LAATSTE NIEUWS fris geurend WiM Schoorl St. Pancras Heer-Hugowaard De Rijp DREO—ODIZ 3—1 Stompetoren Egmond a.d. Hoef Beemster Toezegging van beroep Ursem Auto met 15 ton kaas te water Engeland protesteert Ook wol en zijde worden schoner, Heunger in '4 milde sop van WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1951 VERVOLG STADSNIEUWS Nieuw bedrijf geopend Hedenmiddag werd in de Hekeisiraat een zaak geopend voor de verhuur van glas- en aardewerk, tafels en stoelen, tafelzilver en wat meer benodigd is voor bruiloften en andere feestelijkhe den. De heer J. Oud voerde dit bedrijf reeds lange tijd in een pakhuis, doch toen het pand Hekelstraat 4 vrij kwam nam hij daar zijn intrek, na deze ruim te eerst tot aardige winkel omgebouwd te hebben. Dit bedrijf biedt in onze stad een goede bestaansmogelijkheid. Behalve voor diverse feestelijkheden verhuurt de heer Oud zijn artikelen ook wel aan café's of restaurants, die onverwacht een groot gezelschap krij gen. Nog onlangs heeft de heer Oud een nieuwe partij spijkerloze stoelen aangekocht en zo wordt een bedrijf op gebouwd. dat enig is in onze stad en dat werkelijk in een bestaande behoefte voorziet. Alkmaarder vergisfe zich Voor het Amsterdamse Hof stond Dinsdagmiddag in hoger beroep terecht de 50-jarige H. J. G. uit Alkmaar. Ver dachte was tot een boete van f 100 of 40 dagen hechtenis veroordeeld, omdat hij zoals de tenlastelegging zei: als be- gtuurder van een rijwiel over een weg reed, terwijl hij verkeerde onder de Invloed van sterke drank. Verdachte vertelde, dat hij nimmer dronk. Hij had een feestje bijgewoond en daar had hij zich laten gaan, want, zei hij: „Ik heb misschien tien, maar misschien ook vijftig borrels gedron ken". De procureur-generaal mr Hoef- felman achtte het een ernstig feit, want verdachte had ongelukken kun nen veroorzaken. Maar omdat G. gun stig bekend staat, wilde hij volstaan met een boete van f 50 of 20 dagen hechtenis. Aanrijding door onvoorzichtigheid Gisteravond vond tengevolge van on voorzichtigheid van een autobestuurder op de Kennemerstraatweg een aan rijding plaats tussen een auto en mo tor. De motorrijder reed in de richting Heiloo, toen ter hoogte van café Koe- kebier, plotseling een autobestuurder vanaf de parkeerstrook weg reed zon der op het verkeer te letten, waardoor de motorrijder tegen de wagen botste. Hij liep hierbij een spierverrekking op aan zijn linker arm, schaafwonden en verwondingen aan de vingers. Dr. Lou- rens verleende de eerste hulp. De mo tor werd ernstig beschadigd en de auto kreeg schade aan het linker spat- scherm. Benoeming heemraden Bij Koninklijk besluit zijn ingaande 1 Januari 1952 benoemd tot hoogheem raden van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier de he ren W. Dirkmaat Jzn. te Alkmaar en P. Blaauboer te Barsingerhorn. Kerkconcerï Donderdagavond om 8 uur wordt in de Grote Kerk een concert gegeven uitgaande van de ring Noord-Holland van de Kon. Bond van Christelijke zang- en oratariumverenigingen in Ne derland. GESLAAGDEN Bij het gisteravond gehouden examen voor kraamverpleging slaagden de vol gende candidaten: Eerw. zuster Appe- lonia en de zusters E. Snellenberg, D. Tamis en A. Willers, allen uit het St. EUsabethzieken.hu is te Alkmaar. BALLONNETJE MAAKTE GROTE LUCHTREIS. Bij het feest van het vernieuwde Stationsplein op 24 Augustus zijn door schoolkinderen ballonnetjes opgelaten waar van, naar thans blijkt, er een sn Noorwegen is terecht gekomen. VRIJSPRAAK IN HOGER BEROEP Het Gerechtshof te Amsterdam heeft C. D., alhier, in hoger beroep vrijge sproken van het veroorzaken van een aanrijding, waarbij enkele personen ernstig letsel opliepen. Aan de Duits-Tjechische grens werden gisteren de beide Tjechi- sche soldaten, Krahnlec en Hrazsky, die als passagiers in de D-trein zaten die naar West-Duits land was gereden, onder Ameri kaanse bewaking 'weer naar Tje- ehoslowakije teruggestuurd. Op het strand en boulevard te Scheveningen is men druk bezig om de strop die het seizoen 1951 voor velen is geweest op te ruimen, met de hoop op een beter seizoen in het komende jaar. De badstoelen gaan hun winterslaap tegemoet. Bevolking wordt in Nov. doorgelicht Maandagavond kwamen de EHBO- leden, het bestuur van het Witte Kruis en het bestuur van Gezinszorg in het gemeentehuis bijeen, ter voor bereiding van het bevolkingsonder zoek op t.b.c. Alle gezinnen zullen worden bezocht, door iemand die ter dege kennis van zaken heeft. Waar schijnlijk nergens zal het belang van dit onderzoek naar voren behoeven te worden gebracht. De schoolkinderen zullen in klasseverband worden onder zocht, terwijl invaliden en ouden van dagen, die zelf niet naar de keuring kunnen komen, met een auto van huis zullen worden gehaald. De doorlich ting zal plaats vinden tussen 5 en 12 November in de zaal van de heer Bouwstra. De kosten van dit onderzoek be dragen 1.05 per persoon. Voor de kinderen zijn reeds acties begonnen om dit geld in gedeelten bij elkaar te brengen. Alle hoofden der scholen zijn hieromtrent ingelicht. Voor diegenen die buiten de ge meente werken en in de onmogelijk heid verkeren over dag voor het door lichtingsapparaat te verschijnen zal een avond beschikbaar worden gehou den. Dit geldt slechts voor de hoogst noodzakelijke gevallen. WiH-ekoolbouwers trekken ten strijde De wittekoolbouwers van Sint Pan cras laten zich niet onbetuigd. Zij stellen alles in het werk om meer waardering te verkrijgen voor hun producten. Maandagavond werd op verzoek van veertig wittekoolbouwers wederom een vergadering gehouden door de gecombineerde tuinbouwbestu- ren. De vergadering was goed be zocht en stond onder leiding van de heer Jac. de Vries die de gang van zaken uiteen zette en mededeelde wat op de bestuursvergaering van de LGC was besproken. Verschillende perso nen wilden de veilingen voor witte kool een week «luiten en een actie voeren voor 5.per 100 kg. Er zal aan het veilingbestuur worden ver zocht de veiling stop te zetten en de andere veilingen te bewegen dit ook te doen. Ook zal aan alle verenigin gen in de omtrek worden verzocht een gezamenlijke vergadering te houden a.s. Zaterdag in Concordia te Noord- Scharwoude. „Bouw mee" De bazar ten bate van de stichting van een Jeugdcentrum werd Maandag avond met een bont programma be sloten. Drie plaatselijke verenigingen ver leenden aan deze avond geheel be langeloos hun medewerking. Als eerste trad voor het voetlicht de accordeonvereniging „Vita Accordeo- nistica", welke een drietal nummers ten gehore bracht. De uitvoering van het bekende „Traumideale" van J. Pucik kon ons maar matig bekoren. Met een goede vertolking van de Flo- rentiner Marsch bewees „Vita" echter weer ten volle haar technisch kunnen. Hierna was het de beurt aan de zangvereniging „Ons Genoegen" welke o.a. „Lentezang" van B. Diamant en „Daar is een lied" van Bonset op lof waardige wijze ten gehore bracht. De muziekvereniging „HUGO" be sloot het optreden met pittige mars muziek. Het talrijke publiek, dat het ge- bodene zeer op prijs stelde, heeft zich hierna nog ten volle kunnen amu seren, terwijl ook de danslustigen hun hart konden ophalen onder leiding van „De Favorieten". Ook de diverse attracties vonden gre tig aftrek: o.a het Rad van Avontuur, de schiettent en de wafelbakkerij, ter wijl madame Vérité als helderziende en monsieur Sicura als gewichtsschat- ter zich in een grote belangstelling mochten verheugen. Te 10.30 uur had de trekking plaats van de grote verloting, ten overstaan van notaris mr. H. de Boer. Een en ander was aanleiding dat de stemming er tot het einde toe in bleef. Ook het verloop van de beide vorige dagên werd bevredigend genoemd. Het publiek, zich bewust van het moooie doel dat hier werd nagestreefd, heeft hiertoe het ziine bijgedragen. Het stichtingscomité, de organisa toren en medewerkers kunnen terug zien op een goed geslaagd experiment. De eerste thuiswedstrijd van DREO is een overwinning voor de onze gewor den. Door hard werken is dit resultaat bereikt. ODIZ speelde technisch beter, maar de afwerking was bepaald slepht. Ook trof men dc achterhoede van DREO in goede vorm. Wat de backs passeerde vond bij keeper Berkhout geen genade. DREO trapte af en nam direct het ini tiatief. Ook de ODIZ-achterhoede had er goed het oog in en retourneerde vele ballen. ODIZ nam door een ver schot de leiding. In dezelfde minuut bracht Verdonk de stand weer op gelijke voet. Nog vóór de rust maakt v. d. Gragt er 2-1 van. Er werd hard gewerkt door de DREO-jongens. Ook na de rust was er weer een flink aanpakkend DREO en een technisch beter spelend ODIZ. De laatste kreeg nog enige behoorlijke kansen, doch ze werden teniet gedaan door de DREO-achterhoede. Na 20 mi nuten bracht J. Verdonk, uit een prach tige aanval, de stand op 3-1. ODIZ deed nog verwoede pogingen om .e achterstand in te halen, doch zij slaag de hierin niet. Het tweede kwam met een 5-2 over winning thuis. Het derde ging tenonder in St. Pancras met 2-1. POSTDUIVENNIEUWS Zondag vlogen de duiven van do le den van de postduivenvereniging „De Reisduif" vanuit Mons (België), een afstand van 242 km. De aankomst van de duiven lag ver uit elkaar vanwege het slechte weer. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: 1-4 J. Spekken, 2-5-9-15 en overduif J. Sassen, 3 S. Knip, 6-8-14 P. Riteco, 7 J. Konijn, 10-13 S. Haas, 11-16 A. Dotjes en 12 G. Klinkhamer. Verwoede strijd tussen dameshandbalelubs Het eerste elftal van de dameshand bal heeft Zondag een onverdiende ne derlaag geleden tegen SDL. Beide par tijen wogen tegen elkaar op, waarbij SSV vóór de rust sterker was. Deze meerderheid drukte het uit in drie goe de doelpunten, waartegen SDL slechts één punt wist te plaatsen uit een straf- worp. Na de hervatting kwam SDL geducht opzetten en wist na twintig minuten spelen de stand gelijk te maken. Na dien werd er verwoed om de overwin ning gevochten, waarbij SDL de geiuk- ke was door in de laatste minuut nog éénmaal te doelpunten. Een gelijkspel had echter de verhouding beter weer gegeven. Klap van twintig gulden De 35-jarige fabrieksarbeider C. B. uit Egmond a. d. Hoef hoorde Dinsdag middag in hoger beroep een boete van twintig gulden of 12 dagen tegen zich eisen voor een klap, die hij een zeven tienjarige jongen had gegeven. Deze jongeling speelde en voetbalde ondanks waarschuwingen op verdachtes land. De hieruit voortvloeiende woordenwis seling werd gevolgd door de bewuste klap. De procureur-generaal van het Amsterdamse Gerechtshof, mr Hoeffel- man, vond geen termen aanwezig een geringere straf te eisen dan verdachte door de Alkmaarse politierechter was opgelegd. De Ned. Herv. Gemeente hier ter plaatse heeft een toezegging van beroep uitgebracht op ds. J. M. de Jong te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrik, z. v. A. M. Baren- dregt en G. E. Jimmink; Jacobus N„ z. v. C. A. Groot en M. C. Kuijs; Maria W„ d. v. E. F. de Koning en G. M. Tim mer; Dick P., z. v. P. Molenaar en D. Ubbels. Ondertrouwd: Jan Bakker en Douw- tje Boomsma. Overleden: Dirk Hogetoorn, 76 jaar, echtgen. van G. Wijhenke; Trijntje Duij- vis, 74 jaar, wed. van J. Groot. VISSERIJBERICHT URK, 25 Sept. Door 70 vaartuigen werd aangevoerd: 8024 pond kuilpaling prijs 0.780.93; 628 pond snoekbaars 0 660.70; 79 pond rode baars 0.630.66 per pond; 626 bak nest, 2.73 per bak. MARKTBERICHTEN LANG. GROENTENCENTR., 26 Sept. 3000 kg Aardappelen 99.10, Blauwe Eigenh. 8.40; 30000 kg Rode kool A 6.50—10.80. B 3—5.90: 9000 kg Gele kool A 4.50—7.60. B 5—5 60-, 4000 kg Groene kool 11.30—14.10; 200.000 kg Witte kool 44.10: 6000 kg Uien 16.5020.60. grove 15.80—16.60, nep 19.60—26.50; 5000 kg Bieten A 8.8010.40; 800 kg Peen B 6.90—7, C 9.10—9.60: 200 kg Tomaten A 23—25; 8000 kg Slabonen 33.30—49.10; 10.000 stuks Bloemkool BI 2837.30 en BII 15.30—24.50. Doorgedraaid 100.000 kg Witte kool. NOORDERMARKTBOND. 7500 kg Eerstelingen 9, Eigenh. 7.60 blauwe Eigenh. 7.407 90- Meerlanders 7.70 8.20; Alpha's 7.70, Bevelanders 9.10, Koopmans blauwe 8.40, grove aaraap- pelen 7.508; 4800 kg. peen B 10.20 11.10, peen C 11.10—11.20; 3500 kg uien 15.3017.40, grove 14.6015.60. drielin gen 1518, nep 25; 11000 kg rode kool 4.6013.40; 5000 kg gele kool 4—7.90; 140.000 kg witte kool 4; 14000 kg sla- bonen 3350, slabonen II 2836, afw. 2328; doorgedraaid 48000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 26 Sept. 1951. 1900 kg Aardappelen: Eigenheimers 9; 7500 kg Rode kool: A 5.6010.30 en B 3.30 4.90; 106500 kg Witte kool 4—4.10; 5000 kg Slabonen 3255; 2400 kg Bieten 4.20 —8.60. GRONINGEN, 25 Sept. Kalf- en melkkoeien le soort f 925f 975. 2e soort f 850f 900, 3e soort f 650 f 775, kalfvaarzen f 825f 925, f 625— f 750, najaarskaiveren koeien f 800 f 900, f 675—f 725, vare koeien f 600— f 675, f 475—f 525, stieren f 2.25—f 2.33, f 1.80f 2.10 per kg slachtgewicht, kal veren en pinken f 175f 550, slachtvee f 2.40—f 24.5, f 2.15—f 1.25, 1.70—f 2 per kg slachtgewicht, melkschapen f 75— f 100. Vette lammeren f 80f 90, vette schapen f 100f '125, loopvarkens f 50 f 85, biggen f 38f 44, vette varkens f 2.08—f 2.12, f 1.70—f 1.96 per kg le vend gewicht, zouters f 1.88f 1.93 per kg levend gewicht. Aanvoer: 901 run deren, 249 kalveren, 413 schapen, 402 varkens, 500 ziggen, geen paarden, 27 bokken en geiten totaal 2492. OPPERDOES. 25 September 1951 Ronde Biet I 7.80—8.40, II 6.10—6.50; Dubb. bonen AB 4045 en B 36—40; Gr. kool 10.40—10.70; Gele kool 7.50— 9.40. Meeldiefsfal in hoger beroep Bij verstek eiste de procureur-gene raal mr. Hoeffelman gistermiddag een maand hechtenis tegen N. W. uit Ur sem, die wegens de diefstal van veertig kilo meel in hoger beroep terecht moest staan. Verdachte was door de Alk maarse politierechter ook tot een maand veroordeeld. Uitspraak over veertien dagen. Ongeluk te Assendelit Gistermorgen is een auto van de (a Schots uit Krommenie geladen met 15 ton kaas nabij de oude Dorpsschool te Assendelft in het water gereden. Het ongeluk gebeurde doornat de as van de zware wagen brak met als ge volg, dat de chauffeur Van D., de macht over het stuur kwijt raakte en dwars door een brugleuning reed. De auto kantelde en verdween in de sloot langs de weg. Slechts een der achterwielen bleef op het droge. De chauffeur zag zelf kans uit de cabine te kruipen. Alvo rens de wagen op het droge kon wor den getrokken moest eerst de lading kaas, die bestemd was voor Belgie, worden gelost. Het bergingswerk duur de tot laat in de avond. Truman zegt de Casperi verdere steun toe In een onderhoud van vijftig minu ten, dat de Italiaanse minister-presi dent Alcide de Gasperi. gisteren met president Truman had, heeft de Ameri kaanse president De Gasperi verzekerd dat de V.S. zullen voortgaan Italië en andere bondgenoten hulp te verlenen door hun verdediging te versterken. Beide staatslieden waren het er vol komen over eens. dat Europa eensge zind en sterk moet zijn. Dode bij verkeersongeval Gisternacht is een personenauto met drie inzittenden uit Harderwijk in de omgeving van Hulshorst in volle vaart tegen een boom gevlogen, toen een band van de wagen sprong. De heer H. B. werd op slag gedood, de beide anderen zwaar gewond. NOORDHOLLANDERS NAAR HILVERSUM Zaterdagmiddag zal te Hilversum een défilé en mars door de gemeente plaats vinden van de afdelingen Nationale Re serve Reserve Rijks- en Gemeente politie alsmede de Reserve-Grensbewa king uit Noord-Holland en Utrecht. Na afloop zullen de manschappen in de grote V.A.R.A.-studio een opname bijwonen van een later uit te zenden bonte Zaterdagavond-programma. Verwacht wordt, dat Engeland. Frankrijk en de V.S. vandaag een ge meenschappelijke verklaring zullen uit geven over een herziening van het Ita liaanse vredesverdrag, zo heeft een woordvoerder van het Franse ministe rie van buitenlandse zaken verklaard. Ongecorrigeerd) De Britse ambassadeur te Teheran, sir Francis Shepherd, heeft opdracht gekregen krachtig bjj de Perzische regering te protesteren tegen het bevel tot uitwijzing van het Britse oliepersoneel te Abadan. De ambassadeur te Washington, Sir Oliver Franks, zal de kwestie, met de Amerikaanse regering bespreken, in het bijzonder met Avereil Harriman, die in het oliegeschii bemiddeld heeft Ernstig treinongeluk in Oostenrijk Gisteravond laat is op het station van Langenwang in Stiermarken (Oos tenrijk) een sneltrein op een goederen trein gelopen. Er werden 19 perso nen gedood en 20 ernstig gewond. De stoker kon pas na uren werken met n snijbrander uit de cabine worden be vrijd. Volgens berichten van ooggetuigen zijn de bestuurder van de sneltrein» die slechts licht gewond werd, en de stationschef van Langenwang aange- hfouden. Een der signalen sterd ver keerd. Er was op het ogenblik van de botsing bijna geen zich door dikke mist. De 19 doden en 20 ernstig gewon- dèn zijn op enkele Oostenrijkers na allen Italianen. Reddingboot keerde terug De reddingboot „Brandaris" van de N.Z.H.R.M., die Dinsdagavond is uitga varen, is om half drie vannacht on- verrichterzake teruggekeerd. Spionnage-proces in Zweden Te Stockholm staat momenteel een onder-officier van de Zweedse marine in geheime zitting terecht op beschul diging van „het ter kennis van een Rus sische diplomaat brengen van geheime gegevens over de Zweedse militaire verdediging". De maximum-straf voor spionnage is in Zweden levenslange gevangenisstraf. Het hiervoor genoem de geval is het ernstigste, dat zich na de oorlog in Zweden heeft voorgedaan. De Zweedse regering heeft het Kremlin verzocht een marine-officier, die behoort tot ae staf van de Russi sche ambassade te Stockholm, onver wijld terug te roepen. Presto-sopje, dat is wat Uw fijne goed nodig heeft. U voelt aan Uw handen hoe zacht het is; U ziet hoe actief het is, wanneer wollen en zijden kleren en kleertjes als herboren uit hun veilig bad komen. Wat Presto voor de afwas betekent weten al duizenden huisvrouwentrots wijzen ze op hun spiegelschoon servies, op hun spiegelschoon glaswerk. Vergeet ook niet 'n Presto- sop te gebruiken voor alle schoonmaakwerk in Uw huis. 't Gaat vlug en goed met Presto! En voordelig! k «v'

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3