PELS' WIJNHANDEL LAATSTE NIEUWS PELS' PORTWIJNEN Stad én Omgeving In drie meelfabrieken werd de productiegrens overschreden AGENDA TROON DREE8NASX „Een bruid kwam op bezoek" Stagnatie in de scholenbouw SOECKft Geen nood F VROOM DREESJIANN INGEZONDEN STUKKEN 3 f o K G E Vrijdag 12 October 2-3 en van 3.30-4.30 uur f 4.60 Oostenrijkse scholen bieden uitkomst Marsepain Borstplaat Speculaas SINDS 1793 Tel. 2485 Vermist jongetje dood teruggevonden Dodelijke val bij de Hoogovens DONDERDAG 11 OCTOBER 1951 Twee firma 's overeenkomstig de eis veroordeeld Voor de economische politierechter in Alkmaar, mr. J. A. Markus, stonden gisteren de gemachtigden van drie tarwebloem en tarwemeel bereidende firma's terecht, in welke ondernemingen overtredingen op het gebied van de fabricatie en aflevering van genoemde producten waren geconstateerd. De firma's welke waren gedagvaard waren de naamloze vennootschap A. F. T. te Alkmaar, de naamloze vennootschap N. T. te Alkmaar en de firma C. B. te Koedijk. Tn begin Maart van dit jaar werd de maalderiien medegedeeld, dat zij in de week van 12 tot 18 Maart maar een bepaalde hoeveelheid tarwemeel en tarwebloem mochten bereiden en af leveren, in verband met een te ver wachten verandering van de subsidie regeling. Uit een naderhand ingesteld onderzoek bleek, dat de firma's A. F. T. en N. T. te Alkmaar en C. B. te Koediik zich niet aan deze tijdelijke voorschriften hadden gehouden. Formele overtreding. Nadat een getuige-deskundige van bet Departement van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening was ge hoord. hield mr. dr. J. M. Vellinga zijn requisitoir. De officier zeide aanvanke lijk van mening te zijn geweest, dat de betrokken firma's door hun wijze van handelen belangriike bedragen aan sub sidies hadden onttrokken aan het land- bouw-egalisatiefonds. Nu uit de ver klaring van de getuige-deskundige was gebleken dat de subsidies niet worden uitbetaald, was de officier van mening dat slechts van formele overtredingen kon worden gesproken. Tegen de firma B. eiste mr. Vellinga twee maal f 29. tegen de firma A. F. T. t"*oP maal f 100 en tegen de firma N. T. twee maal f 25. Eerste HOV-concert te Alkmaar Het eerste concert, dat de H.O.V. dit winterseizoen ip 't Gulden Vlies te Alkmaar zal geven, vindt plaats op Donderdag 25 October a.s. Onder leiding van Toon Verhey en met solistische medewerking van de Franse pianiste Henriette Faure zullen werken van Bizet, Saint-Saëns en Beethoven worden uitgevoerd. Het concert opent met de l'Arlésien- ne Suite No. 2 van Bizet, waarna het optreden van de soliste volgt; zij zal met orkestbegeleiding het Pianoconcert No. 5 van Camille Saint-Saëns spelen. Dit eerste abonnementsconcert zal voorts besloten worden met een uit voering van de Tweede Symphonie van Beethoven. „Sjors" in het Gulden Vlies Gistermiddag werd in het Gulden Vlies wederom een toneelvoorstelling gegeven voor de Alkmaarse jeugd. Ditmaal verscheen Sjors van de Re bellenclub ten tonele. „In de oerwou den van Afrika1' heette het toneelstuk je, dat met succes voor de eerste maal •in Alkmaar werd opgevoerd. Een gro- 'ter enthousiasme dan de kinderen .hierbij toonden maakten wij nog niet mee. Het lawaai was zo groot, dat hele .passages van het spel verloren gingen. ;ierwijl de kinderen tussen de rijen tii op de stoelen gingen staan om bun meningen toch maar duidelijk kenbaar t; maken aan Sjors, die op zoek was j:aar een dief. Dat de jeugdige toe- ■fchouwers desondanks een onvergete lijke middag beleefden hoeven we niet vertellen. Zij zullen niet gauw de r.vonturen van Sjors in het oerwoud vergeten. De verdedigster van de firma A. F. T.. mevrouw mr. Gratama—Thomson, betoogde dat haar cliënte de geest van de verbodsbepaling goed was nageko men en dat slechts -een normale hoe veelheid mee' en bloem was gefabri ceerd en afgeleverd. Uitspraak Mr. Markus deed hierna uitspraak. Hii veroordeelde de firma B. tot twee maal f 25. De firma A. F T werd over eenkomstig de eis veroordeeld tot twee maal f 100. Tl? firma N. T. werd ter zake van het bereiden van te veel tarwemeel en tarwebloem veroordeeld tot f 25. Bii het tweede punt van de tenlastelegging de aflevering van de producten constateerde de eco nomische politierechter bij deze firma gebrek aan schuld, zodat hij hiervoor ontslag van rechtsvervolging verleende. Boemelende Alkmaarder had nog wat tegoed Een Alkmaarder was in Amsterdam en had daar een borreltje gedronken. Dat was nou niet zo erg, maar daard-ior miste hij de laatste trein, Nu ging er net toevallig na die laatste trein nóg een trein. Dat was een extra-trein, die echter niet verder ging dan Worrrer- veer. En zo stond onze Alkmaarse vriend 's nachts om één uur op hel Wormerveerse perron om tot de conclu sie te komen, dat hij niet verder kon Hi.i wou in de wachtkamer gaan slanen. maar daarvoor voelde het treinperso neel niets en zo kreeg hij nachtverblijf op het politiebureau. En terwijl hij tnar mede door de invloed van de borrel tjes allergerust lag te slapen, keek de politie eens na, of de logé misschien nog iets op zijn kerfstok had. En daar bleek warempel, dat hii nog 2 maal f 12 boete had te betalen of twee maal viif dagen zou moeten ziten. En omdat hij de boete niet kon betalen werd hii de andere morgen meteen door de politie naar Haarlem gebracht, om daar pen' tentie te doen. 't Zal je gebeuren, dat je in Amsterdam een borreltje drinkt en dat je dan pas tien dagen later thu'.s komt! Burgerlijke Stand Geboren: Johannes A., z. van A. J, G. Verhage en B, A. Bijtjes. Maria C, J H-, d. van J. H. Bruin en M. S. C. Beelenkamp. Leonardos W. M„ z. van A. H. Spruijt en M. J. M. Netten. Ran- dolf, z. van H. J. Schmidt en W. M. a. de Groot. Getrouwd Peter A. van der Zan den en Maria K. W. Freden. Aart Broekhuizen en Elisabeth Briining. Arie Micoïai en Johanna C. Rattink, Jaeobus G. Rozemeijer en Maria C. van Veen. Overleden Hendrika J. Keiler, 76 jaar. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant van gisteren meldt goedkeuring van de statuten der li.K. Sportvereniging Alkmaarse Foot ball Club, alhier. Wij staan U ten dienste met een zeer modern geoutilleerd reparatie-atelier, waar Uw kousen PERFECT GOEDKOOP en SNEL (desnoods in 1 dag) GEREPAREERD WORDEN. Omte reparatie is aft alkmaar hoorn Damclub DDD eerste klas club-competitie Voor de clubcompetitie eerste kla6 speelde DDD 2 (Alkmaar) Dinsdag te Zaan dam tegen Zaandam 2. De uitslag was 15—5 in het voordeel van Zaandam 2. De gedetailleerde uitslagen luiö«a (Zaan dam 2—DDD2): W. L. Rot—J. Mekken 11; B. Vissers—P. Smolenaars 1—1; J. Garenstroom—M. A. Langras 2—0; G. Ber- kien—M. J. Langras Sr. 1—1; J. H. Geuke D. Stam 2—0; F, v. d. Made—P. de Wijn "20; K. Eldersen—G. Bekkum 20; J. Kuyper Sr.—C. Ralder 1—l; A. Kalkman T. Korn Oj B. BrinkkemperG. van Zutphen 11. De eerder gespeelde wedstrijd tussen Edam 1 en Zaandam 2 eindigde In een 14—6 overwinning van Zaandam 2. Grafkisten-industrie Opgericht is de N.V. Nederlandse montage-grafkisten industrie „Nemo- gra". Doel is het fabriceren van mon tagegrafkisten, kisten, meubelen en alle v.erdere houtproducten en de handel in die artikelen, alsmede o.a. de vervaar diging van en handel in bovengenoem de artikelen, vervaardigd van plastic, beton en metaal, zowel omvattende gar nituren en fournituren als de import en export van al deze artikelen. Het kapi taal bedraagt f 500.000 en is verdeeld in 5000 aandelen van f 100. Hiervan zijn bij elf fabrikanten geplaatst 1020 aan delen, alle in contanten volgestort. De heer A, Vos is directeur en de heren J. v. Dijk en J. H. Wiggers zijn commis sarissen. gediplomeerde; tuinbouwers In „Het Park" te Hoorn vond de di ploma-uitreiking plaats aan hen, die in het cursusjaar 1950—'51 met goed gevolg de lessen aan één van de onder de Rijks tuinbouwschool te Hoorn ressorterende tuinbouwscholen hebben gevolgd. Aan de tuinbouwvakschool voor fruitteelt te Hoorn slaagden onze streekgenoten: J. Bakker, Bergen; M. Pronk en J. de Wildt, Beemster. De cursus zaakvoerder in de tuinbouw te Hoorn legden met goed gevolg af N. Dekker, Warmenhuizen; K. Ploe ger, St, Pancras; c. strooper, Heerhugo- waard. Tuinbouwvakschool voor groententeelt te Langedijk: G. Berktout, H. Glas, P. v. Langen en J. Tromp, Heerhugowaard; C. Dekker, Warmenhuizen: J. de Geus en J. Paarlberg, Dirkshornj C. Schrama, Ha renkarspel;' L. Stoop en J. Zuydam, Waarland. (Advertentie, Ing. Med.) OVERPLAATSING De belastingschrijver de heer G. Ver houwen te Schagen (inspectie) is ver plaatst naar Alkmaar (inspectie). P (Ontleend aan onze adverttMtiö-rubriek) DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Horizon in vlammen (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de sheriff (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Meis jes in uniform (14 j.); Cinema Ameri- cain, 8 uur: De derde van rechts (18 j.) VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De weg der hoop (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Angelo (18 jaar); Cinema Americaln, 8 uur: Clochemerle (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Hotel Berlin (18 jaar). Valkg Lunchroom, 8 uur: Jubileum filmavond van de Ned. Ver. voor Weer- en Sterrenkunde, afd. Alkmaar, met de film „De geschiedenis van de Mount Palomar". Aula van het Gymnasium, 8 uur: Filmclub van Herv. Jeugdraad met „It happened to morrow". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 11 Oct. vm 0.35 nm 1.12 uur Vrijdag 12 October vm 1.37 nm 2.07 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 0.40 13.17 6.40 19.17 Vrijdag 1.42 14.12 7.42 20.12 (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Restauratie van Kapelkerk Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de, door u be schreven restauratie van de toren van de Kapelkerk, het volgende: U eindigde met „Een pronkend torentje zal de St. Jans of Kapelkerk binnenkort rijker zijn geworden. Een kerk dan wel te verstaan, waarvan de leien daken lek ken en waarin ruw gekapte boomstam men de balken in het gewelf nog tot steun zijn Het is duidelijk dat alsnog de benodigde gelden voor een algehele en zeer drin gende restauratie ontbreken. Zou het nu niet mogelijk zijn het geld bijeen te brengen evenals bij de R.K, Liefdewerk oud papier geschiedt. Het geld dat het opgehaalde papier opbrengt wordt daar besteed, om in de toekomst vijftig nieuwe R.K. kerken te helpen bouwen. Kan er bij de protestanten ook zulk een actie op touw worden gezet met het doel de Kapelkerk volledig te restaureren? EEN ABONNé. GESLAAGD Voor het propaedeutisch examen voor civiel-ingenieur slaagde de heer H. J. Wessels alhier. zullen een viertal mannequins van op onze le etage en ook in onze gezellige Lunchroom U enkele flitsen tonen van de nieuwe najaarsmode Deze flitsen vormen slechts een kleine greep uit onze uitgebreide collectie mantels, japonnen en bijpassende acces soires als hoedjes, shawls etc Let U bij Uw bezoek vooral op onze aantrekkelijke prijzen Vrijdag 26 October herha len wij deze modeflitsen. ALKMAAR (Advertentie, Ipg. Med.) Buurtvereniging DV. V. Er hapert ergens iets Twee-ploegenstelsel bedreigt het onderwijs Dat het er met de scholenbouw tn Nederland weinig rooskleurig begint uit te zien, is een algemeen bekend feit. In verband met het toenemend aantal kin deren zijn er tot 1959 naar berekening ongeveer 2400 nieuwe scholen nodig n het enige, dat vaststaat, is, dat een deel van dit aantal wel zal worden ge bouwd. Niemand echter weet, hoe groot of hoe klein dit deel zal zijn. Geslaagde uitvoering van een geestig blijspel IN de gezellige ruime zaal van het Wa pen van Heemskerk werd gisteravond door de buurtvereniging van de Ber- gerweg en omgeving „Door Vrijheid Verenigd" een zeer geslaagde toneel uitvoering gegeven van het geestige blijspel in drie bedrijven „Een bruid kwam op bezoek" van de Amerikaanse auteurs Stuart Olivier en G. M. Mid- dleton. Voor de aanvang van het stuk riep de voorzitter der vereniging, de heer F.Meinders, de bezoekers, die in gro ten getale waren opgekomen, een hartelijk welkom toe. Hij vertelde van de moeilijkheden, die overwonnen hadden moeten worden en van de of fers, die de spelers zich hadden moeten getroosten vóór deze toneelavond een feit was geworden. Voorts dankte hij de velen, die hun steun en medewer king hadden verleend om deze opvoe ring mogelijk te maken. De inhoud van het stuk was even gecompliceerd als van ieder ander blijspel. Bij twee jonge vrijgezellen, die even rijk als degelijk zijn, komt op een stormachtige avond een charman te, mysterieuze blondine -bovendien gehuld in een bruidsgewaad via het dakraam de evenwichtige rust van het huis wreed verstoren. Dit is het ro mantische begin van een serie dolle verwikkelingen, die alle draaien om de identiteit van de bruid en om de kostbare robijnenverzameling van de jongste vrijgezel, Wilson, welke zorg vuldig in de safe is opgeborgen. Tussen de broers, overigens kame raden door dik en dun, ontstaat een gespannen verhouding, nu zich een verwarring stichtend lid van het zwak ke geslacht in hun respectabele home bevindt, Wilson bezwijkt reeds spoe dig voor haar bekoorlijkheden, maar ook de spijkerharde Mortimer begint op den duur te ontdooien, totdat het bo ze vermoeden ontstaat, dat de indring ster, die beweerd had, haar aanstaan de gemaal te zijn ontvlucht, het op de juwelen voorzien heeft. Maar natuur lijk heeft alles een happy end, als blijkt, dat de valse bruid, die nu een echte bruid wordt, een lid is (en een best lid!) van de recherche en geko men is om de butler een beruchte juwelendief te ontmaskeren. Was het spel in het begin misschien wat aarzelend, al spoedig vonden de acteurs hun evenwicht en speelden na tuurlijk en enthousiast hun rollen. De heer H. v. d. Heuvel met zijn typering van de vrouwenschuwe Mortimer Tra vers was ongetwijfeld de „ster" van de avond door de zeer geestige wijze, waarop hij deze figuur uitbeeldde. Een rol, die volkomen bij hem paste. Doch ook mej. Z. Vedder, als de char mante bruid Marie Duquesne, mevr. A. Groot als „tante Hen", en de heer B. Vermeulen als de jongere broer Wilson, die de overige hoofdrollen ver vulden, speelden goed en bleken zich volkomen in hun rollen in te leven. De heer Jac. Groot was een uitsteken de sinistere butler en mej. T. v. Well een grappige, brutale dienstbode. Ten slotte waren er nog vier kleinere, doch stuk voor stuk zeer goed getypeerde rollen van mevrouw G. Koomen als miss dr. Sandross, de geraffineerde handlangster van de butler, de heer P. Minneboo als inspecteur Gillson (al zal een Nederlandse politie-inspecteur zich nooit zo gedragen), de heer B. J. Themmen als een als sympathieke oude heer vermomde rechercheur, en de heer N. Vermeulen als een zich op vodrbeeldige wijze van zijn plicht kwijtende politie-agent. De regie bleek in goede handen bij de heren B. J. Themmen en P. Minneboo. Na afloop van het stuk werd met veel succes een tombola gehouden, waarna een gezellig bal volgde. gekweekt aan de zon-overgoten oevers van de Douro per fles vanaf ALKMAAR - TEL. 2585 (Advertentie, Ing. Med.) Dat ergens iets hapert, beginnen we ook in Alkmaar te ondervinden. In de loop van de laatste twee jaar toch heeft de gemeenteraad van Alkmaar de bouw van tal van scholen of gedeelten daar van aanvaard, zonder dat er van de bouw tot dusverre iets te terecht ge komen is. Hier volgt een overzicht van wat in Alkmaar werd besloten en wat vervol gens al of niet is gebeurd. De oudste projecten, die nog liggen, zijn de plannen voor de Handelsschool en de Rijkslandbouwwinterschool. Op 10 Juli j.l. was de bouw zover voor bereid, dat tot aanbesteding kon wor den overgegaan. De gunning heeft ech ter nog niet plaats gehad, omdat de uiteindelijke noodzakelijke „Rijksgoed keuring" op zich laat wachten, Bij de gemeente leeft men in de vaste ver onderstelling, dat deze werkelijk zal komen. Wanneer dat weet echter niemand. In April 1950 besloot de Alkmaarse gemeenteraad medewerking te verlenen tot de bouw van een RK ULO-school in het Bergerwegkwartier. Een begin is er tot dusverre nog niet mee ge maakt. Intussen is deze school ge plaatst op het urgentieprogram 1952, zodat, wanneer het werkelijk tot scho lenbouw komt, deze een kansje maakt. Daarmede is evenwel alles gezegd. In October 1950 werd in de gemeen teraad besloten tot de bouw van een RK school voor gewoon lager onderwijs in het Oostelijke deel van de stad. Deze bouw hangt nog geheel in de lucht -n omdat hier tot op zekere hoogte sprake is van een verplaatsing, moet de kans op verwezenlijking van het plan als uiterst dubieus worden beschouwd. In Januari 1951 volgde toen het be sluit van de gemeenteraad tot de bouw van een gymnatieklokaal bij de nieuwe RK ULO-school. Hierover kunnen we kort zijn. Voor gymnastieklokalen is een bouwstop uitgevaardigd. Het komt er niet. Eveneens in Januari 1951 werd beslo ten tot de bouw van twee kleuterscho len in het Bergerwegkwartier, een neu trale en een RK. De plannen zijn van overheidswege afgewezen. Ze komen er dus niet. Eind Februari volgde hierop het be sluit tot het bouwen van een gymnas tieklokaal bij de Li.ndenschool. Het werd er nog juist op het nippertje doorgehaald en met de bouw is dezer dagen begonnen. In dezelfde vergadering werd beslo ten steun te verlenen aan de bouw van een derde Christelijke school voor ge woon lager onderwijs. Voor zover ons bekend, is de school wel geformeerd. De leerlingen zijn op het ogenblik ech ter op een andere plaats ondergebracht. Een nieuw gebouw betekent dus weer een verbetering en we hebben de in druk, dat dit nieuwe gebouw nog wel lang een vrome wens zal blijven van het betreffende schoolbestuur. In Maart volgde het besluit om over te gaan tot uitbreiding van de open bare ULO-school. Deze school is, even als de nieuwe RK ULO-school, op de urgentielijst voor 1952 geplaatst en er is dus een kansje, dat het volgend jaar met de bouw zal kunnen worden be gonnen. Ten slotte kwam in Juli nog de uit breiding van de St. Anna- en van de St. Josefschool in de gemeenteraad aan de orde. Tot beide werd besloten. De eerste kwam inmiddels tot stand, de tweede zal wel, naar wij vernamen, waarschijnlijk niet doorgaan. Ziedaar de wat triest aandoende lijst, Waarop dan nog niet eens voorkomen aanvj-agen als die voor de Jan Ligt- hartschool om een gymnastieklokaal. Deze werd door B. en W, reeds afge wezen. Een school voor O.L.-onderwijs ontbreekt. Deze gehele gang van zaken intus sen zal iedereen met zorg vervullen. Temeer, wanneer men vaststelt, dat een nieuwe school voor openbaar lager on derwijs vooralsnog op de lijst ont breekt. Wanneer men weet, dat op het ogenblik alle reserve-lokalen aan de 3cholen voor openbaar lager onderwijs in gebruik zijn, terwijl het aantal jeug dige leerlingen, dat de eerste klasse gaat bezoeken, van jaar tot jaar toe neemt en ook de komende zomer weer groter zal zijn, dan is het duidelijk, dat met bijna volstrekte zekerheid kan worden gezegd, dat het moet mis lopen. Eén voordeel voor het openbaar lager onderwijs zit er althans nog in: de leerlingen zijn nog niet ondergebracht in het een of andere oude gebouw, zo dat niet zal kunnen worden gesproken van een verplaatsing of een verbete ring bij de aanvraag voor de bouw van een nieuwe school. Aangezien we op het ogenblik Oc tober schrijven en de ruimte er het volgend jaar moet zijn, zullen we bin nen afzienbare tijd wel 'n voorstel van B. en W. mogen verwachten om over te gaan tot de bouw van een nieuwe school voor gewoon lager onderwijs. De raad zal dat plan wel goedkeure' Of de school er echter komt is natuur lijk iets anders, waar men niet al te zeker op moet rekenen. Een college van B. n W. kan tegenwoordig voorstellen en een raad besluiten, maar om te bouwen is méér nodig. Alles bijeen genomen beginnen zich donkere wolken samen te trekken bo. ven het bouwprobleem voor ons gehelt onderwijs. Het ziet er naar uit, dat we ons zullen moeten gaan gewennen aan de gedachte, dat er voor de scholen een soort twee-ploegenstelsel zal worden in. gevoerd en dat Alkmaar met zijn snel toenemende bevolking daaraan niet zal ontkomen. Oostenrijkse scholen. „Laat de gemeente, wanneer het nog niet te laat is, toch proberen Oosten rijkse scholen te krijgen", was het oor. deel van enige Alkmaarse onderwijs. specialisten. Die houten scholen zijn zeer bruikbaar. En waar de kans op iets anders met de dag afneemt, zop 't getuigen van wijs beleid om althans te proberen beslag te leggen op enkels van dit soort scholen. JUBILEUM-FILMAVOND Volgens een gisteren door ons ge plaatste aankondiging van de jubile um-filmavond van de afdeling Alk maar der Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde zou deze bij eenkomst hedenavond zijn. Dit moet zijn morgenavond, dus Vrijdag 12 Oc tober. AANRIJDING OP HET VARNEBROEK Op het Varnebroek, op de hoek van de Kennemersingel, vond gisteravond om kwart voor zeven een aanrijding plaats tussen twee auto's, doordat it bestuurder van het ene voertuig hil andere te laat opmerkte. Beide auto's werden aan de voorzijde licht bescha digd. BANKETBAKKERIJ LANGE5TRAAT 39 (Advertentie, Ing. Mrd.) (Ongecorrigeerd) Sinds Maandagochtend was bet vier jarige zoontje van de familie Vortink uit de Vreeswijkstraat te Den Haag zoek. Toen het kind tegen de avond nog niet terecht was werd de politie gealarmeerd. Tien agenten met vijf politiehonden hebben de gehele nacht de omgeving van de Vreeswijkstraat afgezocht, echter zonder resultaat. In deze wijk is zeer veel nieuwbouw »n stratenaanleg. Eerst om acht uur he denmorgen werd de kleine Ronald on der een ingestorte stapel tegels terug gevonden, Het kind was dood. 35-Jarige veiligheidsman om het leven gekomen Hedenmorgen, eyen vóór zeven uur, heeft op het fabrieksterrein van Hoog ovens een ongeluk plaats gehad, waar bij de 35-Jarige veiligheidsman R. B. uit Haarlem om het leven is gekomen. De man was werkzaam op een kraan en nam waar, dat twee kranen tegen elkaar zouden botsen. Hij waarschuwde de hierop werkzame arbeiders die zich zodoende allen in veiligheid konden stellen, Door onopgehelderde oorzaak is B. echter van een hoogte van ongeveer twaalf meter gevallen. Hij was onmid- delijk dood. Het slachtoffer was ge huwd en vader van twee kinderen. Een unie van Cenfraal- Amerikaanse staten De ministers van buitenlandse zaken van vijf centraal-Amerikaanse republie ken hebben bekend gemaakt „tot vol ledige overeenstemming" gekomen zijn omtrent voorstellen voor de vorming van een nnie van centraal-Amerikaan se staten. Vier motorschepen voor KNSM De K.N.S.M. heeft bij de scheeps werven van Gebr. Pot te Bolnes en bij Van der Giessen en Zoon te Krimpen aan de IJsel een order geplaatst voor de bouw van in totaal vier motor vrachtschepen. De K.N.S.M. heeft op het ogenblik tien schepen in aanbouw.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2