Harde botsing tussen de loyaliteit wantrouwen en het Niet krabben Koppeling van voederdistributie aan eigen verbouw van gewassen Kees Broekman is nog niet hard genoeg DÉBRMINE Meeste kampbewoners achter Crams Een zware taak voor de kampleiders Adenauer ontving enige Lutherse bisschoppen Ex-KNIL militairen contra de regering DE Nederlandse industrie moet trach ten haar eigen grondstoffenproduc- tie op te voeren; het ligt dus voor de hand, dat daarnaar ook in de agrari sche sector gestreefd zal dienen te worden. De onderhuur-enquêtes blijken een krachtig wapen tegen de huurwoeker Training bracht slechte conditie aan het licht Kanspaard voor Olymp. Winterspelen wikt, weegt en werkt in Anna Paulowna Opstellingen van beide elftallen Schulte-Peters geven de strijd op Nobelprijs voor de vrede voor Leon Jouhaux DINSDAG 6 NOVEMBER 1951 ïTf tere Het drama der Ambonezen II (Van onze speciale verslaggever) WIE INDONESIË uit eigen ervaring kent en nog steeds met weemoed denkt aan de weelderige overdaad waarmee de natuur dit land heeft gezegend, die voelt bü 't zien van deze van klapper en dessa verdreven mensen in 'n zo trooste loze omgeving als een naakt kamp in het Drentse land, een onbestemde pijn aan zijn hart knagen. Deze wordt allerminst lichter, als blijkt, dat de persoonlijke sympathie voor generaal Scholten niet opgewassen is tegen het ingekankerde wantrouwen jegens de regering wier vertegenwoordiger hij is. Zo lang het ge sprek persoonlijk bleef, lag er een glans van vreugdige herinnering op de Ambo- nese gezichten, doch niet zodra kwamen zakelijke aangelegenheden te berde, of de gezichten verstrakten. De leden van de kamp-raad hadden geen wensen, geen verwijten, nauwelijks critiek, amper een vriendelijk woord, om van dankbaar heid maar niet te spreken. de oplossing kan voorzien. Er wordt van Nederlandse zijde werkelijk veel gedaan om de mensen te helpen. Kampleiders en beheerders doen over het algemeen hun uiterste best om het de mensen zo veel mogelijk naar de zin te maken, doch zij zijn gebonden aan beperkte mogelijkheden. Wij hebben er velen ge sproken en de indruk gekregen, dat zij een zware en ondankbare taak hebben om orde en rust in de kampen te be waren en de aan hun toevertrouwde mensen het leven te veraangenamen. Twee oorzaken. J7R ZIJN twee in het oog springende oorzaken aan te wijzen, die hun werk ten zeerste bemoeilijken: er is INE MEESTE Ambonezen z» er- U voeren wij tijdens onze tocht spreken hun persoonlijke mening niet eens uit, refereren zich bij alles aan hun politieke leiders en weigeren iedere spontane medewerking. Er zijn geluk kig kampen waar zijdig houdt van politiek, zich aan de CRAMS niets gelegen Iaat liggen en haar best doet om tegenover kamplei ding en regering een loyale houding aan te nemen. Dat ook zij daarin niet altijd slaagt wordt veroorzaakt door de omstandigheid, dat zij haar problemen al te simplistisch ziet en de moeilijk heden waarvoor ons land zich gesteld ziet, niet kan begrijpen. Toch ook waardering. W/E HEBBEN er aan de andere kant verscheidene gesproken, die zeer veel waardering hadden voor Neder land en de hartelijke wijze waarop zij door het Nederlandse volk zijn ontvan gen en die erkentelijk zijn voor het vele dat voor hen gedaan wordt. Het is voornamelijk een kwestie van uit eenlopend inzicht in hun status, hun rechten en hun toekomst, die tot wrij ving en moeilijkheden aanleiding geeft. We hebben te doen met een soldaten volk dat altijd gewend is geweest levensonderhoud te verkrijgen in ruil voor aanhankelijkheid en dapperheid en dat voorshands geen enkele reden ziet om de bakens te verzetten. Zij heb ben Nederland trouw gediend en ver wachten thans dat Nederland hen zal helpen hun ideaal te verwezenlijken. Dat ideaal is een vrij en onafhankelijk Ambon. En hier staat Nederland mach teloos. Alles bijeen is er voor het Ambonese probleem maar één naam: het is een drama. Een drama waarvan niemand de bevolking zich af- op te knappen! (Advertentie, Ing. Med.) Bespreking over Duitslands buitenlandse politiek Bisschoppen der Duitse evangelische kerk, die onder leiding stonden van dr. Otto Dibelius, bisschop van Berlijn en Brandenburg, hebben Maandagavond te Königswinter, in de omgeving van Bonn, beraadslaagd met kanselier dr. Adennauer. De Evangelische kerkeraad heeft zijn voorzitter, dr. Dibelius, op dracht gegeven zich eveneens in verbin ding te stellen met de leiders der Oost- duitse regering „voor het bespreken van vraagstukken van overwegend be lang voor het Duitse volk". Tijdens de besprekingen met dr. Adenauer is niet tot in bijzonderheden gesproken over de wijze waarop be sprekingen tussen Oost- en West-Duits- land zouden kunnen worden gevoerd. De bondskanselier gaf een uiteenzet ting van de Westduitse buitenlandse politiek, waarbij hij ook sprak over het vraagstuk der Duitse eenheid. Te Bonn is men van mening dat de bisschoppen er niet in zijn geslaagd dr. Adenauer over te halen tot het voeren van onvoorwaardelijke besprekingen met de Oostduitse leiders. Achthonderd daklozen na brand te Djakarta In de buitenwijken van Djakarta heeft een zware brand gewoed, als gevolg waarvan meer dan honderdvijftig hui zen zijn vernield. Achthonderd perso nen, merendeels Chinezen, zijn dakloos geworden. Er zijn geen slachtoffers ge vallen. De schade wordt op een mil- lioen gulden geraamd. Dr. Roberto Urdaneta, vroeger Columbiaans minister van Binnenland se Zaken, is gisteren als president van Columbia beëdigd. De benoeming is van tijdelijke aard. Urdaneta vervangt president Gomez, die in verband met zijn gezondheidstoestand verlof heeft. niet voldoende discipline onder de voor malige saldaten en de maatregelen die genomen moeten worden lopen over te veel schijven. Als de woonoordbevol king weigert bepaalde verzoeken van de leiding in te willigen, is geen enkele sanctie mogelijk. Zij zijn gasten en hen kan alleen verzocht worden zich als zo danig te gedragen. Voor lastige elemen ten heeft men geen stok achter de deur. Moet er in een of ander woonoord een voorziening worden getroffen, dan moe ten daar (vooral als het geld kost) zo veel offficiële instanties in gekend worden, dat ontevredenheid over de langzame ontwikkeling niet kan uit blijven. Slechts op één manier kan het pro bleem (eigenlijk het complex van pro blemen) worden opgelost, n.l. door een drachtige samenwerking van Nederlan ders en Ambonezen. Wij zijn er van overtuigd dat aan Nederlandse zijde alle begrip voor de moeilijke situatie waarin de Ambonezen zich bevinden, aanwezig is. Het ware te wensen, dat ook aan hun kant het inzicht in onze moeilijkheden zou groeien. Zou er dan een democratisch gekozen instantie kunnen komen, die alle Ambonezen ver tegenwoordigt en waarmee de Neder landse overheden kunnen overleggen (de CRAMS is dat in geen geval), de ergste moeilijkheden zouden spoedig tot het verleden behoren. Generaal Schol ten werkt dag en nacht om dit te be reiken. Moge het hem gegeven zijn dat hij slaagt. (Advertentie, Ing. Med.) Was hun ontslag geldig? Het militair ambtenarengerecht te Den Haag heeft gistermorgen het be roep behandeld van een aantal Zuid moiukse oud-KNIL-miiitairen tegen het aan hen bij aankomst in Nederland verleende ontslag uit de tijdelijke K.L.- dienst, een zaak, waarvoor grote be langstelling bestond. Hun raadsman, mr. K. van Rijcke- vorsel zei, dat de sociale rechtspositie van deze beroepsmilitairen beschermd was tot op het tijdstip, dat zij hun uit eindelijke bestemmingsplaatsen bereikt hebben, zodat de regering hen niet tussentijds had mogen ontslaan. Mr. D. J. Veegens, die het standpum van de minister van Oorlog toelichtte betoogde, dat het gegeven ontslag niet ongeldig was, indien de gewenste af vloeiing niet had plaats gevonden. Naar zijn inzicht hadden bedoelde mi litairen geen absoluut recht kunnen doen gelden op afvloeiing naar Ceram of Nieuw Guinea. De uitspraak werd bepaald op 23 November. Britse schatgravers lijden schipbreuk De schoener Lamorna die dezer da gen uit Gosport is vertrokken naar de Zuidchinese Zee, waar de bemanning op een eilandje aldaar de schatten van de 17de eeuwse kaperkapitein Kidd hoopt te vinden, is Zondag in het Ka naal bij een zware storm in moeilijk heden gekomen. De uit veertien leden bestaande bemanning moest van het schip gehaald worden, dat Maandag ochtend op het strand tussen Milford en Barton aan de Engelse Zuidkust is gevonden. Men verwacht, dat het schip bij rus tige zee wel geborgen kan worden. De schade is gering. SNOR MISHANDELD Zondagavond bevond zich in een Haags café een bezoeker, wiens bovenlip getooid was met een snorretje. Toen op een ge geven ogenblik er een liedje voor de radio werd gezongen, dat be trekking had op een snor, gingen de andere café-bezoekers een weddenschap aan, hoe lang de bewuste heer in hun midden dit „sieraad" zou dragen. Eén van de klanten, die meende, dat dit niet al te lang moest zijn, toverde een schaartje te voorschijn en de vrouw van de kastelein knipte haar cliënt de helft van de snor af, waarbij deze een paar lichte schrammetjes aan de bovenlip opliep. De man, die dit alles niet naar waarde kon schatten, begaf zich daarop naar de politiepost aan de Archimedesstraat om aan gifte van mishandeling te doen. Op de post heeft men hem naar de recherche verwezen. De uitbreiding van de Nederlandse veestapel De regering overweegt een nieuwe regeling (Van onze Haagse redacteur). JjTEN VAN DE moeilijkheden voor de uitbreiding van de Nederlandse vee stapel is steeds geweest het tekort aan veevoeder. Wel produceert ons land zelf in een niet onaanzienlijke mate voedergewassen, doch daarnaast zyn wij van import afhankelijk. Aangezien deze invoer voornamelijk moet komen uit de dollarlanden en pr dus kostbare deviezen mee gemoeid zijn en doordat op de wereldmarkt de prijzen vrij hoog liggen, zoekt de regering door de nood der tijden daartoe gedwongen op het ogenblik naar middelen om de verbouw van voedergewassen in het eigen land te stimuleren. Voor de kuikenhouderij bestaat Uitbreiding van het maïs en aaYdappelen-areaal Lofwaardig werk der prijzencommissies Toenemende overvragingen in de ambachissecior UIT een verslag van het ministerie van economische zaken blijkt, dat de 650 plaatselijke prijzencommissies, die thans in ons land bij gerezen prijs- geschillen een bemiddeling tussen de partijen tracht tot stand te brengen, hun taak op zeer lofwaardige wijze en met uitstekende resultaten uitvoeren. De prijzencommissies gaan steeds nau wer en vruchtbaarder samenwerken met de huuradviescommissies. In ver schillende plaatsen worden zg. onder huur-enquêtes georganiseerd, daar ge bleken is, dat de mensen, die te hoge huur betalen, veelal niet durven kla gen. Deze objectieve enquêtes zijn een krachtig wapen tegen de huurwoeker daar de vaak zo moeilijke verhoudingen bij inwoning hierdoor niet in gevaar worden gebracht. In de eerste negen maanden van, dit jaar werden ongeveer 47.500 gevallen door de prijzencommissie behandeld, waarvan evenwel 14.000 klachten onge grond bleken te zijn. Meer dan f 180.000 aan teveel betaalde gelden werd terug betaald, terwijl een huurverlaging werd bereikt van een kleine f 270.000 per jaar. De laatste tijd is er duidelijk een ver schuiving in de aard van de klachten waar te nemen. Het aantal huurgevai- len neemt af, het aantal ambachtsklach ten neemt daarentegen sterk toe. Ge regeld moeten door de prijzencommis sies in deze sector ernstige overvragin gen van tussen de 50 en 100% gecon stateerd worden. Het is van grote bete kenis, dat men bij het opdracht geven voor ambachtswerkzaamheden vooraf prijsopgave en achteraf een gespecifi ceerde rekening vraagt. IJMUIDER TRAWLVISSERS BLIJVEN STAKEN Het nog steeds voortdurende conflict in de IJmuider trawlvisserij heeft tot gevolg, dat er op dit moment bijna twintig IJmuider schepen in de vis sershaven liggen. De bemanningen willen niet uitvaren, voordat zij een volledige uitkering van hun aandeel in de besomming hebben gekregen, bere kend naar tien gulden per kist verse haring. Inmiddels profiteren andere schepen van de schaarste aan verse vis. Een kleine IJmuider kotter, de IJM 5 (Texel) heeft het plan deze week naar de Oostzee te vertrekken voor de jacht op gul. Deze vis zal waarschijnlijk in de IJmuider markt een goede prijs weten te halen, zolang de trawlers verstek moeten laten gaan. Perzisch blad beweert: Italië wil bemiddelen in Perzisch oliegeschil Volgens een Perzisch blad heeft de Italiaanse ambassadeur te Teheran Zondag de Sjah vertrouwelijk mede gedeeld, dat Italië bereid is in het BritsPerzische oliegeschil te bemid delen. Na het bezoek ontving de Sjah de minister van Buitenlandse Zaken van Perzie. Een ander Perzisch blad bericht, dat de troepen, die gedurende de oliecrisis naar Abadan waren gezonden naar Te heran zijn teruggeroepen. In de Perzi sche hoofdstad is een „genootschap voor bestrijding van het communisme" gevormd, die wil trachten alle anti communistische krachten te verenigen. (Van een bijzondere medewerker) MET NOG MEER BELANGSTELLING dan de laatste drie jaren, zien wij de evenementen in het komende winterseizoen tegemoet. Immers, begin voigend jaar zullen niet alleen de Europese en wereldkampioenschappen worden gehouden, maar bovendien zullen enkele van onze toprijders op 16, 17, 18 en 19 Februari hun kunnen mogen demonstreren in de Olympische winterspelen. Wij verklap pen geen geheim als wij zeggen dat Wim van der Voort en Kees Broekman onze kanspaarden zijn. Van groot belang is daarom dat Broekman onlangs heeft besloten naar Nederland te komen om in het trainingscentrum te Overveen, onder de bekwame leiding van dr. Carlier, aan zijn conditie te werken. Dr. Carlier en Schenk als oefenmeesters UET is jammer, dat Broekman eerst Zaterdag voor het eerst aan de con ditietraining heeft kunnen deelnemen. Reeds vijf maanden „draait" deze trai ning en het was bij voorbaat reeds uit gesloten dat, zelfs een Broekman met zijn uitstekende lichamelijke constP tie, op gelijke voet met zijn sportvrien den kon meekomen. Het overkomen van de veel besproken Kees zou dan ook geen enkel nut hebben gehad als dr. Carlier geen maatregelen had geno men. Reeds in September kreeg Broek man een trainingsschema toegestuurd om zijn achterstand op de anderen, voornamelijk op Wim van der Voort, zo klein mogelijk te maken. Zaterdagmiddag konden wq de ge dragingen van Broekman tijdens de training te Overveen eens rustig gade slaan. Wij moesten helaas tot de con clusie komen, dat hij, niettegenstaande anderhalve maand moderne training, nog een duidelijke achterstand op de anc'ere deelnemers had. Misschien dat wij dit seizoen dan ook nog minder var. hem mogen verwachten dan ver leden jaar, niettegenstaande het feit dat Broekman één van onze topr: dr -s met grote aanleg is. Men dient name lijk niet te vergeten dat Broekman daar in het hoge Noorden geheel alleen oefende. Zelden heeft zo'n training re sultaten kunnen afwerpen, en zeker niet bij figuren als een Broekman, die zonder twijfel zijn gemis aan „hard heid" terdege zal bespeuren. Zelfs zijn uitstekende schaatstechniek is niet toe- KEES BROEKMAN in tweestijd. reikend dat gemis op te vangen. Hard heid krijgt men slechts door training onder (goede) leiding. Spierpijn I/EES BROEKMAN zal de eerste trai- ningsdag met gemengde gevoelens hebben beëindigd. Hij heeft kunnen zien en aan den lijve ondervinden, dat deze perfecte training op het ogenblik vooi hem veel te zwaar is. Doch tevens zal het hem duidelijk zijn geworden, dat in deze training zijn enige kans ligt. Hij zal deze week een innerlijke strijd hebben uit te vechten. Zijn wilskracht zal hem echter in staat kunnen stellen zijn spierpijn, welke hij waarschijnlijk Woensdag nog zal voelen, te vergeten, en daarbij zal hij doorzettingsvermogen moeten tonen om zijn achterstand '-■> de kortst mogelijke tijd weg te werken. Trainers-duo JJEN nauwe samenwerking tussen dr. Carlier en de heer Schenk is in dit verband geboden. Zoals bekend, zal de heer Schenk als wedstrijdleider van de Nederlandse équipe fungeren, maar minder bekend is dat Broekman op het ogenblik op het bedrijf van de heer Schenk in Anna Paulowna werkzaam is. Schenk is dan ook bü machte om er voor te zorgen, dat het trainingsschema van dr. Carlier stipt wordt uitgevoerd. Hij zal geen gemakkelijke opzichter zijn, maar dat mag ook niet. Broekman zal hard, keihard moeten worden. Wij zien dan ook met belangstelling uit naar zijn antwoord. Zal hij met het trainers-duo Carlier-Schenk een hechte driehoek vormen of zal hij zijn hoofd buigen onder de harde lessen die hij in .deze korte tijd moet leren? Engeland-Noord Ierland Het Engelse voetbalelftal, dat 14 No vember op Villa Park te Birmingham tegen Noord-Ierlaud uitkomt, is als volgt samengesteld: Merrick (Birmingham) Ramsey (Tottenham Hotspur) en Smith (Arsenal); Wright (Wolverhampton Wanderers) aanvoerder; Barrass (Bol ton Wanderers) en Dickingson (Ports mouth); Finney (Preston North End), Sewell (Sheffield Wednesday), Loft- house (Bolton Wanderers), Philips (Portsmouth) en Medley (Tottenham Hotspur) De Ieren komen als volgt uit: Upri- chard (Swindon); Graham (Doncaster) en McMichael (Newcastle); Dickson (Chelsea), Vernon (West Bromwich) aanvoerder en MeCourt (Manchester City); Bingham (Sunderland), Smythe (Stoke City), McMorran (Bransley), Peacock (Glasgow Celtic) en McKenna (Huddersfield). Reserve: Blanch Flower (Aston Villa). Zesdaagse Ie Brussel Valpartij in het zicht van de overwinning Het team SchultePeters heeft gis teravond de strijd in de Brusselse zes daagse in het zicht van de overwin ning moeten opgeven. Na de sprints van acht uur had het koppel zich met enkele andere bij het leidende paar weten te voegen en na een furieuze aanval, waarbij de genoten elkaar uit stekend aflosten, een ronde voorsprong veroverd. Peters zou toen Schulte gaan aflossen. Deze gaf hem een forse duw om hem te lanceren. Peters schoot over zijn stuur heen en kwam met zijn ge zicht op het cement van de baan te recht, waarbij hij een tand brak en zijn lippen bezeerde. Hij moest zich onder behandeling van de dokter stel len en de strijd opgeven. reeds de regeling, dat ieder er zoveel kan aanhouden, als de eigen verbou wing van voeder voor deze gevederde diertjes toelaat. Voor de veehouderij en met name voor de varkenshouderij want hierom gaat het vooral, wil men evenwel niet zo ver gaan. En wel om te voorkomen, dat de boeren hun var kensstapel drastisch gaan beperken. Dat zou namelijk wel zeer ongewenste gevolgen opleveren. Men denke slechts aan de Nederlandse contractuele ver plichting om 35.000 ton bacon per jaar aan Engeland te leveren. Vandaar, dat men zoekt naar een combinatie van voederdistribu'ie en een zo groot mo gelijke binnenlandse verbouw van voedergewassen en wel in deze zin, dat men beide aan elkaar wil koppelen. Afhankelijk van eigen verbouwing JN overweging is een regeling, waar bij de distributietoewijzingen af hankelijk gesteld worden van de hoe veelheid voedergewassen, die men zelf verbouwt. De toewijzing zal groter zijn, naarmate het eigen bedrijf meer oplevert. Op het ogenblik wordt voor al rogge voor varkensvoer bestemd. De regering zou gaarne zien, dat het aardappelen- en het maisareaal wordt uitgebreid, omdat de voedingswaarde daarvan groter is dan van rogge. De boeren erkennen dit wel, doch zij wij zen erop, dat ook de investering kost baarder is. Van officiële zijde was men, toen wij informaties inwonnen, van mening, dat ongetwijfeld nog heel wat grond geschikt is voor de verbouw van voe dergewassen, dat deze verbouw bevor derd moet worden en dat een koppe ling van distributietoewijzingen aan de eigen productie daartoe een ge- eigend middel is. In geen geval zullen drastische maat regelen getroffen worden en het is zelfs heel goed mogelijk, dat 'n boer, die meer voedergewassen gaat ver bouwen dan hij tot dusver gedaan heeft, een zo ruime toewijzing krijgt, dat hij zelfs meer varkens kan gaan houden dan vroeger. als Uw huid jeukt. Dat maakt j HpT het erger en het veroorzaakt p" infecties. Neem vandaag nog het beroemde huidgeneesmiddel (Advertentie, Ing. Med.) OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1. sela; 4. schutsluis! 13. tel; 15. marot; 16. kot; 17. o.k.; 18. pel, 20 min; 22 na; 23. sleur; 25. angel; 28. M.D.; 30. Arkel; 31. armee; 32. Veen- dam; 34. ogief; 36. lest; 37. serpent; 39. M.O.; 40. alp; 42. Dou; 43. bed; 44. as, 45. Manilla; 48. dode; 49. serie; 50. ere raad; 52. belet; 53. animo; 54. N.O.; 56. metro, 58. teint; 59. e.p.; 61. Ida; 63. rek; 64. Lt; 65. urn; 67. Neede; 69. pee; 70. levertraan; 71. toer. Verticaal: 1. stormvlaag; 2. eek; 3. 1.1., 5. c.m.; 6. ham; 7. Uria; 8. tonnage; 9. St.; 10. uk; 11. ion: 12. stam; 14. Weerd, 18. plant; 19. Lukas; 21. temet; 24. re medie; 26. grint; 27. lef; 29. deels; 33. esp; 34. opulent; 35. modedokter; 38. rol, 39. Medan; 41. karet; 43. boa; 45, melee; 46. nitriet; 47. ariër; 48. dronk; 49. Sem; 51. emir; 55. Geul; 57. Oder; 60. pre; 62. Ada; 64 Lee; 66. N.V.; 67. Nr; 68. e.a.; 69. Po. De Nobelprijs voor de '/rede van het jaar 1951 is toegekend aan de Fransman Leon Jouhaux. Leon Jouhaux is een vakbondsleider en sinds 1949 voorzitter van de inter nationale raad der Beweging voor een Verenigd Europa. Toen de Franse socialist Leon Blum in 1936 zijn steunende „regering van het volksfront" vormde, werd Jou haux algemeen als de „man achter de schermen" beschouwd. Hij werd lid van de directie der Franse staatsbank Van 1936 tot 1940 was hij vice-voor- zitter van de internationale federatie van vakverenigingen. In de afgelopen ooorlog is Jouhaux door de Duitsers gevangen gezet. Na de oorlog werd hij secretaris-generaal van de C.G.T., het algemene Franse vakverbond, waarin sinds 1945 socia listen en communisten waren ver enigd. Jouhaux kreeg evenwel meningsver schil met de communistische meerder heid in de C.G.T. en vormde een nieuw algemeen vakverbond, de „Force Ouvrière". Toen een aantal Westerse vakver bonden uit de wereldfederatie van vakverbonden trad, omdat deze orga nisatie onder communistische leiding was gekomen, werd de nieuwe, anti communistische „internationale fede ratie van vakverenigingen „gevormd", met Jouhaux als vice-voorzitter. Oefening in Zuid-Oosten van ons land en in Belgie In de legerplaats bij Wittenberg ver blijven thans de drie laatste bataljons, die voor herhalingsoefeningen zijn op geroepen. Vrijdag, 16 Nov. is de oefe ning voltooid, waarmee het oefensche ma van alle bataljons, die in de loop van 1951 voor territoriale verdediging zijn gevormd en herschoold, is afge werkt. Met een driedaagse veldoefening bij Nijmegen, Maastricht en Den Bosch sluiten zij hun opleiding af. Een deel van de laatste oefeningen zal op Bel gisch grondgebied worden uitgevoerd, in samenwerking met Belgische leger onderdelen. De kwestie-Steinstuecken Amerikaanse en Russische functiona rissen hebben gisteren in West-Berlijn de kwestie Steinstuecken een West- berlijnse enclave in de Sowjet-sector van de stad besproken. Een Ameri kaanse zegsman zeide te hopen dat de kwestie na een uitgebreide Ameri kaanse toelichting thans volkomen opgehelderd was en het geschil /ver Steinstuecken voorbij zou zijn Een verdere bespreking werd niet overwo gen, tenzij hierom van Russische zijde werd verzocht t.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5