De stichting van een gekweld mens SCHEEPVAARTBERICHTEN pijnEN 31 1W&ÊIUCHTPUP&L abdusirooi JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN uppie iSpookóteen De wagen in het Kloosterbos VIJFTIG JAAR NOBELPRIJZEN Negen Nederlanders onderscheiden Geen rekening mei nationaliteit ZWITSALiTTEN s Het Radioprogramma Aid. N.-Holiand van A.N.W.B. bijeen DAGELIJKS FEÜI Doo! dat zuurbrandan op Uw maag met 'n paar Rennies. 66. Juist op het ogenblik, dat de leeuw Piet zich heel tevreden over de stand van zaken naar de uitgang van de diertuin wilde begeven om zich daar aan het hoofd van de stoet te stellen, kwam Trien, totaal overstuur en onge veer gillend van de zenuwen, op hem afgerend. „Piet, Piet!" schreeuwde zij, alle decorum uit het oog verliezend, „maakt dat je weg komt. Alle dieren zijn er vandoor. Er is eensklaps een diender in de Faunastraat verschenen en die heeft alarm gemaakt. Hij staat op zijn fluitje te blazen, dat horen en zien je vergaat!!!" De leeuw Piet stond een ogenblik als aan de grond genageld. Zijn manen gingen van schrik recht overeind staan. Maar toen herstelde hij zich. „Kom mee!" zei hij. „Wij verlaten de diertuin door de achteruitgang. De sleutel van de achterdeur heb ik spe ciaal voor noodgevallen apart gehou den". Hijgend holde Trien achter de leeuw Piet aan. „Wat gaat er nu gebeu ren?" vroeg zij bezorgd. „Ik zal pro beren mijn onderdanen straks op de Grote Markt te verzamelen," riep de leeuw Piet achterom. „Zeg tegen ieder een, dat hij zo gauw mogelijk naar de Grote Markt moet komen!" (Van onze Haagse redactie) VANDAAG is het vijftig jaar geleden, dat de door Alfred Nobel gestichte Nobel- prijs voor het eerst werd uitgereikt. Op 10 October 1911 werd de prqs voor chemie overhandigd aan de Nederlander J. H. van 't Hoff, die voor physica aan de Duitser W. K. Röntgen, voor geneeskunde en psychologie aan de Duitser E. A. von Behring, voor letterkunde aan de Fransman R. F. A. Sully Prud- homme, terwijl de prijs voor de vrede gedeeld werd door de Fransman Fr. Passy en de Zwitser Henri Dunant. Sindsdien zijn met enkele onderbrekingen (er wer den geen Nobelprijzen toegekend in 1940, 1941 en 1942) een groot aantal geleer den, schrijvers en ijveraars voor de vrede met de Nobelprijs begiftigd, al is het vaak voorgekomen dat een bepaalde prijs niet werd toegekend. En dan nog dit Als het over wol gaat, kan Echfalon alles, behalve één ding: het kan eenmaal bedorven wol niet weer her stellen. Was dus vanaf de eerste keer regelmatig in Echfalon. Echfalon doet het precies goed, want Echfalon is speciaal alkalivrij voor wol. (Advertentie, ing. Med.) ....NOBEL.... INE toekenning van de prijzen voor physica en chemie geschiedt door de Zweedse Academie van Weten schappen, voor geneeskunde door de medische faculteit der Universiteit van Stockholm, voor de vrede door een comité van vijf personen, gekozen door het parlement, voor letterkunde door de Zweedse Academie voor Let terkunde. De uitreiking geschiedt als regel door de Zweedse koning. Zo no dig kan de prijs die ongeveer 100.000 bedraagt, onder hoogstens drie prijswinnaars worden verdeeld. Bij het toekennen van de prijs mag in geen enkele opzicht rekening ge houden worden met de nationaliteit van de candidaten. Ofschoon het voor het merendeel Zweedse instanties zijn, die de prijs toewijzen (na advies van verschillende Nobel-stichtingen) zijn in de afgelopen vijftig jaar slechts tien Zweden voor de prijs uitverkoren. In hetzelfde tijdvak ontvingen negen Ne derlanders de nobelprijs In 1949 na de oorlog dus werd voor de eerste maal een Japanner met de prijs onder scheiden; Hidehi Joekawa kreeg de prijs voor natuurkunde. In 1939 heeft de Duitser, prof. G. Domagh, die de prijs voor geneeskunde toegewezen kreeg, geweigerd deze te aanvaarden Zijn handelwijze werd in de gehele wereld afgekeurd. Nobels leven Dl stichter van de nobelprijs, de Zweedse chemicus en industrieel Alfred Nobel, werd 14 October 1833 geboren en overleed op 10 December 1896 te San Remo, waar hij in 1891 een research-laboratorium had opge richt. Na een reis door Rusland begon Al fred Nobel in 1860 een springstoffen fabriek, die in 1864 door een explosie vernield werd, doch opnieuw werd opgebouwd. Zoekende naar een nieu we vorm van het zeer brisante nytro chliserine, vond hij na moeizame la boratorium-arbeid, in 1865—'67 het dy namiet uit, dat niet alleen voor de oorlogvoering, doch ook voor de in dustrie en de exploratie van mijnen, steengroeven e.d. van groot nut bleek te zijn. Spoedig werden in alle grote staten fabrieken opgericht en Nobel werd een zeer welgesteld man. Zijn gehele leven werd Nobel door onrust gekweld omdat hij vreesde, dat zijn uitvinding meer tot onheil dan tot zegen der mensheid zou worden aan gewend. Daarom maakte hij om voor zichzelf gemoedsrust te verkrij gen en de mensheid te 'ienen in 1894 zijn beroemde testament, waarbij hij het grootste deel van zijn vermo gen bijna 32 millioen Zweedse kro nen vermaakte aan de Nobel stich ting, die door het uitreiken van vijf prijzen per jaar de werkzaamheid van geleerden en km jer mensheid moest stimuleren. Albireo, Buenos AiresR'dam, 8-10 te Antwerpen Alhena, Buenos Aires—R' dam, pass. 8-10 St Vincent Kaap naar Las Palmas Arendskerk, R'dam—Japan, 8-10 van Singapore naar Honkong Ab- bedijk, R'damGolf havens, 8-10 te Ha vana Arundo, van Swansea te Mon treal Baarn, A'dan>—Chili, 9-10 te Val paraiso verwacht Bantam, New York Orleans, 3-10 te Galveston Bloemfon tein, BeiraA'dam, 9-10 te Antwerpen Eonaire, GeorgetownA'dam, 8-10 van Paramaribo naar Plymouth Borneo, Su- rabajaA'dam, 8-10 van Belawan naar Suez Alioth, R'dm—Porto Alegre, pass. 8-10 Fernando Noronha naar Rio de Ja neiro Cistula (t), 8-10 n.m. van Phar- court te Trinidad Enggano, R'dam— Chittagong, 8-10 n.m. te Port Said Gaasterkerk, A'damBeira, 8-10 van Dur ban naar Lorenzo Marquez Groote Beer, 9-10 van Semarang te Tandjong Priok ter rede Hera, 8-10 van Bal- timore naar Nederland Hersilia, Ecua dor—A'dam, 8-10 van Carthagena naar Curasao Java, A'damBalik Paoan, al waar 9-10 verwacht Klipfontein, A'dam Beira, 8-10 van Port Elisabeth naar Kaapstad Kota Agoeng, New Orleans- Java, 8-10 v. Semarang n. Surabaja Kota Gede, R'dam—Makassar, 8-10 v. Belawan n. Tandj. Priok Kieldrecht, 9-10 v. Antwer pen te R'dam Lemsterkerk, Perz. Golf —R'dam, 8-10 van Marseille Loosdrecht, CalcuttaR'dam, pass. 8-10 n.m. Gibral tar naar Boulogne Lombok, 6-10 te Cal cutta Lissekerk, R'damPerzische Golf, 8-10 van Aden Maashaven, R'dam Buenos Aires, pass. 8-10 Finisterre Me- dampus, Indonesië—R'dam, 5-io v. Sema- DE ANTI-PUN TABLETTEN (Advertentie, Ing. Med.) f Pim. Pam en Pom in Afrika rang Mariekerk, R'dam—Sydney, pass, 8-10 Chagos Eiland naar Fremantle Mirza (t), 8-10 van Mersey naar Ceuta Oranje, Tandjong PriokA'dam, pass. 8-10 Kaap St Vincent naar Southampton, alwaar 10-10 verwacht Noordwijk, Sfax Sas van Gent, pass. 9-10 Finisterre, 13-10 te Sas van Gent verwacht Papendrecht (t), 9-10 (20 uur), van Slatend te Hoek van Holland verwacht Prins Willem V, ChicagoR'dam, 8-10 van Le Havre naar Antwerpen Parkhaven, 9-10 van Syd ney te Wabana verwacht Phrontis, Li verpool—Singapore, 9-10 te Djeddah ver wacht Polyphemus, A'damIndonesië, 8-10 van Suez naar Aden Raki, A'dam Balik Papan, 8-10 van Makassar Ruys, YokohamaRio de Janeiro, 8-10 van San tos Soestdijk, New YorkJava, 8-10 van Port Sudan naar Aden Stad Dordrecht, 9-10 (17 uur) van Skunskil te R'dam ver wacht Sarangan, Tandjong Priok—Pac. Kust, 9-10 te Manilla verwacht Ter- nr.te, Makassar—R'dam, pass. 8-10 v.m. Aden naar Djeddah Tegelberg, Rio de Janeiro—Kobe, 5-10 te Hongkong Tji- menteng, 5-10 van Buenos Aires .naar Japan Tjipanas, Singapore—Rio de Ja neiro, 8-10 van East Londen naar Port Elizabeth Tomini, verm. 11-10 van R' dam naar Surabaja Volendam, R'dam Quebec, 8-10 450 mijl oost ten noorden van Belle Isle Willemstad, A'dam Cristobal, 11-10 te Ponta Delgada verwacht Zeeland (KRL), MakassarR'dam, 8-10 n.m. van Aden Zuiderkruis, Wellington Surabaja, pass. 8-10 Thursday Island Zijpenberg, 8-10 van Casablanca naar R'dam. DONDERDAG 11 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 9.40 School radio. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Orgel spel. 13.35 Zang en piano. 14.00 Prome nade-Orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.25 Pianotrio. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Banjomuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 „Tussen Dollard en Schelde". 17.50 RegeringsuitzendingM. M. Laupman: „Vissers in Papualand". 18.00 Nieuws. 18.15 Gemengd koor. 18.40 „Op de stelling", causerie. 18.50 Gram.muziek. 13.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Vocaal En semble. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.10 Gevarieerd programma. 22.15 Bui tenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 De Groenteman. 9.30 Gram.muziek. 10.30 De Antwoordman. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Populaire muziek. 11.45 Een lekenpraatje over muziek. 12.00 Dansorkest. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Financieel weekover zicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Viool en piano. 1S.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Amusementsmuziek 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Avro-allerlei. 19.10 Amusementsmuziek. 19.40 „Helicon". 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Con certgebouw-Orkest en solist. 21.20 „Wat er aan vast zit", discussie. 21.50 Suri naamse volksmuziek. 22.05 „Dit is mijn lievelingsmelodie", enquête. 22.35 Gram. muziek. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Voor dracht. 23.00 Nieuws. 23.11 Sportactuali- teiten. 23.30—24.00 Metropole-Orkest. HERSENGYMNASTIEK ANTWOORDEN 1. Edelhoogachtbare Heer. 2. Ook wel operment. Verbinding van zwavel en ar senicum en wordt onder de naam konings- geel als verfstof gebruikt. 3. Woorden boek van een idioom of dialect, b.v. West- vlaamse idioticon. 4. 17 April 1945. 5 Elk der vierrregelige strofen van een sonnet. 6. Lof der zotheid. 7. United Nations Educational, Scientific and Cul tural Organisation de opvoedkundige, we tenschappelijke en culturele organisatie der Ver. Naties. 8. A. M. de Jong. 9. Op de Beurs te Amsterdam. 10. Juni 1944. Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de I jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. sai (Advertentie, Ing. Med.) 76. Billie is niet van plan om zich de aap en daarmee de kans op duizend gulden beloning te laten ontglippen. Maar Kareltje stribbelt een beetje te gen. „Ik heb helemaal geen zin om het oerwoud in te gaan", moppert hij. „Al die wilde dieren. Nee, dat is niets voor mij?" „Er wordt je helemaal niet ge vraagd of je zin hebt", roept Billie woedend. „Of ben je soms van plan om mij alléén de kastanjes uit het vuur te laten halen. Als je dan maar niet denkt, dat jij één cent van de beloning in handen krijgt. Ozo!" Kareltje krabt eens achter zijn oren. En dan wint zijn heb zucht het van zijn angst! Want om niets van die duizend gulden in han den te krijgen, dat is toch al te erg. En dus gaat hij mee naar de gids, die al op Billie staat te wachten, met zijn dragers. En dan vertelt Billie aan zijn gids, wat de bedoeling van de tocht is. Maar zo» dra hij de naam van Pim, Pam en Pom noemt, wordt er een zekere onrust merkbaar onder de dragers. Billie weet niet, dat de negers, die hij gehuurd heeft tot de stam van de Kwassie-neger» behoren. Voor hem zijn alle zwartjes hetzelfde. Maar hij ziet, hoe de gids dadelijk begint te fluisteren tegen ds drager, die vlak achter hem staat. Jam mer genoeg kan hij die Kwassie-taal niet verstaan. Zestien chauffeurs werden onderscheiden De afdeling Noord-Holland van de A.N.W.B. heeft haar jaarlijkse algeme ne vergadering gehouden in een der zalen van het Americain-hotel te Am sterdam. De heer mr. A. M. J. de Jager, lid van het dagelijks bestuur, presideer de deze vergadering, die door een groot aantal consuls werd bijgewoond. Spre ker memoreerde het heugelijke feit, dat de A.N.W.B. dit jaar een aantal leden van 25000 heeft bereikt, terwijl het ge tal Wegenwachtleden de 100000 reeds is gepasseerd. Met de nieuwe uitgave van het maandblad „De Bromfiets" is een nieuw periodiek verschenen, dat in de behoefte voorziet, reeds hebben zich 19000 personen opgegeven als abonné. Omtrent de verlichting van de weg wijzers deed spreker een beroep op de gemeentebesturen van Nederland om hiermede in het komende jaar voort te gaan. Ingevolge de nieuwe Wegen verkeerswet zullen in den vervolge de plaatsnaamborden door de gemeenten worden aangeschaft; voorheen was dit aan de zorg van de ANWB toever trouwd geweest. De afdelingsconsul bracht vervolgens het jaarverslag uit over het verenigings jaar September 1950Augustus 1951. Gememoreerd werden de goed geslaag de districtsbijeenkomsten te Alkmaar en Amsterdam. Op de aanbeveling voor de benoe ming van een afdelingsconsul werd ge plaatst de heer F. W. Wegener Slees- wijk te Amsterdam, terwijl op de aan beveling voor de benoeming van een plaatsvervangend afdelingsconsul werd geplaatst de heer D. Breebaart te Hoog woud. en de 22. Terwjjl de zeeman grinnikend toekeek, verdiepte Kappie zich in de inhoud van het boekje, doch die be vestigde slechts, dat de zeeman Stoffel inderdaad alle kwaliteiten van een ma troos eerste klasse bezat. Kappie gaf zich echter zo maar niet gewonnen, en terwijl hij de ander het boekje terug gaf, vroeg hij: „Goed, en als ik je nu vraag, het bakboordsanker te hieuwen, wat doe je dan, man?" Met een glazige glimlach antwoordde Stoffel: „Het bakboordsanker hieuwen, kapitein. Maar kunt U me ook een schone handdoek bezorgen?" Moedeloos haalde Kappie zijn schou ders op en in zichzelf mompelend over de onbeschaamdheid van die jonge zee- achtig zochten zijn ogen door het klei' lieden van tegenwoordig, keerde hij ne vertrek, maar het kistje met de naar zijn hut terug. Nog steeds in ge- kostbare steen, dat na de ramp met de dachten verzonken, opende hij de deur, brandkast midden in zijn hut was blij- doch bleef toen als door de bliksem ven staan, was nu spoorloos verdwe- getroffen op de drempel staan. Koorts- nen! DOOR MARjORIE VERNON 60) Daphne had nooit pretjes en mocht geen vrienden van haar eigen leeftijd heb ben, ze mocht niemand op Grey Barn inviteren en had het bevel gekregen de paar uitnodigingen, die ze uit de omgeving had gekregen, af te slaan, zodat die nooit waren herhaald. Geen wonder dat ze zich in het geheim had verloofd met een jonge zeeoffi cier, die ze had ontmoet toen ze Nan eens bezocht en hij daar was geweest om een paard te huren. Ze hadden el kaar slechts enkele malen kunnen ontmoeten maar zelfs dat hoofd stuk van haar leven eindigde onge lukkig, want hjj was aan de een of andere obscure ziekte gestorven toen zijn schip slechts enkele maan den later in tropische wateren voer. Nan was de enige intieme vriendin die ze had, die begreep dat het on mogelijk voor haar was om invitaties te doen en die zelf geen tegenpresta tie voor haar gastvrijheid eiste; en vreemd genoeg scheen de kolonel te gen deze speciale vriendschap geen bezwaar te hebben. Hij hield Daphne op Grey Barn gevangen omdat hij bang was zo'n voortreffelijke en goedkope huishoudster kwijt te zullen raken, zoals Nan al lang in de ga ten had, en natuurlijk had hij geen bezwaar tegen haar eigen vrouwelijk gezelschap en was hij er volkomen zeker van dat ze door haar niet in aanraking zou komen met mogelijke aanbidders. Hij was bang voor de feestjes en dinertjes en tennispartij- tjes op de andere buitens die derge lijke gevolgen hadden, maar het was nooit bij hem opgekomen dat er mis schien ook wel eens gevaar zou kun nen dreigen van de zijde van Nan's leerlingen! Daphne had hem nooit van haar verloving verteld, zelfs niet toen haar vriend was gestorven. Toen had het geen zin meer, had ze zielig ver klaard; en Nan, die wel wenste dat ze eens flink van zich af zou bijten en haar eigen recht op geluk zou op eisen, begreep wel dat de scènes met haar vader, als hij een van zijn boze buien had, haar gevoelige natuur kwetsten. „O, ik heb toch nog een heleboel om dankbaar voor te zijn". Daphne haatte de gedachte een „klaagster" te zfln. „Maar soms wordt het me wel eens te machtig, begrijp je? En ik wist dat het me goed zou doen om jou weer eens te zien, Nan, jij bent zo normaal en evenwichtig en moe dig". „Ja?" zei Nan een tikje triest. „Ik weet het niet; ik twijfel eraan of ik nog wel zo evenwichtig en moedig ben als een tijdje geleden". Daphne wierp een snelle blik op haar toen ze de oprijlaan inliepen. „Bedoel jeNeville Heritage?" raadde ze. Ze waren goede vriendin nen en deelden gewoonlijk eikaars ver trouwen, en Nan was plotseling dank baar dat ze haar hart eens bij iemand kon uitstorten. Peta, haar lieveling, was natuurlijk de laatste met wie ze over Neville kon praten! „Ja. Ik bedoel Neville". „Ik dacht wel dar je verliefd op hem was", zei Daphne langzaam. „Hij' is aardig. Maar wat is er aan de hand Nan? Ik weet zeker dat hij jou ook aardig vindt, en jullie zouden een enig paar vormen!" Nan gaf een krampachtig lachje. „O ja, hij vindt me aardig, Daphne. Maar niet aardig genoeg. Hij gaat met Peta trouwen". Het klonk als een naakt, koud feit, omdat ze in haar hart wist en altijd had geweten dat het de waarheid was. Wanneer had Peta ooit haar zin niet gekregen? Nooit van haar leven, wel? Daarom was het hoogst onwaarschijnlijk dat ze in dit geval, waar ze al haar zin nen op had gezet, zou falen. Boven dien was zjj met haar schoonheid en positie en gemak in de omgang een passender echtgenote voor Neville Heritage dan het „meisje uit de ma nege" zoals haar bijnaam luidde. En Neville mocht haar erg graag, was haar metgezel hier en overal, dat wist ze. Wat hij tegen haar, Nan, had ge zegd, was slechts bedoeld als vrien delijkheid, als flirt. „O!" Daphne liet een kreet van te leurstelling en sympathie horen en Nan was zelf ook teleurgesteld, want ze wist dat ze teveel had losgelaten. „Zeg alsjeblieft tegen niemand iets" smeekte ze Daphne vlug. Ze hadden de stallen bereikt en ze zadelde Star ling verbluffend handig af. Daphne leunde tegen de staldeur en keek naar haar. „Het is nog niet publiek, maar ik weet toevallig dat het allemaal voor elkaar is". (Wordt vervolgd) Vatbaar voor vocht en tocht? Niet nodig de hele winter te hoestenl Neem bii de minste klacht desnel werkende,ver zachtende, slijmoplossende, AKKERS (Advertentie, Ing. Med.) Vervolgens ging de voorzitter over tot uitreiking van onderscheidingen aan een zestien-tal chauffeurs, die resp. 25 en 12 y, jaar in vaste dienst werk» zaam zijn geweest bij dezelfde patroon. Uit ons rayon kwamen voor een derge lijke onderscheiding in aanmerking de heren W. Kranendonk en A. Rond, die 25 jaar chauffeur zijn geweest bij de N.V. Nederl. Linoleumfabriek te Krom menie. Hierna volgde behandeling van enke le ingekomen vragen. Door de heer mr. Van Schouwenburg, Alkmaar, is gewe zen op een artikel, dat is opgenomen geweest in het orgaan van de Perso- neelsraad van de Ned. Spoorwegen „De Voorrang", waarbij het spoorweg personeel wordt aangeraden als lid van de bond te bedanken, omdat de ANWB in geschrift stelling neemt tegen de N.S. Van de directiezijde werd geant woord, dat men op de hoogte is van genoemd artikel. De bond behartigt het toerisme en het verkeer, w.o. ressor teert het vervoer. Getracht zal worden bij het paraatzijn voor de weggebrui ker- niemand te kwetsen. Baron van Fridagh, sprekende na mens de Ned. Rijwielpadvereniging, wees op de eventuele mogelijkheid tot het al dan niet aanbrengen van de zwarte borden op de toeristische en rijwielpaden voor verbod van brom fietsen. De directie antwoordde, dat men zich hieromtrent in verbinding zal stel len met de minister van verkeer en waterstaat. De heer Rienstra deed mededeling, dat door de provincie met rijksgelden verbeteringen zullen worden aange bracht aan de bestaande weg Hoorn- De Hulk. De rijksbegroting 1952 ver meldt o.m. een bedrag voor een voort zetting van de voorbereidingen inzake de tunnelbouw te Velsen. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Blnnen een paar minutenl Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw teng, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal ir.nemèn, onopvallend, zonder water ot wat ook. (Adv. Ing. Med.) Generalissimo Franco mag graag met zijn kleindochtertje Carmen spelen, zoals op bovenstaande foto, die bij een recente vacantie op zijn buitenverblijf genomen werd

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5