Marokko, de tuin van Allah Stad en Omgeving JAPONSTOF M. MEIJER ZOON Winterjassen Winterjekkers Regenkleding mimii FIETS STUK? O Dickie Vos legde de eerste steen voor Montage-Grafkistenfabriek „Jonglisto" trad op voor klein publiek AGENDA Tinus Metselaar kreeg een duorijdster Op Industrieterrein Noord" Sobere maar beiekenis volle plechtigheid EXTRA AANBIEDING 2.35 Alkmaarse Boys kreeg versterking Firma Hilckmann opent nieuwe zaak Interessante causerie over boeiend land De kaasmarkt BEL 5.2.2.6. O O IJ E VAAR Ridderstraat 2 4 J. H. Smits overleden H. E. Wiebols kwart eeuw in gemeentedienst W.D.O.-O.N.D. 13-7 Klachten over de DUW Langendijk vrijdag 19 october 1951 De vijfjarige Dichte Vos heeft vanmorgen om half elf In tegenwoordigheid van een groot aantal autoriteiten en andere belangstellenden de eerste steen gelegd van de fabriekshal en het kantoor der jonge N.V. Nemogra de Nederlandse Montage Grafkistenfabriek op het Industrieterrein „Noord" aan het Kwakelpad. Het met heldere vlaggen afgezette terrein bood een vrolijke aanblik deze morgen. De aanwezigheid van zoveel belangstellenden was tekenend voor de betekenis van de nieuwe vestiging. Burgemeester Wytema stipuleerde na een inleiding van de heer A. Vos, dit door in een felicitatietoespraak eraan te herinneren, dat „het een geheel nieuwe industrie betreft". Deze is gebaseerd op een vinding, die niet minder dan revo« lutionnair lijkt. De onderdelen der graf kisten zullen aan de lopende band ge fabriceerd kunnen worden, en daarna op eenvoudige wijze gemonteerd, zon der dat er één spijker aan te pas komt. De schotten grijpen met een papegaaien hek in elkaar. „Wij verwachten, dat dit bedrijf rich onder de bekwame leiding van de heer Vos gunstig zal kunnen ontplooien", zo zei burgemeester Wytema, „en dat het een belangrijke bijdrage kan leveren tot verruiming van de werkgelegenheid in onze stad". Het moet wennen De heer S. W. Arntz, die met de heer D. J. Scheffel de Kamer-van Koophandel vertegenwoordigde bij deze plechtig heid, zei, dat velen aanvankelijk niets anders dan een sinister bedrijf in deze nieuwe industrie gezien hadden. Aan in frisse ruUdessins per meier (Advertentie, ing. Med.) PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 31 OCTOBER ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Den Oudsten, 5 uur ds. Wesseldijk, 7 uur ds. Van Wijk (Jeugddienst). Ka- pelkerk, 10 uur ds. Van Wijk. Rem. geref. gem., 10.45 uur ds. Bloemhoff van Heiloo. Luth. kerk (Oudegracht), 10.15 uur mej. da. Stol van Groede. Doopsgez. gem., 10.15 uur ds. v. d. Sluis. Geref. kerk, 10 uur ds. Von Meijenfeldt, 5 u. ds. Vellinga. Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., half 10 en 4 uur en Donderdagav. 8 uur dienst. Leger des Heils, Limmerhoek 22 (Wil liam Booth) 10 uur Heiligingsdienst, 7 uur Openluchtprediking, 8 uur Ver lossingsmeeting, Do., 8 uur openbare samenkomst. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 2, 10 uur, Heiligingsdienst, 3 uur Zondagsschool 7.30 uur Verlossings samenkomst, Di. 7.30 uur Ontspannings avond, Wo. 8 uur Wijdingsdienst. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen (ABB-gebouw, Koningsweg 2), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Ver. van spiritisten Harmonia, 10.30 uur morgenwijding in Hotel de Nachtegaal, spreker de heer Heijnis uit Wormer- veer. AKERSLOOT, 10 uur, dr. Honders van Wassenaar. BERGEN, Ruïnekerk, 7 uur ds. Ree- ser uit Den Haag. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Ie Cointre van Amsterdam. Rehoboth, 10.30 uur ds. Visser van Rot terdam. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Donner, Doops gez. gem., 10 uur ds. Van Sluijs van Den Helder. DIRKSHORN, herv. gem., 10 uur ds. Post. EGMOND AAN ZEE. Geref. kerk, 10 uur ds. Vellinga, 5 uur leesdlenst. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 üur en av. 7 uur, dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur ds. Klein Wassink van Alkmaar. GROOT-SCHERMER 10 uur de heer Albertz. HEILOO, herv. gem., 9.30 Uür ds. Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan. 10.15 uur de heer de Bruin van Heiloo, 7.1'5 uur ds. Tonnon van Amsterdam (Jeugddienst) Geref. kerk (in evang.-gebouw aan de Kerklaan), 8.30 uur ds. Vellinga; 3.30 uur ds. Von Meijenfeldt. Doopsgez. kring (evang. gebouw) 5 uur ds. v. d. Sluis van Alk maar. KOEDIJK, 2 uur ds. Bloemhoff. LIMMEN, 10 uur ds. Wesêeldijk van Alkmaar. NOORD-SCHARWOUDE. Gerèf. kerk, tO en 4 uur ds. Vegter (H.A.). OTERLEEK, 10 uür ds. Keja. (In stallatie van gezinsverzorgster, mej. Fioole). SCHERMERHORN, herv. gèm., 10 uur ds. Van Dijk. Geref. kerk, 10 en 2.30 uur ds. Dekker van Enkhui2en. STOMPETOREN. Evangelisatie, 10 u 'e heer DammUller van Alkmaar. WARMENHUIZEN, 7 uur ds. Post. WEST-GRAFTDIJK. l6 uur ds. PM n Egmond. de idee, dat men binnenkort vroegtijdig zijn eigen doodkist zal kunnen uitzoeken, moeten de Nederlanders nog een beetje wennen. Namens de Kamer van Koop handel voor Alkmaar kon spreker ech ter verzekeren, dat men oprecht Ver heugd was. dat de vestiging binnen haar ressort geschied was/ Nog sprak een zakelijke relatie Van dit jonge bedrijf woorden van geluk wens, waarna het gezelschap zich naar „Victory" begaf, om daar in intieme kring nog even op een goed verloop van dit grootscheepse initiatief te klinken. Uit de inleidende toespraak van de heer Vos stippen wij nog aan, dat dit jonge bedrijf straks zal kunnen starten met een basisproductie van 20.000 d 25.000 grafkisten, waarvoor nu reeds contracten zijn afgesloten. Goochelaar en ielepaaih Voor 'n weinig talrijk publiek trad gis teravond in het Wapen van Heemskerk de Nederlandse telepaath Jonglisto op. Naast hem verschenen voor het voet. licht de conferencier Kostja van Kat wijk en de accordeonvirtuoos Henny Meyer. Kostja van Katwijk, die voor het eerst in Alkmaar optrad, vermocht geen geweldige geestdrift voor zijn „vond sten" op te roepen. Zijn optreden, hoe wel zelfverzekerd, getuigde niet van originaliteit en op bepaalde momenten was hij zelfs Vervelend. Wellicht lag ook hier de oorzaak in het feit. dat een bijna lege zaal weinig gezelligheid sug gereert, hetgeen toch een eerste ver eiste is voor het welslagen van een der gelijke avönd. Prima Werk leverde de 17-jarige Henny Meyer met zijn accordeon en na de pauze op de piano. We hadden hier echter gaarne wat minder operette gedoe gezien. Immers, de overigens zéér begaafde Hehny liet vrijwel elk accoord vergezeld gaan van een ingewikkeld gebaar, hetgeen niet alleen een komisch effect h'ad, doch bovendien schadelijk was voor de vleugel. Hetgeen Jonglisto liet zien was in alle opzichten beschaafd, natuurlijk Verba zingwekkend en ten slotte handig, want voor de pauze trad hij op als „Basta" de goochelaar, die verbluffende staal tjes van vingertechniek liet zien. Na de pauze trad hij op als telepaath. Rustig en zelfverzekerd, zonder het gewilde, dat deze lieden dikwijls kenmerkt, speelde hij een partijtje kaart met part ners, die een tiental meters van hem verwijderd waren Hij vertelde mensen allerlei bijzonderheden over henzelf en over anderen, door „contact" met voor werpen, die zijn assistenten-in-de-zaal in gesloten enveloppen hadden gedepo neerd. Zo wees hij o.m. de vermoede lijke dief van een vermist horloge aan. Zijn slotnummer was het beschrijven van een persoon, die buitenslands ver toefde, aan de hand van een in een enveloppe ingesloten briefje. De aanwezigen, die vermoedelijk in de eerste plaats voor Jonglisto waren gekomen, lieten vooral na het optreden Van de telepaath een hartelijk applaus horen. De ex-EDO-speler H. Lasschuit, die sinds enige tijd in Alkmaar woont» heeft var de bond een overschrijving op körte tér mijn gekregen naar Alkmaarse Boys. De geblokten, die de^e versterking uiter aard zeer goed kunnen gebruiken, héb bén Laaschuit als linksbinnen opgesteld in de wedstrijd tegen QSC. De gehele lin kervleugel is thans veranderd. Linksbui ten staat namelijk G. Bakker, zodat de opstelling voor Zondag als volgt luidt: H. Kramer; A. Krul en G. Metselaar; A Indri, L. G. de Leij en P. Blok; C. Bak ker, A. Pater. J. Indri, H. Lasschuit én H. v. Zon. Voor naar Zeer grote sortering Billijke prijzen Langeslraat 58 Alkmaar Tel. 2870 Door ruimtegebrek besloot de firma Hilckmann, Langestraat 23, enkele maanden geleden het pand van het tegenover de zaak gelegen sigarenma gazijn De Frenne aan te kopen en ge heel te verbouwen, teneinde hier een speciale afdeling dames- en kindereón- fectie te vestigen. Zeven weken lang is er ln het nieu we pand op nr. 22 gewerkt. Hedenmid dag om vier werd het voor het publiek geopend. Naar een ontwerp van een goede vriend van de familie is de verbouwing uitgevoerd. De architect heeft op mees terlijke wijze het oude met het nieuwe weten te verenigen. De monumentale pui is gebleven en een levendig be werkte poort geeft nu toegang tot de hall, met aan weerszijden royale éta lages. In de diepe hall ligt een vloer van oude, gekleurde steentjes, die een bijzonder cachet geven. Vooral veel aandacht is besteed aan symmetrie en verlichting. Direct naast de winkeldeur valt de aandacht op een zuil, waarvoor een etalagepop is geplaatst. Hierboven hangt een grote, ronde lichtbak. In het midden bevindt zich verder nog een cirkelvormige bak, waarin tientallen le.mpen kunnen branden. Achter de toonbanken zijn kleine galerijen gbouwd, waarop zich rekken bevinden voor de op te bergen goede ren. Het gehele interieur is uitgevoerd in blank eiken en wit, evenals in de zaak op nummer 23, zodat eenzelfde karakter is verkregen. Ook in de nieuwe zaak ademt alles intimiteit en harmonie. Achter de winkel bevinden zich vijf paskamers, terwijl er nóg ruimte is voor het eveneens nieuw in te richten atelier. In de oude zaak, die heropend wordt, zullen zich ook enkele veranderingen voltrekken. Er is door de verhuizing van de confectie-afdeling ruimte vrijge komen. Er zal een extra toonbank worden geplaatst, terwijl er ook rneer gelegenheid tot het opbergen van manu facturen zal worden gemaakt. IAdvertentie, Ing. Med.) (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uür; Met de kip pen op stök (tot 10 jaar o.g.); Cinema Americain, 8 uur; Song of the Islands (18 jaar); Victoria Theater, 8 uür: De vrouw van mr. Craig (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Taxi 85 rijdt voor (18 jaar). Lutherse kerk (Oudegracht), 8 uur: Voordracht door de heer Oosterwelder uit Amsterdam. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex theater 2.30 matinée. Gulden Vlies, 8 uur. Alkm. Operette Ver. met „De zilverwolf". HOOG WATER TE BEUGEN AAN ZEE Vrijdag 19 October vm 6.09 nm 6.27 Zaterdag 20 October vm 6.49 nm 7.03 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 6.14 18.32 12.14 0.32 Zaterdag 6.54 19.08 12.54 13.08 De Nederlandse Reisvereniginff had gisteravond in het Gulden Vlies in samen- menwerking met de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen, het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, de Nederlandse Natuurhistorische Vereniging en de Volksuniversiteit te Alkmaar een buitengewoon interessante avond georgani seerd over een der meest boeiende landen van het geheimzinnige Noord-Afrika, Marokko. De cineast, D. van Sjjn uit Den Haag, heeft naar dit wonderlijke land met zjjn typische zeden en gewoonten en Mohammedaanse riten een reis gemaakt in de vermomming van Arabier, óm zich volkomen bij de levenswijze van de be woners van dit land te kunnen aanpassen en zodoende een qnieke film te maken, die de toeschouwer het Mohammedaanse leven der Arabieren van nabij doet be leven. Vóór de pauze werd een aantal kjeu- renfoto's geprojecteerd, van de fauna en flora van dit land in zijn rijke kleur schakering, alsmede van enkele volks typen en bezienswaardigheden. Intussen vertelde de spreker tal van bijzonder heden over het Marokkaanse leven. Marokko is een land met grote con trasten. Naast een moderne techniek ziet men een eeuwenoude cultuur. Zo bracht de kleurenfilm de toeschouwers in de moderne stad Casablanca, welke stad een buitengewoon kleurige aanblik bood. Een der interessantste steden is echter wel Marrakesch, aan de voet van het hoge Atlasgebergte. Zij bestaat uit smalle straatjes, die, om de bezoekers tegen de felle Arabische zon te be schermen, met takken zijn overdekt en v/aar het indrukwekkende Mohamme daanse gezang weerklinkt. Hierna Werd de reis voortgezet naar het imposante Atlasgebergte, waar de oorspronkelijke bewoners van Marok ko, de Berbers, zich in vrijwel van de buitenwereld geïsoleerde dorpen heb ben teruggetrokken. In de bergen vindt men ook nog de hyena's en jhkhalzen, de lammergier, de s'aartloze atlasaap en de panter. Met grote moeite werd hét vertrouwen van de zo schuwe Ber berstammen gewonnen en zo was het mogelijk veel uit het intieme en merk waardige leven van déze bergbewoners op de film vast te leggen. Ongetwijfeld hebben de talrijke bezoekers Van deze avond, die het „Gulden Vlies" tot de laatste plaats bezetten, dan ook genoten van de film. die een beeld gaf van het leven in Marokko, de tuin van Allah. (Advertentie, log, Med.) De drukte op de kaasmarkt neemt reeds iedere week af en nog eenmaal zullen in dit seizoen de dragers in het wit verschijnen, waarna ook voor dit jaar weer het kleurrijke wekelijkse tafereel van do kaasmarkt een wintel lang opgeborgen zal blijven. De enkele vreemdelingen, die nog eenmaal van het schouwspel op de kaasmarkt wilden genieten, bestonden hoofdzakelijk nog uit enkele buitenlanders, w -aronder een groepje Ita'ianen en enige Fransen. De aanvoer bestond uit 13 stapels fabriekskaas, waarvan de kleine een prijs opbracht van f 1.06'/» en 6 stapels kleine boerenkaas met een notering van f 1.08. Tezamen bedroeg de aan voer 36.000 kg. Er was een matige handel. Kaasmarkt Bodegraven: aanvoer 190 partijèn. Eerste soort f 2.36f 2.42; tweede soort f 2.30f 2.35; extra tot f 2.58. De handel was kalm. - Kaasmarkt Woerden: Op de kaas markt te Woerden werden aangevoerd 231 partijen. Ie soort 235241, 2de soort 229—234, zware 257. De handel Was matig. Officiële Victoria Reparatiedienst (Advertentie, Ing. Med.) In de ouderdom van 64 jaar is te Am sterdam overleden de heer J. H. Smits, in leven directeur van de Hoornse Boot zoals vrachtondernèming „Westfries land" te Hoorn in de wandeling heet en oud-gemeentesecretaris van Schoorl. Kortgeleden werd de heer Smits ern stig ziek en het liet zich reeds direct aanzien, dat er slechts weinig hoop op herstel, althans op volledig herstel, mocht worden gekoesterd. De heer Smits, die met zijn broer het beheer voerde Over de expeditie-onderneming, welke haar grootste bedrijf heeft op de lijn Amsterdam-Antwerpen, woonde officieel in Bergen aan Zee. In de oor logsjaren had hij zijn huisvesting in Hoorn, op de Doelenkade. Oorspronkelijk was de heer Smits opgeleid in-de gemeente-administratie en was hij secretaris der gemeente Schoorl. Hij trad naderhand echter toe tot de directie van de expeditieonder neming, waarvan zijn broer reeds de leiding had. De heer Smits was een vooruitstrevend zakenman, hetgeen men wel heeft kunnen zien aan de ver nieuwingen, welke plaats vonden bij het bedrijf te Hoorn, toen de Hoornse Stoómbootonderneming van de firma Van Kleef werd overgenomen. Na de oorlog was het met de transportmidde len een ruine. De heer Smits greep di rect met vaste hand in en heeft het bedrijf HoornAmsterdam sterk ge moderniseerd. Hij was een goed direc teur, niet alleen voor zijn bedrijf maar ook voor zijn personeel. Voor de zaak te Hoorn, die onder zijn directe leiding stond, is het een groot verlies, dat de heer Smits nog betrekkelijk in de kracht van zijn leven is heengegaan. Maandag a.s. te twaalf uur vindt de teraardebestelling plaats op de be graafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam, waar de heer Smits des winters woonde. De heer H. E. Wiebols, hoofdcommies ter gemeentesecretarie,vierde gister zijn zilveren ambtsjubileum. Ter herdenking van dit feit werd de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote' en vérdere familie, in een bijeenkomst in de trouwzaal van het gemeentehuis, waarbij behalve het ge meentebestuur tevens het bijna voltal lige personeel der secretarie aanwezig was, achtereenvolgens toegesproken door de burgemeester, de gemeente secretaris, de referendaris ter secretarie, mr. K. L. de Ronde en de commies L. de Liefde. Door alle sprekers werden de grote verdiensten en nauwgezette plichtsbetrachting van de jubilaris in het licht gesteld, waarbij tevens de hoop werd uitgesproken, dat de ge meente nog vele jaren van zijn uit nemende werkkracht zal mogen profi teren. De heer Wiebols ontving uit han den van de burgemeester de erepen ning der gemeente, terwijl hem verder door zijn collega's enkele stoffelijke blijken van waardering werden over handigd. Mevrouw Wiebols werden bloemen aangeboden. Ten slotte bedankte de jubilaris in welgekozen woorden voor de hem ge brachte hulde. BiljarMcampioenschap klasse 1.25 t/m 2.— lil het café van de heer Bouwstra te St. Pancras hebben de deelnemers aan het persoonlijk biljart-kampioepschap, klasse 1.25 t/m. 2.van de Nederlandse Bil jartbond afdeling Alkmaar en Omstreken, vier dagen lang strijd geleverd. De finale van dit tonrnooi, waarin soms uitstekende moyennes werden gemaakt, zal Zaterdag worden gehouden. Na dé wedstrijden van de eerste dag heeft Groot met negen matchpunten de leiding. De tweede, derde en vierde plaats worden resp. door Quant, Scheuerman en Pater ingenomen. Deze spelers verzamel den ieder acht matchounten. De Waard staat met zes punten op de vijfde, Koning met vijf punten op de zesde en Vingerling en Jonker delen met twee punten de twee laatste plaatsen. LEZING VOLKSUNIVERSITEIT. Dinsdagavond zal de heer H. P. M. v. d. Leeuw uit Utrecht een lezing met lichtbeelden houden voor de Volks universiteit met als onderwerp „Span- jë, het romantische schiereiland". De heer v. d. Leeuw, die geen onbekende is vóór de leden van de V. U., zal de karaktereigenschappen van het Spaan se volk, de zeden en de gewoonten be handelen. Gisteravond speelde op de clubavond van WDO het eerste tiental tegen het tiental van OND uit Obdam voor de competitie district Alkmaar en omge ving. Na een spannende strijd won WDO met 137. De gedetailleerde uit slag was: 1 H. KruiderJ. Koopman 11, 2 W. PiederietP. Dekker 02, 3 A. BurgertP. Koopman 20, 4 R. W. ZaadnoordijkD. Wester 20, 5 D. J. HeijnisN. Wester 20, 6 P. VeerD. Koning 11, 7 H. J. ToepoelP. Bak ker 20, 8 C. DammerJ. Dekker 20, 9 M. v.d. PavertJb. Groot 02, 10 D. KiewittJ. Vlaming 11. In de tweede afdeling werden voor de onderlinge clubcompetitie de vol gende partijen gespeeld: P. NoomJb. Strijbis 02, J. HommaA. F. Deich- mann 20. A. v. Doorn—J. Kaal 11. G. v. d. KuytC. Prins 2—0, Jb. Strij bisM. J. Langras Jr. 02. Partij a. Bosman—P. Beukers afgebroken. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Mijnheer de redacteur, Het zij mij vergund de aandacht van de betrokkenen te vestigen op de slech te arbeidsvoorwaarden die er gelden bij de DUW. Zo is er op het ogenblik een werk aan de gang in Bergen aan Zee, waarbij ook arbeiders uit Alkmaar zijn ingeschakeld. Voor het zware werk dat daar verricht wordt (deels onder toezicht van een steeds maar zwaaiende stokloper) betaalt de DUW f 37.per week en daar moet dan nog f 1.75 reis geld af. Het is te begrijpen, dat in een gezin dat van zulk een weekgeld moet rondkomen, de diepste armoede heerst. Mag ik eens vragen of daaraan nu niets te veranderen is? v. A. VASTRECHT De Bergenaren worden bezocht door een persoon met duimstok, die namens hét gemeentelijk electriciteitsbedrijf huis aan huis de woningen en bedrijfsruimten ïnoet opmeten ter vaststelling van het vast- rècht voor electriciteitsgebruik. Wie kan mij over deze m. i. dwaze me thode nadere inlichtingen verschaffen? Gekker dan gek kan het m.i. niet. OPMERKER. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goedkeu ring van de'statuten der Coöperatieve Conservenfabriek „Nieuw Leven" W.A., alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Stephanus A. M., z. van 1'. J. B. Anlnk en J. C. M. Wanders. Getrouwd Hubertus Lenting en Maria C. de Wit. Bart A. Mizee en Neeltje Hulskamp. Otto Borgman en Gerritjè Keppel. Jacob D. H. de Vet en Anna C. Mol. Hendrik van der Veen en Maria M. Dingemanse. Overleden Antje Vlam, 79 jaar, wed. van K. Swager. Gewoonlijk als wij Henk Steman. Henk Dammers en Cor Bijman ontmoe ten, steken deze „knapen" in een min of meer gehavend leren mo'orpak en zijn hun ogen zwart omrand door het stof van de zwarte sintels, waarop zij hun spectaculaire sport beoefenen. Gis teren hadden zij echter hun beste pak aangetrokken. De ontmoeting, die zij met hun sportmakker Tinus Metzelaar zouden hebben, droeg dan ook 'n geheel ander karakter. Tinus Metzelaar, lange- baankampioen van Nederland, is giste ren namelijk in het huwelijk getreden met mej. C. Been'jes uit Heemskerk. Eens te meer bleek welk een grote schare supporters Tinus Metzelaar.in die enkele jaren dat hij met zijn JAP over speedway- en andere motorbanen snel de, om zich heen heeft verzameld. De grote zaal van het Hotel van de heer Van Tuijnen te Limmen was herscha pen in een bloemenhal en het aantal handen, dat het echtpaar Metzelaar tij dens de receptie heeft moeten schud den is zelfs bij benadering niet te zeg gen. Er waren tongen, die beweerden, dat Tinus als gehuwde man voor de speed way-sport wel verloren zou zijn. Voor lopig schijnt daar echter weinig kans op te zijn. Aanstaande Zondag zal Tinus als aanvoerder van de Feyenoord Tij gers de strijd aanbinden tegen de Vlie gende Hollanders. De inzet van de wed strijd is het team-kampioenschap van Nederland. Het wil ons voorkomen, dat Tinus een uitstekende kans maakt om Zondag voor het éérst als overwinnaar zijn voeten onder eigen tafel te steken. wm&- Heden over! onze innig gelief en Grootvader e: JOHANNI in de ouderdom Amstei Antwer Amstei Amsterdam, 18 C Jan Luijkenstr Op verzoek van De overledene li „Sax" (P. Bezoek De teraardebestf dag 22 October „Zorgvlied" aan Alge Heden overleed, en kalm, na een stondig lijden, beste Vader, Beh en Grootvader CHARLES JUL: WILLEM MAA Wedn. van GRII BADENHUIZEN in de ouderdom 92 jaar. Uit aller naa C. J. W. ML, Alkmaar, 18 Oct.-: Veerstraat 1. Condoleantie-adres p. prins, Witte de Withstra 40II, A'dam (W.) De begrafenis plaats hebben Maai 22 Oct. a.s., n.m. uur op de Gemc Begraafplaats te maar. Herbegrafenis onze geliefde Z Broeder, Behuwdb der, Oom en Verloi KLAAS KONEN zal plaats hebben Dinsdag 23 Oct nam. twee uur op Gemeentèbegraafpl Uit aller nai K. KON! Alkmaar, 19 Oct. Rochdalestraat 21. Zondag 28 October onze Ouders w. admiraal en m. e. admiraal roob! hun 40-jarig huwelij te herdenken. Hun dankbare kin Alkmaar, October 19 net dagmeis, gevraagd in klein van 8.30 tot 17 uur. was buitenshuis. Brieven onder no. bureau van dit blad. Gevraagd een huishoudste; tussen 55 en 60 jai alleenstaande man, kost en Inwoning. Brieven onder no. bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2