Wlüdc - patiado orden een ert f Langedijks wethouders krijgen wachtgeld en pensioen ij komen in oefening n en Uitgeest HEILOO Geldlening voor woningbouw St. Pancras Warmenhuizen Bergen Verdachte beschuldigde politie van woordbreuk WOENSDAG 3 OCTOBER 1951 orie, ersierd; est herdenken, gevierd. Noord, iken, en, leeft gebracht den, lacht. ken zaten, mk. et zelfde, nk! aal leerden, lood, blijdschap, od. )or allen uk, >mt spreken, k. vrouwen lan, ihristen, taan. racht, Seest, ;st herdenken, féést! JABSON, jptreden van de buiten- ipzicht is de organisatie 2rtavond een grandioos i. De belangstelling was hadden echter een uit- 'erwacht. De luisteraars ;housiasme over het ge- ïaling in een stormach- >ond. Het is een concert an we gaarne een re- leven. der Wolft heeft als i dit concert drie par- ïiniatuur-accordeon ont- uitse collega kreeg een kaas als afscheidsge- Ms. met 17 October zullen Uitgeest en Castricixm igen worden gehouden, het zwaartepunt in de gemeente Uitgeest zullen grote groè- maar zwaar worden gebruikt, zodat ssen en andere goederen :e vrezen. Mocht zulks ral blijken te zijn, dan onmiddellijk te worden de eigenaar of gebruiker perceel door tussen- irgemeester bij de voor- eregelingscommissiep/a Drlog te Den Haag of bij van Amst'er- tie mef nieuwe ilreiniger itraat vond gistermid- enaren van gemeentë- imaar en wijde ornge- nstratie plaats van orlier, die door haar 5.5 pk benzinemotor olstelsels te reinigen, nog niet door machi- irden gereinigd. Deze lie door het gehele ïgeven gaan uit van s-Duits Handelskan- :er de Hooghstraat 18 Ik kantoor voor Ne- :enver 'egen woordiging 'abriek van machines Dor de riolering te Lippe). heeft een uiterst een- ig en dat er van ge- I animo voor deze n reinigen bestaat t de grote beiang- demonstratie gister- ctrokken. lijke Stand res. z. van A Kruijer Maria J. C., d. van J. eman. Timotheus G. Loogman en C. van I., en Anna C., z. en d. A. M. Gozdzik. VEILING ctober j.l. door Notaris e gehouden .veiling van Jkmaar werd het hoogst woonhuis en erf aan dêstraat 6, gr. 72 c.a., en erf aan da straat 8, gr-. 72 c.a., zoon hu is en erf aan de aat 10. groot 70 c.a., woonhuis genaamd tuin aan de Geester- a. 37 c.a., f 13.750,—; erf aan de Wildeman- c.a., f 2000. bepaald nn Dinsdag 9 onds zeven uur precies ies" aan de Koorstraat Burgemeester hekelt de onderwijscommissie te Noord Scharwoude De gemeenteraad van Langedijk kwam gisteravond in voltallige zitting onder voorzitterschap van burgemeester H. Schelhaas bijeen. Ingekomen was o.a. een schrijven van de heer C. Liefhebber te Noord- Scharwoude, waarbij namens alle café houders aan de Langedijk verlaging der vermakelijkheidsbelasting werd verzocht. B. en W. stelden voor hierop afwij zend te beschikken. De heer P. K. Vol kers (Comm.) zag gaarne een uitzon dering voor culturele organisaties ge maakt. De burgemeester zeide dat voor jeugdorganisaties de verordening met de nodige soepelheid wordt toegepast. Het voorstel van B. en W. werd aan vaard. Tegen stemde de heer Volkers. De schoolgrenzen Voorts was ingekomen een schrijven van de leden der oudercommissie van de o.l. school te Noord-Scharwoude, hou dende verzoek tot opschorting van het raadsbesluit van 31 Juli 1951 tot wijzi ging der schoolgrenzen. Ook was inge komen een schrijven van het bestuur van „Belang der jeugd", om genoemd raadsbesluit te handhaven. Ten slotte een schrijven van gelijke strekking van een achttal ouders, wier kinderen door de grenswijziging thans in Broek op Langendijk ter school gaan. B. en W. stelden voor deze stukken voor een nader onderzoek in hun han den te stellen. De heer Volkers zou gaarne de me ning van de raad horen. De heer W. Balder (Prot. Chr.) achtte het gewenst het advies van B. en W. af te wachten. Dat was ook de mening van de heer K. van Dijk (P. v. d. A.), die tevens aan B. en W. verzocht de afdeling Volksonderwijs itt deze zaak te kennen. De heer M. Ooyevaar achtte verande ring gedurende het schooljaar onge wenst. De burgemeester zeide geen be wonderaar te zijn van de wijze waarop deze aangelegenheid in de oudercom missie te Noord-Scharwoude ter sprake is gebracht. De geuite verdachtmakin gen vond hij misplaatst en het is on waar dat de raad van Langedijk het openbaar onderwijs geen goed hart toe draagt. B. en W. zullen deze zaak aan een diepgaand onderzoek onderwerpen. Verandering gedurende het schooljaar is niet mogelijk. Ten slotte ging de raad met het voor stel van B. en W. accoord. Tot leden van de woonruimtecommis sie werden herbenoemd de heren Bal der, Slot, Stoop, Van Dijk en Kalver- dijk en tot plaatsvervangende leden de heren Dirkmaat, Heeringa, Kraakman, Bruijn en Ooyevaar. Het verkeer De besluiten met betrekking tot di verse verkeersmaatregelen, genomen in de raadsvergadering van 24 April wer den gewijzigd overeenkomstig de wen sen van de minister. De burgemeester zeide, dat er bij Ged. Staten bezwaren schijnen te bestaan tegen het besluit tot vaststelling van een maximum snelheid van 40 km. Dit moet echter worden afgewacht. De heer J. Slot (Prot. Chr.) zou gaarne een verbod zien voor zware trawlers, die beter de uitvalsweg kunnen nemen, dan de smalle Dorpsstraat. De burgemeester zeide dat de borden een aanwijzing in deze richting zullen geven. Een alge heel verbod is echter niet mogelijk. Besloten werd aan de heer N. C. Rij per, caféhouder te Zuid-Seharwoude een gedeelte van de tuin van de heer Re- naud te verkopen. Laatstgenoemde gaat hiermede accoord. Wethouders krijgen pensioen of wachtgeld. Door B. en W. werd voorgesteld aan de wethouders pensioen of wachtgeld toe te kennen. B. en W. overwogen dat een wachtgeld gewenst is om het plot selinge verlies van de periodieke in komsten van een gewezen wethouder enigszins op te vangen. Dit wachtgeld wordt verleend voor hoogstens drie jaar. Het bedraagt het eerste jaar 75 pet., het tweede jaar 50 pet. en het der de jaar 25 pet. van de wedde. Met be trekking tot het pensioen zijn B. en W. van mening dat een wethouder op dit punt gelijk staat met een ambtenaar. Het pensioen zal niet meer kunnen be dragen dan de helft van de wedde. Het in te houden percentage zal 5 pet. be dragen. Burgerlijke Stand Geboren Petrus J. M., z. van R. ven der Vliet en J. H. de Groot. Ma rijke, d. van A. P. Keeman en Tr. Schoen maker. Klaziena, d. van S. Schoon en D. Zandbergen. Anthonius J., z. van N. A. Jonker en J. Goudsblom. Lena, d. van H. van Dijk en H. van Kouwen. Willem J., z. van J. A. Dekker en E. Giltjes. Getrouwd Gerrit van Tuijl en Trijntje Mantel. Adrianus Rietdijk en Klaziena Slot. UITREIKING DIPLOMA'S E.H.B.O. De afdeling Langedijk van de EHBO kwam gisteravond bijeen onder leiding van haar voorzitter, de heer Joh. Mol, die in zijn openingswoord ie cursis ten dankte voor hun trouw bezoek. Dokter J, de Wit deelde veertien di ploma's uit, waarbij tevens verband- koffers en insignes werden uitgereikt de heer Mol wekte ieder op de oefen avonden trouw te bezoeken. Dokter De Wit hield na de pauze een inlei ding over zijn reis naar Marokko, waarop een zeer interessante film van deze reis werd vertoond. De diploma's werden uitgereikt aan de heren P. Gutter, De Jong, Smit, C. Rutsen, mw. Kuijt, mw. Dullemond, mw Ven, mej J. Slot, mej. B. Groot. mej. D. Bakker, mej. T. Muller, mej. T. Tauber, zr. Van Dalen en mej. G. Marsman. Namens de Prot. Chr. fractie legde de heer Balder de verklaring af dat de vergoeding van de wethouders voldoen de dient te zijn. Eventueel moet ze worden verhoogd. Maar wachtgeld of pensioen voor een nevenbetrekking is overbodig. De wethouder in een ge meente als deze kan niet met een amb tenaar worden vergeleken. Ook de heer Volkers verzette zich te gen het voorstel. De heer J. Stoop (R.K.) zeide een voorstander van het voorstel te zijn, omdat ook een niet-kapitaalkrachtig raadslid zonder bezwaar wethouder moet kunnen zijn. De heer J. Heeringa (Prot. Chr.) vond het voorstel voorbarig. Men is bang om bij andere gemeenten achterop te komen. In de tweede plaats hebben B. en W. beweerd dat de uitgaven moeten worden beperkt tot de strikt noodzake lijke. Daarvan is hier geen sprake. En in de derde plaats is er bij de thans zit tende wethouders geen sprake van dat het wethouderschap hun maatschappe lijke functie ontwricht. Spreker stelde de vraag of de wethouders over dit voorstel mogen meestemmen. De burgemeester dankte de raad voor de zakelijke wijze, waarop het voorstel is besproken. Het wethouderschap groeit in betekenis. De beloning is te laag voor het werk. Voor een dergelijke ver ordening moet men niet naar de tegen woordige wethouders kijken; zij geldt voor alle tijden. Voor een wethouder, die plotseling zijn functie verliest, is het moeilijk zich in te stellen op een lager inkomen. De gemeenten Bergen, Schoor! en Zijpe hebben ook een der gelijke regeling. Het voorstel werd ten slotte aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de Prot. Chr. raadsfractie en de heer Volkers. De beide wethouders onthielden zich van stemming. Nadat de burgemeester nog had mede gedeeld dat bij de o.l. school te Oud karspel een fietsenbergplaats zal wor den gebouwd, ging de Taad in comité. Bij de onlangs gehouden oproep aan de bevolking van Heiloo en omgeving gedaan om ten behoeve van de wo ningbouw deel te nemen in een van ge meentewege uit te schrijven geldlening voor de tijd van vijftien jaar tegen een rente van 4 proeent, is vermeld, dat deze uitgifte zou geschieden m obligaties van 500 en 1000. Ten ein de het mogelijk te maken dat een zo groot mogelijk gedeelte der bevolking aan hetwelslagen dezer lening mede werkt, is thans besloten ook obligaties uit te geven van 100. Het gemeentebestuur vertrouwt op een zeer groot aanbod. De belangen der huisvesting, zowel van hen die reeds over een woning beschikken als van degenen die nog op woonruimte wachten, zijn er mede gemoeid. Aan melding kan plaats hebben mondeling of schriftelijk ten gemeentehuize. Informeren voor men een woning koopt De laatste tijd worden in toene mende mate vrijgekomen c.q. vrlj-ko- mende woningen ten verkoop aangebo den. Van bevoegde zijde verzocht men ons er op te willen wijzen, dat de ko pers dezer percelen, die hun nieuw- verworven eigendom zelf willen gaan bewonen, er goed aan zullen doen om alvorens tot koop over te gaan zich schriftelijk tot het Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting te wenden en aldaar te informeren of hun al dan niet een woonvergunning voor het be treffende perceel zal worden verleend. Candidaat-kopers wordt alsdan de grote teleurstelling bespaard, dat indien zij niet aan de geldende richt- lijnen inzake urgentie, doelmatige verdeling van de beschikbare woon ruimte, economische gebondenheid aan de gemeente e.d. voldoen zij geen toestemming zullen ontvangen het aangekochte perceel te mogen bewo nen en de woning aan een ander ge zin dan het hunne zal worden toege wezen, hetgeen uiteraard hun bedoe ling niet is geweest. OOGST VAN DE STRAAT Over de maand September zijn de navolgende voorwerpen als gevonden en verloren aangegeven. Inlichtingen uitsluitend bij de postcommandant der Rijkspolitie, Bovenweg 97 te St. Pan cras. Gevonden; een zwarte rubber laars; bruine portemonnaie m. inh.; koperen gewicht van 500 gram. Verloren: gladde trouwring (Elly 18-5-'50)beige regenjas; bruine por temonnaie m. inh.; grijs meisjesman teltje; een zwaar doublé collier, scha kels; Amerikaanse motorbril en een heren armbandhorloge met metalen band. DE VUILNISOPHAALDIENST Gedeputeerde Staten hebben goedkeuring gehecht aan de besluiten van de gemeente raden van Warmenhuizen, Harenkarspel, Sint Maarten, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp tot oprichting van een gemeen schappelijke vuilophaaldienst in die ge meenten. Plattelandsvrouwen bijeen De afdeling Warmenhuizen van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft vergaderd onder leiding van mevrouw HemanTerburg, die in haar openings woord zich speciaal richtte tot de heer Wiersma, bloemist te Noord- Scharwoude. De heer Wiersma kreeg na het zingen van het bondslied het woord om iets te vertellen over het schikken van bloemen, waarbij hij eerst uiteen zette hoe de bloemsier- kunst was ontstaan en daarna aantoon de, hoe men met zeer eenvoudige mid delen en gewone bloemen uit de tuin fraaie stukjes kan opmaken. Dit werk werd na afloop verloot, zodat vele da mes met verheugde gezichten huis waarts keerden. In de pauze werden de verschillende huishoudelijke zaken behandeld. Van de afdeling Marum was een brief ont vangen, waarin de gasten met een per soonlijk woord nogmaals hun dank be tuigden voor het prettige bezoek aan de afdeling Warmenhuizen. Medege deeld werd, dat de provinciale verga dering wordt gehouden te Alkmaar op 23 October en de algemene vergadering te Utrecht op 7 November. Op 16 en 17 October wordt er in Alkmaar een cor- settenshow georganiseerd, waarvoor enkele dames zich opgaven. De cursus „Wij en ons huis" voor plattelands vrouwen, welke van 15 tot 19 October in de Volkshogeschool te Bergen wor den gehouden, werd door de voorzitster warm aanbevolen. De kosten bedragen twintig gulden. De volgende vergadering wordt ge houden op 26 October. Alle leden werd verzocht een opstel te maken over hun vacantie of een uitstapje. Het was reeds laat, toen mevrouw Heman de bijeenkomst sloot. GESLAAGD VOOR INGENIEURS-EXAMEN Voor het ingenieursexamen Nederlandse Landbouw is te Wagentngen geslaagd de heer N. Molenaar. De 27-jarige verdachte J. S. uit Ber gen, die Dinsdag in hoger beroep voor het Amsterdamse Hof terecht stond, chuldigde tijdens de zitting de bij de zaak betrokken politiemannen van woordbreuk. Verdachte had samen met een vriend in de nacht van 12 Februari een bevel tot stoppen genegeerd, toen zij zonder licht per fiets door Bergen reden. De vriend wist te ontkomen, maar verdachte werd achterhaald. Volgens verdachtes beweringen zouden de politiemannen hem beloofd hebben af te zien van een vervolging en daar op zou hij de naam van zijn ontkomen vriend aan de politie hebben opge geven. De beide politiemannen als getuigen gehoord ontkenden dit. De procureur-generaal, mr. Hoeffel- man, nam niet aan, dat de ambtsedige verklaringen van de getuigen onwaar zouden zijn. Afgezien daarvan gispte 'Ti het optreden van de verdachte, die de politie tot handelen had uitgelokt om te zien, hoever hij kon gaan. Spre ker eiste honderd gulden boete of veer tien dagen hechtenis, conform het vonnis van de Alkmaarse politierech ter. GESLAAGD Voor het candidaats-examen Tropische Landbouw is te Wageningen geslaagd mej. J. P. Baretta te Bergen. MARKTBERICHTEN ALKMAAR 3 Oct. Aardappelen 810, slabonen 2248, pronksnijbonen 13—32, komkommers 8—24, tomaten A' 2036, bonken 1216, stoksnijbonen 72—78, bloemkool I 18—25, II 12—16, III 811, rode kool 414, savoyekool 12, groene kooi 7—11, spruitkool 24—28, spinazie 16—39, sla 2—10.50, postelein 2228, andijvie 5—9, bieten 710, win terpeen 5, waspeen 8—23, uien 12—23, prei 1217, soepgroenten 46, peter selie 4, druiven: Alicante 72—94, Fran- kenthaler 7986. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 3 Oct. 1500 kg aardappelen: blauwe Eigenheimers 9,10; 18.000 kg rode kool: A 10.10—12.80 en B 6,70—19,50; 2000 kg gele kooi: A 10,70—12,30 en B 8,10—9,30; 10.000 kg groene kool 8,60—12,30; 200.000 kg witte kooi 4—4,10; 9000 kg uien 16,20 —22,20. grove 15,60—17,80 en nep 17,30— 22,20; 7000 kg bieten A 8,30—8,90; 3000 kg peen; B 12,60—14.10 en C 12,20—14,70; 6000 kg slabonen 36,2014,70; 6000 stuks bloemkool; BI 14—26,10 en BII 9.40— 16,80. Doorgedraaid: 120.000 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 3 Oct. 500 kg aardappelen: Bevelanders 8,50 en grove Eerstelingen 8,60; 16.000 kg uien 16,50— 20,20, grove 16,80—19,20, drielingen 13— 22 en nep 22; 1100 kg bieten: A 6,80— 8,50 en B 5,50; 3000 kg peen: B 9.90— 10,80 en C 11,2012,30; 9000 kg slabonen 36—45, II 30—38 en afw. 28—31; 13.500 kg rode kool 4,40—12,70; 600 kg gele kool 5,3010,70; 3000 kg groene kool 12,80; 143.000 kg witte kool 4. Doorgedraaid: 126.000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 3 Oct. 1500 kg aardappelen: Eigenheimers 8,80 en Bintjes 8,60; 4120 kg slabonen 3046; 100,700 kg witte kool 4. Doorgedraaid: 71.000 kg witte kool. AVENHORN 2, Oct. 1951 Witte kool 11000 kg 4—4.20; 3550 kg Rode kool 4— 13.90; 1200 kg gele kool 7—9.20; 500 kg Groene kool 12.50; 2200 kg Chinese kooi 6.808.10; 21000 uien, grove 1920.10, Gewone 20.30—22.10, Driel 20.40—21.70, Nep 16—29; 2900 kg bieten I 7.70—8.90, II 6.20—7.50; 11000 kg peen II 12—13.80, III 10.60—14.50, IV 7—9.90; 3000 kg augurken, Grof 58.40—61.30, basterd 62.70, Stek 43.60, Bommen 27.20; 4000 kg slabonen. I 42—47, II 35—42, III 30— 40. OPPERDOES, 2 Oct. 1961. Ronde biet A 7,20—7,60, B 6,80—7,10; uien, gew. 16,5017,80, drielingen 17,10— 18,20, nep 22,30; dubbele bone\ A 40 44, B 30—38; rode kool 6,50—7,50. Sportieve wandelschoen in diverse najaarstinten calfsleer 2 Elegant schoentje om te winkelen, gemakkelijke brughak. In verschillende kleuren suède 27.90 Hooggesloten pump modelletje met aparte lijn. Een schoentje waarvan U veel plezier zult heb ben. In calfsleer 25.90 indt U ze niet beeldig, deze drie Swift-modelletjes, die wij U hier tonen? Maar U moet ze eens in werkelijkheid zien. U moet zelfde verrassing ondervinden van een Swift-schoentje, dat Uw voet zo klein en zo elegant maakt. Sta eens even stil bij de schoen-etalages en let dan op Swift. In de uitgebreide Swift-collectie vindt U het schoentje, dat U al zo lang zoekt! Stap eens naar binnen en pas dat Swift-schoentje aan. U hoeft niet verder te zoeken. U neemt het. Swifc-Nijmegeo MODE-SCHOENTJES VERVOLG STADSNIEUWS Nationale reclasseringsdag Ieder jaar wordt in dit jaargetijde een beroep gedaan op de offervaar digheid van de burgerij tot steun van het reclasseringswerk. Hoezeer te recht! Want het raakt ons allen. De overheid alleen is niet bij machte de hoge kosten, die een goed reelasse- rings-apparaat meebrengt, voor haar rekening te nemen. Er moet o.a. reeds op de verbetering van gevan genissen en verplegingsinrichtingen worden bezuinigd. Een reden te meer, dat een ieder zich er rekenschap van geve van hoe groot gewicht het is, dat zo min mogelijk afbreuk wordt gedaan aan werk, dat moeizaam is opgebouwd, en waard is om nog te worden uitgebreid. Wil de reclassering iets bereiken, dan moet zij naast subsidies van de overheid tevens kunnen beschikken over particuliere financiële steun. Al leen wanneer haar die wordt ver schaft is zij in staat lieden, die met de strafrechter in aanraking dreigen te komen, tijdig en op de juiste wijze „op te vangen". Alleen dan kan zij met haar keurtroep van deskundige ambtenaren en met haar inrchtingen er borg voor zijn, dat de voorwaar delijke veroordeling geen aanfluiting maar een succes is voor de betrok kenen en bovendien het rijk gelden bespaart, welke anders aan kosten van huizen van bewaring of gevan genissen moeten worden besteed. Hoeveel leed kan de medemens worden bespaard op deze wijze en hoe goed heeft men in dit land altijd begrepen, dat een ieder naar vermo gen eraan heeft mee te helpen. Moge dit ook van het jaar weer tot uiting komen tijdens de Nationale Reclasseringsdag. En moge de op brengst groter zijn dan ooit te voren nu door de moeilijke economische om standigheden voor zo velen gevarer. dreigen. A. D. van Regteren Altena President der Arr.-Rechtbank. DEFINITIEVE GUNNING SPOOR- A AN SLUITING OP HET INDUS TRIETERREIN NOORD De voorlopige gunning voor het ontwerpen van een onderbouw van de spooraansluiting van het industrie terrein „Noord", die op 16 Augustus aan de fa. Kuiper en Leeuwenkamp uit Petten werd verleend voor f 64540, is thans definitief geworden. Over ongeveer drie maanden zal het werk gereed zijn, zodat de Nederlandse Spoorwegen met het leggen van de rails zullen kunnen beginnen. Voor het steeds meer in de belangstel ling komende industrieterrein zal de aansluiting op het net van de N.S. een grote verbetering betekenen. Helderse politie boekte de volle winst Het elftal van de Helderse politie heeft gistermiddag zijn eerste overwin ning behaald. De Rijkspolitie uit Alk maar moest met 21 het onderspit del ven, hoewel Den Helder vele malen geducht in het nauw is geweest. De juiste verhouding zou dan ook een ge lijk spel zijn geweest. Dat het geen puntenverdeling werd, was in de laat ste minuut te danken aan Backer, die met een prachtig schot via de linker paal de stand op 2--1 bracht. Vrijwel onmiddellijk daarop floot de scheids rechter het einde. De Rijkspolitie had in de eerste helft de leiding genomen. Rechtsbuiten Leeman maakte gelijk. Vooral daarna was Alkmiar steeds gevaarlijker, maar Backer, van de midvoor- naar de rechtsbuitenplaats verhuisd, slaagde er ten slotte in te scoren. Een maand geëist voor bedrijfsdiefstal De 36-jarige electriciën A. o. d. B. uit Alkmaar, hoorde voor het Hof te Amsterdam, waarvoor hij in hoger be roep terecht stond, een maand hechte nis eisen voor de diefstal van gereed schappen ten nadele van de Bruynzeel- fabrieken. De opbrengst van de door hem verkochte gereedschappen, zijnde twintig gulden (de werkelijke waarde bedroeg het vijftienvoudige), had hij aan zijn echtgenote gegeven. Voor de diefstal kon verdachte geen enkele verklaring geven. Zijn advocate, mevr. mr. De Wit, vroeg verdachte een kans te geven en hem een voorwaardelijke straf op te leggen, daar hij nog een blanco straf register had. Uitspraken Meervoudige Kamer te Alkmaar Adrianus B. uit Ursem werd gistermor gen door de Meervoudige Kamer te Alk maar vrijgesproken. De officier had hem veertien dagen geleden ten laste gelegd, dat hij op 1 September te Alkmaar hoogst roekeloos had gereden, waardoor de Ha genaar Nic. A. de B., ten gevolge van een aanrijding, was overleden. 4 OCTOBER DIERENDAG Ontvangen voor het werk dierenbe scherming van mej. N.N. ƒ2.00 en van mevr. R. 2.50. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstraat 1, Alkmaar. HET BEZOEK VAN DE COMMISSARIS DER KONINGIN De commissaris der Koningin, die op Donderdag a.s. een ambtsbezoek aan Alkmaar brengt, zal bij die gelegenheid Eekmann'r Corsettenfabriek, de stads- timmerwerf, de Kapelkerk, het Waag- plein, de Nieuwe Doelen en de brand weerkazerne in ogenschouw nemen. DIERENBESCHERMING Te Egmond aan Zee is zwervend aangetroffen een jong cypers poesje. Liefhebbers kunnen zich vervoegen bij mej. Belleman, Egmond aan Zee. Ter beschikking is een mooie lang harige hond, staande oren, teef, plm. 1 jaar oud, middelmatig groot. NED. ROODE KRUIS. E.H.B.O.-CURSUS, onder leiding van Dr. J. Degenaar. Aanvang Vrijdag 5 October a.s. des avonds 8 uur in het clubgebouw, Schetel- doekshaven 1. Tevens opleiding voor helper(ster) Roode Kruis- Korps. Kosten van de gehele cursus 7.50. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 2 October. Daar er weer een vrij groot aanbod was van vette koeien, viel de handel mee en vooral naar de beste was grote vraag. Aanvankelijk bleven deze goed prijs houdend, maar later op de dag zakten de prijzen iets. Op de gelde markt was de verkoop slechts traag en ook op de verse markt was het vrij stil. De nuch tere kalveren werden echter zeer vlug afgenomen. De aanvoer was hier be scheiden. De handel in vette kalveren scheen iets minder vlug dan vorige week, hoewel de prijzen zeer goed wa ren. Op de vette varkensmarkt verliep de handel van begin af aan tamelijk stug. De inzet was f 1.12 voor de beste, maar het aanbod hiervan was gering. De lichtere soorten werden in de vroeg te reeds vier a zes centen lager geno teerd, Op de biggenmarkt was aanvan kelijk een behoorlijke handel, terwijl de biggen vrij prijshoudend waren. La ter echter werd de handel zeer stug. De schapenmarkt was gistermorgen overvoerd, doch gelukkig kon de nieu we markt een gedeelte van het wolvee opnemen. De lammeren waren lager in prijs en het aanbod van de fokrammen was eveneens te groot. Op de paarden markt was zelf de handel in de veu lens zeer stug. Op de pluimveemarkt was het aanbod groot, maar ook daar was de handel stug met lagere prijzen. PURMEREND, 2 Oct. 1951. Aange voerd 1097 runderen waaronder: 435 Vette koeien 22.65 per kg, handel matig; 125 Melk- en kalfkoeien 650 950, stil; 473 Geldekoeien 470700, kalm; 24 Pinken 280450, stil; 12 Graskalveren 18300, stil; 15 Vette kalveren 160325, kalm; 129 Nuchtere kalveren 60135, vlug; 28 Stieren 650 1450, goed; 2761 Vette schapen, Fok schapen en Fokrammen, resp. 75135, 90145 stugger en 120200, stug; Lam meren 70110, stugger: 68 Bokken en geiten 1050, stug; 196 Vette varkens 1.90—2.16, per kg stug afloop lager; 922 Schrammen en Biggen (zware) resp. 36 —80 begin vrij goed, zware 4080 en lichte 28—40 afloop stugger; 21 Fok- zeugen 250—375 stil; 51 Paarden 575— 950, stug; 9 Veulens 225325, stug; to taal 5269 dieren. 8400 Oude kippen en hanen rode en witte 1.40—1.60, 2100 blauwe 1.60—1.70 per kg; 400 Jonge hennen 4.506.50 per stuk; 2300 Jonge hanen blauwe 2.10—2.35 en 3200 rode en witte 1.802 per kg; 800 Eenden 1—1.60 per stuk; 800 Konijnen 17 per stuk. De handel was stug: 3500 Kipeieren 17-18 en 10CO Eendeieren 10 per 100 stuks. u j

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3