Bestuursvergadering van de Langedijker Groenteveiling Van de Noord-Hollandse velden Schoorl Bergi en Warmenhuizen Goede avond van 't Nut De Rijp Pëtten Een EHBO-cursus HEILOO Witte Kruis-leden bijeen Schermerhorn Feestavond van „Floralia" Oost-Graftdijk CSVKolping Boys De reserve-klasse van de K.N.V.B, Twee locomotieven uit de rails gelopen Weer een winstpunt voor Jong Holland DINSDAG 6 NOVEMBER 1951 Moeilijkheden in de fustvoorziening Onder leiding van burgemeester Schelhaas vergaderde Maandagmiddag het bestuur van de L.G.C. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, dat enkele viI1 de leden witte kool hebben verkocht buiten de veiling om, wat door de t.C.D. is achterhaald. Ook de betreffende koper zal voor de Economische rechter moeten verschijnen. Het is goed, dat hier streng wordt opgetreden daar de gehele witte koolregeling door deze handelwijze in gevaar wordt gebracht. De zuurkool- fabriek die deze kool heeft afgenomen kwam hierdoor in een belangrijk voor deliger positie dan zijn bona fide concurrenten. Het dag. bestuur was aanwezig ge- macht kan beroepen en de tuinder weest bij de jubilea van de heren Van Herwijnen en P. v. d. Molen. Over de witte kool zal waarschijnlijk een na betaling komen van een gulden per 100 kg. Vanaf 27 October wordt de gemiddelde uitbetalingsprijs per week vastgesteld. Waar blijven de kisten? Over de houding van het bestuur van de Alkmaarse Exportveiling ta.v het veilen voor onze leden is het dag. bestuur nog niet gerust. Tot nu toe blijkt nog nergens uit, dat zij zich aa de destijds gemaakte afspraak willen houden. Dan wordt uit het bestuur geklaagd over het tekort aan kool kratten, wat een handicap is om de leden te verplichten bij ons te veilen Het dag. bestuur zegt, dat van onze 60000 groentekisten er nooit meer dan één- of tweeduizend thuis zijn. Voor 2 cent huur gebruikt de handel ze vaak een half jaar of langer. Vooral nu de koopprijs hoger gaat liggendan het statiegeld, is het hopeloos. Uit Belgie komt geen enkele kist meer terug, de Belgische kist zou zeker het dubbele kosten van het geld, dat wij voor sta tiegeld mogen berekenen. Wat de kool kratten betreft, hadden wij een begin gemaakt met een partij van 5000 stuks. Deze zün weggevlogen en er komen cr niet meer dan enkele honderden terug. Men schijnt nu bezig te zijn om het statiegeld te verhogen. Ook zal overwogen moeten worden om de huur van het fust voor de tuinder te ver hogen. De heer Balder merkte op, dat op deze wijze de tuinder de schade door de handel veroorzaakt zal moe ten betalen. Opgemerkt werd nog, dat wanneer de fruitkoelhuizen leeg komen, het fust weer terug komt. Er zullen nog 10000 groentekisten aangekocht wor den van de fa. Vroegop te Broek op Langedijk, die de laatste inschrijver was. Verder zal een inschrijving ge houden worden voor nogmaals 5000 koolkratten. De heer de Nijs meende, dat door het oprichten van meer fustcentrales de omlooptijd van het fust wel bekort zou worden. De secretaris kreeg op dracht om over een en ander aan het Centraal Bureau te schrijven. Omzetcijfers De omzetcijfers zijn voor September '51 ƒ368623,57 tegen 345900,30 in 1950. October zal ongeveer 885000 bedra gen, waarvan f 440000 aan pootaardap- pelen. October '50 gaf ƒ630000.Door de secretaris worden de moeilijkheden uiteengezet, die men ondervindt bij de afzet van de Eerstelingen poters. De handel wil voor het oversorteren van de voor Frankrijk bestemde partijen niets betalen, terwijl de aflevering zodanig stagneert, dat men vreest, dat een groot deel van de voorraad in het voorjaar zal moeten worden geleverd. De marktsituatie is t.a.v. de Eerste ling zo verslecht dat men vreest voor een aanzienlijk overschot, dat in het voorjaar moet worden ingenomen. Het bestuur is zeer ontstemd over het feit, dat de handel zich altijd op over- „DE RODE KOERS" WIL SCHOON SCHIP MAKEN Daartoe uitgenodigd door Partij van de Arbeid-, VARA. en NW-vrienden, trad het politiek cabaretgezelschap „De Rode Koers" Zaterdagavond in De Rus tende Jager t- Schoorl op met de revue „Alles moet weg!". De belangstelling was niet bijzonder groot, maar zoals de heer W. F. Koeman in zijn openingswoord meende te mo gen opmerken, toch bevredigend. Zoals in de 17e eeuw de grote dichter Joost van den Vondel de gebeurtenissen rondom zich niet kon aanzien zonder lucht te geven aan zijn verontwaardi ging, zo zongen deze jongeren hem na op hun manier. Ook zij zouden veel in de wereld anders wensen en schoon schip willen maken in huis, omgeving en maatschappij. In hun 23 nummers tellende programma brachten ze op pakkende en amusante wijze tot uiting, wat er in hen omging en hoe zij meen den te moeten strijden voor vrijheid en voor recht. Het succes op de planken was te oordelen naar het applaus deze avond als de opkomst: niet overweldi gend, maar toch bevredigend. De piano overstemde vaak het gesproken woord. Burgerlijke stand Geboren: Martinus Petrus Franciscus, z.v. T. P. Veldman en A. Molenaar Johannes, z.v. P. W. Sehaaper en I. de Jong Tineke Elisabeth Theresia, d.v. P. J. Hopman en E. W. Bakker. Ondertrouwd: Egbertus Scheepmaker (Arnhem) en Grietje Bruin Hen- drikus Jacobus Gerdes en Maria Ko ning. Getrouwd: Jan Kieft en Grietje de Hart^ Menso Willem Pijnappel en Leoni Brugman Wilhelmus Dekker en Barbara Jacoba Hillenius. Overleden: Simon Abbo, 49 jaar. macht kan beroepen en r.ooit. Het vorig jaar met het natte weer waren de moeilijkheden ook uit sluitend voor de telers, nu het niet gaat met de handel, zal ook de teler wel weer de meeste lasten te dragen krijgen. Een voorstel Voor de jaarvergadering van de Provinciale Commissie zal een voor stel worden ingediend om in deze vergadering de afzet van pootgoed te bespreken. Men zou de zaak toege licht willen hebben van iemand, die goed met de afzet op de hoogte is. De heer Jb. de Vries wilde in dezelfde vergadering uitgezet zien op welke wijze men in het .Centr. Bureau ge bruik maakt van de LEI-prijzen om tot. het stellen van minimumprijzen te komen. Dit zou eveneens als voor stel worden ingediend. De heer Butter zou willen, dat er uit de veilingen bijv provinciaal contactcommissies werden gevormd om met het UCB personeel van tijd tot tijd over kwaliteitseisen te praten. Het bestuur ging ermede accoord, dat dit punt eveneens als voorstel wordt ingediend. Bij de rondvraag vroeg de heer Smit vroegere publicatie van door de pro ductenfondsen getroffen prijsmaat regelen. De heer Butter wilde, wan neer er inderdaad Eerstelingen moe ten worden bewaard, hiervoor geza- melijk koelruimte huren door of via de veiling. De heer de Boer zegde toe over deze zaak informaties te zul len inwinnen. Burgerlijke stand Geboren: Johanna Geertruida Maria, dochter van Wilhelmus Gerardus Wijte en van Cornelia Margaretha Jaspers. Hendrik, zoon van Jacob Groot en van Geertje Glas. Pieter, zoon van Dirk Slot en Geertruida de Groot. Getrouwd: Adrianus Tromp te Ber gen en Afra Maria Meester. De eerste door het Nut verzorgde avond in zaal Slikker werd gevuld door de heer Cor van Beek, voor drachtskunstenaar uit Amsterdam. Hij was voor Warmenhuizen geen onbe kende: ook vorig jaar verzorgde hij een avond. Deze keer droeg hij voor uit het bekende boek „De Gouden Reael" van Jan Mens en bijna twee en een half uur achtereen liet hij de aan wezigen ademloos luisteren. Simpel en gewoon werkt deze kunstenaar, maar zijn verhaal komt tot leven. Zijn per sonen krijgen figuur. Zo werd het een op hoog peil staande avond en het was dan ook geen wonder, dat de voorzit ter de heer Van Beek ten slotte geen vaarwel, doch een tot weerziens toe riep. Medegedeeld werd nog, dat de twee de Nutsavond zal plaats vinden op 10 December. Er is dan een fimavond over de Ver. Staten van Noord Ame rika. De derde avond wordt gehouden op 1 Maart; dan treedt het Langedijker Cabaret op. De biblotheek is weer met enkele" boeken uitgebreid en het be stuur hoopt, dat de leden er een nut tig gebruik van zullen maken. MUSICI GEDIPLOMEERD Tijdens een muziekexamen zijn voor het diploma B. geslaagd de heren P. Vlam Czn. met 65 punten en W. Bui ter met 71 punten. Beiden zijn lid van de plaatselijke muziekvereniging DSV en hebben hun opleiding gehad van de directeur van DSV, de heer Jb. den Das te Schoorl. Expositie kindertekeningen Heden zal in Den Haag op de eerste etage van de N.V. manufacturenhan- del v.h. A. Schroder een expositie worden geopend van tekeningen door Nederlandse kinderen, gemaakt ter gelegenheid van de internationale jeugdtekenwedstrijd van het plan- Marshall. Gelijk bekend, won Willy Appel uit De Rijp voor Nederland een internationale prijs. Onder leiding van dokter Van Sloo- ten zal in Petten een EHBO-cursus worden gehouden. Een vergadering om te komen tot een kern van deel nemers had tot resultaat, dat reeds een veertiental personen zich op gaf. Er werd een bestuur gekozen, bestaan de uit T. Bigot, voorzitter, H. Rijs, se cretaris en N. Haster, penningmeester. Dit bestuur zal zich in verbindingstel len met de plaatselijke VW en vra gen de cursus te mogen houden in het VW-gebouwtje. Degenen, die nog aan deze cursus wensen deel te nemen, kunnen zich bij een der bestuursleden aanmelden. Wegens ongesteldheid van de heer Van Lienen, werd de jaarvergadering van het Witte Kruis, die gehouden werd in het Wijkgebouw aan de Holle- weg, gepresideerd door de heer Van Room. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer Van Lienen, terwijl in de vacature van mevr. Rus, mevr. Van de Vall met algemene stemmen werd benoemd. Mevr. Rus werd hartelijk dank gebracht voor het vele en belang loze werk voor de afdeling verricht. De beschrijvingsbrief voor de alge mene vergadering werd op vlotte wijze doorgenomen. De heren Van Lienen en Visser zullen de afdeling op deze ver gadering vertegenwoordigen. Aan de hand van een rapport van de heer De Koster zullen de afgevaardigden inlich tingen vragen over de reorganisatie plannen van het hoofdbestuur. Hierna werd het concept van de be groting der afdeling goedgekeurd. Bij bespreking van de begroting van Ge zinsverzorging bleek dat deze onder afdeling een gunstig jaar achter de rug heeft en in een grote behoefte voorziet. Ook voor 1952 wordt een gunstige ver wachting uitgesproken. Het bestuur stelde voor de afd. Gezinsverzorging nu definitief in te stellen. Het bleek dat 460 dagen hulp verleend was. Twee meisjes waren in vaste dienst. Een noodhulp stond steeds ten dienste. Het ledental bedroeg aanvankelijk 356, doch is nu de 400 reeds gepasseerd. De ver wachting werd gekoesterd, dat de afd. Gezinsverzorging het ook in het ko mende jaar zonder rijks- of gemeente- subsidie zal kunnen doen, omdat de uit gaven de inkomsten niet zullen over treffen. De dames Mol en Viergever, die op de vergadering aanwezig wa ren, werd hartelijk dank gebracht voor hun accuraat beheer ten gunste van Gezinsverzorging. Mevr. Muntjewerff, die voor deze afdeling had bedankt, werd eveneens dank ge bracht, omdat zij van de oprichting af voor Gezinszorg had geijverd. Ten slotte was er een geanimeerde rondvraag. De heer Van Loen sprak over actuele onderwerpen Een vijftigtal aanwezigen waren gis teravond bijeen in de Rustende Jager om te luisteren naar de heer Van Loen, die inplaats van de heer Berger kwam spreken, over de diverse verze keringen en sociale voorzieningen die in de loop der jaren waren tot stand gekomen. De heer Olivier leidde de spreker in. Op duidelijke wijze belichtte de heer Van Loen hierna de diverse ver zekeringen en vertelde hoe en wan neer deze tot stand waren gekomen. Voordat de heer Olivier een dank woord tot de inleider van deze met veel aandacht aangehoorde uiteenzet tingen had gericht, meende spr„ een woord van dank en felicitatie te moe ten spreken tot de heer Veenman. secr. van de P. v. d. A., afd, Heiloo. die door zijn benoeming tot hoofd onderwijzer te Hem (gem. Venhuizen) de gemeente met ingang van 1 Jan. a.s. zal gaan verlaten. Explosie te Haarlem Gistermorgen ontstond door een hevige ontploffing in de Benzol afdeling van de Chemische fabriek „Rits" een brand, die twee arbei ders het leven kostte. Een over zicht van de brand. De vereniging „Floralia" hield Zon dagavond haar jaarlijkse feestavond in het café van de heer Freiture. De zaal was goed bezet. De penningmeester, de heer K. A. M. Dagelet, opende, daar de voorzitter, de heer J. Klippel, we gens ziekte helaas verhinderd was. Een speciaal woord van welkom riep spre ker toe aan de burgemeester en diens echtgenote, de heer en mevrouw Dries- sen en aan ds. en mevrouw Van Dijk. Nadat hij nog even gewezen had op de bijna uitgeputte kas der vereniging, deed de toneelvereniging „Amicitia" uit Schermerhorn de talrijke aanwezi gen genieten van het blijspel „Ver wikkelingen in Grand Hotel". Zonder uitzondering hebben alle medespelen den ten zeerste voldaan. Het moeilijke stuk werd vlot gespeeld, zodat de dol komische verwikkelingen goed tot hun recht kwamen. De toneelaankleding was perfect verzorgd. Het geheel was een eclatant succes voor Amicitia en de luide bijvalsbetuigingen van het pu bliek waren zeer verdiend. Burgemees ter Driessen was de tolk van alle aan wezigen toen hij na afloop de leden van „Amicitia" dankte voor het gebo- dene en constateerde, dat de faam der vereniging door deze opvoering weer eens dik was onderstreept. GSV speelde Zondagmiddag een thuiswedstrijd tegen Kolping Boys uit Oudorp. Het was een matige wed strijd. In de eerste helft waren de Kol ping Boys sterk in de meerderheid, doch GSV stond met enige, invallers in het veld, wat een zeer sterke ver zwakking betekende. De enkele mooie aanvallen die de GSV ploeg nu kreeg en die benut hadden kunnen worden, werden nu gemist. Kolp. B. wist in de eerste helft een doelpunt te maken en de rust ging met een 10 achter stand voor GSV in. Na de rust kwam Graftdijk er wat beter in en werden er enige aanvallen op het doel der gasten ondernomen, maar steeds ont brak het juiste schot om tot een doel punt te komen. De invaller Los kreeg na pi.m. 10 min. spelen de kans van zijn leven maar ook dit schot ging naast. Eindelijk na 25 minuten spelen in deze tweede helft gaf de linksbui ten W. Ouweltjes een mooie voorzet die door G. Kwakkel in een doelpunt werd omgezet 11. Hierna golfde het spel wat heen en weer en kwamen beide doelen nog enkele malen in ge vaar, maar toch bleef het spel deze middag ver beneden peil. In de stand kwam geen verandering. De nieuwe klok Sinds de vorige week heeft Oost- Graftdijk weer een klok in de toren. Het zal vreemd zijn, als men, na een afwezigheid van acht jaren, de bron zen stem van de klok weer in het dorp zal horen. De fa. L. H. de Koek koek heeft voor de plaatsing van de klok gezorgd. Met de restauratie van de kerk, die in het begin van dit jaar plaats vond. vormt de klok nu een mooi geheel, waarop de bewoners van Oost-Graftdijk met recht trots kunnen zijn. De nieuwe klok weegt 252 kg en loopt op kogellagers. Zij is van het volgende opschrift voorzien: „1943: Omlaag die klok op 's vijands bevel en opnieuw gegoten op Raadsbestel 1951". Mond- en klauwzeer breidt zich in Noord-Holland uit Het mond- en klauwzeer, dat sedert enige tijd weer in Nederland voorkomt, breidt zich ook in onze provincie, ge leidelijk uit. Het komt voor in tal van gemeenten en het aantal gevallen liep in een week op van 36 tot 96. De grote moeilijkheid hierbij spruit voort uit het feit, dat we te doen heb ben met een soort van bacteriën, waar tegen nog geen serum bestaat. Er be hoeft wel geen twijfel aan te bestaan of het zal binnen afzienbare tijd zijn ge- j vonden. Dan moet het echter alvorens de strijd tegen de ziekte met kracht kan worden ondernomen, eerst nog in be hoorlijke hoeveelheden worden bereid. Ook daarmee gaat tijd heen en zo zal het nog wel even duren, alvorens de afweer met volle kracht kan worden ingezet. Een kant van dit mond- en klauw zeer, waarmee menigeen wellicht geen rekening houdt, is deze, dat de strijd tegen de t.b.c. onder het rundvee er veel moeilijker door wordt. Daarvoor toch is het nodig, dat verschillende mensen, als bijv. veeartsen en sputum- vangers, op de veebedrijven komen. Deze mensen echter komen ook in an dere stallen, waardoor het mogelijk is, dat ze de besmetting overbrengen. Veel veehouders hebben dan ook liever, dat ze zich niet op hun bedrijf vertonen. Een gelukkige omstandigheid is, dat we vlak vóór de staltijd staan. De die ren zijn dan veel meer geïsoleerd en de kans op besmetting is dan ook veel ge ringer. In de regel ziet men dan ook het mond- en klauwzeer gedurende de winter allengs verdwijnen. Het jubilerende Zeevogels slaagde er niet in de feestvreugde met een over winning te verhogen, integendeel er werd van USVU met 31 verloren. Eg- mondia deed het wat beter, door het arme Beemster met 71 te kraken. Dreo verloor thuis van SVA 25. Uit geest stond met nog 5 minuten te spe len met 31 voor, doch moest uitein delijk toch nog met een gelijk spel ge noegen nemen tegen ODIZ. De stand in 1 A is: RCZ USVU Egmondia Uitgeest Zeevogels SVA ODIZ Knollendam Beemster Dreo 9 7 8 6 9 5 23—6 14 21—7 13 26—16 10 19—15 11 21—18 10 19—14 20—25 13—18 15—34 10—34 In 1 C vielen er drie gelijke spelen te noteren. Berdos kwam bij Kaagvogels niet verder dan 11, evenmin als Fo resters tegen Koedijk. Vios en Nieuwe Niedorp scoorden geen van beiden. Alkmaar, dat meestal goed speelt tegen SRC, ging er nu met 52 op. Hugo Boys stelde thuis hevig teleur tegen WGW en verloor met 24. Vios 8 6 2 0 17—6 14 Hugo Boys 8 4 2 2 2410 10 N. Niedorp 8 4 2 2 1716 10 Berdos 8 4 13 10—10 9 SRC 7 4 0 3 28—13 8 Alkmaar 8 3 2 3 15—20 8 WGW 6 3 0 3 16—14 6 Schoorl 8 2 2 4 5—13 6 Kaagvogels 7 1 3 3 610 5 Foresters 7 1 2 4 916 4 Koedijk 9 1 2 6 9—28 4 In 2 A kwamen de koplopers Jisp en Purmerland ook al niet tot doelpunten. Het bleef 00. Graftdijk weerstond Kolp. B. met 1-1. Gr.-Schermer hield de punten thuis tegen Westzaan. Zaanse Boys stuurde St. Bavo met een 52 nederlaag naar huis terug. Jisp 9 6 3 0 22—9 15 Purmerland 9 7 1 1 28—15 15 WBSV 9 5 4 0 24—12 14 Berkhout 9 5 3 1 37—20 13 Zaanse Boys 9 4 1 4 2818 9 Kolping Boys 9 4 1 4 1824 9 St. Bavo 8 3 2 3 18—22 8 Graftdijk 9 2 3 4 15—29 7 Gr. Schermer 8 3 0 5 14—30 6 RKSVS 9 1 2 6 19—29 4 Westzaan 8 0 3 5 1522 3 PSCK 8 0 17 10—21 1 Duinranders behaalde in 2 C zijn eer ste overwinning op Texelse Boys. Pet ten deed het minder goed door in 't Zand met 10 te verliezen. Hollan- dia won de strijd tegen Dirkshorn met 20. De KoogJVC 06. Oosterend Flevo 18. Zeemacht en LSW deelden samen acht punten. JVC 9 8 0 1 36—6 16 Hollandia T. 9 7 1 1 40—13 15 LSW 9 7 1 1 35—15 15 Geel Zwart 9 6 0 3 28—16 12 Petten 9 5 1 3 26—13 11 Zeemacht 7 4 0 3 2124 8 Dirkshorn 9 3 2 5 2131 8 Tex. Boys 9 2 1 6 18—20 5 Oosterend 9 2 0 7 12—31 4 Duinranders 7 115 1131 3 De Koog 9 0 1 8 11—58 1 3A. Oudendijk kwam de eer toe met 32 SSV de eerste nederlaag toe te brengen. De voorhoede van Ursem was in Zuiderwoude danig op schot. Zeven maal was het raak zonder dat de thuis club er iets tegenover, kon stellen. SSV 7 6 0 1 23—7 12 St. Adelbert 7 5 0 2 15—4 10 Oudendijk 7 4 0 3 1410 8 Ursem 8 3 2 3 17—15 8 WVSV 7 3 2 2 19—15 8 SDOB 7 3 13 16—14 7 Kwadijk 7 2 2 3 12—15 6 Oosthuizen 7 13 3 1116 5 Zuiderwoude 7 0 0 7 334 0 Reserve 1 A In de Res. Ie klasse wisten Alcmaria 3 en Alkmaar 2 elk één punt thuis te houden tegen Zaandijk 3 en Grasshop pers 2. Van Alcmaria 4 en KAFC 2 worden de prestaties steeds minder. De withemden verloren van ZFC 4, terwijl de RKAFC-reserves haar vijfde achter eenvolgende nederlaag incasseerde. WFC 4 7 5 2 0 18—11 12 ZFC 4 9 5 1 3 27—16 11 Alcmaria 4 9 4 2 3 2929 10 In Res. 1 C heeft HRC 4 de beste pa pieren terwijl de plaatselijke clubs zich aan de staart bevinden, waar de stand als volgt is: Alkmaar 2 9 3 1 5 18—33 7 VVW 2 8 3 0 5 12—14 6 RKAFC 2 8 3 0 5 13—12 6 Westfrisia 4 8 1 1 6 1134 2 Alcmaria 2, zo goed begonnen, is er de laatste weken geheel uit. De wit hemden daalden dan ook enkele plaat sen op de ranglijst. De kopgroep ziet er nu als volgt uit: Volendam 2 8 5 2 1 22—15 12 EDO 2 9 5 1 3 24—17 11 Blauw-Wit 4 9 5 1 3 22—18 11 Alcmaria 2 9 4 2 3 1716 10 Res. 3 A De rood-witte reserves behaalden in 3 A een kostbaar punt in Zaandam, waar tegen ZVV 2 een gelijkspel, 22, werd bevochten. ZFC 3 9 8 1 0 35—9 17 OSV 4 8 5 2 1 19—14 12 WFC 3 9 4 2 3 27—21 10 WSV 2 8 3 3 2 18—16 9 Hollandia 2 9 3 2 4 2015 8 Alw. Forward 2 8 2 3 3 13—14 7 KFC 3 9 3 1 5 17—23 7 HRC 3 9 3 0 6 16—27 6 Alkm. Boys 2 8 1 3 4 11—24 5 ZW 2 9 2 1 6 17—29 5 Zaanbrug verzakie 10 cM Gisteravond, ongeveer half zeven zijn tussen Zaandam en Purmerend, even over de Zaanbrug twee gekoppelde locomotieven ontspooord. Het baanvak ZaandamPurmerendHoorn werd hierdoor versperd. De reizigers werden op dit traject vervoerd met autobus sen. De stagnatie ontstond, doordat de Zaanbrug ten gevolge van het gewicht van de twee zware jumbo's tien centi meter verzakte. De gehele nacht heeft het spoorwegpersoneel gewerkt om het baanvak vrij te krijgen. Droog bij Oostenwind Een uitgebreid depressiegebied, waar van het centrum tussen Ierland en Portugal ligt, beukt nu al enkele dagen met af en toe zware storm op de Britse eilanden. Een der hierin aanwezige sto ringen trekt met vrij veel regen over West-Frankrijk naar Zuid-Engeland. Het is een krachtig hoge-druk-gebied met het centrum boven Finland, dat het verdere doordringen van dit de pressiegebied belet. Het blijft in ons land dan ook vrijwel overal droog bij een krachtige wind uit Oostelijke rich tingen. In Noord-Scandinavie heeft de win ter zijn intrede gedaan. Overdag komt de temperatuur al niet meer boven het vriespunt, terwijl er o a. in Lapland 's nachts al temperaturen van 25 gr. C. worden gemeten. Ook vandaag en morgen zal ons land nog in de vrij koude Oostelijke lucht stroming blijven met slechts een zeer kleine kans op enige regen. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND, 6 Nov. 8400 kg uien 2930,70, grove 29,1029,50 en drielingen 26; 500 kg bieten A 10,30; 3300 kg peen: B 15,60 en C 14,10; 48.000 kg rode kool 711,50; 5000 kg gele kool 8,60—10,90; 4500 kg groene kool 9,40 11,80; 100.000 kg witte kool 4—4,60; 82.000 kg Succes witte kool 4,505,30; 2000 kg Deense witte kool 56,40. WARMENHUIZEN. 6 Nov. 29.000 kg rode kool 5,4012,20; 2100 kg gele kool 9,10—11,50; 78.500 kg witte kool 4—4,40; Succes 4,70—4,90; 900 kg uien 29,80 en grove 27,80; 5000 kg adijvie 13—13,70. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 6 Nov. 35.000 kg rode kool: A 9,10 11,50 en B 7,60—9,30; 13.000 kg gele kool; A 8,70—9,70 en B 6,10—8; 30.000 kg groene kool 9,2012,90; 75.000 kg witte kool 4,304,70; 50.000 kg Succes witte kool 4,80—5,20; 8000 kg uien 30,70—31,50, en nep 23,90—27,10; 2000 kg bieten: A 10.70—11,20; 4000 kg peen: B 14.70; 12.000 kg andijvie 8,4011,90: 1200 kg bloemkool: BI 2444 en B II 1722. WARMENHUIZEN 48.000 kg witte kool 44.20, Succes witte kool 4.80, 7000 kg andijvie 1112.20. Ontegenzeggelijk waren de Enkhui- zenaren technisch beter dan Jong Hol land en vormde hun ploeg een meer homogeen geheel, doch de voorhoede bleek toch weinig in de melk te brok kelen te hebben tegen de stug verde digende Jong Holland achterhoede. De eerste helft gaf een gelijkopgaan- de strijd te zien, waarin beide doelen beurtelings in gevaar verkeerden. De Enkhuizer doelman wist op sublieme wijze een van dichtbij keihard inge schoten bal van Goosens onschadelijk te maken. Na 20 minuten spelen maak te de scheidsrechter een grove fout. Tesselaar zette de bal voor, de Dindua- rechtsback onderschepte de bal, kon er echter geen kant mee heen en speelde terug op z'n keeper. Goosens was er vliegensvlug bij en schoot onhoudbaar in. Buitenspel oordeelde de arbiter. Hierdoor kreeg het moreel van de Jong Hollandianen een klap en 't was dan ook niet verwonderlijk, dat in de der tigste minuut Dindua's rechtsbinnen zijn club de leiding gaf. De Alkmaar- ders reageerden hierop met een hevig offensief, dat echter geen succes op leverde. Na de rust begonnen de in het wit gestoken Jong Hollandianen direct met een serie aanvallen, die na 8 minuten resulteerden in de gelijkmaker, ge scoord door Hartog (11). De vreugde was van korte duur, want 2 minuten later schoot Petersen, Dindua's rechts buiten, onhoudbaar in (12). Ongeveer 34 minuten na de rust kreeg Jong Holland een penalty te nemen. Door vroegtijdig uit te lopen wist de doelman het schot te stoppen. Van overnemen van de srafschop was geen sprake en zo bleef de verdiende gelijk maker voorlopig achterwege. Toch zou deze er komen. Drie minuten vóór het einde mocht Kouwen een vrije trap nemen en zijn schot verdween over ds verbaasde Dindua-doelman in het net. Zaterdagmiddag voetbal Jong Holland haalde in de Overdie te gen Dindua weer een punt binnen. Mar ken verloor in Hoorn met 5—3. PVF sneuvelde tegen Blauw-Wit met 41. Kromhout—NDSM werd 3—0. KMVZ won van de tramconducteurs met 32 en behield hierdoor de leiding. KMVZ 8 6 2 0 27—11 14 PVF 7 5 1 1 18—6 11 Dindua 8 3 4 1 21—13 10 NDSM 8 4 1 3 19—13 9 AGT 8 4 1 3 17—16 9 Blauw Wit 8 3 1 4 22—19 7 Kromhout 8 3 1 4 15—18 7 Jong Holland 7 2 1 4 12—15 5 Zwaluwen 8 2 0 6 13—30 4 Marken 6 0 0 6 7—30 0

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3