SCHEEPJESWOL SIDONIUS DE JONG Pim, Para en Pom 19 Oct. 1935 - 19 Oct. 1951 in het Kloosterbos appie tSpookóteen JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN St. Pancras Straatbelasting in St. Pancras? SchoorI Jager gewond Koedijk De teraardebestelling van wijlen mevr. Ootjers-Over DAGELIJKS FEUILLETON \jQ Heer-Hugowaard Bevolkingsonderzoek t.b.c. U vaart er wei biji West-Graftdijk „Vislust" bestaat 40 jaar Stompetoren Plattelandsvrouwen bijeen Hensbroek Centrale verwarming in o.l. school defect Egmond aan Zee Inbraak bij goudsmid VRIJDAG 19 OCTOBER 1951 (Advertentie lng. Med.) 84. Groot is de ontsteltenis van de Kwassie-neger, wanneer hij een vlot met Pim, Pam, Pom en Pepi erop, de rivier ziet afdrijven. Luid schreeu wend rent hij terug en maakt meteen het hele kamp wakker. „Ze zijn ont snapt! Ze zijn op de rivier!!" Billie kan het eerst niet geloven, maar de taal van de Kwassie-neger laat niets aan duidelijkheid te wensen over. „Ik heb ze gezi z, edele heer, midden op de rivier, de honden van mijn koningin!" „Wat zanik je toch over die honden". roept Billie woedend. „Ddie honden in teresseren mij helemaal niet, ik moet die aap in handen hebben. Was die er ook bij?" „Jaja, ik heb goeie ogen, ik heb duidelijk gezien, èn Pim, Pam en Pom èn aap!" „Waar heb je ze dan ge zien? Bestaat er nog een mogelijkheid, dat wij ze inhalen?" „Misschien, edele heer, ze waren al een heel eind stroom afwaarts, maar we zullen ons best doen." En daarna geeft de gids van de Kwassie-negers enige vlugge bevelen in de Kwassie-taal. Het college van B. en W. van St. Pancras stelt voor, over te gaan tot in voering van een straatbelasting in deze gemeente. Gezien de financiële toe stand der gemeente aclPen B. en W. het raadzaam tot invoering hiervan over te gaan. Zij stellen voor voorlopig al leen te heffen 6 pet. van de gebouwde eigendommen. Zes procent dus van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Ongebouwde eigendom men worden, althans voorlopig, vrij ge laten. De opbrengst wordt geschat op f3500.—. Gezien het feit dat de ge meente Sint Pancras momenteel geen straatbelasting heft, wordt zij jaarlijks op haar uitkering uit het Gemeente fonds ƒ800 gekort. Het geheel zal dus een voordeel van ongeveer ƒ4300 be tekenen. Voorts zal in deze eerstvolgende ver gadering aan de raad worden voorge steld de grafrechten in deze gemeente te verhogen. Volgens de Begraafwet mogen de kosten nimmer groter zijn dan de kosten van aanleg en onder houd. De tarieven zijn in deze ge meente echter zo laag gesteld, dat het de gemeente ieder jaar ongeveer f2000 kost. Over het jaar 1950 werd aan graf rechten geheven een bedrag van f210.terwijl de kosten der begraaf- plaa*sen f2200 bedroegen. Dit is dus een aanmerkelijk verschil. B. en W. stellen nu voor: 1. het huren van een graf voor 10 jaar te brengen op f20; 2 de kosten van het maken van een graf te brengen op 10; 3. de kosten van ge bruik doodskleed te brengen op ƒ2; 4. de kosten van gebruik doodsbaar te brengen op ƒ2; 5. voo? het onderhoud van he' graf en het schoonhouden van het gedenkteken jaarlijks een recht te handhaven van f2.50. Slechts wordt voorgesteld dat dit recht imperatief wordt vastgesteld. Momenteel bedragen de kosten resp. f7.50, f4.fl.20 en fl.00, terwijl de kosten van schoonhouden graf en ge denkteken slechts geheven worden van diegenen, die hierin niet zelf voorzien. Dit alles zal dit voor de raadsleden van Sint-Pancras nog wel enige stof tot praten opleveren. Toen de heren P. S. en J. K. bij het jagen in de omgeving van SchoorI over een hek klommen, ging onverwacht het geweer van laatstgenoemde af. Het noodlottig gevolg ervan was, dat de heer S. werd getroffen. Met een ver brijzelde arm werd het slachtoffer naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Over de driedaagse tentoonstelling van de vrouwenhandwerkvereniging W.O.E. (Wij Onderwijzen Elkaar) is een schaduw gevallen door het plotseling overlijden van de voorzitster, mevr. B. Ootjers-Over. De openingsrede, welke nog door haar was opgesteld, werd uit gesproken door mevr. Davids-WorteL Woensdagavond, bij het sluiten van de goed verzorgde tentoonstelling werd mevr. Ootjers-Over herdacht door de wnd. presidente mevr. Zwetsman-De Geus, burgemeester C. J. Schellinger en de oud-presidente mevr. Den Har- togh-Goldberg, die woorden van bijzon dere waardering jegens de thans over ledene spraken. De teraardebestelling. Gistermiddag vond de teraardebestel ling plaats. De bestuursleden van „W.O.E." en de afdeling Koedijk van de Plattelandsvrouwen, mevr. Butter- koets tot de begraafplaats. Een schat van bloemen dekte de baar. Aan het graf werd namens de beide verenigin gen gesproken door de voorzitster van d, Plattelandsvrouwen, mevr. Butter- Grin. De burgemeester getuigde van de grote betekenis die de thans overledene voor de dorpsgemeenschap heeft gehad. Een zwager van de overledene dankte de aanwezigen namens de echtgenoot voor de blijken van medeleven, door de aanwezigen zo van harte gegeven. DOOR MARjORIE -jUf VERNON 68) Peta had wel bitter in zichzelf kun nen lachen. De enige dank. die haar moeder verwachtte! En ze scheen het nog een volkomen onbelangrijk en klein offer te vinden bovendien. „En dat terwijl ik er met mijn hele leven en mijn geluk voor zal moeten betalen", dacht Peta tragisch, maar toen kwam haar aangeboren eerlijkheid uit de hoek Het was heus niet alleen ter wille van haar moeder dat ze met Neville Heritage had willen trouwen, ze was zelf precies even enthousiast geweest bij dat idee. Het was niet eerlijk om zichzelf nu als martelares te beschou wen wanneer het tenslotte altijd haar ideaal was geweest om een goed huwe lijk te sluiten.... „Er is slechts één ding, Peta" ver volgde mevrouw Darley. „Ik zou wil len ik bedoel zou het niet beter zijn als Neville en jij eens spijkers met koppen sloegen? Als je er eens wat vaart achter zou kunnen zetten de tijd dringt, en „Goed", zei Peta. Ze stond op en er kwam iets uitdagends over haar. „ik zal zien wat ik kan doen". Ze liep haastig weg, niet in staat om er nog langer over te praten en haar moeders uitvoerige betuigingen van opluchting aan te horen. Ze had altijd alles gehad wat baar hartje begeerde, maar nu waren haar kansen gekeerd. Ze was in een warnet van toevallige omstandigheden terecht gekomen en verplicht dit huwelijk, dat ze eens zo vurig had begeerd, door te zetten. Er was geen andere uitweg. HOOFDSTUK IX Het was de avond van Peta's dans partijtje. De dorpszaal was versierd met pal men en bakken beeldige bloemen, en terwijl Peta haar gasten op de maat van het uitstekende Londense orkestje zag walsen, had ze de voldoening te kunnen constateren dat de avond een succes was en iedereen plezier had iedereen, behalve zij zelf. Peta zuchtte even. Ze zag er beeldig uit in een witte met zilver geborduur de japon. Ze had complimentjes gekre gen, was bewonderd, al haar dansen waren besproken, en ze had nog ver schillende van haar vrienden moeten afwijzen. Maar toch was er diep in haar hart een gevoel van leegte en een groot verlangen.... Als Blake er maar was geweest! Het zou zalig zijn om met hem te dansen, dacht ze, met zijn sterke armen cm haar heen en volmaakt één op het rhythme van de muziek Misschien zou hij haar in deze japon hebben bewon derd, haar zo hebben bewonderd dat zijn verachting zou zijn vergeten en plaats had moeten maken voor een overweldigend verlangen „Hallo Peta" Ze draaide zich om en zag Nan naast zich staan, die er snoezig uitzag in een lichtblauwe jurk met een heel wiide rok en een aangesloten lijfje, welks enige versiering bestond uit 'n corsa ge beeldige roze rozen. Peta zou ver baasd zijn geweest als ze had geweten dat die rozen haar door Neville waren gezonden met een kaartje waarop stond „van eai dankbare leerling". Nan's hart had van vreugde sneller geklopt toen ze het doosje van de bloe mist had geopend, ofschoon ze zich dadelijk voor ogen had gehouden dat dat alles was wat het geschenk bete kende: een aardigheidje van een dank bare leerling. „Hallo Nan, heb je plezier?" „Nou en of. Dol! En jij? Maar dat hoef ik niet eens te vragen, lieve kind. Iedere man in de zaal ligt vanavond aan Peta's voeten!" Peta moest lachen om deze overdre ven, maar eerlijk gemeende loftuiting; maar haar hart was droef. Iedere man, maar geen enkele man die ze wilde hebben of voor wie ze ook maar enige belangstelling had! Behalve Neville na tuurlijk, in hem stelde ze natuurlijk wel belang. Nan keek nieuwsgierig naar de or chideeën op de japon van Peta. Zou Neville daar ook de goede gever van zijn? Maar dat sprak vanzelf, dacht ze en haar hart zonk haar in de schoenen. Orchideeën voor Peta.... met een kaartje waarop zeker niet zou hebben gestaan „van een dankbare leerling".. (Wordt vervolgd) en de Woensdagavond werd op initiatief van de organisatiecommissie voor het bevolkingsonderzoek op tuberculose, een instructieavond gehouden voor al len die aan het huisbezoek zullen deel nemen. Van Maandag af tot 7 Nov. zul len alle gezinnen en alleenwonenden door een huisbezoeker of huisbezoek ster worden bezocht. Zij zullen op aan hen uitgereikte huisbezoekkaarten en kele gegevens noteren die voor het on derzoek nodig zijn. De ruime medewer king welke is toegezegd, geeft reden tot het vertrouwen, dat het onderzoek op tuberculose bij alle inwoners der ge meente (boven de leeftijd van 3 jaar) zal slagen. Daarvoor is nodig dat ge heel de bevolking er aan deelneemt. We wensen de huisbezoeksters en huis bezoekers toe dat het enthousiasme, waarmee zij bezield zijn om het werk te doen slagen, dat zozeer in het belang van de gezondheid van alle inwoners is, bij alle gemeentenaren zonder uitzonde ring ingang vindt. 30. „Wat is er, klont?" vroeg Kap- pie, „waarom sta je niet aan het stuur- - rad?" „Kijk dan!" riep de maat met overslaande stem. „Een ne-neger! Ddddaar!" Hij wees. Kappie keek om en zag toen hetzelfde wat de maat ge zien had. Maar Kappie viel niet flauw, zoals de maat gedaan had. Hij rende meteen op de neger af, die het op een weer een neger? Dat wordt me ja te Zodoende zag zij ineens een fles voor- Juist wankelde de maat het trapje hollen zette en in de hut van de acteur bar!" bij drijven.... een fles met iets wits naar de brug weer op. verdween. Kappie snapte er niets van. Madame Mirabelle stond, om weer er in. „Aaaah!" riep Madame. „Grijp de „Zijn er dan twee?" dacht hij. „Die een beetje tot zichzelf te komen, aan de „Kom! Help!" gilde zij. „Een fles in fles! Daar beneden in het water. Een rare toneelspeler van daarnet en nu verschansing en keek uit over de zee. de zee! Is er dan niemand?" fles met een papier!" KONINKLIJKE SCHEEPJESWOLFABRIEKEN VEENENDAAL (Advertentie. Ing. Med.) Deze week hield de visclub „Vislust" uit West-Graftdijk in de zaal van de heer J. Schoen een vergadering. Het voornaamste punt van de agenda was een bespreking over de laatste viswed strijd in dit seizoen. Er kwam een voor stel om de eerste drie half uren van deze wedstrijd aan de Starnmeer-kant van het Noordhollands kanaal te vissen en de twee laatste halve uren na de rust aan de Schermer-kant bij de Hoge Palen. Dit voorstel werd na enig heen en weer gepraat goedgekeurd en als datum werd Zondag 28 Oct. aangeno men, start 7 uur. Er zal zoals gewoon lijk weer een bepaald bedrag voor prij zen worden uitgetrokken die o.a. zullen bestaan uit een hengel en een fietsband. Als prijzenkopers stelden de heren M. Velthuis en C. Heinis zich beschikbaar. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Termaat wat er op het programma staat als de vereniging volgend jaar 40 jaar zal bestaan. Men wil geen feest avond organiseren, maar er kwam wel een voorstel om een grote viswedstrijd te houden aan de Afsluitdijk. Om de kosten hiervan te bestrijden zouden de leden tot aan de jubileumdag dan 25 cent extra per maand moeten betalen. Dit alles is echter nog maar een voor stel en zal nog nader worden bekeken. 74. Het was niemand minder dan burgemeester Baron van Piepstraete, die probeerde telefonisch contact te krijgen met zijn commissaris van poli tie. Dientje, zijn gedienstige, was hem niet trillende stem komen vertellen, dat er een beer, drie marmotten, een zee hond en een hyena haar keuken waren binnengedrongen en dat er buiten de deur nog een soort kameel stond die ook alle moeite deed om binnen te ko men. Burgemeester van Piepstraete had Dientje eerst bezorgd aangekeken. „De brave ziel heeft zeker een aanval van de derdedaagse koorts gekregen", dacht de burgemeester, maar toen hij beneden in de keuken eensklaps een oorverdo vend kabaal hoorde losbreken, begon hij te geloven, dat er toch wel iets waar kon zijn van het verhaal, dat zij hem had gedaan. „Dat z-z-zal die b-b-beer wel zijn", jammerde Dientje „Hij heeft al mijn weckflessen al open gemaakt en die zeehond heeft al een mooi tarbot weggegrist en die marmot ten zijn weggekropen vooi die hyena en nou wil die kameel ook nog bin nen...." Dientje barstte in tranen uit. „En dat in m'n schone keuken, die ik gisteren nog een extra beurt heb ge geven" Burgerr eeeter van Piepstraete zag een beetje groen in zijn gezicht, toen hij met een onvaste hand naar zijn telefoon greep In de Dinsdag te Stompetoren gehouden maandelijkse bijeenkomst van de Platte landsvrouwen heeft de presidente gevoel volle woorden gewijd aan de nagedach tenis van mevr. Over—Dekker, die op zo tragische wijze om het leven kwam. Dit altijd zo trouwe lid zal node gemist worden in de Bond. Dé Vereniging voor Landböuwhuishoud- onderwijs maakt een moeilijke periode door. De organisatie heeft alleep nog maar een voorzitter en een secretaris. Er was een dringende opwekking als lid toe te treden. Men kan zich opgeven bij mevr. A. Lij sen—Vlugter te Lutjebroek. Dr. v. Hesteren uit Warmenhuizen hield vervolgens een causerie over de meest gevreesde ziekte, de kanker. Uit het feit, dat na afloop een zeer ruim gebruik werd gemaakt van de ge legenheid tot vragen stellen, moge afge leid worden, dat de dames het gesprokene met intense aandacht volgden. Daarom gemeenteraad spoed eisend bijeen De raad der gemeente Hensbroek kwam in openbare spoedeisende raads vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester S. B. F. Kooi man. De heer Groet was met kennis geving afwezig. Als enig punt vermeldde de agenda de voorziening van de centrale ver warmingsinstallatie in de o.i. school. De voorzitter deelde in zijn toelich ting mede, dat de voorziening! ƒ1250 zou moeten kos'en. Hierbij dient on der het oog te worden gezien, dat men dan toch nog een oude kachel blijft behouden, met de kans dat bin nen afzienbare tijd verdere herstellin gen nodig zijn. Eenzelfde kachel kost nieuw ƒ2500. Echter is een kachel van dezelfde capaciteit voor de verwar ming van school met onderwijzerswo- ning feitelijk te klein. Een met vol doende capaciteit zou ƒ2585 eisen. Na breedvoerige gedachtenwisseling werd beslo'en tot het laatste over te gaan. De levertijd is ongeveer vier weken. Daar de lessen aan de school zoveel mogelijk voortgang zullen dienen te hebben, zal getracht worden nood voorzieningen te treffen. In het lokaal van het hoofd der school kan een ge wone kachel geplaatst .worden; in dat van onderwijzeres niet. GOUDEN HORLOGES EN BUITGEMAAKT -RINGEN In de afgelopen nacht is ingebroken in de goudsmidswinkei van de firma Plas aan het Pompplein, zijnde een filiaal van de bekende Alkmaarse zaak. Men is de winkel aan de achterzijde binnengedrongen. Een aantal gouden hor loges en -ringen zijn ontvreemd. Om half zeven vanmorge werd de In braak ontdekt door de bedrijfsleider, de heer Stavenuiter. De politie heeft een ondexzoek inge steld. Ter gelegenheid van de 16e verjaardag van het bestaan van onze „SPECIALE BEDDENZAAK" op de Koorstraat, hoek Laat, brengen wij zowel in onze „Speciale Beddenzaak" als in onze „Speciale Tapjjt- zaak" een serie artikelen met waardebon, waarvan de prjjzen een beduidende besparing betekenen op de normale prijzen. Brabants Bont. 80 cm. br., in 3 kleuren, per meter ,65 Cretonnes, 120 cm. br., zeer mooie dessins, per meter 3«95 Op waardebon p, meter 1.40 Op waardebon p, meter S.55 Bouclé Loper, 50 cm. breed, in div. kleuren, per meter 2»95 Pluche Loper, 50 cm. breed, zuiver wol per meter 5,95 Op waardebon p. meter 2.60 Op waardebon p. meter 5.45 Cocosmatten, pracht kwali- teit, in mooie dessins, 12-els 55»— Weefstof, 120 cm. breed, in streepdessins, per meter 2»95 Op waardebon 48. Op waardebon p. meter 2.60 Cocosmatten, pracht kwali- teit, in mooie dessins, 16-els q5.- Op waardebon 58. Marquisette, 90 cm. breed, in soliede kwaliteit, p. mtr. ,25 Op waardebon p. meter 1.10 Gordjjnvelours, 120 cm. br. ft_ prima kwaliteit, per metei /./5 Holtap Karpet. 16-els, het beste van het beste 25»" Op waardebon p. meter 6.40 Op waardebon 112.50 Wilton Karpet, 12-els, Per- zische dessins 0O,5U Wol Moquette Tafelkleed, gr. maat, Perzische dessins 55«- Op waardebon 59.90 Op waardebon 47.50 Engelse Axminsterloper, 70 cm. br., pr. kw. p. m.2/,50 Bouclé Loper, 50 cm. breed met dessin, per meter /(7J Op waardebon p. mtr. 24.75 Op waardebon p. meter 6.75 Speciale Tapijtzaak Mient 19 Alkmaar, Recht t.o de Langestraat

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7