SUNDER's Adverteert in dit blad LIND Voordelige aanbiedingen IJSRElf UE Hoeden Bontjasjes Stoffenmantels SINKEL, Zaandam Manufacturenhandel Raad van Langedijk sprak uitvoerig over noodwoningen Weekoverzicht van de Langedijker veilingen HEILOO Schermerhorn De heer De Vries benoemd tot gemeentesecretaris Groot-Schermer De toneelvereniging St. Jan opende het seizoen Ouderavond Middelbare meisjesschool Coëducatie en coïnsfructie Egmond aan Zee Propaganda-filmavond van het Rode Kru is St. Pancras Beter stukken goedkoper VRIJDAG 26 OCTOBER 1951 Op de Donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Langedijk diende de heer K. van Dijk een verzoekschrift in om er bij de reeering op aan te dringen een soepeler houding aan te nemen tegenover de bouw van noodwoningen. De heer Van Dijk noemde het beter een noodwoning te hebben dan helemaal geen woning. B. en W. stelden voor aan dit verzoekschrift eeen gevolg te geven, omdat h.i. op den duur uit de bouw van noodwoningen •owel voor de gemeente als voor de particulieren moeilijkheden ontstaan. Dit «ort woningen kost altijd nog 5000—, waardoor gevreesd moet worden voor Lapitaalverspilling. Over dit onderwerp ontspon zich een uitgebreide discussie. Kleinere voorstellen Zonder opmerkingen passeerden de hamer: een voorstel tot aankoop en rui ling van grond met de fa. Jacob Jong te Noord-Scharwoude ten behoeve van de hoofdtoegangsweg naar het uitbrei dingsplan „Centrum"; een voorstel tot wijziging der gemeentebegroting, als mede begroting grondbedrijf 1951; een voorstel tot verhoging van het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten voor No vember en December 1951; een voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening, groot 200.000— met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. De heer L. Kalverdijk werd benoemd tot lid der commissie voor de lande rijen van „Fonds Armengoederen". Vaderlands kwartier Op voorstel van B. en W. werd be sloten de beide thans bebouwde straten in het uitbreidingsplan „Centrum" te noemen naar vaderlandse figuren. De Westelijke straat wordt „Mauritsstraat" eD de Oostelijke „Frederik Hendrik straat". De bestaande straat „Kerklaan", lopende in de richting West-Oost, werd uitgebreid tot aan het Oostelijk eind punt van de Oosterstraat. Het is de be doeling om de hoofdstraat straks naar Willem de Zwijger te noemen. Ingekomen was o.a. een schrijven van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waaruit blijkt, dat voorshands niet tot de bouw van een zweminrichting kan worden overge gaan. Voor- en nadelen De heer K. van Dijk (PvdA) zeide dat het zijn bedoeling was ruimer arm slag aan particulieren te geven. Hij wees op het voorbeeld van Purmerend om enige spoorwagons te kopen voor noodwoning. De heer P. K. Volkers (Comm.) wilde in incidentele gevallen een soepeler houding. Verder wilde hij het zoeken in een gedwongen lening. De heer Jac. Slot (Prot. Chr.) vond de bezwaren tegen de noodwoningen te ver gaan. Er is nood. Het is zaak om de mensen, die in nood zijn, te helpen. Wanneer iemand in het water ligt, dan grijpt men de eerste de beste stok beet om die toe te steken. Dat is in het be lang van heel het volk. Nood breekt wet. De heer W. Balder (Prot. Chr.) wees op de noodwoning van de heer De Wit in Sint Pancras. Dat is een prima woning, waarin hij zelf best zou willen wonen. In de gemeente Lange dijk schijnt tegen een dergelijke wo ning bezwaar te bestaan. B. en W. wil len particulieren tegen een strop be schermen. Spreker zeide voor dit soort bescherming niets te gevoelen. Ook de heer A. Dirkmaat (PvdA) sloot zich hierbij aan. De heer J. Heeringa (Prot. Chr.) stelde de vraag of de centrale overheid of wel B. en W. bezwaar te gen de noodwoning hebben. De heer Jac. Bruijn (R.K.) beval de bouw van kleine permanente woningen aan. Burgemeester H. Schelhaas zeide, dat er een verbod bestaat om noodwonin gen te bouwen. Ruimere toepassing van het Ketenbesluit wordt niet meer toe gestaan. Deze keten worden alleen toe gestaan voor huisvesting van personeel bij de uitvoering van werken. B. en W. staan zeer zeker sympathiek tegenover het verlangen, dat uit het adres van de heer Van Dijk spreekt. Maar bij contact met de directie van de wederopbouw te Haarlem is gebleken, dat de bouw van noodwoningen niet wordt getolereerd. Met deze woningen zou men bouwvolume verbruiken, dat in de toekomst gebezigd moet wor den voor de huisvesting mede van grote gezinnen. Verder wees de burgemeester er op, hoe precair het met de woningsituatie in deze gemeente is. De woningen, die ontruimd worden door vestiging in de nieuwbouw, zijn nagenoeg alle onbe woonbaar. Op het congres van de ver eniging van Ned. gemeenten is art. 56 der woningwet (voorschotten van het rijk aan gemeenten) als uitkomst aan gewezen. De burgemeester duidde op de noodzaak hiervan. Sommige gemeen ten hebben een beroep op de industrie gedaan, zoals Kampen en Delft, maar dat is hier niet mogelijk. De mogelijkheid wordt thans door B. en W. ernstig bestudeerd om semi-per- manente woningen te bouwen, dus wo ningen die het midden houden tussen noodwoning en permanente woning. Deze woningen moeten pl.m. 6000 a 6500 kosten en gaan pl.m. vijftig jaar mee. De burgemeester vestigde de aan dacht op het belang, dat bouwmateria len worden gebruikt daar waar ze in elk geval enige tientallen jaren effect sorteren. B. en W. zullen een circulaire ontwerpen om een beroep op de burge rij te doen. Nadat wethouder Jac. Weel (RK) de woorden van de burgemeester nog eens had onderstreept, ging de raad met deze uiteenzetting accoord. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Oct. Consumptie-aardappelen veranderden weinig in prijs. Goede partijen liepen boven 10 cent per kg. De aanvoeren van witte kool namen wat af. Hierdoor kon bijna alles worden opgenomen; alleen sterk afwijkende partijen konden geen koper vinden. Woensdag 24 Oct. werd voor goede partijen tot 4.60 betaald. Duitsland neemt meer witte kool op dan de vorige weken het geval was. De prijzen voor rode kool bleven op hetzelfde peil, waarbij de aanvoeren groter werden. Frankrijk, Belgie en vooral Duitsland blijven voor rode kool belangstelling tonen, terwijl ook Enge land koper blijft voor zakkenkool. De aanvoeren van gele kool zijn minder groot, waardoor de prijs zich kon hand haven. Men heeft de indruk dat de vraag uit het buitenland voor gele kool niet groot is. Voor gele A werd 9 a 10 cent betaald. Groene kool komt in flin ke hoeveelheden op de markt. Er zijn vooral in Duitsland en Belgie export kansen. waardoor de prijs zich kon handhaven op een middenprijs van ruim 10 cent voor de A-sortering. Voor uien was de markt wat trager; voor exportuien werd 24 a 25 cent betaald, goede afwijkende uien werden door het binnenland graag gekocht voor prijzen die tussen 10 5 15 cent liggen. Voor andijvie was de markt belangrijk beter; voor goede andijvie kon tot 8 cent per kg. betaald worden. Bieten blijven goed prijshoudend; bieten A noteerden ten slotte weer boven 10 cent. Engeland bleef koper, terwijl ook enkele partij tjes naar '.Weden gingen. De aanvoer van bloemkood wordt te klein om nog van betekenis te zijn; voor BI werd 35 k 45 cent betaald en voor Bn 20 tot 25. Restanten slabonen brengen tot 70 cent per kg op. Regeling voor aanvoer van witte kool Ingaande 29 October komt er een nieuwe pool voor herfst-wittekool. waarbij elke week wordt afgerekend. Er blijft een minimumprijs van f 4. per 100 kg. De voorlopige uitbetaling is f 2.Behouden blijft de uitkering van f 0.20 per 100 kg voor de verkoch te partijen. Vanaf dezelfde datum is een regeling getroffen voor Succes witte kool. Als minimumprijs is f 4.50, de heffing f 0.75, de vergoeding voor le kwaliteit f 2.50. Er is geen vergoeding voor 2e kwaliteit. Voor Succes witte kool komt er een pool waarbij per week wordt afgerekend. Er wordt dadelijk f 2.50 uitbetaald onder aftrek van de heffing van f 0.75. Voor de verkochte partijen wordt f 0.20 per kg extra uitbetaald. De pool voor de Succes witte kool duurt tot en met 24 November. In de regeling van de Succes witte kool valt de Deense witte kool boven het gewicht van 2 y, kg, welke in de periode tot en met 24 November wordt aangevoerd. Chr. Gem. Koor voor de radio Het chr. gemengd koor „Soli Deo Gloria" te Noordscharwoude zal bin nenkort een uitvoering voor de radio geven onder leiding van haar directeur, de heer Paul Kok. Het programma, dat Woensdagavond in de Grote Kerk te Alkmaar zal wor den opgenomen bevat o.a. „Zuid-Afri kaanse psalm" van H. W. de Wolff, „Dorpsvesper" van Leo Smeets en „Achter Hem aan", eveneens van H. W. de Wolff. ONGEVAL Gistermiddag heeft zich op het in dustrieterrein te Noordscharwoude een ongeval voorgedaan. Bij de bouw van het koelhuis geraakte de heer van Gel der met zijn been onder een spant, waardoor dit ernstig werd gekneusd. Hij werd naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd. GESLAAGD De heer J. de Jong te Broek op Lan- gendijk slaagde voor het examen 2e stuurman. MUTATIES BIJ DE FORESTERS In de hedenavond te houden leden vergadering van De Foresters zal een nieuwe voorzitter worden gekozen door het bedanken van de huidige voorzitter, de heer Leek, wegens druk ke werkzaamheden. Ook voor het be stuurslid J. Roos, wegens een ande re functie in De Foresters zal een nieuwe functionaris moeten worden gekozen. RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de raad op Vrijdag 16 November een in formatieve raadsvergadering betref fende de gemeentebegroting 1952 te houden en op Vrijdag 30 November een openbare raadsvergadering waar in deze gemeentebegroting zal wor den behandeld. JEUGDBESTUUR VAN H.S.V. AFGETREDEN Dezer dagen is het Jeugdbestuur van H.S.V., waarin enkele personen uit het onlangs afgetreden seni oren-bestuur hadden zitting genomen, afgetreden. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goedkeu ring van de statuten der N.V. Maat schappij „Nijenburgh" tot exploitatie van onroerende goederen alhier. Een nieuw trommelvendel bij St. Caecilia De laatste maanden is er ijverig ge oefend en gewerkt om het nieuw op gerichte trommelvendel bg St. Cae cilia in gereedheid te krijgen. Vooral de heer George Schipper heeft zich voor dit onderdeel zeer verdienstelijk gemaakt en tijd noch moeite gespaard om Zondag a.s. op perfecte wijze met het vendel voor het eerst op straat te verschijnen. De mars zal 's middags om half twee een aanvang nemen en het is ongetwijfeld de moeite waard dit keurig verzorgde geheel te aan schouwen. Het is een aanwinst voor ons dorp. ZILVEREN PROFESSIEFEEST Donderdag 1 November zal het hoofd van de V.G.L.O.-school, zuster Virginie, haar zilveren professiefeest vieren. Die dag wordt het feest intiem gevierd, waarna op Maandag 6 Nov. de schoolkinderen het zilveren feest van het hoofd zullen vieren. SCHOOLHOOFD BENOEMD De heer G. C. Donia alhier is met in gang van 1 Januari benoemd tot hoofd van de tweeklassige openbare school te Kwadijk Het thans fungerend hoofd, de heer A. J. Peeman, wordt hoofd van de drieklassige openbare lagere school te Midwoud. In de gisteren gehouden raadsver gadering is benoemd tot gemeente secretaris, ontvanger en secretaris bur gerlijk armbestuur de heer C. M. A. de Vries te Kerkwerve. De heer De Vries kreeg vier stem men, de heer Bos uit Ursem, niet voor komende op de voordracht, kreeg drie stemmen. De heer De Vries is geboren 15 Juli 1920 te Dordrecht. Hij bezocht de vijfjarige HBS aldaar en was ach tereenvolgens werkzaam op de secre tarie van Heerjansdam, Zonnemaire, Kerkwerve en Schoonhoven. Thans is de heer De Vries ambtenaar ter secre tarie te Kerkwerve. Hij is ongehuwd, heeft de N.H.-godsdienst en is sympa thiserende met de V.V.D. EI VAN VIER GRAM Een van de plaatselijke amateur-kippen houders vond dezer dagen in het hok een ei van abnormale afmetingen en gewicht. Het bleek vier gram te wegen. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de Nationale Reclasse ring heeft in deze gemeente een bedrag van f 41,39 opgebracht. NIEUWS UIT BERGEN Het publiek was zeer voldaan De spelers van St. Jan openden Donder dagavond het seizoen met een pracht uit voering van „Hyena's aan de grens" door Will Brakenberg. Zij hebben met deze „greep uit het smokkelaarsleven" wel een zeer gelukikge greep gedaan. De geheel volle zaal heeft tot het laatste ogenblik geboeid het spel van corruptie, misdaad en liefde gevolgd. Het stuk speelt in een dorp aan de Bel gische grens ten huize van de kassier en wethouder Nol Brons. Een duistere figuur, deze leider van de smokkelbende, deze smokkelkoning, die zijn positie misbruikt. Zijn „vriendin" Marion kostte hem han den vol geld en hij en zijn rechterhand Rien deinzen voor niets terug om zich dat te verschaffen. Door omkoperij van amb tenaren en zelfs door het uit de weg rui men van wie hen de tocht over de grens wil beletten, weten ze lange tijd hun doel te bereiken. Ten slotte lopen ze tegen de lamp en moeten ze boeten voor hun daden. Als de oude opperwachtmeester in zijn strijd tegen de hyena's aan de grens geval len is, komt het keerpunt. Een tweetal rechercheurs van de Centrale Recherche komt naar het dorpde een vermomd als zonderling, de ander, de zoon van de geliquideerde opper, als journalist. Zij heb ben succes met hun speurtocht en net als de bende haar plannen om deze speurders uit de weg te ruimen, denkt uit te voe ren, slaat de politie toe. Alleen Nol, de hoofdpersoon, blijft door een motorongeluk buiten bereik van de wrekende arm der gerechtigheid. Het publiek uitte zijn grote bewondering voor de prachtige vertolking van dit span nende spel, met een hartelijk applaus. Aat Groot gaf een prachtige vertolking van de smokkelkoning. Trien Wybenga MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 26 Oct. 1000 kg blauwe Eigenheimers 9,80—10,10; 15.000 kg rode kool: A 9,40— 12,10 en B 8—8,50; 10.000 kg gele kool: A 7,90—10,80 en B 7,60—8,70; 17.000 kg groene koor 8,90—10,80; 20.000 kg witte kool 4—4,80; 11.000 kg uien 23,30—23,90, grove 23,30—23,90 en nep 17,1021; 7500 kg bieten: A 8,309,40; 6000 kg peen: B 13,10 en C 12,50; 15.000 kg andijvie 5 5,40; 180 kg appelen 90; 80 kg slabonen II 64—77; 1600 kg bloemkool: BI 35,40— 53,10 en Bil 1528. Doorgedraaid: 3000 kg witte kool en 6000 kg andijvie. WARMENHUIZEN, 26 Oct. 2400 kg rode kool: A 12,30 en B 8,70; 21.200 kg witte kool 4,104,50; 900 kg peen: B 11,90 en C 11,40; 500 kg andijvie 5,10; 800 kg uien 24,60. NIEWS UIT HEER-HUGOWAARD Het onderzoek op tuberculose Wit wint" Toen het bekend werd. dat de actie voor tuberculoseonderzoek van de ademhalingsorganen in handen der kruisverenigingen werd gelegd, richt ten deze zich tot de bevolking met als doel het leger van huisbezoekers te creëren, dat in, een gemeente van ruim 1200 gezinnen nodig is. Deze oproep bleek niet tevergeefs. De bestu ren kregen de beschikking over onge veer honderd personen, die door de gedane toezegging op zich namen ieder 1216 gezinnen te bezoeken. Maandag 21 October is met het huis bezoek begonnen, nadat in de op 17 October in lokaal Van den Heiligen berg gehouden vergadering, de in structies waren bekend gemaakt en „goede raad" door de heer Hooijkaas, namens de het onderzoek verrichtende organisaties, was uitgedeeld. Het werk loopt dus thans. Van de huisbezoekers komen over het algemeen zeer bemoedigende tijdingen binnen. Waar tegenstand verwacht werd, wordt deze dikwijls totaal niet gevonden. Het meeste wordt tegengestribbeld daar, waar in derdaad een groot punt van besmet tingsgevaar schuilt, n.l. bij ouderen, die menen dat „het hun tijdje" nog wel houden zal. Dan moet hg of zij nog wel eens een poosje doorredeneren en er cp wijzen, dat er toch kleinkinderen zijn, die zo graag bij opa of opoe op schoot zitten en danJa ik heb een tachtig van die peuters, verzekerde een oude grootvader, die ook tegenspartelde, doch toen hem op deze kant van de zaak werd gewezen, toch tot de con clusie kwam, dat hg dan toch ook maar moest worden „opgeschreven". Een stille eerbied hebben we voor diegenen, die niet bespraakt zijnde, noch tot de intellectuelen behorende, met het bundeltje kaarten het erf van de plaatsgenoot opstappen, en alleen gedreven door de gedachte dat het in Hugowaard ook nu weer goed voor elkaar moet komen, er op uit zijn gegaan omdat ook in onze gemeente, getuige enkele recente gevallen, het gevaar dreigt in hoeken en op plaat sen, waar men het op het allerminst verwacht zou hebben. „Wit wint", laat dat dan ook deze komende week nog het wachtwoord zijn, met als ge volg dat ook in deze gemeente een resultaat bereikt wordt, dat volkomen inzicht geeft in de stand van het ogen blik. En dat laatste kan slechts dan verkregen worden als aller medewer king wordt gegeven. Tiebie was als zijn „vriendin" onver beterlijk. Jan van Stralen speelde voor adjudant van de koning. Ali Schilder was de huis sloof. Gré BijwaardVan Campenhout maakte iets moois van de gedesillusion- neerde dochter van de hoofdpersoon en wekte vaak ontroering. De beide recher cheurs waren Wopt Evers en Ben Tiebe, waarvan de laatste als hengelaar zorgde voor de vrolijke noot. Ten slotte vervulde Joop Govers de rol van de plichtsgetrouwe opper en was Rein Beukers de ambtenaar, die tot zijn grote spijt bezweek voor de verleiding van het geld. Spelers en regisseur Jaap van Baar kun nen met grote voldoening od deze eerste avond terugzien. Met een geanimeerd bal werd de avond besloten. Voor de ouders der Middelbare Meis jesschool te Bergen sprak Woensdag de psycholoog drs. J. van Gelder uit Amersfoort over coëducatie en coïn- structie. De inleider bleek een over tuigd voorstander te zijn van geza menlijke opvoeding van jongens en meisjes, maar hij betoogde op psycho logische grpnden, dat gezamenlijk on derwijs grote bezwaren heeft en dat, waar de bestaande middelb. scholen ty pische jongensscholen zijn aan de vrou welijke psyche geweld wordt gedaan. Zijn ideaal is een grote onderwijsin richting, waar jongens en meisjes el kaar ontmoeten bij gemeenschappelijke taken, maar waar zij in de meeste les sen gescheiden zijn. Zolang dergelijke scholen niet bestaan, zolang het „le ren" hoofdzaak blijft en de „educatie" bijzaak is, kan van „coëducatie" nau welijks worden gesproken en doet men wijs speciale meisjesscholen voor de op groeiende dochters te kiezen. Bij de discussie werd de opmerking gemaakt dat de gemengde jeugdbewe ging een aanvullende taak heeft, indien de coïnstructie op de scholen ontbreekt NAAR SAMENWERKING GESTREEFD Te Bergen werd dezer dagen opge richt de „Federatie van Culturele Ver enigingen te Bergen N.H." met het doel samenwerking in de ruimste zin te bevorderen. In eerste instantie hebben zich daar bij aangesloten Bergens Harmonie, de Accordeonvereniging, de Stem des Volks, het Chr. Gemengd Koor, de Koorverenigingen Bergen en Bergens Mannenkoor. Het dagelijks bestuur is als volgt sa mengesteld: Voorz.: D. Henstra. secr.: J. Broersma, Noordlaan 28, penningm.: M. Leeuwerik. De afdeling „De Egmonden" van het Nederlandse Rode Kruis gaf Woens dagavond in De Vergulde Valk een filmavond voor leden en belangstellen den, waarvoor een pverweldigende be langstelling bestond. Burgemeester Niele opende deze avond, als voorzitter der afdeling, met een woord van welkom en sprak de hoop uit, dat velen zich in de pauze zouden opgeven als lid. Vóór de pauze werd een cowboy-film gedraaid en daarna de bekende film over de bloed transfusiedienst. Na de pauze, waarin velen zich op gaven als lid, werd vertoond de film „Wat Leni Rosner beleefde". Deze film geeft een beeld van de ellende in de concentratiekampen en van de ver woesting en ellende in en na de oorlog. Natuurlijk lenigt het Rode Kruis deze nood zoveel mogelijk. Zo komt Leni Rosner. na de ontbering van het con centratiekamp, in het gastvrije Dene marken, met een, evenals zij uit Oos tenrijk afkomstige dokter van het Rode Kruis. De dokter vertrekt spoe dig naar Polen om daar hulp te ver lenen en stelt deze plicht hoger dan de 'liefde voor een meisje in Denemarken, dat hem voor de keuze stelt. Maar er is een happy end als de Rode Kruis- gedachte zegeviert en ook het egoisti- sche meisje als helpster van het Rode Kruis naar Polen trekt. Het was half twaalf, toen burgemees ter Niele het slotwoord sprak. GESLAAGD Onze plaatsgenote, mej. M. K. Hart- grink te Egmond aan Zee slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor medisch-candidate. HET WITTE KRUIS VERGADERDE De afdeling St. Pancras van de Noord hollandse Vereniging „Het Witte Kruis" vergaderde Dinsdag in het lokaal van de heer Bouwstra. Aanwezig waren slechte elf leden. Overgegaan werd tot de behan deling van de beschrijvingsbrief voor de a.s. vergadering te Amsterdam. Voor de verkiezing van bestuursleden wordt aan de afgevaardigden vrij mandaat gegeven. Wat betreft de opheffing van de ontsmet tingsinrichting te Alkmaar, werd besloten deze, zo mogelijk, te behouden. Tot afge vaardigden werden benoemd de heer D. Bruin en zuster J. M. C. van Noppen. Tot leden van het plaatselijk bestuur der af deling werden herbenoemd de heren Jac. de Vries en R. Huibers. BENOEMD Ter vervanging van de vertrekkende 2de ambtenaar ter gemeente-secretarie is benoemd de heer W. van Loenen te Be verwijk, momenteel werkzaam op de ge meente-secretarie te Castricum. De heer Van Loenen heeft reeds op de gemeente secretarie alhier als tijdelijk ambtenaar gewerkt. De benoeming zal ingaan op X December a.s. Per NACO naar de in CARRé, Amsterdam. Iedere Donderdag, Zaterdag en Zondag. Het succes is enorm. Voorziet U daarom vroegtijdig van plaats bewijzen. Opgaven Alkmaar: N.V. NACO AUTOBUSSTATION en C. DE GRAND, Waagplein. Bergen: Fa. SCHALKWIJK N.H.A.D.O. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD Te Rotterdam is de 20-jarige kan toorbediende Else Boonstra onder de wielen van een haar passerende vracht auto met aanhangwagen terecht geko men en op slag gedood. RECLAME EN KWALITEIT IS BIJ ONS 'N FEIT. BIJ AANKOOP VAN 5 ZOUTE KRIJGT U 2 ZURE HARINGEN CADEAU. STANDPLAATS MARKT ALKMAAR. ZELFBINDERS, diverse dessins, reclameprijs 1.25 WOLLEN SOKKEN, elastische boord 2.25 BLAUWE OVERALLS, alle maten 11.35 TRAININGSBROEKEN, pracht kwaliteit, vanaf 5.30 MEISJESPYAMA'S, Zwanendonsflanel, leuk gegarneerd, vanaf 6.60 MATZIJDEN DAMESONDERJURKEN, schouderband 2.95 FNIDSEN TELEF. 3809 ALKMAAR en desa. 46 Zeer sterke lederen kinderschoen - extra goed van pasvorm en voorzien van een sterke zooi van Bestolite (U weet wel5 x zo sterk als leder) m. 27-29 9.95 - m. 30-33 11.50 - m. 34-38 13A0 Verkrijgbaar in bruin en zwart BATA KINDERSCHOENEN ZIJN STERKER, GOEDKOPER en.... ZE PASSEN BETER HEI V0UEDI6E GARANTIE Filiaal ALKMAAR: Langestraat 15. Wij brengen steeds iets aparts in en toch is niet duur LANGESTRAAT 70 - ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5