F Stad en Omgeving Zwijntjes-jager ontfermde zich over fiets van wielrenner AGENDA Toren van Kapelkerk in nieuwe luister Accordeonliefhebbers hoorden een voortreffelijk concert Alkmaarse taxi-chauffeurs hebben een streepje voor Lange Kayser kampioen A.V.A. De N.CG.O.V. in „Waakt en Bidt" Scola Publica" opende het seizoen De winkelweek een groot succes Bloemententoonstelling Christelijke scholen Laat de kinderen tot Mij komen Afschrijving is er niet bij meer in Militaire oefening Castricum en Uitgeest Surge WOENSDAG 3 OCTOBER 1931 Onvoorzichtig achteruiigereden Wielrenners plegen over het alge-pieester van de Rijkspolitie had echter uitgemaakt dat A., terwijl hij achteruit had gereden, geen duidelijk overzicht had kunnen hebben van hetgeen ach ter zijn wagen gebeurde. De officier van Justitie meende dan ook dat hfer wel van schuld sprake was. „Men rijdt maar al te vaak achteruit zonder zich van de situatie op de hoogte te stel len", zei mr. Meischke, die uit het oog punt van algemene preventie een hech- tenisstraf van drie weken eiste. meen in het bezit te zijn van rijwielen met veel chroom en felle kleuren. Dat ls dan ook een van de redenen geweest dat de Alkmaarder Nicolaas A. „tegen de lamp" zou lopen, nadat hij zich over de flets van wereldkampioen Jan Pronk had ontfermd. Gistermorgen stond A. voor deze rij wieldlefstal terecht. Daar verdachte in het bezit is van een indrukwekkende straflijst, meende de officier dat ge vangenisstraf bij deze recidivist toch geen effect meer zou sorteren. Daar om eiste de officier een geldboete van 100 en een voorwaardelijke straf van zes maanden met drie proefjaren. „Goedkope" handel. Op 18 Mei had Johannes B. te Alk maar een bromfiets gehuurd. Met be hulp van dit rijwiel met hulpmotor had hij echter niet alleen een aantal kilo meters afgelegd, hij had het ook ge bruikt om zijn financiële positie enigs zins te verbeteren. B. vond namelijk een koper en zonder blikken of blozen deed hij de bromfiets voor vijftig gul den van de hand. Negen maanden met aftrek werd gisteren tegen hem geëist. Droevig ongeluk. Enige maanden geleden had in Eg- mond aan de Hoef een droevig onge luk plaats. Hendrikus A. zou zijn wa gen een garage binnen rijden. Het was hem ontgaan dat een meisje zich ach ter de wagen bevond. De waarschu wingen van enkele omstanders kwamen helaas te laat om een aanrijding te kun nen voorkomen. Het slachtoffertje be kwam zulk ernstige letsels, dat het enige tjjd later aan de verwondingen is overleden. A. verklaarde gistermor gen dat hij tijdens het achteruit rijden voldoende voorzorgen in acht had ge nomen. Het onderzoek van een wacht- Vele goede clubresultaten In de Zondag gehouden wedstrijden om het clubkampioenschap van de alhletiekvereniging A.V.A. streden de heren Kayser, Meyer en Hoogschagen in een nek-aan-nek-race. Kayser, die door zijn uitstekend resultaat op het nummer hoogspringen (1.65 m) in pun- tenaantal was uitgelopen, wist deze voorsprong te handhaven en werd kampioen met in totaal 2183 punten. Ab Meyer, die op de 800 m erg teleur stelde, werd tweede met 2041 punten, Jan Hoogschagen (die de 800 m uit stekend liep) werd derde met 1980 pnt. De 36-jarige G. Dilling liep nog een behoorlijke 800 m en wist op dit num mer vele jongeren achter zich te laten. H. v.d. Pol legde bij de jongens A be slag op de eerste plaats. Hij maakte o.a. bij het verspringen een sprong van 5.50 m. Het puntenaantal, dat hij ver zamelde was 2288. A. Hol werd kam pioen bij de jongens B met 2575 pun ten. Bij kogelstoten werp hij 13.65 m Mej. C. Woelders werd bij de dames kampioen met in totaal 1141 punten. Corry Klay zegevierde bij de meisjes. Zij behaalde 862 punteen (Kogelstoten 8.71 m). Zeer binnenkort zal A.V.A. de in- door-training weer hervatten. De Nationale Christelijke Geheel Onthouders Vereniging was gister in het gebouw „Waakt en Bidt" met enkele films voor kinderen en oude ren. 's Middags werd een programma voor de kinderen vertoond, waaronder enkele tekenfilms en als hoofdscho tel „De kleine zwerver". De zaal was geheel gevuld en de kinderen heb ben volop genoten, 's Avonds vond voor een goed bezette zaal de verto ning plaats van de Rode Kruis-film over het leven en werken van Henri Dunant „Van mens tot mens". Deze indrukwekkende film geeft een histo risch relaas over het leven van de stichter van het internationale Rode Kruis. Zjj laat zien, hoe Henri Du nant getroffen wordt door het leed, dat hij bij de slag bij Solferino van nabij meemaakte, hoe hij zijn gehele maatschappelijke baan er aan geeft om de talloze gewonden te helpen, een taak, die ver boven zjjn krach ten uitgaat. Dan ziet men de strijd, die hij moet voeren voor de oprichting van het Internationale Rode Kruis, de spot en tegenstand, die hij hierbij ondervindt, maar die tenslotte zijn bekroning vindt in een glorierijke overwinning. Tussen beide gedeelten van de film in hield de propagandist van de N.C.G.O.V., de heer D. D. van Veen uit Utrecht een korte toespraak, waarin hij wees op de ellende, die door de drank veroorzaakt wordt. Hjj deelde mede dat het aantal drankzuchtigen in alle kringen na de oorlog weer schrikbarend is toege nomen en dat Nederland thans reeds weer 25000 ongelukkigen telt, die aan de drank verslaafd zijn. Ock gaf hij de gelegenheid zich als lid of do nateur van de N.C.G.O.V. op te ge ven. Vóór de hoofdfilm werden enkele documentaire opnamen vertoond o.a. van een N.C.G.O.V.-kamp, jaarverga dering en van de Blauwe week. Nog een verkeersovertreding. Ook Laurentius S. (Heiloo) werd ten laste gelegd dat hij roekeloos had gereden. Deze verdachte had in Heiloo een meisje aangereden. Hier waren de gevolgen gelukkig slechts een lichte hersenschudding en de officier hield daarmede met zijn pis. ƒ50 subs. 25 dagen, rekening. In al deze zaken zal de rechtbank over veertien dagen von nis wijzen. (Ontleend a:tn onze advertentie-rubriek) WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Die Fledermaus (18 jaar); Victoria Thea ter, 2.30 en 8 uur: Tarzan en de meer minnen (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Macao, eiland der gouddorst (18 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Om eèn vrouw te behagen (14 jr). Alle theaters 2.30 uur matineé. Hotel Victory, 8 uur: Openbare psy chometrische avond van „Harmonia". DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater 2.30 en 8 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Operette „Das gibt's nur einmal". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 3 October v.m. 5.00 n.m. 5.17 Donderdag 4 October v.m. 5.33 n.m. 5.51 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 5.05—17.22 11.05—23.22 Donderdag 5.38—17.56 11.38—23.56 DE SCHEIDSRECHTERSCURSUS De eerste cursusavond voor scheids rechters zal hedenavond gehouden worden om acht uur. Zij, die er alsnog voor voelen om scheidsrechter te wor den, kunnen zich hedenavond nog aan melden bij het Wapen van Haarlem op de Nieuwesloot. Bij restauratie kwamen vele gebreken aan het licht Sinds korte tijd blinkert de haan van de St. Jans- of Kapelkerk trots in al zijn vergulde verenpracht boven het doffe grijs van het nieuwe loden kleed van zijn torentje. Hoog verheven boven het steedse leven „fladdert" hij weer naar alle kanten met zijn vriend de wind, verheugd wederom op zijn stut en steun, het kapeltorentje, te kunnen staan, ook bij de hardste wind en de zwaarste regen. Wat reeds jaren plannen waren, als het ware voorbestemd om weggebor gen te worden, is dan eindelijk ge schied. Het sierlijke torentje op de voormalige kapel van de Ridders van de Maltheser Orde, dat reeds lange tijd om herstel schreeuwde, is nu nagenoeg geheel gerestaureerd. Wanneer dezer dagen de als nieuw geworden wijzer platen weer op hun hoge plaats zijn bevestigd en het ijzer van het klokke- gestoelte is vervangen, is de tijd geko men ook de ruw houten planken van de laatste steiger te verwijderen. Nog slechts de leien van de torenopbouw behoeven dan een behandeling, bene vens, in het binnenste van de kerk, het uur- en slagwerk, opdat de bronzen stem van de tijd tot verre wordt ge hoord. De Duitsers prikten gaatjes... Over enkele weken is het werk ge reed. Er moest veel gebeuren. Zonder overdrijving kan men zeggen, dat de toestand nog erger was dan men reeds had kunnen constateren. Ook op vele onverwachte plaatsen bleek het prach- Met „The bells of Si. Mary" De Scola Publica heeft gisteravond het seizoen weer geopend met de ver toning van de film „The bells of St Mary", voor welke gelegenheid men d" beschikking over de bioscoopzaal van Cinema Americain had gekregen. De zaal was geheel uitverkocht. De keuze van deze film verdient zeker lof. Na de vertoning van de ge wone journaals zag men op het witte doek de lotgevallen van de jonge pastoor, O'Malley (Bing Crosby), die een parochieschool in een grote stad onder zijn hoede krijgt. Door zijn pro gressieve opvattingen over paedagogie komt hij nogal eens in botsing met 'het onderwijzend personeel van de „St. Mary-school", in het bijzonder met de moeder-overste (Ingrid Bergman). Doch ten slotte vinden de pastoor en de zuster elkaar, omdat ze beiden kracht putten uit dezelfde bron: hun geloof. Dit geloof is zelfs zó krachtig, dat door het gebed van de zusters de St. Maryschool, die oud en vervallen is, wordt vervangen door een modern gebouw, het schoolbestuur geschonken door een oude egoïstische zakenman. De film is rijk aan fijne en humoris tische momenten. Bijvoorbeeld de scène waarin de jongste leerlingen van de school spontaan een kerstspel op voeren. Hun idee van het kerstverhaal is nogal vreemd, maar aandoenlijk mooi in zijn onschuld. Leuk is Ingrid Bergman als ze een van haar leerlin gen, de nette Eddy, die op de speel plaats door de veel sterkere Bobby wordt aangevallen, bokslessen geeft en in al haar religieuze waardigheid een linkse directe incasseert. Bing Crosby, wiens gestalte in de soutan" toch steeds wat onwerkelijk lijkt, zingt natuurlijk waar het te pas komt. De strekking van de film is evenwel van algemeen belang, omdat ze illustreert, dat hetgeen .in ons leeft slechts bepa lend is voor onze werkelijke waarde. Daarom was het een goede gedachte van de Scola Puhlica het seizoen met en dergelijke avond te openen. Rode Kruis geeft weer EHBO-!essen Met ingang van Vrijdag 5 October zal het Nederlandse Rode Kruis, afde ling Alkmaar en Omstreken, weder om een cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken organiseren. Onder lei ding van dokter J, Degenaar zal ieder, die zien geroepen voelt zodanig zijn naaste steun te verlenen, in de gehei men van de ee:ste hulp-verlening wor den ingewijd. Tevens bestaat de mo gelijkheid een opleiding te ontvangen tot helper of helpster bij. het Rode Kriu- - >rps._ De eerste les°en worden gehouden in het clubgebouw Schetel- doeksehaven 1, om acht uur. tige hout onder de dikke loden bekle ding aangetast en verrot. In de onmo gelijkste hoekjes waren slechte plek ken die herstel behoefden. Het rottings proces werd ook in sterke mate be- invloed doordat de Duitse soldaten-op- wacht met hun bajonetten rondom in het loden dek hadden geprikt. Wie het werk heeft gevolgd, zal gezien hebben, dat de vroegere trieste, zwarte kleur van de kapeltoren is verdwenen. De dakjes worden loodgrijs, het stijl- en lijstwerk licht-beige gehouden, niet al leen, omdat het vrolijker staat, maar bovendien omdat het historisch meer verantwoord schijnt. Het torentje is klaar en de kerk. Een pronkend torentje zal de St. Jans- of Kapelkerk binnenkort rijker zijn geworden. Een kerk dan wel te verstaan, waarvan de leien daken lek ken en waarin ruw gekapte boomstam men de balken in het gewelf nog tot steun zijn VAN WIE IS DE ANTHRACIET? Nqg steeds zijn.de .kist met anthra- ciet, een klem en enige wandbordjias die op 20 September in de Lange- straat werden aangetroffen, niet af gehaald. Naar wij vernemen belooft de win kelweek, die op 26 September is be gonnen en op 6 October zal eindigen, een succes te worden. De 126 daarbij aangesloten winke liers hebben bij de inschrijving bon nen gqjcocht voor een omzet van een kwart millioen. Het vorig jaar zijn er bij nabestelling nog 20 procent bijge komen en men had daarop ook nu weer gerekend, maar het succes blijkt nog groter te zijn. Van de bonnen van f 1,zijn er voor 40 procent van de inschrijving bij besteld en de omzet kan nu reeds op f 380.000 gesteld wor den. Wel een bewijs, dat het deelnemen aan deze winkelweek voor de daarbij betrokken middenstanders een groot succes is geworden. Dinsdagmiddag om half vijf werd in de hall van de Julianaschool in de Burg. Palingstraat de bloemenlen toonstelling van door de kinderen der Juliana- en Wilhelminaschool ge kweekte planten geopend. De vice-voorzitter van het school bestuur mr. A. Schenkeveld sprak een kort openingswoord. Speciaal richtte hij het woord tot de aanwezige kin deren, wier moeite en zorg zo rijk werden beloond. Hij wees er op, dat het doel van de expositie is liefde bij te brengen voor de plant en het plantenleven in 't algemeen. Ook hoopte hg, dat door de belangstelling en liefde ge wekt in kinderharten voor de natuur, allen zullen medewerken om vernie lingen aan parken en plantsoenen te gen te gaan. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat de tentoonstelling door Floralia, Jeugd en Bloemen, ook op Zondag werd gehouden, waardoor deze apar te tentoonstelling noodzakelijk werd. Verder dankte hjj de Plantsoen dienst voor de keurige aankleding van 't geheel, en de heer Wjjgers in het bijzonder, die zich belangeloos be schikbaar had gesteld, om met mevr. Stuip als pury te fungeren. De heer R. v. d. Hauw, Hoofd der Juliana school, las daarop de namen voor van de prijswinnaars. Een woord van lof voor de organi satoren van deze tentoonstelling, die e hall van de Julianaschool in een weelde van bloemen hebben herscha pen. Vandaag is het feest in de stad van Victorie, Al is zij dan niet met veel bloemen versierd; De Zondagschool mag thans zijn eeuwfeest herdenken, Vandaar dat dit dankbaar en blij wordt gevierd. Zij komen tezamen, de jongen en ouden, Uit Oost en uit West en uit Zuid en uit Noord, Zij allen, die eenmaal als kind op de banken, De mooie vertellingen hebben gehoord. Wie, onzer vermag er de zegen te schatten, De blijdschap en vreugd, die dit werk heeft gebracht Aan talloze velen, die Christus niet kenden, Jaar in en jaar uit, van geslacht op geslacht. Waar grootvaders eens in de schoolbanken zaten, Daar zitten de kleinkind'ren nu in de bank. De tijden vergingen, het Woord bleef het zelfde, Daarom is er reden tot blijdschap en dank! Hoe vaak is een lied, dat zij daar eenmaal leerden, Tot troost hun geweest in de bitterste nood, Het lied van verlossing, van vreugde en blijdschap, Het lied van verwinning in leven en dood. Terug naar dit Woord zij de wekroep voor allen Die zoeken naar rust en waarachtig geluk, Het Woord, dat alléén nog van vrede komt spreken, Van ware bevrijding uit kommer en druk. Ja, honderd jaar hebben de mannen en vrouwen Belangloos, met liefde deez' arbeid gedaan, Omdat zij hun taak en hun roeping als christen, Trots eigen gebreken, tóch hebben verstaan. God geve hun allen ook verder de wilskracht, De liefde en trouw en de hulp van Zijn Geest, De Zondagschool mag thans zijn eeuwfeest herdenken, Daarom zijn wij dankbaar, daarom is er féést! JABSON, Duits ensemble in het Wapen van Heemskerk Langestraat 103, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) LE FEU SUR LA TERRE Theatre Héberton „Le Feu sur la Terré" is dit laatste seizoen één der grootste successtukken van het ThéStre Hébertot geweest: het is reeds meer dan honderdvijfenzeventig maal opgevoerd. Dit werk roept het beeld van een familieleven in de verschroeiende atmosfeer van Les Landes voor ons op, en dit wel op zo'n meestelijke wijze, als alleen de auteur van „Génitrix" weet te beschrijven. Een betwist stuk misschien, maar onbetwistbaar het meest markante, meest tekenende werk van deze auteur, waardig een plaats in te nemen in het beste deel van het oeuvre van deze aca- démicien. De première van dit stuk wordt door het Théatre Hébertot gegeven op 4 October in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag. Daarna komt het op toumée, o.a. op 7 October in „Het Gulden Vlies" (ma- tinée). Francois Maüriac, de romanschrijver, heeft terecht in ons land veel lezers ge vonden. Pas op latere leeftijd is hij ook voor het toneel gaan schrijven. Zijn eerste drama „Asmodée" was dadelijk een mees terwerk; erkende critici als G. Marcel, R. Lalou e.a., achten zijn talenten als toneelschrijver niet minder hoog dan zijn grote kwaliteiten als romancier. Ook „Le feu sur la Terre" is een sterk speelstuk vol dramatische spanning en psy chologische diepte in de ontleding van de hartstochten der voornaamste tegenspelers. De voorstelling zal Zondagmiddag om drie uur aanvangen. Het „Niederrheinische Akkordcon- kammerorchester" uit Kamp Lintford, onder leiding van Ernst Heetfeld, Vita Nova uit Alkmaar en B.A.V. uit Ber gen, beide gedirigeerd door Albert van der Wolff, hebben in Het Wapen van Heemskerk een programma uitgevoerd, waarover zelfs de meest verwende mu ziekrecensent niet anders dan ten volle tevreden kan zjjn. Nog nimmer hebben we hier zulk voortreffelijk accordeonspel kunnen ho ren. Met bewondering hebben we ge zien, wat men-in technisch opzicht wel op dit instrument kan bereiken. Het was gewoonweg fenomenaal. Het Duitse ensemble opende zijn aan deel in het concert met de ouverture „Der Freischütz" van C. M. van Weber. Het werd een virtuoze vertolking, hoe wel men hier graag wat meer innerlijke bewogenheid had gehoord. De ouver ture „Dichter und Bauer" van F. von Suppé bewees, dat men volkomen in gespeeld was. De reproductie van dit werk was rondweg schitterend. Uit het vele, dat na de pauze werd geboden, willen we speciaal vermelden „Varia ties over een wals uit „Die Fledermaus" van Strauss, met een door de heer Heetfeld virtuoos gespeelde pianopar tij. Van de vele facetten, die een kleur rijke instrumentatie biedt, heeft men echter eerst recht kunnen genieten in een „Rhapsodie" van Josef Rixner. Twee solisten speelden op meesterlijke wijze enkele duo's, zo een Spaanse serenade en de ouverture „Leichte Ka- vallerie" van F. von Suppé. Vita Nova en B.A.V. Vita Nova en BAV speelden tezamen een viertal nummers onder leiding van de heer Van der Wolff. De beide or kesten hadden zich kennelijk zeer se rieus voorbereid en speelden o.m. zeer muzikaal de „Destiny-waltz" en „Doorn roosjes Bruidsvaart", van Max Rhode. Hun werk vormde een passende omlijs- „Het rommelt nog wel" Maar bepaald best is het niet De taxi-ondernemers hebben het niet gemakkelijk. Er is op het ogenblik in dit vak slechts een schamele boterham te verdienen, hoewel Alkmaar nog veel gunstiger ligt dan bijvoorbeeld Amsterdam of Haarlem. In Amsterdam wordt er zelfs over gesproken het aantal taxi's te beperken. Zover is bet hier nog niet gekomen, al gebeurt het meermalen, dat een chauffeur van 's morgens zeven tot 's middags twaalf aan het station staat en in die tjjd één stadsrit heeft ge kregen. Slecht? Neen, dat willen de chauffeurs toch niet beweren, maar bepaald best is het ook niet. „Geef mij maar de tijd van vóór de oorlog", zei een van de oudere chauf feurs, die al twintig jaar het vak uit oefent. „De tijd toen een stadsrit dertig a veertig cent kostte, maar toen we toch na verloop van jaren zeshonderd gul den konden wegleggen om daarvoor weer 'n knappe tweedehands wagen te kopen. En dat is er op het ogenblik niet meer bij. Voor een goede tweedehands wagen moeten we nu zes- a achtdui zend gulden neertellen.". Onze zegs man schermde nog even met andere prijzen. Vóór de oorlog kocht hij vier binnen- en buitenbanden voor 84. nu is hij voor één buitenband 118. kwijt. Hoewel het vet thans van de jus is, steekt Alkmaar niet ongunstig af bij andere steden. Het aantal ritten is, ofschoon het zich in een dalende lijn beweegt, vrij stabiel gebleven en dat is in de eerste plaats te danken aan de gunstige ligging van de stad. 's Zomers Een weekloon is er altijd nog wel bij elkaar te rijden, doch aan het afschrij ven van de wagens behoeft eenvoudig niet te worden gedacht. Hoe straks als de auto's zijn „afgereden" nieuw mate riaal moet worden aangeschaft blijft een moeilijk te beantwoorden vraag. Speciaal de „eigenrijders", de onder nemers, die zelf achter het stuur zitten, weten hierop geen antwoord te geven. De in loondienst rijdende chauffeurs hebben met dit vraagstuk weliswaar niet rechtstreeks te maken, maar ook zij kui.nen vertellen, dat het dit jaar met de vrachtjes heel wat kalmer is dan in 1950. Vaste klanten zien ze nu naar de overkant van het trottoir wan delen en in de stadsbus stappen. zijn er vele ritten naar de nabijgelegen kustplaatsen en verder wordt er 's avonds menig ritje gemaakt nadat de laatste bus naar de dorpen in, de om geving is vertrokken. En dat is voor sommige lijnen reeds betrekkelijk vroeg in de avond. Rustige tijd Nu het vacantieseizoen is afgelopen is het' voor de taxi's een rustige tijd. Alleen een flink regenbuitje kan nog v/el eens even wat drukte met zien meebrengen, maar overigens blijft het wachten op de dagen rond Sint Nico- laas, Kerstmis en Nieuwjaar en op de vaste klanten (telefoonritten) of op een trouwerij („rouw en trouw betalen goed, zeggen de chauffeurs"), Of het hier nog eens tot een inkrim pen van het aantal taxi's zal komen? Wie weet. De tijd mag er dan thans nog niet rijp voor zijn, in de toekomst is het toch heel goed mogelijk, dat de een of andere ondernemer het bijltje er bij neer gooit, omdat hij óf geen redelijk bestaan meer heeft óf de no dige contanten mist om zich een nieu we wagen aan te schaffen. Op het ogenblik rijden er in Alkmaar een kleine twintig taxi's,- waarvan acht een vaste standplaats hebben aan het station. In deze maanden is dat soms te veel, want hoe vaak gebeurt het niet, dat dezelfde wagen vier uur lang aan de kop staat zonder dat er een rit komt? Maar pessimisten zijn zij zeker niet, die taxichauffeurs. Ze leggen een kaartje en dissen elkaar de sterkste verhalen op, ,,'t Rommelt hier nog wel" grijnzen ze. En laten we het daar dan maar op houden. ting voor het optreden van de buiten landse gasten. In muzikaal opzicht is de organisatie van deze concertavond een grandioos succes geworden. De belangstelling was zeer goed. We hadden echter een uit verkocht huis verwacht. De luisteraars hebben hun enthousiasme over het ge- bodene bij herhaling in een stormach tig applaus getoond. Het is een concert geweest, waarvan we gaarne een re prise zouden beleven. De heer Van der Wolff heeft als herinnering aan dit concert drie par tituren en een miniatuur-accordeon ont vangen. Zijn Duitse collega kreeg een echte Hollandse kaas als afscheidsge schenk mede. Ms. Van 15 tot en met 17 October zullen in de omgeving van Uitgeest en Castricum militaire oefeningen worden gehouden, waarbij op 17 October het zwaartepunt dier oefeningen in de gemeente Uitgeest komt te liggen. Aan- deze oefeningen zullen grote groe pen militairen deelnemen, maar zwaar materiaal zal niet worden gebruikt, zodat schade aan gewassen en andere goederen vrijwel niet is te vrezen. Mocht zulks evenwel het geval blijken te zijn," dan dient de schade onmiddellijk te worden aangegeven door de eigenaar of gebruiker van het betreffende perceel door tussen komst van de burgemeester bij de voor zitter der Schaderegelingscommissie, p/a. Ministerie van Oorlog te Den Haag of bij de Garnizoenscommantdant van Amster dam. Demonstratie met nieuwe rioolreiniger ïn de Pieterstraat vond gistermid dag voor ambtenaren van gemeenté- werken uit Alkmaar en wijde orhge- ving een demonstratie plaats van een zware motorlier, die door haar constructie en 5.5 pk benzinemotor in staat is rioolstelsels te reinigen, die tot nu toe nog niet door machi nale kracht werden gereinigd. Deze demonstraties, die door het gehele land worden gegeven gaan uit van het Nederlands-Duits Handelskan toor aan de Pieter de Hooghstraat 18 te Utrecht, welk kantoor voor Ne derland de aileenver'.egenwoordiging heeft van een fabriek van machines en apparaten voor de riolering te Schwalenberg (Lippe). Het apparaat heeft een uiterst een voudige bediening en dat er van ge meentewege wel animo voor deze nieuwe wijze van reinigen bestaat moge blijken uit de grote belang stelling, die de demonstratie gister middag heeft getrokken. Burgerlijke Stand Geboren: Ares, z. van A. Kruijer en A. Koeman, Maria J. C., d. van J. Braaf en M. Wijdeman. Timotheus G. A., z. van T. J, A. Loogman en C, van Dam. Michael L. en Anna C., z. en d. van Th. Roels en A. M. Gozdzik. UITSLAG VEILING Bij de op 2 October j.l. door Notaris Mr. C. J. de Lange gehouden .veiling van enige percelen te Alkmaar werd het hoogst geboden voor: a. het woonhuis en erf aan de Van der Woudèstraat 6, gr. 72 c.a., 2640,b. het woonhuis en erf aan de Van der Woudestraat 8, gr-. 72 c.a., f 2620,c. het woonhuis en erf aan de Van der Woudestraat 10, gropt 70 c.a., f 2710,—: d. het woonhuis genaamd ..Arendshof" met tuin aan de Geester- singel 11, groot 5 a. 37 c.a., f 13;750,— e. het woonhuis en erf aan de Wildeman straat 16, groot 96 c.a., f 2000,—. De afslag bliift. bepaald on Dinsdag 9 October a.s. des avonds zeven uur precies in „Het Gulden Vlies" aan de Koorstraat te Alkmaar. De gemeenter gisteravond in voorzitterschap Schelhaas bijee Ingekomen van de heer Scharwoude, w houders aan d der vermakel verzocht. B. en W. ste zend te beschili kers (Comm.) dering voor cu maakt. De burf jeugdorganisatii de nodige soep Het voorstel i vaard. Tegen Voorts was van de leden de o.l. school te dende verzoek raadsbesluit var ging der school; komen een sch van „Belang de raadsbesluit te een schrijven va een achttal oud< de grenswijzigu Langendijk ter B. en W. stel voor een nader den te stellen. De heer Volk ning van de ra Balder (Prot. Cl het advies van Dat was ook K. van Dijk aan B. en W. Volksonderwijs De heer M. Oo ring gedurende wenst. De burgi wonderaar te zij deze aangelegen missie te Noord is gebracht. De gen vond hij waar dat de openbaar onderv draagt. B. en een diepgaand Verandering gei is niet mogelijk Ten slotte gin; itel van B. en Tot leden var sie werden her der, Slot, Stooj dijk en tot plaat heren Dirkmaat Bruijn en Ooyi De besluiten verse verkeersm de raadsvergader den gewijzigd sen van de mi zeide, dat er b schijnen te be; tot vaststelling snelheid van 40 worden afgewac (Prot. Chr.) zou zien voor zware uitvalsweg kunr smalle Dorpsstr zeide dat de bor deze richting heel verbod is Besloten werd per, caféhouder te gedeelte van naud te verkoper hiermede accoon Wethoud wachtf' Door B. en de wethouders toe te kennen, een wachtgeld selinge verlies komsten van enigszins op te wordt verleenc jaar. Het bedra pet., het tweede de jaar 25 pet trekking tot het van mening dat punt gelijk staa Het pensioen dragen dan de in te houden dragen. Burge Geboren van der Vliet rijke, d. van A maker. Kiazii D. Zandbergen N. A. Jonker d. van H. van Willem J„ z Giltjes. Getrouwd Trijntje Mantel Klaziena Slot. UITREIKING De afdeling kwam gisterav van haar voor: die in zijn ten dankte v Dokter J. c ploma's uit, koffers en ii de heer Mol avonden trou\ De Wit hield ding over zijr waarop een deze reis we werden uitg Gutter, De J Kuijt. uw. I J. Slot, mej. mej. T. Muller Dalen en mej Hl

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2