Goede geest en grote activiteit in D. A.W.-zeventallen 17oos Mimosa Zaken met cadeau voor iedereen Lezing van Ex Oriente Lux Het rapport over „Van de Wadden tot het IJ'' Concert van „Soli Deo Gloria" stond op hoog muzikaal peil op Jeugd Trainingsurendriemaal in de week, worden goed bezocht Resultaten van de Wereldspaardag De wereld is dan een groot spaarvarken Thans ook een Tambourcorps AGENDA Dr. Jansen lichtte tip van sluier op De heer Sietsma interpelleert Overtreding van de leerplichtwet Damkampioenschap van Noord-Holland Scheiveemarkt Heer-Hugowaard Alkmaarse oni Reorganisatieplai aangenomen Warmenhuizei Geen geld geen blo Groot-Scherme ""OENSDAG 7 NOVEMBER 1951 Het is een verheugend verschijnsel dat het polo-team van De Alkmaarse Water ratten, na het behalen van het tweede klasserschap, niet in de veronderstelling verkeert dat men op het ogenblik op de behaalde lauweren kan gaan rusten. Integendeel, bij DAW heerst op het ogenblik een geheel andere geest. Voor zover dat in het water mogelijk is, wordt er getraind dat de vonken er af spatten. Men is zich bewust dat in Alkmaar met zijn ruim veertigduizend inwoners meer is te bereiken en de spelers van het eerste en tweede zevental hebben zich dan ook na het zomerseizoen eensgezind aan een zware training onderworpen. ine rocorunc ctaan een en ander blijkt dus wel hoe se- a C3CI 'Ci alaal! zon(j de positie van DAW thans is en dat wij met gerechtvaardigd optimis- ySl 66Q me de toekomst tegemoet mogen zien. Driemaal in de week kan men deze waterratten, die hun verenigingsnaam eer aan doen, in de Overdekte aan het werk zien. Het eerste zevental traint onder de energieke leiding van badmeester Van Es. Dat eerste zeven tal van DAW is overigens een wonder lijk mengsel van oud gedienden en jonge zeer snelle zwemmers. Henk Pesie, Puck Ooyevaar en Bertus van Starten verdienden hun sporen op pologebied reeds vóór de oorlog, Klaas van de Pol is enige jaren jonger en Ad Boxem en André Slikker, twee uitstekende zwemmers die na de oor log als „broekjes" hun entrée in het eerste maakten, behoren reeds enkele jaren tot de vaste kern. Last but not least kreeg DAW enkele maanden ge leden een aanzienlijke versterking in ir. Van der Horst, die reeds in menige wedstrijd voor DAW met succes als middenvoor optrad. Dat DAW met deze ploeg niet meer in de derde klas se thuis hoorde moge blijken uit het feit dat een van de promotie-wedstrij den, tegen een andere derde klasse kampioen, met niet minder dan 220 werd gewonnen. Goede reserves. Hoe goed dit eerste zevental ook is, voor de toekomst is het toch belang rijker hoe het zevental van de reserves er uit ziet. Binnen afzienbare tijd zal het immers noodzakelijk zijn dat en kele veteranen plaats moeten maken voor de jeugd. De keuzecommissie van DAW zal echter, wat dit betreft, niet ongerust behoeven te zijn. Hans de Jong en Ab Blankvoort speelden reeds enkele malen met het eerste mede. Hoewel zij natuurlijk in routine te kort schoten, werd veel vergoed door hun aggressiviteit en snelheid. Het tweede zevental wordt gecompleteerd met Nierop Groot, Haakman, Bloot- hoofd, Jansen en Ekkel. De gemiddelde leeftijd van deze jongens is zeventien jaar en onder de uitstekende leiding van ir. Van der Horst hebben deze knapen zich reeds tot geduchte tegen standers ontwikkeld. Natuurlijk valt of staat DAW niet met deze veertien spelers. Rond deze zeventallen zweven nog een aantal andere „sterren" die op ieder gewenst ogenblik een open ge vallen plaats kunnen innemen. Uit Schuldheling berecht1 J. Chr. K. uit Noordscharwoude stond gistermiddag terecht voor de Alkmaar se politierechter, mr. J. N. Alblas ter zake van heling. Verdachte had te Ber gen van enige kleine jongens een gou den ring. die zij hadden gevonden in het speelduin bij „Duinvermaak", ge kocht voor f 5,De officier van Justitie, mr. A. W. Holsteyn, was van mening dat K. had kunnen begrijpen, Hat de jongens niet gerechtigd waren deze ring te verkopen en eiste f 50 of 25 dagen. Ook de politierechter achtte schuldheling aanwezig en veroordeelde K. tot f 60 of 20 dagen met verbeurd verklaring van de ring en teruggave van de f 5,aan verdachte. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: Johannes van Heugten en Jeltje Slagter; Gerrit Snieder en Elisabeth Kistemaker. Overleden: Nanne Schild, 85 jaar, wedn. van E. Middelkamp. Het eerste zevental krijgt deze win ter volop gelegenheid de trainingsles- sen in praktijk te brengen. DAW 1 is namelijk voor de wintercompetitie in gedeeld bij de eerste zeventallen van Dolfijn (de ploeg van Frans Kuyper, trainer van het Nederlands zevental), AZ 70, HPC, De Vest en het tweede zevental van 't Y. Bovendien komt DAW met een mixed (een combinatie van oudere en jongere spelers) zeven tal, 'n dames- en 'n adspiranten-team in de competitie uit. Het zal een druk winterseizoen worden, maar wij ver wachten dat DAW niettemin na afloop van dit seizoen met jeugdig enthou siasme zal starten voor de aanzienlijk belangrijker zomercompetitie. Ten slotte rest ons nog te vermel den dat de eerste wedstrijd van de winter-competitie op 18 November wordt gespeeld. Het eerste zevental van DAW met reserves, dat enkele weken geleden van de derde naar de tweede klasse promoveerde. Van links naar rechts (staande): Ad Boxem, Puck Ooyevaarir. Van der Horst, Klaas van der Pol en Ab Blankvoort (reresve). Knielende: Henk Pesie, Bertus van Stra ten, André Slikker en Hans de Jong (reserve). Dit was het motto, waaronder de Nutsspaarbank te Alkmaar, dit jaar haar actie voor de Wereldspaardag op 31 October heeft gevoerd. Het doel van deze actie was, evenals in vorige jaren, in bijzondere mate de aandacht te ves tigen op de grote betekenis van het sparen. Omtrent de resultaten van de ze propaganda deelt de directie van de Nutsspaarbank ons het volgende mede. Door niet minder dan 1122 personen (vorig jaar 1088) werd een bedrag vin f 39.777,(v.j. f 43.337,op de spaar bankboekjes gestort. Werd in 1950 het hoogste aantal posten sedert 1928 (de eerste Wereldspaardag) behaald, thans is dit record dus tot nieuwe hoogte op gevoerd. Het ingelegde bedrag is daar entegen wat lager dan in 1950. De ge ringe verschuiving in de verdeling van de grootte der ingelegde bedragen is echter gemakkelijk af te lezen uit on derstaande verdeling. Minder dan f 1,34 (v.j. 32) van f 1,— tot f 10,— 541 (v.j. 535) van f 10,— tot f 100,— 438 (v.j. 413) van f 100,— tot f 500,— 97 (v.j. 97) van f 500,— tot f 1000,— 7 (v.j. 6) van f 1000,— tot f 2000,— 5 (v.j. 3) van f 2000,tot f 4000,geen (v.j. 2) Totaal aantal posten 1122 (v.j. 1088). Verheugend is het, dat op deze dag 37 personen als nieuwe spaarder wer den ingeschreven, 432 spaarbusjes wer den geledigd, waarbij een bedrag van f 3821,voornamelijk aan pasmunt, te voorschijn kwam. Als we ons niet vergissen, liet het corps Soli Deo Gloria verleden jaar verstek gaan bij de Alkmaarse dona teursconcerten. De periode van open bare afwezigheid is blijkbaar goed be nut, want het corps heeft zicht opnieuw en goed voorbereid aan het muziek- minnend publiek voorgesteld. Daarom juist was het zeer verheugend, dat zaal en balcon van „Het Wapen v. Heems kerk" uitstekend waren bezet. De dirigent, de heer J. Schoen, had voor deze avond een muzikaal verant woord programma samengesteld. Alvo rens hiermede werd begonnen, deed de voorzitter twee belangrijke mededelin gen, n.l. dat men, dank zij de directie van de Ringers' chocoladefabrieken, voor delig dan instrumenten is gekomen en dat men een tambour-corps kan vor men, doordat de heer Van Weerden zo veel zorg aan de opleiding daarvoor had besteed. Het concert werd hierna begonnen met het spelen van drie nummers welke 'n zeer religieuze inslag hadden, o.m. Paraphrase over „Het ruwhouten Kruis" van Delhaye en „Ik heb ge loofd" van Gerard Boedijn. Voortreffe lijk gespeeld met zeer fraai klankgehal te. Onder veel bijval trad hierna het pas gevormde tambour-corps op. We hopen, dat dit corps spoedig de nood zakelijke repetitiegelegenheid zal krij gen. Na een pittig gespeelde mars „Over de Top" van Crosby en nog een mars speelde men „Cavaleria légére" van Frans Suppé. Dit stuk werd over het algemeen verdienstelijk uitgevoerd. In technisch opzicht bleek het echter nog wat te moeilijk voor het ensemble te zijn. Hierna werd zeer muzikaal gespeeld „Souvenir", ouverture melodique van Alphons Dreissen (goede nuancering). De potpourri uit de opera „Le Trouvère", van Verdi werd eveneens mooi en ge nuanceerd ten gehore gebracht. Met een goed gespeelde mars „The Middy" van Alford werd het muzikale gedeelte be sloten. Het optreden van de muzikan ten „in vrolijke stijl" de dissonanten, viel bij de toehoorders in de smaak. Ook het toneel vroeg de belangstel ling. Opgevoerd werd het blijspel in één bedrijf „Arme Rijken",' dat even zeer in de smaak viel. Het donateursconcert van „Soli Deo Gloria" stond muzikaal op hoog peil. De aanwezigen lieten het aan verdiende blijken van waardering niet ontbreken. Ms. Bovenstaande cijfers tonen aan, dat de jaarlijkse Spaardag voor de Nuts spaarbank een groot succes is gewor den. De drukte in het wat feestelijk aan geklede spaarbankgebouw was gedu rende de gehele dag zeer groot. Door het afgeven van volgnummers werd een rustig verloop en een behoorlijke bediening aan de loketten ten volle ge waarborgd. Om 9 uur v.m. stonden reeds 13 spaarders te wachten; om circa half 7 n.m. vertrok de laatste. Het ledigen van de 432 spaarbusjes, waarbij een bedrag van ruim'f 3800, aan pasmunt aan de loketten moest worden uitgeteld, heeft begrijpelijker wijze nog al wat tijd gevraagd. Lang wachten kon daardoor niet altijd wor den vermeden. Omstreeks drie uur, toen de drukte een hoogtepunt, bereikte en de wach tenden in de wachtkamer en in de hall schier schouder aan schouder stonden, bracht de Postfanfare tijdens haar rondgang door de stad aan onze aloude Spaarbank een muzikale hulde. Het is begrijpelijk, dat deze spontane geste door de commissarissen en de direc teur in hoge mate werd gewaardeerd. De Postfanfare beoogde door haar rondgang namens de Rijkspostspaar bank de aandacht op de Wereldspaar dag te vestigen. Het deed algemeen goed te kunnen constateren, dat er blijkbaar hier ter stede begrip voor be staat, dat de spaarinstellingen elkaar niet beconcurreren. Vermeldenswaard is, dat in de ge meente Alkmaar, voor zover tot op he den bekend, twee nieuwe wereldbur gers het levenslicht op de Wereld spaardag aanschouwden. Van de in aan Alkmaar grenzende gemeenten is tot op heden alleen bekend, dat in de ge meente Castricum eveneens twee ba by's op de Wereldspaardag werden ge boren. Aan de gelukkige ouders werd bericht gezonden, dat een spaarbank boekje met een eerste inleg van f 5, door de Spaarbank beschikbaar wordt gehouden. De Spaarbankkalender, waarmede iedere spaarder op de Wereldspaardag het spaarbankgebouw verliet, werd al gemeen zeer fraai gevonden. De voor raad is thans uitgeput. Naar wij hopen zal deze kalender, zodra hij aan de wand hangt, voor velen een herinne ring zijn, de Spaarbank op gezette tij den te bezoeken; in het bijzonder de regelmaat in het opzij leggen is de beste waarborg om tot goede resulta ten in de kunst van het sparen te ko men. BAZAR IN „WAAKT EN BIDT In het gebouw „Waakt en Bidt" werd gistermiddag en -avond door de Lutherse dameshandwerkkring een bazar gehouden van de in het afgelopen jaar gefabriceerde werkstukken, waaronder zeer aantrekke- li.lke. Ook de Luthers Evangelische jeugd had de zorg voor een gedeelte van de bazar op zich genomen. De belangstelling was zeer bevredigend, alhoewel de op brengst minder was dan het vorig jaar. BIJBELLEZING Ds. N. den Oudsten, Ned. Herv. predi kant. zet hedenavond te acht uur in ge bouw „Waakt en Bidt" zijn serie bijbel lezingen '„Uren met Elia" voort. Ditmaal is het onderwerp „Genezing op gebed en geloof", (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Schip per naast God (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 2.30 en 8 uur: Het balboekje (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van Rosie O'Grady (alle leeftijden)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lotte (14 jaar). Valks lunchroom, 8 uur: Openbare psych.avond van „Harmonia". DONDERDAG Harmonie Theater 8 u.: Schipper naast God (14 jaar); Cinema Ameritain, uur: Het balboekje (18 jaar; Victoria Theater, 8 uur: De dochter van Rosie O'Grady (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lotte (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Openbare bijeenkomst met film van Int. Ver. Bellamy. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 7 Nov. 10.07 vm 10.50 nm Donderdag 8 Nov. 11.37 vm 12.10 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 10.12 22.55 4.12 16.55 Donderdag 11.42 0.15 5.42 18.15 De Pyramidenbouwers van Oud-Egypte De studiekring van 't Vooraziatiscli Egyptisch genootschap „Ex Oriente Lux" had gisteravond in de kleine zaal van de Harmonie zqn eerste bijeen komst van het winterseizoen georgani seerd. Voor deze avond was uitgeno digd dr. J. M. A. Jansen die op boeien de wijze een tip heeft opgelicht van de sluier die nog immer over de pyra midenbouwers van oud Egypte hangt. Dr. Jansen heeft zeer beslist de ver keerde opvatting bij velen weg geno men dat deze bouwers vermoedelijk met pyramiden van kleine afmetingen zijn begonnen en naar gelang de om standigheden dat eisten, telkens nieuwe mantels of lagen hebben bijgewoond. Ook de veronderstelling dat de vorsten bij verschillende graven massieve steenklompen, die met de naam masta- £w Wfrll IIMUI llüil ilBiMW** Hw \2nBB!BBX&BBI£SSflHEE!SS&G (Advertentie, Ing. Med.) Het raadslid, de heer A. Sietsma heeft B. en W. verzocht de volgende interpa- latie te mogen houden. Blijkens het verslag van de 33e ver gadering van de federatie van VW's in Noordh'olland boven het Noordzeeka naal gehouden te Enkhuizen op 23 October j.l. in verschillende plaatse lijke- en streekbladen van 24 October j.l. heeft de voorzitter dier federatie, zulks in antwoord op een vraag van de afgevaardigde van „de Zaanstreek" of het bestuur nog pogingen had gedaan, om de critiek, die in het voorlopig rap port van de gemeentelijke accoun tantsdienst voor de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", aan het adres van de directeur van de federa tie zou zijn geuit, te weerleggen, er o.m. op gewezen, dat het eindrapport nog niet verschenen is en dat daaruit zou blijken, dat ten nadele van de direc teur niets valt te zeggen. De voorzitter was er van overtuigd, dat het gemeentebestuur van Alkmaar er ook zo over denkt. Het bestuur der federatie heeft trouwens aldus de voorzitter reeds een verklaring gepu bliceerd, die door het gemeentebestuur van Alkmaar niet is tegengesproken. Staande de vergadering heeft de af gevaardigde van „de Zaanstreek" op gemerkt, met genoegen te hebben ver nomen, dat het oordeel van burgemees ter en wethouders afwijkt van het voor lopig rapport. Ten slotte is in het dagblad „Trouw" van 26 October met betrekking tot deze kwestie letterlijk het volgende opgeno men. Door de kantonrechter was de Alk maarder Jan B. veroordeeld tot b'e- taling van een geldboete van f 6,B. was het met deze veroordeling niet eens en was in hoger beroep gegaan. Gisteren voerde hij voor de Meervou dige Kamer te Alkmaar aan dat zijn vrouw reeds voor hetzelfde feit overtreding van de leerplichtwet was gestraft en dat het niet aanging dat twee personen voor één feit terecht moesten staan. De officier merkte op dat zowel de man als de vrouw ver antwoordelijk gesteld moesten worden voor het verzuim dat hun kind had ge maakt. De kantonrechter had er met zijn straf rekening mee gehouden dat de beide boeten uit één portemonnaie be taald moesten worden, zodat de offi cier meende, dat hier slechts bevesti ging van het vonnis diende te volgen Over veertien dagen volgt de uitspraak. KRO-OMROEPER WIM JANSEN BIJ KLAVERJASDRIVE De klaverjasdrive, welke op Donder dag 15 November ten bate van de Baas boven baas-actie voor onze mili tairen door de clubavonden-commissie van RK AFC in het „Wapen v. Heems kerk" wordt georganiseerd, zal worden bijgewoond door de KRO-omroeper Wim Jansex.. UITSLAG VEILING Bij de op 6 Nov. j.l. ten overstaan van notaris mr. C. J. de Lange gehou den veiling werden in bod gebracht: 1. het winkel, en woonhuis aan het Payglop 19 te Alkmaar op f 22060; 2. het woonhuis aan de Wagenma kersstraat 31 te Alkmaar op f 2980. De afslag blijft bepaald op Dinsdag 13 Nov. a.s. des avonds zeven uur pre cies in „Het Gulden Vlies" aan de Koorstraat te Alkmaar. „Het bestuur is aldus de voorzitter steeds de overtuiging toegedaan ge weest, dat van de directeur niets na deligs kan worden gezegd. De voorzit ter kan hieraan toevoegen, dat het ge meentebestuur van Alkmaar deze op vatting thans deelt". Aangezien in de raadsvergadering, gehouden op 24 Mei, is gebleken, dat burgemeester en wethouders met be trekking tot het voorlopig rapport over de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" volkomen achter de gemeente lijke accountantsdienst staan dat tot een andere conclusie komt dan uit het bovenstaande zou blijken verzoek ik U in de eerstvolgende raadsvergadering aan B. en W. de vraag te mogen stel len, of in dit standpunt wijziging is ge komen en zo ja, welke motieven daartoe aanleiding hebben gegeven. Voorts zou ik willen vragen of burgemeester en wethouders kunnen mededelen, wan neer het eindrapport kan worden tege moet gezien. Twijfelachtige verklaringen Voor het Amsterdamse Hof stond gis teren in hoger beroep terecht de 60- jarige veehouder D. V. uit Bergen. Ver dachte was door de Alkmaarse politie rechter wegens vernieling van een boom aan de Herenweg te Bergen tra f 40 boete of 16 dagen veroordeeld. Ge- tingen waren twee zoons van de ver dachte, die voor het Hof verklaarden, dat hun vader niet meegeholpen had bij het omtrekken van de boom. De presi dent van het Hof las hun verklaringen voor, afgelegd voor de politie en de po litierechter, waarin beiden gezegd had den, dat hun vader wel degelijk had meegeholpen. De president maande de getuigen aan de waarheid te spreken en zich niet te branden aan een mein eed. De zoons bleven echter volharden bij de onschuld van hun vader. De procureur-generaal mr. Hoeffel- man nam aan, dat de vader de getuigen had bewerkt tot een andere verklaring. Hij achtte dit een zeer lelijke zaak en eiste tegen verdachte f 200 boete of 30 dagen hechtenis. P. Beers 8 4 4 0 12 IJ. de Jong. 8 4 4 0 12 F. Slot 8 4 4 0 12 J. Beeke 8 4 3 1 11 J. Steenhuis 8 4 3 1 11 H. v. Ravenstein 8 ,2 4 2 8 J. Koppies 8 2 2 4 6 D. Veen 8 1 4 3 6 H. Willemse 8 2 2 4 6 J. Oud 8 1 3 4 5 H. Veenstra 8 2 1 5 5 J. Stroo 8 0 2 6 2 De prijzen op de Najaars veemarkt Op de dato 7 November 1951 te Alk maar gehouden Najaarsveemarkt wer den in totaal aangevoerd: 788 runderen (vorig jaar 992). De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f 700f 850; Melk koeien f 450f 700; Geldekoeien f 400 f 650; Kalfvaarzen f 450—f 550; Gelde- vaarzen f 250f 450; Graskalveren f 150 f 325; Stierkalveren f 300f 600. De handel was stug. De aanvoer stond onder invloed van het zich steeds uitbreidend mond- en klauwzeer. Hierin ligt stellig een der redenen, waarom de aanvoer dit jaar aanzienlijk geringer was dan het vorige jaar. UITSPRAAK MEERVOUDIGE KAMER De Alkmaarder Hendrik van V. werd gistermorgen door de Meervoudige Ka mer te Alkmaar veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek en met bevel, dat de voorlopige hechtenis onmiddellijk zou worden opgeheven. Van V. had enige maanden geleden geld van een collega gestolen. DIERENBESCHERMING Gisteravond is te Heiloo zwervend aangetroffen een donkere herdershond (reu). De eigenaar wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk bij de politie te Heiloo of bij Dierenbescherming te melden. Zwervend is aangetroffen een zwart wit poesje. Adres inspecteur: C. Verver. Baanstraat, Alkmaar. ba's worden aangeduid, tot meerdere luister op elkaar bouwden en dat men op een dergelijke manier tot een pyra. mide is gekomen, is volgens dr. Jansen volkomen onjuist. De ontwikkeling van mastaba tot pyramide heeft maar zeer betrekkelijk iret het architectonische inzicht te ma. I ken. Veeleer zullen godsdienstige over. weging en bij deze ontwikkeling een rol I hebben gespeeld. Veel heeft dr. Jansen I over deze graven van pharao's, want dat zijn de pyramiden, en over de pe. riode van de derde^ vierde en vijfde dynastie verteld Ziin grote kennis van i dit land met ziin zeer bijzondere cul. tuur heeft zonder twijfel veel biigedra. I gen tot een beter begrip en duidelijkst I inzicht van hen die zich gelukkig mochten priizen deze bijeenkomst tt I hebben bezocht. Bovendien werd zijp I lezing gehouden aan de hand van licht. I beelden die een imposante indruk ga.l ven van de monumentale en zeer kunst.F zinnige pyramiden van bijv. vorsten alsg Cheops, Chefren en Mycerinus, de be.H lcendste van de vierde dvnastie. Vooralj de pyramiden uit de zesde dynastie wa-f ren uitermyte belangrijk. Eerst toen i{ men begonnen met het aanbrengen vanl in vele gevallen, godsdienstige geschrift ten, aan de hand waarvan men zich op| het ogenblik een duideliik beeld kan'; vormen van het Oude Rijk en zijn be. schaving. In dit verband zijn uiteraard! ook de fraaie beeldhouwwerken en i reliëfs, die in de grafkelders werden! aangetroffen, van groot belang. Nadat dr. Jansen een hartelijk ap. plaus in ontvangst had mogen nemen, beantwoordde hij nog enkele vragen! waarbij hij eens te meer gelegenheid I kreeg iets van zijn grote kennis van dit:! land en zijn geschiedenis over te dra-j gen. Na de zevende en achtste ronde is de spanning in het tournooi om het per soonlijk damkampioenschap van Noord- Holland nog toegenomen. De kampioen I van Alkmaar, de jeugdige F. Slot, deelt de eerste plaats met zijn clubgenoot P. Beers en de Haarlemmer IJ. de Jong, I onmiddellijk gevolgd door J. H. Beeke (Weesp). De uitslagen luiden: IJ de Jong—H. Willemse 11, J. SteenhuisH. Veen- stra 20, P. BeersJ. Koppies 20, J. OudD. Veen 11, F. SlotH. Willem- se 20, H. VeenstraJ. Beeke 02, IJ. de JongF. Slot 11, J. OudP. Beerj 02, J. StrooJ. Koppies 02, H. v. RavensteinD. Veen 20, J. Stroo—J. Beeke 02, H. v. RavensteinJ. Steen huis'lI. De stand is thans: Triest en gestadig sluierde de herst- regen de gehele morgen neer op het Waagplein en op de Nieuwesloot, waar ter gelegenheid van de jaarlijkse schei veemarkt honderden stuks vee van heinde en verre waren bijeengebracht. De boeren en veekopers hadden zich niet door het slechte weer laten weerhouden toch naar de stad te komen en daar hun geluk in de handel te be proeven. In dichte drommen schuifelden de belangstellenden langs de rij grappige jonge stierkalveren en langs de dicht opeengedrongen koeien, die met hun stevige gezonde achterkanten naar het publiek gekeerd stonden. Tot midden op de Nieuwesloot stonden zij, steeds dunner werden hun rijen, tot bij het Hof van Sonoy nog slechts een enkel dier klagelijk stond te loeien. Vrolijke begroetingen en luid uitge sproken zakelijke overeenkomsten I weerklonken te midden van de koeien- massa, van wier brede ruggen zo'n warme damp opsteeg in de vochtige lucht, dat er wel een grijze mist laag boven het Waagplein scheen te hangen. Langs het water stond een viertal kramen, waar men Zondagse petten, spritskoeken, potloden, rubberlaarzen en meer van dergelijke nuttige zaken kon kopen, maar de regen scheen de belangstelling uitsluitend op de koeien te concentreren. Een pierement, dat galmend uit het Fnidsen kwam rijden, accentueerde de feestelijkheid van deze scheivee markt, die ondanks het slechte weer een waardig slot vormde van het marktseizoen. LAAGSTE INSCHRIJVER Laagste inschijfster voor de bouw van 224 arbeiderswoningen met 10 garages van de Stichting „Onze Woning" en de Am sterdamse Woningbouwvereniging „De Da geraad", bestemd voor Tuindorp—Sloter- meer, was de firma P. Bot en Zoon te Heerhugowaard voor f 2.239,000,—. De gunning is aangehouden. NOORDER MARKT BOND, 7 Nov. '51 5000 kg uien 29.90—30.90, grove 28.50 —28.90, drielingen 28; 3000 kg peen B 14.50, C 13.80; 400 kg bieten A 10; 200 kg andijvie 10.50; 4400 kg rode kool 10.10—11; 1000 kg gele kool 6.809.10; 2500 kg groene kool 11—12.40, 126.000 kg succes witte kool 4.50—5; 70.000 kg witte kool 44.30; doorgedraaid 8000 kg witte kool. (Van UET HOOFDBESTUUR VAN is bü grote meerderheid v vergadering gemachtigd, tot t maar en Hilversum te besluit stip gekomen acht. Er is ov< De ontsmettingsinrichtingen Alkmaar van „Het Witte Kru pleitbezorgers gehad. Aanvank tegenwoordigende afdelingen voorlopig nog geen opheffing digen te laten rapporteren ovi pEEN medische argumenten maar in de weegschaal gei tot zoveel meegaandheid scl dwingen. Neen, het waren u gevoelsargumenten. „Het medisch inzicht ten aanzien infectie-gevaar door contact venloze voorwerpen, is nog meengoed geworden. Nog stee talloze leden in Alkmaar en c de waarde van hun lidmaal naar het bestaan van deze tingsinrichting. Wij kunnen di bij de propaganda van ons 1 niet missen", liet de heer C' ven weten. Dr Lojenga, dit jaar voor algemeen voorzitter van de 1 landse vereniging, slaagde ei deze gevoelsargumenten gehei praten. Alkmaar handhaafde zijn voorstel en genoot nog 1: van talloze afdelingen. Op dat moment wierp D< geneeskundig inspecteur v Volksgezondheid in Noord-Hol ter het volle gewicht van zijn lijkheid in de schaal. „On was vroeger nodig uit een ooi volksgezondheid", zo stelde h we inzichten hebben dit ide haald. Nu weten we, dat on bij de mensen thuis moet ge Niet meer in een oven in ee ting. Wat nu nog naar een bracht wordt, heeft niets rr volksgezondheid te maken, houtworm en de mot wordt nog alleen maar gebruikt. Oo mensen, die met het onts werk belast zijn, komt het inzicht ten goede. De gevaren, ze vroeger wel eens bloot stoi niet meer nodig. De mensen blijven dus geh Dat gedeelte, wat financieel antwoord is de ovens k tegenwoordige vorm niet r handhaafd worden. Het hoo wil de vrijheid hebben deze tuur zijdelings nog aan het goede te laten komen, op een dat daartoe de kans geboden Toen het voorstel van het stuur hierna in stemming kv ken 76 van de nog aanwezige lingen het te kunnen aanvaai gentien afdelingen spraken vóór het voorstel van Alkma; •pYPEERDE reeds dit hoofd voorstel de betekenis t: vergadering, ook in het tweed van de Commissie, die in J De afdeling van de bond v telandsvrouwen heeft een di tie gehad van de Duijvis oliei Een tweetal vertegenwoordii deze firma heeft iets verteld fabricage en verschillende bereid die zeer in de smaal Het was voor de dames ee avond. De voorzitster, mevrouw H Burg dankte de dames namei deling van harte. De voorzits de verder mede, dat het mede Swan-Vlam het na haar tweei tie goed maakte en wenste spoedig en volledig herstel Delver won een fles Livorna. Op 23 November zal er ee wedstrijd worden gehouden, t Kerstbijeenkomst waarschijnli December zal zijn. Het zangkc leiding van de heer Vellinga nenkort met de repetities be Het bestuur heeft besloten vervolg geen bloemen meer 1 bij eventuele huwelijksfeesten toestand van de financiën het laat. Alleen in zeer sporadiscl len zal een uitzondering wo maakt. In haar sluitingswooi de voorzitster de aanwezigen i eerste Nutsbijeenkomst te waar een boekbespreking wo houden. RAADSVERGADERIN Donderdagavond om 7.30 i de raad in vergadering bijeei een nieuwe gemeente-ontvange benoemd, daar de heer W. Sche de pensioengerechtigde leefti bereikt. Om dezelfde reden z: een derde ambtenaar van de ke Stand worden benoemd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2