Bisschop van Haarlem wijdde nieuwe Oud-Katholieke kapel in ■ill Auto-Rijschool „Succes" inMI Verzoek om honderd meter van de Lindegracht te dempen Wedstrijd Volkstuinvereniging 30c 33e 42c 47c 52e Kopplo* «Een eenvoudig, doch gedegen Godshuis" Aartsbisschop en burgemeester onder de vele belangstellenden Sobere plechtigheid Nieuwe telefoonnummers AGENDA Jeugdbaldadigheid Tel. 4200 Tel. 4987 Winkelstand ondervindt schade van parkeerverbod Adres aan gemeenteraad Piet Kraak en de 50.000ste Vijf terreinen in exoloitaiie VROOM ORE E SM ATV TV Filmclub van de Herv. Jeugdraad BEKENDMAKING Van Fore WOENSDAG 10 OCTOBER 1951 QNDER grote belangstelling van de zijde van de Oud-Katholieke gemeente en in tegenwoordigheid van de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. Andreas Rinkel, de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema en tal van kerke lijke en burgerlijke autoriteiten heeft de bisschop van Haarlem, mgr. Jacobus van der Oord, gistermorgen de plechtige inzegening en wijding verricht van de nieuwe kapel van de Heilige Laurentius aan de Emmastraat. Tijdens de solemnele eredienst, waarin de bischop werd bijgestaan door pastoor M. J. Verheij, diaken, pastoor J. A. J. van Zanten, sub-diaken en kapelaan M. J. Aarents, ceremoniemeester, werden in de altaarsteen relieken geplaatst van de H. Willibrord n.l. een gedeelte van een sandaal en een pallium, afgestaan door de pastoor van de St. Gertrudiskerk te Utrecht, 's Avonds werd de vc9per van dankbaarheid gehouden, welke ook door afgevaardigden van verschillende kerk genootschappen werd bijgewoond. LIET zo lange tijd door de Alkmaarse Oud-Katholieken gekoesterde ver langen een eigen kerkgebouw te bezit ten, is dan eindelijk vervuld door de bisschoppelijke inzegening van hun kapel, gewijd aan de Heilige Laurentius. Aan de sinds 1943 bestaande nood toestand, waarbij gebruik moest wor den gemaakt van de Lutherse kerk, is hiermede een einde gekomen tot grote voldoening van de kerkelijke gemeente. Voor de plechtigheden zal vooral het vrije gebruik van een kerkruimte op Zondag een uitkomst betekenen. De gehele kerk was gevuld, toen om streeks half elf mgr. Jacobus van der Oord met mijter en staf, gekleed in een met goudbrocaat bestikte tabbert, ge volgd door zijn diaken en sub-diaken, ceremoniemeester en assistenten naar het altaar schreed. Na geknield te heb ben voor de Allerhoogste deed de bis schop voor het eerst in de kapel het „In de naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes" horen. Ver volgens ging hij voor in gebed. Bij de psalmzang nam ook de gemeente deel aan de rituele handeling. „Wel gegrond vest is het Huis des Heren op een vaste steenrots" jubbelde men in het gezang met begeleiding van orgelmuziek van de zeereerw. pastoor E. Wijker, die te vens als cantor optrad. Een litanie ging de lofzang vooraf, tijdens welke Zijne Hoogeerw. met de geestelijkheid door de kerk schreed om ze te besproeien met wijwater. Een gebed en psalmzang met antiphonen „Laat ons blijde opgaan tot het Huis des Heren" leidde de plechtige inwijding van de predikstoel met wijwater in. Toen de kaarsen op het altaar waren ontstoken, tekende de bisschop met wijwater vijf kruisen op het marmeren altaarblad. HET ogenblik was' daarna gekomen dé relieken van de H. Willibrord, een gedeelte van een sandaal en een palli um, afgestaan door de pastoor van de St. Gertrudiskerk te Utrecht, te plaat sen en God te bidden het altaar te wij den. „Gezegend en gewijd en geheiligd zij dit altaar in de naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes". Enige gezangen en gebeden besloten de solomnele consecratie, waarna de bisschop de zegen gaf. Bij zijn predicatie wekte de bisschop op ernst te maken met de aanbidding van God. Alle dagen zullen Zondagen worden, wanneer men het woord van God „Hier wij Ik de vrede brengen" indachtig blijft. De weg naar de kerk is de weg naar de vrede. TELEFOONNET ALKMAAR 5577 Bierman Zoon, Fa. P., Wes- terweg 81. 5938 Christelijk Lyceum, Kennenter- straatweg 105. 5936 Doeschot, J. P., bedrijfsl. Macht- neherstelplaats Ko Doeschot, Ranonkelstraat 31. 5474 Gemeentebest. en Gem.Inst. Openbare Werken, Bureau stede- bouwkundige, Breestraat 11. 5939 Hartingsveldt, A. v., Hoofd Chr. Nat. School, Van Catsstr. 27, Heiloo. 5930 Heijnis, Gebr., Brood- en Ban ketbakkerij, Spoorstraat 65. 5514 Visser Zoon, T. H. de, Schil dersbedrijf, Zeeweg 9, Heiloo. 5634 Vries Autostallingsbedrijf de, Blaeustraat 15. 5937 Wuurman, G. M., Drogiste, Voor- dam 9. TELEFOONNET BERGEN 2398 Ronde, Mr. K. L. de, Berger- weg 18. TELEFOONNET EGMOND 488 Baltus, Nells, Bloembollenkwe ker en -handelaar, Heerenweg 28, Egmond-Binnen. 497 Klaver, Ant., Bloembollenkw., Heerenweg 29, Egmond-Binnen. 453 Valkering, F., Bloembollenkwe ker, Herenweg 9, Egmond-Binnen TELEFOONNET LIMMEN 326 Groot J., Slijterij, Middenweg 21. TELEFOONNET SCHOORL 496 Meijer, B. J., Pension Zonneweel- de, Laanweg 158c. 471 Sevenhuysen, Jn„ Westfriesche- dflk 48, Schoorldam. TELEFOONNET STOMPETOREN 256 Stam C., Veehouder, Noorder vaart 136, Oudorp. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgenomen: Kees Reek, Heiloo, Straatweg 206. Handel ln woonschepen, zeil- en motorjachten en kano's annex verhuurtnrichting van auto mobielen. Eigenaar: C. van Reek. - Mevr. G. vranke—Donker (E.), Alkmaar. Corn. Evertsenplein 3. Modevakschool. Y'ERSCHILLENDE sprekers maakten van de na de kerkelijke plechtig heid gehouden receptie gebruik om hun waardering voor en hun vreugde over de aanwinst van de Oud-Katholieke gemeente uit te drukken. Zijne Hoog eerw. Excellentie de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. Andreas Rinkel, ge waagde van zijn blijdschap, dat het thans 35 jaar na zijn pogen als pastoor in Enkhuizen ook te Alkmaar een ge meente te formeren, was gelukt een zo stijlvolle kapel in te richten. De oud-Katholieke gemeente, die sedert 1943 voor haar kerkelijke plechtigheden moest gebruik ma ken van de Lutherse kerk, is gis teren in het bezit gekomen van een eigen kapel, gewijd aan de H. Lau rentius. Uit een kamer-en-suite is een stijlvolle kerkruimte ge bouwd, die in zijn soberheid de eredienst van de oud-Katholieken laat uitkomen. Hoewel het inte rieur een moderne inslag heeft, is het smaakvol en harmonisch uitge voerd, onder architectuur van de heer W. Bollebakker uit Haarlem, door de firma J. H. Ringers te Alk maar. më Zeker geen phrase noemde burge meester Wytema het, wanneer de bur gerlijke gemeente haar vreugde uit spreekt over hetgeen tot stand is ge komen. Er is nu een middelpunt ge vonden, vanwaar de werkelijke uitstra ling kan beginnen. Het is thans een be langrijk ogenblik, wfint in onze wereld is een ontstellend gebrek aan begrip voor de taak der kerken, welke taal zij ook spreken. De toenemende ontkerste ning wekt diepe bezorgdheid. Vandaar, dat wij als gemeente er naar streven de overtollige plattelandsbevolking in onze plaats op te vangen om haar te vrijwaren voor een geestelijke onder gang in de massa-bedrijven en de grote steden. Van harte hebben wij dan ook onze medewerking verleend bij het ont trekken van dit woonhuis aan zijn oor spronkelijke bestemming ten behoeve van het geestelijke welzijn van onze stad. Een welgemeende gelukwens bood mr. dr. Wytema vervolgens de bisschop van Haarlem aan. Namens het bisschoppelijk herbouw- comité sprak de secretaris van de bis schop, de heer H. J. W. Verhey. Graag hadden wij een representatief kerkge bouw laten verrijzen, zo zei hij, maar de omstandigheden noopten tot een eenvoudiger opzet. Een beperkte, maar smaakvolle inrichting op eigen terrein is verkregen. De taak van het herbouw- comité blijft echter bestaan, zo verze kerde de heer Verhey. Het Was ten slotte pastoor D. N. de Rijk uit Egmond aan Zee, die de bis schop, de aartsbisschop, burgemeester Wytema en het herbouwcomité ten zeerste dank zegde voor hun steun en woorden. Moge de kerk ook een stuk van Alkmaar zijn en laten wij hopen, dat de wensen, die zijn geuit, in ver vulling gaan, zo eindigde de zeereerw.: „Wij hebben een eenvoudig, doch gede gen Godshuis verworven". De vesper van dankbaarheid werd bijgewoond door de Gereformeerde predikant ds. C. von Meijenfeldt, de N. Herv. predikant ds. A. G. van Wijk en afgevaardigden van de Remonstrantse Broederschap en Ned. Herv. kerk. m (Ontleend aan onze adverteohv-rubriek) WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Horizon in vlammen (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de sheriff (14 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Meisjes in uniform (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: De derde van rechts (18 jaar). Gulden Vlies, 2 en 415 uur: Kinder voorstelling „Siors van de Rebellen club". DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Horizon in vlammen (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de sheriff (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Meis jes in uniform (14 j.); Cinema Ameri cain. 8 uur: De derde van rechts (18 j.) HOOG WATER TE BERGEN AAN 7-EE Woensdag 10 Oct. vra 11.57 nm 12.10 Donderdag 11 Oct. vrh 0.35 nm 1.12 uur TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 12.02 0.15 6.02 18.15 Donderdag 0.40 13.17 6.40 19.17 -v.-; ,s. :s i 11® Volgens een mededeling van de kin derpolitie zijn in de maand Juli negen en twintig gevallen van jeugdbaldadig heid geconstateerd. Er werden acht rui ten, waar onder een etalageruit, je'-- nield, hetgeen niet gebeurde door voet ballen. Het aantal baldadigheden aan afscheidingen, schuren en gebouwen bedroeg drie. Eveneens in drie gevallen werden vernielingen in particuliere tuinen geconstateerd. Het aantal ove rige baldadigheden bedroeg vijftien. Ir totaal werden vijf en vijftig kinderen ter zake van baldadigheid onderhou den; in twaalf gevallen Werd door de politie bemiddeling verleend bij het regelen van de toegebrachte schade. In Juli hebben 49 kinderen (46 jongens en 3 meisjes) op het bureau van politie een zogenaamde strafklas gevolgd. Gemeente-eigendommen. Vernieling van struikgewas in par ken en plantsoenen (o.a. werden twin tig leeuwenbekken en een heester ver nield); beschadigingen van bestra tingen (verwijderen van straatklin kers en trottoirtegels) in Vogelenzang, de Ruyterstraat, Bergerweg, Boezem- singel, Kanaalkade, Fnidsen, Stations straat, Oudegracht, Schelphoek, Ruys- daelkade, Rozenstraat, v. d. Woude straat en Gerard Doustraat. De totale kosten voortvloeiende uit bovenstaande vernielingen en bescha digingen (uitgezonderd dus de bescha digingen toegebracht aan eigendommen van particulieren) hebben in to-aal f 118.14 bedragen. In vergelijking met de maand Jur.i is, ondanks het feit, dat de vacantie medio Juli een aanvang nam voor 'ele inrichtingen van onderwijs, het aantal gevallen van baldadigheid (vooral van ergerlijke baldadigheid) afgenomen. Ouders en opvoeders van de jeugd wordt dringend verzocht hun mede- :ng aan de bestrijding van der-3 euveldaden te verlenen. BEVORDERINGEN KEURINGSDIENST B. en W. van Alkmaar hebben be noemd tot laboratoriumassistent aan de Keuringsdienst van Waren te Alkmaar de heer Jac. P. de Beurs, tot dusver werkzaam als analyst le klasse. Aan de heer G. W. Kloos, tot dusver werkzaam als administratief ambtenaar is de titel verleend van administrateur boekhouder. VOOR DE RADIO Dinsdag 16 October wordt de wed strijd-finale van amateurs voor de Avro uitgezonden; daaraan zal ook deelnemen Freddy Groot uit Alkmaar, die op een der eerdere uitzendingen groot succes oogstte. v. d. Instr.v. CHR. DE VRIES (Advertentie, Ing. Med.) Wie de statistiek van het huidige aantal vracht- en personenauto's vergelijkt met die van vóór de oorlog, zal bemerken dat ondanks vijf jaren van bezetting, het autoverkeer aanzienlijk is toegenomen. Bij de verbreding en de aanleg van wegen wordt niet alleen aan de breedte van d-e rijweg gedacht, doch neemt ook de parkeergelegenheid een belangrijke plaats in. Wanneer de totale weg- breedte met de aan weerszijden daarvan gelegen wegbermen maar voldoende is, zal de aanleg van een parkeergelegenheid in het algemeen weinig moeilijk heden opleveren. Geheel in tegenstelling daarmede zijn de problemen die zich in het stadsverkeer, vooral in een oude stad gelijk Alkmaar is, voordoen. Bestaande straten kunnen slechts ten koste van honderdduizenden guldens worden verbreed en in deze tijd van zeer ernstige geldschaarste kan daar dan ook geen sprake van zijn. De overheid kan zich slechts hier en daar tot enkele incidentele verbeteringen bepalen, die niettemin grote uitgaven vergen. Daarmede is het verkeersvraagstuk in onze stad, welk probleem trouwens bij de enige tijd geleden benoemde ver- keerscommissie in studie is, niet opge lost. Ten aanzien van het probleem van de parkeergelegenheid in de binnenstad zijn er ongetwijfeld mogelijkheden tot oplossing te vinclen door het parkeren in de drukke verkeersstraten, als b v. de Langestraat, geheel te verbieden on de wagens naar parallel lopende stra ten als de Breedstraat of de Nieuwe- sloot te verwijzen. Want ook voor n -'"re straten als bijv. het Ritsevoort t de Koorstraat is thans een totaal parkeerverbod van kracht. Ongetwijfeld levert dit zowel voor de automobilisten als voor de aan die straten wonende zakenlieden bezwaren op. De buurtverenigng van Ritsevoort- en Koorstraatbewoners heeft deze be zwaren bestudeerd en meent tot een oplossing te zijn gekomen door voor te stellen een gedeelte van de Lindegracht te dempen. Zij heeft zich daarom met het volgende adres tot de gemeente raad gericht: Het bestuur van de buurtvereniging constateert, dat zowel ten aanzien van het Ritsevoort als van de Koorstraat een parkeerverbod voor automobielen van kracht is en er in de onmiddellijke nabijheid dezer straten geen geschikte parkeergelegenheid aanwezig is. De neringdoenden, die het verkrer voorbij hun zaken zien passeren, onder vinden daardoor schade. Immers het is de bestuurder van motorrijtuigen niet toegestaan om ook zelfs maar luttele ogenblikken hun rijtuig voor één der zaken aan genoemde straten te parke ren teneinde individueel of met hun passagiers enige inkopen te doen. Er zijn inderdaad enkele automobilis ten, die hun wagen aan de waterzijde van de Lindegracht parkeren, doch het is reeds enige malen voorgekomen, dat, door welke oorzaak dan ook, gepar keerde automobielen in de Lindegracht terechtkwamen. Ondergetekenden verzoeken daarom Uw Raad te willen besluiten: le: tot opheffing van het stopverhod in deze straten. 2e: tot demping van een gedeelte van de Lindegracht en wel vanaf de Wagenaarsbrug tot over een lengte van pl.min. 100 meter tot de hoek bij smederij Hemels. Het bestuur meent, dat hiermede geen enkel aesthetisch aanzicht wordt geschaad. Integendeel, wanneer Uw Raad tot demping zou besluiten en de aldus gedempte Lindegracht van trot toirs en een boombeplanting aan beide zijden zou worden voorzien, zou zulks de aanblik van dit thans weinig fraaie gedeelte zeer ten goede komen en ware in het centrum van een zeer winxel- rijke huurt een veilige en goede par keergelegenheid verkregen. Wanneer een befaamd water als de Mare in Leiden aan de Moloch van het verkeer ten offer moet vallen, dan be hoeft zulks natuurlijk nog niet. te be tekenen, dat een gedeelte van de Alk maarse Lindegracht een gelijk lot zal treffen, hoewel ook hier de stelling geldt, dat een levende stad zich aan de evolutie ook aan die van het verkeer dient aan te passen en nim mer een openlucht-museum van oud architectonisch schoon mag worden. Toch zal er nog heel wat water loor de Lindegracht stromen aleer de dem ping van een gedeelte daarvan een vol dongen feit zal zijn. De gelukkige vader van Velsens 50.000ste inwoner, de heer A. Bak ker ts hd van de elftalcommissie van j.to-.mvogels. Deze vereniging vaardigde doelman Piet Kraak af om de toekomstige „Stormvogel" een echte voetbal aan te bieden. De kleine Johannes Jacobus heeft er voorlopig nog weinig belang stelling voor'. Het bestuur van de Volkstuinhou- dersvereniging „Alkmaar en Omstre ken" alhier had voor het afgelopen sei zoen een tuinwedstrijd voor haar leden georganiseerd, welke een groot succes is geworden. De eisen waren ditmaal hoog gesteld. Niet alleen werd gelet op een doelmatige indeling en beplanting der tuinen, doch ook de verscheidenheid der gewassen en de staat van onderhoud der aangrenzenden greppels en paden waren van invloed bij de beoordeling door de jury. De leden hadden hun tui nen echter met zeer veel ambitie ver zorgd, zodat het voor de jury een moei lijke taak was, de prijzen toe te ken nen. J INMAAKGLAS, in alle maten voorradig, dus ook de 2 liters. x!t_ Ltr. 3/< Ltr. 1 Ltr. Vh Ltr. 2 Ltrv (Advertentie, Ing Med.) Een kerk, die op alle gebieden des levens van het Evangelie getuigenis geven wil, kan aan de film niet voor bij gaan. De Ned. Herv. Kerk heeft dar ook op 1 Juni 1947 de Stichting Film centrum in hét leven geroepen. De Kerk ging zich daarmee begeven op een gebied, dat tientallen jaren als domein van „de wereld" gegolden had. Niet alleen om de godsdienstige film in goede banen te leiden, maar ook om de gewone film op een hoger peil te brengen. Niet alleen onv het eigen kerkvolk vorming en voorlichting te geven, maar ook om het brede bio scooppubliek te bereiken. Met een cul turele en met een evangelisatie-taak. In het filmwerk van de Kerk moet voorop staan de bewogenheid met de schare om Christuswil, de verantwoor delijkheid van de kerk voor de niilli- oenen-massa der bioscoopbezoekers. De activiteit zal dan ook allereerst gericht moeten zijn op verheffing van het film- peil in de gewone bioscoop, waar iedereen naar toe gaat. Daartoe is nodig een verantwoorde filmcritiek. Dit zijn in het kort de motieven die de Herv. Jeugdraad te Alkmaar bewogen, tot oprichting van de Filmclub. Men ver wacht dot velen zich zullen aanslui ten om dit streven te steunen en zo hun eigen leven rijker te maken. Op de filmavond van 22 Mei werd in de Aula van het Gymnasium de „Filmclub" opgericht. Die avor.d tra den 70 leden toe. Intussen is dit aantal tot 170 aangegroeid. Het doel is: jongeren van 18—35 jaar te brengen tot een zelfstandig critisch oordeel ten aanzien van de film Al leen het allerbeste op filmgebied zal worden geboden; technisch, artistiek, en van de Kerk uit gezien: verant woord. De leden hebben op vertoon van de lidmaatschapskaart (de contributie is 10 cent per week) gratis toegang tot het bijwonen van ten minste acht film avonden per seizoen. Deze filmavonden zullen afwisselend op Donderdag-, Vrij dag- en Zaterdagavond gehouden wor den. De eerste zal Vrijdag 12 October a s. n m. 8 uur in de Aula van het Gym nasium gegeven worden. Hoofdfilm ..It Happened Tomorrow" (Het gebeurde morgen). Zoals bekend heeft de vereniging is onze gemeente vijf terreinen in explo;. tatie. Op het terrein „De Nieuwe Kalk. ovens", het voormalige Reinigingslanj der gemeente aan de Trompstraat, vitl een eerste prijs ten deel aan de here N. J. v. d. Steen en B. Keizer. tweede prijs kwam in het bezit vardi heren J. M. van Wamel en H. Voolsta. I Op „De Oude Kalkovens" werd te eerste prijs uitgereikt aan de heren Jb, Verhage en Th. Buys. Voor een tweed!' prijs kwamen de heren P. Pover en ?.I Tromp in aanmerking. De heer J. G.l v. d. Wissel ontving hier een derde j prijs. Op het gezellige terrein ..De Nieuwe I Bommels", gelegen tegenover de Lelie straat, werd de heer B. de Bakker1 winnaar van de eerste prijs. Het aan- wiizen van de winnaars van de tweedeI nriis was hier zeer moeilijk. Ten slotte kwamen als zodanig de heren A. J. I Blom en A. Hillebrand uit de bus. ter wijl aan de heer Th. Verhage. anders l steeds enndidaat voor een eerste prijs, een derde prijs werd uitgereikt. Geen permanente beplanting. De jury had het op het terrein ..De Overdie" niet gemakkelijk. De omstan digheid, dat. ditterrein in zie paaste toekomst ten offer zal vallen aan de' op zichzelf toe te juichen woningbouw plannen in deze gemeente, is er de oorzaak van, dat de tuinders op dit terrein geen permanente beplantingen kunnen aanleggen. De jury hield hier mede rekening. Voor een eerste prijs kwamen in aanmerking de heren C. van Wendel. E. v. d. Heuvel en S. Leering. Dit resultaat is vooral voor de heer van Wendel verheugend. Reeds eerdere malen had hij een goede kans eerste te worden, doch steeds kwam hij uiteindeliik enkele punten tekort. Thans behaalde hij het hoogste aantal ounten, hetgeen vooral op dit grote terrein een mooie prestatie mag wor den genoemd. De heren G. Oukes.' J. Renooy en A. Kranenburg ontvingen een tweede prijs. Het terrein ..De Vaart" aan het Kwakeload is als gevolg van de toe nemende industrialisatie nog slechts klein van omvang. Oorspronkelijk was dit het grootste terrein der vereniging, thans is nog slechts een kleine opper- valkte in gebruik. Toch had het be stuur gemeend ook hier drie prijzen be schikbaar te moeten stellen, welke werden gewonnen door de heren J. C. le Feher (eerste pros'*p. H. J. Koorn (tweede prijs) en C. Seinen (derde priis). Het gebrek aan beschikbare cultuur grond, waarmede de vereniging reeds enkele jaren heeft te kampen, spitst zich als gevolg van de toenemende in dustrialisatie en woningbouw in deze gemeente, steeds meer toe. De ge meenteraad heeft zich reeds enkele ke ren met dit probleem bezig gehouden. Het is te hopen dat voor deze moei lijkheden een onlossine kan vm-dan gevonden, opdat deze vereniging, welke een zo belnrwriike sociale taak vcsvult, ook in de toekomst de minst draag- krachtigen aan de benodigde tuingrond zal kunnen helpen. adv De huisvrouwen van Alkmaar en om geving worden mvan in kennis gesteld, dat Woensdag 17 October a.s., 's mid dags 2 uur, de feestelijke opening plaats vindt van de moderne Simon de Wit's zelfbedieningswinkel, Lan gestraat 44, alhier. Behalve van de bekende Simon de Wit's voordelen, als uitgebreide sortering en prima kruide nierswaren tegen lage prijzen, profi teren de huisvrouwen hier bovendien van de vele gemakken van het zelf bedieningssysteem. Het voornaamste hiervan is, dat iedere klant zich zelf helpt en het vaak lange wachten tot men aan de beurt komt, tot het ver leden behoort. Het is belangrijk voor iedere huisvrouw de opening bij te wonen en zich van dit gebeuren op de hecte te stellen. En daarom: zegt het voort en ziet voor verdere bekendma king de krant van a.s. Zaterdag. (Advertentie, Ing. Med.) IA. Egmondia hee wedstrijd tegen Km non herstellen, de met een 31 oven van RCZ is nog stei nu ging Uitgeest er bleef Beemster in e bescheiden 21 zeg belandde door een 5- onderste plaats. Ze: was goed op dreef maal werd de Rijp' seerd. De volgende i kopgroep: RCZ 5 E USVU 5 4 Zeevogels 5 5 In IC maakte Fo beurt. Het ongeslage ging er met 20 aai één doelpunt verschi te houden. En Schoo op de kop uit Den rust werden de Blau' minuten totaal over De grote strijd om d bleef onbeslist. Hugo punten elk éénmaal, hebben hier op het papieren: Hugo Boys 5 4 N. Niedorp 5 4 Vios 4 3 Berdos 4 3 Graftdijk dra volle toeren. In 2C gingen de een 3—0 voorsprong tweede helft te besli nederlaag. Keurig ge Kolping Boys is er i met 40 verloren v: doelpuntrijke wedst Grootschermer de p> RKSVS. Furmerland bolwerken tegen Bei PSCK 2—0. St. Bavo Een goede prestatie zaan. Boven komen: Jisp 5 5 WBSV 5 4 Berkhout 5 4 Purmerland 5 4 2C: Petten heeft week al zijn kruit v prachtige resultaten laag op eigen veld t wel een koude douch op. Dat kwam Zeem die met 60 ten one T flink op schot te ders 80 en neemt n in. Op het eiland dee en Dirkshorn de pu en LSW zorgden e te winnen, dicht bij J blijven. JVC Petten Hollandia LSW Geel Zwart 5 5 5 4 5 4 5 4 5 0 3A: WVSV haalde streep tegen Oudend sem deed het iets mi gen Oosthuizen, maai binnen. St. Adelbert huiswaarts, met 20 kers het onderspit d de—SDOB werd 0—6 St. Adelbert 5 WVSV 5 SSV 3 Door beiden met schil te winnen blijv en WFC 4 aan de ko; gevolgd door Alcma: werd 21. OFC sco meer dan Volendarr keerde uit de Zaan t winst. Zij gaven de vier maal het nakijk eigen doel schoon hii De stand hier is: WFC 4 5 Purmersteyn 2 5 Alcmaria 4 5 In 1B zijn we ovei der goed te spreken laag tegen ZFC 6 b voor te komen. Boys thuis tegen QSC 3. spraakje gemaakt m tweede elftal. Zaand renstrijd tegen KFC Koplopers in deze Zaandijk 5 3 Vitesse 2 3 3 GVO 2 4 3 Door van Schagen HRC 4 de leiding in hoppers bleef met 2- reserves in Alkmaar maar 2. Inderdaad gi vorige week in vert we thans de eerste HelderSucces 13. thuis van WW met Toonaangevend zijn: HRC 4 54 Schagen 2 5 3 Grasshoppers 2 5 3 In 2C wisten de g reserves het Akerslo net onder te houden 5 had 'n Assendelft Jammer, dat hun acl Uiteindelijk werden 1 44. Limmen en CS met elkaar eens uitsl wist zich stevig aan sen, door van hun g USVU te winnen mei Zeevogels 2 5 4 SVA 2 53 USVU 2 5 3 2D. Oudesluis 2 w niet opgewassen. De koolland volgden het van hun eerste en 1 punten thuis. ZAP

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2