Civiele procedure inzake publicatie over de „Velser affaire" r r De minister van Justitie wachtte zeven maanden met onderzoek Huisraad vloog fiscus voorbij Eerste Kamer gaat accoord met de grenscorrectiewet Een Egyptisch minister weigert af te treden Over de Oceaan Mr. Van Dal hoopt dat getuigen niet bang zullen zijn Ondergedoken S.S.-er leidde smokkelcomplot P.O.D.-ambtenaar tot drie jaar veroordeeld Langedijkers sloegen kalf met staaf dood Twee maanden geëist Tegen eventuele levering van Ned. legerschoenen Aandacht gevestigd op gebieden bij de Dollard, Berkel en Schipbeek Dit jaar 75.000 paar klompen naar Amerika In November de eerste besprekingen Vissers voeren geen kwaad in hun schild" Miss A en Lycurgus wonnen inSchaoen SPORT-ALLERLEI Ontslag voor 144 taxi chauffeurs in Amsterdam Socialisten vragen Assemblée voor geheel Duitsland WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1951 [UR. M. VAN VUGT, die als pleiter voor de eiser optrad, zeide, dat het artikel gesteld was in een niets ont ziende terminologie. Serphos wordt in het artikel zo'n beetje als het hoofd van een misdadige bende aan de kaak gesteld. Volgens mr. Van Vugt zijn de beweringen uit de duim gezogen. De Volkskrant beroept zich er op, dat met haar publicatie het algemeen belang is gediend. Pleiter betwijfelt of dit het geval is. Terugkerende naar de in het ge wraakte artikel gedane uitlatingen zei mr. Van Vugt, dat het jacht in feite is aangehouden op het gerucht, dat aan boord juwelen van Menten werden vervoerd. Het jacht is daarop bijna vol ledig gesloopt. Mr. Van Vugt heeft des tijds de inventaris van het jacht gezien en daarbij bevonden zich geen juwelen en tapijten. Wel werd aangetroffen 11.000,aan vreemde valuta en enige wapens. De vrijheid van de pers JUR. A. J. M. VAN DAL. die optrad als pleiter voor gedaagde, zeide: „Als ooit een beledigingsprocedure een prin cipiële inzet heeft gehad, dan is het wel deze. De inzet is namelijk de vrij-, heid van de pers, de vrijheid op mis standen in het openbare leven te wij zen en op te komen voor het recht. De publicatie is door de redactie gedaan na rijpe overweging en niet dan nadat zij heeft afgewacht of de hoogste auto riteiten in den lande een onderzoek zouden instellen en omdat dit niet geschiedde men geen enkele andere mogelijkheid meer zag op andere wijze tot schoon schip te komen". PURMERENDER MARKT PURMEREND. 25 September 1951. Aangevoerd 1203 runderen, w.o. 451 vette koeien 22,65 per kg, handel stug; 113 melk- en kalfkoeien 675975 per stuk. kalm: 563 geldekoeien 475 750, matig; 26 pinken 275460, kalm; 18 graskalveren 175300, stil; 16 vette kalveren 175400, goed; 167 nuchtere kalveren 65—130, vlug; 32 stieren 625— 1600, stug; 1928 schapen en lammeren, vette schapen 80140, goed, fokschapen 90150, vlug, lammeren 70115, vlug; 80 bokken en geiten 1050, stug;; 124 vette varkens 1.962,14 per kg, goed; 970 schrammen en biggen, schrammen 38—85, zware biggen 4075, lichte big gen 2840. stil en moeilijk prijshou dend; 20 fokzeugen 250400, goed; 37 paarden 600-975, stil; 10 veulens 130-300, kalm; totaal aanvoer 4555 dieren. 5200 oude kippen en hanen, rode ?n witte 1,501,75 per kg; 1500 oude kip pen en hanen, blauwe 1,801,85 per kg; 900 jonge hennen 46,50 per stuk; 150 jonge hanen, blauwe 2,607,75 per kg; 3300 jonge hanen, rode en witte 2,25 2.50 per kg; 400 eenden 11,75 per stuk; 700 konijnen 17 per stuk. 2500 kip eieren 16,50—17.50 per 100 stuks; 1000 eendeieren 10 per 100 stuks. OVERZICHT: De markt was wel wat overvoerd met vette koeien. De slagers deden het dan ook heel kalm aan, waardoor de prijzen reeds vroeg lager werden gesteld. De afloop was heel stug. Op de geldemarkt was nog wel wat .beweging, hoewel de prijzen wel iets zakten. Men kon zien, dat de rea- geerders beginnen los te komen: onge veer 50 stuks werden aangeboden. Op de verse markt was iets meer belang stelling. maar de handel was er nog heel rustig. Met het jonge vee, zoals pinken en graskalveren, die nu ook al meer los komen, was het stil. Op de nuchtere kalverenmarkt was de handel vlug en duur. De vette kalveren, waar van prima dieren werden aangevoerd, waren goed gevraagd. Het was' wel jammer, dat de nieuwe schapenmarkt nog niet in gebruik kon worden ge nomen; de aanvoer was voor de oude markt te groot. De handel was daar door levendiger. De vette schapen-han del was goed en voor de fokkers was veel liefhebberij. De lammeren waren heel duur. De volgende week zullen de fokrammen op de nieuwe markt wor den geplaatst. Het aanbod van vette varkens was niet te groot. De prijzen, die in het begin op 2,19 waren ge zet, konden goed behouden blijven. Een enkele bracht twee centen meer op. Ook de vette zeugen waren weer bo ven de 2. De biggenmarkt was heel kalm. de prijzen zonken echter niet in en bleven om de 2 levend gewicht. Voor de fokzeugen was nog enige lief hebberij. De paardenmarkt was stil. De vraag naar veulens was niet groot. De pluimveemarkt gaf een flink aanbod te zien; in de vroegte was er een aar dige handel, afloop was iets vlugger. Er gebeurde niets. pLEITER deelde mede, dat hij in de herfst van het vorig jaar de toen malige minister van Justitie persoon lijk mededeling heeft gedaan van het feit, dat kranten in het bezit waren van gegevens over de Velser-affaire en deze wilden publiceren. Hij heeft de minister echter gezegd, dat de redacties bereid waren deze gegevens niet te pu bliceren, indien van overheidswege een onderzoek zou worden ingesteld. De minister heeft dit toegezegd, doch de zaak bleef even bewegingloos. Eerst zeven maanden nadat ik aldus mr. Van Dal de minister op de hoogte had gebracht, ging het dag blad tot publicatie over met het doel een onpartijdig justitieel onderzoek te bewerkstelligen. „Om redenen van kiesheid en van openbaar belang heef! dit dagblad het grootste deel van zijn gegevens niet aan de openbaarheid prijsgegeven, gegevens, die. bij publi catie, in Nederland grote opschudding teweeg zouden brengen. Dat deze pu blicatie het algemeen belang heeft ge diend moge wel blijken uit het feit, dat na de publicatie en naar ik meen ook onder invloed hiervan een lid van het O.M. is vrijgemaakt om het onderzoek te voeren". Mr. Van Dal zeide te ontkennen, dat het artikel „naar Serphos toegeschre ven is". Hij wordt in dit verband niet anders dan als een handlanger in de Velser-affaire gezien. Liquidatie-pogingen. het oogmerk tot beledigen ontbreekt z.i. volkomen. Gedaagde is ten volle bereid om getuigenbewijs voor de waar heid van de publicatie te leveren. In dat geval hoopt hij, dat de getuigen niet bang zullen zijn. Het is pleiter namelijk ter ore gekomen, dat na de bevrijding personen zijn aangezocht anderen, die te veel van deze zaak wisten, uit de weg te ruimen en het zou hem niet bevreemden ais bij een onder zoek hiernaar de naam van eiser zal worden genoemd. Mr. Van Dal besloot zijn pleidooi met de woorden: „de eiser heeft het Ne derlandse grondgebied reeds lang ver laten (S. bevindt zich thans in Curapao). Het euvel, dat hij gedaan heeft, woe kert echter voort en zal dit blijven doen, tot het wordt uitgesneden". Op 6 November zal vonnis gewezen worden. De wafdistische minister van justitie Abdel Fattah el Tamil Pasja, die door premier Nahas Pasja is belast met het ministerie van vervoer, heeft 12 uur na de reorganisatie van het kabinet ver klaard, dat hij er op staat minister van justitie te blijven. „Ik weiger af te treden. Laat de premier me maar ontslaan", zei hij. De directeur van de postcheque en girodienst, de heer H. van der Lin den, zal deze maand zijn functie neer leggen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. yOOR de civiele kamer van de rechtbank te Amsterdam zijn gisteren de plei dooien gehouden in een procedure, waarin van het dagblad „De Volkskrant" ten bedrag van 25.000,— wordt geëist inzake een publicatie over de z.g. „Velser affaire". Eiser is een zekere Serphos, die enige passages van het op 14 April 1951 in bedoeld dagblad gepubliceerd artikel beledigend acht. In de publicatie wordt gewag gemaakt van de omstandigheid, dat deze Serphos kort na de bevrijding werd aangehouden in de Zeeuwse wateren met zijn zeewaardig jacht „Zonnetij 4". Aan boord van het jacht zouden kapitale hoeveelheden juwelen en tapijten «tin aangetroffen. „De Rijksrecherche", aldus het artikel, „liep prompt met haar onderzoek vast en de man kwam er af met een lichte straf, omdat vooraan staande figuren uit de Velscr-illegaliteit tussenbeide kwamen". Het kleine jacht „Anna Elizabeth", waarmee de zeezeiler Lamberti uit Valkenburg de Oceaan overstak. Dinsdag arriveerde hij met zijn drie reisgenoten te Willemstad (Curacao) De Rijkspolitie te Hengelo heeft een ondergedoken SS-er aangehouden die wordt aangezien voor de leider van een uitgebreid smokkelcomplot In de Gelderse Achterhoek. De SS-er was in gezelschap van twee andere personen, van wie een de vlucht nam. Wel werden verscheidene waarschu wingsschoten gelast, maar de man wist te ontkomen. De auto, waarin de drie smokkelaars reden, bevatte voor een waarde van duizend gulden aan gesmokkelde goederen. Verwacht wordt, dat nog meer arrestaties zul len volgen. Geen „politiek" ontslag voor Zweedse communisten In een te Stockholm gepubliceerde beslissing van het Zweedse hof inzake arbeidsgeschillen wordt gezegd, dat communisten niet uit functies van na tionale belang mogen worden ontslagen enkel en alleen wegens hun politieke overtuiging. De uitspraak werd gedaan naar aan leiding van het door de communistische machine-bankwerker Stig Dahlkvist in gestelde beroep tegen diens ontslag bij de staalslorpedofabriek te Motala. De Amsterdamse rechtbank heeft de gewezen Rotterdamse POD-ambtenaa.r van T. veroordeeld tot een gevangenis straf van drie jaar met aftrek. Mr. L. H. Feitsma, officier van justitie, had veertien dagen geleden drie jaar zon der aftrek geëist. Van T. legde tijdens een proces in 1947 een meineed af als gevolg waar van de Amsterdammer M. tot twee jaar gevangenisstraf wegens verduiste ring werd veroordeeld. Zoals de pre sident bij de behandeling van de zaak had gezegd was deze meineed gepleegd uit angst voor hetgeen M. wist van het aandeel dat Van T. had gehad in 1e moord op de Rotterdamse illegale werkster Kitty ten Have. „Wegen» ergerlijke dierenmishande ling" heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, mr. J. F. Hoeffelman, gisteren bevestiging ge vraagd van het vonnis van de Alkmaar- se politierechter twee maanden hech tenis tegen twee jongelieden uit Langedijk S. en K. De verdachten, die werkzaam zijn in de slagerij van hun vader, hadden op 2 Februari van dit jaar een jong kalf van enkele dagen oud, afgemaakt door het met een ijze ren staaf op de kop te slaan. S. gaf toe één keer te hebben geslagen, K. wist zich niets meer van het voorval te her inneren. De verdediger verzocht het Hof de verdachten, die nog nimmer met de justitie in aanraking zijn ge weest, niet tot een dergelijk zware straf te veroordelen. Over veertien da gen zal het Hof uitspraak doen. v. Er was een hele oploop gister morgen in de Tollensstraat ia Rotterdam en de menigte, 'die door politie-agenten op een eer biedige afstand werd gehouden, vroeg zich af wat de oorzaak kon zijn van de vertoning, die zich voor hun ogen afspeelde. Uit een open raam van een huis, waar volgens het naam bordje een koperslager woont, vlogen met. korte tussenpozen di verse stukken huisraad uit het raam en met gekraak kioam het dan versplinterd op de straat te recht Een beeldje van een kin derkopje, koperen schalen, kastjes en zelfs een pick-up-installatie arriveerden op de klinkers. Op te maken uit de verhalen, die de ronde doen bij de opge wonden menigte, zou gistermor gen de inboedel, waarop wegens belastingschuld beslag zou zijn gelegd, worden verkocht. De eigenaar sloot toen de voor deur af en liet niemand binnen. Ook de politie, die via het dak probeerde binnen te komen, had geen succes. Daaroji ontrolde zich voor de ogen van de toeschouwers een gratis gooi- en smijtfilm en al len vragen zich nu nieuwsgierig af, hoe de zaak 'zal aflopen. Belgisch protest Het Belgische comité van de cen trale voor leer en huiden, heeft ener giek geprotesteerd tegen de door de minister van defensie genomen beslis sing, Nederlandse firma's te laten deel nemen aan de inschrijving op de leve ring van schoenen voor het Belgische leger aangezien deze firma's haar per soneel lonen uitbetalen die een derde lager zijn dan in de Belgische schoenen industrie. VISSERIJKWESTIE VOOR INTERNATIONAAL HOF Gisteren is het Internationaal Ge rechtshof te 's Gravenhage bijeen geko men om de mondelinge uiteenzettingen aan te horen van de vertegenwoordi gers van Engeland en Noorwegen over de door de beide landen betwiste vis serij-zones by Noorwegen. De Britse woordvoerder Sir Frank Soskice merkte op, dat deze zaak niet alleen van belang is voor Groot-Brit- tannie en Noorwegen maar dat het oor deel van het Hof van de grootste bete kenis is voor de gehele wereld omdat het belangrijke uitspraken moet bevat ten met betrekking tot het internatio naal recht betreffende de kustwateren. De zaal was bijna geheel gevuld. Tal van leden van het corps diplomatique woonden de openbare behandeling bij. Tijdens de zitting van hel Int. Hof, I7.l.n .r. de heer Sven Arntzen (Noorwegen)Frank Seskice (En geland) en prof. Maurice Bourquin (Belgie), die voor Noorwegen optreedt. (Van onze parlementaire redacteur) JJET grenscorrectiebesluit, waarbij enkele kleine Duitse gebieden bij Nederland gevoegd werden en dat op 23 April 1949 in werking trad, moest nog altijd gelegaliseerd worden. Indertijd hebben de beide kamers der Staten-Generaal aan liet desbetreffende Koninklijk Besluit hun goedkeuring gehecht. Nadat dc Tweede Kamer de wet, die er voor in de plaats komt, had aangenomen, heeft nu Dinsdagmiddag ook dc Eerste Kamer zich er mede accoord verklaard. 1"\E heren Wendelaar (VVD), Wouden berg (PvdA) en Van Santen (CPNi herinnerden er nog eens aan, dat zij in 1949 bezwaren tegen de correcties hebben geopperd. Hoewel die bezwa ren sedertdien eerder waren toegeno men dan verzwakt, conformeerden de beide eerstgenoemde afgevaardigden, aangezien de correcties toch eenmaal een feit zijn, zich met de in 1949 ge troffen beslissing. Alleen de heer Van Santen bleef onverzoenlijk, waardoor het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming, doch met aantekening, dat de communistische fractie tegen was, werd aangenomen. De heer Wendelaar gaf de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Van Maarseveen, die het ontwerp moest verdedigen, in overweging de gebieden zo verstandig mogelijk te beheren en wat vlotter te zijn met de verbetering van wegen en de bouw van huizen. Als bij het vredesverdrag de gebieden aan Duitsland terug gegeven mochten worden, dan zal ons land toch in elk geval minstens het erin geïnvesteerde kapitaal kunnen terugvorderen, zo merkte hij op. Het speet hem, dat wat eigenlijk ge regeld had moeten worden, namelijk de correcties rondom de Dollard, bij Berkel en Schipbeek en bij andere grensriviertjes onaangeroerd is gela ten. Ook de heer Woudenberg sprak zijn leedwezen daarover uit. Voor een boer in Ubbergen, die er door de correcties wel heel slecht is afgekomen, vroeg de heer Wendelaar nog de bijzondere aandacht. Wel voorzieningen. j^IJSELIJK ging minister Van Maai- seveen niet op de principiële kan ten van de grenscorrecties in. Zij wa ren ook niet in het geding. Hij was van mening, dat in de verschillende gebieden wel voorzieningen getroffen moeten worden men kan de bewo ners niet laten lijden onder de bijzon dere omstandigheden maar grote in vesteringen wenste hij met het oog op de onzekere toekomst en de benarde toestand van 's lands financiën te ver mijden. Op de gebieden bij de Dollard, bij de Berkel en de Schipbeek en bij an dere grensriviertjes houdt de regering de volle aandacht gevestigd, zo ver zekerde hij. Wat de Ubbergse boer aangaat, kon hij geen aanleiding tot een bijzondere tegemoetkoming ont dekken. In deze vergadering benoemde de Eerste Kamer enkele commissies, na dat de leden Witteman en Kolfschoten geïnstalleerd waren. Op de in de maanden Mei en Juni van het vorige jaar te Philadelphia ge houden „Holland Fair" was de Neder landse klompenindustrie met een stand vertegenwoordigd, welke van Ameri kaanse zijde veel belangstelling heeft ondervonden. Het is toen o.a. mogelijk geweest een contract af te sluiten voor de levering van 25.000 paar klompen, welke in Sep tember 1950 zijn geleverd. Dezelfde af nemer heeft dit jaar een nieuwe order geplaatst voor 75 000 paar klompen, welke een dezer dagen in zijn geheel zal zijn afgeleverd. Herziening Uniesfaiuui Op vragen van het Eerste Kamerlid J. Reijers (CHU) in verband met het bezoek van prof. Supomo aan Neder land, heeft de minister-president dr. Drees o.a. geantwoord, dat er voorlo pig rekening mee wordt gehouden, dat het wellicht mogelijk zal zijn om in November de eerste besprekingen over de herziening van het Uniestatuut te voeren. Ook het vraagstuk Nieuw Gui nea is ter sprake gekomen, waarover echter geen nieuwe gezichtspunten zijn geopend. De regering zal in staat zijn positieve mededelingen te doen, wan neer met Indonesië overeenstemming is bereikt, op welke wijze de bestudering van het vraagstuk zal plaats hebben. De Australische minister van lucht vaart heeft bevestigd, dat er op het eilandje Browse een aantal „niet ge- identificeerde personen is neergestre ken. Wij zijn van mening, dat zij geen kwaad in hun schild voeren", aldus de minister. „Zij schijnen op de visvangst te zijn en we willen hen niet beschou wen als lieden, die zich blijvend op Australisch grondgebied vestigen". Ds Niemöller zet aan tot dienstweigering Ds Niemöller heeft op een Evange lisch congres te "Westerburg tot dienst weigering aangezet. Er moet verhin derd worden, dat Duitsers in dienst van Amerikanen of Russen tegen elkaar vechten, aldus Niemöller. Duitse Chris tenen moeten trachten een eigen weg te volgen, zo voegde hij er aan toe. Omdat er voor de jaarlijkse korte- baandraverij in Schagen gister maar twaalf paarden waren verschenen, werd er een A- en een B-draverij gehouden. De eerste draverij werd gewonnen door Miss A, de tweede door Lycurgus. Dit paard betaalde winnend het niet on aanzienlijk bedrag van vijf en dertig gulden De uitslagen waren: A-draverij 1. Miss A, ber. J. van Leeuwen Jr. (f 500), toto winnend f 3.20 en pi. 2.30 en 2.50; 2. O. Marijke, ber. A. Th. Knijnenburg (f 100), toto pi. 2.30 en 1.90: 3. Monte Carlo D., ber. J. Vergay (f 50). toto pi. 2.20 en 2. B-draverij: 1. Lycurgus, ber. J. de Vlieger (f 250) tot winnend f 35, pi. 3.90 en 1.50; 2. Nanda O., ber. J. Ham (f 75) toto pl. 1.70 cn 1.20; 3. Johannes, ber. J. Vergay ff 25), tot pl. f 3.20. Omzet toto totaal f 4881. De Nederlandse motorrijders die aan de internationale motorzesdaagse heb ben deelgenomen en zulke fraaie suc cessen hebben geboekt, zullen vandaag in Nederland arriveren. Het plan is om hen in Valkenswaard te huldigen. Het zevental van de Haagse Zwem en Poloclub is in het internationaal waterpolotournooi te Barcelona, waar aan werd deelgenomen door de kampi oenen van Spanje, Frankrijk, Belgie en Nederland, op de tweede plaats ge ëindigd. Het eindklassement luidt: 1. CNB Barcelona 6 pnt., 2. HZ en PZ (Den Haag) 4 pnt., 3. KAZC (Antwer pen) 2 pnt. en 4. Racing de Paris 0 pnt. De voorgestelde vrijwillige inkrim ping van het wagenpark van het Am sterdamse taxibedrijf zou het ontslag van 144 chauffeurs tengevolge hebben, zo wordt in de hoofdstad vernomen. De eigenrijders zouden voorts om de vijf dagen een stilstand van de wagens in voeren. GOUDSMOKKELAAR BEKENT De Amerikaan, die onlangs in Rotter dam is aangehouden even nadat de douane een Zwitserse dame had gear resteerd, die 20 goudstaven in haar koffers vervoerde, heeft bekend het goud te New York in de koffers te heb ben gedaan. De vrouw zou niet hebben geweten welke kostbare last zij droeg. De man weigerde te vertellen naar welk adres in Brussel het goud moest worden gebracht. Griekse regering afgetreden De Griekse regering van premier Ve- nizelos is gisteren afgetreden, als ge volg van de nedex-laag, die de liberalen bij de onlangs gehouden verkiezingen hebben geleden. Koning Paul heeft de premier ver zocht aan te blijven totdat een nieuwe regering is gevormd. MET AUTO TE WATER GEREDEN Gistermiddag is de 63-jarige Wad- dinxveense meubelfabrikant de heer C. A. H. Matse, te Waddinxveen met zijn auto in het water van de Gouwe gere. den en verdronken. Verkiezingen onder ioezichi De sociaal-democratische party in West-Duitsland heeft bij het parlement een motie ingediend, waarin wordt aan gedrongen op verkiezingen in geheel Duitsland onder internationaal toezicht. Er zou een Assemblée voor het gehele land moeten worden gekozen met de bevoegdheid een grondwet samen te stellen, wetten aan te nemen en een regering te vormen. In de motie wordt verder gesugge reerd, dat als inleiding tot de verwe zenlijking van de eenheid van Duits land vrije verkiezingen in alle vier sec toren van Berlijn zouden kunnen wor den gehouden. De socialisten verzoeken de regering zich met alle vier bezetten de mogendheden in verbinding te stel len om de verzekering te krijgen, dat eventuele verkiezingen vrij en geheim zouden zijn. Aanklacht tegen dansgroep was wraakoefening De rollen in de zaak tegen de Ve- luwse boerendansers en hun instruc teur, de heer De G. uit Amersfoort, zijn nu volledig omgedraaid. Zoals be kend is werd tegen de groep en de leider een aanklacht ingediend, omdat zij de baten van de jaarlijks te Put ten gehouden zomeravondfeesten in eigen zak hadden gestoken en niet hadden afgedragen aan de getroffe nen uit deze plaats. Naderhand is ko men vast te staan, dat een dergelijke afspraak nimmer was gemaakt en dat de heer Dc G. bovendien veel tijd rovend werk pro Deo heeft verricht. Hij heeft nu een aanklacht ingediend tegen de aanstichters van deze af faire, die men het gevolg noemt van een wraakoefening van enkele inge zetenen en van een der artisten. De laatste verdachte in de millioenenzwendel berecht Zeven van de laatste acht verdach ten, die in de Haagse millioenenzwen del terecht hebben gestaan zijn giste ren tot straffen variërende van twee jaar tot vier maanden veroordeeld. Een nader onderzoek werd gelast in de zaak tegen de 46-jarige autohande laar M. F. de V., tegen wie veertien dagen geleden anderhalf jaar was ge ëist. Enige maanden geleden werd de eerste groep van negen verdachten be recht. De straffe varieerden toen van 3 jaar tot 9 maanden. Deviezenpot wordt groter Het Nederlandse deviezenbezit ver toont een verheugende stijging, die zich ook in de maanden September heeft voortgezet. De voorraad vreemde valuta van de Nederlandse Bank ver meerderde verleden week met f 32 mil- lioen, waardoor het totaal f 1070 mii- lien werd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5