50 JAAR WIE? Het jaarlijks feest van de landbouw is weer voorbij Loffelij PELS' Wijnhandel AGENDA Een vreemde Nina Bollentel SsBen not&sÊI VROOM a DREESMAN V week werd groot succes Het platteland was in al zijn geledingen vertegenwoordigd Combinatie met Winkel- LIKEUREN Vingers afgesneden in gehaktmolen DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1951 lil samenwerl comité heeft A.V.A. het initia de feesteljjkhed prestatieloop vo ren. Dit voor idee, heeft een eerste plaats ander onderdeel ma uitmaken en een gróte groef nen maken met In de stad za uitgezet, de juis' ontbreken nog, lang is. De di leeftijdsgroepen hoeven deze afs normaal tempo i merking voor ee komen. Het is n de deelnemers i wachten dat zij strijd gaan mak lukken aanleidii velen niet beho start kunnen ko; beeldig dat s meer van hun 1 dan verantwoori dervangen zulle leten het tempo geven. Het tem dat iedere norm; kelde jongen dal zal kunnen volg niet kunnen vo groep aankomen enkele AVA-at] zullen geen meda voorkomen dat van gemaakt ka organisatoren be maken dat de Economisch Voor de ecom te Alkmaar, mr. gistermiddag Th. nen terecht, verd van Narcissen, te bloembollenteler Naar schatting zc een' bedrag van f hetgeen de off Vellinga, in zijn niet wilde doen. of 30 dagen. Dt het ten laste gel betwijfelde of de koop wel f 200 is zijn vonnis dan oc zijn bezit had. M De bollenkwi Schoorl had geei voor het bedrijfs eenkomstig de eis tot tien gulden o Joh. W. S. uit bloembollenteler, ringsplicht, doch ingeleverd, daar zijn bezit had. M welke hij zou kun niet gekocht, daai dat deze hand'e voor de bloembol de officier luide dagen. De uitspra of vijftien dagen. Ten slotte werd veroordeeld tot f 1 hij voor het stal] len in de oplucht terwijl de prijs vo< ling is vastgestele zowel voor fietse Verdachte zeide, diefstal der dikwi. voor een prijs va doch de politierecl dat men zich aan zen dient te hou verdachte tot f 2E Wat e grach In de jongste r; de burgemeester s ming geuit over 1 stadsgrachten, w; werpen worden gi Thans is men aangevangen met deze voorwerpen zijde van de Oude In weinige urei hoeveelheid oude gerd, die een 15 tc Daaronder bevom frames van fietsen len van handwag potten, fornuizen, stellen van const: ten, stalen pantse grondse kabels, e voerpijpen, stoelen der daaraan beve: zodat een en ande oorspronkelijke eij worden gegeven. Modeshow I magazijn v.h. Zoals wij reed: houdt het N.V. I Gebr. Bervoets Vr 3 uur en 's avond mes-modeshow ii Daaraan zal een vij dewerking verlenei waar de N.V. een fi modeshow grote nieuwste herfst- zullen in grote vari GOEDGEKEUI De Staatscourani ring van de Expoi alhier. Wij staan U ten dienste met een zeer modern geoutilleerd reparatie-atelier, waar Uw kousen PERFECT GOEDKOOP en SNEL (desnoods in 1 dag) GEREPAREERD WORDEN. Onze reparatie is af! ALKMAAR HOORN (Advertentie, Ing. Med.) NEDERLANDSE COMEDIE Op het Waagplein de schapen van het onnavolgbare Texelse stamboek, in de Marktstraat de vette koeien, de vette schapen, de geiten en de melk- en kalf- koeien, op het Hofplein en de Korte Nieuwesloot de glanzende paarden en de varkens. De ganse binnenstad was één weelde van kerngezond, superieur en productief Noordhollands vee. E- waren met elkander meer dan zeshon derd inzendingen. Overigens kon men op de Nieuwesloot de techni sche kant van het landbouwbedrijf be wonderen. Hier was een uitgelezen col lectie landbouwmachines en land- »n tuinbouwgereedschappen bijeengebracht. Men zag er de nieuwste werktuigen, landbouwwagens, tractoren, vernuftige melkmachines en apparaten voor blik sembeveiliging. Er was hiervoor een eeorme belangstelling en talloze bazoe kers uit de omgeving lieten zich de werking van deze moderne machine rieën uitleggen. Muziek en vlaggen. Maar ook de middenstand liet zich op deze blijde hoogtijdag, nu voor het eerst na twee jaren weer een winkel week tezamen met de landbouwdag werd gehouden, niet onbetuigd. De éta lages in de binnenstad boden een fees telijke aanblik, vele vlaggen hingen uit en vrolijke muziekklanken weerklonken overal door de straten en over de plei nen. Op de Laat was het Lappenmarkt. Ook daar was het een drukte van be lang. Dicht leunden de tenten en kra men tegen elkander en de geroutineer de stemmen der standwerkers klonken luid boven het rumoer uit. De Korenbeurstentoonstelling. Een van de grootste attracties van deze dag was ongetwijfeld de Koren beurstentoonstelling in de grote tent op het Doelenveld. die voor dit doel toch nog te klein bleek. Bij het betreden van de tent viel het oog het eerst op de moderne, keurig verzorgde tuin, welke werd gevormd door de stand van de fa. Bruin en Dresscher uit Hei- loo. Langs een schitterende verzame ling konijnen, die zeer veel belangstel ling trok er waran er over de hon derd kwam men dan allengs langs de andere stands, waaronder zich vele be vonden, waarvoor kosten noch moeite gespaard waren. Het geheel maakte een buitengewoon prettige en intieme in druk. Aan de ene kant de exotische bontgekleurde vogeltjes van „Kleur en Zang" aan de andere kant de huiselijke poffertjesgeur van de meisjes van de Landbouwhuishoudschool, wier stand ook grote aandacht trok. Noordhollandse rijkdom Verder was er een overvloed van bloemen en planten, de dahlia's van de kweker Bakker uit Wognum waren een genot voor het oog en de zeer mooie 6tand van de Alkmaarse Exportveiling toonde evenals die van de Nederlandse Fruitorganisatie de weelderige produc ten van de Noordhollandse grond. Ook de frisse stand met de zuivelproducten van de Mica getuigde van de vrucht baarheid van onze provincie. In het oog liepen ook vooral de stands van de L. T. B. en van de Gebr. Kaal, die bei de zeer smaakvol waren ingericht. De wasmachines waren buitengewoon goed vertegenwoordigd en vormden tezamen met de radiotoestellen, de meubels, de butagas-apparaten, de naaimachines, de electrische artikelen en vele andere zaken, die voor het gezin in de stad en op het platteland van zo groot belang zijn, een belangrijk onderdeel van de De lens van de camera was bijna te klein voor het maken van een op name van deze beer, die gisteren op de land- en tuinbouwtentoon stelling te Alkmaar door de jury tot stamboek-kampioen werd uit geroepen. Eigenaar is de heer C. Borst te Heerhugowaard. De talrijke mooie geiten, die gisteren in de Marktstraat tentoon gesteld stonden, lieten de enorme belangstelling en de uitroepen van bewondering en waardering rustig langs hun kant gaan. De meeste in zendingen kwamen hier uit de Zaanstreek. tentoonstelling. Hiermede waren a. met keurig verzorgde stands vertegen woordigd de fa. Rolff van de Zaad- markt, de fa. Zaadnoordijk van de Houttil, de fa. De Wild van de Laat, Tros' Woninginrichting van het Ver- dronkenoord, de fa. Ypma uit de Lange- straat, de fa. Schuurman van het Hof plein, de fa. Bakker van de Dijk, de fa. Hildering van de Zaadmarkt, de fa. Heuseveldt uit de Langestraat, de Huis- houdcentrale Poorter uit het Paygloo en de fa. De Jong van het Verdronken- oord. Interessante stands met rijwielen wa ren ingericht door de fa. Netel van de Turfmarkt en de fa. Peereboom van het Hofplein. Bij de eerste stand trok de „echte" wielrenner op zijn hometrainer, van wie men mocht raden hoeveel kilo meters hij aflegde, de bijzondere aan dacht van jong en oud. Boeiend en leerzaam was de stand van de Gezond heidsdienst voor Dieren, waar op ver nuftige wijze werd gedemonstreerd, welke verwoestingen de tuberkelbacil kan aanrichten. Ten slotte waren er dan nog bij de ingang van de feestelijk ingerichte tent, waar een zeer belangrijk deel van de middenstand was vertegenwoordigd, de keurige stand van de Erha-vuipen- sêrvice en de stand met de poppen die de vrouwen uit de Amerikaanse staat Oregon aan H. M. de Koningin hebben geschonken. Deze poppen worden ver loot en de opbrengst hiervan is be stemd voor de gebrekkige invalide leden van jeugdverenigingen. Tot acht October zal de verkoop van de loten nog doorgaan en de pop pen zullen tentoongesteld staan in de etalage van de fa. Heuseveldt. Zware taak van de jury. De jury van de land- en tuinbouw tentoonstelling die een zeer zware taak had te vervullen, daar de inzendingen niet alleen zeer talrijk, doch ook van een uitstekend gehalte waren en niet voor elkander onderdeden, heeft ten slotte de volgende prijzen toegekend' Merrieveulens. 1ste prijs: eig. C. Blankendaal, Bergen, 2de Paula, eig. J. Veldt, Bergen, 3de pr. Pauwiineke, eig. G. Franzen, (Advertentie, Ing. Med.) De druilerige regen, die gisteren by na de gehele dag neerviel, was niet in 9taat veel afbreuk te doen aan de feesteiyke sfeer, waarin Alkmaar op deze dag van de grote land- en tuinbouwtentoonstelling verkeerde. Van heinde en verre waren duizenden bezoekers naar de stad gestroomd, waar de werkers uit de agrarische sector en de middenstand de krachtige handen ineen hadden gesla gen en aan den volke toonden, wat zy in hun mar9 hadden. Het is een grootse demonstratie geworden, waarby op slechts een enkele dag alles werd tentoon gesteld, wat in lange jaren van harde arbeid is bereikt. Het was een hoorn des overvloeds, welke door de uitstekende organisatie toch niet te overdadig aandeed. De talloze belangstellenden konden de door harde arbeid en uit- <»emen« vakmanschap bereikte resultaten van landbouw, tuinbouw en vee teelt in al hun geledingen bewonderen. Waar men ook kwam, overal schui felden dichte drommen mensen langs de stands en langs de mooie inzendingen, die getuigden van de rijkdom van het Noordhollandse land. Eén-jarige merriën: Gron. type, 2de prijs Omtala, eig. P. Schermerhorn, Groot-Schermer, 2de prijs Ostarine, eig. C. A. Rotteveel, Oterleek. Geld type, 1ste pr. Olgina, Gebr. Broers, Benningbroek, 2de pr. Odine, eig. Jac. Kramer, Koedijk, 2de pr.: Olga, gebr. Broers, Benningbroek. Twee-jarige merriën. Gron. type le prijs: Natinka, eig. C. Kuyper, Heer-Hugowaard, 1ste pr. Noriona. eig. Wed. P. Roskam, Si.i- bekarspel. Geld. type: 1ste pr. Nini III, eig. Gebr. Broers, Benningbroek, 2de pr. Norja, eig. P. Wonder, Bergen. Drie-jarige merriën, Gron. type: 2e prijs Meta, M. Kaptein, Egmond/Hoef; Geld. type, 1ste pr. Moukje, M. Brom- mersma, Beemster, 2de pr. Martha, P. de Heer, Beemster; Vierjarige en oudere merriën, Gron. type, 1ste pr. Karspilla, wed. P. Roskam, Sijbekar- spel, 2de pr. Hera, M. Kaptein, Eg mond/Hoef, 2de pr. Ideleene, P. Zwak- man. Bergen. Geld. type: Eerste prijs en gouden medaille van gemeente Alk maar: Kelineke eigenaar G. Franzen, Bergen; 2de pr. Wossa I, Gebr. Kok, Wognum; 2de pr. Lona, C. A. Rotte veel, Oterleek. Handelspaarden. 1ste pr. Herold, M C. Veldt, Bergen; 2de pr. NN, M. C. Veldt. Bergen; 3de pr. NN, gebr. Kuij- per, Heerhugowaard. De koeien. Vette koeien, afgewisseld: Eerste prijzen behaald door: Jac. Stroomer, Oudorp, Gebr. Timmerman, Alkmaar; gebr. Groot, Alkmaar; C. Smit, Alk maar (drie eerste prijzen en verguld zilveren medaille, alsmede collectie- prijs voor de beste inzending); Tweede prijs: C. Smit, Alkmaar. Vette koeien niet afgewisseld. Eer ste prijzen behaald door: C. Smit, Alk maar (plus kampioensprijs)E. Asjes, Bergen: J. Stroomer, Oudorp: G. de Jong, Ursem (Bronzen medaille); Twee de prijzen: C. Smit, Alkmaar; Schou ten, Bergen; Koeien met hoogstens twee brede tanden: le pr. Donker, Zaandam. Dikbillen, 2e prijs: Donder, Zaandam: Vette schapen: Eerste prijs: M. J. Groot, Stompetoren (medaille), 2de pr. J. Borst, Alkmaar; 3de pr. C. Smit, Alkmaar. Kalfkoeien, afgewis seld. 1ste prijs; W. Schoen, Schager- brug (vergulde zilveren medaille); 2de pr. W. Schoen, Schagerbrug; 3de pr. J Speets, Venhuizen; Kalfkoeien, niet af gewisseld. 1ste pr. H. van Hoorn, Wie- ringerwaard (zilveren medaille); 2de pr. P. Stekelbos, Oterleek; Kalf- schotten: 1ste pr. C. G. de Wit, Rinne- gom (Bronzen medaille); 2de pr. J. Molenaar, Bergen; 3de pr. P. Koopman, Oudorp. De schapen. Rammen geboren in 1948 of vroeger: 1. P. Donker. Hoogwoud, 2 D. Oost wouder en J. de Jonge, Beemster. 3A gebr. Koorn, Driehuizen, Texel. 3B P. Pijper, Twisk. Rammen geboren in '49: IA en kampioen. P. Pijper, Twisk. IB G. C. Kikkert, de Westen, Texel. 2A, gebr. Donker, Schagen-Twisk. 2B H. J. Keizer, Texel en J. de Jonge, Beemster. Rammen geboren in 1950: I. G. Kant, Weere. Winkel. 2A P. Kis- temaker, Abbekerk. 2B. P. Korver, Ursem; 3A J. P. Schipper, Abbekerk; 3B gebr. Donker, Schagen-Twisk; 3C J. Blauw, Stompetoren, Ramlammeren, alleen eervolle ver meldingen. Ooien met haar in 1951 geboren lammeren, waaronder min stens 1 ooi en 1 ramlam: IA en gouden medaille: p. Kistemaker, Abbekerk; IB J. Stapel, Sijbekarspel; 2. N. Ruijter, Beemstei 3A D. Haremaker, Beemster, 3B G. C. Kikkert, Texel; 3C P. Wijde- nes, Twisk; Ooien met twee of meer in 1951 geboren ram-Iammeren: IA plus zilveren wisselbeker: IA. Wed. J. Wagemaker, Weere; IB J. de Jonge, Beemster; 2A G. C. Kikkert, Texel; 2B F. Blaauw, Beemster; 3A D. Harema ker, Beemster; 3B D. Haremaker, Beemster. Ooien met in 1951 geboren ramlam: 1. J. Lap, Texel; 2A J. Lap, Texel; 2B N. Ruyter, Beemster; 3A A. Dekker, Oterleek 3B N. Kikkert, De Koog. Ooien geboren in 1949 of vroeger: 1 en kampioen: Gebr. Hogetoorn, N.- Beemster; 2A P. Pijper, Twisk; 2B, gebr. Donker, Schagen-Twisk; 3A. J. de Jonge, Beemster; 3B J. Reine, Bar- singerhorn; Oien (viertallen van een vaderdier geboren in 1950): IA en Re serve-kampioen: Wed. J. Wagemaker, Weere; IB P. Kistemaker, Abbekerk; 2A J. Langendijk, Weere; 2B Gebr. Donker, Schagen-Twisk; 3A J. Stam, Berkhout; 3B. Wed. D. Ruyter, Nib- bixwoud; Ooilammeren van een vader dier (geboren in 1951): IA N. Ruyter, Beemster IB Wed. J. Wagemaker, Wee re; 2A J. Langendijk, Weere; 2B P. Pijper, Twisk; 3A Wed. J. Bekker, Ur sem, 3B J. Blaauw, Stompetoren. De geiten. Geiten geboren in 1948 of vroeger: 1. P. Zonneveld, Krommenie; 2 P. C. Fraflzen. Bergen; 3. K. de Boer, Koog aan de Zaan. Geiten, geboren In 1949: 1. A. van' Wageningen, Westzaan; 2. P. Zonneveld, Krommenie; 3. J. Groentjes, Castri- cum. Geiten geboren in 1950: 1. P. Zonneveld, Krommenie; 2. P. Lanser, Zaandam' 3. J. Nieuwenhuizen, Castti- cum; Geitlammeren: 1. P. Zonneveld, Krommenie 2. G. Brakenhof, Castri- cum; 3. P. Bloem, Krommeniedijk. Bokken: 1. Afdeling Zaandam; 2. afd. Krommenie; 3. Afd. Zaandam. Boklammeren: 1. P. C. Franzen. Ber gen; 2a H 871; 3. H 870. Beste productiegeit: 1. P. Lanzer, Zaandam, 2. K. de Boer, Oostzaan; 3. P. Zonneveld, Krommenie. Mooiste groep geiten: 1 Afd. Krommenie, 2e Afd. Castricum, 3. Afd. Zaandam. Beste (Ontleend Aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Strijd zonder genade (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouwenkooi (18 jaar); Har monie Theater, 8 uur: Verboden huwe lijk (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Muurbloem van het leger (alle leeftijden). VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Die Fleder- maus (18 jaar)Victoria Theater, 8 uur: Tarzan en de meerminnen (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 u.: Macao eiland der gouddorst (18 jaar)Harmonie Theater, 8 uur: Om een vrouw te be hagen (14 jaar). Gulden Vlies, 3 en 8 uur: Modeshows van Bervoets. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 27 Sept. vm 1.23 nm 3.57 Vrijdag 28 Sept. vm 2.20 nm 14.42 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 1.28 14.02 7.28 20.02 Vrijdag 2.25 14.47 8.25 20.47 samengesteld naar onveranderde oude 'amilierecepten.... 75 jaar kwaliteit. Per lies vanaf f 6.30 Alkmaar Tel. 2585 (Advertentie, Ing. Med.) melkgeit en beste bok: Kampioenbok Adam, afd. Zaandam. Kampioengeit, Greta, P. Zonneveld, Krommenie. De varkens. Beren geboren in 1949 of eerder: IA en kampioen C. Borst, Heerhugowaard; 1B en reserve kampioen: D. Oostwou- der. N. Beemster; 2. C. Rol, Starn- meer; 2D S. Bakker, Aartswoud; 2A C. Laan, Berkhout; 2B P. J. Klaver, Zwaagdijk 3A J. Oostwouder, Beem ster; 3B P. Govers, Schagerwaard; 3C S. Stapel, Schellinkhout; 3D P. Bakker, Heerhugowaard, 3E P. Nooy, Midwoud. Beren geboren na 31 December 1949 en vóór 1 October 1950: IA J. Bakker, Warder, IB P. J. Klaver, Zwaagdijk; 2A J. Schipper, Graft; 2B P. Nooy, Midwoud. 2C J. Oostwouder, Beemster^ 3A P. Govers, Schagerwaard; 3B C Buis en Zonen, Westzaan. Beer gebo ren na 30 September 1950 doch niet jonger dan 6 maanden: 1. P. Rol, Starn- meer; 2A P. Stam, Hem; 2B P. N. Laan, Opmeer; 3A D. van Kampen, Hoogkavspel, 3B S. Borst, Heerhugo waard; 3C P. Beerepoot, Wognum. Fokzeugen, sterzeugen ouder dan 2 jaar: IA D. van Kampen, Hoogkarspel; 1B en reserve-kampioen: J. Visser, Sij bekarspel; IC W. J. Keesom, N.-Nie- dorp; 2A D. Schoen, Benningbroek; 2B W. Kos, Starnmeer; 2C D. Haremaker, Beemster; 2D S. Bakker, Aartswoud; 3A G. G. Kant, Winkel; 3B G. Koorn, Winkel. Fokzeugen (geen sterzeugen) ouder dan 2 jaar; IA J. C. Borst, Heerhugo waard; IB wed. J. Stuyt, Ursem; IC C. Borst, Heerhugowaard; ID J. Oostwou der, Beemster; 2 J. C. Borst, Heerhugo waard 3A P. N. Borst, Heerhugowaard; 3B A. Laan, Spierdijk. Fokzeugen geboren tussen 13-12-'49 en 27-l-'50: IA J. Oostwouder, Beem ster; IB P. Donker, Twisk; 2A S. Borst Heerhugowaard; 2B R. Bakker, Venhui zen; 2C S. Borst, Heerhugowaard; 2D J. Manshanden, Abbekerk. Fokzeugen, geboren tussen 20-2-'50 en 22-5-'50: IA C. Klaver, Heerhugowaard; IB D. van Kampen, Hoogkarspel; IC J. C. Borst, Heerhugowaard; ID G. IJff. Assendelft; 2A P. Rol, Starnmeer, 2B C. Klaver, Heerhugowaard; 2C Wed. Stuyt, Ursem; 3A G. Kant, Winkel; 3B P. N. Borst, Heerhugowaard. Fokzeugen tot en met 14 maanden: IA P. Rol, Starnmeer, C. Borst, Heer hugowaard; IB J. C. Borst, Heerhugo waard; 2A J. C. Borst, Heerhugowaard; 2B S. Borst, Heerhugowaard; 3A G. IJff, Assendelft; 3B W. Kos, Starnmeer. Zeugen, geboren vóór 1 October 1949 met minsten zes biggen, niet ouder dan 85 dagen: 1 G. Stapel, Beemster; 2 J. Oostwouder, Beemster; 3 D. Koning, Spanbroek. Zeugen, geboren na 30 September '49: met minstens zes biggen niet ouder dan 85 dagen: 1 S. Borst, Heerhugo waard; 2 M. C. Veldt, Bergen. Twee of drietallen fokvarkens uit één toom (vier tot zes maanden) 1 D. van Kampen, Hoogkarspel (tweemaal); 2. S. Borst, H.H.Waard; 2. P. N. Borst, H.H.Waard; 3. W. Kos, Starnmeer; B. S. de Jong, Starnmeer (tweemaal)G. Kant, Winkel; C. Borst, H.H.Waard; J. C. Borst, H.H.Waard (tweemaal). Twee of drietallen fokvarkens uit een toom (zes tot tien maanden oud): 1. D. Kay, Twisk; C. Borst, H.H.Waard; R. Bakker, Venhuizen; 2. D. Koning, Spanbroek; L. D. Bruin, Zwaagdijk; R. Bakker, Venhuizen; 3. P. N. Laan, Opmeer. Konijnen. Vlaamse reuzen: 1. A. W. Geluk (drie maal), E. Vonkeman (tweemaal), 2. A. W. Geluk (tweemaal. Lotharingers: 1. C. Kramer (tweemaal), J. Hieltjes, H. L. de Reus, A. Berkhouwer;' 2. C. Kramer, W. Hieltjes. Hangoren: 1. L. S. G. Groot (driemaal), K. J. Stins (driemaal), J. Hieltjes (tweemaal), l.J. Brammer, P. Hieltjes; 2. K. J. Stins (tweemaal), J. Kieft, S. G. Groot (twee maal); 3. J. Kieft. Chinchilla: 1. J. Schot (driemaal). J. Cramer, 2. J. Schot (tweemaal), D. Booger, 3. D. Booger. Witte Weners: 1. H. Kuiper, M. Teer huis, J. Schuit; 2. J. Schuit, M. Teer huis. Blauwe Weners: .1 J. Weil, 2. K. J. Stins, J. Weil; 3. K. J. Stins. Rijn landers: 1. J. Homan; 2. J. Homan; 3. J. Homan. Belgische haas: 1. en 2. J. Weil. Zilvervos: 1. W. C. Rentenaar (tweemaal)2. en 3. J. C. Rentenaar. Hollanders: 1. H. L. de Reus, G. B. J. de Barbangon. Havanna Rex; 2. J. Kieft. Rex: 1. J. van Gulik, C. Kooy (twee maal); 2. J. van Gulik, C. Kooy; 3. J. van Gulik. Black and Tan, 1. D. Booger (twee maal) Rex marter. 1 en 2. J. van Gu lik, Angora. 1. H. Kuiper (tweemaal) J. P. Kerssens 2. J. P. Kerssens, M. A. Hoetjes, 3. J. P. Kerssens. Russen. 1. H. Kuiper (tweemaal), F. Keyzer. 2. F. Keyzer, H. Kuiper, 3. H. Kuiper, Kleur- dwerg, 1. F. Keyzer, K. J. Stins, 2. F. Keyzer. Voedster met jongen. 1. J. B. J. de Barbangon, 1 J. Schot. 2. W. Hiel tjes. Nesten. 1. J. Groothuizen, I. S. G. Groot. 1. J. Schot. De stand op het Doelenveld Op de Korenbeurstentoonstelling wer den aan de firma's, die daar met hun stands vertegenwoordigd waren, de vol gende prijzen toegekend: le pr. en ver gulde zilveren medaille: L.T.G.; gebr. Kaal, Melkinrichting Mica; le pr. en zilveren medaille: dahliakweker Bak ker uit Wognum, Alkmaarse Exportvei ling, Gezondheidsdienst voor dieren, t'a. Ypma; le pr. en bronzen medaille: fa. Zaadnoordijk, Tros' Woninginrichting, fa. Schuurman, fa. Bruin en Dresscher; 2e pr.: Landbouwhuishoudschool, fa. Rolff, fa. Peereboom, fa. De Wild, fa. Heuseveldt, firma Hildering. Inzon dingen fruit van leden van de NFO: le pr. en zilveren medaille: Cox d'Orange; 2e pr. en bronzen medaille: Zigeunerin; 3e pr.: Glorie van Holland; deze inzen dingen waren van J. v. d. Heiden. Zeer attractief en appetijtelijk was ongetwijfeld de stand van de Alkmaarse Exportveiling in de grote tent op het Doelenveld, met zijn frisse en fleurige weelde van alle mogelijke soorten Nederlandse groenten in een bonte schakering van kleuren. Rijk- en gemeentepolitie speelden gelijk Dinsdagmiddag is te Heiloo de poli- tiederby gespeeld tussen Alkmaar Rijks politie en Alkmaar Gemeentepolitie (APSV). Deze wedstrijd die een bij zonder spannend verloop had, eindigde in een 33 gelijk spel. Linksbinnen van Dijk opende in deze wedstrijd de score (0—1). Alkmaar R.P. zette hierna een stevig offensief in, dat werd beloond met een doelpunt van de Rijkspolitie-l.binnen Termaat (11). Na de thee kwam het doel van APSV on der grote druk te staan. De r.buiten v. Luit van Alkmaar R.P. kwam in het bezit van de bal, zette scherp voor en midvoor Jager bracht door een goede kopbal de stand op 2—1. APSV liet het er echter niet bij zitten. Haverlag kreeg de bal toegespeeld, omspeelde handig twee Alkmaar R.P.-spelers om vervol gens een keihard schot op de Rijkspo- litie-doelmond af te vuren, dat voor keeper Kroon onhoudbaar was (22). Nu was de beurt weer aan Alkmaar R.P. en ongeveer een kwartier vóór het einde leidde een van de vele aanvallen tot succes. Midvoor Jager bracht de stand op 3—2. De middenlinie en ach terhoede van Alkmaar R.P. drong hier na te ver op, hetgeen hun tenslotte de overwinning kostte. De APSV i.buiten Nederveen stond vrij. Handig werd de bal hem toegespeeld, waarna hij scherp voorzette, v. Dijk ving de bal op en plaatste hem ineens in het Rijkspoli- tiedoel (33). De twee resterende mi nuten van de wedstrijd zette Alkmaar R.P. alles op alles, doch het gelukte niet de winnende goal te scoren. Het blijspel „Nina" van de schrijver André Roussin, dat de Nederlandse Co- medie gisteravond in het Gulden Vlies ten tonele bracht, is een charmant stuk kleurige onzin, versierd met 'n tikkel tje goedkope sentimentaliteit en 'n stukje halfzachte levensfilosofie. In fei te gespeend van iedere morele over weging heeft het stuk toch juist te wei nig wezenlijke diepgang om serieus te worden genomen. Het ridiculeert zacht zinnig iedere problematiek rond liefde en huwelijkstrouw, het spot gematigd met iedere maatschappelijke ordening en het zet de wereld en de samenleving radicaal op z'n kop. Een vrouw, die de vrouw is van een ambtenaar met allerhande verdrongen complexen, heeft een minnaar. Die min naar is rijk, verwend en aanbeden door nog zes andere vrouwen. Op het uur van een der menigvuldige ontmoe tingen te zijnen huize huize komt da wrekende gerechtigheid in de figuur van de gewapende echtgenoot. En dan begint er een gejongleer met woorden, met revolvers, met vergiften, dekens, pyama's en de zotste, brutaalste theo rieën, die een gek brein maar verzin nen kanAlles even luchtig, even onwezenlijk en even grappig, hetgeen overigens iets anders dan geestig is. Weliswaar is de dialoog meestentijds flitsend en geladen, maar de schrijver heeft niet nagelaten 'af en toe naar al te goedkope succesjes te streven. Hij laat zijn publiek lachen, maar het is de vraag, of hij niet zelf het allereerst meesmuilend (en ietwat sarcastisch) om zijn eigen product heeft gelachen. Want waarlijk, aan heel dit vrolijke niemendalletje is kop noch staart, we zen noch bedoeling te onderkennen. Of is het een oplossing in een driehoeks verhouding, dat de echtgenoot en de minnaar aan het slot samen in één bed liggen, verzorgd door hun gezamenlijke vrouw-minnares? Ank van der Moer speelde de ab surd-eerlijke, volstrekt a-morele vrouw en minnares en zij deed het met groot talent en bewonderenswaardige vlot heid. Guus Oster' (in het leven van alledag haar wettige echtgenoot) was op tie planken de verwende minnaar en we zouden niet weten, hoe zulk een rol anders gespeeld zou moeten worden dan Oster het deed; het was uitstekend. Henk Rigters, die de bedro gen, knotsdwaze echtgenoot typeerde, deed dat met overgave en met heel aardige vondsten. Ton Lutz was een schreeuwerige politieman en Bob Goed hart een razende domoor. Een voorstelling, die, zonder ook maar te zwemen naar grootsheid, toch kwaliteiten had boven het gemiddelde. Tenslotte is Ank van der Moer (óók als zij een onmogelijk vrouwspersoon moet verbeelden) een klasse apart. Er was veel en hartelijk applaus, al was de run naar de koffie, bij het ingaan van de pauze, zo mogelijk nog onbe- schaamd-brutaler dan de rol van deze wel uiterst vreemde Nina. A. K. Woensdagmiddag is de 36-jarige sla gersknecht Van W. bij het schoonma ken van een electrische gehaktmolen met zijn linkerhand in de machine te recht gekomen, waardoor vier vingers werden afgesneden. De man is in het Ontraal Ziekenhuis verhonden. Deserteur hoorde twee jaar tegen zich eisen Voor de Krijgsraad te Velde-West te 's-Gravenhage heeft gisteren terecht gestaan de 24-jarige dienstplichtige sol daat A, N. R. uit Alkmaar, die twee maal was gedeserteerd, toen hij naar Indonesië zou worden uitgezonden. De auditeur-militair eiste de zware straf van twee jaar met aftrek, omdat R. in de korte tijd, dat hij in werkelijke dienst is geweest, kans had gezien een lange straflijst aan te leggen. De uit spraak in deze zaak werd aangehouden voor het uitbrengen van een psy chiatrisch rapport.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2