r Engel, van ir De wagen in het Kloosierbos Chefarine „4" doet wonderen Groot indi naar Ei Pint. Pain en Pnm in tfrika WINSTON CHURCHILL WAS VERBAASD Een tolletje bezorgt geleerden en Zweedse Koning hoofdbrekens Een gewetenskwestie Het Radioprogramma Onze Damrubriek m m i i JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN INGEZONDEN STUKKEN Nogmaals waarheid of bedrog? 3<Cappie kSpookóteen Kooris Bij Britst olie-inst Pleegt Attle met Winston Komi het in UkeeAheb WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1961 64. Pepi, die almaar verdachte ge luiden in de hut van Pim, Pam en Pom hoort, besluit om even te gaan kijken, wat er aan de hand is. Maar eerst moet hij zich weer gauw als oude dame ver mommen. Het valt hem lang niet mee om als oude vrouw te poseren en soms heeft Pepi de grootste moeite om niet Uit zijn rol te vallen. Tot nog toe is alles gelukkig goed gegaan en Pepi zet ook nu weer gauw zijn oude dames mutsje op, trekt zijn rok aan en doet zijn omslagdoekje om. Goedkeurend knikt hij tegen zichzelf in de spiegel. „Ik moet zeggen, dat Pim die kleren uitstekend uitgezocht heeft. Ik betwij fel het of zelfs mijn vader mij zou her kennen!" En dan stapt Pepi vlug zijn hut uit om te zien, wie de indringers in de hut van Pim, Pam en Pom zijn. Zachtjes klopt hij op de deur van de hut van Pim, Pam en Pom en stapt dan meteen naar binnen, terwijl hij met een hoog stemmetje uitroept: „Ach meneer Pim, zoudt u even zo vriendelijk wil len zijn om een oude dame te helpen?" Met een grauw draait Billie zich om. „Wat moet u ïiier?" Enige tijd geleden vond een Deens Ingenieur een nieuw stuk speelgoed uit. Hij noemde zijn tolletje de „tippe-top". Het was bedoeld om kinderen aange naam bezig te houden, doch werd al spoedig tot een geheim, een onoplosbaar geheim voor geleerden van wereldrepu tatie, voor beroemde staatslieden en voor vorsten. „Wat Is het", vragen al deze prominenten zich af, dat de „tip pe-top" doet kantelen?" De „tippe-top" is een bolvormige tol ter grootte van een kleine appel met een stevige steel. Hij wordt in draaien de beweging gebracht door een draai van de vingers en tolt aanvankelijk rond met de steel verticaal omhoog. Dan gebeurt het wonder! De schom meling wordt anders en wel zo, dat de steel steeds groter cirkels gaat beschrij ven. en dan eensklaps, met een klein sprongetje, draait de tol helemaal om en blijft doordraaien op zijn steel. Raadsel Toen Winston Churchill verleden jaar Kopenhagen bezocht, werd hij door de beroemde atoomphysicus, professor Bohr, in kennis gebracht met de tip- DONDERDAG 27 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws, 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Antwoordman. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Omroeporkest. 11.45 Voordracht. 12.00 Metropole-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13,15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Orgel en accordeon. 13.45 U kunt het geloven of niet. 13.50 Or kestconcert. 14.20 Causerie over de vereniging „Groot Brittannië—Israël". 14.30 Cello en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Gram. muziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduit zending: H. M. Laupman: „De Argoeni-baai in West Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Amusementsmuziek. 1( .00 „De luchtmacht-oefening „Cirrus". 19.10 Gram.muziek. 19.45 „Geestelijke weerbaar heid", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 21.25 Vocaal Dubbelkwartet. 21.40 „We reldsensaties: De dood van de heilige duivel", hoorspel. 22.15 Gram.muziek. (In de pauze: Gesproken brief uit Londen.) 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Pianorecital. 14.00 Pro menade-orkest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Vocaal kwar tet. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeug'd. 17.30 Kamerkoor. 18.00 Verzoekprogramma. 18.30 De stem van de Christelijke Vakbeweging. 18.45 Leger des Heils-mu'.Vk. 19.00 Nieuws. 19.15 Levensvra gen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.30 Muzikale causerie. 19.40 Radio- kiant. 10.00 Nieuws. 20.05 Gram.muziek. 20.45 „Waarom ik geen misdadiger ben", cau serie. 31.05 „Zwerftocht door het verre oosten". 21.15 Kamerorkest en solist. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek Ieder mens heeft een dubbelganger. Aspirin niet. Aspirin tabletten herkent U steeds aan hetBayerkruis/t sym bool van vertrouwen. (Advertentie, Ing. Med.) pe-top tijdens een diner, aangeboden door de Deense koning. Nadat de hoog leraar de tol drie keer had laten draaien en kantelen, kwam uit Churchill's mond de onvermijdelijke vraag: „Maar hoe komt dat?" En Bohr, geleerde van internationale vermaardheid, opsteller van baanbre kende theorieën, antwoordde: „Ik heb geprobeerd om er achter te komen, maar ik kan de oplossing van het raad sel niet vinden!" De oplossing van dit tippe-top raad sel is voor prof. Bohr een gewetens kwestie geworden. Bij de promotie aan een Zweedse universiteit, die ook door de Zweedse koning werd bijgewoon, had professor Bohr de tippe-top bij zich. Toen hij hem vertoonde, verstoor de de raadselachtige tol bijna de fees telijkheden. Spannend spel Tot zijn grote verbazing zagen de aanwezige gasten, hoe een Zweeds mi nister, een beroemde Nobelprijswinnaar en zelfs de Zweeds koning op de grond zaten te spelen meteen tol!! Toen zij op tactvolle wijze tot de orde ge roepen waren, spraken zij af, tijdens het promotiediner het spel voort te zetten. Professor Bohr directeur van het Instituut voor Theoretische Natuurkun de in Kopenhagen, een der „vaders" van de atoombom, Nobelprijswinnaar, ere lid van. 21 Genootschappen, ere-doctor van vijftien universiteiten en drager van elf gouden medailles is vastbe sloten om de mathematische verklaring van het raadsel van de tippe-top te vinden. Of hij zal slagen, weet hij nog niet, maar hij heeft aan Churchill moe ten beloven om hem verslag uit te bren gen als hij achter het tippe-top geheim komt. 'EGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN h f 0.75 (Advertentie, Ing. Med.) In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 112 (van B. P. A. Kloos). Stand: Zwart 11 schijven op: 8, 11, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 25 en 26. Wit 11 schijven op: 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 38, 39, 43, 44. Oplossing: 1. 32—27 (26x37), 2. 28— 23 (19x28), 3. 33x22 (17x28), 4. 39— 24 (20x49). 5. 38—32 (49x38 of 25 X 34), 6. 32x3 (25x34 of 49x38), 7. 3 x 26!! En nu nog even het volgende standje: Zwart 9 schijven op: 10, 18, 19, 20, 22, 23. 27, 28, 32. Wit 9 schijven op: 33 34, 36, 37, 39, 41, 46. 48. 49. Wit speelt als volgt: 1. 3631 (27 x 47). 2. 34—29 (23x43), 3. 49x27 (22 x 42). 4. 33x4 sl. 5 schijven en nu moet zwart zetten 4736 is de beste, maar dan volgt 48 x 37 en zwart is verloren. Op 36—41 volgt 431, zwart slaat en 31—37 wint. Op 3647 volgt 4641 en 37—31! Ter oplossing voor ditmaal: PROBLEEM 113 VAN W. B. MONSMA. HP 11P—T1P IS w vm vw vm m HP HP Sat HP MP, Hi Si m 3Ü PP ÜP 'Wk Ü1 'y 'y/^ M HI Hi m>. Zwart 9 schijven op: 4, 8, 9, 14, 16, 19, 20, 23, 36. Wit 9 schijven op: 21, 22, 25, 28, 30, 32, 33, 37, 40. Wit speelt en wint. Uitspraken Meervoudige Kamer te Alkmaar De Belg Israel M. werd gistermor gen door de Meervoudige Kamer te Alkmaar, wegens een verkeersovertre ding op de Afsluitdijk, tot een boete van f 250 veroordeeld. Hendrik T. uit Den Helder had eveneens een ver keersongeval op zijn geweten. Hij werd tot een boete van ƒ75 veroordeeld. Jan A. H. uit Hoorn, die op onverantwoor delijke wijze een heistelling had ge plaatst, hoorde een straf van 100 tegen zich uitspreken. De zaak tegen de Alkmaarder Jacobus ,H„ die tij dens een stakingsvergadering in Hip- polytushoef tegen de Rijkspolitie van leer was getrokken, werd voor enige tijd aangehouden. 54. Trien en Toos keken met wan hopige gezichten naar de leeuw Piet, die zich niets meer van de twee apen scheen aan te trekken en net deed of hij al weer sliep. „Maar Piet", riep Trien op een klagelijke toon. „begrijp d.an toch wat dit betekent. Dat wij die sleutel te grazen hebben gekregen, be tekent niet meer of minder, dan dat wij 's nachts vrij in de dierentuin kunnen rondlopen en dat wij als we dat willen ook de sleutels van de andere hokken te pakken kunnen krijgen, óók de sleu tel van jouw hokDe leeuw Piet sliep natuurlijk niet. Hij had drom mels goed gehoord wat die twee apen tegen hem hadden gezegd. „Ook de sleutel van jouw hok", zo klonk het door z'n hoofdHij draaide zich langzaam om en keek Trien en Toos na denkend aan. „En zouden jullie ook in staat zijn mij de sleutels van alle hok ken te bezorgen?" vroeg hij langzaam. Trien keek naar Toos en Toos naar Trien. Zij knikten. „Dat denken wij wel", zeiden ze. „We moeten natuur lijk éérst uitvissen waar de sleutels hangen, maar als we dat, weten, is bet een koud kunstje ze weg te pakken". „Nou, dan moeten jullie dat maar eens proberen", zei de leeuw Piet te vreden. „En als ik jullie was zou ik er niet te lang mee wachten". Toen draai de de leeuw Piet zich om en viel dade lijk in een diepe slaap. ,Hij heeft tóch iets van een heerser, van een koning", fluisterde Toos, die een beetje onder de indruk van het optreden van de leeuw Piet was gekomen. (Builen verantwoordelijkheid van de redactie) De 47-jarige P. Graaf te Delft, die vorige week in de glasfabriek aldaar door de schroeven van een mengmachi ne werd gegrepen en ernstig werd ge wond, is overleden. Naar aanleiding van de foto met de Christusfiguur gaarne het volgende: Allereerst bevreemdt het mij, dat uw redactie niet in het onderschrift het wel of niet authentiek zijn van de ge plaatste foto of de herkomst heeft aan gegeven. Na het lezen van het ingezonden stuk van de heer v. H. ben ik eens met hem gaan praten, hem kennende als iemand die dergelijke zaken ernstig neemt. Hij zal het mij niet euvel duiden wanneer ik iets van dat gesprek vermeld. Voor hem bleek deze zaak niet op zich zelf te staan. Het is namelijk eens voorgekomen, dat enkele leden van zijn familie een „luchtverschijning" waar namen met de voorstelling van een en gelenkoor .waarover zij dagenlang spra ken. Noch door hem noch door mij, wordt aan een „grap" of iets derge lijks gedacht, hoewel de mogelijkheid niet is uitgesloten. Wanneer dan een antwoord wordt gegeven op de vraag, wat de foto ons heeft te zegen, kan dit van onderschei den kanten komen. Zij die zouden spreken van een manifestatie, zoals bekend bij spiritisten, of zij die er een Lourdes of Fatima-boodschap in zouden zien, moe ten bedenken, dat deze verschijningen door één persoon of een groep worden waargenomen. Volgens het onderschrift bij het betreffende plaatje kwam de Christusfiguur tot verwondering van de fotograaf op de foto voor. De heer v. H. vroeg: Heeft men enige honderden jaren na Christus' wande ling op aarde een „prijsvraag" uitge schreven om de Christus uit te beelden, waaruit dan de door ons bekende af beelding als standaard zou zijn geno men? Men zou dan kunnen zeggen: moeten we nu spreken van een Chris tusfiguur in de wolken of een eigen aardige samenloop? Ik heb hierop geantwoord, dat, als God hierdoor een boodschap tot het mensdom zendt (want hier gaat het om) waarom zou Hij dan niet van de voorstelling der mensen gebruik ma ken? Ik zou dit als volgt willen verkla ren: Of een mens wil of niet, meer of minder bewust, weet hij zich een pro duct van de eeuwigheid. Buiten of „in" zich voelt hij een macht of machten waaraan hij onderworpen is. Hij, die hierover denkt zal de vraag stellen, „vanwaar en waarheen". Al denkende over zichzelf denkt hij ook aan het mensdom en vraagt zich af of het meest bestreden en geëerde boek, de Bijbel, authentiek is. Heeft God de wereld ge schapen? Heeft God de wereld doen ondergaan in Noachs dagen? En ten slotte: heeft God ons iets te zeggen in de rant? Men spreekt van vrede, 'n bedoelt het niet. Men zegt: de wapens tot spaden, en bouwt atoombommen. Men zegt: vriend en handelt hier niet naar. Men zegt Een oude Israëlietische koning zei eens: alle mensen zijn leugenaars, en wij zeggen het hem na. Men zegt: Hee- re, Here, maar bedoelt: ik.:., ik. Men spreekt over een macht welke wij God noemen, maar één aan ons zelf aange meten. Totdat die macht, die God, op een of andere wijze zich toont aan de mens. En dan doet Hij dat ongedacht en onverwacht. Geen mens heeft (zie onderschrift) iets van dit wolkenspel gezien, alleen zag men de twee jagers, die „rijke en machtige" uitvinding van de mens. Maar allen kunnen, naar de foto, zich overtuigen van wat God liet geworden, dan stil worden en zeggen: heeft Hij mij iets te zeggen. A. PRINS. Zaandam, Hogendam 4 AA. Naar aanleiding van de ingezonden stukken aangaande het artikel „Waar heid of bedrog" zou ik gaarne enige opmerkingen willen maken. Volgens de Bijbel heeft Christus zich verschillende malen aan de Zijnen ge openbaard. Ik denk hierbij aan Maria, Petrus, de Emmaüsgangers en de apos telen. Zo heeft Hij zich ook vele malen aan de mens getoond na Zijn opstan ding. Hij heeft meerdere malen ge sproken. dat „Hij is van eeuwigheid tot eeuwigheid". Zijn dienstknechten heeft Hij na Zijn opstanding met de woor den uitgezonden: „En Ik zal met u zijn tot de voleinding der wereld" (o.a. en de Ie 10. Kappie had er zich van over tuigd, dat de Maat de goede koers stuurde en daalde nu, het pak met de kostbare steen nog onder zijn arm, het trapje af. „Ik moet ja eerst die steen opbergen", mompelde hij, „ik kan toch niet met acht pond ju- wepl onder mijn arm blijven lopen". Beneden aan de trap vond hij zich echter de weg versperd door Madame Mirabelle, die dapper de regen trot seerde en hem druk gebarend verteld?, dat het net zulk weer was, toen graaf Beuzelaar naar Siam vertrok. „Ik heb hem nog gewaarschuwd", riep ze handenwringend uit. „Ik zei, Cees, zei ik, doe het niet! Maar hij wilde niet naar me luisteren, de me ehaat gargon! Oh, het was horriebel!" Kappie trachtte langs haar heen zijn hut te bereiken, doch ze hield hem bij een mouw vast en ratelde verder: „En deze keer zal het net zo gaan! Met man en muis! Ik voel het, oh, ik voel het. De uitstraling van de steen, het fluïdum van de zee! Mijn kapitein, ik smeek U, keer terug! Ik bemin la vie. Om mijnentwille, mijn kapitein, wend de steven". Maar Kappie mompelde bars: „Het spijt me mevrouw, maar orders zijn orders. Ik moet die steen naar de overkant brengen en die zal er ja ko men!" Handig slipte hij langs haar heen naar zijn hut en toen zij al kwetterend achter hem aan trippelde, gooide hij pardoes de deur voor haar neus dicht. DOOR MARjORIE dr VERNON 48) Ze wilde zich zelfs niet bekennen wat ten slotte de waarheid was dat het een grote teleurstelling voor haar zou zijn als ze het bos zou doorlopen en doör het hek aan de andere kant verlaten zonder de „woonwagenbewo ner", zoals ze hem in haar minder haat dragende ogenblikken noemde, te zijn tegengekomen. Maar toch leek het erop dat dat zou gaan gebeuren. Peta liep zo langzaam als ze maar kon, maar bereikte toch al spoedig het midden van het bosje en toen ze bij de open plek kwam waar de woonwagen stond, zag ze dat die stevig was geslo ten, terwijl er geen spoor van zijn ar rogante bewoner viel te bekennen. Met een vreemd gevoel van teleur stelling stond Peta stil en staarde naar het vehikel. Er was geen enkel teken van leven zelfs als hij binnen lag te slapen zou hij toch zeker de deur openlaten op zo'n warme dag. Mis schien was hij vertrokkenDie ge dachte gaf haar een vreemd leeg ge voel, dat ze niet kon verklaren of be grijpen. Misschien had Neville dan toch zijn invloed laten gelden en hem laten wegsturen om haar plezier te doen Peta was er zich van bewust dat ze nu een triomfantelijk gevoel zou moe ten hebben, maar het scheen niet en kel een holle overwinning, maar een grote teleurstelling bovendien. Ze voelde iets als een groot verlies het was verkeerd en dwaas van haar geweest zich over hem te beklagen en hem uit dit aantrekkelijk plekje te la ten zetten. Eén van haar dwaze op wellingen, dacht ze spijtig. Misschien was zijn hele vacantie nu wel bedor ven en hij kreeg vast niet meer dan een paar dagen per jaar „Wel, u bent me ook gauw weer eens komen bezoeken!" Peta schrok hevig en draaide zich snel om bij het horen van die spotten de sarcastische stem. Blake Holdcroft was ongezien en on opgemerkt tot vlak bij haar gekomen langs een van de kleine paadjes, die door het kreupelhout slingerden. Peta kon niet begrijpen hoe hij erin was geslaagd zo dicht bij haar te komen zonder zijn nadering te verraden, maar ze wist ook niets van zijn lange jaren in de jungle en de prairie. „Ik..u.." hijgde ze; en ze hield op, niet in staat een woord uit te brengen. Hij was weer in het voordeel; het meis je was woedend en trachtte wanhopig zich de vlijmende woorden te binnen te brengen die ze met zo'n welbehagen in zichzelf had geoefend. Ze had ver langend uitgezien naar een ontmoeting met hem, omdat ze revanche wenste te nemen op de dingen die hij haar had toegevoegd. Ze wist dat zij de slag had verloren bij hun eerste ontmoeting, en had besloten om quitte met hem te worden en de rollen om te draaien. Zij was er zo zeker van geweest dat ze deze keer zou winnen; had bijtende zinnen bedacht die sisten van minachting en nu waren die uit haar hersens ver dwenen en stond ze daar vergeefs naar woorden te zoeken. „Ik..u.." „Niet stotteren", sprak hij kalm. „U hoeft geen excuses te maken. Ik heb vanmiddag toch niets bijzonders te doen." „U denkt toch niet werkelijk", bracht Peta met moeite uit en het kostte haar in haar verontwaardiging moeite om woorden te vinden, „dat ik hier ben ge komen om u te bezoeken?" De nadruk op het persoonlijk voor naamwoord was vernietigend, maar hij scheen volmaakt onverschillig. „Natuurlijk wel. U heeft nog nooit iemand in dat verwende leventje van u ontmoet, die u een paar gewone waar heden voor de voeten wierp en dat in trigeerde u. Ik wist dat u terug zou komen". „U wist?" Peta hield op en staarde hem aan, volkomen sprakeloos door deze laatste arrogante bewering. „Maar natuurlijk. Eerlijk gezegd had ik u al eerder verwacht". Heritage had zijn pijp uit zijn mond genomen en vulde die opnieuw, terwijl hjj de tabak met zijn krachtige lenige vingers aandrukte. Peta stond hem stil en stom aan te staren. Zijn brutaliteit maakte haar sprakeloos en scheen haar van de macht te beroven hem te ant woorden met de vinnige zinnen die ze zou hebben gewenst. Het was merk waardig, dacht ze, dat deze man haar altijd in de verdediging drong. (Wordt vervolgd) Nog steeds bereiken ons ingezonden stukken naar aanleiding van de foto, welke wij in ons nummer van 12 Sep tember publiceerden en welke wij ter verduidelijking hierbij nogmaals af drukken. Zoals onze lezers bekend is, werd de foto genomen door een lid van een Amerikaanse vliegtuigbeman. ning. Bij het ontwikkelen van het ne gatief kwam men tot de ontdekking, dat de wolken, op het moment van de opname, onder de beide jagers een volmaakte Christusfiguur gevormd hadden. t Voorzover in de ingezonden stuk ken de echtheid van de foto in twijfel getrokken wordt een onzer abonné's vroeg zich af of hier niet van een truc foto sprake was kunnen wij mede delen, dat onze informaties laatstge noemde bewering logenstraffen. Er is voor ons geen enkele reden om aan de authenticiteit van de opname te twij felen. REDACTIE. Matth. 28, laatste drie verzen). Aange zien niemand ons kan wijsmaken, dat „de voleinding der wereld" al is ge weest, zo kan Christus zich te allen tij de openbaren, hoe dan ook. Immers wat in onze ogen wonderlijk is, is voor God gewoon. Waarom zou dan ook dit niet waar zijn? Ik voor mij denk, dat dit beeld ook een waarachtig beeld is en dat Christus zich wederom heeft willen openbaren aan ons, mensen. Op welke wijze Hij dat doet, is niet aan ons om te beslissen. De heer Kresser Jordan zegt dan wel, dat, indien het bedrog is, een of andere secte of persoon voor bepaalde ideeën reclame .zal gaan ma ken, maar wanneer hij enigszins in de Bijbel thuis is, zal hij kunnen begrij pen, dat waar een knappe kop geen antwoord op weet te geven, de Bijbel het wel kan. Daarom kan dit zeer ze ker een openbaring Gods zijn, waarin ik dan ook geloof. Reeds zovele malen openbaarde Hij zich immers. Waarom ook niet in deze benauwende tijd? Wanneer er iemand is die een betere mening kan geven, laat ook hij zijn oordeel uitspreken. Met dank voor de verleende plaats ruimte, J. M. DIRKS. Den Helder, Oranjestraat 14. Geachte Redactie, Welke voorstelling hebben wij men sen van Christus? Is de figuur op de foto juist naar ons begrip of naar God delijk begrip? Wij lezen van Christus, dat Hij het meest veracht was onder de mensen. Hij was de man van smar ten en een ieder verborg het aange zicht voor Hem. En wel daarom, om dat Hij onze krankheden heeft gedra gen en om onze overtredingen is ge wond. De straf die ons de vrede aan brengt was op Hem. De Heere heeft ons aller ongerechtigheid op Hem doen aan lopen. Jesaja 533, 4, 5 en 6. Dat is de Christus der schriften, dat is de voor stelling die God van Hem geeft. Die Christus hebben wij mensen nodig. Wij arme mensen, die zoveel behoefte heb ben aan vrede, rust en liefde. God gal ons dat alles in Jezus Christus. Hoogachtend, L. HOMMA, Koog aan de Zaan, Loodwitmolenpad 7. (Advertentie, Ing. Med.) BUREAU ADMINISTR Voordam 11, 1 Postgiro 181 Redactie Achterdam 20, Directie; J. BIJLSMA en Hoofdredact A. KAPTE De Engelse regerin ken om de driebond Abadan te houden. E alvorens antwoord ambassadeur Sir Fra zische regering is me volgen van de jongs! Perzische betrekking lljke boodschap over bestudeerd samen m gisteren aan Achesoi zische veiligheidsraac log, de stafchefs en naar Abadan gezonde Khoezistan. De bevel ten en het garnizoen I Uit welingelichte bro verklaard, dat in gei laties ln Zuid-Perzie fJE conservatieve en in Engeland hebbi ken tegen inwilliging els. Zij herinneren A lofte aan het partem de olievelden niet g men. Daar de mogelij binnenkort een nieuw geland aan de macht misschien toe overga: der conservatieven e: leg te plegen voordal besluit neemt. In dipl worden belangrijke s TN officiële Perziscl wacht men, dat En gressieve" stappen zal zing van het Britse p komen. Gemeld word Perzische strijdkracht in paraatheid worden deq zal heden versla ment uitbrengen. Hij een vertrouwensvotunr rtE Amerikaanse min landse zaken, Dean teren op zijn persconi de, dat het oliegesch kritiek stadium is gek, richten, volgens well regering der V.S. zou te bemiddelen, niet be: spreken. Wel had de kaanse ambassadeur Henderson reeds een Mossadeq. Dit geschiei hij zijn geloofsbrieven aangeboden, hetgeen is. Acheson had over d geen rapport ontvangei son toezeggen, dat de toekomst bereid zijn t oplossing te vinden. D steeds op een redelijk LIET ligt in de bedoel wü, om in dit najai internationaal indusl instituut op te richte van de Europese econ thans pogingen aange: stituut in Nederland g gen. Het zal de naam voe International institute het „Battelle institute", in de Verenigde State: industriële research-st reld. Volgens de heer directeur van Battelle Europese industrie di wetenschap en techniel waarbij het niet de b( winst te maken. Het derzoekingen verrichte staande Europese re en ln Europese univer; nische scholen; het zal ratoria op het vastel: stellen. Verwachting tot Zwaar bewolkt met regen en later brei king met enkele ver Overwegend matige Zuid en Zuidwest. I lagere temperaturen Vrijdag: Zon op 6.3' maan op 3.13, onder

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6