M. Meijer Zn LAATSTE NIEUWS i Graaf en gravin van Egmond in Zottegem bijgezet Slechts 6 dagen f Partij Verkoop Wollen Dekens Stad en Omgeving Toon Hermans meteen harem van twaalf zingende schoonheden Voorstel aanvaarding schilderij van mr D. Vis Te Zottegem vloeit het bier in brede stromen Alkmaar beleefde een goede premiere AGENDA Portret van de Koningin niet ter bezichtiging Slachtoffers van ongevallen Een advies aan de Raad Egypte verwerpt voorstellen Voor commando voor het Nabije Oosten Geweldige drukte aan het strand Langendijk Coöp. zuurkoolfabriek in Noord-Scharwoude Zes brouwerijen voorzien het stadje van gerstenat Winkels zijn altijd open Na 4 eeuwen een waardige rustplaats Zottegem groef Egmond Litterair woi r MAANDAG 15 1HAÜ iiUft 1951 Toon Hermans heeft Zaterdagavond voor een uitverkocht Gulden Vlies de première gebracht van zijn nieuwe programma „Haftendwaas". Hij wasae enige man op het toneel temidden van twaalf charmante meisjes en hij heeft de zaal opnieuw verrukt en verheugd met zijn prachtige geestigheid, zijn dolle woordspelingen, zijn vlotte praatje en zijn kostelijke mimiek. Deze Lim burgse jongen, wiens ster pas sinds vijf jaar rijzende is, mag men op zijn ge bied een vrijwel alzijdig talent noemen. Hij schrijft niet alleen zijn sketches en liedjes zelf, hij componeert er ook de muziek bij, hij regisseert de voorstel ling. en speelt er, zowel naar inhoud als tijdsduur gemeten, de hoofdrol in. De voorstelling van Zaterdag die alle kenmerken van de première droeg bjacht een aantal meisjes op de planken, die nog nimmer of nog slechts een enkele maal zijn opgetre den. Tot de besten van ri^ze nieuwelin gen rekenen wij Tineke va i Leer, die beheerst en goed van toon haar leuke liedje bracht van „die ijsmuts op 'tie kop", Heja Surie, die uitnemend Fran se chansons zong, Beppie Nooy, die het zoontje van een brandwacht speelde met echt-Amsterdamse gijn en Aafje Bouber (flink kind uit een bekend to neelgeslacht), die zong en speelde dat het een lieve lust was. En dan was er, temidden van al die nieuwe gezichten, de bekende verschijning van Sonja v. Weerdenburg vlot, charmant en be schaafd als steeds. Zij zong onder meer het gevoelige liedje „Smile, smile, Smile,, en speelde een prachtige sketch met Toon Hermans: 'n toevallige ont moeting op een hotelkamer in Ulft. Sonja van Weerdenburg is. onbetwist, de first lady van het gezelschap: zij heeft zich ontwikkeld tot een cabaret- artiste van formaat. En dan was er Toon. Die „opkwam" met een konijn van één meter vijf en zestig, die zijn eigen „operette" diri geerde en zong, die Chevalier, Buziau en Al Johnson imiteerde, die een zotte Russische muzikant en een lugubere blauwbaard was en die, onder al die dwaze bedrijven door, acht of negen nieuwe liedjes zong. En merendeels uitstekende liedjes! De meisjes om hem heen waren char mant; ze zongen vrolijk en dansten met overgave. Er was een beste pianist en er waren goede decors. Maar., hoofd, hart en ziel van alles was Toon Her mans, de komieke heerser in deze ha rem van twaalf. Er was veel applaus. De start var. ..Hartendwaas" (waaraan een etmaal generale repetitie was voorafgegaan) is goed geweest; het nieuwe programma van Theater Plezier van Floris Meslier zal het overal wel weer ..doen" op zijn tocht van acht of negen maanden langs de steden van Nederland. Trottoirs in de Houttil Eigenaren van panden aan 'de Hout- til hebben B. en W. verzocht daar trot toirs te laten aanleggen ter vervanging van de onregelmatige en in slechte toe stand verkerende stoepen. De kosten f 2300 zullen vermoedelijk uit het bestaande crediet kunnen wor den bestreden. B. en W. stellen de Raad voor daar toe over te gaan en de uitvoering van het werk tegelijk te doen plaats vinden met de herstrating van de rijbaan, waar mee binnenkort een aanvang zal wor den gemaakt. MAANDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De weg der hoop (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Angelo (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Clochemerle (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Hotel Berlin (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: De wereld heeft geen wachtkamer. I.andbouwhuis, 8 uur: Volksuniversi teit: „Lezen en oordelen", kamer 11. „Wapen van Heemskerk", 8 uur: Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, afd. Alkmaar: Propaganda-feestavond. Valks Lunchroom, 8 uur: Blavatsky- Loge Theosof. Ver.: ..De mens op zoek naar zichzelf in een verdwaasde we reld". DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Propaganda- feestavond van de Alg. Ned. Invaliden- bond. Het raadslid de heer Berkhouwer heeft B. en W. verzocht het door mr. D. Vis geschilderde portret van H. M. de Koningin alvorens de raad over de aanvaarding daarvan een beslissing zal nemen op een algemeen toegankelijke plaats voor belangstellenden ter bezich tiging te stellen. B. en W. antwoorden daarop, dat, af gescheiden van de omstandigheid, dat zolang de raad dit schilderij niet heeft aanvaard de gemeente daarover geen beschikkingsrecht heeft en dus ook niet het recht het in het openbaar te exposeren, zij van oordeel zijn, dat de raad bevoegd moet worden geacht te beoordelen zonder tevoren de publie ke opinie te peilen of het portret al dan niet door de gemeente dient te worden aanvaard. Zij hebben daarom voorshands bezwaar aan de door de heer Berkhouwer gadane suggestie te voldoen. Twee wielrijders beleefden een on prettig weekend, doordat tengevolge van verkeersongevallen hun vehikel min of meer werd gekraakt. Zater- middag reed in de Langestraat een auto een wielrijder van. achteren aan, toen de laatste gepasseerd moest wor den. Een tegenligger van de automo bilist noopte deze plotseling te rem men en het plan tot passeren op te geven. Daardoor was een aanrijding niet te voorkomen. De wielrijder vloog over de kop, doch kwam er zelf go' af- Zijn fiets werd beschadigd. Op de Heul wilde een automobilist een uit de tegenovergestelde richting naderende wielrijder aan de linker kant passeren. De fietser bevond zich midden op de weg. Een botsing was het gevolg. De auto werd licht be schadigd en de wielrijder kreeg een proces-verbaal. Eveneens Zaterdagmiddag, ongeveer 6 uur, tuimelde een wielrijder tegen de straat. De man bleek onder de in vloed van sterke drank te zijn. Hij be kwam een hoofdwond en gratis logies bij de politie tot hij weer nuchter was. Vrijdagmiddag vond er op het sta tion een ongeluk plaats, dat de post- besteller S. B. uit Alkmaar vijf tenen kostte. De man raakte met de voet be kneld tussen een omhooggaande lift en uitstekende ijzeren rand van de lichtkoker. Hij is naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. van 600 Exceptioneel noteren wij NU 150 x 210 cm21.50 170 x220 cm26.50 175 x225 cm29 75 Prachtige FANTASIE-dessins in 5 frisse KLEUREN Deze uitzonderlijk lage prijzen gelden alléén tot en met Zaterdag aanstaande. PROFITEERT spoedig hiervan LANGESTRAAl 3—7 TEL. 2983 (Advertentie, Ing. Med.) In aansluiting aan de brieven, die de burgemeester de raadsleden heelt doen toekomen met betrekking tot de geschilderde portretten van H. M. de Koningin en HKH Prinses Wilhelmina, delen B. en W. de raad het volgende mede. Over het door mr. D. Vis geschil derde portret heeft de commissie van advies cn 'bijstand voor kunsttentoon stellingen naar haar gevoelen ge vraagd bericht, dat de commissie aangenaam getroffen werd door de wijze waarop de schilder zich van zijn opdracht heeft gekweten. Zij is una niem van mening, dat de kunstenaar er niet alleen in geslaagd is op uiterst gelukkige wijze iedere conventionali teit te vermijden, maar dat het hem ook is mogen gelukken een portret van onze Koningin te schilderen waar in waardigheid, voornaamheid en een voud sterk zijn gerealiseerd. Behoudens een opmerking over het Rijkswapen, dat zjj gaarne een andere plaats zou willen geven b.v. in re- lief op de bovenkant van de lijst adviseert de commissie het gereedge komen werk voor het bestemde doel te aanvaarden, temeer daar de door de schilder gevolgde werkwijze naar het oordeel der commissie alle mogelijk- Volgens kringen, die in nauw contact staan met het Egyptische kabinet heeft de regering besloten de vier-mogendhe- denvoorstellen tot het organiseren van een gemeenschappelijk opperbevel voor het Nabije Oosten te verwerpen. De voorstellen worden niet in over eenstemming met de nationale aspiratie geacht, namelijk: totale en onmiddellijke evacuatie van de Britse troepen in het Suezgebied en eenheid van de Nijldelta onder de Egyptische kroon. Het Egyptische kabinet zal de voor stellen met de regeringsaanbevelingen hieromtrent vanavond aan het parle ment aanbieden. DE 20.000 OP 14517 In de 514de staatsloterij tweede klas se eerste lijst is op nr. 14517 de f 20.000 gevallen. Burgerlijke Stand Geboien: Timotheus J z. van H Wolf en M. J. n Vegten. Katriena d. van S. Roodt en J. J- Peters Agath M., d. van G. Rijper en C. T. Comma» deur. Anna J M., d. van J. B. Kaai dorp en J. M de Jager. - Anna M r» van D. de Boer en A Wester. Theod< rus C., v.. van I Kos en C. J. Hutting. Gerdina H. E., ct. van L. W. Burgering ■n E. T. Hazeveld. Het zo onverwacht geschonken fraaie weer, dat reeds verschillende dagen had aangehouden, heeft kenne lijk velen plannen doen maken voor een Zondagse trip naar., het strand. En dat in de herfst. Het was dan ook in de badplaatsen langs de Noordhollandse kust onge hoord druk. Lange rijen auto's stonden geparkeerd en de rijwielstallingen be leefden weer de zenuwachtige drukte, die de zomermaanden kenmerkt. Vooral Egmond en Bergen aan Zee verheugden zich in de belangstelling van dagjesmensen, die hoewel ze zich niet in zee waagden een zo merse fleur aan het strand gaven. Menigeen heeft in October(!) nog een vleugje zonnebruin kunnen opdoen, en grappemakers onder de badgasten zei den al: „Met' Sinterklaas zul je wat zien: dan gaan we zwemmen!" In Noord-Scharwoude zal een coöp. zuurkoolfabriek worden gebouwd. Za terdag is besloten tot aankoop van 2000 M2 industrieterrein van de gemeente Langedijk voor f 20.000. Er zijn 78 le den tot de coöperatie toegetreden. De nieuwe fabriek hoopt volgend jaar te kunnen draaien. De zuurkoolfabrikant Flinterman uit Den Haag zal de direc tie op zich nemen. We komen hierop nader terug. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 15 Oct. vm 3.44 nm 4.03 linsdag 16 Oct. vm 4.20. nm 4.42 TE CAMPERDUIN JVxcicinClS§ Dinsdag Hoog 3.49 16.08 4.25 16.42 Laag 9.49 22.0c, 10.25 2.42 heden biedt tot een verwant zijn met het tweede schilderij waarvoor op dracht aan de kunstschilder Jan van Herwijnen werd gegeven. Dit advies is niet mede door de se cretaris der commissie mr. Vis gege ven, die in bedoelde vergadering niet aanwezig was. B. en W. voegen hieraan toe, dat de schilder Jan van Herwijnen, die HKH Prinses Wilhelmina zal schilderen zeer met het schilderij van mr. Vis is ingenomen en aan de burgemeester heeft medegedeeld, dat hij een daar op afgestemd portret van Prinses Wil helmina zal maken. B. en W. stellen de Raad voor het schilderij van mr. Vis te aanvaarden mits de schilder het Rijkswapen uit het portret verwijdert. Vijf-en-vijf tig jaar getrouwd In het Hof van Sonoy herdenken de heer G. J. ParmentierOly, resp. ge boren te Amsterdam en Grootschermer hun 55-jarig huwelijk. De bruidegom is in 1862 en de bruid in 1876 geboren. De heer Parmentier was vroeger tim merman en daarna opzichter van grote bouwwerken in Amsterdam. Hij woont sedert jaren in Alkmaar en vanaf 12 Juii 1950 in het Hof van Sonoy. Eeiden zijn gezond en de bruidegom maakt elke dag nog een wandeling. Bruid en bruidegom stelden er prijs op de dag rustig door te brengen. Zij krijgen een tractatie en zullen worden toegesproken door de president-regent de heer G. W. Kloos. jonglisto komt naar Alkmaar Donderdag zal de telepaath Jonglis to, die enige malen met groot succes voor de Bonte Dinsdagavondtrein is op getreden in 't Wapen van Heemskerk een demonstratie van zijn kunnen ge ven. Voor deze man is geen'probleem te moeilijk, blijft geen geheim een ge heim en is ieder mysterie een open boek. Behalve het optreden van Jonglisto zal de avond nog gevuld worden door Nederlands meest bespraakte conferen cier Kostja van Katwijk, Henny Meyer de accordeonvirtuoos en Basta, die ieder met zijn op ultra-moderne wijze gebrachte goocheltoeren in stomme verbazing brengt. (Van een eigen verslaggever). Twee dagen is het kleine Vlaamse plaatsje Zottegem uit zjjn gewone doen geweest. Nog meer dan anders heeft er het bier gevloeid en hoeveel malen: er op het welzijn van Vlaanderen en Holland Is geklonken, is niet bjj benade ring vast te stellen. Zottegem beleefde een ware invasie, toen Zaterdag twee bussen met bijna tachtig Egmonders het plaatsje binnenreden. De Noord hollanders waren door het gemeentebestuur uitgenodigd om tegenwoordig te zijn bij de plechtige herbegrafenis van de in 1568 te Brussel onthoofde graaf Lamoraal van Egmont en diens gemalin Sablna van Beieren. De over brenging van de zware bronzen lijkkisten naar het nieuwe praalgraf was een indrukwekkend eerbetoon aan de voor beide gewesten zo belangrijke, histo rische figuur. Doch wie de Vlamingen kent, weet dat zij in het volle leveni staan en dat de ernst bij hun zelden van lange duur Is. En Zottegem ligt irt het hartje van Vlaanderen. De twee dingen, die de vreemdeling in Zottegem het eerst opvallen, zijn de buitengewone hartelijkheid van de bevolking en, wij schreven het reeds, het bier. Het plaatsje, dat met zijn zesduizend inwoners bijna zeven keer zo klein is als Alkmaar, heeft zes brouwerijen, die de meer dan twee honderd café's in het dorp rijkelijk van gerstenat voorzien. Dat een Zottegemmer in drie uur tijds twintig tot vjjf en twintig glazen bier naar binnen werkt, is niets bij zonders. En is er niet altijd nog één die het tot veertig glazen gebracht heeft? „Drinken tot ge niet meer weet van wat parochie ge bent", heet het schalks. In de tijd dat manlijk Zottegem on der het genot van grote kelken bier met elkaar de nationale en interna tionale problemen ontleedt, zoeken de vrouwen haar vertier bij voorkeur in één van de drie cinema's, die in de regel heel goed bezet zijn. Winkel sluiting schijnt men in het plaatsje niet te kennen. Wie 's Zaterdagsavonds om tien uur trek in een stuk worst krijgt, kan zeker terécht in de eerste de beste slagerswinkel, die hij tegen komt. Wie zijn boodschappen liever Zondagsochtends of Zondagsmiddags haalt, behoeft ook niet bang te zijn voor een gesloten deur te komen. Zo is Zottegem: op de kaart een onoog lijk plaatsje, in werkelijkheid een tref punt van mensen, die vinden, dat men (Van onze eigen verslaggever). De plechtige herbegrafenis van Lamoraal, graaf van Egmont, en diens gemalin Sablna van Beleren, werd gistermiddag te Zottegem voorafgegaan door een academische zitting in het stadhuis. De raadszaal, die tevens door de kantonnale vrederechter als zittingzaal wordt gebruikt, bleek te klein om alle wereldlijke en geestelijke autoriteiten, die bij de plechtigheid tegen woordig wilden zijn, te bevatten. Om allen in de gelegenheid te stellen de redevoeringen te volgen, waren in andere zalen van het gemeentehuis en op het marktplein luidsprekers opgesteld. Onder degenen, die de vergadering bijwoonden merkten vrij o.m. op de kantonnale vrederechter, de heer A. van der Meeren ,de gouverneur van de prov. Oost-VIaandieren, de heer Van den Bogaerde, de voorzitter van de federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland, dp heer J. J. Dinkelberg en de Nederlandse consul-generaal te Brussel, mr. J, Hallo. Later verscheen ook lult.-generaal Baele, die Zijne Majesteit de K(h ning vertegenwoordigde. Nauwe betrekkingen tussen Vlaanderen en Holland De bijeenkomst werd geopend door de heer Ch. Droesbeque, burgemeester van Zottegem, die een kort overzicht gaf van het leven van de graaf van Egmont. De heer Coessens, conservator van het museum, gaf vervolgens een uit eenzetting van de geschiedenis van 't graf van de graaf en gravin van Eg mont. Voorts werd nog het woord ge voerd door de heer Arnaud Schauttect en de geschiedkundige dr. Leo de Vos, die van mening was, dat de feiten welke Egmont bij zijn berechting ten laste werden gelegd, juist zijn geweest. Spreker betoogde, dat Lamoraal het slachtoffer Is geworden van een ab solutistisch staatsbestel. De burgemeester van Egmond Bin nen, de heer M. Niele, legde in zijn toe spraak speciaal de nadruk op de nau we betrekkingen, die Vlaanderen en Graaf Lamoraal van Egmont, die i ii 'let 5'ac'!to//er werd van en abso- hWlutistisch staatsbestel. Holland met elkaar onderhouden. In de huldiging van Egmont zag de heer Niele een uiting van het gevoel van saamhorigheid tussen de noordelijke en zuidelijke Nederlanden. De bijzetting;. Omstreeks vier uur zette de Har monie „Vrije Kunstkring" de „Helden- hulde Sopnerie" in, welker tonen zich mengden met die van de vijf en dertig klokken van het aloude katholieke kerkje aan de Grote Markt. Nadat dt muziek was uitgespeeld, droegen brandweerlieden van Zottegem de zware bronzen kisten, welke de stof felijke resten van de graaf en de gra vin bevatten, alsmede een klein kistje waarin zich de gebalsemde harten van de graaf en diens beide zoons Filips en Karei bevonden, naar de nieuwe crypte. De stoet werd voorafgegaan door de geestelijke overheid en ge volgd door talrijke autoriteiten. Voor de nieuwe grafkelder, welke is aangebracht in de zijkant van de kerk, haddervzich de leden van 't Egmondse muziekcorps Lamoraal en de vaandel dragers van de plaatselijke verenigin gen opgesteld. Onder eerbiedige stilte van de van heinde en verre toege stroomde bevolking schreed de stoet naar het nieuwe praalgraf, waar de kisten werden nedergezet. Onder het gelui van de klokken en de tonen van de beide volksliederen, de Brabangonne en het Wilhelmus, werden do stoffe lijke resten van de overledenen in de kelder neergelaten. Do graaf en gra vin van Egmont hadden na vier eeu wen een waardige rustplaats gekre gen. Het poortje van de crypte van het leven met volle teugen moet genieten. Spontaniëteit Behalve grote hartelijkheid en gast vrijheid is ook de spontaniëteit een kenmerkende karaktereigenschap van de Zottegemmer. Dat ondervond on der anderen de directeur van de fan fare „Lamoraal van Egmont", welk corps op uitnodiging van het gemeen tebestuur de plechtigheden met mu ziek opluisterde. Na een uitstekend geslaagd concert, dat de Egmonders op de Grote Markt aan de bevolking van Zottegem aan boden, trad een charmante vertegen woordigster van de maatschappij „Vrije Kunstkring" naar voren, die de direc teur ais dank een grote boquet bloe men overhandigde Doch daar bleef het niet bij. Vóór de totaal verbouwe reerde heer Wester er erg in had, kreeg hij, ten aanschouwe van hon derden belangstellenden, drie klinken de zoenen op beide wangen. Dat was de spontane dank van Zottegem voor het uitstekende spel. Want Zottegem mint de Muzen. Ook de „Egmontstede", zoals men Zottegem pleegt te noemen, heeft een harmonie, die er zijn mag en daar zijn de inwoners zich terdege van bewust. Zij beweren, dat de „Vrije Kunstkring" een van de beste liefhebberscorpsen (amateurcorpsen) in den lande is en trots vertellen ze, dat „hun" harmo nie al verscheidene malen voor de radio heeft gespeeld. De uitmuntende leiding berust thans bij de nog jeug dige Georges Dhoker, van wie ons verteld werd, dat hij reeds op negen jarige leeftijd te Brussel met zijn hobo een soli ten gehore bracht. We zouden nog veel meer over Zot tegem kunnen vertellen. We zouden kunnen uitweiden over de vele goede kwaliteiten van de voorzitter van de Zottegemse Culturele Kring, dr. Schautteet, van de voorzitter van de duivensportvereniging, de heer Michel de Moer en diens echtgenote en over de prachtige omgeving van het stad je. We moeten echter volstaan met te zeggen, dat de bezoekers uit Egmond een onvergetelijke indruk van Zotte gem gekregen hebben. Na afloop van de plechtigheden, waarover wij elders in dit blad schre ven, traden de heer Dinkelberg en de heer Van der Berg in overleg met de V.V.V. te Zottegem om in de toekomst tot een geregelde uitwisseling van touristen tussen Noord-Holland en Vlaanderen te geraken. „Ik verheug mij dat de dag van 14 October 1951, dag van hulde aan Egmont, ook een dag van ver broedering geweest is tussen de gemeenten Egmond in Holland en Zottegem." w.g. CH. DROESBEQUE, Burgemeester, van Zottegem. I Letterkundige Verschijningen Hugo Claus: 1 versmaatschap; N.V. Brussel. Ernest Claes: verdronken, L Heerlen. Felix Timmeri N. van Kamp Amsterdam. yOOR en na hebb: plaats waarderir kunde onzer Zuiderb zij dat die zich als als gewoon Zuid-Ne de. Moge de taak o brengselen onzer J letteren te schrijven, kend zijn bijna im enig genoegen verri boeken betreft well ons komen. Ditmaal is het een derling wel zeer uit die op onze schrijfta komen; een verzam anders gemeen heeft Zuiden stamt, maar legenheid geeft, versi van gindse literatuur wen. Wat de Noord-Ned Zuiderlingen bijna st oorspronkelijkheid. C den wel invloeden' v van Frankrijk als va aan te wijzen, maar r allereerst op de „eig< dende taal, terwijl oc de problemen dikwijl zelden zuiverder, was. zeker niet ten minsl grote vertel-talent, da reeds lang overwoek cho-analyse e.t.q. en zelden hier zo natuur MU is echter in het e overige belangrijk spreken boek de c niet onaanvechtbaar, hebben we allen een 1 rikaanse molen beet is vrij waarschijnlijk, auteur Hugo Claus d kwam. Er is iets van gende formulering de rikaanse prozaïsten in hun weg laten van a door men als het wai een verhaal krijgt, e inzien ervaart, dat er gen lichaam omheen Heel anders dus dan b mingen, die juist in h schilderen van details Men denkt bij Clai Steinbeck. We willen dat het ganse oeuvre kaan (dat overigens z waarde is) een verht de „armen van geest", malen heeft hij de gr: zuiverheid toch tracht: in de simpelste zielen Lennie uit „Of mice niemand ooit uit de g: dit zuiverste van St< las. Ook in „De Metsie Claus is een simpele v; trale figuur en ook hi die door al het kwaad ook al doet hij er zelf roerd blijft. Daarmee houdt de v rigens op; Hugo Claus wegen: schiep een ei( ziin verhaal en schonk ietwat „gemaakt" aanc JJUGO Claus was neg hij de Metsiers s stempelt hij zichzelf a „wonderkind". Intrigu: tasten zo diep in de r tochten, geven een a-s griezelig waarheidsget thans aannemelijk een geest kan doen d leefd, waargenomen en (Claus is trouwens on: jaren al gevelschilder, suikerfabriek in 1 nachtwaker te Londei leerling aan drie aca toneelschool geweest!). Wat nu zijn romans buurt van een Vlaams een hoeve de Metsier geleden heeft de vrouw naar, Mon, haar man zij een kind van Mon zamen met Mon, hun Bennie, en de dochter met Metsiers, Ana, is blijven wonen. Het doi meenschapje uitgestotei leen omgang met Sme zoon, welke zoon een Ana heeft die deze trac Feitelijk, slechts ten gaat alle lijfelijke en g van Ana uit naar haar nie, voor wien er niet In een kleine, bronzen kist worden de gebalsemde harten van de graaf van Egmont en diens zoons Philips en Karei bewaard. Hugo Glaus, veelbe Belgisch au

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2