Oranje-team heeft een rekening met Finland te vereffenen en Pom in Afrika Tóch een programma met interessante wedstrijden De wagen in het Kloosterbos 5C ctppie <Spookdteen JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Emma zal een lek in de V.V.V.- verdediging proberen te vinden Idag Christelijk sche jongeren in het Huis van iewaring breidde zaak uit ;n voorwerpen ing Rem. Cer. üemeenfe VREES-OUDES Alkmaar 'EE, St. Pancras Het Radioprogramma Groot optimisme daarom niet gerechtvaardigd VSV wacht een zware strijd in het Stadion Scheepvaartberichten VRIJDAG 26 OCTOBER 1951 kogel gevonden kzaamheden aan de ig heeft men een ;n kanonskogel opge- le Spaanse tijd. Het ;ke laag roest bedekte thans in het bezit Cl. de Lange, graven is men ook een stuk houten riole- ;rmoedelijk eveneens de 16de eeuw. De Duten „buis" bleek nog ïecht te zijn. f van het Federatie-be- .H.-jongerengroepen in irden in September en e provincieën toogdagen provincie Noordholland en op Zaterdagmiddag gebouw. Waakt en Bidt. :r van de C. H. Unie, de lanus hoopt actuele po nen te behandelen. Het lord zal worden uitge- ds. C. G. Wiegers te ergadering, die ook voor nkelijk is, begint om uur volgt speciaal voor :en contactavond. In de l een programma o.m. clamatie, boerendansen, worden afgewerkt. rond gaf de Christelijke ing „Soli Deo Gloria" oor de gedetineerden in Bewaring alhier. Het inder leiding van de heer J. Schoen, werd :t. Voor de pauze wer- estelijke liederen ge- .bendgesang, een para- 'k Heb geloofd", terwijl ikele ouvertures en mar- e gebracht worden. ;d gespeeld. Dat het ge- e gedetineerden dan ook gesteld, bleek wel uit tp, dat uit de cellen „Rivoli" in het Payglop zienlijke uitbreiding on- ongeveer even grote bestaande winkel is er [en heeft er om het in- itzinnige karakter van de den niet een grote ruim- :t, doch beide afdelingen dige entree hun eigen ïouden. e tweede afdeling op de kvolle en artistieke wijze vanzelfsprekend. De uit- dan ook niet afgedaan sfeer, die deze bekende ;e. re afdeling heeft men as- en aardewerk onder kan men er enige buiten- eke lampen van gevou- ewonderen, die op de irs waren tentoongesteld ;ren een molentje, dat ran een mechaniek in .aapliedje te produceren. ik van 18 tot en met 24 de volgende voorwerpen aangegeven. Ze zijn ig, behalve op Zaterdag, uur te bevragen aan het politie: Aardrijkskunde- peld; dameshandschoen; strik; dameshandschoen; Itjes; herenpolshorloge; kinderschoentje; jongens- dameshandschoen; sleu- ceintuur; medaille wan- zlte van chequeboek; lid- irt; vulpen; bonkaarten; ant; wantje; halsband, ende voorwerpen worden u van politie de adressen ■s bekend gemaakt: paar nkrans; schoudervullin- schaartje: vulpen; pakje i; wantje en zakje elas- t; enkele muntbiljetten; derjekkertje; paar sok- lawl; portemonnaie; scha- armbandje; muntbiljet; tel; schoudertas: zakmes; d van polshorloge: ball- idersriem; kindermutsje; yenregenjas; rozenkrans. t blad is de uitslag be- van de verloting der zreform. gemeente van prijzen kunnen worden Zaterdag 27 Oct. van half lur. ig is de beste vakkleding, ïnd wordt gemaakt. »n wij de alleen-verkoop en. ICTURENHANDEL (Advertentie, Ing. Med.) 80. De Grote Markt van Kuitendam bood die ochtend een merkwaardig schouwspel. Mensen zag men er niet. Alles en iedereen had zich in de huizen verschanst en slechts de dappersten on der de dapperen waagden het een blik uit de ramen te werpen. Midden op het plein stond het indrukwekkende stand beeld van Ridder Jan Schalk van Knuf felen die in het grijs verleden de goede stad Kuytendamme eens van de onder gang had gered door de schone gravin Hildegonda van Huylenburg uit de klauwen van de Kabeljauwsen los te rukken. Ridder Jan Schalk keek een beetje verbaasd naar hét ongewone ge zelschap dat zich rondom zijn hard stenen voetstuk had verzameld. Het be stond uit de leeuw Piet die verschrik kelijk uit zijn humeur was, de twee chimpansees Trien en Toos, die lang zaam maar zeker het ogenblik begon nen te betreuren, dat zij aan dit avon tuur waren begonnen, een stuk of zés marmotten. Karei de Kangeroe en Ze- bedeus de Zeehond. Het gezelschap zag er nog al mistroostig uit. „Zou het niet 't beste zijn, meneer Piet" vroeg Toos verdrietig, „als we maar weer naar de tuin terug zouden gaan? Wat moet er op deze manier van ons allemaal te recht komen? En wie zorgt er straks voor ons middageten? Ik moet beken nen, dat mijn maag begint te knorren". „En de mijne", zuchtte Trien. De leeuw Piet keek de twee chimpansees vernie tigend aan. „Jullie beginnen honger te krijgen, hé?" vroeg hij dreigend. „Nu, ik ook". De leeuw Plet keek Toos, die de dikste van de twee was, tamelijk be gerig aan. NEDERLAND VAN SCHIJNDEL (S.V.VJ ODENTHAL (Haarlem) KRAAK (Stormvogels) BAKERS (P.S.V.) TERLOUW (Sparta) GROENEVELD (Haarlem) BIESBROUCK (R.C.HJ VAN MELIS (Eindhoven) LENSTRA (Heerenveen) WIERTZ (D.W.S.) VAN DER TUYN (H.D.V.S.) VAIHELA RYTKöNEN PELKONEN LEHTOVIRTA STOLPE ASIKAINEN MARTIN PYLKöNEN BEIJAR LAAKSONEN MYNTTI FINLAND ZATERDAG 27 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gewtjde muziek. 7.45 Morgengebed en Missiegedachten. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 „Theo Casion in misdaad en antiek", hoorspel. 14.20 En gelse les. 14.40 Gemengd koor. 15.05 Kro niek van letteren en'kunsten. 15.50 Man- donile-orkest. 16.05 Gram.muziek. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Buiten lands weekoverzicht. 18.25 Orgel en zang. 18.45 Buitenlandse correspondentie. 19.00 Filmprogramma. 19.20 Parlementsover- zicht. 19.30 Gram.muziek. 19.52 Actuali teiten. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man zegt er 'fc zijne van. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren!". 21.00 Ge varieerd programma. 21.53 Amusements muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25—24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgel spel. 8.45 Voor de huisvrouw. 8.55 Gram. muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Bariton en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Metropole Orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Kleine Zonden", hoorspel. 13.30 Dans muziek. 14.10 Filmprogramma. 14.30 Gro nings programma. 14.55 Arbeidersmuziek vereniging. 15.20 Reportage voetbalwed strijd Nederland—Finland. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuit zending: Zoeklicht op de Westerse Defen sie. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze Tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22^)0 Fanfare-orkesten. 22.30 „Onder de pannen", hoorspel. 22.50 Gram. muziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. (Advertentie, ing. Med.) UET IS NOG NIET ZO LANG GELEDEN dat het Nederlands elftal In Helsinki een teleurstellende nederlaag tegen het Finse team moest Incasseren. De cijfers (4—1) lieten niets aan duidelijkheid te wensen over en men kon dus van een débacle spreken, temeer daar Finland geacht werd op de onderste sport van de internationale voetballadder te staan. Daar in Helsinki gingen de Finnen dus een trede omhoog en bet Oranje-team daalde tot de laatste plaats. Dat gebeurde allemaal in 1950 en sindsdien is er feitelijk maar weinig veranderd. Zeker, het Nederlands elftal heeft In 1951 een verrassende overwinning op de Belgen geboekt en wij kunnen rustig beweren dat, dank zij de intensieve training van Jaap van der Leek, enige vooruitgang vooral in de lichamelijke conditie, is te bespeuren. Maar toch waren de resultaten van het seizoen 1950/1951 niet van dien aard, dat de onaangename nasmaak van de nederlaag tegen Finland kon worden weggenomen. Morgen kan dat gebeuren, maar dan zal het Oranje-team ook een overtuigende overwinning op de Finse voetballers met hun vreemd klinkende namen moeten behalen. neerde Finnen komen naar Rotterdam met de wetenschap dat hun tegenstan ders het uiterste van zich zullen vergen om de smadelijke nederlaag van 11 Juni 1950 uit te wissen. Maar de Finnen zijn niet minder vast besloten. Zij hebben namelijk ook iets goed te maken. In 1951 hebben zij nog geen enkele wedstrijd gewonnen. Dat behoeft ons Nederlanders echter niet met hoop te vervullen. De nederlagen van de Finnen waren geenszins smade lijk. Tegen Noorwegen werd gelijk ge speeld en de wedstrijden tegen de En gelse amateurs, Zweden en Denemarken werden met het kleinst mogelijke ver schil verloren, resp. met 32, 32 en 10. Uit één en ander moge blijken dat het Oranje-team op sterke tegenstand mag rekenen en dat de overwinning, waarop velen rekenen, nog geenszins vaststaat. VEEL reden om zeer optimistisch te zijn is er echter niet, vooral niet als wij de laatste oefenwedstrijd tegen Middlesex Wanderers als maatstaf nemen. Het elftal dat morgen in het Feijenoord Stadion de Nederlandse voetbaleer mag verdedigen is o.i. ech ter sterker dan het team dat vorige week tegen de Engelse amateurs speelde. Biesbrouck, die vorige week zonder twijfel de beste Nederlander was, heeft de plaats van Kuneman in genomen. Als rechtsbinnen zal de R.C.H.-er als verbindingsspeler, zowel aanvallend als verdedigend, zijn capa citeiten ten volle kunnen ontplooien. Bovendien is deze plaats hem niet vreemd. In zijn club heeft hij meer dan eens als linksbinnen gefungeerd. De geroutineerde Van Schijndel, de man met uitschuifbare benen, zal als links half zeker niet falen. Hg vormt met Kraak en Terlouw een alleszins be trouwbaar trio dat de kern van onze defensie gaat vormen. Odenthal en Wiertz, resp. linksback en rechtshalf, speelden vorige week alleszins bevre digend. Dat de keuzecommissie op hen het oog heeft laten vallen is dan ook verklaarbaar en beter te rechtvaar digen dan de verkiezing van Bakers, die tegen de Wanderers weinig of geen goede dingen heeft laten zien. De voorhoede ziet er niet slecht uit. Over Biesbrouck hebben wij reeds het een en ander gezegd. Hij vormt met Grce- neveld een Haarlemse linkervleugel, een vleugel die wij tot verrassende aanvallen in staat achten. Over Abe Lenstra behoeven wij niets te zeggen. Deze naam spreekt voor zich zelf en ook de capaciteiten van Van der Tuyn zijn voldoende bekend. De Hermes DVS-er is geen groots voetballer, maar zgn snelheid en schietgrage be ften kunnen zijn tegenstanders last genoeg bezorgen. Als Van Melis zgn vorm van het vorige seizoen terug kan vinden, behoeft de Eindhovenaar niet Uit de toon te vallen, hetgeen hij in de oefenwedstrijd wel deed. Hij zal echter gaarne willen bewijzen dat de keuzecommissie zich met zijn verkie zing niet heeft vergist. Geroutineerde Finnen De elf Finnen, die vandaag op Schiphol arriveerden, komen met één debutant in het veld, middenvoor Pel- konen. De andere spelers hebben ech- ;er de nodige ervaring in interland- Wedstrgden opgedaan. Bij elkaar speelden zg 221 interland wedstrijden. Rechtshalf Asikainen is met 45 wed- op Ie knappen1 j (Advertentie, Ing. Med.) Gisteren is een einde gekomen aan de staking van de Franse leerkrachten, die 35 dagen heeft geduurd. Uit protest tegen een onvoldoende salarisverhoging hadden zij geweigerd op examens toe zicht te houden en het werk der can- didaten na te zien. VOCHT EN TOCHT SPANNEN SAMEN om U hei leven ondragelijk le maken. Maat als U Akker's Kloosterbalsem In huis hebt behoef! li geen vocht ot tocht te vrezen. Wrijf bij het eerste optreden van spierpijn, siramheld of rheumauek Uw spieren mei de heerlijk verwarmende en diep doot- aringende Akker's Kloosterbalsem, het Ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen: „Geen goud zo goed'. Ook als wond- balsem bij snij- en brandwonden: zui verend, ontsmettend en genezend. (Advertentie, ing. Med.) 90. Pim, Pam en Pom kunnen van schrik en ontzetting geen woord meer uitbrengen. Het is ook al te erg! Om nu in het zicht van Apenland nog door Billie en Kareltje achterhaald te worden. Maar het meest bezorgd zijn zij voor hun vriendje Pepi. Want hoe kunnen ze die twee dierenvangers ver trouwen en er op rekenen, dat deze Pepi naar zijn vader terug zullen brengen? Maar veel tijd om na te den ken krijgen ze niet.. Zonder pardon worden de hondjet in de kano's over geladen. Ze krijgen geen kans om te genstand te bieden. Daarvoor is de overmacht te groot. Maar de negers kijken hen allemaal heel vriendelijk aan en één van hen fluistert Pim toe: „Heb maar geen angst. Wij zijn goeie negers. Wij kennen u wel". Pim be grijpt er niets van. Hij kijkt de zwarte gezichten rondom hem nog eens goed aan en dan gaat hem plotseling een lichtje op. Die eigenaardige hoofdtooi, waar heeft hij die toch meer gezien? „Jaja", knikt de neger, die hem zo even ook al heeft toegesproken. „Wij kwassie-negers, herinnert u?" Pim knikt sprakeloos. Hij herinnert zich al les weer. De Kwassie-negers, bij wie hij met zijn broertjes tot hofhonden werd benoemd, aan het hof van de kó ningin. Zestien eerste klassers hebben vrije Zondag nE ACHT EERSTE KLASSERS, die spelers moeten afstaan voor de interland- wedstrijd tegen Finland, hebben een rustdag. Dat is billijk, want het zijn na tuurlijk juist deze spelers die een belangrijke steun voor hun club vormen en Zondag, na een zware interland, nooit fit kunnen zijn. Er blijven echter nog negentien wedstrijden over, die belangrijk genoeg zijn om een Interessant voetbal- programma t© kunnen vormen. IN I A gaat onze belangstelling, nu Haarlem en DWS op non-actief wer den gesteld, voornamelijk uit naar Elinkwijk, de Zuilense ploeg die tot dusver zo uitstekend in de eerste klasse debuteerde. Elinkwijk krijgt zijn han den vol bij het bezoek van AGOVV, maar moet toch in staat worden geacht op zijn minst een gelijkspel te behalen. EDO zal als enige Haarlemse club de eer van de hoofdstad van Noord-Hol land moeten ophouden. Het ziet er naar uit dat daar grote kans op is, daar GVAV op bezoek komt. Velocitas geven wij geen schijn van kans in de uitwed strijd tegen 't Gooi, terwijl in Amster dam-Noord door Volewijckers en Go Ahead een spannende strijd zal worden gestreden. Een puntenverdeling lijkt ons hier de meest voor de hand liggen de uitslag. DE QUICK mag men niet onderschat- ten. RCH heeft dat vorige week er varen en het lijkt ons niet onwaar schijnlijk dat Ajax in Groningen voor moeilijkheden komt te staan. Wagenin- gen kan hiervan eventueel profiteren, want het is niet aan te nemen dat de leiders van 1 B van Sneek gaan verlie zen. Als Oosterparkers in deze compe titie een winstpunt achter zijn naam wil krijgen, zal deae ploeg moeten pro fiteren van de wedstrijden tégen zwak ke tegenstanders. Zo'n tegenstander is Achilles, eveneens een van de ploegen, die voor degradatie in aanmerking zul len komen. Meer belangstelling hebben wij echter voor de ontmoeting Blauw Wit—Velsen. De laatste weken doet Blauw Wit het niet slecht, maar het zelfde kan van VSV worden gezegd. Waarschijnlijk dus een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige tegenstanders waar van wij geen uitslag durven Voorspel len. DOS heeft in Zwolle een behoor lijke kans op twee winstpunten en Leeuwarden lijkt ons in staat om En schede te weerstaan. DE belangrijkste wedstrijd in 1 C is de ontmoeting tussen Willem 11 en NAC. De uitslag zal zeer dicht in de buurt van een puntenverdeling komen, hoewel wij Willem II de beste kansen toedenken. Quick heeft tegen Juliana weinig kans zijn belabberde positie enigszins te verbeteren en MW zien wij op eigen terein een overwinning op Sittardia behalen. Rotterdamse voetballiefhebbers kunnen dit weekeinde hun hart op halen. Zaterdag kunnen zij, voorzover er kaarten beschikbaar waren, genieten van een interland-wedstrijd en Zondag van een derby tussen Hermes DVS en Xerxes. Als één ploeg in 1 D in staat moet worden geacht om VW een voet dwars te zetten, is dat op het ogen blik Emma. Wij zijn nieuwsgierig of de Van der Gijpen 't lek in de WV-ver- dediging kunnen vinden. NOAD gaat van Brabantia winnen en Maurits heeft een goede kans op de volle winst in de wedstrijd tegen NEC. Abbekerk, R'damSydney, 25-10 v.m. te Marseille verwacht Aldabi, R'dam—- Buenos Aires, 24-10 n.m. te Santos Almkerk, Ki -R'dam, 24-10 van Suez naar Port Said Aalsdijk, R'dam—New- Orleans, 24-10 van Port Arthur Al- genib, 24-10 van Porto Alegre naar R' dam Almdijk, Houston—R'dam, 24-10 van Houston naar Havanna Amstel- parlc, 27-10 van Narvik te Philadelphia verwacht Andijk, 25-10 van Houston te R'dam Ariadne, 25-10 van A'dam te R'dam Billiton, 21-10 te Houston, van Galveston Bonaire, Georgetown A'dam, 25-10 .V.tti. te Plymouth Caltes Delft (t), 25-10 v.m. van Sidon naar R' dam Caltex Pernis (t), 24-10 van Sidon te R'dam Cleodora (t), R'damCura sao, pass, 24-10 Azoren Corilla (t), Mena el Ahmadl—Livorno, 24-10 van Port Said Coryda (t), 23-10 van Porta Car- don naar Engeland Delfshaven, Bahia- blanca—Casablanca, pass. 24-10 Fernando Noronha Ëemdijk, R'damGolf havens, 24-10 te Havanna Groote Beer, Tand jong Priok—A'dam, 25-10 v.m. van Port Said Helena, A'dam—Guayaquil, 24-10 van Porta Cardon naar Maracaibo La- renberg, Bone—A'dam, pass. 24-10 Gibral tar Leersum, New OrleansR'dam,, 25-10 v.m. te Antwerpen Lekkerkerk, 24-10 van R'dam te Calcutta Loener- kerk, Calcutta—R'dam, 25-10 te Aden ver wacht Lutterkerk, 25-10 van Hamburg te R'dam Maasland, A'dam—Buenos Aires, 25-10 v.m. te Las Palmas Mer- wede, 24-10 van R'dam naar Houston Metula (t), 24-10 van Calcutta naar Bah rein Oranjefontein, A'damBeira, 25-10 te Durban verwacht Oranjestad. Cristobal—A'dam, nass. 24-10 Ouessant naar Plymouth Prins Alexander, R' damMontreal, 22-10 te Montreal Prins Frederik Hendrik, R'dam—Chicago, pass- 24-10 Lizard naar Montreal Rondo, A' dam—Balik Papan, 25-10 te Singapore veiv wacht Ruys, Rio de JaneiroKobe, 24-10 van Port Elisabeth naar East Lou den Salland, Buenos AiresA'dam, pass. 24-10 Fernando Noronha naar St. Vincent (KV) Saparoea, CalcuttaR' dam, 25-10 te Bombay verwacht Stad Maastricht, 24-10 van A'dam te R'dam Straat Malakka, Rio de Janeiro—Kobe, 23-10 te Pulubukom Straat Soenda, KobeRio de Janeiro, 22-10 van Singa pore Tabian, A'damIndonesië, 24-10 van Semarang naar Tandjong Priok Tabinta, Makassar—New York, 24-10 te Belawan Tawali» New YorkCalcutta, 24-10 te Bandarshapur Tero, 24-10 van R'dam naar Buenos Aires Tjibesar, YokohamaBuenos Aires, 24-10 van Ma nilla naar Saigon Utrecht, Colombo— Pac. Kust, 20-10 te Astoria Volendam, 24-10 van R'dam te Halifax Winters wijk, 24-10 van Sfax naar R'dam. DOOR MARIORIE VERNON 74) Wel, ze had niet veel kansen gehad met Neville, waar of niet? En ditmaal had ze hem al weer doen blijken dat ze verwachtte dat hij met haar zou dan sen. Maar plotseling kreeg ze in baar vernedering een vreemd gevoel, alsof iemand naar haar keek. Zo sterk was dat gevoel dat ze opkeek en haar blik naar de andere kant van de zaal richt te. Peta stond versteend. De dorpszaal was naast de kerk ge- legen en achterin was een deur die rechtstreeks de velden in leidde - de velden die naar het Kloosterbos voer den. De danszaal was erg warm ge worden en iemand had de deur open gedaan. Met zijn schouder onverschil lig tegen de deurpost geleund stond een lange, krachtig gebouwde gestalte en zijn ogen waren over de hele zaal heen spottend op Peta gericht. Hij droeg de zelfde oude kleren die hij in het bos had aangehad - een oud tweed jasje met een grijs flanellen broek en een open shirt. Waarschijnlijk droeg hij nog zware laarzen ook, dacht Peta vol ver achting, maar dat was niet zo, zoals ze later ontdekte. Gedreven door een on bedwingbare opwelling baande Peta zich een weg door de dansers en ging op hem toe. „Wat doe jij hier in vredesnaam?" vroeg ze op bevelende toon. „Ik kom natuurlijk met jou dansen", was het koele antwoord. Ze staarde hem aan en zocht tever geefs naar woorden die scherp genoeg zouden zijn om zijn arrogantie te door breken en hem de weergaloze brutali teit van zijn optreden te doen inzien. „Heb je in de gaten dat je je hier hebt ingedrongen?" „Natuurlijk. Maar je kunt geen scène maken, vind je wel? Ik waarschuw je geen poging in het werk te stellen om me eruit te laten gooien, want ik ben en de 36. „Wat wil je man?" ging Kappie boos verder, terwijl hij de Maat lb do richting van de brug duwde. „Het schip ligt te draaien als een kip die het ei niet kwijt kan en jij staat maar te mek keren ever die steen! Allé. achter het stuur en laat je ja geen spookverhalen, meer op de mouw spelden!" Juist wilde Kappie achter de Maat Ik verlang, dat U de eerste de beste Kappie haar niet met een bulderstem roeien! En er gaat niemand van boord aan het trapje naar de brug opgaan, haven aandoet! Ik wens geen minuut in de rede was gevallen: „En nu is voor we er zijn! Ik vertrouw het spul toen hij plotseling aan zijn mouw werd langer dan nodig is op dit spookschip het hier en daar geftoeg! Zwijg mens! niet meer! Dat wordt ja veel te gek getrokken door Madame Mirabplle. te blijven! Oh! Ma tête! Ma pativri 'k heb opdracht, de steen naar de hier aan boord!" nu nog striiden ren ih a„Mon capitaine!" gilde ze. moet tête! Ik wil hieraf, hoort U, ik wil., overkant te brengen en naar de over- Madame Mirabelle begon ecorcihouder. Deze gerouti-1 naar me luisteren! Hoort U? U moet! Zo zou ze doorgegaan zijn, wanneer kant gaan we! Al moest ik ja gaan veel harder te krijsen. sterker dan de kerels hier en ik zou ze gewoon op een hoop smijten, hier bui ten voor de deur". Peta haalde diep adem. „Wel heb ik Van mijn...." „O, dat weet ik wel. Dat heb je alle maal al eens eerder gezegd. En het klonk ontzettend onhebbelijk en onbe schaafd; helemaal niet zoals de toe komstige meesteres van Lynford zich. behoorde uit te drukken". Peta huilde bijna van woede, maar tegelijk vervulde haar een vreemde opwinding. Hij was gekomen om haar te zien om met haar te dansen! Hij had genoeg belangstelling voor haar om zich de avond tr. herinneren en uit zijn eenzaamheid bij haar te komen! „Het vlot niet zo erg, is het wel?" vroeg hij terloops met een rukje van zijn hoofd in de richting van Nan en Neville, die samen langs kwamen ge gleden. Peta's wangen brandden plotse ling. De hemel weet hoe lang hij daar al tegen die deurpost had gestaan, met die alziende, oplettende ogen van hem! Hij moest dat spelletje in de alcoof straks hebben gezien, toen ze zo vol vertrouwen op Neville was toegestapt, maar gepasseerd werd voor het meisje dat naast haar stond, dacht ze en kromp ineen. „Ik geloof niet dat ik begrijp wat je bedoelt", sprak ze op ijzige toon. „Je moet oppassen", raadde haar de man die ze als Holdcroft kende. ..Ze heeft bij lange na jouw uiterlijk niet, maar ze is veel aardiger dan jij. Ik vrees dat Lynford beizig is je door de vingers te glippen, tenzij je tegenmaatregelen neemt." Peta stikte van woede. „Hoe kun je „Nou, ik heb je gewaarschuwd!" Zgn toon veranderde, zijn stem werd plot seling dieper en de grijze ogen boor den zich in de hare. „Je ziet er beeldig uit vanavond Peta", sprak hl).

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3