Zaankanter op jacht in W.-Graftdijk Nijpendi uiterst I Pim, Pam en Pom in Afrika De wagen in het Kloosterbos RAT noch MUIS 3£ ctppie \Spookóteen drommels, wat eert weer/ Beroepsjager gaf wachtmeester der Rijkspolitie f 700.— Urenlange behandeling voor Alkmaarse rechter Güsnakt J»»*rADEM! «SIROOP Beverwijk Scholieronderauto JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN WrE2MAAN"! mpT De zagende pijnen Het Radioprogramma Ook beroep op Zaterdc Nieuwe poginc Verenigde St Voorstellen der V. vérstrekkende a Noordelijken stelle nieuwe bufferzone Twee bejaarde bleven c Itteekhesiicht WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 ontsnapt aan hei onweerstaanbare (Advertentie, Ing. Med.) 94. Eindelijk staat Billie de Spin ner dan van aangezicht tot aangezicht met koning Samba. En hij weet pre cies, wat hij zeggen moet, zo vaak heeft hij die zinnetjes al bij zichzelf ge repeteerd. „Majesteit, het is me een eer en genoegen u uw zoon terug te kun nen brengen. Het spijt mij u te moe ten mededelen, dat uw zoon nog niet geheel fit is van alle vermoeienissen, die hij te doorstaan heeft gehad, maarhet voornaamste is, dat uw zoon weer bij u terug is. Ik wil dan maar niet eens spreken over alls moeite, die wij gedaan hebben om uw zoon uit de handen van de bandieten te redden...." Maar Samba luistert al niet meer naar Billie. Hij heeft alleen maar ogen voor zijn zoon, die jammer genoeg nog wat pips ziet. Samba weet niet wat hij doen moet van vreugde en gooit Pepi steeds weer de lucht in: „Ben je daar weer jongen, ben je daar weer? En nu nooit meer weglopen, hoor je? Je mag je vader geen verdriet meer doen!-" Dan schiet hem plotse ling iets te binnen. Waar zijn de vriendjes van zijn zoon? Waar zijn Pim, Pam en Pom? en de 40. Ondertussen zat de detective nog steeds in het poetskatoenhok. Hij luisterde verbaasd naar de kreten, die van het achterdek tot hem doordrongen en toen hij ongeveer begreep, wat er gebeurd moest zijn, kwam er een vast beraden trek op zijn gezicht. „Ik zal handelend moeten optreden", mompel de hij en trok zijn linkerschoen uit. Daaruit haalde hij een tangetje, en, nadat hij de schoen weer had aange trokken, begon hij met het tangetje het slot van de deur te forceren. Nadat hij even gewerkt had, sprong het slot met een lichte tik terug, en Ze was zo in de war, dat ze de detec- g].ote stappen naar de brug holde, wai heel behoedzaam duwde de detective tive niet eens zag en deze slaakte een er njemancj te zien de deur op een kiertje. Juist wilde hij zucht van verlichting, toen ze voorbij Nu of nQoit„ 'zuchtte de helemaal te voorschijn komen, toen was. plotseling Madame Mirabelle voorbij Nog steeds voorzichtig om zich heen speurder, tei wijl hij op de verschansing holde. „Een laatste waarschuwing!" gil- kijkend sloop de detective het dek op. klom en met een ferme dulk m zee de ze. Oh! C'est terrible! Wij vergaan!" Behalve Kappie, die in de verte met verdween. V f-'L Gelukkig helpt Aspirin f tegen7 verkoudheid. Maar opgeletl Alleen Aspirin is voorzien van Bayer-kruis en oranje band om de verpakking. (Advertentie, Ing. Med.) A Een haas met een lange staart ^ET WAS OMSTREEKS KERSTMIS 1949, om precies te zijn 23 December, toen de Zaankanter G. G. met hoge laarzen, een knapzak en een geleend jacht geweer naar de landelijke dreven van West-Graftdjjk toog. Het doel van deze tocht laat zich gemakkelijk radgn. De hoofdschotel van het Kerstdiner moest een eigenhandig geschoten haas worden, maar weinig zal onze jager hebben vermoed dat de haas, die hij overigens niet heeft geschoten, zo'n lange staart zou hebben. Niet zo zeer voor hem, als wel voor twee andere heren, die hij tijdens zijn hazen jacht ontmoette. Die twee heren, de wachtmeester van de Rijkspolitie Sjieuwe B., en de beroepsjager en visser Antoon K„ beiden uit West-Graftdijk, stonden gisteren namelijk terecht voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar. Wat toch was het geval? G. G„ die als getuige bij de zitting aanwezig was, had zich op het door Antoon K. gepachte weiland gewaagd. De ver ontwaardigde K. stelde zich- in ver binding met de wachtmeester Sjieuwe B„ met het gevolg dat de jager werd aangehouden. Het geweer werd in be slag genomen en bovendien werd G. in het vooruitzicht van een proces verbaal gesteld. Tot zover ligt alles volkomen normaal. De officier zou nimmer aanleiding hebben gevonden om de wachtmeester, noch de (be roeps! jager als verdachte voor de rechtbank te dagvaarden, als Antoon K. geen spijt had gekregen van zijn aanklacht. Dat K. wel spijt heeft ge kregen, zoals hij dat gisteren voor de rechtbank verklaarde, is de aanleiding geworden tot de r'chtzitting, een zitting die verscheidene uren in be slag heeft genomen, zonder dat de edelachtbare heren tot een oplossing konden komen. De rechtbank, onder presidium van mr. A. D. van Regteren Altena, meende namelijk dat de zaak weer naar de instructie moest wor den verwezen. Omkopinc of schadevergoeding? Hetgeen zich gisteren in de rechts zaal afspeelde is echter belangrijk ge noeg om daar melding van te maken. Als eerste verdachte verscheen An toon K. op het matje. De officier had hem verweten, dat hij de wachtmees ter 100.had gegeven, omdat die wachtmeester, inplaats van het jacht geweer ter griffie van het kantonge recht te Alkmaar te deponeren (zoals zijn plicht was geweest! dat geweer aan G. G. had terug gegeven. K. gaf toe dat hij de wachtmeester 100. had gegeven, maar niet omdat, zoals de officier meende, deze politieamb tenaar het jachtgeweer aan G. had terug gegeven en geen procesverbaal had opgemaakt. Natuurlijk wilde de president weten wat dan wel de rede was geweest en daarom zullen wij even verdachte K. aan het woord laten. „Edelachtbare ik had er spijt van dat het geweer van G. in beslag was genomen. Daarom heb ik mij mat hem in verbinding gesteld. G„ die reeds meerdere malen op het door mij gepachte weiland had gejaagd, be- Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt. Los - gevaarlijke slijm op met de krach tig werkende (Advertentie, Ing. Med.) greep dat ik schade moest hebben ge leden. Wij kwamen tot overeenstem ming dat hij mij 200.zou betalen en dan zou ik naar de wachtmeester gaan om de aanklacht in te trekken. B. heeft toen het geweer terug gege ven en geen procesverbaal opgemaakt. Toen ik dat geld van G. ontving heb ik B. ook f 100 gegeven, maar niet alleen in verband met dit feit. Hij heeft mij al zo vaak geholpen om stropers te weren en daarom vond ik het hele maal niet zo vreemd om hem ook zijn portie te geven". „Heeft u dan niet geweten, dat u een politieambtenaar geen geld mag geven" informeerde de president. Deze vraag werd door verdachte ontkennend beantwoord. Als getuige verscheen hierna de kapitein van de Rijkspolitie F. M. Offermans, die in deze zaak met het onderzoek was belast. Na de normale plichtplegingen stelde verdediger van verdachte, mr. A. V. M. Leesberg, een vraag welke de nodige opschudding te weeg bracht, Pleiter wilde name lijk weten op grond van welk artikel of voorschrift de wachtmeester ver plicht was geweest het jachtgeweer ter griffie te deponeren en een pro- ces-verbaal op te maken. Nadat de kapitein aanvankelijk een zijdelings antwoord had gegeven, bleek dat een dergelijk voorschrift niet bestond. Wel gaf de getuige als zijn mening te kennen dat men dat van verdachte B. als een goed politieambtenaar had mogen verwachten. Geen schadevergoeding. De verklaring van getuige G., de man waardoor deze zaak feitelijk op de rol was gekomen, was voor ver dachte K. minder prettig. „Ik heb K. die 200.niet gegeven als schade vergoeding. Dat bedrag staat in geen enkele verhouding tot de schade die hij zou kunnen hebben geleden. Het tegendeel is waar. Die 200.heb ik betaald omdat K. mij de garantie gaf dat de wachtmeester dan wel be reid zou zijn de zaak in de doofpot te stoppen en het geweer terug te geven. Daar was mij veel aan gelegen daar ik dat geweer van mijn broer had ge leend." Het werd even pijnlijk toen de vrouw van verdachte, op verzoek van dg verdediger, als getuige moest ver schijnen. Alle pogingen van de presi dent ten spijt, kon het vrouwtje, dat tenslotte in tranen uit barstte, geen duidelijke verklaring afleggen. „Ik ben totaal van streek van -de zenu wen" zei zij, waarop de president haar toestond weer in de getuigebank plaats te nemen. Later bleek dat deze getuige aan de politie een en ander had verklaard dat niet klopte met de verklaring, die de man gisteren ter terechtzitting aflegde. Dat was dan ook de oorzaak dat de zaak-naar de rechter van instructie werd terug ge wezen. Voordat het echter zo ver was, werd verdachte B. (de wachtmeester), door de rechtbank verhoord. Deze verdachte gaf toe dat hij de 100. niet had mogen accepteren. Hij had echter nooit begrepen, dat K. hem dat geld had gegeven als beloning voor het feit dat de zaak niet was door gegaan. „Ik heb nooit met K. over geld gesproken". „Waarom heeft u dan het geweer terug gegeven en waarom heeft u geen procesverbaal opgemaakt" in formeerde de president. Edelachtbare, nadat ik thuis de zaak nog eens rustig had overdacht, kwam ik tot de conclusie dat het niet zo gemakkelijk zou zijn om G. te ver oordelen. G. had slechts toegegeven dat hij met een geweer op het door K, gepachte terrein had gelopen. Hij had daarbij echter in het midden ge laten of het geweer al dan niet ge laden was geweest). Bovendien was K. later bij mij gekomen met het verzoek het geweer terug te geven en meende ik dus dat de enige getuige, die ik had, aan de kant van G. zou staan als de zaak doorgang vond." Evenals mr. Leesberg vroeg mr. Thijs zich af of er voorschriften wa ren welke de wachtmeester de ver plichting konden opleggen tot het maken van processenverbaal. Deze verdediger informeerde bovendien of een politieman in het geheel geen zelfstandigheid bezat en bij iedere mogelijke overtreding zijn superieuren moest raadplegen. Zoals gezegd werd de zaak naar de instructie terug verwezen en het is dus nog niet bekend, wanneer op al deze vragen een antwoord zal worden gegeven. Dodelijk verkeersongeval op de Breesiraai Gistermiddag omstreeks kwart over vjjf is de 12-jarige scholier M. van As- sema, wonende aan de Alkmaarseweg, op droevige wijze om het leven geko men bij een verschrikkelijk verkeers ongeluk op de Breestraat, nabij de Schans. Een vrachtauto met aanhangwagen geladen met draineerbuizen, en afkom stig uit Uitgeest, reed over de Bree straat in de richting van de Schans. De bestuurder van de wagen moest, omdat aan de andere kant van de weg een auto stond geparkeerd, uiterst rechts houden. In dezelfde richting reden twee jongens, leerlingen van de Ambachtsschool te Velsen, die toen de auto naderde, achter elkaar gingen rijden. De achterste van hen, de 12- jarige Van Assema, heeft blijkbaar niet gezien, dat de auto een aanhang wagen had. Althans, nadat de voorste auto was gepasseerd, ging hij weer naast zijn vriend rijden. De ruimte hiervoor was echter te klein. Waar schijnlijk zijn toen de fietsen van de jongens in elkaar gehaakt, waardoor zij ten val kwamen. Van A. viel naar links en kwam onder de aanhang wagen terecht. Hij liep zware verwon dingen op, aan de gevolgen waarvan hij in de loop van de avond in het Rode Kruis Ziekenhuis is overleden. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk: Beroepen t* Garderen: A. J. Wijnmaalen te Olde. broek; te Randwijk: M. J. Lekkerker- ker, em. predikant te Amsterdam; te Kropswolde J. I. J. Knottnerus, cand, te s-Gravenhage. Aangenomen naar Gouda (Ver. v. Vrijz. Herv.): J Ver. donk te Hauwerd. Bedankt voor Groot-Ammers: A. L. v. d. Smit te Onstwedde; voor Kampen: J. Slok te Dordrecht; voor Moerkapelle: W. An ker te Heusden. Geref. Kerken: Aangenomen naar Oudeschoot: P. J. S. Barends te Raard, Geref. Kerken art. 31 k.o.: Bedankt voor Breukelen: W. v. d. Lingen te Alkmaar-Broek op Langendijk. Doopgez. Broederschap: Beroepen te Westzaan: J. Wieringa te Borne. Baptisten Gemeente: Beroepen te Hoogezand J. A. Scholte te Nieuw- Weerdingen. Last van zenuwen? Mijnhardt's Zen uweabletteo helpen U ef overheen. {Advertentie, Ing. Med., 84. Bode Biesjes had genóten van de twee schitterende opstoppers die Jimmy de leeuw Piet had verkocht. „Die eerste tegen zijn kaak!" zei hij vol bewondering. „Dat was er één! Wilt u geloven, dat de ruiten van het stadhuis er van rinkelden? Kijk 's even hoe scheef die kaak nog staat. En dan dat óóg! Ik wist niet dat je een leeuw ook een blauw oog kon slaan" „Kom zei Jimmy, ofschoon hij toch een beet je gevleid was door de lof, die bode Biesjes hem toezwaaide, „sta niet zo te praten en Jjelp mij liever deze sinjeur zo stevig mogelijk vast te binden". De bode vond dat eigenlijk maar een grie zelig werkje, doch hij begon toch ijve rig mee te helpen de achterpoten van de leeuw Piet te knevelen. Daarna werden de voorpoten onderhanden ge nomen en eerst toen dat werkje er ook opzat, was Jimmy tevreden. Hij zocht de ijzeren staaf op, die hij uit de die rentuin had meegenomen en deze schoof hij tussen de touwen door. zodat zij de leeuw Piet gemakkelijk zouden kunnen dragen. „Hét beste is", zei Jimmy tegen bode Biesjes, „dat u met iemand anders de leeuw Piet naar zijn hok brengt, dan kan ik mij bezig houden de rest van de dieren tot reden te brengen". Bode Biesjes knikte. „Ik zal proberen de agent Karei Klabak op te scharrelen", zei hij. „Met ons tweeën spelen we dat wel klaar". NU.ALLEMAAL ZWANENBERG'S ROOKWORST..KOLOSSAAL/ ALS !N DE HERFST DE SCHOOL IS UITGEGAAN. TRACTEERT MOEDER OP ROOKWORST MN DE /a DOOR MARIORIE -£■ VERNON 90) Peta's gezicht vertrok. Het noemen van Neville's naam en alles wat met hem verband hield, deed haar op dit ogenblik pijnlijk aan. Ze verlangde er naar om uitdagend te zeggen: „Maar zijn aanwezigheid was wel degelijk ge wenst! Door mij!" maar haar nuchtere verstand behield de overhand en ter wijl ze nog dacht over een tactvoller antwoord, sprak haar moeder weer. „En nog iets, Peta, ik heb gemerkt dat je een hele poos bent weg geweest en dat die ellendige kerel ook was verdwenen, ik weet zeker dat iedereen dat heeft gemerkt. Ik ben er van overtuigd, dat de hele zaal gonst van het geklets hierover, je hebt je ont vettend dwaas en onbehoorlijk gedra gen, om er maar het minst van te zeg gen. Zou je misschien een nadere uit leg willen geven?" „Neen." Peta's mond werd een vast beraden streep. Haar moeder herkende die uitdruk king en zuchtte diep. „Nou, het is me wat moois, dat moet ik zeggen. Wat denk je wel dat Ne ville ervan zal zeggen?" „Ik heb geen idee", zei Peta mat en haalde haar schouders op. „Neen, maar je zou er goed aan hebben gedaan als je daar van tevoren eens aan had gedacht. Dat zou hele maal het toppunt zijn, als je je kansen bij hem had verspeeld door deze dwaas heid. Ik begrijp niet wat je ertoe heeft gebracht om met die man te dansen". „Dat komt omdat ik verliefd op hem ben!" wilde Peta weer antwoorden, maar gelukkig weru haar dit antwoord bespaard door haar partner die met twee glazen vermouth terugkeerde. „Neem me niet kwalijk dat het zo eindeloos heeft geduurd, ik werd opge houden door". Hij bespeurde mevrouw Darley en hield op om haar te begroe ten. „Ik zou juist weggaan", verzekerde ze hem vriendelijk. „Ga vooral zitten, neen, ik moet wer kelijk gaan, ik heb deze dans aan kolo nel Lampley beloofd. Dag beste kinde ren, veel plezier verder!" Ze zeilde weg en Peta slaakte een zucht van opluchting om dit uitstel van executie. Ze wist dat haar moeder de aanval zou hervatten, maar voordat ze haar weer zag moest ze bedenken welke koers ze zou volgen ten aanzien van Blake Holderoft. Maar diep in haar hart, terwijl ze zijn kussen nog op haar lippen voelde branden, wist ze maar al te goed welke koers ze moest volgen. Vanavond was een droom geweest, een droom die een herinnering achterliet waarvan ze altijd zou kunnen blijven genieten. Maar er was geen plaats voor in het werkelijke leven. Haar opvoeding, conventie, eer zucht en maatschappelijke ambities hadden teveel vat op haar, dan dat ze zelfs door de liefde konden worden ter zijde geschoven. HOOFDSTUK X. „Hé daar! Zeg, Peta!" riep Nan Syl vester uit toen ze de volgende dag de bekende gestalte van haar vriendin in het dorp zag. Peta kwam juist uit het postkantoor en liep snel weg, zodat Nan hard moest lopen om haar in te halen. „Ah! Dag Nan." Peta draaide haar hoofd om toen ze hoorde dat ze werd geroepen'en stond toen stil tot Nan bij haar zou zijn. Nan droeg een boodschappentas, want het doen van boodschappen voor het huis houden was een van de plichten die ze op zich had genomen, maar Peta was alleen maar uitgegaan om een paar postzegels te kopen, en eigenlijk meer om een excuus voor een wandeling te hebben. Beide meisjes droegen een re genmantel met een baret, want er viel een dunne fijne motregen, die echter merkwaardig doordringend was. Peta vond dat het weer in overeen stemming was met haar stemming; het was net alsof maneschijn en sprookjes voor altijd tot het verleden behoorden. „Ik wou je nog even bedanken voor gisteravond", zei Nan achter adem „Je moet toch nog even horen hoe 'n héér lijke avond ik, en iedereen heeft ge had"- (Wordt vervolgd) Uitspraken van Meervoudige Kamer te Alkmaar Jacob K. uit Wieringerwaard wer( gistermorgen door de Meervoudige Ka mer te Alkmaar veroordeeld tot een boete van f 10 subs. 5 dagen. De Hei- looër Gerardus O., die veertien dagen geleden terecht moest staan in verband met brandstichting, werd tot f 100 subs. 30 dagen veroordeeld. Johannes M. stond onlangs terecht ter zake het feit dat hij niet in staat mocht worden ge acht een auto te besturen en dat niet temin toch had gedaan. Hij werd ver oordeeld tot veertien dagen gevange nisstraf en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de duur van een jaar, doch voorwaardelijk. Nasleep Oldebroek-affaire Voor het Hoog Militair Gerechtshot ging gistermiddag de laatste acte van de Oldebroek-affaire. De 37-jarige sergeant-kok H. M. L. L., die zich tezamen met de commandant van de legerplaats Oldebroek, de voormaligs luit.-kolonel N. heeft schuldig gemaakt aan verduistering van hoeveelheden levensmiddelen, hoorde bevestiging eisen van het vonnis van de krijgsraad Oost, waarbij hij na elf maanden voor arrest tot drie maanden met aftrek werd veroordeeld. van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.83, f 2.08 en f 7.94 (Advertentie, Ing. Med.) DONDERDAG 1 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.1S Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.55 Hoogmis. 10.00 Gram.muziek, 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Waterstanden. 11.50 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Omroeporkest. 14.00 Promenade-Orkest en soliste. 14.45 Voor ae vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15,30 Piano trio. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamerkoor. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano-duo. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzen ding: „Wij slaan op de tong-tong", cor respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 Gewijde muziek. 18.40 Op de Stelling. 18.50 Gram.muziek. 19.05 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.20 Vocaal En semble en orgel. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Geva rieerd programma. 22.15 Buitenlands over- zicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berlch- ten. 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws- 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 „De Groenteman". 9.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.30 Gram.muziek. 11.45 Voordracht. 12.00 Metropole-Orkest. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Pianospel. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.25 Amusementsmuziek. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 Voor ae vrouw. 14.45 Gram.ujuziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Herfcngymnastiek. 16.25 Musette-Orkest. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Bariton en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Practische wenken voor liefhebbers van de duivensport. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Avro-allerlei. 18.33 Zang en orgel. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Causerie over de Nationale Reserve. 19.15 „Het 4de Wereld concours Accordeon".^ 19.40 Ronde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. 20,05 Radio Phil- harmonisch Orkest. 21.10 „Document A 777", hoorspel. 22.30 Orkestconcert, 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten, BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, I el. 3320 Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 20, Tel. 5541 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Zes rr IN EEN SCHRIJVEN aan de van Economische Zaken e< zeer nijpende kolensituatie de en over te gaan tot het sluite kantoren op Zaterdagochtend binnenkort een persoonlijk bi komende winter de uiterste s bedrijfsleven zal vragen, indi ochtend te sluiten. Om koude oorlog r Sowjetunie te beëii De Amerikaanse ondermini landsverdediging Frank Nas genover de journalisten verb de Verenigde Staten nieuw hebben gedaan om een einde aan de „koude oorlog" met di unie. Hij was niet bevoegd delen waar en wanneer dez zijn gedaan. De Olie-kwesti( In gewoonlijk welingelichte te Londen geloofde men gist binnen 48 uur verstrekkendi kaanse voorstelLn ter regelin Perzische oliekwestie officieel nis zullen worden gebracht Britse minister van buitenlanc Eden. Deze voorstellen zijn voor uit de besprekingen die door rikanen zijn gevoerd met verte digers van Engeland en Perz ington zou voorstander zijn v ïtreekse onderhandelingen tr geland en Perzie. De Noordelijke onderhande Fanmoendjon hebben gisteren we gedemilitariseerde bufferzi gesteld, die twee kilometer bi z(jn aan beide zijden van het front, zoals dit volgens de not loopt. Van het Westkoreaanse fro gemeld, dat de verbondenen I van Jontsjon olijven vordere communistische tegenaanval geslagen. Het Tibetaanse leger za het Chinese volksleger wore orgahiseerd. De reorganisatie voor stap" geschieden. Schoenmaker Een hamerslag to In Geldrop zijn twee alleer bejaarde mannen van resp. jaar door een gemaskerde per een revolver overvallen. Doo meentepolitie te Geldrop weri deilijk de politie in de omlig! meenten gealarmeerd. Het ge rijkspolitie te Heeze zekere D. de in deze plaats, te arrestere overgegeven aan de gemeente Geldrop voor nader onderzoel De overvallenen, de gebro zijn beiden schoenmaker var Toen ze 's avonds in hun wei aan het werk waren, kwam binnen, gemaskerd en met een Verwachting tot morgen: Vanavond en vannacht opklaringen en plaatselijk Morgen overdag half tot bewolkt met plaatselijk regen. Zwakke tot matii later wellicht vrij kra wind hoofdzakelijk tussen en Zuid. Weinig verander temperatuur. VRIJDAG: zon op 7.35, 17.12. maan op 1155, ondei

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6