f Pin, Pain en Pom in Afrika JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN VB* d£ shag! De wagen in hef Kloosferbos 5C appte iSpookóteen Serge de Yogi predikte eens het vrolijke aardse leven De Wijze üil BrandteRotterdam inhoutopslagplaats Smokkelaar misleidde de douane Heden localedienst over enkel spoor Bezoek aan Amsterdam Enorme haringvangsten van IJmuider trawlers Kinderverlamming Velsen Het Radioprogramma VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 F*=- 62 Toen de -leeuw Piet die hele berg sleutels zag liggen, kwam hij er toch een beetje van onder de indruk. „Ik moet zeggen", zei hij waarderend, „dat jullie dat knap hebben gedaan. Ik sta er van te kijken!" Trien en Toos glimmen van trots. „Wij hebben uw opdracht zo goed mogelijk uitgevoerd, Sire", zei Trien onderdanig. De leeuw Piet zag er eensklaps heel vrolijk uit. „Ziezo Jimmy Brown", mompelde hij opgewekt. „Nu zal ik jou eens een kool stoven, die je héél zwaar op de maag zal liggen. Ik zal jouw als ordinaire aap léren m ij de koning der dieren, de voet dwars te zetten!" Na dit gezegd te hebben, keek hij Trien en Toos streng aan. „Jullie zult wel begrepen hebben", zei hij, „wat mijn bedoeling is. Van nacht wordt in de dierentuin van Kui- tendam, die ik niet als een dieren tuin maar als een minderwaardige gevangenis beschouw, de Vrijheids- vlag gehesen. Het is uit met het uit buitersregime van Jimmy Brown, me neer Knullenburgh en hoe al dat ge spuis mag heten. Van dit ogenblik af zal er vrijheid zijn. Ik, Peter de Zeven tiende, Koning der Dieren, kondig hier bij deze vrijheid plechtig aan!" Trien en Toos, die met open monden hadden staan luisteren, kwamen van deze woor den zó onder de indruk, dat zij allebei een diepe buiging maakten voor de leeuw Piet. Thans pleitbezorger voor geestelijke eenheid yO bij tijd en wijle zijn er lieden, die het vrolijke leven vaarwel zeggen en zich ingetogen gaan gedragen. Soms stichten ze een kloosterorde, soms zijn ze alleen maar „bekeerd". Met de vrolijkheid is het uit zij worden toonbeelden van ernst en van een verfijnd geestelijk levfen. Zij voelen zich het geweten van de wereld en prediken in het openbaar dan wei in besloten kring hun nieuw verworven Inzichten. Sommige dezer predikers zijn nederige naturen, andere demonstreren een overmaat van zelfbewustzijn. Tot deze zelfbewusten behoort de „yogi" Serge Reynaud de Ia Ferrière, eens radioreporter in Parijs, sinds vier jaar echter kampioen voor een universele broederschap op geestelijk terrein. Amsierdam-Haarlem Hedenmorgen zal over enkel spoor op het baanvak AmsterdamHaarlem een locale treindienst worden onder houden voor reizigers van en naar Haarlem. Ook de busdiensten zullen tussen de genoemde plaatsen funge ren. Het verzoek van de spoorwegen aan reizigers van en naar de richting Rotterdam om gebruik te maken van de extra treinen via Harmeien en Ereukelen blijft van kracht. HENS predikte Serge metterdaad het vrolijke leven. Hij was in Parijse bars een zeer bekende figuur, stond bekend als lichtzinnig en als een „beau gargon", een „mooie jongen" zogezegd. Men kon hem in allerlei bars aantref fen. Zijn vrouw was mannequin van een grote modezaak in de Lichtstad. In 1947 echter nam dit leven van plezieren plotseling een eind. Serge verdween met zijn vrouw van het toneel, dook onder in afzondering en ging in Peru wonen. Sindsdien druppelden van tijd tot tijd berichten de bewoonde wereld binnen, waarin melding werd gemaakt van een jonge Fransman, die wonderen verrichtte en een nieuwe religieuze idee verkondigde. Serge had afscheid genomen van de wereld. Hij had te kennen gegeven, dat zijn leven van zonde niets meer voor hém betekende en dat zijn vrouw nog slechts een volgelinge voor hem was. Geleid door mysterieuze krachten, zo als hij zei. scheepte hij zich in naar Amerika. Een monnik uit Tibet had hem bezocht en hem op de zwarte plek ken in zijn leven gewezen. Als nieuwe woonplaats gaf hij Ica op, een plek, ge legen in het Andesgebergte op vier duizend meter hoogte. In de Nieuwe Wereld rees Serge's ster met verrassende snelheid. Al spoe dig noemde men zijn naam in alle Zuidamerikaanse staten. „Maestro" heette hij daar. In New York konden televisieminnaars zijn gelaat op de kijk- buis bewonderen. Hij opende er een school in de naam van de „wereld broederschap". Tot stichting van zijn volgelingen schreef hij boeken in het Engels en het Spaans. „Yogi" in Tibet np HET hoogtepunt van zijn roem verdween hij opnieuw. Al spoedig werd bekend, dat hij in een klooster in Tibet was getreden, en daar werd opgeleid tot „yogi", een soort Brah maans geestelijke. Een ietwat onwaar schijnlijk gerucht overigens, daar yogi's alleen in India voorkomen en de door hen aangehangen opvattingen in Tibet niet te vinden zijn. Maar dat is tot zo ver. Sinds kort is hij weer opgedoken. Hij reist nu met zijn nieuwe inzichten de wereld af, is dezer dagen ook in Amsterdam geweest om daar een lezing te houden, wil nog naar Amerika en gaat dan naar Azie terug, zoals hij op Schiphol vertelde. „Ik wil niets dan een yogi zijn met een missie voor de wereld", zo zegt hij over zichzelf en zijn arbeid. „Ik ben erkend door de Boeddhisten als de le vende Boeddha, door de Dalai-Lama als de menselijke incarnatie van de goddelijke macht. Mijn missie? Het is mijn zendingstaak, een geestelijke eenheid te bereiken van alle stromin gen op religieus, wijsgerig en ander geestelijk terrein. Het is de bedoeling in verschillende landen studie- en contactcentra op te richten van de Universal Great Brotherhood", de Universele Grote Broederschap. Dage lijks sta ik met mijn volgelingen in telepathisch contact. Dan spreek ik met hen. Dat is niets bijzonders. Er is maar één seconde nodig, om met hen in conversatie te treden, maar mis- schien vijftig jaar om tot die éne se- eonde te komen. WE',..AA/s 1>C „$LAMKE U) MGÈDAAN? AÊE,EE/S COR$£T vanT£KOJ^\aW Jd*E.t<zn KORTE/SAAÏi MtE/ST21 - ALKMAAR, (Advertentie, Ing. Med.) Inderdaad, de kenner is vol be wondering voor de buitengewone zachte, volle en rijpe geur van Douwe Egberts Zilver-Shag! (Advertentie, Ing. Med.) SLAACADVIEZEN VAR Het Allerbeste siaapadvies dat ik U kan geven, MATRAS Slaap er geen nachtje óver, slaap er eens 'n nachtje óp I (Advertentie, Ing. Med.) Hitte deed huizen op 30 M afstand vlam vatten Door nog onbekende oorzaak is gis termorgen om half tien een felle brand uitgebroken in de houtopslagplaats van de meubelfabriek N.V. „Everest" aan de Nassaukade te Rotterdam. Door de uiterst brandbare inhoud van het pak huis was de hitte zo enorm, dat de wo ningen aan de overzijde van de straat een afstand van ongeveer 30 meter vlam begonnen te vatten. Vier mannen, die zich in het bran dende gedeelte bevonden, konden zich tijdig uit de voeten maken. De brand weer die met veertig stralen van drie autospuiten, en twee blusboten de vuurzee bestreed, was door de grote hitte, die de vuurgloed verspreidde, ge noodzaakt ook de naast en tegenover het pakhuis staande panden nat te houden. Nadat de brandweerlieden nog enige keren versterking hadden ont vangen, kon tegen elf uur worden ge meld, dat men het vuur meester was. Men vermoedt, dat het vuur, bij het ketelhuis ontstaan, zich door de wind naar het pakhuis heeft verplaatst. De schade, die zeker enige tonnen be loopt, wordt door de verzekering ge dekt. Uilen als smokkelaars Het is gebleken, dat een groot aantal houten boekenstandaards in de vorm van uilen een belangrijke rol heeft ge speeld in hét smokkelverkeer aan de Belgisch-Duitse grens. Tot dusver werd reeds tot zeshonderd karaat diamant in deze uilen gevonden. De Westduitse politie heeft ontdekt, dat uit Antwer pen gesmokkelde diamanten in grote hoeveelheden werden geslepen in het dorpje Idar-Oberstein, een centrum van Duitse diamantslijpers, waardoor de Antwerpse slijperijen voor een goed deel werden stilgelegd. In een houtbe drijf in de buurt van Bad Nauheim werden bijna tweehonderd uilen in be slaggenomen nog voor zij. hun- eerste „smokkelvlucht" hadden gemaakt. De IJmuidense trawlers vangen dezer dagen zeer grote hoeveelheden verse haring. Het VEM-sehip „Allam water" heeft in drie dagen tijds >000 kg haring gevangen en het zusterschip van de „Allam water", „Post boy" kwam vandaag met ee>i zelfde hoeveelheid binnen, gevangen m 4 dagen. Als regel worden derge lijke grote hoeveelheden eerst in een week gevist. m Op de kleuterschool in Velsen-Drie- huis is een geval van kinderverlamming geconstateerd. Het vijfjarige patiëntje is opgenomen in het Elisabethsgasthuis te Haarlem. De kleuterschool werd voorlopig gesloten. 72. Billie de Spinner en Kareltje hebben reden om te grinniken. Zijn zij niet prachtig de dans ontsprongen? Niemand is te weten gekomen, dat zij de hut van Pim, Pam en Pom binnen gedrongen zijn en ze hebben meteen de verblijfplaats van Pepi ontdekt. „Wie had dat ooit gedacht", zegt Billie nog maals. „Dat die oude dame. Pepi was! Aardig bedacht dat moet ik zeggen Maar stom van die aap om zichzelf te verraden". Ja, en dat vindt Pepi ook! Was hij nu maar niet zo driftig gewor den. Verdrietig kijkt hij zijn vriendje aan, maar Pim troost hem alweer. „Maak je maar geen zorgen. We komen hier ook wel weer uit!" Maar voorlo pig zitten ze nog opgesloten in een hut en voor de deur staat óók nog iemand op wacht. De kapitein wi] er zeker van zijn, dat ze niet ontsnappen kun nen. „Zo, een nacht op water en brood, zal jullie bekoelen", heeft hij gezegd. „En dan kun je mij morgen je verhaal tje wel eens vertellen" Maar Pim, Pam en Pom zijn niet van plan om tot mor gen te wachten. Ze weten, dat Billie en Kareltje niet zullen rusten, voordat ze Pepi in handen hebben en dus is het zaak om zo spoedig mogelijk te ont snappen. En wie kan beter een poging wagen dan Pepi? Doch zijn goud en zilver was hij kwijt Aan de douane te Kerkrade is drie nachten geleden een vette kluif ontgaan, toen de chauffeur van een gloednieuwe wagen, die achter de kop lampen voorzien was van geheime bergplaatsen vol kostbare smokkelwaar van zilver en goud, door een zeer han dige manoeuvre aan de ontdekkers van zijn geheim wist te ontsnappen. Tegen elf uur op Dinsdagavond arri veerde uit Duitsland aan het grenskan- toor Holz te Kerkrade een nieuwe Bel gische Studebaker. De dienstdoende douane-ambtenaar gaf aan de bestuurder van de wagen, een in België wonende Nederlander, te kennen, dat hij even de koplampen wil de controleren. De chauffeur had daar tegen niet het minste bezwaar en ging onderwijl een grenscafé binnen om een kop koffie te drinken. Spoedig ontdekten de douane-ambte naren dat onder de beide voorspatbor den van de Studebaker grote berg plaatsen waren aangebracht. Zij haal den hieruit in een minimum van tijd Zilveren schalen, zilveren bestek, siga- rettenétui's, colliers van zilver en goud, een verrekijker, en dan nog een serie kleinigheden ter waarde van ongeveer f 2000 te voorschijn. op Ie knappenI (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARfORIE VERNON 56) „Neen Nan, zo mag je niet redene ren", sprak ze bij zichzelf. „Je probeert je zelf schoon te wassen en je een ge lukkig slot van de geschiedenis voor te stellen. Maar dat gaat niet, meisjelief. Neville is van Peta en hij vindt dat prettig. Vergeet dat niet. Hij vindt dat prettig Ze klemde haar tanden op elkaar en groef haar tengere vingers diep in het zachte gras. „Wat ben je stil". Neville rolde op zijn zij en keek naar haar op, terwijl hij met zijn arm zijn ogen tegen de zonnegloed beschutte. „Wat is er aan de hand. Nan? Ik heb je toch niet beledigd wel?" „Neen, natuurlijk niet". „Ik begrijp je niet", ging hij lang zaam voort. „Soms staan we elkaar zo na, voelen we ons zo aan elkaar ver want, dat het is alsof niets ter wereld daar tussen zou kunnen komen." Nan's hart bonsde zwaar en luid. „En juist als ik dan denk hoe heerlijk dat is en hoe goed we het samen hebben, ga je weg. Neen, niet echt; maar wel in je gedachten en je geestalsof je een brandscherm tussen ons neerlaat, waar geen warmte, laat staan vuur, door heen kan". Nan trachtte te lachen. „Je hebt te veel fantasie, Neville". „Ja?" Hij fronste zijn wenkbrauwen „Ik geloof het niet. Je weet zelf best dat je soms erg lief voor me bent en je dan opeens terugtrekt en mij laat zitten. Waarom doe je dat. Nan? Kun je niet eens openhartig met me pra ten?" Het meisje zweeg en trachtte wanho pig te bedenken wat het beste ant woord zou zijn. Nu.... nu was het haar kans, fluisterde een stemmetje in haar binnenste. Ze was hem niet on verschillig, anders zou haar reserve hem niet kwetsen, integendeel, als hij in Peta opging zou hij het niet eens bemerken. Wat zou er gebeuren als ze hem nu vertelde dat.o, maar wat kon ze zeggen? Ze kon Peta toch niet verraden en zeggen „Ik vind het niets prettig om me telkens te moeten -e- rugtrekken, maar Peta heeft me nog voordat ze je kende al verteld, dat het haar hartewens was om met jou te trouwenNeen, dat kon ze on mogelijk zeggen. En zij kon zichzelf toch ook niet bloot geven, wel? Ze kon toch niet zeggen: „Ik hou van je en ik heb het alleen tot nu toe ver borgen gehouden terwille van iemand anders?? „Ben je wel helemaal eerlijk met mij?" pareerde ze opeens zonder te weten wat haar deze vraag, die zo maar van haar lippen vloeide, ingaf. Neville, die aan zijn rol dacht en aan het feit dat hij de naam van een ander gebruikte en zich koesterde in de glans van een andermans rijkdom men. bloosde diep en wendde zijn ogen van haar af. En Nan, die aannam dat zijn gedachten bij Peta waren, en hij zich plotseling schaamde omdat hij met haar. Nan, flirtte, terwijl z'n hart bij Peta was, voelde haar hart binnen in haar verkillen. Hij was tegen geen van haar beiden eerlijk. „Nanwaarom zei je dat?" vroeg Neville plotseling. Had ze enig vermoeden van de waar heid en maakte het voor haar verschil of hij eigenaar van Lynford was of niet? (Wordt vervolgd) Onmiddellijk renden twee douaniers naar het restaurant, waar de bestuur der van de wagen zijn kopje k-offie dronk. De vogel was echter gevlogen. Hij liet zich per taxi regelrecht naar Breda rijden. Tegen twee uur Woens dagmorgen arriveerde hij daar en ver dween spoorloos. De douane zocht hem echter nog steeds in Kerkrade. Vele wagens werden aangehouden en overal werd uitgekeken naar de verdwenen smokkelaar, over wiens papieren men beschikt. Vermoedelijk zit hij weer in België. ZATERDAG 6 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Kamer muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en TuinBouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsorkest. 14.00 „Theo Casion, in mis daad en antiek", hoorspel voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzen- ding. 15.15 Kroniek van Letteren en Kun sten. 16.00 Piano en orgel. 16.20 Gram. muziek. 16.30 De Schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Pianospel. 18.40 Regeringsuitzending: Zueklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Filmmuziek. 19.20 Parlementsoverzicht, 19.30 Gram.muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", cau serie. 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 Amuse mentsmuziek. 22.30 Wfj luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Espe ranto. 23.22—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.30 Piano a quatre mains. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en 'luinbouwmede- delingen. 12.33 Accordeon-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine zonden", hoorspel. 13.30 Metropole-Orkest. 14.10 Voor de jeugd. 14.30 „Het Nederlandse Lied". 14.50 Boekbespreking. 15.05 Lichte mu ziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Dansmuziek. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Kamerorkest en solsit. 17.15 Jodelzang. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Orgelspel. 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke Staal kaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", cau serie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Tiroler muziek. 20.45 „De Tiran", muzikale co- medie. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Instrumentaal Sextet. 22.30 „Onder de pannen", hoorspel. 22.50 Gram.muziek 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. Het driejarige dochtertje van de molenaar K. te Cuyk klom in een on bewaakt ogenblik de molenberg op. Het kindje werd door één der wieken zodanig getroffen, dat het kort daarna is overleden. en de 18. Madame Mirabelle troonde de Maat haastig mee naar het achterdek, waar op dat ogenblik niemand te zien was. Ze zette zich op een kist en haal de een breiwerk te voorschijn, terwijl ze aan één stuk doorratelde: „Wat een nacht! Quelle nuit! Gij hebt thans de noodlottige kracht van de steen onder vonden. Oh, het was formidable!" Zij zwaaide dreigend met een van haar enorme breinaalden voor het ge zicht van de Maat, die zich diep onge lukkig voelde en zich mijlen ver weg wenste. „Maar dit is nog niet alles!" ging Ma dame bezwerend verder. „Oh, mais non! Gij zult het zien, mon ami. Deze steen oert ons allen naar de ondergang. Ge moet namelijk weten'en hier liet zij haar stem dalen tot een geheim zinnig gefluister, „dat de steen onbe kende machten kan aanroepen! Gees ten! Schurken! Gespuis! Hetzelfde ge beurde, toen hij in het bezit was van die goede graaf Beuzelaar. Oh, ik moet er niet aan denken, wat er gebeuren kan! Het is gewoon horriebel! Het zou mij niets verwonderen, wanneer er hier, in volle zee, plotseling iemand opdook, een censilleuze geest!" Ze was nauwelijks uitgesproken, toen de Maat, die sidderend had zitten luis teren, plotseling een gil gaf en op sprong, alsof hij door een wesp was gestoken. Ook Mirabelle vloog krijsend overeind. Ergens van buiten boord had een doffe stem geklonken, die riep: „Hallo! Is daar iemand?"

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 11