LAATSTE NIEUWS 't Is zo maar... afwasbaar De Grafter kermis werd een succes Vier jaar voor Manus Oly Verkoop dumpmaterieel in de toekomst onzeker A.G.T. Jong Holland E. A. HOFSTEDE Nationale Reclasseringsdag Prima oude EDAMMERS 40 f 3.98 per stuk ,,'t KAASHUIS" op de Mient, teief.2806 Langendi'i'k De R.K. jongensschool be stond 25 jaar De Rijp Beemster Oudorp Doorlichting voor alle ingezetenen Oudkarspel Raadselachtige branden in de Graftermeer Mellcauto door trein gegrepen VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 VERVOLG STADSNIEUWS Principieel proces in Alkmaar Ervan beschuldigd een inrichting te hebben gehouden, bestemd voor de ver koop van goederen, vallende onder de kleinhandel in textiel, zonder vergun ning van de Kamer van Koophandel, atond voor de economische kamer van de arrondissementsrechtbank te Alk maar terecht de Woerdense koopman A W v. d. P. Hij zou in de afgelopen zomer in café's te Burgerbrug, Berk hout en Opmeer z.g. legergoederen uit een dump hebben verkocht zonder daartoe de vereiste papieren te bezit ten Zijn zaak diende reeds eerder bij de economische politierechter, die het echter verstandiger achtte de zaak te verwijzen, gezien de vele juridische haken en ogen. Want over slechts bijzonder weinig punten van de tenlastelegging bleek er ook gisteren overeenstemming te be staan tussen de officier van justitie, mr dr. J. M. Vellinga en de getuigen- deskundigen van de vakgroep klein handel in textiel en het ministerie van economische zaken aan de ene kant, en de verdachte en zijn raadsman, mr. J J J. M. van Breukelen aan de andere kant. Het bleef echter de vraag of voor tweede hands goederen textiel in het bijzonder voor dumpmateriaal een vergunning is vereist. Zou, zo stel de verdachte's raadsman het, deze ver koop ongeoorloofd zijn, dan betekent dit, dat de legergoederen voortaan on verkocht zulen blijven, wat een arm land zeker niet past. Vooral de man met de smalle beurs zal hiervan de dupe worden. Bovendien zo merkte mr. Van Breukelen op, be staat de verkoop van dit materiaal niet voor het grootste gedeelte uit textiel, maar uit schoenen, tassen etc. Gezien het grote aantal onbevredi gende vonnissen in deze aangelegen heid drong hij er bij de rechtbank op aan klaarheid in deze materie te scheppen. Gezien de dagvaarding kon hij wegens onvolkomendheid slechts ont slag van rechtsvervolging als enig juiste uitspraak zien. De officier van justitie eiste een boet*e van 10. 50 en ƒ50 en één week hechtenis met ee.n proeftijd van een jaar. Nu dan eindelijk één overwinning door Jong Holland is behaald zijn meerdere successen te verwachten. Of dit morgen middag zal gelukken, als onze plaatsgeno ten op het Velser-complex aantreden tegen aGT, is nog een yraag. Onzes inziens zijn beide ploegen aan elkaar gewaagd en is een gelijk spel te verwachten. Jong Holland komt uit met de volgende opstelling: Vos (d); Kouwen en v. Westrienen (a); v. Wensum, Hoekstra en v. Til (m); C. Goo- sens, G. Jansen, Hartog, Kuiper en Tes- selaar (a). Overige wedstrijden: Jong Holland 2 EVC 1 (Overdie. 4.15 uur). ZCFC 2—Jong Heiland 3, Uitgeest aJong Holland a en Uitgeest bJong Holland b. EEN RUBBERCORSET maakt U gemakkelijk schoon. In drie mi nuten tijd is Uw corset weer fris en schoon, en U kunt het direct weer dragen. Dat is ook een van de voordelen, terwijl U geen last heeft van stekende baleinen en en terwijl U slanker wordt door zo'n Rubbercorset. HOFSTEDE heeft de nieuwste en de beste soorten. LANGESTRAAT 61 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) BELANGRIJKE AANKOOP De heer D. Leeuwenkamp te Alk maar kocht op de grote najaarstentoon- stelling te Schagen gisteren voor reke ning van Ale van Veen te Haarlem, de collectieve inzending van de heer N. Th. Groot te Schagen, welke inzending bestaande uit vier koeien met de eer ste prijs voor collectieve inzendingen werd bekroond. Daarnaast kocht de hr. Leeuwenkamp nog twee eerste prijs winnaars, welke eveneens afkomstig waren van de heer Groot. Een sprookje? Er was eenseen man, die op een eenvoudige post geplaatst was. Hij was arbeider in een timmerfabriek. Hij sprak weinig, maar werkte flink en was een goed kameraad voor zijn me de-arbeiders. Hij was ook lid van een damclub en hij ging graag uit vissen. Ofschoon hij gesloten van aard was, mocht men hem graag, want hij had een goed hart. Dat had hij verscheidene malen getoond. Op een dag werd van deze man ver teld, dat hij vroeger in de gevangenis had gezeten en dat dit de reden was, waarom hij zo weinig sprak. Er waren mensen, die hem van toen af niet meer wilden kennen, want ie mand, die in de gevangenis heeft ge zeten is een misdadiger. Hij is het ten minste geweest en met zo iemand gaat men niet om. Er waren er ook, die redeneerden: die man mag vroeger iets misdaan hebben, hij is thans een fatsoenlijk en eerlijk mens geworden, hij kan be rouw gehad hebben en dit zal hem wel wat minder spraakzaam hebben gemaakt. Wie had nu gelijk? Wat zou u zelf doen? Gelooft u in de mogelijkheid, dat een mens, die een misstap begaan heeft, zijn leven betert, of gelooft u dat niet en is hij voor altijd getekend? De „Reclassering" gaat er van uit, dat in ieder mens, ook al is hij op het verkeerde pad van de misdaad terecht gekomen, toch ook goeds schuilt. Geen enkele mens is helemaal slecht. En misschien zijn nog wel zij de slechtsten, die het hardst en schepst oordelen over anderen. Weet u nog. wat Jezus zeide van de man, die in zijn gebed God dankte, dat hij niet zo slecht was als die ander naast hem? De Reclasseringsdag geeft ons allen de kans mede te werken aan die ze genrijke en waarlijk Christelijke ar beid om deze naaste, die eenmaal uit gegleden is, weer op de been te hei- oen en hem opnieuw een kans in het leven te geven. Bedenkt dit. als a.s. Zaterdag uw hiidrage gevraagd wordt. WYTEMA. Burgemeester van Alkmaar. Bekroningen tentoonstelling in Schagen In Schagen werd gister een grote na jaarstentoonstelling gehouden, waar voor ook uit Alkmaar en omgeving in zendingen waren. De heer A. Doets Jzn. te Beemster won in de groep wt weidevee een eerste prijs, evenals de heer E. Asjes te Bergen. In de rubriek handelsvee (geldevaarzen) ging een eerste prijs naar de heer P. Delver te Alkmaar. De heer J. Huiberts te Bakkum won in de afdeling slaehtpaarden drie eer ste prijzen. Heerhugowaard kwam met de dekberen van de bekende fokker C. Borst Pzn. weer best voor de dag. Niet alleen won de heer Borst voor de tweede maal de wisselbeker met zijn beer P 2244, maar in dezelfde groep beren geboren vóór 1 October 1950 kreeg hij met twee andere dieren de onderscheidingen IB en 3A. De heer Borst had ook de beste na 30 Septem ber 1950 geboren beer, hetgeen een tweede prijs opleverde. In de eerste groep kreeg een beer van de heer D, Oostwouder te Noord-Beemster de be kroning IC. Het beste in Schagen aangevoerde slachtpaard was van de heer Kruijer te Heerhugowaard. Vier October: Dierendag Bij de dierenbescherming hier ter stede is nog ontvangen voor het werk van dierenbescherming: mevr. Ab. f 2.50; v. Bobbie f 2.50; voor 't Diereil- asyl f 2.50; mevr. C. K. f 2.50; mevr. de J. f 2.50 mevr. W. f 2.50; mevr. B. f 2.mevr. K. f 2.mevr. B. f 5. mevr. V. f 3.mevr. N. f 1.de heer P. f 3.juffr. S. f 1.mevr .de V. f 2.50. Het adres van de penningmeesteresse is: mej. Hogendoorn, Graafjankade 3, Alkmaar en de heer C. Verwer, Baan straat 1, Alkmaar. Burgerlijke Stand Ondertrouwd Bart A. Mizee en Neeltje Hulskamp. Otto Borgman en Gerritje Keppel. Jan van Keulen en Johanna Scheer. Willem K. Sweerts en Catharina Siebrands. Z Johannes E. P. Willemse en Catharina C. van Eijk. Cornells G. Berkhout en Maria G. T. S. Wiggerman. Hendrik van der Veen en Maria M. Dingemanse. Jacob D. H. de Vet en Anna C. Mol. PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 OCTOBER 1951 ALKMAAR, Grote Kerfc, 10 uur ds Van Wijk; 5 uur ds Wesseldijk; 7 uur de Van Ginkel van Utrecht (Jeugd dienst). Kapelkerk, 10 uur ds Den Oudsten. Rem. Gereform. Gem., 10,30 uur ds Rappold. Luth. Kerk (Oudegracht), 6,30 uur ds Haan. Doopsgez. kerk, 10,15 uur ds Snaaijer van Leiden. Gereform. Kerk. 10 uur ds Von Meijenfeldt; 5 uur ds Vellinga. Ned. Chr. Gem.schapsbond, Za. Jeugdclub Kr. V. EItenweg 22; Di. Bij belkring in Kr. v. EItenweg 22; Do. 8 uur samenkomst in W. en B. Leger des Heils, Limmerhoek 40 (William Booth), 10 uur heiligingsdienst; 7 uur openluchtprediking; 8 uur verlossings- samenkomst o.l.v. kapt. Offenberg; Di. 8 uur soldatensamenkomst. Kerk v. Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (ABB-gebouw, Konings weg 2), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Ver. v. spi ritisten Harmonia, morgenwijding in hotel „De Nachteaal", spr. de heer C. Menting uit Amsterdam. AKERSLOOT, 10 uur mej. Sneth- iage. BERGEN, Gereform. kerk, 10 en 5 uur, ds Donner van Scheveningen. Rehoboth. 10,30 uur Ir. Voorham uit Amsterdam. BR. OP L'DÏJK, Doopsgez. Kerk, 10 uur ds De Wagemaker van Den lip. DIRKSHORN, Herv. Kerk, 10 uur ds Post. Gereform. Kerk. 9,30 en 2.15 uur ds Vegter van N.-Scharwoude. EGMOND AAN ZEE, Gereformeer de Kerk, 10 uur ds Vellinga; 5 uur ds Von Meyenfeldt. Oud Kath. Kerk, v.m. 8 en 10 uur en av. 7 uur. dienst. EGM. a.d. HOEF, 11 uur ds Plug. GR.-SCHERMER, 7.30 uur de heer Albertz. HEILOO, Herv. Gem., 10 uur ds Bloemhoff. Gereform. kerk (in evang.geb. a.d. Kerklaan), 8.30 uur ds. Vellinga; 3,30 uur ds Von Meyenfeldt. Heerhugowaard, Herv. Gemeente. 10 uur ds Wiltink. Gereform. Kerk, 9.30 en 2.30 uur cand. Klapwijk van Den .Haag. HENSBROEK, 10,45 uur ds Meij- boom. LIMMEN, 10 uur ds Kaptein van Akersloot. N.-SCHARWOUDE. Gereform. Kerk, 10 en 4 uur ds Van Reeven van Dirks- horn. Obdam, 9.30 uur ds. Meijboom. OTERLEEK. 10 uur de (teer Albertz OUDORP 10 uur ds Plug. SCHERMERHORN. Gereform. Kerk. 10 en 2.30 uup. preeklezen. ST. PANCRAS. Gereform. Kerk. 10 en 4 uur ds Middelkoop. STOMPETOREN. 10 uur ds Keja. Bvsnvpiïcatie. 10 uur de heer Boon v. Breezartd. WARMENHUIZEN, 7 uur ds Post. Velen namen deel aan de traditionele volksspelen De Grafter kermis 1951 behoort weer tot het verleden. Over het algemeen is het een zeer gezellige kermis ge weest. Het weer was uitstekend en ook over belangstelling van de zijde der kermis-exploitanten had men niet te klagen. Velen namen deel aan de tra ditionele volks-, en hindernisspelen, waarvoor enkele mooie prijzen be schikbaar waren gesteld. Dinsdagmiddag werden de volks spelen gehouden. In totaal namen hier 102 personen aan deel. Zij allen moes ten hun vaardigheid tonen in het nu juist niet vredelievend klinkende „koppe,.snellen". In het onderhavige geval was het echter een onschuldig en vermakelijk spel. Gehandicapt met een bijna ondoorzichtige bril, moest men eerst onderweg een hoed zoeken. Dan kon het „koppensnellen" beginnen. Het was de bedoeling, dat de deelne mers in de kortst mogelijke tijd met een stok drie bussen van een paal zou den slaan. Van de dertien gehuwde heren bleek de heer M. Blaauw het vaardigste. De heer P. Oudejans werd tweede en de heer Verwer behaalde de derde prijs. De gehuwde dames lieten zich ook niet onbetuigd. Twintig van hen ga ven zich op. Mevr. Helder behaalde de eerste prijs, mevr. Potma werd tweede en mevr. Bakker derde. De jongere generatie kwam in nog groteren getal" op. Van de negen-en-der tig jongens die aan de start versche nen, won Cor Zwaan de eerste prijs, Henk Roelofsen de tweede en Theo Stoop de derde. Het aantal jonge dames was niet zo groot, maar toch waren het er nog dertig. Aafje Mul eindigde als eerste, Riet Oudejans werd tweede en Annie Mul belandde op de derde plaats. Buitengewoon spannend werd het pas toen de eerste prijswin naars moesten kampen om een be schikbaar gesteld horloge. Na een ver woede strijd, die uiterst fair werd ge streden. kwam als gelukkige winnaar de heer M. Blaauw naar voren. Deze kreeg het zeker niet cadeau, want Aafje Mul liet hem er drie keer voor vechten. Voor haar volhouden mocht zij 10,in ontvangst nemen. Cor Zwaan en mevr. Helder streden voor de tweede en derde priis. Cor behaalde de tweede en mevr. Helder de derde prijs. Kinderspelen. De middag voor de kinderen was ook weer echt gezellig. Hiervoor was de laatste dag gereserveerd. Bij de jongens van 6 tot 7 jaar, die houtjes moesten rapen, behaalde Vaal Smit de eerste prijs. Siem Potma de twee de, Jaap de Boer de derde en Wim Salentein de vierde prijs. Bij de meisjes werd de prijsverde ling als volgt; 1. Annie de Lange, 2. Ellie Meijer, 3. Joke Blaauw en 4. Jopie Zaal. De jongens van 8 en 9 jaar moesten hoepelen. Wim Stoop, Vaal Smit, Jan Koning en Ko Ridder behaalden hier resp. de eerste, tweede, derde en vierde prijs. Met balgooien was het resultaat bij de meisjes van deze leeftijd: 1. Adrie van Diepen, 2. Henny Mons, 3. Nellie Nibbering en 4. Afra Besseling. De jongens van 10, 11 en 12 jaar hoepelden, zij het dan met hindernis. De prijzen kwamen in handen van: 1. Rinus Mast, 2. Jan Stoop, 3. Loek Smit en 4. Jan Blaauw. De meisjes van deze leeftijd moesten de was op hangen. Aiis van Diepen was het vlugst hiermee, Tinie Bakker nummer twee, Lia Besseling nummer drie en Tinie Commandeur vierde. De jongens van 13 en 14 jaar moes ten hardlopen met hindernissen. Hier behaalde Piet Klein de eerste prijs, Cees Taam de tweede en Cees van Petten de derde. De meisjes van deze leeftijd, die koek moesten happen, za gen Grietje Eijk. Ali Smit, Nel Stoop. Gré Smit en Annie Mul met de prijzen weggaan. Een merkwaardig testament Een zeer merkwaardig testament zal op 19 October a.s. worden ge opend. Het is van Marie Thérèse die honderd jaar geleden stierf. Dit testament zal tevens vele dingen onthullen waarover men thans nog in het duister tast. Wat men echter zeker weet, is dat de confectiezaak Engeln, Payglop no. 18, hoek Breed- straat, altijd nog de voordeligste is. Dames en heren dubbel Egypt, lin nen regenjassen 42.50-47.50-49.50- 59.50, Jongens- en herenregenjassen 29.50-34.95, heren Tweedjassen 49.50 -59.50-69.50-79.50-89.50, herenwin terjassen 59.50-79.50-89.50-99.50, kam- garen herencostuums 69.50-79.50- 89.50-95.jongens plusfour cos- tuums 29.50-34.50-39.50-44.50, jongens winterjassen 27.50-34.50-39.50-44.50 Wat het testarnen; betreft, daar zult U nog wel van horen. (Advertentie, Ing. Med.) JEUGDDIENST Op de vooravond van de 8 October- dag laat de Hervormde Jeugdraad te Alkmaar om 7 uur n.m. in de Grote Kerk een Jeugddienst houden, met als onderwerp: „In de zonneschijn der vrijheid". Spreker is Ds. B. van Ginkel van Utrecht. De bezoekers van deze jeugddienst willen er wel op letten, dat deze dienst niet in de Kapelkerk wordt gehouden, zoals in een vorig bericht stond. ALKMAARS VICTORIE IN DE AETHER Onder de titel: „Van Alkmaar begint de Victorie" zal de Nederlandse school radio Vrijdag 12 October een klank beeld geven van het beleg van Alk maar. De uitzending is te beluisteren over Hilversum II om 10.30 uur. DIEFSTAL VAN EEN SCHRIJF MACHINE Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een koffer-schrijfmachine uit een kantoor hier ter stede. Het is de Amsterdamse politie inmiddels ge lukt de dader in arrest te stellen. De man werd gegrepen, toen hij probeerde zijn buit te verkopen. GESLAAGD De heer N. G. Meyne alhier is aan de gemeente universiteit te Amsterdam bevorderd tot arts. (Advertentie, Ing, Med.) In een speciale bijeenkomst, waarbij ook het voltallige gemeentebestuur tegenwoor dig was, werd dezer dagen het vijfentwin tigjarig bestaan van de r.k. jongensschool herdacht. Het was die dag ook vijfentwintig jaar geleden, dat de heer Th. A. Magielse als onderwijzer aan deze school werd ver bonden. De voorzitter van het schoolbestuur, pastoor Clarijs, sprak een herdenkings rede uit, waarin hij onder meer gewaagde van de opofferingen bij het tot stand kernen der school en de goede samenwer king met het gemeentebestuur. Namens de ouders werd het woord ge voerd door de heer Van der Stok. Ook het hoofd der school, de heer B. H. Wil mink, richtte zich in hartelijke woorden tot de heer Magielse. De onderwijzeres, mej. Défilé, werd eveneens in de hulde betrokken. Gelukwensen werden voorts aangeboden door burgemeester H. Schelhaas namens het gemeentebestuur, door de inspecteur van het L. O., de heer Bos en kapelaan Schut. Ook de schoolkinderen brachten op eigen wijze de jubilaris hulde. Er wer den tal van bloemen en geschenken aan geboden. Des avonds volgde een druk be zochte receptie. Vijftig jaar gehuwd Het. echtpaar A. A. van 't RietWage naar te Broek op Langendijk herdacht Dinsdag de dag dat het vijftig jaar ge leden in de echt werd verbonden. Beiden genieten een goede .gezondheid, zodat deze dag voor hen werkelijk feestelijk mocht zijn. De heer Van 't Riet was van jongsaf werkzaam in het slagersvak; eerst bij de heer Kloosterboer en naderhand in Voort huizen. In 1902 vertrok hij naar Broek op Langendijk, waar hij een eigen zaak begon. De heer en mevr. Van 't Riet zijn gezegend met tien kinderen, acht zoons en twee dochters, terwijl zij zesentwintig kleinkinderen bezitten. Zeer opmerke lijk is wel, dat alle acht zoons eveneens het slagers vak kozen; twee zijn er werk zaam in Broek op Langendijk, vier in de Wieringermeer, terwijl de twee anderen het slagersmes in Zuid-Afrika en wel in Pretoria hanteren. Het is welhaast overbodig te vermelden, dat niet slechts in eigen familie-kring, maar ook daarbuiten met dit feestelijk herdenken van harte is medegeleefd. De tuinbouwschool wordt gebouwd Hoewel het bestek en tekeningen voor de tuinbouwschool te Broek op Langen dijk reeds lange tijd gereed waren, moest de bouw steeds worden opgeschort wegens gebrek aan de benodigde gelden. Het is de gemeente thans gelukt een lening van f 100.000,tegen een rente van 4 pet. aan te gaan. De looptijd is dertig jaar. Het is te verwachten, dat nu spoedig de aan besteding van de tuinbouwschool kan wor den gehouden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petronella M., d. van C. P. Groot en R. T. Kroon. Elisabeth L., d. van N. Vredevoort en M. A. Greuter. Adrianus J., z. van N. J. de Swart en J. Hulshof. Cornelis, z. van A. Kuiper en A. C. E. de Boer. Harm, z. van A. van Dalen en A. de Vries. August E., z. van P. J. Barreveld en H. A. C, Brüheim. Jacob P. J., z. van P. J. Barreveld en H. A. C. Brüheim. Gerar- dus J. M., z. van J. Roefofsen en C. M. Langedijk. Aleijdis A. H., d. van M. Hooiveld en A. E. Feld. Ondertrouwd Jacob Konijn en Jannie A. Imming. Overleden: Johannes J. Honingh, 44 jaar. Gerrit Slot, 64 jaar. AANBESTEDING BOUW TWEE BRUGGEN Woensdagmiddag werd ten gemeen tehuize van De Rijp het bouwen van twee bruggen aanbesteed. Het betref! hier een brug aan het Langebrugspad en de brug bij de woning van de heer G. Taam te De Rijp. De laagste inschrijver voor dit werk was de fa. N. Oudejans te De Rijp voor f 9440.Verder schreven in de heer D. Ent te De Rijp voor f 10018.en O. Hamstra voor f 1055.De begroting voor dit werk bedroeg f 9200.—. Het werk werd nog niet gegund. BURGERLIJKE STAND Geboren: Theodorus A. L., z. van D. Kroon en G. W. Ruiter. Reijer G., z. van P. Meijssen en K. Brink. Theo dorus M. N. M., z. van R. A. J. Karskens en C. A. F. Koning. Cornelia A. M. d van A. J. Oud en C. Kunst. Henny A., d. van J. Akkerman en H. Jakobs. Ondertrouwd: Petrus Joaanes Kok en Agatha M. van Loo. Getrouwd: Jan de Boer en Jannetje Veen. Overleden Pieter Laan, 67 jaar, wedn. van T. Dinkla. Pieter Hoog straten. 85 jaar, wedn. van C. Köhne. Hendrikje Tavenier, 38 jaar, echtgen. van D. Tolman. Jacobus Tamis, 75 jaar. Op uitnodiging van het gemeentebestuur was Woensdagavond een aantal perso nen op het gemeentehuis bijeengekomen ter voorbereiding van het op 30 en 31 October en 1 November te houden be volkingsonderzoek op long-t.b.c. Het ligt in de bedoeling, dat ieder gezin door een der dames of heren wordt bezocht. Men zal dan op het belang van het onderzoek wijzen, terwijl tevens van elke inwoner een kaart wordt ingevuld. De heer Hooykaas van de Ned. Centr. Ver. tot bestrijding der TBC hield een inleiding, waarin hij wees op de nood zakelijkheid van bevolkingsonderzoek. Niemand mag zich dan ook aan een on derzoek onttrekken, omdat hij naar zijn mening gezond is en „nergens pijn voelt". Door middel van een Röntgentoestel wordt een foto van de inwendige borstholte ge nomen, en wanneer deze redenen tot na der onderzoek geeft, wordt men hiervoor opgeroepen. Vervolgens gaf de heer Hooy kaas practische wenken voor de huisbezoe kers (sters) en beantwoordde verschillende vragen. Ieder inwoner boven de drie jaar komt voor onderzoek in aanmerking. Hulp behoevende personen zullen worden ge haald. De kosten bedragen f 1,05 per persoon. POLDERVERKIEZING Bij de Woensdag gehouden verkiezing werd in de vacature-J. J. Stroomer, die wegens zijn leeftijd niet me«ir herkiesbaar was, gekozen als lid van de Polder Oudorp de heer J. Schaper. In de vacature wijlen de heer H. van Wonderen werd als lid van de Banne Oudorp gekozen de heer P. Groot. Als voorzitter van de Banne Oudorp werd gekozen de heer J. Blom. De heren Vethaak en Admiraal werden herkozen. POLDERVERKIEZINGEN In de plaats van de heer G. Langedijk, die moest aftreden wegens het bereiken van de zeventigjarige leeftijd, werd de heer P. Gelder als lid van het dagelijks bestuur gekozen. De heer J. Kramer werd als bestuurslid herkozen. Verder werd in de vacature van .hoofdingeland in de plaats van de heer P. Gelder, de heer P. Kroon Kz. gekozen. De heer Jb. Kroon Gz. werd als hoofdingeland herkozen. De heer H. Kalf werd als hoofdingeland herkozen van de polder Geestmerambacht, Oosterdijk en Molengeerzen. RESTAURATIE KERKTOREN. De fraaie oude kerktoren van de Ned Hervormde kerk te Oudkarspel zal binnen kort in de steigers komen. De toren zal een grondige restauratie ondergaan. BOUW BANKGEBOUW BOERENLEENANK De bouw van een nieuw bankgebouw voor de Coöp. Boerenleenbank is door het Rijk goedgekeurd. Het oude huis, dat nu nog op het terrein staat wordt binnen kort gesloopt. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 5 Oct. 15.000 kg rode kool: A 8—9,90 en B 5,30—6,40; 7000 kg gele kool: A 5,406,70 en B 3; 1500 kg groene kool 6; 200.000 kg witte kool 4—4,10; 12.000 kg uien 16,7022,80, grove 17,3018,40 en nep 1717,60; 5000 kg bieten A 8,20 —8,70; 2000 kg peen: C 8,50—9,90 en B 5—12,40; 2500 kg andijvie 5—5,10; 1 100 kg druiven: Alicante 82; 5000 kg sla- bonen 3342,90; 6500 stuks bloemkool: BI 17,40—26 en BII 8—14,90. Door gedraaid: 100.000 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 5 Oct. 5000 kg aardappelen: blauwe Eigenheimers 9, Bevelanders 8,50—9, Koopmans blauwen 8,30, Bintjes 8,20 en grove 88,20; 11.000 kg uien 17,30—22,60, grove 13,90—19,90, drielingen 2122 en nep 23; 2000 kg peen: B 5,60—9,20 en C 8—9,70; 200 kg andijvie 6; 5000 kg bieten: A 7,20—8,20 en B 5—5,50; 9000 kg slabonen 38—46, H 34— 38 en afw. 2933; 12.000 kg rode kool 5—11,40; 2000 kg groene kool 6; 220.000 kg witte kool 44,10; 500 kg bloemkool: B I 2022 en B II 1516. Doorgedraaid 180.000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 5 Oct. 3600 kg aardappelen: Eigenheimers 10,30, Record grove 7,90, Bintjes 9,20 en Koopmans blauwen 8,608,80; 4600 kg slabonen 21 44; 800 kg peen: B 10.90 en C 7,20; 120.000 kg witte kool 4. Doorgedraaid: 77.000 kg witte kool. GROOTEBROEK, 4 Oct. 8000 kg. blw. Eigenh. 7.609.20, veevoer 3.80 4.70, industrie 6.907.30; 300 kg. sla bonen 4060; 2000 kg. bieten A 9.30 9.60, B 6; 1100 kg. gele kool 6.70, 1500 kg. groene kool 610.30; 13000 kg. uien grof 18.30—18.90, middel 20.40—21.50, driel. 20.8023.20, nep 24.5025.50; 120.000 stuks bloemkool B 18.9028.60, B II 13.10—23.40, C 12.30—13.80, stek 6.80—23.60. (Ongecorrigeerd) (Eigen bericht) De rechtbank te Zutfen heeft heden morgen Manus Oly veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstel ling van de regering na afloop van de straf. De beruchte in- en uitbreker heeft nu schoon schip gemaakt. De dagvaarding vermeldde slechts twee feiten, die hij te Hattem en te Heerde had gepleegd. Er waren echter nog vijf-en-twintig andere gevallen ad informandum aan het dossier toege voegd. De officier van Justitie had vijf jaar gevangenisstraf en terbeschik kingstelling geëist. Moedwil waarschijnlijk In de nacht van Woensdag op Don derdag is in de Graftermeer op twee plaatsen brand uitgebroken, waardoor meer dan 15.000 k.g. hooi verloren is gegaan. Er is alle reden om aan te ne men, dat deze branden zijn aangestoken. Wie voor deze laffe daad verantwoor delijk moet worden gesteld, is voorals nog een raadsel. 's Nachts om kwart voor twee be merkte een kermisexploitant, de heer Stam, dat brand was uitgebroken in een hooiklamp van de heer Smit. De on middellijk gealarmeerde brandweer, was binnen twintig minuten ter plaat se. Deze bestreed het vuur met drie stralen water en hoewel zij de brand na enkele uren meester was, moest het hooi ais verloren worden beschouwd. Tevoren was elders in de Graftmeer, bij de heer Blauw, eveneens een hooi- brand uitgebroken. Hier bleef de schade echter zeer beperkt. Omtrent de motieven van de dader tast men nog in het duister, daar de heer Smit geen vijanden heeft en her stellende is van een ernstige ziekte. Vermoedelijk heeft men hier dus te doen met een pyromaan. De Rijks politie heeft de zaak nog in onderzoek. Het hooi van de heer Smit was verze kerd. Hedenmorgen even na 7 uur is op de onbewaakte overweg aan de Gras weg te Anna Faulowna een m"lkanto gegrepen door een uit Alkmaar komen de trein. Het ongeluk beperkte zich ge lukkig tot materiële schade. De melkauto werd bestuurd door de heer E. Rentenaar die wegens de mist de naderende trein niet kon waarne men. De auto werd aan de achterzijde door de trein gegrepen en tegen een ijzeren spoorhek geduwd. De heer Rentenaar kwam met de schrik vrij. De achterkant van de melkwagen werd deerlijk gehavend. Bovendien ging 80 liter melk verloren. De trein had acht minuten vertraging. MEDEMBLIK, 4 Oct. Grove Bint jes 8.20—8.40; grove Schot 8.8.20; Koop mans Blauwe 10; uien gewoon I 21.50 22.80, II 16.50—17.50, driel. 21—21.60, nep 2325, grof 1820, stek 810; bieten I rond 7.30—8, II 6.60—7, I lang 4.30— 6.60, II 4; peen II 13.60—14.30, III 12.10 13; dubbele bonen A 4143, B 2538; groene kool 3—6.50; gele kool 3—6.60; rode kool 6.208.30; witte kool 4; an dijvie 55.30; bloemkool A I 24.50—26, B I 16.50—24, B II 11—16.50, C I 12. AVENHORN, 4 Oct. 13.500 kg. wit te kool 44.20; 36.000 kg. rode kool 3.90 —12; 1000 kg. gele kool 3.10—9.80;5 2500 kg. Chinese kool 1.803.50; 30.000 kg. uien, grove 18.90—19.60, gewone 20.80— 23.30, driel. 20.90—23.10, nep 16—26; 37.000 kg. bieten I 7.40—9, II 6.40—7.50; 31.000 kg. Peen II 11.70—13.30, III 12.10 —14.20; IV 7.80—8.90; 4400 kg. slabonen 1 40—46, II 38—43, III 24—34. Op 15 October a.s. hoopt ir. G. van 't Hooft, die jarenlang directeur van het bureau Scheepsbouw van het departement van Defensie is geweest en ont werper van tal van onderzee-boten, kruisers enz., zijn 70ste verjaardag te vieren. Ir. Van 't Hooft met enige jeugdige belangstellenden bij het model van de lichte kruiser „Tromp", welk schip evenals de verleden jaar te water gelaten kruiser „De Ruyter" door hem is ontworpen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5