ZEKER. ER ZIIN SIGARETTEN TE KUST EN TE KEUR MAAR*"- BOVEN ALLES TRIUMPHEERT Toch zi< voor Al Stad en Omgeving „SUCCES SNELHEID! VIRGINIA E. H. HOFSTEDE „Goedkope'' bakfiets bleek te zijn verduisterd AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN RUBBER STEI P.O.A. n.v. Pruimentijd en pruimennijd Derde man vrijgesproken 20 VOOR 80 CT. CINEMA AMERICAIN: Song of the Islands VICTORIA THEATER: De vrouw van mr. Craig De journaals I UT DF AI K KA A A Q^F f? A AD WE kunnen stlIzwl-i!;end voorbij Êaan Uf J L/ UZ /tLi\/''I/»/iI\ JL f\ /A /i L/ aan het wel'wat erg technische HARMONIE THEATER: Met de kippen op stok REX THEATER: Taxi 85 rijdt voor R.K.AF.C. o Voor privé en ka Indien nodig lei binnen 24 uur PA Gezinsweek Schoonheidscomr bracht verslag zaterdag 20 october 1951 "De vijfjarige Dickie J. Vos legde gistermorgen de eerste steen voor de Nederlandse Montage Grafkistenfabriek, die op het Industrieterrein „Noord" wordt opgericht. Het geschiedde met een met bloemen versierde troffel. En hij trok er een gezicht bij, alsof het zijn dagelijkse werk was. Voor de Alkmaarse politierechter mr. J. N. Alblas, stonden gistermiddag terecht W. B„ J. B. en J. W. v. d. N., die er van verdacht werden zich schuldig te hebben gemaakt aan heling. Zekere J. P. uit Amsterdam had de bakfiets aldaar gehuurd en verkocht aan de caféhouder W. B. te Alkmaar. Op de fiets stond een kenteken van de verhuurder uit Amsterdam en hierdoor had B. dan ook kunnen vermoeden, dat de bakfiets verduisterd was. De officier van Justi tie, mr. J. V. C. Meischke, achtte schuldheling aanwezig, omdat verdachte niet voldoende naar de herkomst van de bakfiets had geïnformeerd, terwijl hij deze voor de spotprijs van 60.kreeg aangeboden en er dus voldoende redenen aanwezig waren, om naar de identiteit van de bakfiets te informeren. Hij eiste dan ook 75.of vijf en twintig dagen, waarvan de politierechter 50.of vijf en twintig dagen maakte. TEL. 4987 TEL. 4200 Leert vlug en veilig autorijden bij Auto- en Motorrijschool i» v.h. Instructeur van Chr. de Vries. a TEL. 4987 TEL. 4200 (Advertentie, Ing. Med.) De heer Hendrikus D. uit Bergen leed in de tijd, dat de pruimen in zijn tuin aan het rijp worden waren, onder een weinig goeds belovende belang stelling van de jeugd, die begeerlijke blikken op het fruit wierp. Aangezien Hendrikus de vruchten had voorbe stemd voor de jam-fabricage wond hij zich bij voorbaat al een weinig op. Toen hij dan ook op 'n avond in zijn tuin hoor de fluisteren: „Komop jonges. me gaan noges lekker an die boom schudde!*, begaf hij zich uit bed en rende naar zijn bedreigde boom. Bij het hekje kreeg hij een jongen te pakken, die dezelfde ervaring opdeed, als vader Hieronymus van Alphen het jonge goedje in zijn jaren al voorspelde: een flink pak slaag. Maar Hendrikus zelf kreeg ook een zure pruim te verwerken, want de po litierechter veroordeelde hem tot een boete van drie rijksdaalders ofwel vijf dagen hechtenis. De officier van Jus titie had tevoren 10 gulden boete of vijf dagen geëist. SAMENKOMST LEGER DES HEILS De nieuwe commandant van het Le ger des Heils van geheel Nederland, de heer E. Thykjaer, die hedenavond een bezoek zou brengen aan het Leger des Heils in onze stad, waarbij hij een samenkomst zou leiden, is verhinderd. Dit bezoek is thans uitgesteld tot 1 December. Ook bij J. B„ die haar op zijn beurt van W. B. had gekocht achtte de offi cier schuldheling aanwezig. Daar deze verdachte uit het handeltje echter in het geheel geen voordeel had geslagen eiste spr. f 50 of vijf en twintig dagen, welke straf de politierechter reduceer de tot 30 of vijftien dagen. Tegen v. d. N., dio de bakfiets van J. B. kocht en daarbij een bewijs kreeg, dat de herkomst van de bakfiets safe was, werd 60 of twintig dagen geëist. De politierechter achtte hier echter geen schuld aanwezig en sprak ver dachte vrij. M. B. uit Alkmaar werd bij verstek veroordeeld tot 25— of tien dagen, omdat zij een jong katje in papieren had gewikkeld en te water had gegooid, waardoor het beestje jammerlijk om het leven kwam. Vermoedelijk had het reeds enige minuten in het water rond gedreven, toen het er door getuige M werd uitgehaald. Het diertje leefde nog, maar overleefde toch ae gevolgen van deze mishandeling niet. Oud papier gestolen. De Amsterdammer Johannes R. had werkzaam bij een oud-papierhandel op de Eilandswal veertig kilogram archiefpapier gestolen, waarna hij het te gelde had gemaakt. Het was niet de eerste maal, dat men hem voor de rechtbank zag. De eis luidde een maand hechtenis. De politierechter besloot evenwel de zaak naar de Rechter commissaris te verwijzen voor nader onderzoek. Scheldparty. Een staaltje van het ongenoegen, dat mensen elkaar kunnen bezorgen, lever den de heren Dirk van der O. en H. W„ beiden uit Oude Niedorp. W. was enige tijd in dienst geweest bij Van der O maar nimmer had er tussen de twee een prettige verstandhouding bestaan. Nu wilde het geval, dat W. huisvesting van zijn werkgever had gekregen; en toen de sfeer tussen hen beiden zodanig geladen was, dat er herhaaldelijk ru zies ontstonden, eiste Dirk, dat W. en zijn vrouw het huis zouden verlaten. De mededeling werd echter niet be paald parlementair gedaan, hoewel uit het vraag-en-antwoordspel tussen po litierechter, verdachte en getuige, bleek, dat de partijen elkaar weinig hoefden te verwijten. Gelukkig had W. een ander huis gekregen, zodat althans dit was opgelost. De eis luidde 15 gul den boete of tien dagen hechtenis. De Politierechter wijzigde dit in tien gul den boete of vijf dagen. Dronken achter het stuur. Albert K. uit Egmond aan Zee werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot 100 gulden boete of vijftig dagen gevangenisstraf, omdat hij enige maan den geleden in Egmond-Binnen be neveld achter het stuur van een auto had gezeten. Omdat hij tevens reed (of trachtte te rijden, want het waren meer dan twee borrels geweest) stelde hij zichzelf en andere weggebruikers nodeloos aan gevaar bloot. De officier van Justitie noemde de heer Arend S. uit Alkmaar, die een rij wiel had bereden, terwijl hij kort te voren met Lucas Bols had gesproken, de 66ste overtreder van het 26ste arti kel der Wegenverkeerswet, die in April van kracht is geworden. De heer S. was bijna het slachtoffer geworden van een ongeluk, toen hij op een donkere avond de Rijksstraatweg, ter hoogte van de Heilooërdijk overstak, op het moment dat er uit Heiloo een Volkswagen naderde, waarin (het zal je gebeuren!) een wachtmeester van de Rijkspolitie, verkeersgroep Alkmaar, was gezeten. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, hoewel de heer S. op het trottoir viel, toen hij de wagen op een haar na had gepasseerd. De aanwezigheid van alcohol werd vastgesteld en de heer S. kreeg 100 gulden of veertig dagen hechtenis, een en ander conform de eis. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Met de kippen op stok (tot 10 jaar o.g.); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Song of the Islands (18 jaar); Victoria Thea ter, 7 en 9.30 uur: De vrouw van mr. Craig (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Taxi 85 rijdt voor (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur. Alkm. Operette Ver. met „De zilverwolf". ZONDAG Bioscopen, aanvangstijden 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Kees Stet in cabaret „Beter dan ooit". MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Met de kip pen op stok (tot 10 jaar o.g.); Cinema Americain, 8 uur: Song of the Islands (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrouw van mr. Craig (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Taxi 85 rijdt voor (18 jaar). ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Te beginnen hedenavond om 18 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden voor spoedgevallen geopend zijn apotheek „De Bever", Emmastr. 36. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 21 October zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr. J. Degenaar, Em- mastraat 95 (teefoon 2310) en A. L. Gransbergen, Geesterwerg 11 (telefoon 2294). TRIUMPH (Advertentie, Ing. Med.) De Technicolor-film, die deze week in Cinema Americain wordt vertoond, is een aaneenschakeling van romantiek en humor, overgoten door de waterval van kleur en licht op het Zuidzee- eiland Ami Oni. Als op een zonovergo ten dag de zoon van de millionnair Harper op het eiland strandt en onder de wuivende palmen kennis maakt met Eleen (Betty Grable), de dochter van een levensblije planter op het eiland, begint de intrige van de film zich reeds af te tekenen. De milionnairszoonJeff (Victore Mature) wordt smoorverliefd op de blonde plantersdochter, terwijl zijn lijfwacht, de dikke „Rusty" al spoe dig in de welgevulde armen van de reeds grijzende Palola terecht komt. Maar de bezegelende kus van Maureen en Jeff komt niet zo gauw, want vader O'Brien, de planter en Jeff'sjvader heb ben een meningsverschil oxwr de koop van een haven, die toebehoort aan Maureens vader. Er ontstaan felle en grappige woordenwisselingen en door dat Maureen en Jeff partij kiezen voor hun respectieve vaders, dreigt er een breuk. Deze wordt ten slotte hersteld, evenals de controverse tussen beide papa's. Rond deze intrige windt zich Hawaiianmuziek, Zuidzeedans en ma neschijn, even rijk als de bloemenkran sen, die de eilandbewoners elkaar op feestdagen omhangen. De dikke Rusty zorgt voor de dol komische noot. Hij zit tussen alle vu- Wie deze week een avond wil genie ten van een boeiende speelfilm kan naar het Victoria Theater gaan, waar men Joan Crawford in „De vrouw van Mr. Craig" kan bewonderen. Een film die als uitzondering de regel bevestigt, namelijk dat practisch iedere film het traditionele happy-end kent. Deze film eindigt namelijk niet met een gelukkig einde en laat dan ook niet na een enigszins onbevredigende indruk achter te laten. Dit valt echter in 't niet bij het uit zonderlijk goede spel van de hoofdver tolkster, Joan Crawford, die haar spel- capaciteiten in deze film volkomen weet te tonen. De allesbehalve eer volle doch buitengewoon moeilijke rol, die zij in de film vertolkt wordt voortreffelijk weergegeven. Dat echter ook Wendell Corey in de rol van Mr. Craig zijn aandeel in het succes van de film bijdraagt, behoeft geen betoog. Het verhaal betreft een ongelukkig huwelijk, dat ontstaat door het wan trouwen, het egoisme en de harteloos heid van een vrouw, die haar man niet lief heeft, omdat ze niet lief kan heb ben. Zij ziet het leven als een worste ling om een comfortabel bestaan, welk ideaal zij als vrouw van ingenier Wal ter Craig heeft bereikt. Uit angst ech ter om iets van dit bezit te verliezen wil zij haar man geheel aan zichzelf binden, hetgeen ten slotte op een hope loze mislukking uitloopt. Zij verliest iedere sympathie en het resultaat laat Burgemeester J. Posch, de eerste burger van Oterleek, heeft een oude tradi tie in haar volle kleur en glorie doen herleven, toen hij de arbeiders, die de indertijd door brand verwoeste boerderij „De Drie Koningshoofden" hadden herbouwd en opnieuw „onder de pannen" hadden geholpen, fuifde op bier en warme bollen. Het was in vroeger eeuwen het goede gebruik de werklieden, die een huis onder de pannen hadden, te vergasten op het zgn. „panne-bier" en warme bollen met dik boter en stroop. De arbeiders van 1951 bteken deze „sociale voorziening" van eeuwen her hogelijk te appreciëren, hetgeen de beschuimde lippen en tevreden gezichten bewezen. Burgemeester Posch reik te zelf het bier uit, terwijl zijn echtgenote en dochter ijverig doende waren met het besmeren der warme bollen. Hopenlijk zal men het voorbeeld van de heer Posch volgen, want de Westfriese tradities zijn waardevol genoeg om ook in deze zakelijke tijd te worden nageleefd. ren, die op het eiland, waar de liefde zich raden. Geheel alleen blijft zij achter, eerste minister is, ontstoken worden. Een ex-kannibaal dreigt hem zelfs te verslinden. Als geheel is „Song of the Islands" een allergenoegelijkste show film met veel dromerige muziek, prach tige opnamen en tientallen momenten, die een hartelijke schaterlach doen klinken. Degeen, die voor enkele uren de dagelijkse zorgen wil vergeten mag niet verzuimen het lied van dijf liefe lijke eiland Ami Oni te gaan beluiste ren. Men zal het een verkwikking vin den. Het voorprogramma is vol afwis seling en tevens uitstekend. Het hoofdnummer wordt ingeleid door twee journaals, die belangrijke beelden brengen van gebeurtenissen in binnen- en buitenland. Holl. Nieuws geeft o.m. zeer verzorgde opnamen van enthousiaste verzamelaars (wat een ver schillende genres), een ouderwets ge bruik in Purmerend (steenwerpen), ver tfek van Nederlands oudste emigrant naar Zuid-Afrika, en over snelwande len. En het Wereldnieuws is even boeiend door actuele opnamen, Er waren natuurlijk ook andere be zwaren: technisch-artistieke vooral. Mr. Berkhouwer heeft er in de twee de ronde toen hij blijkbaar de nood zaak ener motivering van zijn eerste (emotioneel-geladen) afwijzing inzag een paar opgesomd en daardoor aan de ene zowel als aan de andere zijde bijgedragen tot een bewuster oordeel. LIET was achteraf beschouwd waar schijnlijk nog maar het beste, dat burgemeester Wytema' het Donderdag avond in de raad niet op een stemming heeft laten aankomen over de vraag, of het schilderij van Dirk Vis moest worden aanvaard. Had hij het wel ge daan het zou wel eens hebben kun nen blijken, dat zijn voortreffelijke verdediging van het voorstel tever geefs was geweest. Wanneer het wel was aangenomen, zou de stemming in elk geval een onaangename nasmaak hebben achtergelaten: de nasmaak ^ANNEER de heer Vis hiermee van het besef, dat er twee stromingen waren geweest, die elkaar op dat mo ment niet hadden kunnen vinden. Die stromingen waren er. De ene vond haar uitdrukking in het zeer krasse oordeel, dat mr. Berkhouwer in eerste instantie over het doek uit sprak, en dat anders geformuleerd toch ook wel dat van de heer Kir- pensteijn bleek te zijn de andere kon de heer Woldendorp in zekere zin als haar woordvoerder beschouwen. Dat die twee niet tot elkaar konden komen, lag voor een belangrijk deel aan het feit, daf vele raadsleden iet wat onwennig tegenover de opvatting van de schilder stonden. Doorgaans stelt men zich immers een vorstenportret voor als dat van een statige persoon in een zware pur peren mantel met hermelijn, staande bij een troon en een tafel met de rijks-insignia: kroon, scepter, rijks- debatje over de schadevergoedings verordening, omdat deze over drie overwegingen het voornaamste woord hebben. Dan wordt namelijk een dis- weken toch weer aan de orde komt. cussie in wezen een reeks van per- Dan 2ullen B en w. wel hebben uitge- ac- coord gaat, zal het doek thans enige tijd in de raadszaal worden op gehangen. De leden kunnen dan. zo als de burgemeester zei. zo af en toe eens komen binnenlopen en t— portret bezien. Men moet ten slotte verdeling van ook aan iets wennen. Eens is ook het scheen te handelen, schilderij van oud-burgemeester Wen- delaar ongunstig beoordeeld, zo werd van zijn voorzitter en meende ook de in dit verband opgemerkt, en nu zou heer Hoytink. men het niet meer willen missen. Het is allerminst uitgesloten, dat het zo soonlijke getuigenissen geen toet sing van argumen'en. Zuiver zakelijk bezien zat er dan ook veel meer in de interpellatie- aanvraag van de heer Berkhouwer. Deze ging immers in wezen om een kwestie, waarbij men elkaar met ar gumenten van staatsrechtelijke aard kon bekogelen. Dat is dan ook ge beurd. De discussie werd een steek spel vol van juridisch vernuft over de vraag, of de raad het College op het matje kon roepen, wanneer dit bij de woonruimte onjuist Neen, zei het College bij monde Ja, vonden de heren Kirpensteijn en Berkhouwer. Beiden voerden een maakt, in hoeverre het hunwenselijk voorkomt, aan dit door Ged. Staten opgestelde ontwerp nog te gaan dqk- teren. Veel zal het niet zijn. De be zwaren tegen de voorgesteldè wijzigin gen waren het College al te groot. Hebben de opposanten in dit geva) nog een kleine kans op vervulling van hun wensen het bleek hun on mogelijk, iets te veranderen aan de voorgestelde verordening inzake de opkopersregisters. Hun bezwaren zijn wel begrijpelijk. De nieuwe voor schriften betekenen immers een nieu we administratieve last op een be paalde groep middenstanders zo wel de handelaren in oude voorwer pen als die in gouden en zilveren werken zullen er aan moeten vol doen. Aan de andere kant is de Justitie ook zal gaan met het werk van mr. reeks van argumenteren aan, ontleend er mee gebaat, dat de weg van aller- Vis. Een feit is overigens, dat de raad zich met deze kwestie zeer ernstig en zeer waardig heeft beziggehouden. Ook tijdens de schorsing, toen velen zich naar de kamer van de burge meester begaven, om nogmaals hun inzicht aan het doek zelf te toetsen. Toch was toen de humor niet geheel verbannen. Een heel klein stoutig- heidje van de communistische heer aan doorluchte schrijvers op dit ge bied. De raad volgde ten slotte toch in grote meerderheid de opvatting van de burgemeester en terecht, dunkt ons, gezien de praktijk op het punt van het zelfbestuur. Dat wethouder Van Slingerland de vragen van de interpellant toch be antwoordde, was een uit overwegingen van 'democratie verleende gunst, geen appel en grondwet. Al deze uiterlijke Torenvlied verdient in elk geval aan recht, dat de raad kon afdwingen. waardigheid heeft mr. Vis losgelaten. Hij heeft daar tegenover proberen to stellen de innerlijke noblesse van een in waarheid hoogstaande vrouw. Er waren leden, die dit voelden en die om die reden het stuk aanvaard baar achtten er waren leden, die die andere waardigheid misten en het derhalve verwierpen. de vergetelheid te worden ontrukt. „Ziet u wel", zo zei hij tot zijn mede leden, „dat de koningin naar het Oosten kijkt? Zou ze misschien ergens op wachten?" QVERIGENS bewijst dit deba', hoe moeilijk een beslissing wordt, wan neer aesthetische en andere gevoels- Niet ten onrechte had de heer Eriks al opgemerkt, dat het de heer Berk houwer misschien wel zo lief ware geweest, indien deze gunst was gewei gerd. Want deze voelde er wel iets voor, om deze zaak nu maar eens tot in hoogste instantie uit te zoeken en kreeg er nu eigenlijk geen gelegen heid voor. lei onregelmatig verdwenen zaken zo ver mogelijk kan worden nagegaan. Een soortgelijke, nog veel verder gaande verordening schijnt in Amster dam al enige jaren goed te werken. Al deze argumenten doemden een poging van de heer Holsmuller, om de omstreden bepalingen geschrapt te krijgen, tot vruchteloosheid, al ont liepen meerderheid en minderheid elkaar nfet zoveel. de heer Venneker was hersteld van een langdurige ziekte en woonde Donderdag voor het eerst weer een vergadering bij. De voorzitter heeft hem met zijn genezing hartelijk ge lukgewenst en hem welkom geheten in de kring zijner medeleden. AD INT. Bij 't zien van deze zeer geslaagde show-film in kleuren, vraagt men zich vol bewondering af, hoe men in Ame rika toch telkens weer op de nieuwe ideeën komt, welke zulk een film vol vaart en tempo tot een verrassend suc ces maken. En dan, er zit in deze film een voortdurende afwisseling, die de aandacht steeds geboeid houdt. Op de boerderij van Jane Talbuiy komt plotseling een groep acteurs en actrices met aan 't hoofd Joe D. Ross en waarbij ook Abigail, de zuster van Jane, die actrice wil worden. De re- vuegroep wil de schuur van de boer derij gebruiken om 'n muzikale revue te repeteren en op te voeren. En dan speelt zich daar op die boerderij te midden van vee en honden een reeks van revuetaferelen af met zang en dans enz., zo afwisselend en verrassend, dat men tot het einde geboeid toekijkt. Tal van aantrekkelijke zang- en dans en re vuenummers volgen elkaar op en het ene nummer is nog beter en vermake lijker soms dan het andere. Zang en dans en vlot spel zijn de grootste at tractie., omdat zij zo goed zijn verzorgd. Maar er zijn ook uitnemende vertol kers. Judy Galland als Jane is u's zangeres en danseres volkomen in ha; element en zij heeft in de bekent; veelzijdige artist Gene Kelly (die men zich nog als d'Artagnan uit De Drie Musketiers zal herinneren) een partner die voor vele successen zorgt. Hij toont zich een vlot acteur en uitmuntend danser. Een bijzondere kracht. En Glo ria de Haven is als de zuster Abigail zeer goed op haar plaats. Verder zijn er nog vele opmerkelijke vertolkingen in diverse genres. Een film die zeker de aandacht waard is. De Franse filmindustrie streeft bij het maken van haar producten door gaans niet naar een gelukkige afloop. Meestal zijn de Franse films van het begin tot het einde hard als het leven zelf. Dat het in de film „Taxi 85 rijdt voor" nu eens niet het geval is, doet echter aan de waarde van deze rol prent niets af. Daar komt nog bij dat de min of meer gelukkige afloop niet gezocht is. Onwaarschijnlijker is dat de Parijse taxi-chauffeur zoo uiter mate galant gevoelig en vooral gedul dig is, als Bernard Blier ons wil laten geloven. Maar ook dat kunnen wij op de koop toe nemen. Het spel is name lijk zo voortreffelijk, zowel in de ko mische als ontroerende scènes, dat wij zonder meer over die kleine bijkom stigheden kunnen heen stappen. Ove- rigens zijn wij dat, als de Fransen een speelfilm maken, wel gewend. Boven dien staat de film cinematografisch ver boven de gemiddelde film die wij hier in Nederland voorgezet krijgen, zodat wij zonder schroom een gang naar het Rex Theater kunnen aanraden. GESLAAGD Aan de Gemeentelijke Universiteit slaagde voor het doctoraal examen ge neeskunde onze stadgenoot de heer K. C. Knaap. GEWETENSGELD De ontvanger der directe belastingen hier ter stede heeft een bedrag van f 141,90 ontvangen als gewetensgeld voor te weinig betaalde inkomsten-belasting. Uw bril 's morgens besteld is 's avonds klaar. Echter voor alles gaat de degelijkheid. Uw bril waar U jaren mee doet, mag geen enkel foutje vertonen. Onze moderne machines en ons prachtig vakmanschap, zorgen dat alles prima is en snel gaat. VORIGE WEEK schreven ten aanzien van de presi echter omgekeerd evenredig optimistisch geluid te laten heden in de uitwedstrijd teg zelfde vastberadenheid in 1 Stormvogels of HFC. De te groter formaat dan vorige en vorige week CSV onttroi parklaan. De geblokten zuil vierde overwinning op eigen werd reeds bewezen. Rander te stellen en RKAFC ontv: staat deze ploeg een netlerl: Wegbewoners de kranige pre (Advertentie, In de komende dagen sti zin in het middelpunt der ling. In kerkelijke kring eenkomsten gehouden, waa schillende aspecten van he sprake komen. Maar ook heeft men enige dagen lan re aandacht voor deze samenleving. Deze plotseling oplaaien stelling wekt misschien de indruk van een strovi dagelijks leven hebben w vraagstukken van het ge: bijzonder veel aandacht. I ontstaat vanzelf. Zij is ee heid, waarvan we als noi nemen, dat er zich niet al ringen voordoen. Pas wanr mis dreigt te lopen, zo, da buiten uit merkbaar word belangstelling, komen ook «n de hulp. Toch is dit niet juist. De het gezin in de samenlevin langrijk, dat wat meer bez: zijn taak en over de eisen, gezinsleden mogen worde niet overbodig is. Het ge uit de mensen van het he is waar en het ondergaat van het heden. Maar het mensen van de toekomst. D die in het gezin worden opgevoed, doen daar hun drukken van de buitenwer ontvangen er de vorming, over hun latere houding hun medemensen. Zo is het.gezin een belang in onze samenleving. Het sj zelf, dat de normen, die ir leven, ook hun doorwerki in de gemeenschap. De on van het volk begint in de Een geestelijke herleving Het is om deze laa'ste, dat kerkelijke zijde grote aands gezinsweek wordt besteed, band vermelden we voor A lezing van ds. J. Dikboom huwelijk, op Donderdag a.s. sistorie der Grote Kerk, en ding van de heer G. Hellii dagavond tezelfder plaats c opzettelijke opvoeding, alle bijeenkomsten van de Herv alhier. De gemeente te Be een drietal avonden. De Dinsdag, is voor iedereen, wers houden ieder een koi Woensdagavond spreekt ds. ser uit Amsterdam met ve jongemensen, Donderdag huwden met de plaatselijk: en met de ambtenaar van lijke stand een gesprek he het thema: Wat hebben wi maakt? I.angcstraat 61 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De ruim een jaar geled leerde schoonheidscommiss. Kring Alkmaar heeft dezer slag uitgebracht van haar omtrent de bouwplannen, d kring behorende gemeentel beoordeling hadden voorgel en Heiloo hadden merenc plannen ingediend. De plat volking heeft blijkbaar v stelling voor de goede ver bouwwerken, terwijl in bei ten tevens bekwame ontwer Een andere, niet geringe, f het bouw- en woningtoezi goede handen is. In enkele gevallen werd plannen, die niet op ee aesthetisch peil stonden, aai petente ontwerpers were trouwd. Het resultaat was gemeen, dat na bespreking ring door de commissie de meer dan dragelijk werdei In het tweede jaar van zal de commissie een rot het rayon houden om te hoe het geheel van haar practijk is gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2