Besprekingen met instanties in Den Haag hebben in veel gevallen geen resultaat Landverpachters streven naar een pachtprijsverhoging Onze monumenten verkeren in nood Kerken met ondergang bedreigd omdat er geen geld beschikbaar is Snel ingrijpen nodig Enthousiast Hugo Boys liep Alkmaar onder de voet Black Boys kampioen Alkmaarse handballers waren goed op dreef 'i5 Rectificatie! ADVERTENTIE PHILIPS-MINIGROOVE PLATEN. Monopolie van zittendepachters MAANDAG 1 OCTOBER 1951 De heer Fledderus, architect in Enkhuizen, haalt af en toe moedeloos de schou der» op. Plannen heeft hij genoeg om de verschillende kerken in West-Friesland te restaureren. Arbeid heeft hij er in grote mate aan besteed. Conferenties zijn er in overstelpende hoeveelheid gehouden. De tekeningen zijn klaar, het werk moet nodig worden uitgevoerd. „Als dat werk mij niet zo na aan het hart lag", zo zouden wij in het kort zijn zienswijze willen formuleren, „dan zou ik het bijltje er bij neergooien". De bestuurders van verschillende kerkgenootschappen dreigen er even moedeloos onder te worden. Ook zij hebben vele besprekingen gehouden. Ook hun hoofden zitten vol plannen, omdat ze er van overtuigd zijn, dat er ten spoedigste moet worden ingegrepen, wil men niet voor het geval komen te staan, dat vele kerken in Noord-Holland en speciaal in West-Friesland langzaam, maar zeker hun ondergang tegemoet gaan. In sommige gevallen zelfs met eens langzaam, maar in snel tempo. Reeds zijn er slachtoffers. Koedijk was één van de eerste. Graft volgde. En dan? Eén onzer redacteuren was in zijn kwa liteit als lid van een restauratiecommis sie in de gelegenheid besprekingen mee te maken, welke de heer Fledderus, een kerkvoogd en hij zelf hadden met ver schillende instanties in Den Haag. Zeer aangenaam, maar.... Besprekingen, die buitengewoon aan genaam waren. Waarin de toon niets te wensen overliet. Waarin verschillende autoriteiten volledig begrip toonden voor de ernst van de situatie, medele ven toonden met de architect (en velen van zijn collega's delen zijn lot), inza gen, dat het kerkelijk leven in West- Friesland ernstig lijdt onder de nood toestand, waarin verschillende kerken verkeren, toegaven, dat het landschaps beeld een ontzaglijke verarming zou ondergaan, indien de kerken er gedeel telijk uit zouden verdwijnen. Men was er ook daar in alle kringen van doordrongen, dat kostbare monu menten dreigen verloren te gaan, indien niet zeer snel wordt gehandeld en men wil zo graag deze monumenten van grote historische waarde behouden, maar. De noodkreet: Geen geld We hoorden het bij de bouw- en res tauratiecommissie der Nederlandse Her vormde kerken van mr. Ter Linde. Als er een lichaam is, dat oog heeft voor de noden van de kerken, is het deze commissie. En men weet, dat er wat te doen is op dat gebied. Wat kan men echter doen, als er geen geld is? Als er vanwege het departement een bedrag van twee millloen gulden beschikbaar wordt gesteld, waarvan alle historische monumenten in Nederland moeten rondkomen. Niet alleen de kerken. Neen, alle gebouwen van historische waarde. Als is het zo, dat de kerken op het ogenblik op het eerste plan staan. Dan kan men alleen met een moede loos gebaar de schouders ophalen en het advies geven: Probeert u het eens bij Monumentenzorg, maar bereidt u zich er op voor, dat u ook daar te ho ren zult krijgen, dat er geen geld is. Monumentenzorg: Telefoon staat niet stil. Welnu, we zijn bij Monumentenzorg geweest. We hebben gesproken met de heer Van Heus, met de heer Baart de Lafaille en uiteindelijk met de hoogste instantie, jhr. Van Nispen tot Sevenaar. We hebben, ook van de laatste, weinig ander» gehoord dan sombere klanken. Twee millioen is in de tegenwoordige tijd immers niets. Om iets te bereiken moet men een veelvoud hebben. Onderwijl we in het gebouw van de Rijksdienst vertoeven staat de telefoon niet stil, Al is er dan ook maar twee millioen beschikbaar, de tijd gaat zijn gang, de toestand van tal van gebou wen wordt steeds slechter. De heer Van Nispen haalt ook zijn schouders op. Niet moedeloos. Het werk is hem zo lief, dat hij de kop er voor houdt, onder alle omstandigheden. Het ellendige van het geval is volgens hem, dat ex veel te veel tijd in het ad- De eens zo trotse kerk van Graft. Thans voor afbraak verkocht ministratieve werk kruipt, doordat men steeds maar weer moet gaan inkrimpen. De ene urgentielijst is nog maar nau welijks klaar, of er volgt een andere op die weer minder objecten bevat. Er is immers geen geldVlak na de oor log was er geen materiaal, toen wors telde men met het volume, nu vecht men met de investeringen en het geld gebrek. En intussen dreigen waarden verlo ren te gaan, die niet kunnen worden vervangen. Daardoor dreigt er in ons land een toestand te ontstaan, waarbij betrokkenen het hoofd in de schoot gaan leggen. Op het Ministerie Op het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verging het ons niet beter. Mr. Hotke had een open oor voor de noden, die hem wer den voorgelegd bij monde van de heer Fledderus. Een kerk te Oude Niedorp, die er slecht voorstaat. Een kerk in Andijk die nodig onder handen moet worden genomen. Kerken te Twisk, Oudendijk, Abbekerk, Zwaag, Oosterblokker, Lam- bertschaag, Venhuizen, Schellinkhout. We zouden het lijstje groter kunnen maken. En dat betreft alleen West- Friesland. Ook elders in het land is de nood groot, al is ons gewest wel één van de ergste. Ofschoon de onderhoudskosten, de belastingen van de boerenbedrijven en wat daarmede in verband staat aan merkelijk zijn gestegen, zijn de pacht prijzen nagenoeg dezelfde als in 1939, waardoor het netto-rendement van de landverpachter ongeveer 1% bedraagt, hetgeen slechts in de gunstigste geval len voorkomt. De bedrijven, die door een hypotheek bezwaard zijn, leveren meestal een negatief rendement op. Hierop wees de voorzitter van de vereniging van landverpachters in Noord-Holland benoorden het IJ, de heer P. M. Biirmann, in de vergadering, welke op initiatief van de grondbezit ters uit Avenhorn, Grosthuizen en om streken in „de Witte Engel" te Hoorn werd belegd. Hij drong er daarom bij de aanwezigen op aan te helpen aan het sterk maken van de genoemde ver eniging, opdat de belangen van de ver pachters beter gediend zouden kunnen worden. Als spreker had men de heer C. D. Grijns, secretaris van de Landelijke vereniging voor grondbezitters te Utrecht, welke instantie het overkoe pelend orgaan van de provinciale ver enigingen vormt. De heer Grijns be sprak de vraag: „Grondbezit, een vei lig bezit?". Ogenschijnlijk is het veilig, doch is het dat allesbehalve. Aan alle zijden wordt door de stedenbouw, de aanleg van wegen, kanalen etc. aan het grondbezit geknabbeld. Daar komt bij, dat de regering door de pachtprijsbe- heersing te lage pachtschalen heeft vastgesteld. Die prijzen mogen slechts geïnterpreteerd worden met goedvin- Wat moet men echter aanvoeren als argument, als men reeds bij de entree te horen krijgt, dat men voor de nood een open oog heef, maar dat er door het ministerie niets kan worden gedaan, omdat er geen geld is. Is het te verwonderen, dat de heer Fledderus de schouders ophaalt en zegt eindelijk weieens te willen weten waar hij aan toe is. Plannen voor het herstel van acht kerken heeft hij onder han den. In 1952 zal alleen Andijk worden geholpen. Ziehier het sombere relaas van een tocht langs de betrokken instanties, die met werk overstelpt zijn. Die willen werken, maar die slechts twee millioen tot hun beschikking hebben. We hebben oog voor de moeilijkhe den, waarmee het Rijk heeft te kam pen. We hebben oog voor het feit, dat het nodig is veel geld te besteden aan het militaire apparaat, omdat we de ramp van een nieuwe oorlog moeten kunnen afwenden. We kunnen ons voorstellen, dat men zegt geen geld voor nieuwe gemeente hulzen, politieposten, bioscopen etc. te hebben. Op dat gebied moeten wij ons leren behelpen en zullen we alle luxe moeten weren en uitstellen tot betere tijden, die ongetwijfeld zullen komen. Dat geldt echter niet voor onze his torische gebouwen. Dat geldt niet voor de kerken, die zichzelf niet kunnen redden. In het bestek van dit artikel kunnen we op de oorzaken van het ver val niet ingaan. Hier is het zo, dat elk Jaar uitstel niet alleen hogere kosten met zich brengt, daar het werk steeds omvangrijker wordt. Uitstel kan hier tot de rampzaligste gevolgen leiden. Laten we hopen, dat de volksverte genwoordiging de regering er van weet te doordringen, dat het behoud van cul tuurhistorische gebouwen in niet ge ringe mate kan meewerken om de gees telijke'weerbaarheid van ons volk te vergroten. Militaire paraatheid heeft slechts zin, indien ze berust op een krachtige geestelijke ondergrond. den van de Grondkamer, die dikwijls vreemde beslissingen neemt. Er zijn ge vallen, waarin de pachter meer wil be talen, omdat hij de situatie van de ver pachter inziet, doch dat de Grondka mer dat niet goedkeurt. Het pachtprijs- opdrijvingsbesluit stond slechts een ver hoging toe, als de pachtprijs bijzonder laag was. Tijdens de bezetting werd het pachtbesluit zodanig gewijzigd, dat het een geheel andere inhoud kreeg. Hoe wel de prijzen in Groningen hoger zijn, zijn de Grondkamers in de andere pro vinciën achtergebleven. De Grondka mers leggen voor het bepalen van de prijzen meer de maatstaven aan naar de basis van de grondbelasting dan naar de redelijke winst van de pachter. Vroeger stak de landeigenaar zijn spaargeld in zijn grond om die zo goed mogelijk te maken om later van de ver pachting te leven. Nu is dat niet meer mogelijk, zodat de boer verplicht is zijn bedrijf uit te oefenen tot hij daartoe niet meer in staat is. Dit is de oorzaak, dat de jonge boeren niet aan de slag kunnen komen. Het strekt diverse pachters tot eer, dat zij verschillende reparaties volko men vrijwillig bekostigen, daar zij in zien, dat de pachtverhouding buitenge woon slecht is. Men kan thans spreken van een monopolie van de „zittende" pachters. Het pachtprijsniveau dient zó hoog te liggen, dat er reserves kunnen worden gevormd, opdat de reparaties zonder bezwaar kunnen worden be taald en dat alleen bekwame boeren kunnen pachten. De prijzen moeten dus omhoog. „Teneinde dat te bereiken dient de genoemde vereniging zo sterk mogelijk te worden, wil een bepaald streven effect sorteren", aldus spreker. Hoewel de vereniging pas in het afge lopen voorjaar werd opgericht, telt zij reeds een behoorlijk aantal leden. De vereniging stimuleerde reeds de bespreking omtrent pachtprijsverhoging In de Eerste Kamer. Hieruit is weer voortgevloeid, dat minister Mansholt heeft toegezegd, dat hij deze kwestie in de Sociaal Economische Raad ter spra ke zou brengen, waaruit we mogen af leiden, dat de minister beaamt, dat de prijzen omhoog kunnen en moeten. Er is officieus bekend, dat de pacht prijzen voor de Wieringermeer en N.O.- polder worden verhoogd, hetgeen een argument vormt voor de verpachters in de overige delen van ons land. Dege nen, die een bepaald geval opgelost wil len zien, dienen zich tot de secretaris van de vereniging, de heer Vennink, Westerlicht 349, Alkmaar, te wenden. Tot slot werd medegedeeld, dat de heer Grijns op 23 October in de rubriek: „Voor het platteland" over de pacht prijzen zal spreken. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 1 Oct. 4000 kg aardappelen: Bevelan ders 8,70 en blauwe Eigenheimers 8,80; 9000 kg rode kool A 10,10—13,20; 2500 kg gele kool A 5,90—8,90 en B 5,60; 1000 kg groene kool 6,80—8,70; 130.000 kg witte kool 4—4,10; 4000 kg uien 17,80— 18,20 en grove 16,40—16,70; 800 kg bie ten A 8,60; 200 kg peen: B 10.60 en C 8.80—10,80; 1200 kg andijvie 5.20—6; 4000 kg slabonen 35,20—43.50; 15.000 kg bloem kool: BI 16,80—23,20 en Bn 8—15,20. Doorgedraaid 90.000 kg witte kool. Het is Hugo-Boys gelukt ook Alkmaar Zondag aan de zegekar te binden. Wis ten de Heerhugowaarders vóór de rust de stand slechts op 1—0 te brengen, na de rust werd nog vijfmaal ingeschoten. Vóór de rust was het een rustige par tij. Een enthousiast Alkmaar belaagde van tijd tot tijd het Hugo-Boys doel, doch doelpunten werden niet gemaakt, hoewel de Alkmaarse rechtsbuiten de bal enkele malen mooi voor het vijan delijke doel wist te brengen. Ongeveer tien minuten vóór de rust maakte de Hugo Boys-rechtsbuiten een prachtig doelpunt. Na de rust zette Alkmaar goed in. Harde schoten en venijnige tikjes, het alles mocht niet baten. Na 15 minuten spelen scoorde Hugo Boys voor de tweede maal via een penalty. In deze wedstrijd nam de Hugo Boys middenvoor Bruijns twee doelpunten voor zijn rekening, die hij vlak achter elkaar in het vijandelijke doel joeg. In zijn vorige wedstrijden wist Bruijns het spel steeds goed te verdelen, zijn goede spel drukte hij echter nimmer in doel punten uit. De 40 voorsprong voor de Oranjehemden gaf hun een zekere rust, voor Alkmaar betekende het ech ter „voetballen". Een duel voor het Hugo Boys-doel, een misgreep van de Hugo Boys-keeper, en zij hadden de eer gered. Alkmaar toonde zich in dit laatste kwartier nu niet bepaald van zijn beste zijde. Herhaaldelijk moest scheidsrechter van der Wal ingrijpen voor kleine overtredingen. Toch hield Alkmaar zich kranig in deze laatste minuten. Doordat twee geblesseerde spelers uitvielen, hadden zij met negen man hun doel te verdedigen. Vijf minu ten vóór het einde scoorde Hugo Boys nog tweemaal. De rechtsbinnen wist een door de linksbuiten omgehaalde bal prachtig in doel te plaatsen. Vlak vóór het einde werd Hugo Boys een corner toegewezen. Goed genomen door de rechtsbuiten Doodeman kon Kager on houdbaar inkoppen. Dolgelukkig ver lieten de Heerhugowaarders het veld. Het was dan ook hun vierde overwin ning. Alkmaar, iets teneergeslagen, moest in deze nieuwe eerste klasser zijn meerdere erkennen, hoewel het spel en techniek van de gasten onherroepelijk beter waren. Bedrijfsvoetbal Eindelijk is dan in de 196ste bedrijfs voetbalwedstrijd de kampioen van Alkmaar uit de bus gekomen. Zater dagmiddag speelde Rhodesia tegen Blackboys. Dat Blackboys het kam pioenschap niet cadeau zou krijgen was vanaf de eerste minuut zeker. Het zag er dan ook naar uit in de eerste helft dat Rhodesia deze wedstrijd zou gaan winnen. De voorhaede van Black boys was niet schotvaardig en enkele fraaie kansen werden dan ook niet benut. Een kwartier voor de thee was het Dekker van Rhodesia die voor zijn ploeg scoorde. Na de hervatting zag het er naar uit dat geen doelpunten meer zouden worden gemaakt. Door een misverstand in de achterhoede van Rhodesia kon Heugten echter gelijk maken en aan dit gelijke spel had Blackboys voldoende om zich kam pioen te kunnen noemen. Maar enkele minuten later was het Vet die een prachtig tweede doelpunt van de kam- pioensploeg inschoot. Met deze 21 stand kwam het einde in deze bijzon der sportieve wedstrijd. Scheidsrechter Kater die zijn 20e bedrijfsvoetbalwed strijd floot, kan hierop met genoegen terugzien. Na afloop sprak de voorzitter var. bedrijfsvoetbal de heer Hartland de kampioensploeg toe. Hij zei dat het voor Blackboys wel een bijzondere prestatie moet zijn. Juist dit elftal had. vijf jaar geleden geen voet aan de grond kunnen krijgen, maar kreeg toen van de Alkmaarse scheidsrechters een medaille omdat dit elftal het mees' sportief was geweest. Nu na 5 jaar kan het zich bedrijfsvoetbalkampioen van Alkmaar noemen. BERDOS—SRC 2—0 Reeds na vijf minuten bezorgde KI. Wit de gastheren de leiding. Toen golf de het spel lange tijd heen en weer; beide elftallen kregen hun kansen, maar doelpunten bleven uit. Na 25 minuten scoorde J. Schmidt na een mooi opge zette aanval van links het tweede doelpunt. Met deze stand ging de rust in. Na hervatting vertoonde het spel eenzelfde beeld, alleen werd de thuis club meer in de verdediging gedrongen. De gasten zagen echter geen kans om de uitstekende doelverdediger te passeren, zodat de beide winstpunten in Bergen bleven. Ondanks voorsprong verloor Kofping Boys van Berkhout Kolping Boys kan op een goed ge speelde wedstrijd terug zien, maar heeft deze spannende strijd toch niet in een overwinning kunnen omzetten. Berkhout, dat reeds dadelijk een offen sief moest verwerken, had terstond een achterstand, doordat K. B. een aanval van rechts feilloos afwerkte. Berkhout ging hierna meteen tot de aanval over, ■maar de K. B.-achterhoede, die nog steeds met een reserve speelde, wist iedere aanval te onderscheppen. Beide •voorhoeden schiepen zich nog verschil lende malen mooie kansen, waarbij die van Berkhout gevaarlijker waren door het tempo waarmede de aanval uitge voerd werd. De rust ging in met 10 voor K. B. In de tweede helft was Berkhout geregeld in de aanval en zij wist spoedig door een goede aanval de keeper met een hard schot te passeren 11. K. B. zette alle zeilen bij om nog enkele aanvallen op te zetten, echter zonder resultaat. Negen minuten voor het einde werd het voor K. B. een débócle, want een vlotte Berkhout- aanval, gelanceerd vanaf links werd besloten met een doelpunt dat echter niet geheel vrij was van buitenspel. (21). Nadat nog enige aanvallen door beide partijen waren ondernomen, floot de scheidsrechter het einde. (Advertentie. Ing. Med.) MARKTBERICHTEN VEEMARKT TE ALKMAAR Aangevoerd op 1 October: 150 vette koeien van 600,tot 1400,19 gras- kalveren van 125,tot 225,21 nuch- tere-kalveren (slacht) van 40,— tot 90, en 37 vette schapen van 90,tot 135, per stuk; 196 varkens van 2,12 tot 2.26 per kg. NOORDERMARKTBOND, 1 Oct. 1500 kg blanke Eigenheimers 8,20 en Koopmans blauwe 8,20; 3300 kg uien 17,30—18, grove 16,5017,40, drielingen 14 en nep 22; 800 kg bieten A 8,70—9,20; 1900 kg peen B 12,109,10; 8400 kg slabonen 38 43. II 25—37 en afw. 20—28; 1200 kg groene kool 8,10; 34.000 kg witte kool 4. Doorgedraaid 69.000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 1 Oct. 21.100 kg witte kool 10; 575 kg bieten 8—8,30; 150 kg slabonen 25—35; 450 kg peen 9,10 9,50; 260 kg andijvie 6,20; 400 kg uien: nep 10,50 en drielingen 9,40. Van de vier gf*g:elde wedstrijden wisten drie elftallen van AVA Zondag een overwinning te boeken. Alleen de heren moesten met een nederlaag ge noegen nemen. De AVA-heren speelden thuis tegen Bato I. Vóór de rust wilde het bij AVA niet vlotten en zo stonden de Alkmaar- ders met de rust met 03 achter. Na de rust ging het direct beter. De voor hoede combineerde vlotter en spoedig was het 23. Toen werd het een zeer spannende strijd. Bato liep nog uit tot 36. Doch AVA zette een bliksem-of- fensief in. Het werd 56. Weer kwam AVA aanzetten. De middenvoor werd zeer hardhandig van de bal gewerkt. Beide partijen stonden te wachten tot de scheidsrechter naar de vrije-worp- stip zou wijzen, doch hij floot het ein de van de wedstrijd. De AVA-dames hadden haar tegen stander SSV 1 uit Stompetoren waar schijnlijk wat onderschat. Ze wonnen met 21. Beide achterhoeden waren zeer stug, waarbij vooral mej. Woel- ders bij AVA weer toonde een uitste kend verdedigster te zijn. De AVA- voorhoede combineerde te kort. AVA 2 dames boekte haar tweede grote overwinning. Ditmaal was N. Nie dorp 2 het slachtoffer. AVA won met 71 door prima voorhoedespel vooral van de dames Hieltjes, Heinis en Heusy. Ook de AVA-adspiranten waren goed op dreef en wonnen liefst met 8—0 van Rood-Zwart uit Krommenie. Dure nederlaag kostte Koedijk twee punten en twee spelers Nieuwe Niedorp is weer twee punten rijker dank zij een verdiende 31 zege op Koedijk. De wedstrijd zelve heeft echter niet aan de verwachtingen vol daan. Van behoorlijk voetbal was slechts sprake In de eerste helft. De tweede was er een om maar heel spoedig te vergeten. Na de aftrap ontwikkelde zich een frisse strijd met aan beide zijden een lofwaardig tempo. Koedijk was kenne lijk vast besloten het N.N. geducht las tig te maken. De Graaf stond prima te verdedigen en was voor de thuisclub een enorm struikelblok. Na een kwar tier echter ontdeed Kater zich keurig van zijn belagers en met een scherp schot, laag in de linkerhoek, was Bloot- hoofd gepasseerd. Of Kater In buiten spelpositie scoorde was een vraag, waarover de geleerden het niet eens werden. De Koedijker midvoor „nam" het niet en dat was de oorzaak, dat hij voor de rest als toeschouwer mocht fungeren. Nieuwe Niedorp kwam nu flink opzetten en doelman Bloothoofd kreeg alle gelegenheid zijn klasse te demonstreren. Dat deed hij bij felle schoten van Jés en Oepkes. Toch kon hij niet voorkomen, dat na een half uur Kater hem in dezelfde hoek voor de tweede maal het nakijken gaf. Wel deed de gebroken Koedijk-aanval moe dige pogingen wat van de achterstand weg te werken, doch resultaat had dit zwoegen niet. Even in de tweede helft werd het Koedijk-team tot negen spelers geredu ceerd omdat scheidsrechter Lutjeharms een speler wegens natrappen wegzond. De thuisclub profiteerde hiervan snel door een derde doelpunt van Kater. Vanaf dat ogenblik zakte het snelpeil van N.N. bedenkelijk en van een over wicht was geen sprake meer. Koedijks volhouden werd beloond via een tot tweemaal Ingeschoten strafschop: doel man Bloothoofd passeerde college Druif. B. v. d. Kamer sprint kampioen van Alcmaria De wielervereniging Alcmaria Vic- trix heeft Zondag het sprintkampioen schap voor de A en B klassers geor- geniseerd. Evenals voor de lange afstand kampioenschappen was er veel belang stelling van de zijde van de renners en van het publiek. Op overtuigende wijze heeft B. van de Kamer al zijn rit ten gewonnen en kwam dus op ver diende wijze aan de titel. Bij de C klas sers viel het rijden van K. de Groot >p. Spoedig was duidelijk dat deze jonge man aanspraken op de titel zou maken en hij heeft het vertrouwen dan ook niet beschaamd. De uitslagen luiden: A-KLASSE: 1 B. v. d. Kamer, 2 Jn. Ottenbros, 3 Jn. Rol, 4 H. v. d. Sluis. C-KLASSE: 1 H. de Groot, 2 T, Schil der, 3 J. Keuken, 4 A. Roele. OPPERDOES, 29 Sept. Ronde ble ten I 7.80—8.10, n 6.80—7.20; groene kool 4.205.30; gele kool 4.805; peen B 12.10, C 11.80; rode kool 57.90, dubb. bonen 2337. <3 rapt In de advertentie van de Hollandsche Decca Distributie N.V. van 28 Sep tember j.l„ werd de Philips vederlichte pick-up aangekondigd. Deze pick-up is niet onmiddellijk leverbaar, doch de verschijningsdatum zal nader worden bekend gemaakt. De in de advertentie genoemde prijs is foutief en zal eveneens nader worden bekend gemaakt

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7