Hallo jongelui! Pim, Pam en Pom PELS' Portwijnen PELS' Stad en Omgeving De uitvaart van een verdienstelijk stadgenoot AGENDA Vier bedrijven schreven reeds in voor schaakcompetitie Oude volksliederen van Groot- Brittannie herleefden weer 91 O R G E N VROOM DREESMAVN J. H. van den Berg overleden Eerste avond van seizoen was een zeer bijzondere Teraarbestelling van P. A. van der Noordaa DONDERDAG 25 OCTOBER 1951 Grofe belangstelling bij de crematie van wijlen de heer H. Lind Dat de heer H. Lind, een geboren en getogen Alkmaarder, hier ter stede een brede kring van vrienden en goede kennissen zou hebben was te verwachten. Dat hjj ook door zijn veelzijdige werkzaamheid in tal van organisaties waarin hij als bestuurslid een leidende functie had door zeer velen gekend en gewaar deerd werd is gistermiddag bij zijn crematie op Westerveld bewezen. Een harde werker met een hart van goud In de grote aula hadden zich een hon derdvijftigtal familieleden en vrienden verzameld om afscheid te nemen van de man, die in alle kringen waar hij werkzaam was een geziene persoonlijk heid is geweest. Nadat de kist was opgebaard heeft een broer, de heer A. Lind uit Utrecht, allereerst een woord van grote waar dering gesproken voor wat de overlede ne voor hen die hem lief hadden heeft betekend. Ds. "W. Wesseldijk sprak namens de kerkeraad, de kerkvoogdij en het colle ge van notabelen en herdacht de over ledene als een zeer gewaardeerd no tabel en ouderling, die vele gaven van hoofd en hart bezat. De heer A. van den Elburg vperde het woord namens de vrijmetselaars in dit gewest, in het bijzonder namens de loge De Noordstar. Hij prees de trouw van een oprecht mens, die zich in het bij zonder het lot van behoeftigen had aan getrokken. Hij was een goede aalmoe zenier en trad naar voren in enkele in stellingen, die zich in het bijzonder met het lot der behoeftigen bezig houden. Drie witte rozen legde spr. op de baar als symbolen van kracht, wijsheid en schoonheid en drie rode rozen, die ge loof, hoop en liefde symboliseerden. „Het geloof", aldus spreker, „heeft u geleid, de hoop was uw kracht, de lief de heeft u bezield". De heer M. Zwaan sprak als bestuurs lid van de plaatselijke vereniging voor facultatieve lijkverbranding waarvan de voorzitter verhinderd was tegenwoordig te zijn. Hij zette in het kort uiteen hoe goed de overledene deze organisatie als secretaris-penningmeester verzorgd had en hoe hij vele excursies naar Wester veld had geleid. De heer Tj. N. Adema, sprak als voor zitter van de Openbare Leeszaal en Boe kerij. Hij deed uitkomen hoe wijlen de heer Lind na zijn pensionnering bij de Spoorwegen een zeer groot deel van zijn tijd aan het leeszaalwerk had ge geven en hoe hij door zijn prettige ka meraadschap zoveel tot de goede geest in het bestuur van deze instelling heeft bijgedragen. Namens de Spoorwegen sprak de sta tionschef, de heer Vermaas, als tolk der directie en tevens namens het perso neel, dat de overledene, door diens gro te collegialiteit zeer genegen was en hem zeker niet zal vergeten. De heer Lind verzorgde de gehele administratie van het station Alkmaar en was altijd ieder zoveel mogelijk ter wille. Ds. A. Keuning uit De Rijp voerde vervolgens het woord als vriend en her innerde o.a. aan het verlies, dat de fa milie Lind door het overlijden van haar zoon Jan had geleden. Zijn geloofskracht had de thans over ledene diens oude werkkracht hergeven. De familie, die dankbaar kan zijn voor wat God haar in deze man en vader heeft geschonken, zal ondervinden, dat hij niet voor goed van haar is weggeno men, maar dat hij vaak dicht bij haar zal zijn en in moeilijke omstandigheden de weg zal wijzen. Zijn grote vriend schap zal niet worden vergeten. De heer A. Lind sprak daarna, mede namens zijn moeder, een woord van grote waardering en hartelijke dank tot zijn goede, zorgzame vader, die door het scheppen van een prettige sfeer in het gezin gezorgd had, dat beide jongens een gelukkige jeugd hadden gnoten. Het was voor het gezin een grote slag toen zijn broer overleden was, maar het was de grote en met succes volbrachte tpak van zijn vader nieuwe levensvreugde te scheppen door het leed te overwin nen. Voor de kinderen was hij een on vergetelijke vader geweest. Mede namens zijn moeder bracht de heer Lind dank aan allen voor de thans getoonde belangstelling, die van een hartelijk medeleven en waardering ge tuigt en de familie tot grote troost zal strekken. Scheepswerf zou te hoge lonen hebben uitbetaald De N.V. Scheepswerven Nic. W. en V. was door de officier van justitie, mr. dr. J. A. Vellinga, gedagvaard omdat zij te hoge lonen had uitbetaald. De directeur, de heer A V., verklaarde gis termiddag voor de politierechter voor economische zaken, dat er geen vast uurloon wordt betaald, maar dat er een zekere tarivering wordt toegepast, afhankelijk van de prestaties van de arbeiders. „Ik ben er van overtuigd", aldus de heer V., „dat mijn systeem beter en socialer is dan de stukloon regeling". De zaak wordt aangehouden tot 16 November teneinde een nader onder zoek te kunnen instellen. BEËDIGING ADVOCAAT Op 8 November wordt als advocaat bij de arrondissementsrechtbank te Alkmaar ueëdigd mej, mr. M. van Holst Pellikaan, werkzaam op het kantoor van mr. P .S Winkel tr Hoorn. Zij is op het ogenblik de enige vrouwelijke advocaat in dit arrondissement. Ds. J. Dikboom sprak vervolgens naar aanleiding van Psalm 23. „De Heer is n.ijn Herder, mij zal niets ontbreken". Volkeren komen en gaan en men vraagt zich wel eens af wat daarbij de beteke nis van een enkel mensenleven kan zijn. De geschiedenis der mensheid is niet het eigenlijke leven. Dat is zichtbaar in Je zus Christus, die uit de dood is opge staan. Op onze zwerftocht door het le ven komen wij op vele wegen, soms ook op dwaalwegen. Spreker deelde o.a. mede, hoe hij enkele uren vóór de dood van deze ware Christen bij diens bed had gestaan en hoe de stervende met hem het Onze Vader had gebeden. In Zijn handen bevelen wij thans de geest van de broeder, die zich in het leven op zo vele wijzen verdienstelijk heeft gemaakt. Ds. Dikboom ging voor in een kort gebed, waarna de met zeer vele bloem stukken gedekte kist onder zacht orgel spel langzaam daalde. De zeer grote belangstelling bij deze crematie is het beste bewijs hoezeer deze werkzame en sympathieke figuur in brede kring gewaardeerd is gewor den. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Met de kip pen op stok (tot 10 jaar o.g.); Cinema Americain, 8 uur: Song of the Islands (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrouw van mr. Craig (18 jaar); Rex Theater. 2.30 en 8 uur: Taxi 85 rijdt voor (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: HOV, soliste Henriette Faure. Café Tom, 8 uur: Openbare vergade ring EVC-afdeling. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lot- te (14 jr.); Harmonie Theater, 8 uur: Politie-dossier 301 (18 jr.); Cinema Americain, 8 uur: Ik zoek vergelding 18 jr.); Victoria Theater, 8 uur: Goud transport (14 jr.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Win- terlezing „Het Oude Testament en ons geestelijk leven". Valks Lunchroom, 8 uur: „Waarom Esperanto?" HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 25 Oct. 11.55 v.m. 12.10 n.m. Vrijdag 26 Oct. 0.30 v.m. 1.04 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 12.00 12.15 6.00 6.15 Vrijdag 0.35 1.09 6.35 7.09 Het nut van Esperanto Vrijdagavond zal in Valk's lunchroom een openbare lezing worden gehouden, waarbij door ter zake deskundige spre kers een uiteenzetting zal worden ge geven over de vele voordelen die een enkele wereldtaal, het Esperanto, biedt. Alle belangstellenden, vooral ouders, onderwijzend personeel en jeugdleiders, zijn van harte welkom. Vrijdag 26 October zullen weer een viertal mannequins van 2-3 en van 3.30-4.30 uur op onze le etage en ook in onze gezellige Lunchroom U enkele flitsen tonen van de nieuwe najaarsmode. Deze flitsen vormen slechts een kleine greep uit onze uitgebreide collectie mantels, japonnen en bijpassende acces soires als hoedjes, shawls etc. Let U bij Uw bezoek vooral op onze aantrekkelijke prijzen. ALKMAAR Er zal met vijftallen worden gespeeld Op initiatief van de schaakvereniging D.O.S. zijn gisteravond in café Ligt- hart de eerste besprekingen gehouden met het doel te komen tot een bedrijfs- schaakcompetitie. Behalve het dage lijks bestuur van D.O.S. waren hierbij vertegenwoordigers van de P.T.T., de Rijksambtenaren en de Alkmaarsche Courant aanwezig. De vertegenwoordi ging van Het Hooge Huys had verstek moeten laten gaan, doch ze had laten weten dat zij in principe bereid was aan de wedstrijden deel te nemen. (Advertentie, Ing. Med.) Op 76-jarige leeftijd is in Westcrlicht overleden de heer J. H. van den Berg, die vanaf 14 December 1927 tot 1 Augustus 1941 directeur is geweest van de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee en zich daar heeft doen ken nen ais een man die in alle opzichten met de oude moegevaren zeelieden medeleefde en door allen zeer gewaar deerd werd. De heer Van den Berg is na zijn ver trek uit de stichting naar Westerlicht gegaan, waar wij het vorig jaar een gesprek met hem hadden ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan der Prins Hendrik Stichting, welke gebeur tenis toevallig plaats vond in het jaar, dat ook de oud-directeur zijn 75e ver jaardag vierde. De heer Van den Berg had er bij zonder slag van met de oud-zeelisden in het gesticht om te gaan, omdat hij zelf oud-zeeman is en vele jaren bij de koopvaardij had gevaren, welke functie hij door een opkomende doof heid vaarwel had moeten zeggen. Hij is daarna gemeente-ambtenaar in Am sterdam en ondercommandant van de Kweekschool voor de Zeevaart in Am sterdam geweest, waarna hij vanaf 1917 tot 1927, in dienst was van de Scheep vaartvereniging, waarop zijn benoe ming tot directeur der Prins Hendrik- sichting gevolgd is. Daar heeft hij de moeilijkheden van de oorlogstoestand meegemaakt, de vordering van het gebouw, het weg trekken naar Wageningen, Baarn en Zeist van de inwonenden. De honger winter was oorzaak dat velen het lij den niet konden doorstaan en van de 150 bewoners die vertrokken, kwamen er maar 60 terug. Toen de Duitsers vertrokken, kwamen de Engelsen in het gebouw, dat zij spoedig weer voor de oude zeelieden beschikbaar stelden. De heer Van den Berg heeft zich in die tijd zeer verdienstelijk gemaakt, voornamelijk door zijn actie voor een nieuwe meubilering daar alles tijdens de bezetting was verdwenen. Een lang en arbeidzaam leven is af gesloten. Velen vooral ook onder de gestichtsbewoners zullen de over ledene in dankbare herinnering hou den. De crematie zal Zaterdagmorgen om 11 uur te Westerveld plaats vin den. Om 9 uur is er gelegenheid tot condoleren in de Chapelle Ardente van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Gratis modderbad Gisteravond omstreeks 6.45 uur raakte een veertienjarige wielrijdster op onvrij willige wijze in het smerige en koude water van de Oudegracht. Het meisje verloor, doordat zij over een steen reed, haar even wicht en dook het water in, terwijl haar rijwiel op de kant bleef liggen. Door om standers werd de onfortuinlijke zwemster spoedig op het droge gehaald en bij om wonenden van droge kletren voorzien, waarna zij naar huis werd vervoerd. Genootschap Nederland-Ertgeland Uitstekend samenspel van voordracht en muziek TJE SIMPELE volksliederen d.w.z. de oude melodieën van het volk en niet de „officiële" vaderlandse liederen zijn reeds vele, vele ecuwen lang het medium, door middel waarvan de brede massa van het volk expressie geeft aan haar vreugden, haar droefenissen, kortom aan al haar hartstochten en emoties. Dit volkslied, dat gezongen werd bij het werk en bij het spel, vormde in vroeger jaren een belangrijk facet van het dagelijkse leven en was tevens een weerspie geling van de geaardheid en de mentaliteit van het volk, dat het lied zong. Vele componisten hebben dan ook een aantal van hun scheppingen gebaseerd op de melodieën van oude volkszangen. r>P DE AVOND, die het Genootschap Nederland-Engeland gisteren als eerste van dit nieuwe seizoen in de in tieme kleine zaal van de Harmonie had georganiseerd trad op Miss Con stance Carrodus, met haar kostelijke vertolkingen van volksliederen uit En geland, Schotland, Ierland en Wales. Miss Carrodus, die regelmatig voor de BBC optreedt en in Engeland steeds een uitstekende pers heeft, toonde zich niet alleen een voortreffelijk voor drachtkunstenares, doch tegelijkertijd ook een goede mezzo-sopraan. Boven dien verzorgde mevrouw Presser op feilloos volgzame wijze de pianobege leiding. Het accent viel bij dit optreden even wel voornamelijk op de voordracht van de liederen. Hierin bleek Miss Carro dus onovertroffen te zijn. Zij bezielde de oude volkszangen, die door hun eenvoud zo bekoorlijk en dikwijls hu moristisch of ook ontroerend zijn, door voor iedere in de tekst voorkomende figuur haar stem te veranderen en voortdurend een levendige contrast werking toe te passen. Haar eenvoudi ge mimiek was die van een voortreffe lijk actrice en sloot volkomen aan bij de wijze van voordragen en bij de in houd van de songs, die meestal ver telt van vreugde en blijdschap, en een enkele maal van de droefheid en rouw. Grote verscheidenheid DE liederen, die zij zong-speelde, vormden een waardig en bont bou quet uit de enorme rijkdom aan volks zangen, die Groot-Brittannië bezit. Vooral uit Engeland bracht zij een grote verscheidenheid van songs mee. Zij zong van de vrolijke flirt met het melkmeisje in de vroegte, van het platteland in het voorjaar en van de kikvors, die de muis het hof maakte. Uitstekende en geestige typeringen gaf zij van de man en de vrouw, van wie degene, die het eerst zou sr ken, de deur moest gaan grendelen en van de vele andere figuren uit charmante, kin derlijke teksten. Veel succes had Miss Carrodus ook met haar creatie van het verlegen meisje, dat op All Souls 'Day aan de huisdeuren haar liedje komt af rammelen, zoals dat nog altijd in Ches hire gebeurt. Ook een oude Christmas carol zong de Engelse kunstenares. Hierna bracht zij een aantal liederen uit Schotland en Ierland, waar men van refreinzang houdt, zodat de ge boeide toehoorders zich zelf nu en dan op bescheiden schaal aan commu nity-singing waagden. Over het alge meen lijken de songs uit het Noorden melodieuzer dan die uit Engeland. Be koorlijk klonk het bekende „Bonnie Prince Charlie" en fascinerend waren vooral de volkszangen van de Hebri- den, die eenzame eilandengroep, die nog steeds bij het werk en bij het spel worden gezongen. Uitstekend was het zonder begeleiding gezongen, opzwe pende dansliedje „Dance to your sha dow" en geestig getypeerd de song uit de Low Lands van Schotland „Come whistle, old wife". Uit Ierland zong Miss Carrodus het melodieuze „The meeting of the waters" en een liedje met een boeiend dans-rhytme „I have a bonnet trimmed with blue." Avond van hoog gehalte MISS Carrodus besloot haar zeer ge varieerd en veroverend repertoire met enkele volkszangen uit Wales, o.a. „The song of the cuckoo", en met de grappige karakterisering van het oude marktvrouwtje uit Wales, dat eerst haar adspirant-klanten toelacht en hen daarna uitscheldt, als zij haar stal letje voorbijgaan. Het Genootschap Nederland-Enge land heeft ongetwijfeld een zeer goede slag geslagen door deze veelzijdige kunstenares uit te nodigen, die Alk maar een boeiende avond met visuele, en muzikale schoonheid van een hoog gehalte heeft gebracht. Een uitstekend begin van het nieuwe seizoen. Ter vergadering werd besloten, dat D.O.S. bij de eerste competitie, welke medio November begint, de leiding zal hebben. Daar deze vereniging ook be reid bleek haar lokaal en haar speel stukken in bruikleen te geven, zullen de onkosten slechts gering zijn. Voorts zal D.O.S. een prijs beschikbaar stellen. Getracht zal worden tevens een wissel- prijs uit te loven. Vijftallen Het is de bedoeling na de competitie een persoonlijk kampioenschap voor de bedrijven in te stellen. Besloten werd te spelen in vijftallen. De P.T.T.. het Hooge Huys en de RASA (Rijks Amb tenaren Sportvereniging) zullen waar schijnlijk met twee vijftallen deel nemen, de Alkmaarsche Courant speelt voorlopig met één vijftal. In de eerste wintercompetitie speelt ook een vijftal van D.O.S. mee, echter buiten mede dinging. Het voorlopig bestuur zal trachten nog meer bedrijven en instel lingen voor deze competitie te interes' seren. Op 13 Novmber zullen de afge vaardigden van de deelnemende vijf tallen wederom in vergadering bijeen komen, waarbij tevens een bestuur zal worden gekozen. Vrijdag 16 November zullen de eerste wedstrijden worden gespeeld. De heer R. van Wezop die de leiding had van deze geanimeerde vergade ring, zeide te hopen dat deze schaak competitie, welke waarschijnlijk een unicum in Nederland is, evenzeer de belangstelling van de bedrijven zou mogen hebben als het zomeravond voetbal. Verbetering en toepassing van smeerolie De heer L. Spijkerman uit Rotterdam hield gisteravond in het „Wapen van Heemskerk" voor een 75-tal belangstel lenden een voordracht over de verbete ring en toepassing van smeerolie. Deze avond was georganiseerd door de Automobiel Technische Club, afdeling „Kennemerland" voor de leden boven het Noordzeekanaal. De voorzitter van het afdelings bestuur, de heer J. de Wolf, gaf een korte uiteenzetting van het doel der A.T.C. Deze club beoogt om automobiel technici op de hoogte te houden van de zo belangwekkende vorderingen der techniek. De heer Spijkerman memoreerde, dat na de oorlog de smeeroliën niet meer voldeden aan de hoge eisen, die hier aan door de motoren werden gesteld. De motoren waren vooral in de oorlog onderhevig aan een snelle technische ontwikkeling, doch de ontwikkelingen toepassing der smeerolie bleef daaren tegen ongewijzigd. Het is geen wonder, dat deze oliën daarom riiet meer aan de eisen der moderne motoren beant woordden en dat er gewerkt moest worden aan de verdere ontwikkeling. De taak van smeerolie is drieledig, na melijk het smeren, afdichten en koelen en het is daarom van belang de olie op het juiste niveau te handhaven. Door het toevoegen van verschillende pro ducten werd na langdurige onderzoe kingen en proefnemingen de smeerolie weer aangepast aan de eisen der mo derne explosie- en verbrandingsmoto ren. Vervolgens zei de spreker iets over de aftapperioden. Hierbij moet rekening worden gehouden met veler lei factoren, die het vernieuwen van de olie op langere of kortere tijd nood zakelijk maken. Zo is de eerste factor natuurlijk de kwaliteit van de olie, maar ook de plaats van de motor en zelfs het jaargetijde spelen hierbij een rol. Na een korte pauze werd een inte ressante film gedraaid over de baker mat der automobielindustrie, Amerika. Hierin maakte men kennis met de uit gebreide experimenten op velerlei wa gens op speciaal daarvoor aangelegde terreinen. Voorts kreeg men een kijk je in de uitgebreide olie-proefstations met de chemische laboratoria en proef- motoren in de staat New Yersey, waar men een volmaakt olie-product tracht te krijgen, dat voldoet aan de eisen der moderne motoren. De heer Spijker man gaf hierbij een duidelijke expli catie, die door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. Stedelijk Museum tijdelijk gesloten In verband met werkzaamheden in het Stedelijk Museum, Breedstraat (herstel vloer van de grote zaal en wij ziging en verbetering van het ver warmingssysteem) zal het museum vanaf heden tot 1 December voor het publiek zijn gesloten. Op 1 December zal de opening plaats vinden van een belangrijke tentoon stelling, n.l. van schilderijen van Vin cent van Gogh, welke tot en met 26 December zal duren en een evenement voor Alkmaar belooft te worden. Hier over zullen nadere mededelingen vol gen. Drie abri's voor bus passagiers In samenwerking met de NACO worden door de gemeente op drie plaatsen in de stad zogenaamde abri's (schuilplaatsen) geplaatst, waar de passagiers, enigszins beschut tegen regen en wind, kunnen wachten op de komst van de autobussen. De eerste abri is verrezen op het Kerkplein. Hier zal dus binnenkort een halte van de stadsdiensten komen, waardoor de halte in de Koorstraat en waarschijn lijk die op het Canadaplein zullen ver vallen. De twee andere abri's komen bij de Heilooërbrug en bij de Friese brug, wanneer deze laatste zal zijn voltooid. .2,4, Wij zijn nu nog in A'rika Maar op ZATERDAG 17 NOVEMBER komen wij in levenden lijve in ALKMAAR Op de Algemene Begraafplaats werd gistermiddag het stoffelijk overschot van de heer P. A. v. d. Noordaa, ad ministrateur aan het „Hooge Huys", plechtig ter aarde besteld. In de aula der begraafplaats werden woorden van sympathie en medeleven gesproken je gens de overledene, die zich in leven en werken een trouw vriend en harde werker toonde. Dr. H. J. M. Hofstee memoreerde, dat de heer Van der Noor daa ogenschijnlijk wat onverschillig mocht zijn, maar dat hij een fijngevoe lig mens was en een grote naastenlief de toonde. „Eerst diende de overledene het Groene Kruis, toen wijdde hij zijn beste krachten aan het Rode Kruis en het laatste kruis, dat hij te dragen kreeg was de zware lijdensweg", aldus spreker. Namens de collega's van het „Hooge Huys" sprak de heer H. Nijdam, chef de bureau, een kort woord waarin hij de heer Van der Noordaa een trouw hartig en behulpzaam collega noemde, die tot voorbeeld heeft mogen strek ken voor allen. De voorzitter van het Rode Kruis te Heiloo, de heer N. C. Waal, noemde de overledene de stuwende motor, die zo nu en dan zelfs afgeremd moest wor den. „Geïnspireerd door uw geest zul len wij het zegenrijke werk, waaraan gij uw beste krachten wijdde, voort zetten", aldus spreker. Een broer van de overledene zeid- dat zij, die deze langer kenden, een vriendschappelijke genegenheid voor hem hadden. Hij dankte mevr. E. van der Noordaa-Hoekmeijer allereerst voor de bewonderenswaardige wijze waarop zij haar man tijdens diens lijdensweg ter zijde had gestaan en sprak een dankwoord uit tot de artsen en het verplegend personeel, die zich veel moeite getroostten om zijn broer het lijden teverzachten. Aan het graf werd een kort woord gesproken door ds. A. G. van Wijk. Damclub Heiloo verliest met 14-6 van Zaandam II Heiloo I heeft niet veel plezier ge had van haar uitstapje naar Zaandam om aldaar de damclub Zaandam II te bekampen, want er werd met niet min der dan 146 verloren. Jammer was dat Heiloo I met drie invallers moest uitkomen. De meeste partijen werden beslist in het eindspel, waar Zaandam II zich de meerdere toonde. De gede- taillerde uitslag luidt: W. L. Rol—C. de Graaf 1—1, T. RnVjemaK. Tuin man 20, J. GarenstroomJ. Sprenke ling 11, G. Berken—A. Dekker 20, F. v.d. Made—J. de Geus 1—1, K. Al- dersenH. Verver 02. J. Kuyper Sr. J. de Goede 20, A. KalkmanC. Bijwaard 20, B. BrinkkemperS. de Geus 20, J. H. BotterwegJ. Been tjes 11, zodat de einduitslag 14 werd voor Zaandam II. AANRIJDINGEN Bij de Friesebrug reed gisteravond om zes uur een eenenvijftigjarige dame door .onvoorzichtigheid tegen een lemoen van een wagen, fvaardoor zij kwam te vallen. Zij, liep hierbij een bloeduitstorting op in haar achterhoofd en enige gekneusde ribben. Omstreeks 8.45 uur werd op de hoek van de Kennemersingel—Kennemerweg een meisje aangereden, doordat het plot seling de weg overstak. De automobilist trachtte nog een aanrijding te voorkomen, maar de wielrijdster werd licht geraakt, waardoor zij kwam te vallen. Zij liep ver wondingen op aan gelaat en knieën. geven ook 's avonds sfeer en cachet. Per fles vanaff 46° WIJNHANDEL Alkmaar Tel 2585 (Advertentie, ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2