Extra procei Wijzigingen in de promotie degradatie-regeling Snort in 't kort Bobet beste Franse wegrenner in 1951 - Harry Bos won op k o. Schumacher geeft ontvangst van regeringsstukken toe Communisten vormen kernen van verzet tegen herbewapening Chefarine „4" doet wonderen In Belgie een stakii Bespreking in goe Verkregen documenten waren allerminst geheim Geen kwestie van omkoperij Rapport van Schacht Schiedamse agenten veroordeeld Ook Engeland toont belangstelling Genootschap van Ned. componisten 40 jaar lit Uw hoofddicht Promotie is moeilijker geworden 1951 recordjaar voor onze woningbouw SAXAPIBIN Dreigende taal van Togliatti Eisenhower bezoekt de manoeuvres in Duitsland Canada ontving Kroonprinselijk paar De communisten wilden roet in het eten gooien Bescherming van vogels tegen vuurtorens Luc van Dam is strijdvaardig De practische Nederlander wil de klok naar zijn hand zetten Voorstel van professor trok grote aandacht Minister Pfimlin komt naar Nederland Arbeidsprt Regering we lonen te ve SPANNING IN V Bradley tegen van atoombi WOENSDAG 10 OCTOBER 1951 De voorzitter van de Westduitse so ciaaldemocratische partij, dr. Kart Schumacher, heeft op een grote bijeen komst toegegeven, dat zijn partij locu- menten van Adenauers kanselarij hcJft ontvangen, „Deze stukken hadden niet de waarde van geheime papieren", al dus Schumacher. Zijn partij had er nooit om gevraagd en heeft er g:en geld voor gegeven. Van de documenten waren minstens zeventig afdrukken gemaakt, die naar kabinetsministers, vooraanstaande ambtenaren en zelfs ondergeschikt re- geringspersoneel gingen. Journalisten waren op de hoogte van de inhoud die het eerst in de nieuwsbrief van Platow verscheen. Volgens Schumacher ïeeft de regering hem beschuldigd van het ontvangen van afdrukken van geheime documenten, omdat zij wilde trachten de aandacht af te leiden van de Pia- tow-affaire. (Platow is beschuldigd van het omkopen van regeringsfunctiona rissen om vertrouwelijke inlichtingen te krijgen). „De man, die ons de docu menten gaf, heeft deze tevens aan de Franse inlichtingendienst verkocht. Indien dat zo is, is het een zaak tussen de Westduitse en de Franse regering, aldus Schumacher. De Duitse financiële deskundige dr. Hjalmar Schacht heeft Dinsdag een 15.000 woorden tellend rapport over de Indonesische financiële en economische vraagstukken aan de Indonesische pre mier, dr. Sukiman, overhandigd. Dit rapport, dat na een studie van de fi- nancieel-economische toestand in Indo nesië werd opgesteld, behandelt in vijf hoofdstukken de algemene verhoudin gen, de economische beginselen, het handelsbankwezen, de staatsfinanciën en de muntstandaard. Het is in het Duits gesteld, doch wordt in het Indo nesisch en het Nederlands vertaald. Dr. Schacht is voornemens aan het eind van deze maand nagr Duitsland terug te keren. De Rotterdamse rechtbank deed gis teren uitspraak in de zaak tegen tien Schiedamse politie-agenten, die ervan werden verdacht in diensttijd een bor reltje te hebben aangenomen. De 38-jarige ontslagen stoker J. P. U. van D., die de mannen de drank zou hebben verstrekt, werd verooordeeid tot tien dagen met aftrek. De 38-jarige agent J. van S., tegen wie een gevan genisstraf van zes weken met aftrek was geëist, werd conform deze eis ver oordeeld. De eis tegen de 30-jarige agent G. van N. was een gevangenis straf van twee maanden. Hij werd ver oordeeld tot zes weken met aftrek. Drie van de vier agenten, die ieder een gevangenisstraf van tien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar tegen zich hoorden eisen, werden vrijgesproken. De ander werd conform deze eis veroordeeld. De ove rigen werden vrijgesproken. Voor Van Riebeeckteesten in Zuid - Afrika De belangstelling voor de Van Rie- beeck-feesten in de Unie van Zuid- Afrika blijft niet tot het eigen land be perkt. Ook de stamlanden willen het hunne bijdragen. Zo heeft de Britse regering een groot perceel van het feestterrein in Kaapstad voor zich doen reserveren. Hier zal een oud Engels dorpje verrijzen. De Nederlandse ko lonie in Zuid-Afrika wil een naboot sing van het marktplein van Culem- borg leveren. Het Zuidafrikaanse leger is inmiddels begonnen met proeven voor de ver lichting van de Tafelberg, welke tijdens de feesten tot nationaal monument zal worden verklaard. (Van onze Haagse redactie) Het is dit jaar 40 jaar geleden, dat door Jan van Gilse, Peter van Anrooy Alphons Dicpenbrock, A. D. Loman Jr., S. van Milligen, Dirk Schafer, Johan VVagenaar en Bernard Zweers het „Ge nootschap van Nederlandse Componis ten" werd opgericht. Reeds een jaar later sloot Nederland zich aan bij de Berner Conventie (die overigens dateerde van 1886!), wnrbij een aantal staten zich onderling er- plichtte, de réchten van de scheppen de kunstenaars op hun kunstwerken in bescherming te nemen. Tot dan toe hadden de Nederlandse componisten practisch geen beschikkingsrecht over hun geestelijk eigendom. In de vervlogen 40 jaar is veel door het genootschap bereikt: een eigen auteursrechtenbureau, pensioen- en steunfondsen, belangrijke propagaada- instellingen. Het veertigjarig bestaan zal in de komende maanden gevierd worden met een reeks speciale concer ten in Amsterdam, Den Haor; en Ut recht. Aspirin maakt weer «en ander enen* van U. Maar accepteer geen willekeurig* tabletjes. Aspirin is altijd te herkennen aan bet Bayer-krui» en de oranjeband om de verpakking. (Advertentie, Ing. Med.) Nu de competitie weer enige weken „draait" is het wel van belang te weten hoe dit seizoen de promotie-degradatie regeling zai werken, te meer daar er enige belangrijke wijzigingen zjjn ge komen. Uiteraard spelen de kampioenen van de vier eerste klasse afdelingen weer een volledige competitie, met als inzet het landskampioenschap. De degradatie voor de eerste klasse is minder zwaar geworden. Alleen de hekkensluiters de graderen, maar dat zal dan ook weer automatisch gebeuren. MARKT PURMEREND Het aanbod van vette koeien was vrij groot. De handel zette zich goed in, met vaste prijzen. Het aanbod bleek echter te groot, daar de afloop stug was en de prijzen geen stand konden houden. Op de geldemarkt was bewe ging. Men kon zien, dat enkele veehou ders al beginnen te stallen. De prijzen bleven dan ook vrij hoog. Op de verse markt was het gelijk de laatste weken vrij stil. Voor de liefhebbers van een goed gebruiksbeest was de keuze niet groot. Bij de pinkenhandel was wel iets meer leven. Het kleine aanbod van groskalveren scheen nog te groot voor een vlugge verkoop. Met de nuchtere kalveren gaat het steeds beter: zij wer den weer vrij vlug en duur verkocht. Ook de vette kalveren gingen vlug van de hand. Het aanbod van schapen en lammeren was niet zo groot als vorige week, de handel met de -vette was goed. De fokschapen waren goed gevraagd. De fokrammenhandel was kalm, de prijzen werden niet beter. De lammeren waren heel duur. Het kleine aanbod van vette varkens kon geen vlugge handel veroorzaken, hoewel de prijs, die ingezet op f 2.22, voor een enkele twee cent hoger kwam, ten slotte toch niet behouden kon blijven. Op de big- genmarkt was een flinke aanvoer met een kalme handel; de prijzen bleven goed prijshoudend. De fokzeugenhandel was kalm. De bokken- en geitenhandel was kalm. Op de paardenmarkt was het stil. De pluimveemarkt was met zo druk bezet als de vorige week'; de han del was heel rustig. PURMEREND, 9 October. Aange voerd 1165 runderen waaronder: 453 vette koeien 2.052.65 p. kg., goed; 123 melk- en kalfkoeien 675975 p. stuk, matig; 525 geldekoeien 480725, kalm; 26 pinken 290—475, kalm; 12 graskalve- rij 175310, stil; 10 vette kalveren 165 320, goed; 123 nuchtere kalveren 60— 130, vlug; 26 stieren 6751525, kalm; 1806 schapen vette 80140, goed, fok 95155, vlug, fokrammen 110190, stug, lammeren 75120, vlug; 59 bok ken en geiten 1050, stug; 124 vette varkens 22.22 p. kg., kalm; 1007 schrammen 3680, kalm, biggen zware 4080, lichte 2840, prijshoudend; 20 fokzeugen 325450, kalm; 48 paarden 600925, stil; 8 veulens 250350, stil; totaal 4371 dieren; 5100 oude kippen en hanen, rode en witte 1.501.70 p. kg.; 2100 blouwe 1.701.80; 400 jonge hen nen 46.95 p. st.; 250 jonge hanen blauwe 2.30 p. kg.; 500 eenden 1.25 1.75 p. st.; 900 konijnen 18 p. st., min der aanbod en heel matige handel 4000 kopeieren 17.5018.50 p. 100 st.; 1000 seneieren 10 p. 100 st. Vier jaar geëist wegens poging tot doodslag De advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof te 's Gravenhage, eiste gistermiddag tegen de ex-oor logsvrijwilliger G. G., die destijds in Ir.donesie een poging tot doodslag op twee kameraden had ondernomen, een gevangenisstraf van vier jaar. G. had in Djakarta enkele oude vrienden ont moet en was met hen gezellig gaan bor relen. Na het gebruik van veel bier en jenever was er om een kleinigheid ruzie ontstaan. Verdachte had zich zo opgewonden, dat hij thuis een revol ver ging halen en daarmee op zijn twee kameraden schoot. Gelukkig maakte hij in zijn onbezonnenheid geen slacht offers, De advocaat-fiscaal achtte gis teren poging tot doodslag bewezen, ter wijl hij het „niet verdachtes verdienste" noemde, dat het bij een poging bleef. De krijgsraad te velde veroordeelde G. indertijd tot één jaar met aftrek en ontslag uit de militaire dienst, met be houd van het recht te dienen. Muiterij op Pools schip De machinist en drie verstekelingen van de Poolse treiler „Helena" hebben de kapitein, de stuurman en de scheeps jongen onder bedreiging met revolvers in de kajuit opgesloten en het schip, dat in de Oostzee aan het vissen was, naar de Zweedse haven Karlskrona ge koerst. In de buutt van de haven zijn zij door een loodsboot opgepikt. De drie opgeslotenen .werden bevrijd en ver klaarden naar Polen te willen terug keren. De vier opstandelingen ver klaarden „de politieke terreur',' in hun land niet langer te kunnen verdragen en hebben om politiek asyl verzocht. Zij hebben in het leger van Anders gediend. Minister In 'f Veld: In een rede te Almelo heeft minister dr. J. In 't Veld gisteren gezegd, dat als er geen onvoorziene tegenslagen ko men, 1951 een recordjaar wordt voor de woningbouw. Met 54.000 nieuwe huizen wordt de hoogste productie geëvenaard die ooit in het verleden werd bereikt. Maandelijks komen er thans gemiddeld 5000 woningen gereed. De eerste acht maanden van dit jaar leverden ons ruim 36.000 voltooide woningen. Een jury van vijftien sportjournalis ten, gepresideerd door Gaston Benae, heeft Louis Bobet aangewezen als de beste Franse wegrenner van 1951. Men werd het er verder over eens dat Jac ques Dupont, winnaar van Parijs Tours, als de grote ontdekking van 1951 moet worden beschouwd. De eerste beroepspartij van het in ternationale boksprogramma dat Dins dagavond in het concertgebouw te Am sterdam werd gegeven, een partij in het middengewicht tussen de Amster dammer Harry Bos (68% kilo) en de Belg Pierre Cochard (71 kg) had niet veel om het lijf en vond een spoedig einde. Dat Cochard kort na het begin van de vierde ronde op een harde link se tegen de maag voor de volle tien tellen neerging, wekte niemands ver wondering. Bos werd dus winnaar door k.o. Finland zal ter gelegenheid van de Olympische Spelen in 1952 een spe ciale munt laten slaan. Het geldstuk zal van zilver zijn en een waarde .leb ben van 500 mark of ongeveer 8 gulden De Britse coureur Bill Aston ïeeft op het circuit van Monthlery met een Cooper-racewagen, voorzien van een 2- cylinder Jap motor, zes internationale records verbeterd in de I-klasse .'tot- 500 cc). De nieuwe records zijn: 50 ';i lometer: gem. snelheid 159.81 km per uur (oud record 144.94 km)50 mijl: gem. snelheid 160.22 km per uur (145 km); 100 kilometer: gem. snelheid 160.28 km per uur (146.26 km); t uur: 159.99 km (149.99 km); 100 mijl: gem. snelheid 159.99 km per uur (147.09 im); 200 kilometer: gem. snelheid 159.53 km. per uur (142,60 km). Karei Douba, een van de vooraan staande Tsjechische tafeltennisspel jrs die uit zijn land gevlucht is en v>a Oost-Duitsland de geallieerde sector van Berlijn bereikte, waar hij politie'; asyl gevraagd heeft, is van plan naar Canada of Australië te emigreren. Douba speelde van 1945 tot 1948 in de Tsjechische nationale ploeg maar .verd in 1949 gearresteerd wegens „politieke onbetrouwbaarheid" Treinbotsing op Centraal Station te Amsterdam De trein die gistermorgen om 9,25 uur op het vierde perron van het Cen traal Station te Amsterdam uit de rich ting Uitgeest zou aankomen, is twee minuten tevoren op twee rangerende wagons gereden. Twee passagiers wer den licht gewond. Een 57-jarige heer werd het topje van zijn linkerwijsvin ger afgekneld en een 36-jarige dame kneusde haar rechter pink. Beiden ver volgden na een behandeling in het Binnengasthuis hun weg. De bestuur der werd niet gewond. Het voorste balcon werd ingedrukt en de achterste van de twee wagens werd beschadigd. Minister ln 't Veld, die gisteren in Almelo de deur opende van de dui zendste nieuwe woning, die na de oorlog in Almelo werd gebouwd, sprak bij deze gelegenheid een rede uit. overtreft alles Dubbel vlugge verdrijving van kou, koortSjZiekt^i^gijn^Koker77e^4^t- (Advertentie, Ing. Med.) De Italiaanse communistische af gevaardigde Palmiro Togliatti heeft Dinsdagavond in het parlement in een debat over buitenlandse zaken verklaard, dat er „verzetskernen" tegen de herbewapening van de Euro pese landen van het Atlantische Pact zullen worden gevormd. „Een grote verzetskern wordt steeds door onze party gevormd", aldus Togliatti. In- De opperbevelhebber van de gealli eerde strijdkrachten in Europa, gene raal Eisenhower, heeft Dinsdag zijn hoofdkwartier te Rocquencourt bij Pa rijs verlaten om een bezoek te brengen aan de Amerikaanse, Britse, Franse, Belgische en Nederlandse eenheden, die deelnemen aan het laatste deel van de oefening „Combine" in West-Duitsland. Hij zou heden terugkeren. Ook gemeentepersoneel in militaire dienst De staatssecretaris van oorlog heeft de minister van binnenlandse zaken laten weten, dat de vrijstelling, die de minister van oorlog in 1945 aan be paalde catagorieën van het gemeente- personeel verleende bij de oproeping in werkelijke dienst in geval van oor log, oorlogsgevaar of andere buiten gewone omstandigheden, is komen te vervallen. Nu reserve-officieren en dienstplichtige onderofficieren slechts voor korte tijd voor herscholing of her halingsoefeningen moeten opkomen, is de oorzaak het voor onbepaalde tijd oproepen in werkelijke dienst weg gevallen. dien de Italiaanse regering niet breekt met het Amerikaanse drijven naar oorlog, zeide hij, zal zij „mannen tegenover zich vinden, die, op het juiste ogenblik, haar weg zullen blok keren. Hij eiste, dat er onmiddellijk ver kiezingen zouden worden gehouden. Heden zou een karavaan van personen- en vrachtauto's naar het parlement .trekken met een vredes- petitie, die door 600.000 Napolitanen (de helft van de bevolking van Na pels) getekend zou zijn en waarin ge protesteerd werd tegen het feit, dat deze stad is uitgekozen als hoofd kwartier van het commando Zuid- Europa van het Atlantisch Pact. De politie van Napels heeft Dinsdag avond het grootste deel van de auto's, die naar Rome wilden vertrekken, tegengehouden. Gisteren zijn Prinses Elisabeth en haar echtgenoot, de hertog van Edin burgh te Montreal gearriveerd. Per trein vertrokken ze naar Quebec. Op de stations en langs de spoorlijn hadden zich duizenden Canadezen opgesteld, die luid juichten en met Britse vlaggen zwaaiden. Dc Prinses cn haar gemaal brachten de nacht door in hun speciale trein, die voor het grootste deel van hun vijf weken durende reis, hun ver blijf zal vormen. Bij het bezoek aan Quebec waren naar schatting honderdduizend mensen op de been. Het enthousiasme op straat was zo groot, dat de hoge bezoekers het niet waagden de kap van de auto te sluiten, hoewel zij huiverden van de kille wind. Volgens de „Montreal Gazette" heeft de Canadese politie een communistisch plan de feestelijkheden ter gelegenheid van het Prinselijk bezoek in de var te sturen, verijdeld. IEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN t f 0.7S (Advertentie, Ing. Med.) Het volgend jaar zullen Prinses Eli sabeth en haar echtgenote een reis naar Australië en Nieuw Zeeland maken, in plaats van het Britse Koninklijke Paar. Op dokters-advies heeft de koning be sloten het volgend jaar niet op reis *e gaan in verband met zijn gezondheids toestand, aldus een officiële bekendma king. In donkere nachten in deze tijd van het jaar, nu er tienduizenden vogels uit het Noorden en Oosten ons land passeren, worden vele soorten en in groot aantal door de felle vuurtoren lichten aangelokt. Verblind door de lichtbundels botsen zij dan tegen de romp of tegen de kop van de vuurtoren en vrijwel iedere botsing is dodelijk. Vóór de oorlog werden, op kosten van de Nederlandse vereniging tot be scherming van vogels te Amsterdam, aan verscheidene vuurtorens z.g. be schermingslampen aangebracht, waar door de sterfte aanzienlijk terugliep. In de oorlog zijn deze installaties gro tendeels verloren gegaan, doch thans zijn zij vrijwel alle hersteld. Onlangs is men begonnen met 't aanbrengen van dergelijke lampen aan de vuurtoren op Schiermonnikoog. De kosten heeft de genoemde vereniging voor haar reke ning genomen. Het promoveren van tweede klasser* is lastiger geworden. Het vorige seizoen kwamen de kampioenen van de afde lingen A en B van ieder district tegen elkaar in het veld om in twee wedstrij den uit te maken wie zal promoveren. Thans zullen de kampioenen van A en B van de districten West I, West II, Oost, Noord, Zuid I en Zuid II in vier groepen van drie, ieder om één plaats in de eerste klasse spelen. De degrada tie is hetzelfde gebleven, de nummers laatst van alle tweede klasse afdelin gen gaan automatisch naar de derde klasse. De derde klassers, die het vorige sei zoen kampioen werden, hebben het ge troffen. Zij promoveerden immers au tomatisch, ter\vijl dit seizoen de kam pioen en van A en B twee promotie wedstrijden moeten spelen, evenals de kampioenen van C en D. De degradatie is ook hier hetzelfde gebleven. De num mers laatst verdwijnen automatisch van het derde klasse „toneel". Vierde klasse kampioenen krijgen het iets gemakkelijker. Speelden zij het vorige seizoen in groepen van drie of vier om één plaats in de derde klasse, dit jaar zal het in groepen van twee gebeuren. De kampioenen van A en B, C en D en E en F spelen dus ieder twee wedstrijden. De zwakke broeders zullen het in de vierde klasse weer moeten ontgelden. De nummers laatst en voorlaatst degraderen, evenals het vorige seizoen, automatisch naar de af delingen. Het middenhandsbeentje van Luc van Dam is practisch genezen. Het staat thans vast dat onze kampioen midden gewicht op 23 October tegen de Spaan se kampioen Lopez zal uitkomen. Dit is de laatste wedstrijd van de serie welke Van Dam tegen Europese kampioenen heeft gebokst. Mocht Van Dam winnen dan zal hij de Nederlandse Boksbond verzoeken bij de E.B.U. zijn candida- tuur te stellen voor een wedstrijd tegen Randolph Turpin, met als inzet de titel van Europees kampioen. De kansen op een dergelijke ontmoeting zouden gun stig zijn. Volgens berichten uit Parijs heeft de Fransman Dauthille, gegadig de numero één, geen belangstelling meer sinds Turpin door Robinson werd verslagen. MEDICINAAt TOEBEREID MET INGREDIËNTEN VAN VICKS VAPQRUB (Advertentie, Ing. Med.) Prof, v d. Bergh een moderne Jules Verne Minister Van Maarseveen heeft gis termiddag ten departemente de advies commissie inzake de herziening van de regeling van de wettelijke tijd, zoals deze is voorgesteld door prof. mr. dr. G. van den Bergh, plechtig geïnstal leerd. In zijn toespraak zei de minister, dat de nuchtere en practische Nederlan der niet alleen ieder uur doelmatig wil besteden, maar ook de klok op de meest efficiente, rationele en voor hem voor deligste wijze aan de door hem geko zen dagindeling wil dienstbaar maken. Vcr-.voed hebben dc voor- en tegenstan ders van bepaalde plannen de degens gekruist, daar immers een plan, dat voor de een voordelen biedt, voor de ander nadelig kan zqn. In 1908 werd, zo zei minister Van Maarseveen, de middelbare zonnetijd van Amsterdam als wettelijke tijd voor ons gehele land vastgesteld, waarmee een eind kwam kwam aan de in het eind van de vorige eeuw ontstane chaos. Tevoren golden namelijk gelijk tijdig de Amsterdamse tijd, de plaatse lijke tijd en de spoorwegtijd. In 1916 werd de „zomertijd" ingevoerd, waar door Nederland als een van de zeer weinige landen van Europa een eigen tijd kreeg. Hieraan maakte de bezet ting in 1940 een einde. Thans volgt ons land in verband met de economische omstandigheden de in 1946 wettelijke vastgestelde middeneuropese tijd zon der zomertijd. Een moderne Jules Verne Intussen heeft echter professor Van den Bergh een denkbeeld geopperd, dat grote aandacht getrokken heeft. Als een moderne Jules Verne, zo zei de minister, heeft hij in zijn boekje „Klok- hervorming" de weg gewezen, welke het mogelijk maakt, als het ware met één slag, tal van desiderata te verwe zenlijken. De minister behoefde slechts te wijzen op de verwachte vergroting van de arbeidsproductiviteit, de bespa ringen op financieel gebied, en ver scheidene andere factoren, om aan te tonen, dat dit plan vele facetten heeft, die bestudering door deskundigen op velerlei terrein noodzakelijk maken. De belangen van alle groeperingen, teza men met de op Internationaal niveau liggende belangen dienen te worden behartigd en nauwgezet te worden af gewogen De minister besloot zijn rede met de wens, dat de werkzaamheden der commissie een voorspoedig verloop zouden hebben. De Franse minister, Pierre Pfimlin, vroeger minister van landbouw, zal binnenkort een bezoek brengen aan ons land. Hij zal hier besprekingen voeren met de ministers Stikker, Van den Brink en Mansholt en hun naaste me dewerkers. Minister Pfimlin komt /er- moedelijk Zaterdag in Nederland ïan. Nederlandse coaster verloor pantserwagens Toen Maandagavond in de haven van Southampton de Nederlandse coaster „Hast V" geladen werd met tweede hands Ameriaanse pantserwagens, be stemd voor Zwitserland, braken aan dek negen pantserwagens los en stort ten te water. De coaster kon nog net voor omslaan worden behoed, doordat een pleizierbootje langszij ging liggen. Een duiker zal trachten het gevechts- tuig, dat op zes meter diepte ligt, te bereiken. De totale lading, die 22 pant serwagens bedroeg was reeds aan boord. Elf wagens stonden in het ruim en elf anderen werden op het dek vast gemaakt. toen klaarblijkelijk een der wagens ging schuiven. De Hast V zal enige dagen worden opgehouden, han gende het onderzoek van het Britse ministerie van Vervoer. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk: Beroepen te Kampen (2 vacatures): J. Slok te Dor drecht en C. M. Graafstal, res. leger- pred. te Ermelo; te Moerkapelle: W. Anker te Heusden; te Maastricht: E. Postma te Uithuizen. Geref. Kerken: Beroepen te Leider dorp: G. N. Lamens te Heinkenszand; te Hilversum: G. W. Rijksen te Rotter dam Z. Aangenomen naar Wapenveld: W. G. Bovendorp te Vleuten-De Meern; naar Emmen; H. v. d. Wey te Ban doeng. Geref Kerken art. 31 k.o.: Beroepen te Bilthoven: A. H. Algra te Waardhui zen Chr. Geref. Kerken: Tweetal te Maar- sen: J. G. van Minnen te Huizen N.H. en J. M. Visser te Enschede. Vrije Evang. Gemeente: Bedankt voor Meppel; Q. van de Vrie, hulppred te Nieuwvliet. BURÉAU: ADMINISTRAt Voordam 11, Te Postgiro 1872S Redactie; Achterdam 20, T< Directie; J. BIJLSMA en C. Hoofdredactev A. KAPTEIF J)E MINISTER van de minister zonder Kamer een „nota betre ln een meer concrete bevordering, ten einde bedrijfsleven dienaanga «telling betreft in grot waarde, dat de betalinf werkgelegenheid wordt wordt gehandhaafd. De daarby: de levering van die nodig is om het sli hoog niveau van werk bruik. Doch ook voor e< ln evenwicht zal zijn, b dat alleen zy een stijgl Het Algeméén Belgi. heeft wegens de afwijze de regering inneemt te, de vakbond gestelde ei bepaalde industrieën e£ kondigen. Het ABW heeft enk den de Belgische regej randum overhandigd, toekenning van een bedi liard aan z.g. duurte; arbeiders wordt geëist, geput zou moeten wordt gewone winsten. Boveni memorandum een verhc domspensloenen geëist fr 26.000 per jaar. Het i van het ABVV zou hede ve beslissing nemen. De toestand in Venez volge van een studenti gespannen geworden zi. van de universiteit va aangevallen zijn. Nadat ingegrepen zouden opst gebroken. De studente] groten getale voor de un meld hadden, werden c verdreven. Er zouden t ties verricht zijn. De verbindingsofflcii Noordelijken en van de ren in Pan Moen Djon pelijke sfeer hun eers hebben gehouden, hebbe: van de zitting een brug juitst binnen de neutrale song geïnspecteerd. Zij uur bijeen gebleven. He tien uur zouden zy opn men. Vice-admiraal Turi der van de geallieerde d teren in Moensan aange Volgens een Noordeli. de verbindingsofficieren ste bijeenkomst niet in over de hervatting dei eens te worden. Wel wis stemming te bereiken o\ ke regeling voor de be het conferentieterrein, c de conferentie en de da der hervatting. Toen et VN-delegatie de omvang trale gebied ter sprake kwamen er moeilijkhede nisten konden dit punt omdat het op de agenda bijeenkomst van de vol ties is geplaatst. Verwachting tot Vrij Droog weer met we: king. Plaatselijk lie vorst, morgen overdi dezelfde temperatuui daag. Aanvankelijk matige, later af en toe tige wind tussen zuid f

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6