VVV-federatie te Enkhuizen bijeen y Plattelandsvrouwen gaan Engels studeren Bergen luidt de noodklok over het geringe contact met de ANVV Rehabilitatie van de heer Dinkelberg Schiphol heeft nieuwe radarinstallatie Meer Russische troepen naar Hongarije Kleinste explosie in de geschiedenis Nederland heeft tekort gezinsverzorgs^ers Wan de Pol kreeg les van Van Hassel Westelijke deskundigen te Bonn bijeen Puntenoverwinning van Luc van Dam op Lopez NED. ELFTAL trainde voor de laatste maal Generaal Clark niet naar het Vaticaan IVIO stelt eenvoudige cursus samen Provinciale vergadering in Alkmaar mm m WOENSDAG 24 OCTOBER 1951 (Van onze speciale verslaggever) irOOR DE 33STE VERGADERING van de federatie van V.V.V.'s in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal, die gisteren te Enkhuizen werd gehou den bestond grote belangstelling en dat was verheugend omdat de vergadering io belangrijk was, niet zo zeer door hetgeen op de agenda stond, maar voorna melijk wat er uit de vergadering naar voren kwam. Daar was een uitvoerige brief van de V.V.V. te Bergen, gericht aan het bestuur van de A.N.V.V. Een brief die op deze vergadering werd voorgelezen, omdat naar de mening van de inzendster alle plaatselijke V.V.V.'s bij het te behandelen onderwerp ten nauwste waren betrokken. Het bestuur van Bergen dan maakte in een uit voerig schrijven zijn ernstige bezorgdheid kenbaar over de ontwikkeling, die de laatste jaren is ingetreden in de verhouding bestuur A.N.V.V. en de plaat- celijke V.V.V.'s. nig contact onderhielden en dat men te weinig bekend was met de wer kingssfeer van deze organisaties. Na dat nog enige heren hun mening had den kenbaar gemaakt, besloot de ver gadering zich te verenigen met de in het adres aangegeven hoofdlijnen: vervreemding van het hoofdbestuur, dat het binnenland als secundair be handelt en dat door zijn houding de democratische verhouding in gevaar brengt. WACHTTIJD BIJ DE VEREN. Naar aanleiding van het plan van een Zaans fabrikant, dat zou bijdra gen aan de oplossing van de hopeloze wachttijd aan de veren bij Velsen en Hembmg, betoogde de Zaanse afge vaardigde, de heer Meijer, dat de Fe deratie hier een prachtig initiatief kon nemen. De heer Margadant noemde 't initiatief van de Zaanse fabrikant prachtig, doch de wijze waarop het naar voren was gebracht, een onding. Besloten werd het plan in handen te stellen van de studiecommissie. Het bestuur van Bergen achtte dat het hoofdbestuur de nadruk had ge legd op het zijn van een propaganda- orgaan voor Nederland in het buiten land en de functie van „overkoepe lend orgaan der binnenlandse VVV's had verwaarloosd." Het heeft er alle schijn van, aldus luidt het adres, dat het hoofdbestuur elk contact met de plaatselijke vereniging, alsmede met het bovenprovinciaal contact van die verenigingen onderling zoveel moge lijk wil tegen gaan. Zo zijn o.a. de jaarlijkse congresvergaderingen ver waterd tot het collectief aanhoren van enige bestuursbesluiten en het bijwo nen van lezingen, voordrachten en ex cursies. De belangstelling van het hoofdbestuur voor de binnenlandse vraagstukken op WV-gebied worden niet bemoedigend genoemd. Als voor beeld van de houding werd gekozen de gang van zaken op het dit jaar ge houden Utrechts congres, die sympto matisch geacht wordt voor de verstar ring en de verambtelijking, die de centrale organisatie eigen is gewor den. Bij Bergen dringt zich de vraag op of de ANW op deze weg wil door gaan, of het binnenlands vreemdelin genverkeer haar werkelijk koud laat en of de ANVV moet inkrimpen tot een instelling tot het aantrekken van harde valuta? VERVREEMD. De noodlottige gevolgen daarvan 4|)n reeds te bemerken. De stem van de ANW wordt, waar het om bin nenlandse problemen gaat, niet meer gehoord zoals vóór de oorlog. De AN W, aldus Bergen, is van de plaatse lijke VW's vervreemd. Het is of Zj deze niet meer wil kennen. Zij heeft de draden, die haar met deze VVV's ver- tonden, één voor één doorgesneden. Zij versmaadt de middelen van contact jnet de plaatselijke VW's. Zij kan of wil niet meer peilen, wat de wensen of meningen van die VVV's zijn. Kan «±j dan nog, aldus vraagt Bergen zich Hf, zich met recht beschouwen als te zijn de spreekbuis dier VVV's? Ten slotte wordt in de brief met aandrang verzocht, middelen te beramen, waar door het contact tussen plaatselijke en centrale VVV wordt hersteld en ver stevigd. Niet allereerst op de tekst der Statuten komt het aan, maar op de geest, waarin deze worden uitge voerd. De secretaris van Bergens V. V. V., mr. F. Zeiler, zeide nadat de voorzit ter, de heer D. Breebaart van Zijpe de brief in extenso had voorgelezen, dat Bergen met dit geluid te laten horen geen rel beoogde, doch slechts Inlei dend werk voor een positieve poging in de richting van nauwer contact: door het houden van werkvergadering met de plaatselijke VVV's, het instel len van commissies-ad-hoc enz. „IN EIGEN BOEZEM" Het bestuur van de federatie had zich over deze brief, die op 17 Octo ber de wereld werd ingestuurd, nog niet beraden, maar voorzitter Bree baart zeide, dat naar zijn mening de plaatselijke VVV's in deze aangele genheid ook de hand in eigen boe zem dienden te steken, door de vraag stukken niet te bewaren tot de rond vraag van een congresvergadering, maar ze tijdig aan het hoofdbestuur kenbaar te maken. De vrij ernstige critiek vond hij dan ook niet geheel billijk, al kon hij de kern van het be toog wel onderschrijven. De heer Van der Gronde, directeur binnenland van de ANVV, ter vergadering aanwezig was met de inhoud van de brief uit Bergen wel op de hoogte, doch achtte zich niet competent hier thans op te antwoorden. Burgemeester Schelhaas uit Langedijk achtte het aangesneden probleem zo diep en ernstig, dat het een ernstige bestudering eist. De heer Scheffel uit Alkmaar was ook van mening, dat de toporganisaties te wei- (Advertaa(ie, fatg, MedJ PROPAGANDA. Alvorens de begroting 1952, die sluit op een ontvangst en uitgave van 21532.50, werd behandeld, deelde de directeur van de Federatie, de heer Dinkelberg, mee, dat men voornemens ffefpe# &oec/f MEDICINAAL TOEBEREID MET INGREDIËNTEN VAN VICKS VAPORUB (Advertentie, Ing. Med.) was in een zeer grote oplage folders aan te maken, een adverentiecam- pagne op te zetten, een touristi- sche kaart in circulatie te brengen, het samenstellen van een gids in de Duitse taal, de Hollandse gids te ver versen, het uitgeven van een regionale hotelgids en ten slotte het opzetten van een expositie in Belgie, waarvoor de materialen aanwezig zijn. Bij de begrotingsbehandeling merkte de heer Klein uit Bergen op, dat hij het „een gok" vond, dat de opbrengst van de verloting de halve begroting vergde. De voorzitter zei, dat de regering de staatsloterij-opbrengst ook tot een onderdeel van de begroting rekende. De heer Roggeveen vond een loterij een onwaardig middel voor de Fede ratie. Daar was de voorzitter het niet mee eens. Hij zag geen kans op an dere wijze dergelijke sommen (f 12000) bijeen te brengen. De aftredende be stuursleden, de heren J. Th. Schnei ders en W. H. Lap, werden herkozen en in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer Margadant naar Haarlem werd gekozen de heer Van der Garde .uit Schoorl. De heer Mar gadant, die dertig jaren zijn beste krachten aan het VVV-werk had ge geven, werd onder applaus het ere lidmaatschap aangeboden. In Aker sloot wordt de voorjaarsvergadering gehouden. Nadat bij de rondvraag bur gemeester Admiraal een vriendelijk woord had gesproken en de heer Van der Garde had gewezen op het ge vaar, dat het instellen van regionale telefoongidsen met zich brengt, in formeerde de heer Meijer uit Zaandam naar het FAMEUZE RAPPORT en naar de pogingen, die het bestuur had aangewend om dit te weerleggen. De voorzitter antwoordde, dat het eigen officiële rapport nog niet is ver schenen, omdat er nog enige proces sen lopen tegen personen, die hun ver plichtingen tegenover de federatie niet zijn nagekomen. Intussen is het be stuur tot de absolute overtuiging ge komen, dat ten nadele van de direc teur, de heer Dinkelberg niets valt te zeggen en dat ook het gemeente bestuur van Alkmaar tot die conclusie is gekomen, getuige o.a. het feit, dat het belangrijke voorschotten heeft ver leend. Er z(jn beleidsfouten gemaakt, die als verschoonbaar worden be schouwd. Door het bestuur is een ver klaring afgelegd, die van de zijde van het gemeentebestuur niet is tegen ge sproken. De heer Meijer verklaarde met genoegen te hebben vernomen, dat het oordeel van B. en W. afwijkt van het rapport. Hij drong er op aan, dat met de algehele afwikkeling spoed zou worden betracht. 's Middags hebben de VVV-afgevaar- digden enige historische gebouwen en het Zuiderzeemuseum bezichtigd. Dinsdagmiddag Is op Schiphol de nieuwe radarinstallatie officieel aan de Nederlandse regering overgedragen. De radarinstallatie, die de Amster damse luchthaven nu tot zijn beschik king heeft, is uniek in de wereld. Tot nu toe kende men namelijk slechts mo biele installaties, die zeer kostbaar wa ren, en vaste gebouwtjes, die slechts een enkele landingsbaan bestreken. De apparatuur, die in samenwerking met de rijksluchtvaartdienst en de rijksge bouwendienst is ontwikkeld, kan daar zij draaibaar gemonteerd is twee banen bestrijken. NIEUWE REGELING VOOR KUIKENTOEWIJZING Eigen voerproductiebasis De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is met de geor ganiseerde landbouw tot overeenstem ming gekomen over de regeling van de kuikentoewijzingen voor 1952. Pluimveehouders, die toezeggen in 1952 25 pet. van hun bouwland met aardappelen en/of korrelmais te zullen verbouwen, krijgen hetzelfde aantal kuikens toegewezen als in het vooral- gaande seizoen. Pluimveehouders, die r.iet aan deze voorwaarde willen vol doen, zullen met een toewijzing van 75 pet. van dit aantal rekening moeten houden. Voor zeer kleine bedrijven zijn uitzonderingen mogelijk. Naar verluidt, hebben de Russische troepen in Hongarije versterkingen ontvangen. Voorts zouden Kucsische en Hongaarse troepen gezamenlijk in West-Hongarije op grote schaal mili taire oefeningen houden. Het doel van dit alles zou zijn de Russische troepen langs de Joegoslavische grenzen meer armslag te geven en de verbindings linies der Sowjets met Oostenrijk te beveiligen. Uit de Oostenrijkse provincie Bur- genland wordt gemeld, dat de Hon gaarse troepen langs de grens van dit gebied zijn versterkt en de langs de Oostenrijks-Hongaarse grens opgewor pen versperringen nog worden uitge breid. Volgens andere berichten houden de Russen inderdaad herfstmanoeuvres in Hongarije, doch zijn er geen bewijzen, dat zij hun bezettingsstrijdkrachten Dat de nieuwe radarinstallatie voor Schiphol een grote aanwinst is en het bedienend personeel reeds geheel met dit moderne landingshulpmiddel ver trouwd is geraakt, werd wel bewezen tijdens een aantal proefvluchten, die Dinsdag werden gemaakt. De geringste afwijkingen bij de lan dingsmanoeuvres werden onmiddellijk geregistreerd op het radarscherm en de piloot medegedeeld, die dan zijn correcties kon aanbrengen. De aioomproet in Nevada Het hoofd van de wetenschappelij ke proefnemingen van de Amerikaan se commissie voor atoomenergie, dr. Graves, heeft verklaard, dat de Maandag op de proefterreinen van „Yucca Flat" veroorzaakte atomische ontploffing „geen sisser of misluk king" is geweest. Hoewel het de kleinste ontploffing in de geschiede nis van de Amerikaanse proefnemin gen was, vernielde zij de gehele, der tig meter hoge stalen toren, waar vanaf het nieuwe wapen tot ontplof fing werd gebracht. Volgens de commissie was de proefneming zuiver een beproeving van het wapen geweest en was het doel niet de gevolgen van straling op dieren en bouwwerken na te gaan. Een taak voor velen Er is een groot tekort aan gezinsver zorgsters, zo werd gisteren op een pers conferentie in Den Haag door leden van de Interkerkelijke commissie me degedeeld. Dit personeelstekort komt vooral voort uit de onbekendheid van het publiek met het werk, en uit een tekort aan middelen. Alleen al in Den Haag is er een tekort van tweehonderd gezinsverzorgsters. Een woordvoerder ,van de Ned. vereniging voor maat schappelijk werk, zei in dit verband: „Het zou goed rijn als de jonge vrou wen zich in deze Week van het Gezin zouden afvragen of zij niet geroepen zouden kunnen zijn enkele jaren van hun leven in dienst van de samenleving te stellen". Het zou hen voorbereiden op hun taak in het toekomstige eigen gezin. Ten slotte werden enige cijfers genoemd. In 1949 waren er 1029 gezins verzorgsters van R.K. zijde, terwijl de Protestants-Christelijke organisaties er 404 telden. Met gezinsverzorging is jaarlijks een bedrag van vijf millioen gulden gemoeid. Een deel van deze kos ten wordt door overheidsinstanties ge dragen. Wet tot gelijke verdeling der Westduitse lasten Het Westduitse Kabinet heeft giste ren besloten, dat het bezit van onder danen der tot de Verenigde Naties be horende landen niet behoort te worden uitgezonderd bij de toepassing van de „Wet tot gelijke verdeling van de las ten In een nota aan de Geallieerde Hoge Commissie zal dit besluit worden bekendgemaakt. De wet, waarvoor het ontwerp thans in behandeling is, be oogt een grote verschuiving der rijk dommen in West-Duitsland, zoda* de rijke verplicht bijdraagt aan de onder steuning van minder gesitueerden: vooral ontheemden, werklozen e.d. Naar verluidt overwegen geallieerde ambtenaren de mogelijkheid, dat de Ge allieerde Hoge Commissie een wet zou afkondigen, waarbij buitenlanders van de toepassing der Westduitse wet wor den vrijgesteld. Wereldkampioenschap47\2 Onze landgenoot Van de Pol heeft in het tournooi om het wereldkam- pioneschap 47/2 te Buenos Aires een nederlaag geleden tegen de Belg Van Hassel. Van Hassel maakte de 400 in 17 beurten vol. Hij noteerde een hoog ste serie van 181 en een gemiddelde van 23.53. Van de Pol bleef op 135 staan. Van Hassel verloor echter van de Argentijn Carrera. Carrera had 10 beurten nodig, waarin een hoogste serie van 167. Van Hassel maakte 275 caramboles met een hoogste serie van 79. Gabriels versloeg Galmiche niet 400 'egen 207 caramboles in 17 beurten De hoogste serie van Gabriels bedroeg 238 en zijn gemiddelde was 23.52. De Argentijn Carrera sloeg de Braziliaan Delvecchio. In tien beurten maakte de Argentijn de 400 vol met een gemid delde van 40.— en een hoogste serie van 133. Zijn tegenstander bracht het niet verder dan tot 218 caramboles. De stand luidt thans: 1. Carrera (Arg.) 3 2. Gabriels (Belg.) 3 3. Van de Pol (Ned.) 2 4 Navarra (Arg.) 1 5. Van Hassel (Belg.) 1 6. Galmiche (Fr.) 1 7. De Ruyter (Ned.) 0 8 Delvecchio (Braz.) 0 26 46.15 37 32.43 48 19.47 17 33.23 39 19.87 48 18.66 20 15.75 49 17.02 Duiislands bijdrage aan Atlantische verdediging Financiële deskundigen uit Washing ton, Londen en Parijs zijn Dinsdag avond op het hoofdkwartier van de Westelijke geallieerde hoge commissie te Bonn in besloten zitting bijeenge komen, teneinde tot een acooord te geraken inzake het bedrag, dat van West-Duitsland voor de westelijke ver dediging zal worden gevraagd. Argentinië wijst Uruguayse socialisten het land uit Te Buenos Aires zijn twee Uruguayse socialisten gearresteerd en naderhand het land uitgezet. Zij werden er van beschuldigd zich met Argentijnse aan gelegenheden te hebben ingelaten. Het zijn dr. Emilio Frugoni, voormalig am bassadeur van Uruguay in Moskou en Alberto Scarabino. Zij zouden zich in verbinding hebben gesteld met Argen tijnse socialisten, die van plan zijn de verkiezingen te boycotten. De hoogste serie werd tot dusver genoteerd door Gabriels, die in zijn partij tegen zijn landgenoot Van Has sel met 265 een nieuwe wereldrecord vestigde. Nederlander bokste mat en lusteloos Luc van Dam heeft zijn 31e verjaar dag gevierd met een puntenoverwin ning op de Spaanse kampioen Eduardo Lopez. Hij heeft nu achtereenvolgens de kampioenen van Frankrijk, Italië, Belgie en Spanje verslagen, en kan nu aan de Ned. Boksbond verzoeken hem candidatuur te stellen voor een ge vecht om de Europese titel tegen de Brit Randolph Turpin. Van Dam heeft tegen Lopez een allerminst overtuigende partij geleverd. Hij bokste van de aanvang af mat en lusteloos en zocht het bijna uitsluitend in counters zonder zelf het initiatief te nemen. Na de achtste ronde ging een deel van het publiek, dat meer actie wenste, aan het joelen en fluiten. Gefluit klonk ook toen Lopez eerst in de 8e en daarna nog eens In de, 10e ronde een openbare waarschuwing kreeg wegens te laag stoten. Toch was de scheidsrechter in zijn recht, want Lopez heeft zeker een do zijn malen onder de gordel gestoten. Stelde Van Dam wat de aanval be treft zeer teleur, zijn verdediging was prima. Door kundig dekken en ontwij ken verijdelde hij de offensieven van Lopez die het vrijwel alleen van zijn linkse, als hoek of directe toegebracht, moest hebben. Van Dam is slechts een enkele maal fors geraakt. Om goed partij te geven aan mannen als Randolph Turpin of Villemain zal Van Dam evenwel in een heel andere vorm moeten steken. De wedstrijd te gen Lopez liet Van Dam niet als kans- hebbend titelcandidaat zien. Nationalisatie van Birmese olie-industrie voorbereid De Birmese premier Thakin Noe heeft verklaard, dat zijn regering de olie-industrie in Birma wil nationali seren. Op het ogenblik worden echter onderhandelingen gevoerd met de Bir mese oliemaatschappij om gezamenlijk de olievelden te exploiteren. De rege ring wil een derde van het aandelen kapitaal van 12 million gulden in han den hebben. Juridische bezwaren President Truman heeft besloten generaal Clark niet tot ambassadeur bij het Vaticaan te benoemen. Tru- mans beslissing is gegrondvest op een juridisch advies, volgens hetwelk ge neraal Clark zijn benoeming tot am bassadeur bij het Vaticaan niet kan aanvaarden en tevens zijn militaire status behouden. (Advertentie, ing Med. (Van een onzer redacteuren) In de Provinciale Vergadering van de Plattelandsvrouwen in het „Wapen van Heemskerk" te Alkmaar werd gisteren door de voorzitster, mevr. VisLeguit medegedeeld, dat voor het komende seizoen in antwoord op een reeds lang gevoelde behoefte een eenvoudige cur sus Engels is georganiseerd, speciaal om voor de plattelandsvrouwen, die by een buitenlandse reis, by het ontvangen van buitenlandse gasten of waar dan ook taalmoeilykheden zouden kunnen krijgen, althans enigszins een mogeiyk- heid te scheppen tot wederzijds begrip. Een landdag. Na het zingen van het bondslied deelde de voorzitster mede, dat het in de bedoeling van het bestuur ligt om volgend jaar in Haarlem of omgeving een landdag te organiseren, waarvan de organisatie in handen zal worden gegeven van de omliggende afdelingen. Mevrouw Jongejans uit de Haarlem mermeer wilde graag weten, of de kos ten van deze dag ook voor rekening van deze afdelingen zouden ko men, doel de voorzitster stelde haar ge.rufet wet da mededeling, dat bet Provinciaal bestuur de financiële zijde zal verzorgen. Voorts deelde zij mede dat er een lepeltje wordt uitgegeven, waarop het embleem van de nieuwe bondsvlag is gegraveerd. In Bakkeveen zal een volkshoge school-cursus voor plattelandsmeisjes worden gegeven, die de meisjes een veelzijdige practische kennis bijbrengt. Cursus Engels. De cursus Engels, die ten behoeve van de plattelandsvrouwen het komen de seizoen zal worden georganiseerd door de stichting Ivio, bestaat uit 22 lessen en is hoofdzakelijk gericht op de practyk: „Het is niet de bedoeling", aldus de voorzitster „om de leden vlot Engels te leren spreken". Maar men zal zich althans enigszins kunnen uit drukken en niet zo hulpeloos staan, als wanneer men geen woord Engels kent". De cursus is uiterst eenvoudig en er wordt op gerekend dat men lagere school heeft gehad, terwijl er ook een cursus voor gevorderden wordt georga niseerd. Na samenzang werd de beschnj vingsbrief van de Agemene Vergade ring te Utrecht voorgelezen, waarbij door de afdeling Schoorl werd voor gesteld om aan de vergadering voor te dragen een internationale uitwisseling ta organiseren. Da voorzitster deelde hierop mede, dat dit contact reeds be staat en voortgezet zal worden. Over het Rustfonds werd medege deeld, dat in de jaren, dat dit fonds reeds bestaat 58 patiënten van een gra tis rustkuur in Bergen hebben geno ten. Dit fonds is namelijk gesticht om aan leden, die na lange ziekte een rustkuur nodig hebben deze gratis te verstrekken voor de maximale tijd van 10 dagen. De voorzitster drong ei op aan om toch vooral financiële steun te verlenen, tot instandhouding van dit mooie heilzame werk. In de vacatures van de bestuursleden A. GlijnisSchermerhorn van de af deling Heiloo en G. Schoenmaker- Spaans van de afdeling Beemster, die reglementair aftraden werden gekozen de dames HoflandLagas van de afde ling Edam en J. SmitVis van de af deling Twisk. De middagbijeenkomst. In de middagvergadering werd een hartelijk afscheidswoord gesproken tot de scheidende bestuursleden en nun werd namens de Bond een aar ding aandenken aangeboden. Tot slot werd door de heer Ver steeg een causerie gehouden over het belang van een goede lichaamshou ding en de bewegings'eer waarbij bi' zes meisjes als voorbeeld gebruikte waarna mevrouw Versteeg -Kool op buitengewoon mooie wijze enige gra cieuss kunst-dansen uitvoerde. ■'v iËIES YY "■Xt '■v.ii - Y:! - ■■"Y mm I iÉMsïi Wiertz, de nieuwe rechtshalf Zaterdag wordt, zoals bekend, de eerste landenwedstrijd van het nieuwe seizoen gespeeld. Het Nederlands elftal heeft nog een appeltje te schillen met zijn tegenstander, het Finse team, waarvan vorig jaar te Helsinki met 41 werd verloren. „Daarom moeten wij winnen, in Rotterdam zal revanche worden genomen", aldus coach Jaap van der Leek in zijn toespraak tot de spelers van de Nederlandse Elftalclub na afloop van de wekelijkse training op het Olympisch Stadion te Amster dam. In „de kuil" zaten zij bijeen na een nuttige oefenpartij van een uur tussen het Nederlands elftal, zoals dat over enkele dagen tegen Finland speelt en een ploeg gevormd uit de rest van de club, aangevuld met en kele spelers van Blauw Wit. Het doel van deze oefenpartij, welke op de trainingsavonden voor de eerste maal op het programma stond, was om de spelers nog eens in ploegverband te laten opereren en hen vertrouwd te maken met de tactiek, welke zal wor den toegepast. Bakers debuteert als rechtsachter Nederlandse handballers gaan naar Ziirich Nu de inschrijvingstermijn verstre ken is, blijkt dat vijftien landen zullen deelnemen aan het tournooi om het wereldkampioenschap handbal, dat in 1952 in Zwitserland zal worden ge houden. Het zijn, Belgie, Duitsland, Frankrijk, Nederland, Zuid Slavie, Lu xemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Por tugal, Saarland, Zweden, Zwitserland. Spanje en Italië. Van Denemarken verwacht men nog een inschrijving te ontvangen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5