Lening van f 271.411 voor dertig woningen LAATSTE NIEUWS Felle discussie over woningkwestie De gemeenteraad van Bergen gaf zijn fiat De huisvestingscommissie zag zich in haar geheel herbenoemd d™: G.E.B. komt niet uit met aansluitingen DE stijging van de materiaalprijzen en de verhoging van de lonen zijn oor zaak, dat het GEB niet langer de hoge kosten van nieuwe aansluitingen op het electriciteitsnet, welke gemiddeld f 225 per aansluiting bedragen, kan dragen Sedert 1913 wordt van iedere aangeslo tene een cent per maand per kabel ge heven. Dit bedrag is voor het GEB niet langer toereikend. B. en W. stelden dan ook voor om bij nieuwe aansluitingen alleen bepaalde kosten, tot een bedrag van f 60 voor rekening van het bedrijf te nemen. De rest van de aansluitings- kosten komt ten laste van de aangeslo tene, die dan uiteraard geen huur meer behoeft te betalen. Wethouder Olden burg (KVP), die het voorstel verdedig de, was zelf reeds van mening, dat hierin een onbillijkheid school ten op zichte van diegenen, die bijv. reeds veertig jaar huur betaald hebben. Ten einde dit bezwaar te ondervangen, had hij gedacht aan het plan om vrijstel ling van huur te verlenen aan die in woners, die reeds vanaf een zeker, nog nader te bepalen, jaar aangesloten zijn. Een militair vliegtuig brandend neergestort Beemster Voor de economische politierechter HEILOO Het oude conflict Van Ekster-Philippo kwam opnieuw in de gemeenteraad DIT is geen manier. Als ik de burgemeester op behoorlijke manier wil ant woorden, dan dient men mij niet met vier man aan te razen. Op deze wijze krijgen wij hetzelfde geschreeuw als «en vorige keer en daar dank ik voor. Ik heb geen zin meer om er verder over te praten". Deze woorden vormden de slotscène waarmede de heer J. Broersma (CPN) gisteravond in de gemeenteraad van Bergen de discussie over het beleid van B. en W. in de bekende woningruil- kwestie tussen de heren Van Ekster en Philippo beëindigde. Het was het naspel van een felle woordenwisseling tussen het raadslid en wethouder Den Das (PvdA), waarbij opmerkingen werden gemaakt als: „De burgemeester heeft het tegen mij en niet tegen u" en „Wij nemen niet alles, mijnheer". Tot een uitspraak kwam het niet. De voorzitter stelde voor de discussie te sluiten en daar de heer Broersma de lust ontbrak om verder te gaan, kwam de gemeenteraad tot dit besluit. Een brief van B en W ALKMAAR DONDERDAG 25 OCTOBER i „pièces de résistance" hebben onze op een vrij onbetekenende agenda ge baseerde verwachting, dat de gisteravond gehouden vergadering van Bergens gemeenteraad van minder belang zou zijn, volkomen gelogenstraft. Muisstil luisterden de afgevaardigden van de burgerij naar de gloednieuwe mededeling van burgemeester dr. W. Huygens, dat de Bank van Nederlandse Gemeenten bereid is aan de gemeente Bergen een lening te verstrekken van f 271.411.met welk bedrag de bouw van twee en twintig woningen, alsmede acht duplex (zgn. Bouma-woningen) gefinancierd kan worden. De lening heeft een looptijd van vijftig jaar en wordt aangegaan tegen vier procent. Was dit bericht even ver heugend als belangwekkend, niet minder interessant was de discussie over de St. Nicolaas-surprise van vorig jaar toen het college van B. en W. op 4 December aan de gemeenteraad de toezegging deed geen partij te kiezen in het woning- ruilconflict tussen de heren Van Ekster en Philippo. De derde verrassing was de herbenoeming van de gehele huisvestingscommissie. In een der vorige ver gaderingen toch was het beleid van de voorzitter dier commissie, de heer J. H. W. Schmidt, aan de critiek van meerdere raadsleden onderhevig geweest. INE heer Broersma (CPN) betreur - V de het, dat de heer Schmidt zich weer voor een herbenoeming als lid van de huisvestingscommissie had be schikbaar gesteld. „Wij staan voor een groot woningtekort, dat in Bergen 301 woningen bedraagt, terwijl er slechts een toewijzing is voor de bouw van 217 woningen. In twee gevallen, een huis aan de Russenweg en het huis van mevr. Le Grange zijn woningen weg gegeven zonder dat daar woningruil tegenover stond. In verband met deze dingen was spreker van oordeel, dat iemand, die krachtens zijn beroep niet objectief tegenover de problemen kan staan, niet in de commissie thuis hoort. De raadsleden moesten' z.i. makelaars en ook andere beroepen, die met hui zenkwesties in verband staan, uit de commissie weren. Spreker noemde het een psychologische blunder, dat een makelaar in de commissie is benoemd. De gemoederen van de bevolking zijn verhit en er behoeft bijna niets te ge beuren of het komt tot een uitbarsting. Het is daarom onze taak de zaak zuiver te houden en ons niet schuldig te ma ken aan grove fouten. De heer Brak (PvdA) bepleitte de benoeming van de heer P. Scheltus. die namens de afdeling Bergen van de Ned. Bouwarbeidersbond en de PvdA can. didaat was gesteld. Gezien de ruime bevoegdheid van de commissie, ook wat de toewijzing van woningen betreft, zag het deel van de bevolking, dat de PvdA als zijn vertegenwoordigster ziet, gaarne de heer Scheltus gekozen. Mr. Sluis (Prot. Chr.) vond het jammer, dat op deze wijze de politiek in de commissie wordt gehaald. In het college van B. en W. is de PvdA reeds ruim vertegenwoordigd. De burgemees ter is lid van de PvdA, alsmede een wethouder die tevens bij het NVV is aangesloten. Dit is reeds meer dan waar de PvdA recht op heeft. Voorts zijn de commissieleden ?lgra en Wittebrood resp. lid van het CNV en de KAB, zo dat ook de vakbonden vertegenwoor digd zijn. De heer S w a a g (WD-Middenblok) was dezelfde mening toegedaan. De commissie telt negen leden en als ik zo eens rondkijk dan zijn het allemaal PvdA-ers of KVP-ers, aldus de heer Swaag, di zich wel eens afgevraagd had wat hij er eigenlijk bij deed. Burgemeester Huygens memoreerde de prettige samenwerking met de com missie en wees er op, dat onder de commissieleden geen leden van de PvdA zijn, misschien met uitzondering van de heer Prins, die echter als ambte naar zitting heeft. Dr. Hemelrijk (PvdA): „De heer Prins is geen lid meer". Stem uit de raad: „Zeker geroyeerd?" Bij de hierop volgende schriftelijke stemming werden alle commissieleden herkozen. De heer J. H. W. Schmidt kreeg 8 van de 13 stemmen, mr. F. Zeiler alle stemmen en de heren P. Algra, J. Swaag en J. J. Wittebrood ieder 12 stemmen. Vijf stemmen wer den uitgebracht op de heer P. Scheltus, één op de heer A. Maasen en één stem op de heer H. L. baron Taets van Amerongen. Bij de ingekomen stukken was een mededeling van de V.V.V., dat het ga rantiefonds voor het bloemencorso niet behoeft te worden aangesproken. De heer Ellis (KVP) stelde de vraag wat de V.V.V. met het overschot gaat doen en kon niet aannemen, dat de gemeente alleen maar voor een eventueel verlies moest opdraaien. Hij deed de aanbeveling de winst voor een later corso te reserveren. Zijn partijgenoot, de heer Dries- sen zou het gek vinden om de winst van het corso, die een onderdeel vormt van de jaaruitkomsten van de V.V.V., weg te nemen. De winst behoeft hele maal niet te betekenen, dat de ver eniging dit jaar geen nadelig saldo heeft. Overigens achtte spr. het een zaak van het bestuur van de V.V.V. en niet van de gemeente. Burgemeester Huygens was het hiermede eens. Hij had vernomen, dat de V.V.V. het plan heeft om het volgend jaar meer steun te verlenen aan deelnemende verenigingen, een initiatief, dat z.i. zeer te waarderen is. Licht in camera obscura BLEVEN de administratief-techni- sche wijzigingen in de gemeentebegro ting 1951 niettegenstaande de ijverige pogingen van een ambtenaar van de afdeling financiën voor vele raadsle den een duistere zaak, meer licht brengt de mededeling van wethouder Oldenburg (KVP), dat twintig straatlantaarns die met aanleg, kabels e.d. maar liefst f 27.700.vorderen, zullen worden geplaatst. Dr. Huy gens wees nog eens speciaal op de hoge kosten, die daaraan verbonden zijn en beval het bedrag aan in de aandacht van allen, die zo gemakke lijk om meerdere straatlantaarns in het dorp verzoeken. Wethouder Den Das (PvdA) verstaat de kunst om zijn voorstellen met klem van overtuiging te beplei ten. Hij bewees dit andermaal met het voorstel om twee objecten overeen komstig de sociale werkvoorzienings- regeling uit te voeren. Het betreft hier het egaliseren van de speeltuin en het sportterrein „Tuin- en Oost dorp", waarin acht arbeiders en een voorman dertien weken werk zullen vinden en het aanbrengen van beplan ting langs het terrein van de V.V. „Berdos", hetgeen door drie arbeiders en een voorman in drie weken kan worden verricht. Het voorstel beoogt een aantal arbeiders, dat, hetzij door een ongeval, hetzij om redenen van leeftijd, niet zo gemakkelijk meer aan werk kan komen, voor werkloosheid te behoeden. Het rijk draagt 75% van de kosten, zodat voor de gemeente 25% resteert, alsmede de bijkomende kosten, welke in het onderhavige ge val voor zandaanvoer, beplanting en bedrijfskosten resp. f 450.en f 250. bedragen. Behoudens goedkeuring van de betrokken commissie zal bij de be handeling van de komende begroting worden voorgesteld in 1952 op de zelfde wijze de oude wandelpaden m het duingebied, die vOór de oorlog in werkverschaffing waren verhard, op nieuw onder handen te nemen. De heer Ellis (KVP) berekende, dat met de twee objecten voor de ge meente f 2000.is gemoeid. Bij een aanbesteding zou men in het ongun stigste geval tot het zelfde bedrag komen. Men behoefde het z.i. dan ook niet te doen omdat het goedkoper is. Wethouder Den Das liet zich door deze opmerking niet uit het veld slaan. Hij wees er op, dat men in groot verband gezien niet duurder zal uit komen, dat men door het voorstel te aanvaarden de arbeiders hun gevoel van eigenwaarde laat behouden en dat op deze wijze tevens gewerkt wordt aan de verfraaiing van de gemeente. Zijn pleidooi vond bij de raad gehoor; het voorstel werd met algemene stem men aanvaard. Voor het geven van voorlichting en het in orde maken van z.g. rijbewijs- formulieren zal de gemeente Bergen een vergoeding heffen van f 0.10 en f 0.15. In Alkmaar worden de formulieren gr&tis verstrekt, merkte mr. Sluis (Prot. Chr.) op. „Ik ben voor verhoging van de inkomsten, doch dit is te kinder achtig om over te praten". De heer Driessen (KVP) viel zijn „rechtse" lin kerbuurman bij en verklaarde, dat als men dit dubbeltje heft, men niet van service moet spreken. Beide lieren stemden tegen. De aanvulling van de politieverorde ning met het doel te kunnen optreden tegen het maken van hinderlijk geluid met versterkers en geluidswagens kon de goedkeuring wegdragen, doch niet dan nadat de burgemeester had mede gedeeld, dat hij rekening zou houden met de verkiezingen. „Ik heb nog nooit iemand geweigerd", aldus dr. Huygens, die toezegde, dat „ieder fatsoenlijk ge zelschap" gerust bij hem kan komen. Dure „Bello" p^ET voorstel om de belasting op waak honden van f 3 tot f 8 te verhogen, kreeg minder bijval. De heer Broers- ma (CPN) vond het een hele sprong, en stelde een halvering voor. Ook de heer Swaag (VVD-Middenblok) stond afwijzend tegenover het voorstel en ad viseerde de vrij lopende honden extra te belasten. Verhoging van de hondenbe lasting was, naar de mededeling van de voorzitter, niet het uitgangspunt ge weest. Men heeft slechts de waakhon den meer gelijk willen stellen met de luxe honden, waarvoor f 10 betaald moet worden. De gemeente wordt thans n.l. telkenmale lastig gevallen met ver zoekschriften om luxe honden als waak honden te klasseren. Bij verhoging van de waakhondenbelasting zal men het risico van de boete bij foutieve opgave niet willen lopen. Zeven raadsleden gingen met het voorstel accoord. Tegenstemmers waren de heren Ranzijn (KVP), Wittebrood (KVP), Ellis (KVP), Swaag (VVD-Mid- denblok) en Broersma (CPN). Baron Taets van Amerongen (WD-Midaen- blok) stemde blanco. Het jaar X Dat men hier te doen had met een materie, waarbij het uiterst moeilijk is om iedereen gelijke rechten en plich ten te verzekeren, bewezen de vele suggesties uit de raad. Zo zou de heer Broersma (CPN) het billijker vinden de zaak om te keren: een vast bedrag voor particulieren en het restant ten laste van het GEB. De heer Taets van Amerongen (VVD-Middenblok) stelde voor een bedrag per meter kabel vast te stellen en een bepaald aantal meters voor rekening van het GEB te nemen. Hiertegen werd echter o.m. aangevoerd, dat dit onbillijk is voor de eigenaars van de percelen staande aan de andere kant van het weggedeelte waar de kabel gelegen is. Na een uitvoerige gedachtenwisse- ling voelde wethouder Oldenburg het meest voor vergoeding van de kabel tot de erfafscheiding. In de commissie zou dan nader het vaste bedrag, dat het GEB zal betalen, berekend worden. De gemeenteraad kon aldus besluiten Bij de rondvraag stelde de fractielei der van de KVP, de heer Ellis, de vraag wanneer'de jeugdbeweging de subsidie tegemoet kan zien. Burgemees ter Huygens vertelde dat dit zeer spoe dig het geval zal zijn, daar betaling nog slechts op één onderzoekje wacht. De heer Maasen (PvdA) zag gaarne enige heggen op gevaarlijke hoeken weggenomen. „Als wij hieraan zouden beginnen, konden wij het dorp wel slopen", aldus de voorzitter, die erop wees, dat Bergen ettelijke gevaarlijke hoeken telt. Wat dat betreft, is het dorp levensgevaarlijk, doch omdat men het weet, gebeuren er weinig ongeluk ken. Burgemeester Huygens zag do op lossing dan ook in de medewerking van de automobilisten om in Bergen uiterst voorzichtig te rijden. Congres „Boek en jeugd" Op 2 en 3 November heeft in het Mu seum voor het Onderwijs te Den Haag een congres „Boek en Jeugd" plaats, waar op het onderwerp „De betekenis van het jeugdboek als factor in de opvoeding'' door diverse sprekers zal worden behan deld. Als vertegenwoordigers van het on derwijs zullen hierbij spreken de heren D. L. Daalder, directeur vèri. de middel bare meisjesschool te Bergen en W. G. van de Hulst. Bij Hengelo is vanmorgen een mili tair vliegtuig neergestort. Het toestel vloog hoog in de lucht in brand en is waarschijnlijk terecht gekomen op het grondgebied van de gemeente Borne. Men vermoedt, dat het een machine is van de marineluchtvaartdienst. Novelle boekenweek bekroond De bekroonde novelle, die geduren de de boekenweek 1952 van 23 Fe bruari tot 5 Maart als geschenk zal worden uitgereikt, is getiteld „Insecten in prastic" en werd ingezonden onder het motto „De zachte onordelijkheid". Zoals bekend worden de ontvangers van het geschenk in de gelegenheid gesteld de auteur te raden in een spe ciaal daarvoor uitgeschreven prijs vraag. De jury, die de 34 inzendingen heeft beoordeeld en de bovengenoemde in zending heeft bekroond, bestond uit Hella S Haasse, Antoon Coolen, Ben Stroman, dr. Garmt Stuiveling en drie leden van de commissie voor de propaganda. De aannemersfirma C. R. H. Zn te Spijkenisse hoorde 50 boete tegen zich eisen omdat zij op 10 Augustus een arbeider had ontslagen zonder ver gunning van het arbeidsbureau. Een der firmanten vertelde op de zitting dat de man totaal ongeschikt was voor zijn werk, maar de officier van justitie kon moeilijk begrijpen, waarom ae arbeider dan vijf weken in dienst was gehouden. Aangezien eerst enige ge tuigen gehooid zullen worden, werd de zaak voor onbepaalde tijd aangehouden. De Zaandammer J. S. werd veroor deeld tot 30 subs. 15 dagen, aangezien hij plotseling ontslag had genomen bij de Coöp. Zuivelfabriek „De Tijd" in de Beemster. Hij was niet tevreden met de aanvankelijk door hem zelf ge kozen woning en kon bovendien in Amsterdam meer verdienen dan als derde Kaasmaker bij „De Tijd". De directie was bereia hem met inacht neming van een termijn van vier weken te ontslaan, maar S. meende, dat het voordeliger was als hij direct maar zijn biezen pakte. Hij vond te vens, dat de hem opgedragen werkjes als schrobben niet bij zijn standing als kaasmaker hoorden. De eis luidde ƒ40 of 20 dagen. Cornells J. V. uit de Beemster werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot f 10 of 5 dagen, omdat hij zonder vergunning zijn werkgever had verla ten. De lage straf dankte hij aan het feit, dat hij direct weer naar zijn vroe gere baas was teruggekeerd zodra hij hoorde, dat hij een strafbare daad had begaan. Anderhalf jaar voor overval op taxi-chauffeur De Haagse rechtbank heeft heden morgen de 21-jarige A. J. T. M. R. en de 20-jarige J. C. van H„ beiden af komstig uit het Willebrordusgesticht te Heiloo, ieder tot een gevangenisstraf van li/, jaar met aftrek veroordeeld. De eis was 2l/2 jaar. In de avond van 28 Januari, de dag, waarop zij uit het gesticht waren ont vlucht, hebben R. en Van H. de 60- jarige taxichauffeur H, Mens uit Haar lem in de buurt van Sassenheim onder het rijden aangevallen. De chauffeur, die het tweetal van Haarlem naar Den Haag en vandaar weer terug naar Haarlem had gereden, wist de wagen nog tot stilstand te brengen, vóórdat hij bewusteloos werd geslagen. Van H. en R. hebben voor de rechtbank ver klaard, dat zij de auto niet hadden willen stelen, maar dat zij geen geld hadden om de rit te betalen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida C., d. van P. A. Groot en A. M. Jannes. Cornelius B. M„ z. van B. van der Maat en M. Nieuweboer. Johan J., z. van C. J. Vahl en J. M. Verhoeven. INE heer Broersma begon het debat met er aan te herinneren, dat B. en W. op 4 December 1950 beloofd hebben geen medewerking aan een nieuw ver zoek van de heer Van Ekster te ver lenen, dat bezwaren zou opleveren voor de heer Philippo. Op 23 Mei schreven B. en W. een brief, waarin werd medegedeeld dat er geen be zwaar bestond tegen de aanbieding van een andere woning aan de heer Philippo, mits deze daarmede zelf ac coord zou gaan. In Augustus wendde de heer Van Ekster zich andermaal tot B. en W„ thans met de vraag of er bezwaar tegen bestond, dat hij de heer Philippo het in aanbouw .zijnde per ceel Noordlaan 44, dan wel het huis Zuidlaan 39 aanbood. Het college ant woordde, dat dit niet het geval was. Van laatstgenoemd schrijven heeft de heer Van Ekster in een exploit aan de heer Philippo gebruik gemaakt. Het standpunt van de heer Broersma was. dat B. en W. buiten deze zaak hadden moeten blijven. Hij achtte de brief hoogst onbillijk en was ervan over tuigd, dat als Van Ekster de ontrui mingsprocedure wint, dit geschieden zal dank zij de brief van B. en W. Teleurgesteld door deze houding kwam de heer Broersma tot de slot som, dat B. en W. hun toezegging nog niet gestand hebben gedaan en stelde voor de laatste brief alsnog ongedaan te maken. Volgens burgemeester Huygens lag de zaak heel anders dan de heer Broersma gesteld heeft. Het ligt niet op de weg van B. en W. om in een aanhangige procedure in te grijpen. Da rechter moet uitmaken of één van beide woningen voor de heer Philippo aanvaardbaar is. Hij, en niemand an ders is daartoe competent. Het college heeft Van Ekster niet geholpen. Diens vraag was volkomen overbodig. Wij kunnen niemand beletten een woning aan te bieden, aldus de voorzitter, die er de aandacht op vestigde, dat B. en W. Philippo niet uit zijn huis zetten. Mr. Sluis (Prot. Chr.) was van oordeel, dat uit de woorden van de burgemeester blijkt wat hij bedoeld heeft te zeggen, doch dit blijkt niet uit de brief. De kantonrechter moet de indruk krijgen, dat B. en W. hun toestemming hebben verleend. Dit raadslid was dan ook de mening toe gedaan, dat de brief wel degelijk van invloed is op de beslissing van de kan tonrechter. De moeilijkheden zouden nog opgelost kunnen worden als aan beide partijen schriftelijk werd mede gedeeld, dat B. en W. priori geen goedkeuring geven. Dr. Hemelrijk (PvdA) wees erop, dat zolang een huis in aanbouw is B. en W. niet de bevoegdheid heb ben het perceel beschikbaar te stel len en stelde voor Van Ekster mede te delen, dat men zich over het in aan bouw zijnde huis zal beraden zodra het klaar is. De voorzitter beklemtoonde, dat B. en W. de zaak uitvoerig bekeken en overwogen hebben om toch vooral geen partij te trekken. Hij was er van overtuigd, dat de kantonrechter zeker niet zal afgaan op een tendentieus exploit, waarvoor het college niet de minste verantwoording draagt. Mr. sluis (Prot. Chr.) antwoord de hierop, dat een advocaat gek zou zijn als hij niet juist zou citeren. De brief is juist en nu kunt u praten als Brugman, maar als man van de prak tijk kan ik verklaren, dat de brief van B. en W. de beslissing van de kanton rechter zal beinvloeden. Toen de heer Broersma (CPN) kenbaar maakte, dat B. en W. z.i. Van Ekster bewust hebben willen helpen, maakte de burgemeester tegen deze zegswijze bezwaar. Hij vond de op merking lelijk en herhaalde. dat men in deze zaait steeds principieel objec tief is geweest. Ik blijf ontkennen, dat wij in deze kwestie ook maar op enigerlei wijze hebben ingegrepen, al dus de voorzitter. De discussie kreeg vervolgens het hierboven vermelde slot. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 24 Oct. Slabonen 26—87 en kas 1,19; stoksnijbonen, kas 931,12; pronkbonen 2258; komkommers 17; to maten: A 4068 en bonken 2238; wit lof 74—81; bloemkool: I 32—48, II 18—28 en XII 816; rode kool 817; savoye kool 1112,50; groene kool 812,50; spruit- kool 1368; boerekool 8—13,50; spinazie 2271; postelein 42—45; sla 28,50; an dijvie 510; rode bieten 612; bospeen 1227; winterpeen 813; waspeen 1233; uien 730; prei 1422; selie 6,50; soep groenten 27; knolsoepgroenten 418; druiven: Alicante 931,12 en II 6875 en Wes.t-Frisia 70; appels: Glorie van Hol land 1843, Schellinkhouter 3555 en Zoete Ermgaard 1828; peren: Confé rence 3345. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 25 Oct. 50.000 kg rode kool: A 9,10 11,80 en B 7,20—9,30; 20.000 kg gele kool: A 8,80—11,50 en B 7,40—8,50; 20.000 kg groene kool 9,2014,2; 60.000 kg witte kool 44,70; 18.000 kg uien 22,9025,60, grove 24,10—24,60 en nep 23,80—25,50; 7500 kg bieten: A 9,9010,20; 5000 kg peen: B 13,30—13,70 en C 12,90—13,30; 15.000 kg andijvie 5,207,50; 100 kg slabonen 82- 88, 400 kg bloemkool: BI 40—46,10 en B II 26,50. NOORDERMARKTBOND, 25 Oct. 15.000 kg uien 25,3025,70, grove 22,90 £4,50, drielingen 2728 en nep f 2526; 800 kg bieten A 9,70; 4500 kg peen: B 12,30—12,50 en C 12,60; 2500 kg andijvie 6,20—8,10; 200 kg slabonen: II 83—87 en afw. 6068; 21.000 kg rode kool 6,20 12,80; 2300 kg gele kool 12—13,10; 15.000 kg groene kool 10,1013; 45.000 kg witte kool 44,80. Doorgedraaid: 4000 kg witte kool. WARMENHU [ZEN, 25 October '51 20.000 kg rode kool A 8.5012.60, B 6.40—8.70; 71.000 kg witte kool 4—4.70; 3600 kg uien 26.80, grove 22.40, drielin gen 26.90, nep 23.40; 800 kg bieten A 8.60, B 5.40; 200 kg andijvie 5,200 kg peen 1.50. OBDAM. 270 kg. slabonen 6790 afw. 65, 3000 kg. uien 251025.40, driel. 2425.60, nep 25.60, 25000 kg. peen B 13.50—14.10, C 12.60—13.90, 12000 kg bie ten A 9.80—10.30, B 7.70—8.20, modjoe 5.20—6, 8000 kg. rode kool A 9.70—12.40, B 7.407.60, 7000 kg. savoye kool A 9—9.90. Andere lezing Blijkens de mededeling van de vader van een der kinderen uit St. Pancras, die met een bijl had den gespeeld, waardoor het 3-jarig zoontje van de familie De Wit aan zijn hand werd verminkt, heeft het ongeluk zich als volgt toege dragen: Het oudste kereltje had de jongste gevraagd even een takje vast te houden, zodat hij het in tweeën zou kunnen hakken. Hij sloeg mis en raakte zijn ka meraadje, wat tot gevolg had, dat deze het topje van een vinger zal moeten missen. Het middelvinger tje, dat wel geraakt werd, behoeft niet te worden geamputeerd. Tijdens zijn recent bezoek aan Duitsland ontving de Hertog van Windsor van een Berlijnse uit gever het eerste Duitse exemplaar van zijn „memoires". VERVOLG STADSNIEUWS Damcompetitie Ie klas WORMERVEER 2—D.D.D. 1 9—11 De voor de clubcompetitie eerste klas ge speelde wedstrijd tussen het tweede tien tal van Wormerveer en het eerste van damclub D.D.D. eindigde na een spannend verloop in een 11—9 overwinning van de Alkmaarders. De gedetailleerde uitslagen luidden (Wormerveer 2DDD 1)R. Duinmeyer H. de Jong 20; J. v. SambeekM. He mels 02; J. BakkerN. Oud 11< C. de LeeuwD. Peerdeman 11; H. C. BuschL.. Verver 20; J. van *t Ent G. Woonijk 02; A. DuifN. Riebeek 11; N. KopJ. Schuit 11; D. v. d. BoschP. Booy 02; T. JongertM. J. Langras Jr. 11. De stand is thans: D.D.D, 1 3 3 0 0 6 43—17 Zaandam 2 3 3 0 0 6 4119 D.K.Z. 1 2 1 0 1 2 22—18 Heiloo 1 2 10 12 21—19 Edam 1 3 1 0 2 2 26—34 D.D.D. 2 2 0 0 2 0 5—35 Wormerveer 2 ..3 0 0 3 0 2238 Damtiental Noord-Holland Het Noordhollands dam-tiental, dat Zondag a.s. te Haarlem zal aantreden voor de traditionele districtsoiTmoeting legen Zuid-Hoiland, werd als volgt samengesteld: 1 Piet Roozenburg: 2 R. C. Keiler; 3 J. Metz; 4 Wim de Jong; 5 Herman de Jongh; 6 H. Laros, 7 B. Dukel; 8 J. H. Beeke; 9 J. B Sluiter en 10 IJme de Jong. Reserves; M. R. C. Stahlberg, O. J. B. van der Sleen, F. Slot en P. Beers. Klaverjastournooi De Alkmaarse Klaverjasclub „In 't Klein" organiseert evenals vorige jaren een klaverjastournooi in „Het Wapen van Heemskerk". De zaal wordt gratis be schikbaar gesteld. Het batig saldo is we derom bestemd voor alle patiënten van de Lighallen en de Zweedse Paviljoens. De wedstrijd wordt gehouden op 22 Nov. Het bestuur hoopt evenals vorige jaren op de welwillende medewerking van de mid denstanders te mogen rekenen. Men kan zich opgeven bij de volgende adressen: J. Busch, Kanaaldijk 38; H. v. d. Sluis, Hoeverkade 6; N. Pater, café, Bierkade 6. De inschrijving sluit 20 November. Burgerlijke Stand Geboren Wilhelmina M., d. van H. Kleve en W. C. Wittenberns. Alida M., d. van C. v. d. Berg «n A. Kuis. Meino M., d. van G. C. Baken en C. A. Jansen van Jorksveld. Marjolein, d. van A. v. Houten en G. D. Portegijs. Getrouwd Hendricus C. van Die- rendonck en Gerhardina M. F. Lantman. Cornelis F. Romijn en Jetske Hakze. Overleden Willem M. v. Rossum du Chattel, 54 jaar, gehuwd met J. G. de Graaff. Johannes H. van den Berg, 76 jaar, gehuwd met G. H. Zindler. BRIDGE-DRIVE ST. VINCENTIUSVERENIGING Zaterdagavond om half acht zal in alle zalen van hotel „Victory" een open bridge drive worden gehouden, waarvan de even tuele baten ter beschikking komen van de St. Vincentiusvereniging. Er zijn tal van fraaie prijzen beschikbaar gesteld en bovendien zal ieder tiende paar, dat zich voor de wedstrijden opgeeft, een verras sing ontvangen. De inschrijving sluit Vrij dag. De bridge-drive zal onder deskundige leiding staan. Men kan zich voor de wed strijden opgeven bij de firma» PO A in het Payglop en de heer J. Tesselaar in de Huygbrouwerstraat. DIERENBESCHERMING Op de Kennemerstraatweg is aankomen lopen een hondje; op de Schermerweg is zwervend aangetroffen een poesje, zwart met wit, adres mevr. Molenaar, Omval. Sinds enige tijd zwerft op de Kenne- mersctraatweg een mooi jong poesje, pl.m. vijf maanden oud, zwart-wit. Aan komeii^ lopen in de Bleekerslaan een donker cypers poesje, half jaar, witte voeten en witte borst. Adres inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. HET H.O.V.-CONCERT Men verzoekt ons te vermelden, dat het H.O.V.-concert in „Het Gulden Vlies", hedenavond om precies acht uur begint en dat laatkomers niet eerder tot hun plaatsen worden toegelaten dan na de uit voering van het eerste deel.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3