Goede ontvangst benoorden het IJ Gedetineerde verkoos de vrijheid Vier bestuurszetels voor de Bevan-groep Hoogspanning in de studio Sport io 't kort Reikwijdte van zender-Lopik bleek rekbaar te zijn Nederland in ban van televisie Vier jaar gevangenisstraf geeist Revolver lag voor het grijpen Noord-Holland en het televisie-experiment Grote belangstelling Grotewohl antwoordt eind van deze week Twee bewaarders en fabriekschef overmeesterd Penningmeester stal geld van voetbalclub Verrassend schot Alle handelsconcessies aan Praag vervallen Da Costa Gomez#en De la Try Ellis terug Benden plunderen een plantage en twee dorpen Olympische fakkel wordi in 1952 per vliegtuig vervoerd WOENSDAG 3 OCTOBER 1951 Een staf van redacteuren heeft gis teravond in de voornaamste plaatsen in onze provincie boven het IJ de eerste uitzending van de Nederlandse Televi sie Stichting gevolgd. Met meer dan gewone belangstelling hebben lij naar de eerste beelden uitgezien, daar alge meen de verwachting was, dat de be perkte reikwijdte van de zender Lopik de ontvangst parten zou spelen. Hoe zeer dit meegevallen is, vertellen onze redacteuren is onderstaand overzicht. Den Helder In Den Helder waren de verwach tingen niet hoog gespannen. De marine basis ligt ook wel ver buiten de actie radius van de Lopiker zender. „Wat we krijgen is meegenomen", zei de heer De Zeeuw, uit de Keizerstraat, die ons mee liet „schouwen" op zijn 22 centimeter brede Philips-scherm. Nu zijn de radio-technici altijd bijzonder critisch, omdat zij hun ideaal hoger stel len dan de leek. Dat bleek ook ditmaal wel goed te zijn, want de ontvangst overtrof verre de stoutste verwach tingen, waarin wij ons voor de beeld ontvanger hadden genesteld. Het „sneeuwen" was niet helemaal weg te krijgen en een paar maal werd het een heksenketel op het fluoresce rende scherm, toen een vrachtauto en even later een motorfiets voorbijronk- ten. De eerlijkheid gebiedt ons te ver klaren, dat de enige bromfiets, die wij door de Keizerstraat hoorden rijden, niet de minste storing opleverde. De uitzending was van het begin tot het einde te volgen en de lichte warreling in het beeld bleek geen al te grote hindernis. Het geluid was voortdurend zuiver en duidelijk en leek ons zelfs de kwaliteit van een normale radio-ont vangst te overtreffen. Ook onze verslag gever die ten huize van de heer Van Os in de Koningstraat de uitzending bijwoonde, was vol lof over de resul taten. Het Erres-beeldscherm was daar iets groter, maar dat bleek van weinig of geen invloed op de algemene indruk. In de pauze pleegden de Helderse tele visie-amateurs. die telefoon hadden, druk overleg. Zij waren unaniem van oordeel, dat geen der voorgaande proef- uitzendingen op het peil van het gis teravond bereikte had gestaan. Schagen televisie- TN Schagen staat de enige ontvanger opgesteld in de woning van de radiohandelaar J. Groot. Een man, die vijftien jaar'geleden Zondags morgens nogal eens om zes uur uit de veren kwam om te proberen via de draaiende schijf van ,P. G. Nipkow iets te zien te krijgen. Het is hem nooit gelukt en de schijf ligt nog er gens op de rommelzolder. Nu staat er .al een hele poos in zijn huis een Philipsontvanger, waarvar. hij echter tot gisteravond maar weinig plezier heeft gehad. Nog nooit kreeg hij een draaglijke ontvangst en het is moeilijk een beschrijving te geven van de geluiden, die aan de luidspre ker ontsnapten. Maar gisteravond ging het best. Veertien „schouwers" zagen in de kleine huiskamer de welhaast vol maakte uitzending van Lopik. De enige ernstige storing (het gaf natuurlijk ook in Schagen moeilijkheden uit het jaar drieduizend terug te keren naar het heden) was landelijk. Enkele auto's lieten het beeld af en toe dansen. Wij zijn hier dan ook nog niet zo ver als in Amerika, waar men nagenoeg alle bougies ter wille van de televisie heeft afgeschermd. Weliswaar was er „sneeuw" in het beeld te zien, doch de algemene indruk was: goed. Veertien inwoners van Schagen hebben dan ook nog een hele poos zitten praten ovei deze sensatie en gingen enthousiast naar bed na het kijkje in de tover spiegel. Hoorn J-JOOftN ligt op i e rand van het be reik van de televisiezender Lopik, maar desondanks was de ontvangst vrijwel vlekkeloos. De gezamenlijke televisiehandelaren hebben voor een periode van drie maanden een zaaltje van het Gezellenhuis gehuurd, om hier te demonstreren en op deze eerste avond waren ongeveer vijfentwintig genodigden aanwezig, die met grote belangstelling keken naar wat zich daar in de Bussumse studio afspeelde. Zoals wij reeds zeiden, was de ont vangst bijna volmaakt. Een enkele keer een kleine storing, als er een bromfiets of een auto voorbijreed, maar dat was van geen betekenis. Ook in café „Het Onvolmaakte Schip" was een aantal kijkers aanwezig, en mocht hier het beeld niet zo goed door komen als in het Gezellenhuis, met een kleine verbetering aan de antenne zal dit dra verholpen zijn. Velen heb ben indertijd brj de handelaren al de experimentele uitzendingen uit Eind hoven gevolgd, maar de ontvangst was toen in verband met de grote afstand dikwijls slecht. Derhalve4 betekent voor Hoorn de ingebruikneming van de zender Lopik een enorme vooruitgang. De belangstelling voor de uitzendin gen xs werkelijk enorm. Voor de eerste tijd is hot zaaltje van het Gezellenhuis al volgeboekt- Beverwijk JN Beverwijk was de eerste televisie uitzending uit Lopik te aanschouwen in de etalages van vier zaken, die zich op dit gebied bewegen. Deze unieke ge legenheid werd door honderden men sen aangegrepen. Zij verdrongen zich gedurende de gehele uitzending voor de ramen om maar niets van het schouwspel te missen. Dit werd bij een zaak in de Begijnenstraat zelfs zo erg, dat de politie het beter oordeelde, het toestel, dat in de étalage geplaatst was, uit te laten schakelen, daar de grote mensenmassa het verkeer stremde. La ter, toen de grootste belangstelling wat was geluwd, werd het toestel weer ingeschakeld. De ontvangst is In Beverwijk zeer goed geweest, vooral in het begin. Later werd zij iets minder. De storing, die men in Beverwijk on dervond, kwam hoofdzakelijk voor re kening van het verkeer, doch van groot belang was zelfs dat niet. Wel kon men iedere keer, dat er een zwaar voertuig langs reed, trillingen ontdek ken. Verspringing van het beeld echter kwam zo goed als niet voor. Een ieder, die gisteravond in Beverwijk de uit zending bijwoonde, toonde zich ent housiast. De eerste Lopik-uitzending heeft daar een goede beurt gemaakt. Zaandam ontvangst in Zaandam en andere Zaangemeenten, flie door de televi sie-bezitters met grote spanning werd tegemoet gezien, is allen voor honderd procent meegevallen. De „koppen" van de diverse optredenden, zoals de om- roepster en vooral ook van Albert van Dalsum kwamen het beste door. Het filmpje over het minder duidelijk en daardoor niet boeiend, maar over het algemeen was het programma heel goed te volgen en toonden alle kijkers zich zeer enthou siast. Ook het geluid was uitstekend. Men voelde zich werkelijk een erva ring rijker. Enkhuizen QNZE redacteur in Enkhuizen meldde: Ten huize van „Radio Mos" hebben wij deze historische televisie-uitzen ding gezien en beluisterd. Enkhuizen ligt ongeveer twintig kilometer buiten het televisie-gebied, zodat men de ver wachtingen speciaal wat het beeld be treft niet te hoog mocht stellen. Wat wij gisteravond echter hebben gezien, wettigt het vertrouwen, dat het tele visie-minnend publiek uit deze stad en omgeving van dit, zoals staatssecre taris Cals het noemde, nieuwe medium, zonder noemenswaardige belemmering kan profiteren. Het beeld was goed, geen hinderlijk geruis en het geluid uitstékend. Hoewel de heer Mos zijn toestel in de huiskamer had opgesteld, stonden velen zich te verdringen voor het winkelraam om zo een glimp van deze historische uitzending op te van gen. Ja, belangstelling bestaat ook in dit kleine stadje voor het grote tech nische wonder, waarin 'wij een zwakke afspiegeling vinden van dat grote won der, de schepping, onze ogen. Alkmaar Toen wij veertien dagen geleden in Alkmaar een proef-uitzending van de zender Lopik bijwoonden, ging het beeld gedurende een belangrijk gedeel te van de uitzending bijna geheel schuil onder een „sneeuwstorm". Gisteravond is echter bewezen, dat dit euvel te wij ten is geweest aan de zender. Ditmaal geen spoor van sneeuw te ontdekken Een glashelder beeld, slechts af en toe trillend onder de invloed van passe rend verkeer, en een perfect geluid, dat kon wedijveren met het beste radio toestel maakten de eerste experimen tele uitzending uit Bussum ook in de Kaasstad tot een eclatant succes. De schare kijkers, die het evenement volg de, toonden zich unaniem enthousiast oVer de ontvangst. De mededeling van t prof. Halbertsma, dat een geregelde klokkengieten was televisieontvangst ook in gebieden, wel ke aan de grens van de reikwijdte vanj de zender Lopik gelegen zijn, verwacht kan worden, wettigt de overtuiging, dat Alkmaar binnen korte tijd een flinke groep van televisie-toestel-bezitters zal bezitten. De ontvangst van gisteravond doet het allerbeste verwachten. (Vervolg van pag. 1) Mr. Cals voortgaande, verklaarde, dat hij echter de voordelen vele malen groter acht, dan de gevaren. Hij noem de in dit verband de invloed ten goede die de televisie vooral op de jeugd kan hebben: de mogelijkheden voor het onderwijs. „De bevordering van de volksontwikkeling en de culturele vor ming zijn evenzovele positieve ele menten, die bij een goed gebruik van dit nieuwe medium tot zegen van onze cultuur kunnen strekken. De regering ziet de toekomst met vertrouwen te gemoet en in alle oprechtheid kan ik dan ook deze openingswoorden be sluiten met de wens, dat dit nieuwe medium onder Gods onmisbare zegen voor het culturele leven van ons volk een belangrijke bijdrage ten goede moge leveren", aldus mr. Cals. Wij zullen slagen ^A mr. Cals verscheen de voorzitter van de Nederlandse Televisiestich ting, prof. dr. Kors, in het beeld, die de P.T.T. en Philips namens de omroep verenigingen dank bracht voor de sa menwerking. Tot de kijkers zei prof. Kors, dat zij niet in de eerste tijd in alle opzichten geslaagde uitzendingen moeten verwachten. „Het is een oefen tijd, zowel technisch als programma tisch. Er wordt zuinig begonnen, om dat er geéh bronnen van inkomsten zijn. Zij die aan deze uitzendingen me dewerken, weten pionierswerk te moe ten verrichten en voor enthousiast aan pakken zijn wij hen ten zeerste dank baar. Dit moge ook u het vertrouwen geven, dat de televisie in Nederland, hoe onvolmaakt begonnen, na verloop van tijd zeker in staat zal zijn, uit stekende programma's aan te bieden. In dit vertrouwen zijn wij begonnen en zullen w^j slagen". De Labour-conferentie Bij "de verkiezing voor de afdeling voor de kiesdistricten van het hoofdbe stuur der Labourpartij zijn vier van de zeven bestuurszetels door aanhangers van de ljnks-socialisti'sche groep van Bevan gewonnen. Bevan behaalde met 858.000 het grootste aantal stemmen. De Engelse minister van defensie, Shinwell, moest de tweede plaats af staan aan mevrouw Barbara Castle, die 676.000 stemmen op zich verenigde. Twee andere aanhangers van Bevan, Driberg en Mokardo, werden herkozen. De drie andere plaatsen worden inge nomen door de kabinetsleden Morri son,, Griffiths en Dalton. Harold Wil son, de voormalige minister van han del, die verleden jaar tegelijk met Be van uit het kabinet trad, behaalde geen bestuurszetel. Alle autoriteiten, die in hotel „De Rozenboom" te Bussum de eerste tele visie-uitzending bijwoonden, toonden zich zeer tevreden over het resultaat. De heer W. Vogt, directeur van de AVRO, schatte het aantal televisie-toe- stelbezitters in Nederland op 2000. In de studio te Bussum heerste gedu rende de uitzending een constante hoogspanning. Terwijl in een der speel hoeken de kleine Louis Bouwmeester en de grote Albert van Dalsum de eer ste scene van'het televisiespel „De To verspiegel" inzetten, nam een der ac trices in een tweede speelhoek haar rol door en manicuurde Hetty Blok in een derde hoek haar nagels. Zoiets is mo gelijk bij televisie omdat, terwijl met de ene camera in de eerste speelhoek het beeld werd opgenomen, de ander naar de overzijde van de kleine studio ging om daar voor de volgende scene te worden ingesteld. Jammer was het, dat een technische storing het spel on derbrak, maar regisseur Erik de Vries nam onmiddellijk maatregelen om na V.l.n.r. de heer Veen, directeur N.C.R.V., minister Mulderije en de directeur van de A.V.R.O., de heer De Clerq, in hotel De Rozenboom te Bussum bij een ontvang-apparaat. De Oostduise regering zal het komen de weekeinde officieel antwoorden op het uit veertien punten bestaande voorstel van kanselier Adenauer tot het houden van verkiezingen in geheel Duitsland. (Van onze speciale verslaggever) niEFSTAL van een revolver en een fiets en wederrechtelijke vrijheidsbero- ving waren de hoofdpunten van de tenlastelegging welke de officier van Justitie tijdens de zitting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar gistermiddag tegen Roelof G. uitbracht. Deze verdachte was met 22 andere gedetineerden uit de Alkmaarse strafgevangenis te werk gesteld in de cartonnagefabriek van de firma Ringers te Alkmaar. Op 28 Augustus zag hij kans een revolver te be machtigen en twee bewakers en een fabriekschef te overmeesteren. Na dit stoute stukje „verkoos hij de vrijheid", een vrijheid die echter van zeer korte duur is geweest. De volgende dag werd hij reeds, toen hij een appeltje at op een brug, te Zaandam gearresteerd. Die enkele vrije uren zullen hem duur ko men te staan, temeer als men weet dat op het ogenblik van zijn ontvluchting hij nog slechts vier maanden ln de gevangenis moest doorbrengen. Gistermor gen eiste de officier een gevangenisstraf van vier jaar. kon niet verhinderen, dat G. de revol ver uit de kast pakte. Ik kon nog niets doen toen hij de revolver op mij richt te". De bewaarder werd naar een an der vertrek gedirigeerd, waar de be waarder S. en de fabriekschef aanwezig waren. „Handen omhoog of ik schiet" moet G., die zeer resoluut te werk ging, hebben gezegd. De handen gin gen omhoog en stuk voor stuk werden de chef en 'de bewaarders in een kast opgeborgen, doch niet voordat G. zich meester had gemaakt van de sleutels, die de fabriekschef in zijn bezit had. Onmachtig J^E president wilde weten of de ge tuigen niets hadden kunnen dom tegen het optreden van de aan hun toe vertrouwde gevangene. Uit de getuigen verhoren bleek, dat de revolver, die door een andere bewaarder in de kast was gelegd het enige wapen in de Werkplaats was. De getuigen verklaar den dan ook, dat zij geen mogelijkheid hadden gezien om de rollen om te draaien. Nadat G. inmiddels een wandeling in de richting van Amsterdam was be gonnen hadden gedetineerden de drie opgeslotenen uit hun precaire situatie verlost. Het alarm, dat spoedig werd ge- VERDACHTE beweerde, dat hij niet had gehandeld volgens een van te voren bgraamd plan. Op een gegeven moment had hij zich bij bewaarder B. gemeld voor talkpoeder, dat hij voor zijn werkzaamheden nodig had. De bewaarder opende de kast, waarin het poeder zich bevond en verstrekte G. op een plat blik een hoeveelheid. „Heb je hier genoeg aan?" vroeg de be waarder aan verdachte, die echter meer oog had voor een revolv'er die in dezelfde kast voor het grijpen lag, dan voor het poeder. Op dat moment kwam bij verdachte, zoals hij gisteren ver klaarde, het idee op om zich meester te maken van het vuurwapen. „Geeft u mij nog maar iets, anders moet ik aanstonds weer terug komen" was zijn antwoord. De bewaarder bukte zich voor de tweede maal, doch nauwelijks had Bj het blik weer overhandigd of hij kreeg het ooeder terugmaar in zijn gezicht. „Ik was totaal ver blind" verklaarde de bewaarder. Hij maakt, had aanvankelijk weinig resul taat, daar G. in de omgeving van Lim- men een hooiberg had opgezocht die hem aan de spiedende ogen van politie ambtenaren kon onttrekken. Vanuit zijn uitkijkpost zag hij, dat een boer een fiets onbeheerd neerzette, 's Morgens vroeg ontfermde G. zich over deze tweewieler daar een wandeling naar Amsterdam hem maar matig aan stond. Verder dan Zaandam heeft hij het echter niet kunnen brengen, zodat deze 23-jarige recidivist gisteren voor de zesde maal terecht stond. Officier verwonderd DE officier van Justitie ving zijn re quisitoir aan met zijn verwondering uit te spreken over het feit, dat drie volwassen mannen zich willoos door éen zo jeugdige gevangene hadden laten overmeesteren. „Ik kan mij dat niet goed voorstellen, hoewel ik natuurlijk niet weet hoe ik gehandeld zou hebben in een dergelijke situatie", zei mr. Meischke. De officier meende dat een zeer zware straf op zijn plaats zou zijn, daar hü bevreesd was dat zich anders meer van soortgelijke taferelen zouden voor doen. Hij eiste vier jaar gevange nisstraf. De verdediger mr. Lesterhuis merkte op, dat men een grove fout had ge maakt door verdachte buiten de gevan genis te werk te stellen, „De gedeti neerde die dit voorrecht te beurt valt, zal toch eerst voldoende moeten wor den gelest voordat men hem zoveel vrijheid schenkt", meende mr. Lester huis. Bovendien betwijfelde de verde diger of het wel juist was om G. voor vier jaar naar een gevangenis te sturen. „Hij is een debiele psychopaat en ik zou de rechtbank, alvorens de straf te bepalen, willen verzoeken een psychiatrisch rapport over verdachte te willen laten uitbrengen". Over veertien dagen zal het besluit van de rechtbank bekend worden ge maakt. het einde van de storing op een goed moment weer in de aether terug te keren. Nog geen tien minuten voor de uit zending ontstond een defect in de wa terkoeling van de kwikverlichting. Met een luide knal sprong een der lampen uit elkaar en bij stromen vloeide het water naar beneden, juist in de speel hoek waar even later prof. Halbertsma zijn causerie zou- houden. Het euvel werd in recordtijd verholpen en vlak voor de uitzending begon konden de trapleren, waarop de technici hun her stellingswerk hadden gedaan,- worden weggesjouwd. Machtigingsformulieren met valse handtekeningen Tegen de veertigjarige A. v. L„ baas bij de gemeentewerken te Schiedam, aan wie ten laste was gelegd, dat hij in 1950 als voorzitter en waarnemend penningmeester van de Schiedamse voetbalvereniging „Schiedamse Boys" zich ten nadele van deze vereniging ongeveer vijfhonderd gulden had toe geëigend, werd door de officier van justitie, mr. baron Van Imhoff, voor de Rotterdamse rechtbank gistermiddag zes maanden gevangenistraf voorwaar delijk geëist met drie jaar proeftijd. Verdachte had de gelden verduisterd door middel van machtigingsformu lieren, die hij voorzag van valse hand tekeningen van medebestuurders er waarmee hij vervolgens bedragen op nam van het spaarbankboekje van de vereniging. Hij toonde veel spijt over liet gebeurde en had reeds vierhonderd gulden aan de „Schiedamse Boys" terugbetaald. Uitspraak volgt over veertien dagen. Op een voetbalveld ergens in Zuid-Frankrijk waren leden van een plaatselijke club waf aan het oefenen, toen een helicoptere, welke voor reclame-doeleinden over de streek vloog, over het terrein trok. Op dat moment gaf een der spelers een hoog schot. Het trof tot veler ontzetting eèn onverwacht doel: de hefschroef van het vliegtuig. Dit moest een noodlanding maken om te worden hersteld. Harold Pilsen, Bevan, Mikarde, Tom Driburgh en Barbera Castle, die bekend staan als de rebellen van de Labour-Party, bij het ver laten van de vóór-verkiezingscon ferentie van de Labour-Party te Scarborough De plaatselijke partijen, waaraan de groep van Bevan de vier zetels te dan ken heeft, vertegenwoordigen nog geen zesde van de ongeveer zes millioen le den. In het Labourbestuur als geheel hebben echter de vakverenigingen met haar vertegenwoordiging de overhand. Besluit van Truman President Truman heeft bepaald, dat alle handelsconcessies aan Tsjechoslo- wakije met ingang van 1 November a.s. komen te vervallen. Deze maatregel is gebaseerd op het onlangs door het Amerikaanse congres genomen besluit, dat alle handelsconcessies aan com munistische gebieden moeten worden ingetrokken. De concessies aan Bul garije, Roemenie en 13 andere onder communistisch gezag staande gebieden zijn reeds vervallen verklaard. Gistermiddag zijn mr. dr. F. da Costa Gomez, voorzitter van de regeringsraad der Nederlandse Antillen en dr. Ch. W. de la Try Ellis, onder-voorzitter van de raad van advies voor de ronde tafel conferentie met de West, van Schiphol naar Curacao vertrokken. Zij hebben met de Nederlandse regering overleg gepleegd over de in het volgend voor jaar te houden ronde-tafelconferentie. Vóór hij in het vliegtuig stapte ver telde dr. Da Casta Gomez nog, dat de besprekingen heel goede gevolgen heb ben gehad en dat zij in de meest vriend schappelijke sfeer zijn gevoerd. Het be looft een goede toekomst als op deze weg wordt voortgegaan. Zeven doden bii Tiiandiur Zeven personen zijn Zondag gedood en vier andere zwaar gewond tengevol ge van een aanval door een 200 man sterke bende op een rubberplantage, terjfijl zware schade werd toegebracht. De plantage is gelegen bij Tjiandjur, ten Noordwesten van Bandung (Java). De bandieten hebben een rubberfa briek, twee bediendenhuizen en twee vrachtwagens in brand gestoken. De bende trok zich na aankomst van ver sterkingen terug. Een andere bende van ongeveer 300 man sterk heeft twee dorpen ten Zuiden van Bandung ge plunderd. Grotere spaaractiviteit in maand Augustus Volgens opgave van de Rijkspost spaarbank steeg het totaalbedrag der spaartegoeden bij deze instelling in de' maand Augustus met 2.900.000 tot f 1.270.700.000. De totale ontwikkeling van de eerste acht maanden van dfï jaar geeft evenwel een ontsparing se zien, en wel ten bedrage van f 94.100.000 De Olympische fakkel voor de spe len in 1952 zal van Griekenland naar Kopenhagen worden gevlogen, na op de traditionele wijze, door zonnestralen, ontstoken te zijn in de ruïnes van de tempel van Zeus te Olympia. Te Ko penhagen zal de fakkel officieel in ont vangst genomen worden door de bur gemeester in het stadhuis. Deense, Zweedse en Finse estafettelopers zullen er voor zorgen dat het vuur via Stock holm, Haparanda en Tornea de Finse hoofdstad bereikt. Te Den Haag werd het jubileum- tournooi van de Haagse schaakbond voortgezet met de partij Van Donk Donner. Donner, die met zwart speelde, won na 36 zetten., 1 Het geschil inzake de samenstel ling van de ijshockeyploeg die Amerika bij de winterspelen van 1952 te Oslo zal vertegenwoordigen is definitief uit de weg geruimd in een bijeenkomst van het Amerikaanse Olympische Co mité. Er werd een speciale commissie benoemd, bestaande uit vier vertegen woordigers van de Amateur Hockey Association en vier van de Amateur Athletic Union ter samenstelling van de ploeg, een oplossing waartoe reerds enige tijd geleden in beginsel was be sloten. De Amerikaanse Olympische ploegen zullen, zowel voor de winter- als voor de zomerspelen per vliegtuig reizen. Tot nu toe had men de voor keur gegeven aan reizen per boot. Avery Brundage, president van hët Amerikaanse Olympische Comité, deel de mee dat de uitzending der ploegen een bedrag van 850.000 dollar zal ver gen. De Duitse coureurs Müller, Glöc- ker, Von Halstein, Ramelow en Von Frankenberg hebben bij de voortzetting van hun recordpoging met een Porsche 1500 cc in de F klasse nog de Volgende records verbeterd: 400 mijl in 40 uur 43 min. 58 sec. (gemiddelde snelheid 158.04 km/u), 5000, mijl in 51 uur 27 min. 1.18 sec. (gemiddelde snelheid 156.66 km/u). f

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5