gul den subs, twintig dagen. De politie rechter veroordeelde verdachte tot der tig gulden subs, achttien dagen. Nachtelijke scheldpartij S. J. P. uit Harenkarspel en F. G. uit Heerhugowaard ontkenden, dat zij de familie D. beledigende woorden hadden toegeroepen, doch gaven later toch toe, 'dat het mogelijk was, dat zij meer ge zegd hadden dan oirbaar was Hun her innering was dienaangaande even wel wat wazig. Na een bezoek aan een dansgelegenheid hadden zij zich 's nachts in niet geheel nuchte re staat naar het huis van de familie D. begeven, daar een ruit ingeworpen en de gewraakte woorden uitgeroepen. De twaalfjarige Cornelis was er wak ker van geworden, maar had alleen de woorden „hufter" en „lafaard" ver staan. De officier eiste f 25 boete of tien dagen, waarna de politierechter het tweetal tot f 20 subs, twaalf dagen veroordeelde. Openbare dronkenschap L. A. D. uit Koedijk had in de ge meente Borgen onder invloed van sterke drank een rijwiel bestuurd. De arts verklaarde, dat verdachte sterk onder de invloed verkeerde, hoewel het weinig merkbaar was. Verd. werd conform de eis veroordeeld tot 100 of 40 dagen. J. B. uit Limmen had zich ook te goed gedaan aan sterke drank. Dit had tot resultaat, dat hij slingerend over de weg fietste en het verkeer in ge vaar bracht. Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot f100 of 30 dagen. Voor T. N. N. uit Arnhem was de situatie enigszins anders. Deze ver dachte was 's morgens om vier uur uit Arnhem vertrokken om zijn vader in het ziekenhuis te Alkmaar op te zoeken. Na deze tocht van 130 km had hij hier enige glazen bier gedronken, waardoor hij niet geheel recht meer op zijn rijwiel zat. De zware tocht, die verdachte achter de rug had, wilde de officier van Justitie in aanmerking nemen en daarom eiste hij f50 of 25 dagen. Het vonnis luidde f 40 of 20 dagen. In Sphoorl was een burentwist ge weest tussen de gezusters J. D, en N. D. en zekere S., waarbij de gezusters beledigende woorden zouden hebben geuit. Beiden werden hiervoor veroor deeld tot ƒ8 of 4 dagen. Wijding in de oud-katholieke kerk De kort geleden gestichte nieuwe Oud-Katholieke parochie van St. Lau- rentius te Alkmaar heeft in bezit ge kregen een groot herenhuis aan de Em- mastraat, aldaar. Dit pand is zodanig verbouwd, dat in de parterre een kapel kon worden in gericht ten dienste van de jonge ge meente. Deze Oud-Katholieke kapel zal Dins dag 19 October door de bisschop, van Haarlem, mgr. J. van der Oord, worden gewijd. PERSONALIA De heer C. Kostelijk, alhier, komt als no. 1 voor op de voordracht van B. en W. van Zaandam voor benoeming van leraar in het Nederlands aan de Han delsavondschool te Zaandam. K. KUIPERS—KLX. J. J. KUIPERS geven met blijdschap 1 nis van de geboorte een dochter LIESBERT ANNA MART JE. Sorong Nw. Guinea. 20 Sept. '51. 27 September 1951 onze lieve Opa en Oma H. K. J. DE HAAN en J. J. DE HAAN— BAKK Marktstraa 36 jaar gehuwd. Dat zij nog lang spaard mogen blijven P wens van hun liefhebbe kleinkinderen GERARD en HER< DE BOER. Bogor - Indon Gevraagd ZELFSTANDIG MEIS voor d. en n. Aanmel na 5 uur. Mevrouw VAN SCHé Frlncesselaan 7, Bergen Gevraagd NET MEISJE voor lichte kantoorw zaamheden. Brieven onder no. A bureau van dit blad. gevraagd voor loten koop van de Federatie V.V.V.'s op 3 Oct. te Le en 8 Oct. te Alkmaar. Aanmelden Donderdag van 13 uur,; Waa bouw, Alkmaar. Voor direct gevraagd DAGMEISJE. TOM DE MUNK, Juli straat 31. Gevr. in Rustoord der Luth. Gem. Westerh park, Haarlem ASS. IN DE HUIS en HULP IN DE HU,( (v. kamerwerk en ning). Intern. Prei werkkr. enpr. verzorg Br. aan de directrice. Gevraagd: een Langestraat- 42 Wegens vertrek zoe voor mijn juffr. i.d. in staat zelfst. hui: voeren en prima lt. en werken, tegen 1 Oct. a.s. een R. A. NOTTELMAN p.a. Fa. Lienes Langestraat 43. Rijksambtenaar zoekt met volledig penei» Brieven met prijsop onder no. A 149 b. v, Nette jongeman* Ut. ZOEKT KOSTHUI! bij dame alleen. Br. A 148 bureau van dit Gezocht in Alkmaai Heiloo, door Ingenleu zin: man, vrouw dochters met gebruik van en douche. Br. one A 151 bureau van dit Gezocht tegen 1 No\ door mijn bedrljfsleide bevattende zitkamer slaapkamers met keub gebruik van keuken stoffeerd of niet). Aanbiedingen aan BOOM, v. Foreestla Alkmaar. Dame zoekt met gebruik van maaltijd. Brieven onder no bureau van dit blad f Avada- Victoria Het metst geperfecti neerde Hulpmotorrlj* met teleicoop voarvi Nog uit voorraad leverbaar Ridderstraat

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2