opgelet! De Boer NYLONS 6 Huur een Hoover 7.90 Val Stad en Omgeving Kuiperij Bakker Commissaris der koningin 'in Alkmaar JONGENS PULLOVER I Het Victoriebeeld viert zijn vijf en zeventigste verjaardag AGENDA Alkmaar heeft wondermooie grachten Gerard Worm .Zeldzaam schoon en edel van vorm" Alkmaar viert feest De Kaasmarkt Het Alkmaarse verkeers probleem Audiëntie voor vier ingezetenen Denkt om Uw slanke lijn LRÏÏDH1R BELLAND HOWELL Poes wordt oud, gooi ze maar in de gracht Informeren voor men een woning koopt! WOLLEN 90 VJROOM DRKKSMIW Damclub W.DO. Gevonden voorwerpen ff Wolprijze s DAGN 4 VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 Versmade stadgenote Hei monument als symbool van een nieuwe victorie 'J'ERWIJL de muziek de volksliederen aanhief, stroomden de tribunes leeg' en beschouwde ieder naar hartelust het monument, van voren en van terzijde, waarbij bet al aanstonds bleek hoe voordeelig het uitkomt tegen een enkel boschje, hoe het een achtergrond van groen, een waardige, smaakvolle omgeving behoeft; maar aller getuigenis was: „Het beeld is zeldzaam schoon, edel van uit drukking, het gewaad sierlijk van drapeering".Aldus een verslag in de Alk- maarsche Courant van 15 October 1876 over de onthulling van het door de beeld houwer Stracké vervaardigde monument in het Victoriepark. Zeldzaam schoon en edel.Wat is de stenen maagd, die het symbool moest worden van onze toe wijding aan het vaderland en volharding in de strijd voor alles wat waar, goed en edel is, sedert die feestelijke Maandag in 1876 verguisd en versmaad. Vijf en zeventig jaren lang. Het is nu driekwart eeuw geleden, dat onder het geschetter van de fanfares en midden in een toespraak van de voorzitter der monument- commissie, de heer Van Leeuwen, de zeilen, die het beeld voor de blikken van het publiek verborgen hielden, neervielen en Victorie zegevierend en trots prijkte tussen het armelijke groen van wat toen haar plantsoen al was. VWELK EEN jubeldag was het voor Alkmaar! Vuurwerk knetterde in de straten van de stad, soldaten para deerden, mensen zongen geestdriftig: „Wie heeft van Alkmaar niet ge hoord..,.!" Ja, ieder hoorde toen van Alkmaar. Koning Willem III was bij de onthulling aanwezig. Nicolaas Beets roemde in welgekozen woorden de moed en het godsvertrouwen van onze stadgenoten van 1573, er waren hard draverijen in de stad. Kortom, heel de vreugde van de achtste October 1573 herleefde weer binnen de wallen van het oude Alkmaar. De stad scheen 's avonds zélf te leven. Overal knal den de donderbussen en klonk het ge zang en geschreeuw van de joelende mensenmassa's. Toen stond het symbool van Alk- maars ontzet en het begin van de vic torie reeds alleen in het duister. Er lagen kransen aan haar voet en het jonge groen langs de paden was ver trapt door duizenden voeten. En de Alkmaarsche Courant schreef na de onthulling vermanend „Wij ver trouwen, dat het sierlijke gedenkteken In ieder weldenkend burger een sehutsman tegen schennis of brood dronkenheid zal vinden. Een beroep op het vaderlandsch- of kunstgevoel van dezulken zou gewis niet baten. Hen herinneren wij aan artikel 257 van het Wetboek van Strafrecht Geen mede-burgeres IA, HET zinnebeeld van de overwin- ning is steeds stiefmoederlijk be deeld geworden. Nimmer werd ze als medeburgeres aanvaard, zoals b.v. „Truitje", het borstbeeld van mevrouw Bosboom Toussaint. Victorientje stond steeds eenzaam in haar plantsoen ver buiten het stads gewoel en ze werd slechts bezocht door jongelieden, die zich echter op de banken rond het hek nederzetten en slechts aandacht voor elkander hadden. En op de dag zaten mannetjes van de diaconie haar wat waterig aan te kijken, louter omdat hun blikken geen ander object vonden. Reeds vóór Victorientje haar hoge standplaats innam, werd haar bestaan bedreigd. Vanaf 1861 bestonden er plannen voor oprichting van een mo nument in 1873, driehonderd jaren na het beleg en het ontzet. In 1873 werd echter de eerste steen gelegd. Grappenmakers zeiden al, dat men op 8 October 1874 de tweede steen zou leggen.... De monumentencommissie had al twee van haar voorzitters zien heengaan, eer in 1876 „reeds" de ont hulling plaats vond. Hoe prees men de maker van het beeld! En hoe oprecht waren de voor nemens nu eens wat meer te denken aan die bange tijd van het beleg, toen de vrijheid voor het gehele land be gon te dagen na de victorie van Alk maar! De nieuwe Victorie MEN heeft zich vaak moeten inspan nen niet te vergeten.Het Vic toriebeeld stond daar in het plantsoen, één hand, waarvan de vingers gebro ken waren, bezwerend opgeheven in de richting van Oudorp, waar destijds de tenten van de Spaanse belegeraars waren opgeslagen. Omtrent die gebro ken vingers hebben we schuld bekend Victorientje kreeg nadat onze cou rant verleden jaar daarop had gewe zen een nieuwe hand, vervaardigd door een Groningse beeldhouwer. Op haar verjaardag dromden ér mensen rond Victorientje en spraken zij woorden van herdenking en bezin ning. Maar daarbij bleef het. Dit jaar zullen we weer rond het vrijheidsbeeld van onze stad staan. Nu heeft de verkeersmoloch beslag gelegd op een deel van het park. Victorientje ziet uit over het land. waar in de loop der jaren tal van industrieën zich ge vestigd hebben. Aan haar voet draven werklieden, sissen heimachines en ron ken de graafwerktuigen. Doch het Vic toriebeeld staat nog. (Ontleend een onze advertentie-rubriek) VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Horizon in vlammen (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de sheriff (14 jaar)Harmonie Theater, 8 uur: Meisjes in uniform (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 8 uur; De derde van rechts (18 jr.) ZATERDAG Bioscopen, aanvangstijden 7 en 9.30 uur. Rex Theater matinée 2.30 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 5 Oct. v.m. 6.10 n.m. 6.30 uur. Zaterdag 6 Oct. v.m. 6,56 n.m. 7.15 uur. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 5 Oct. 6.15—6.35 12.15—12.35 Zaterdag 6 Oct. 7.01—7.20 1.01— 1.20 Maar nu als getuige van het steeds feller bruisende leven in haar stad. Ze ziet rond zich hoe boeren de grond be werken, zwetend achter hun ploegen, ze ziet drommen auto's de stad binnen komen en verlaten, ze hoort het geluid van machines. Want Alkmaar en het land rondom de oude Victoriestad le ven. Ook dank z« de burgers van 1573. Spanjaarden, Fransen noch Duitsers hebben de kracht van dit volk kunneti breken. We hebben de victorie nog steeds in onze banieren geschreven. Ook al zien we niet met een bepaalde gedachte op naar dat symbool van de moed en vastberadenheid van een vori ge generatie. Victorientje hoort ons slechts op haar verjaardag aan en ont vangt een kransMaar is dat niet steeds zo gegaan, de gehele geschiede nis door? In het nummer van heden vinden de lezers een bijzonder geestig getekende advertentie-pagina, uit gevoerd door de reclame-tekenaar Weninger en verzorgd door de re clame-adviseur A. J. Rotteveel, van Amsterdam. Aan deze pagina is een speciale attractie verbonden. Men vindt er een aantal namen van bekende Alkmaarse zaken. Gevraagd wordt nu, deze namen op een vel papier te schrijven, daarachter te vermel den de straatnaam en het huis nummer van deze adverteerder, alsmede het telefoonnummer, arti kel of artikelen, waardoor de des betreffende zaak het best wordt gekarakteriseerd. Aan de beste oplossers worden de volgende prijzen toegekend: Een hoofdprijs van f 50. Een tweede prijs van f 25. Een derde prijs van f 10. Drie prijzen van f 5.en vier 1 prijzen van f 2.50. De heer Rotteveel heeft ons ver zocht de oplossingen in ontvangst te nemen. Men kan deze, in geslo ten envelop, inzenden aan ons kan toor tot en met 15 October. Op de buitenkant van de envelop ver meldt men; „8 October". Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 13 stapels fabrieks- kaas en 5 stapels boerenkaas, totaal 18 stapels, wegende 37.000 k.g. De prijzen waren f 1.035 v. fabriekskaas en f 1.07 voor boerenkaas, De handel was goed. In Bodegraven waren er Dinsdag 197 partijen, le soort ƒ2.30ƒ2.37, 2e soort ƒ2.24ƒ2.29, extra tot ƒ2.55. De han del was kalm. In Woerden had mén Woensdag 209 partijen aangevoerd, le soort ƒ2.29 2.37, 2e soort ƒ2.23ƒ2.27, zware' tot 2.53. De handel was matig. Gisteren waren er in Gouda 258 par tijen, le kw. '2.30ƒ2.38, 2e kw. 2.24-^f 2.29. extra kw. tot ƒ2.59 met een kalme handel. De moeilijkheden, welke ten a< van het verkeer in Alkmaar blijl bestaan en waarmee de van gemeente wege ingestelde verkeerscommissi bezig houdt, komen voornameli het volgende neer. stad loopt, maar die door een deel van het verkeer niet wordt gebruikt. Veel auto's kiezen de route door de stad via Gedempte Nieuwesloot, Koorstraat en Ritsevoort. Dit verkeer vult dus de Alkmaarse straten en draagt er toe bij de toestand in onze over het'algemeen niet zeer ruim gebouwde stad te be moeilijken. Een deel van dit verkeer, in het bij zonder het doorgaande, zou men gaar ne noodzaken de weg rondom de stad te nemen. Het verkeer, dat in Alkmaar te maken heeft, moet natuurlijk wor den toegelaten. Ziedaar het eerste probleem. Naar zich laat aanzien, is alleen een gedeeltelijke oplossing te verkrijgen door het verkeer slechts uit één rich ting in Alkmaar toe te laten. Het meest effectief zou wellicht zijn het binnenkomend verkeer te leiden over de Bergerbrug, waaraan vermoedelijk zonder bezwaar de Emmabrug zou kun nen worden toegevoegd. Ook het ver keer, dat bij de Friesebrug links afslaat, zou in de stad moeten worden toege laten; de kans, dat het doorgaand ver keer van deze route gebruik zou ma ken, lijkt echter niet zeer groot. Een tweede grote moeilijkheid ont staat door de verkeersopstoppingen, die zich in de kleine straatjes van ons stadscentrum voordoen. De gelegenheid tot laden en lossen moet natuurlijk blijven, de midden stand kan het daarbuiten niet stellen. Dit betekent, dat in de smalste straat jes altijd ophopingen zullen blijven voorkomen. Men kan deze beperken, door voor het laden en lossen bepaalde uren aan te wijzen. Of dit echter door- voerbaar is, zal moeten worden onder zocht. Wel kan beter dan tot nu toe de hand worden gehouden aan het parkeren aan één kant in de bredere straten. De fout ligt hier niet bij de automobilisten: het zijn vaak kleine voertuigen als hand karren, soms zijn het fietsen, wier eigenaren vermoedelijk denken, dat net parkeerverbod op hen niet van toepas sing is, maar die desniettemin schuld hebben aan een verkeersonstonoing. Maak het U gemakkelijk e Tel. 4268 Dijk 12 e Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Brandweer, Kapelkerk, Waagplein, B.L.O.-school en corsettentabriek werden bezocht Feest op het Hofplein Ook het Hofplein zal niet onberoerd blijven door de 8 Octobervreugde. Des morgens om tien uur komen er de turners een demonstratie geven. Na de optocht, die des middags wordt ge houden, gaan de vier muziekcorpsen naar het plein, om daar ieder voor zich enkele nummers ten beste te geven. Omstreeks zeven uur des avonds begint dan het volksdansen, dat zal duren tot half tien, in afwachting van het vuurwerk. &cumó Houdt 16 en 17 October a.s. vrij voor onze corsettenshow die gehouden wordt in „HET WAPEN VAN HEEMSKERK" 's middags 2,30 uur, 's avonds 20.00 uur. TOEGANG VRIJ Qo-ïiettenAuil LANGESTR. 117, ALKMAAR, Tel. 3880 (Advertentie, Ing. Med.) U R n DER HORST Verhuur-afdeling van geluidsfilm apparatuur Tel. 2510 """(Atï^rtMltï^"'Ing. M u Het is maar goed dat de toeristen niet onder water kunnen kijken Alkmaarders die aan een gracht wonen hebben eigenlijk geen vuilnisophaal dienst nodig. Zij kunnen zich de kosten van de wonderlijk snel in prijs stijgende vuilnisemmers besparen en zij kunnen naar 't nieuwe rijdende materiaal van deze tak van Openbare Werken kijken met de prettige gedachte, dat het allemaal heel mooi, heel modern, heel hygiënisch en heel duur is, maar dat zij er zelf niets voor behoeven te betalen. Zij behoeven zelfs niet eens de in de laatste raads vergadering vastgestelde tarieven voor het storten van huisvuil op de vuilnisbelt te bestuderen want zij hebben de belt vlak voor de deur. Alkmaar verkeert in de gelukkige omstandigheid, dat het water nooit uit onze grachten komt, zodat het spreek woord „wat niet weet wat niet deert" hier van toepassing is. Wij herinneren ons nog goed de oude stadsgrachten van Vlissingen, die met eb en vloed in verband stonden en bij eb soms uren lang droog lagen. Wij zullen ons niet aan een beschrijving wagen van wat men dan te zien kreeg, want er is ook een ander spreekwoord dat zegt „Het gemak dient te mens" en wat de Vlissingers in donker in het water gooiden, kwam weer te voor schijn als het licht was, maar niemand had er zijn visitekaartje aan gebonden en de oorspronkelijke eigenaars waren nooit meer te vinden. Het kwaad woekert niet alleen in Alkmaar* het is te constateren in alle steden waar mensen aan water wonen. Nu het inrichten van een huishouden steeds kostbaarder wordt zou men haast de trouwlustigen de raad geven een stevig touw met een grote haak te ne men en maar eens in de Oude Gracht te gaan vissen. Er komt allicht een bed ot een stoel boven die n-og bruikbaar kan zijn. Even wachten tot het goed donker -s, even links'en rechts kijken of er geen buren staan te praten en vooral of er geen agent in de buurt is en dan. hoepla, daar gaat het vuil, het afge dankte ledikant, de closetpot met een barst er in of het tuinafval dat de vuilnisman toch niet zal meenemen. Veilig, vlug en voordelig. Het devies van de spoorwegen is hier in alle op zichten van toepassing. En daar ligt dan de mooie Oud- Hollandse provinciestad met haar won derschone grachten. De bomen aan weerszijden buigen er hun zware krui nen overheen, de typische oud-Hol landse ophaalbrugjes geven er een be koring van middeleeuwse schoonheid aan, De toeristen die Alkmaar bezoe ken kijken in extase naar dat schone oud-Hollandse stadsbeeld en de Alk maarders die van hun oude stad hou den verzetten zich ten sterkste tegen elke poging van middenstanders en in- austriëlen, die dat mooie donkere wa ter zouden willen dempen om er plei nen of parkeerplaatsen van te maken. Dat mooie donkere water. Gelukkig dat het donker is, want wanneer het helder zou zijn zouden onze tijdelijke gasten zich met verba zing afvragen welke opkoper van oud roest daaronder zijn pakhuis heeft ge vestigd. En nu spreken wij nog niet eens van de stenen die de stratenmakers zonder enige notie van de roerselen der kin derziel 's middags aan de kant van de grachten laten liggen met de bedoeling om ze de volgende morgen op een kar retje tc laden. De commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, heeft gis termiddag zijn vierjaarlijks bezoek aan Alkmaar gebracht. In gezelschap van zijn echtgenote en het lid van zijn kabi net jhr. F. W. A. Beelaerts v. Blokland bezocht hij verschillende gebouwen en instellingen, waar hü grote belangstel ling voor de onderscheiden projecten aan de dag legde. Omstreeks twaalf uur ontvingen bur gemeester en wethouders het gezel schap ten stadhuize, waar de commis saris gelegenheid aan de inwoners van de stad gaf tot een audiëntie. Slechts vier Alkmaarders bleken iets zeer drin gends naar voren te moeten brengen. Na een lunch ten huize van de burge meester mr. H. J. Wytema werd de commissaris der Koningin door de di recteur van Eckmanns Corsettenfabrle- pen, de heer H. Eckmann. in zijn be drijf ontvangen. De heer de Vos van Steenwijk toonde intense belangstel ling voor de werkwijze, de sociale voor zieningen en de producten. Ook mevr. Wytema gaf blijk van haar interesse tijdens de uitvoerige rondleiding, die op de uiteenzetting van de hr. Eckmann volgde. Na een bezoek aan de stadstimmer- werf begaf de commissaris der Ko ningin zich in gezelschap van de direc teur van openbare werken, ir. H. Knol, en de president-kerkvoogd van de Nederlands Hervormde Kerk de heer J. van der Worp naar de in verval verke rende Kapelkerk. De heer de Vos van Dat karretje kan wel wegblijven, want er is de volgende morgen geen steen meêr te ontdekken. Alkmaar heeft gelukkig geen abnormale jeugd, die stenen aan de waterkant ziet liggen en ze niet in de gracht gooit. En hoevele ongevoeligen zijn er niet die hun poes of hur trouwe huisgenoot de hond kwijt willen, omdat het dier oud of ziek is of omdat de belas ting zo hoog wordt? Zeer velen denken er niet over wat geld ter zijde te leggen en de dieren arts te vragen hun huisvriend door een spuitje pijnloos uit dit leven te ver lossen. Er wordt een zak met een steen gehaald, een vaak nog speelse en kwis pelende hond wordt er ingestopt en het zaakje gaat 's avonds laat in donker de gracht in. Vaak mankeren zelfs do zak en de steen en nog dezer dagen heef. men kunnen constateren, dat een huishoudster een meisje opdroeg een poes in een emmer water te verdrinken, dat het meisje het dier niet durfde vasthouden en de opdracht evenmin durfde weigeren, zodat poes eenvoudig in de Oudegracht werd geworpen. Al die dierenlijken met of zonder zak komen na verloop van tijd weer boven water en wie dan langs de water kant loopt denkt niet allereerst meer aan de schoonheid van onze oud-Hol landse grachten. De vraag is nu maar wat daartegen te doen is en daarvoor is de medewer king nodig niet alleen van onze politie wier waakzaamheid wij hierop gaar ne willen vestigen maar ook van onze medeburgers, die de gehele ge meente van dienst zullen zijn als zij de namen van alle overtreders aan de po litie willen opgeven. „Een blamage voor onze stad", heeft de burgemeester kort geleden in de raadszaal dit misbruik van onze mooie grachten genoemd en dat is het inder daad. „Alkmaar is een schone stad", zeggen de Vlamingen die ons bezoeken. Laten wij zorgen dat zij niet alleen schoon is voor het oog der toeristen. De laatste tijd worden in toenemende mate vrij gekomen c.q. vrij-komende woningen ten verkoop aangeboden. Van bevoegde zijde verzocht men ons ei op te willen wijzen, dat de kopers dezer percelen, die hun nieuw ver worven eigendom zelf willen gaan be wonen, er goed aan zullen doen om alvorens tot koop over te gaan zich schriftelijk tot het Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting ten wenden en aldaar te informeren of hun al dan niet een woonvergunning voor het be treffende perceel zal worden verleend. Candid, at-kopers wordt alsdan de grote teleurstelling bespaard, dat indien zij niet aan de geldende richt lijnen inzake urgentie, doelmatige ver deling van de beschikbare woonruim te. economische gebondenheid aan de gemeente e.d. voldoen zij geen toe stemming zullen ontvangen het aan gekochte perceel te mogen bewonen en de woning aan een ander gezin dan het hunne zal worden toegewezen, het geen uiteraard hun bedoeling niet is geweest. Arbeider raakte bekneld Gistermiddag is nabij de Friesebrug door onvoorzichtig optreden van een nog jeugdige arbeider een ongeluk ge beurd, waardoor de betrokkene zelf ernstig werd gewond. Omstreeks half twee waren enige ar beiders bezig met behulp van een drijvende bok ijzeren damwandplaten te lichten, welke aan de walkant wer den opgestapeld. Een tweeduizend k.g. wegende dubbele plaat, moest nader hand van de stapel worden opgelicht en gekanteld voor las werkzaamheden Er werd een ketting om de plaat ge legd, doch toen men het gevaarte wilde kantelen, raakte het beklemd. De 19- jarige betonwerker De V. uit Alkmaar greep een stootijzer en trachtte hier mede de plaat los te wrikken. Hij stelde zich echter niet goed op en fo^ri de ketting los schoot, raakte hij he- kneld tussen de stapel en de zware plaat. De man is per auto van de GGD naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht, waar bleek dat hij een gecom pliceerde beenbreuk had opgelopen. Lady Hampshire Onze Amerikaanse Import Nylon Zeer solide. Diverse lengten. Nieuwe Herfstkleuren. Betere nylons: HOEK HOUTTIL (Advertentie, Ing. Med.) met dubbele boord. In marine en grijs, leeftijd 5 jaar. Kleine stijging per maat. ALKMAAR r ArivéTt^ntu- Ine Med.) Op de gisteren gehouden clubavond wer den bij WDO de wedstrijden voer de.on derlinge wintercompetitie (in twee afde lingen) voortgezet. De uitslagen waren Eerste Afdeling: w. Piederiet—H. J. l'oepoel 2—0; H. Kruider—M. v. d. Pavert 2—0; R. Zaadnoordijk—D. J. Heyes 1—1; A Burgert- -D. Kiewitt 2—0: P. Veer—C. Dammer t1. Tweede Afdeling: p. Noom—C. Booy 0—2; Jb. Strljbis—J, Schipper 1—1; G. v d. Kuyt—A. v. Doorn 2—0; C. Prins— J Homma 2—0; J. Dik—A. Bosman 2—0; M. J. Langras—P. Beukers 1—1. NIET VLUG GENOEG Op de Kanaalkade werd gistermiddag een te dicht bij de spoorrails gepar keerde personenauto door een range rende trein aangereden. De chauffeur, die bang was dat zijn wagen nogmaals zou worden beschadigd, wilde zijn auto een stuk verplaatsen. Voor hij zijn plannen echter ten uitvoer kon bren gen, ramde de trein de auto voor de tweede maal. Een trein ie nog altijd vlugger dan een auto. Steenwijk bleek overtuigd te zijn van de noodzaak tot restauratie van de mooie kerk. Ook het Waagplein werd in ogenschouw genomen, waarschijnlijk met het oog op de plannen tot verbe tering van de toevoerwegen naar de markt. Tenslotte werd na de „Nieuwe Doe len" ook de brandweer-kazerne met een bezoek vereerd. De commissaris toonde grote belangstelling voor het materieel en informeerde naar de regionale ligging van Alkmaars vrij willige brandweer. Hij stelde er prijs op een proef-alarm mee te maken. Zo als gewoonlijk waren de Alkmaarse spuitgasten binnen zeer afzienbare tild ter plaatse, zodat baron de Vos /an Steenwijk zeker tevreden kon zijn. De hoge bezoeker onderhield zich nog geruime tijd met ongeveer twintig raadsleden. Tegen zes uur vertrok hij weer naar Haarlem. Mevr. De Vos van Steenwijk bij de B.L.O.-school In de loop van de middag heeft mevr. de Vos van Steenwijk in gezelschap van mevr. Wytema en de wethouder van onderwijs de heer R. Bakker een be zoek gebracht aan de school voor Bui tengewoon Lager Onderwijs in het Vic toriepark. Zij toonde bij de rondleiding door het hoofd der school, de heer H. de Winter, veel interesse voor de leer methode en de nieuwe aanbouw, in liet bijzonder de huishoudkundige afdeling. De volgende voorwerpen zijn in het tijd- van van 27 September tot en met 3 October als gevonden aangegeven. Ze zijn, uitge zonderd op Zaterdag, iedere werkdag van 1718 uur te bevragen aan het bureau van politie: ballpoint, gymschoen, alpino, sleutelring met sleutels, padvindersriem, boodschappentas, schoolboek, zakmes, zakje met inhoud, Lipssleutel, kinder sokjes, parapJuie-hoes, portemonnaie met inhoud, parapluie-hoes, pantoffel, gym schoen, portemonnaie met inhoud, ceintuur, theemutsen, shawl en ziekenfonds-premie bonnen. Van de volgende gevonden voorwerpen worden an het bureau van politie de adressen van de vinders bekend gemaakt: kinderfietsje, armbandje, dasspeld, sleu tel, armbandje, vulpen, twee portemon- naies met inhoud, padvindersriem, drie vulpennen, boodschappentas, shawl, por temonnaie met inhoud, portemonnaie, broche, armbandje, handschoen, enveloppe, vulpen, bril in étui, vulpen in étui, scha kelarmband en handschoen. Op de tweede gen te Geelong daag wederom nieuwe prijzen die van Maand Donderdag gekf naar wol van n van de prijs in dagen is gestegi Alle kopende doch de voornaa om het Europes Verenigde State fabrieken goede Bezwaar t xutvelin Een Amerika die als de verte landbouw wordt het Congres vo< gen op de invo< opnieuw in stut maatregelen heb kaanse boeren f fect, daar zij h< doen verliezen, menwerjjjng be dingsmaatregeler Bedrijfshorei latei nedrijfshoreca adres tot de dire energievoorzienir hierin ontheffing ven, wanneer de der van de bepe: verbruik opniem worden afgekonc lichting van bed branden. Derde slaeh Gisteren is ooi van het auto-onj van 24 op 25 S< plaatsvond, de h derwijk, overledi Th. de P. uit Ha in de verongelul gewond werd, na het ongeval, springen van eei tegen een boom Dulles slaaf ambassade John Foster D adviseur van he tenlandse zaken, president Truma men tot ambassa gen. Dulles gaf dat hij beter ko voorkomen, dat isolationistisch z Fransen sl Viel Infanterie van Franse Unie, g< hebben een mas: minh-troepen, di ten noordwesten te veroveren afg( 300 Man der den gedood en v< gewond. Nederlands woningen Een aannemers werking van Queensland in Bi ter nog 700 huize de firma J. Kra teert haar matei Nederland. ANDREI GRl AMBASS De Sowjetruss: de minister van Andrei Gromykc Amerikaanse ai Alan Kirk ontva een normaal bez< gen met verlof Flink gevraagd. Ni jaar. Mevr. weg 61. Te koop 20 snees te bevr. C Koedijk 158. Uw'

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2