Geest van vernieuwing vaart door Noordhollands „Witte Kruis" ite Lux Spreker beledigde enkele politieambtenaren Zeevogels hadden een goed feest V.V.V. „Heiloo Vooruit" bijeen Namen voor tien nieuwe straten enschap van Holland aemarkt jgowaard Alkmaarse onismetiingsoven verdwijnt Reorganisatieplannen aangenomen De staking in de Wieringermeer Warmenhinzen Geen geld geen bloemen Groot-Schermer De heer Stroetzel tot voorzitter gekozen niet vergeten Langendijk Kookdemonstratie Limmen WOENSDAG 7 NOVEMBER 1951 Egypte luid, tot meerdere uwden en dat men ianier tot een pyra- volgens dr. Jansen van mastaba tot ar zeer betrekkelijk ische inzicht te ma- godsdienstige over. mtwikkeling een rol eel heeft dr. Jansen van pharao's, want den, en over de pe. vierde en vijfde jn grote kennis van zeer bijzondere cul. iviifel veel biigedra. >grin en duidelijker die zich gelukkig leze bijeenkomst te vendien werd zijn 1 de hand van licht- nposante indruk ga- lenta'e en zeer kunst, van bijv. vorsten als Mycerinus, de be. rde dynastie. Vooral e zesde dynastie wa. ïgriik. Eerst toen is het aanbrengen van, dsdienstige geschrif. aarvan men zich op luideliik beeld kan [de Rijk en zijn be- rband ziin uiteraard eeldhouwwerken en grafkelders werden root belang, i een hartelijk ap. had mogen nemen, nog enkele vragen te meer gelegenheid grote kennis van dit edenis over te dra- i achtste ronde is de lurnooi om het per- >enschap van Noord- ïomen. De kampioen lugdige F. Slot, deelt ït zijn clubgenoot P. emmer IJ. de Jong, ;d door J. H. Beeke len: IJ de JongH. SteenhuisH. Veen- J. Koppies 20, J. F. Slot—H. Willem- aJ. Beeke 02, IJ. 1, J. OudP. Beers Koppies 02, H. v. ;n 20, J. StrooJ. tavensteinJ. Steen- Geen matheid maar intenser leven 8 4 4 0 12 8 4 4 0 12 8 4 4 0 12 8 4 3 1 11 8 4 3 1 'li 8 2 4 2 8 8 2 2 4 6 8 1 4 3 6 8 2 2 4 6 8 1 3 4 5 8 2 1 5 5 8 0 2 6 2 g sluierde de herst- norgen neer op het e Nieuwesloot, waar de jaarlijkse schei- in stuks vee van aren bijeengebracht, kopers hadden zich lechte weer laten sar de stad te komen in de handel te he men schuifelden de ings de rij grappige en langs de dicht jeien, die met hun hterkanten naar het tonden. Tot midden stonden zij, steeds in rijen, tot bij het g slechts een enkel 1 te loeien, ngen en luid uitge- e overeenkomsten dden van de koeien- brede ruggen zo'n eeg in de vochtige een grijze mist laag in scheen te hangen, r stond een viertal Zondagse petten, idcn. rubberlaarzen elijke nuttige zaken de regen scheen de uitend op de koeien lat galmend uit het ijden, accentueerde tan deze scheivee- :s het slechte weer vormde van het INSCHRIJVER :r voor de bouw van m met 10 garages van Woning" en de Am- uwvereniging „De Da- mor Tuindorp—Sloter- i P. Bot en Zoon te >r f 2.239.000,—, ngehouden. T BOND, 7 Nov. '51 1030.90, grove 28.50 28; 3000 kg peen B kg bieten A 10; 200 4400 kg rode kool gele kool 6.809.10; >ol 11—12.40, 126.000 ol 4.50—5; 70.000 kg ïoorgedraaid 8000 kg (Van onze speciale verslaggever) met hoofdbestuur VAN DE Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis" is bü grote meerderheid van stemmen in de gister te Amsterdam gehouden vergadering gemachtigd, tot opheffing van de ontsmettingsinrichtingen in Alk maar en Hilversum te besluiten, wanneer het daartoe het meest geschikte tijd stip gekomen acht. Er is over deze aangelegenheid een ferme strijd gevoerd. De ontsmettingsinrichtingen hebben in de vertegenwoordigers van de afdeling Alkmaar van „Het Witte Kruis", de heer Couwenhoven en dr. Lourens, warme pleitbezorgers gehad. Aanvankelijk leek het er zelfs op, of de ruim honderd ver tegenwoordigende afdelingen het Alkmaarse voorstel zouden gaan steunen om voorlopig nog geen opheffingsbesluit te nemen, en een commissie van deskun digen te laten rapporteren over de aspecten van het ontsmettingsvraagstuk. r EEN medische argumenten had Alk- U maar in de weegschaal gegooid, die tot zoveel meegaandheid schenen te dwingen. Neen, het waren uitsluitend gevoelsargumenten. „Het gewijzigd medisch inzicht ten aanzien van het infectie-gevaar door contact met le venloze voorwerpen, is nog geen ge meengoed geworden. Nog steeds meten talloze leden in Alkmaar en omstreken de waarde van hun lidmaatschap af naar het bestaan van deze ontsmet tingsinrichting. Wij kunnen dit element bij de propaganda van ons werk nog niet missen", liet de heer Couwenho ven weten. Dr Lojenga, dit jaar voor het eerst algemeen voorzitter van de Noordhol landse vereniging, slaagde er niet in deze gevoelsargumenten geheel weg te praten. Alkmaar handhaafde namelijk zijn voorstel en genoot nog bijval van van talloze afdelingen. Op dat moment wierp De Groot, geneeskundig inspecteur voor de Volksgezondheid in Noord-Holland ech ter het volle gewicht van zijn persoon lijkheid in de schaal. „Ontsmetting was vroeger nodig uit een oogpunt van volksgezondheid", zo stelde hij. „Nieu we inzichten hebben dit idee achter haald. Nu weten we, dat ontsmetting bij de mensen thuis moet geschieden. Niet meer in een oven in een inrich ting. Wat nu nog naar een oven ge bracht wordt, heeft niets meer met volksgezondheid te maken. Voor de houtworm en de mot wordt die oven nog alleen maar gebruikt. Ook aan de mensen, die met het ontsmettings- werk belast zijn, komt het moderne inzicht ten goede. De gevaren, waaraan ze vroeger wel eens bloot stonden, zijn niet meer nodig. De mensen blijven dus gehandhaafd. Dat gedeelte, wat financieel niet ver antwoord is de ovens kan in de tegenwoordige vorm niet meer ge- handhaafd worden. Het hoofdbestuur wil de vrijheid hebben deze appara tuur zijdelings nog aan het werk ten goede te laten komen, op een ogenblik, dat daartoe de kans geboden wordt. Toen het voorstel van het hoofdbe stuur hierna in stemming kwam, ble ken 76 van de nog aanwezige 96 afde lingen het te kunnen aanvaarden. Ne gentien afdelingen spraken zich uit vóór het voorstel van Alkmaar. Reorganisatie "JWPEERDE reeds dit hoofdbestuurs voorstel de betekenis nun deze vergadering, ook in het tweede rapport van de Commissie, die in Juli 1950 werd ingesteld en in de November- vergadeling nerd gecontinueerd om het hoofdbestuur te rapporteren over de wenselijkheid van reorganisatie van de Noordhollandse Vereniging, kwami zij tot uitdrukking. Deze reorganisatie komt in hoofdtrekken hierop neer, dat er een centraal bureau van de ver eniging zal komen in Haarlem, een uitbreiding zal 'worden gegeven aan de administratieve en technische staf, en houdt verder in: een wijziging van het stemrecht van de afdelingen, districts vorming in dit gewest, alsmede een geringe quotum-verhoging voorlopig tot 10 cent per lid. Noord- en Zuid-Schermer was be vreesd, dat de veranderde stemver houding ertoe zou leiden, dat het plat teland zou vervreemden van het hoofd bestuur. Koog aan de Zaan vroeg, ot het Centraal Bureau niet zou kunnen worden ondergebracht in Heideheuvei of Bos en Heide. De afdeling Enkhui zen zag in de districtsvorming een oud denkbeeld, dat nog nimmer verwezen lijkt was geworden. Van hoofdbestuurszijde werd aange voerd, dat de veranderde stemverhou ding niet tot vervreemding behoeft te leiden. Het voorstel van de commissie brengt slechts de waardering van het gewicht van grote afdelingen met een belangrijk getal tot uitdrukking. Ge vaar van benadeling van de kleinere afdelingen bestaat niet. Vestiging van een centraal bureau in Heideheuvei of Bos en Heide is om verschillende re-' denen onmogelijk. Bij districtsinduling zal het afdelingsleven nieuwe vaart gegeven kunnen worden. Een zekere matheid in het verenigingswerk van dit ogenblik mag niet worden ontkend. 8IJ de bestuursverkiezing werd de heer J. Baken, burgemeester van Winkel, verkozen tot hoofdbestuurs lid in de vacature, die ontstond door het terugtreden van de heer G. J. Leer- sum uit Winkel. In de vacature-Michels werd benoemd de heer P. Waarden burg, directeur van Sociale Zaken te Velsen, die tevens voorzitter was van de commisie voor de reorganisatie. In zijn openingswoord had dr. W. J. Lojenga erop gewezen, dat het ver enigingswerk, hoezeer ook bloeiend in zijn facetten, in een klem zit. Aan de ene kant worden de kosten steeds ho ger, aan de andere kant de financiële draagkracht van de bevolking steeds minder. Dit eist een nog grotere in spanning om de lichamelijke en gees telijke volksgezondheid intact te hou den. Aan het slot van de vergadering heeft dr. J. v. d. Berg een causerie ge houden over Volksvijand o. 3, de Rheu- matiek, welks wezen de huidige we tenschap nog steeds niet nauwkeurig weet te bepalen, en waaromtrent bin nenkort op Schiermonnikoog in samen werking met de Kruisverenigingen op bescheiden schaal een onderzoek zal worden begonnen. Ook een methode! Vele automobilisten hebben de onhebbelijke gewoonte 's avonds hun lichten niet te dimmen, de gevaren waaraan tegenliggers, en ook zijzelf blootstaan, volkomen negerend. Dinsdagavond werd de bestuurder van de luxe wagen, genummerd GX 31173 op de Provincialeweg van Zaandijk naar Westzaan (het voormalige Guispad) door een tegenligger op een nette manier op z'n plaats gezet. De man, die uit de richting Westzaan kwam, had z'n bermlamp aan, welke lamp recht vooruit de bestuur der van een bestelwagentje uit Westzaan totaal verblindde. Deze bracht bij het Van Delft-sport terrein z'n auto midden op de weg tot stilstand, zo dat de luxe wagen er niet meer voorbij kon en stap te toen uit, om de luxe-wagen be stuurder op z'n verkeerde hou ding te wijzen. Deze kon niets anders doen dan de man gelijk geven en beterschap beloven. Officier eiste een maand gevangenisstraf Voor de tweede maal stond de Alk maarder Jacobus H. voor de Meervou dige kamer terecht. Enkele maanden geleden, 11 September, moest hij zich verantwoorden voor belediging van po litieambtenaren. Zoals bekend brak in begin van de maand Juni in de Wierin germeer een staking onder de land arbeiders uit, waardoor er spanningen ontstonden tussen verschillende groe pen. Stakende arbeiders trachtten hun col lega's, die wel aan het werk gingen, le overreden eveneens in staking te gaan. Op de vijfde Juni meende stakingslei der Harm Bodde een bus met arbeiders aan te houden. Hij stoorde zich niet aan de gemotoriseerde rijkspolitie, die Bij het twintig-jarig bestaan Uitstekende avond in Egmond aan de Hoef Zeevogels kan met grote voldoening terugzien op een in alle opzichten zeer geslaagd feest. Woorden van hulde voor de organisatoren, de heren S. Wittebrood en J. Hopman, zijn hier op hun plaats. Zij hebben een mooi programma in elkander geset, dat op een goed peil stond en aardig ver zorgd werd gepresenteerd. Bijzondere dank ook aan de jubilerende voetbal vereniging voor het feit, dat zij de meisjes van Zeevogels op loyale wijze in de feestvreugde hebben betrokken. Om 8.30 verzamelden alle leden van De afdeling van de bond voor plat telandsvrouwen heeft een demonstra tie gehad van de Duijvis oliefabrieken. Een tweetal vertegenwoordigers van deze firma heeft iets verteld over de fabricage en verschillende gerechten bereid die zeer in de smaak vielen. Het was voor de dames een mooie avond. De voorzitster, mevrouw Homan-Ter Burg dankte de dames namens de af deling van harte. De voorzitster deel de verder mede, dat het medelid mevr. Swan-Vlam het na haar tweede opera tie goed maakte en wenste haar een spoedig en volledig herstel toe. Mej. Delver won een fles Livorna. Op 23 November zal er een opstel wedstrijd worden gehouden, terwijl de Kerstbijeenkomst waarschijnlijk op 21 December zal zijn. Het zangkoor onder leiding van de heer Vellinga zal bin nenkort met de repetities beginnen. Het bestuur heeft besloten in het vervolg geen bloemen meer te zenden bij eventuele huwelijksfeesten, daar de toestand van de financiën het niet toe laat. Alleen in zeer sporadische geval len zal een uitzondering worden ge maakt. In haar sluitingswoord wekte de voorzitster de aanwezigen op om de eerste Nutsbijeenkomst te bezoeken, waar een boekbespreking wordt ge houden. RAADSVERGADERING Donderdagavond om 7.30 uur komt de raad in vergadering bijeen. Er zal een nieuwe gemeente-ontvanger worden benoemd, daar de heer W. Schermerhorn de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Om dezelfde reden zal er ook een derde ambtenaar van de Burgerlij ke Stand worden benoemd. "pOEN gisteravond de heer Jac. van Gemeren als voorzitter van de V.V.V. „Heiloo Vooruit" de algemene jaarvergadering, die gehouden werd in café Spoorzieht, opende* was slechts een 18'-tal stemgerechtigde leden aanwezig. Het speet de voorzitter dit te moeten constateren, temeer daar belangrijke agendapunten behandeld moesten worden en ook, omdat men zo vaak klaar staat met critiek, terwijl deze leden niet de moeite nemen per jaar enkele uren te besteden voor het bezoeken van de jaarvergadering om daar gezamen lijk wederzijdse belangen te bespreken. De heer Van Gemeren candidaat erelidmaatschap Uit het jaarverslag van de secreta ris-penningmeester vernam men, dat ter gelegenheid van zijn 80ste verjaar dag aan de heer Jac. van Gemeren voor zijn vele verdiensten voor de V.V.V., door het plaatselijk be stuur het erevoorzitterschap was aan geboden. Dit berustte echter op een vergissing, omdat de burgemeester reeds ere-voorzitter is. Daarom bood men de 80-jarige het erelidmaatschap aan, doch het bleek, dat dit op de jaar vergadering bekrachtigd moet worden door minstens twee-derde van het aan tal leden. Daar deze niet aanwezig waren is het pas mogelijk, dat de heer Jac. van Gemeren in de volgende ver gadering als zodanig zal worden be noemd. Tevens konden wij uit 't jaar verslag opmerken, dat 7893 dagen pen sion was verleend in 1951, wat neer komt op een gemiddelde van 6 dagen per persoon. Ook werd de klacht ge uit, dat van middenstandszijde zo wei nig medewerking wordt verleend en dat zeer velen zelfs geen lid van de V.V.V. zijn. Aan mevr. Stroetzel werd voor haar activiteit voor het aanwinnen van nieuwe leden voor de vereniging een doos bonbons aangeboden. De behandeling van de begroting van de V.V.V. „Heiloo Vooruit" had een vlot verloop. De begroting 1951 1952 sloot in ontvangst en uitgaaf met 1525.Het financieel verslag Sport gebouw gaf aan, dat de begroting 1950 1951 sloot met een nadelig saldo van ƒ32.20 met een bedrag van 1400.— aan ontvangst en uitgaaf. Dit is voor 19511952 geraamd op ƒ1675.—, met een nadelig saldo van 84.21. Bij monde van de heer P. Greeuw en mevr. Wijte werd verklaard, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. In de kascommissie 19511952 wer den gekozen mevr. Wijte, mevr. Kla ver en de 'lieer Graan Sr. Een achttal stemmingen. Een langdurige stemming over de verkiezing van diverse bestuursleden vond hierna plaats. De verkiezing van voorzitter (wegens bedanken van de heer Jac. v. Gemeren) had tot resultaat dat de heer A. F. W. Stroetzel werd gekozen. Bij acclamatie werden de he ren B. B. van Tricht en A. Jensch als bestuursleden herkozen. Een voorstel het bestuur uit te breiden met één lid waardoor de heer v. Gemeren als bestuurslid zou kunnen blijven gehand haafd vond geen bijval. Op een voor stel uit de vergadering werd het be stuur uitgebreid met 2 leden, zodat vrije stemmingen dienaangaande wer den gehouden. Een 7-tal stemmingen moesten hiervoor plaats hebben. Ten slotte werden de heren Jac. van Ge meren en A. Heijnis als bestuursleden gekozen. Na deze verkiezing stond als punt 8 op de agenda: het zomerprogramma. Verwacht werd, dat het bestuur dien aangaande met suggesties of plannen zou komen. Daar deze evenwel niet en ook niet uit de vergadering kwamen, was dit punt spoedig afgehandeld. De fontein voor het raadhuis. De rondvraag bracht aan het licht, dat zowel in het bestuur als in de vergadering ernstige ontstemming heerste over de schaarse medewerking van B. en W. bij het organiseren van hoogtijdagen voor de V.V.V. Meermalen was gevraagd om de ter gelegenheid van het 25-jarig burge meesterschap van jhr. Van Foreest door de burgerij geschonken fontein voor het raadhuis te laten werken. Dit werd steeds afgewezen. Voor de ge houden Avida kon dit wel genade vin den, mits... de V.V.V. de waterkosten betaaldeDaar men van mening was, dat dit fraaie monument in wer king veel had kunnen bijdragen tot de feestelijke stemming in het dorp, be treurde men dit ten zeerste, daar deze fontein niet alleen was geschonken om de bevolking tegen een klomp steen te doen aankijken. Ook over de ingestelde natuurwacht ter plaatse werden enkele onvriende lijkheden gelanceerd. Deze ongetwij feld nuttige instelling was wel opge richt, doch daarna had men nimmer meer iets van deze wacht gehoord. Te ongeveer half twaalf werd de vergadering gesloten. Bridgeclub „Sans Atout" viert 3e lustrum Zaterdagavond viert de bridgeclub Sans Atout in de Rustende Jager te Heiloo haar 5-jarig bestaan. Deze ver eniging, die momenteel 96 leden telt, heeft in al die jaren weinig downs gekend, althans ten opzichte van haar verenigingsleven. Zij heeft veel ont spanning en sport aan haar leden ge bracht in een sfeer, die deze bridge club in Heiloo en omgeving een goede naam heeft bezorgd. Ongetwijfeld zal Zaterdag daarover nog wel het een en ander gememoreerd worden. Door het grote aantal leden heeft het bestuur op zijn laatste bridge-avond medege deeld, dat er een zgn. stop voor nieu we leden is ingevoerd. Dit is echter een besluit, dat er op wijst hoe gaarne men in clubverband in Sans Atout speelt. Ongetwijfeld zullen nog vele bridge-avonden door deze vereniging georganiseerd worden. DAMCLUB „ONDER ONS" WON IN HEILOO De competitiewedstrijd van de dam club „Onder Ons" tegen Heiloo is ge ëindigd in een 137 overwinning voor de Westzaners. Wegens niet opkomen van z'n tegen stander kwam J. Bruyn op goedkope wijze aan de eerste punten voor „On der Ons". De gedetailleerde uitslagen waren: H. Verdonk (Onder Ons)Jb. Helder (Heiloo) 20, H. EbbersC. de Jong (20), M. J. Snijder—P. Oud 1—1, P. VerdonkC. van Lieshout 20, J. Bruyn—N.N. 2—0,' H. Sol—J. Spaans 20, J. RoosKVan der Werf 11, C. Staal Cz.Bijwaard 02, W. Doeves J. Groenenboom 1—1, N. Hoogendoorn A. Kroon 02. Totaal 137. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer C. Kruit, slaagde gisteren te Amsterdam voor het examen warenkennis kruideniers- bedrijf. Ter Coulsterlaan in plaats van Verschuirlaan Auteurs uit Beet's tijd In de loop van de komende jaren zul len verscheidene in de plannen van uit breiding „Oost" en „Centrum" geprojec teerde wegen wonden aangelegd. Gedeel ten van enkele deze van deze straten zijn inmiddels gereed gekomen. In verhand daarmede zullen B. en W. de gemeente raad Vrijdagavond enkele nieuwe straat namen ter goedkeuring voorleggen. Daa de in het uitbreidingsplan „Oost" geprojecteerde wegen alle zullen aanslui ten op de Nicolaas Beetsweg en met deze weg één wijk zullen vormen, hebben B. en W. zich voorgesteld deze wegen te noe men naar de dichters en schrijvers, die in de vorige eeuw met Nicolaas Beets verkeerden en in de letterkunde bekend zijn als Hcilooëer Kring. Voor deze wegen worden de volgende namen voorgesteld: A. L. G. Bosboom— Toussaintweg, de reeds bestaande weg lei dende van de Burenweg naar het Tehuis voor Bejaarden; W. J. Hofdijkweg, de weg lopende van de Nicolaas Beetsweg naar de na te noemen J. H. Palmweg; J. P. Hase- broekweg, de verbindingsweg tussen de Nirolaas Beetsweg en de na te noemen J. Kneppelhoutweg; J. H. van der Palm weg, de weg beginnende bij het noorde lijk gedeelte van de Nicolaas Beetsweg parallei lopende met de Burenweg; J. Kneppelhoutweg, de weg, parallel met de Nicolaas Beetsweg, lopende van de Buren weg naar de J. H. van der Palmweg. Voor de wegen in het uitbreidingsplan „Centrum" geven B. en W. de volgende, aan oude topographische aanduidingen ont leende namen, in overweging: Molenweg, de weg lopende langs de Vondelschool, parallel met de Stationsweg, tussen de Herenweg en de na te noemen Wilgen laan. Op deze plaats stond vroeger een molen; Breedelaan, de weg parallel lopende tussen de Herenweg en de na de noemen Wilgenlaan van de Stationsweg naar de Verschuirlaan; aldus heette vroeger de Stationsweg. In de naam van deze inder daad brede laan willen B. en W. deze oude naam bewaren voor het nageslacht. Wilgenlaan, de weg, welke in een boog van de Stationsweg od de de Breedelaan uitmondt en gedeeltelijk hiermede parallel loopt. Vroeger was hier een bosje gelegen, het Wilgenbosje genaamd. Schoutslaan, de verbindingsweg tussen de Breedelaan en de Wilgenlaan, parallel met de Stationsweg en de Molenweg. Deze naam is ontleend aan de oude naam van het Gemeente- bos, hetwelk, naar de overlevering, eigen dom van de Schout Laarman is geweest. Ter voorkoming van verwarring met de Fontein Verschuirlaan in het uitbreidings plan „West" stellen B. en W. voor de naam Verschuirlaan, vroeger Nieuwelaan, te veranderen in Ter Coulsterlaan. de voet- en handbalvereniging zich in de parochiekerk om de feestelijkheden naar goed gebruik aan te vangen met een H. Mis, die tot intentie van de voetbalclub door de Z.E. Heer Pastoor werd opgedragen. De oudere leden kwamen na afloop samen in de grote zaal van de heer J. den Houdijker om deel te nemen aan het feestelijk ont bijt, dat ter ere van het 20-jarig be staan van de voetbalclub werd aan gericht. Bij de ingang van de zaal wuifde de wapperende clubvlag alle disgenoten een vrolijk welkom toe. Ontroerend was de intieme dodenher denking op het kleine kerkhof, waar toe de nabestaanden van de gestorven bestuurs- en clubleden mede waren uitgenodigd. In enkele eenvoudige, maar toch treffende woorden her dacht de Z.E. Heer Pastoor de ontslape nen, hier in vrede rustend aan de duinrand, of elders in den vreemde begraven liggend. Onder diepe stilte werden 5 Onze-Vaders en weesgegroe ten te hunner nagedachtenis gebeden. Een ontroerend moment, met de af stervende natuur in laehend najaars zonnelicht als passend décor, dat en kele familieleden wel te machtig werd. Door hun tranen heen zagen zij de voorzitter van Zeevogels, de heer P. Ranzijn, op alle graven bloemen neerleggen, terwijl voor hen, die in Indonesië vielen, bloemen werden neergelegd bij het Kruis. Lamoraal van Egmond sloot deze plechtigheid af met een gevoelvolle vertolking van Ases Tod van Ed. Grieg. De middag was geheel gevuld met voet- en handbalwedstrijden, waar voor wij verwijzen naar de afzon derlijke verslagen. Een aardige atten tie van Lamoraal om de hoofdwed strijd ZeevogelsU.S.V.U. met vro lijke marsmuziek op te luisteren. Het rijk gevarieerde avondprogram ma is in één woord een groot succes geworden. Bij de opening werden vele waarderende en hartelijke woorden gesproken o.m. door de voorzitter van de voetbalvereniging, die met een in leidend woord het programma opende. Vervolgens spraken nog de heren M. Niele, burgemeester, J. J. van Don. voorzitter v. d. handbalvereniging, P. Beerepoot, voorzitter van de voetbal vereniging St. Adelbert, Koelink, be stuurslid van Egmondia, terwijl de Z.E. Heer Pastoor Kooij de rij der sprekers sloot. Zo vlot kon het programma niet worden afgewerkt of het werd toch nog altijd 12 uur voordat het .laatste nummertje was afgewerkt, Aardig was de intrede van de artisten van die avond, waaraan de Zeevogel meisjes in hun frisse costuums effect vol kleur en lijn geven. Leuke schets» jes volgden elkaar op, geestig aan elkaar gepraat door de conferencier goochelaar Professor Cakie, die mede enkele hoofdnummers in hét pro gramma verwerkte en onder een ge zellig babbeltje wonderlijke goochel toeren verrichtte. Het een en het ander gingen hem zeer tot genoegen van de zaal prima af. Bijzondere ver melding verdienen wel de verrichtingen van Nel Hopman, bijgestaan door haar beide broers Jan en Theo. De num mers, waarin zij optraden, hadden voor het Hoefje iets aparts. De evenwichts oefeningen bij wisselend lichteffect waren genotvol om te zien, even als de grondoefeningen. Ongetwij feld zullen deze nummers er toe bij dragen de sportbeoefening te stimu leren. In elk geval was de huldiging die Nel Hopman op de tweede avond in ontvangst te nemen had, volkomen verdiend. Geestig was het Zeevogels lied van S. Wittebrood en fris klonk aan het slot het handballied van de meisjes in elftalopstelling onder de lat. Het décor van G. Kleverlaan deed het aardig. De lichtverzorging was bij C. Beers in goede handen. Overigens heeft het Zeevogels niet aan belang stelling ontbroken. De receptie verliep OP genoegelijke wijze, terwijl talrijke bloemstukken bifjk gaven van belang stelling en waardering. Na het slot woord van de voorzitter een gezellig bal onder leiding van de heer S. Witte brood. De tweede avond werd een even groot succes als de eerste. Zeevogels kah met genoegen terugzien op zijn 20-jarig jubileum. voor de bus uit reed, zodat hij op het laatste moment op zij moest springen. Jacobus H. was bij dit incident aanwe zig en vond hierin aanleiding om in de avonduren t'idens een stakingsvergade- ring, de houding van de politieambtena ren te laken. De officier was van me ning dat verdachte dat op een zeer be ledigende manier had gedaan. Enkele politieambtenaren, die de vergadering hadden bijgewoond, hadden namelijk een proces -erbaal opgemaakt waarin werd gezegd dat verdachte onder meer de volgende uitdrukkingen had ge bruikt: De politie schrikt niet terug om een aanslag te plegen op kameraad Bodde; het optreden en de uniformpet van de rijkspolitie doen mij denken aan de W.A.; de politie vormt een fascis tisch apparaat dat in de oorlog door Seys Inquart en thans door Amerikaan- sche dollars woidt betaald. Volgens verdachte waren de verlcla- ringen van de wachtmeesters naast de waarheid. Hij- zou in ziin redevoering niet zulke scherpe bewoordingen heb ben geuit, hoewel hij nochtans van me ning was dat 't optreden van de Rijks politie onnederlands was geweest. Naar de mening van de officier van Justitie kwamen tijdens de behandeling van gis teren geen nieuwe gezichtspunten aan het licht. Mr. Holsteyn zag dan ook geen enkele aanleiding ziin eis van 11 September, n.l. een maand gevangenis straf, te wijzigen. In ieder adempauze tijdens de behandeling van de zaak trachtte verdachte de rechtbank duide lijk te maken dat de getuigen «erklarin- gen niet objectief waren. Tof slot merkte Jacobus H. op dat hij dan ook van me ning was dat het ten laste gelegde niet was bewezen. Over veertien dagen zal de rechtbank haar mening over deze affaire bekend maken. Oudorp burgerlijke stand Geboren, zv Dirk de Haan en Sophia Lamberta Wit; Anna Maria Elisabeth, dv Dirk Zuurbier en Adriana Swin- kels; Maria Theresia, dv Sijvert Hol- lenberg en Catharina Margaretha Bijl. Gehuwd: Willem Schuddeboom en Cornelia Johanna Sparinga. Overleden: Cornelia Stoop, oud 74 jaar, zonder beroep, gehuwd met Dirk Buisman; Jan Stroomer, oud 65 jaar, zonder beroep, gehuwd met Anna Ma ria Leering. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Gevestigd: Cornelia Wendel, van Alkmaar naar Heerenweg 200; Harm Derk Post ,van Woenseradeel naar Zui dervaart 200; Afra A. Venneker, van Heerhugowaard naar Prov.weg 4; Jo hannes Th. Scheffer, van Heiloo naar Westerstraat 42; Gerrit J. van Dijk, van Alkmaar naar Burgem. G. Bosstraat 33; Maria E. van Diepen, van Heerhugo waard naar Heerenweg 155; Cornells v. Veen, van Langedijk naar Westerstraat 56; Trijntje Kostelijk, van Bergen naar Noordervaart 146; Alida Dekker, van Alkmaar naar prov.weg 2; Egbert Bou- ma, van Alkmaar naar Breelaan 6; Fedde Lawant, van Alkmaar n. Ooie vaarstraat 17; Gerrit Kamper, van Aals meer naar Heerenweg 190. Vertrokken: Anna Bos, naar Hel mond, Hemelr.dijkje 51; Hubertus Huij- nen naar Helmond, Hemelrijk-dijkje 51; Cornelia Nieuweboer naar Obdam] Dorpsstraat 104; Anthonius Hassink n. Woerden, Zegveld-Dorp 77; Maria E. Berkhout naar Den Haag, Berkenbos- Blokstraat 9, Catharina Schut naar Heiloo, Rijksstraatweg 66; Willem Schuddeboom naar Alkmaar, Kenne- merstraatweg 81. In hotel Concordia te Noordschar- woude werd gisteravond een goed ge slaagde kookdemonstratie gegeven, welke werd georganiseerd door de Vivo-kruideniers in samenwerking met maatschappij De Betuwe, Durea, Duy- vis en Magj>i. Na een kort inleidend woord van da heer Borstlap werd met de kookdemon stratie aangevangen, welke werd uit gevoerd door mej. Vis. Klaargemaakt werden o.a. groentensoep, een bluf van vruchtensaus een heerlijke macaronie- sla enz. Al de klaargemaakte produc ten werden tevens geserveerd evenals een glas vermouth. Het is te begrijpen dat deze demonstratie insloeg. Ze wasi voor de aanwezige dames interessant en leerzaam. Tot slot werden nog enkele artikelen verloot. OP HET TWEETAL Ds. D. Henstra komt voor op het tweetal voor de Chr. Ger. kerk te Doesburg. Burgerlijke stand Geboren: Theodora C.. d. van p. Metselaar en C. Zoontjes. Cornelia P. M., d. van J. Kuijper en P. Gooijer. Maria M., d. van J. p. Mooij en C. J. M. Commandeur. Anna M., d. van J. Val- kering en J. M. v. d. Peet. - Marianne Chr. I., d. van G. Sietses en E. U. Heinsch. Nicolaas J. M., z. van W. J. van Depen en M. D. Henselmans. Donysius P., z. van C. J. Huijsmans en C. G. Haaker. Ondertrouwd Franciscus J. van Wetering, won. te Velsen, en Cornelia M. Bakker. Hendrik Rijs, won. te Uit geest, en Elisabeth Boon. Cornells Dirk- son en Alida C. Bakker. Johannes J. Kok, won. te Castricum, en Catharina Molenaar. Getrouwd- Gijsbertus C. Beentjes, won. te Castricum. en Maria C. Bakker. Willem N. A. Admiraal, \yon. te Den Helder, en Cecilia E. Kraakman. Hen drik Rijs, won. te Uitgeest, en Elisabeth Boon. Cornells Dlrkson en Alida C. Bakker.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3