De drie Alkmaarse K.N.V.B.-clubs verzamelden slechts één winstpunt AIcmaria had tegen productief V.V.A. geen schijn van kans (1-5) S/ü Alkmaarse Boys had grote moeite met W.S.V. R.K.A.F.C. door Texel verslagen A.M.H.C.-heren boekten eerste overwinning van dit seizoen Baarn dwong Stormvogels gelijkspel ai Z.F.C. had geen moeite met H.F.C. De Halter versloeg WIK in dual-meet Op zwaareffectvol terrein werd gelijk spel uit het vuur gesleept Onproductief spel van voorhoede De dames door Alliance met overtuigende cijfers geklopt De hoofdstedelingen speelden een klasse beter Vasbinder de enige ster Uitslagen van afdeling Noord Holland t/MJ Eervolle nederlaag voor Jong Holland r;c MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 Eén winstpunt was de oogst van de drie Alkmaarse K.N.V.B.-clut>s die giste ren in het veld verschenen. AIcmaria liet de punten aan V.V.A., R.K.A.F.C. wist op Texei niets beters te doen en Alkmaarse Boys kon in de uitwedstrijd tegen W.S.V. ternauwernood tot een gelijk spel komen. Dit was de magere oogst van deze inhaal-Zondag, die slechts ten dele tot zijn recht kwam, daar verscheidene wedstrijden werden afgelast, o.m. de ontmoeting RandersMonnikendam. In 2 A leverde Baarn een goede pres tatie door in de uitwedstrijd tegen Stormvogels gelijk te spelen. De benja mins schijnen zich inmiddels in het tweede klasse milieu te hebben aange past en verzamelden reeds vier winst punten méér dan AIcmaria. ZFC klom op naar de tweede plaats achter HVC, daar de Zaankanters het bezoekende HFC geen schijn van kans lieten. H. V. C8 5 2 1 14—8 12 Z. F. C9 4 4 1 19—10 12 Stormvogels ..9 4 3 1 146 11 V. V. A7 4 1 2 24—21 9 West-Frisia 8 3 3 2 20—20 9 Helder 8 3 1 4 21—16 7 A. F. C8 3 1 4 27—23 7 Baarn 8 2 3 3 13—20 7 H. F. C7 3 0 4 14—18 6 O. S. V7 1 1 5 6—15 3 AIcmaria 8 1 1 6 823 3 In 2B moest De Kennemers de eer aan Volendam laten. De wijdbroeken plaatsten zich door deze overwinning meteen weer in de kopgroep van deze afdeling, waar de stand als volgt luidt: K. F. C D. W. V Volendam Zeeburgia H. R. C Z. V. V De Kennemers U. V. V Hercules Spartaan Schoten 8 18—10 14—8 2411 15—10 13—13 18—15 19—16 14—12 4—14 6—23 6—19 Op uitnodiging van VEK-WIK (Enk huizen) toog de Halter Zondag naar Enkhuizen met een meisjes- en dames- ploeg om de strijd aan te binden tegen hun turnzusters in deze plaats. De Enkhuizer vereniging had een dergelijke ontmoeting reeds gehad met Donar uit Den Haag en deze wedstrijd gewonnen met een verschil van bijna 8 punten. Voor de meisjesploeg van De Halter was dit de eerste wedstrijd, zodat met gemengde gevoelens de strijd werd aangebonden. Na een zenuwachtig begin bij het paardspringen was de wedstrijdvrees reeds overwonnen en, behoudens een enkele uitzondering, werden de oefe ningen keurig en beheerst uitgevoerd. Ook de meisjes van VEK-WIK turn den een prima wedstrijd, al lag o..i de oefenstof voor deze meisjes soms iets te hoog, waardoor deze niet steeds tot hun recht kwamen. De einduitslag was VEK-WIK, Enk huizen 471.2; De Halter, Alkmaar, 483.2. Dit resultaat is werkelijk verrassend indien men in aanmerking neemt dat de Enkhuizer vereniging over een pri ma meisjesploeg beschikt en dat de meisjesploeg van de Halter nog nooit eerder was uitgekomen. 's Avonds 7 uur begon de wedstrijd voor de dames, terwijl enkele heren van de keurploeg van de Halter een demonstratie gaven. Dit waren: K. Boot, M. Volkers, B. Besselsen en de Zwitserse keurturner Kurt Gloor. De heren waren deze avond bijzonder op dreef en zij hadden van het talrijke pu bliek een ware ovatie in ontvangst te nemen. De dames van de Halter turnden deze avond tamelijk constant, zodat zich geen verrassingen voordeden. De ploeg van VEK-WIK heeft behoorlijk aan kracht gewonnen en met wat meerdere routine zal tfeze vereniging een ge duchte tegenstandster worden. De uitslag was nu: de Halter 538 pt.; VEK-WIK 982.1 pt. Totaaluitslag de Halter 1021.2 pt.; VEK-WIK 981.1 pt. Wijk aan Zee is nog immer van de rode lantaarn. QSC kwam na- melijk met de volle Winst naar de Zaan terug. Hollandia 9 5 4 0 25—15 14 Beverwijk 9 5 3 1 24—13 13 Zaandijk 9 6 1 2 17—10 13 C. S. V. 9 5 1 3 17—9 11 Alkm. Boys 9 3 4 2 14—11 10 Ripperda 9 4 2 3 22—21 10 Q. S. C. 9 3 4 2 14—13 10 W. S. V. 9 2 4 3 14—17 8 B. K. C. 8 2 2 4 14—24 6 G. V. O. 8 1 2 5 11—22 4 I. V. V 9 1 2 6 10—19 4 Wijk aan Zee 9 1 1 7 10—18 3 Grasshoppers 9 6 2 1 25—11 14 Oudesluis 9 6 1 2 17—8 13 Z. A, P 9 5 1 3 22—17 11 V. Z. V 10 3 5 2 21—20 11 Schagen 8 4 2 2 17—11 10 R.KAF.C. 9 4 2 3 17—14 10 Bergen 9 4 1 4 15—15 9 Vrone 10 2 5 3 21—23 9 Texel 9 3 2 4 16—17 8 D. T. S 9 2 3 4 13—16 7 10 2 3 5 19—23 7 Watervogels 8 2 1 5 10—23 5 W.waard 9 1 2 6 10—25 4 In 4 A werd alleen de wedstrijd Texel RKAFC gespeeld. De eilandbewoners stegen door hun 31 overwinning enkele plaatsen op de ranglijst. H. S. V. heeft in de ontmoeting tegen VVW eensklaps haar productiviteit hervonden. Met niet minder dan 50 zegevierde de ploeg uit Heiloo in deze zware uitwedstrijd. Meervogels kon in de uitwedstrijd tegen Assendelft niet tot winst komen. De stand is hier: E. V. C Purmersteijn Assendelft H. S. V Monnikendam Limmen Meervogels De Rijp V. V. W. Zouaven Randers M. F. C St. George 10 7 3 0 2Ï—6 17 9 6 1 2 29—12 13 9 5 3 1 23—12 13 10 4 3 3 20—14 11 9 4 1 4 18—12 9 9 3 3 3 16—16 9 9 3 3 3 14—15 9 9 3 2 4 13—15 8 9 2 4 3 15—19 8 9 3 1 5 16—19 7 8 2 2 4 14—24 6 9 2 0 7 23—38 4 9 1 2 6 8—27 4 Alkmaarse Boys heeft het gisteren niet tot een overwinning op het pitti ge WSV kunnen brengen. Het heeft maar een haar gescheeld of de Wog- mers waren met de volle winst gaan strijken. Trouwens de groen-zwarten zijn op eigen terrein een niet te on derschatten tegenstander. Daarbij kwam nog, dat het bij de geblokten niet bijster wide vlotten, wat tot ein deloze verwisselingen aanleiding gaf. Het vrij zware effectvolle terrein speelde zowel De Ley als Metselaar meer dan eens parten. Aangezien M. Krul wegens een blessure niet kon uitkomen, was ditmaal Toon Pater op diens plaats opgesteld hetgeen beteken de, dat een goede kracht aan de toch niet al te productieve voorhoede moest worden onttokken. Ten slotte speelden de geblokten in een te lang zaam tempo, in tegenstelling met de thuisclub, die zich zeer aggressief toon de. Toch liet de verstandhouding niets te wensen over. Het prettige verloop van de strijd was mede voor een be langrijk deel aan de prima leiding van scheidsrechter Bul te danken. Direct na de aanvang bleek dat de beide ploegen een geheel andere spel opvatting hadden. De groen-zwarten zetten hun voorhoede met lange pas ses aan het werk, bij de Boys geschied de dit veelal met te kort gehouden spel. De verdediging van de geblokten veroorzaakte meermalen critieke si tuaties, doordat zij de bal maar half raakte. Het viel niet te verwonderen, dat na ruim 20 minuten de WSV-middenvoor aan de bewaking van De Ley wist te ontsnappen, waardoor hij alleen voor Kramer kwam te staan, die kansloos werd geslagen. (1-0). Zo bleef de stand tot 5 minuten na de rust. Dooi) een glorieus missen van de, WSV-linksback ontstond er een rush om de bal tussen Van Zon en de keeper, die door eerstgenoemde werd gewonnen. Hij zette de bal zuiver voor, waarna de toegesnelde Knip voor de gelijkmaker zorgde. Toch zou slechts enige minuten later een zelfde situatie WSV opnieuw de leiding bezorgen toen door falen van De Ley en Metse laar de uitgelopen Kramer weer ge passeerd werd, (2-1). Dit doelpunt scheen de Boys voor een dreigende nederlaag te waarschu wen. Er werd althans beter aange pakt. De Ley ging middenvoor spelen, Van Dok verhuisde naar de middenli nie terwijl Piet Blok een goede partij op de spilplaats speelde. De thuisclub Hoewel RKAFC gedurende een be langrijk deel van de wedstrijd tegen Texel in de aanval is geweest, hebben de eilandbewoners de punten thuis kunnen houden. Hun stugge verdedi ging heeft kans gezien de onproduc tieve Alkmaarse voorhoede in toom te houden. Wel kon RKAFC na ongeveer tien minuten spelen uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval de leiding nemen. Het was Heynis, die doelman Heer schap met een tam schot kon passeren. De vreugde was van korte duur want, alle aanvallen van de Alkmaar- ders ten spijt, bracht Texel de par tijen op gelijke voet. Na de rust is bij RKAFC H. Bier man vervangen. Het lijkt of de thee AFC goed heeft gedaan, maar spoedig komt Texel hevig opzetten. De links back, J. de Jong, kan niet anders dan ten koste van een hoekschop opluch ting brengen. Jullens zet deze keurig voor maar langs de verkeerde kant van de paal ingeschoten. Steeds trekt Texel ten aanval en wanneer P. Stam de bal in buitenspelpositie krijgt toe gespeeld, ontgaat dit de rustig leiden de scheidsrechter waardoor Stam kan doelpunten. Na 15 minuten in de twee de helft, 2-1. Texel is nu iets sterker. De verdediging van RKAFC vecht te gen de muur. Linkshalf v. Saasse pro beert steeds zijn aanval aan het werk te zetten mar deze houdt het spel te kort, waardoor de verdediging van Texel kan ingrijpen. Na 25 minuten spelen opnieuw een hard schot op net doel van RKAFC en Vink heeft voor de derde maal het nakijken. De Alk- maarders zetten nu alles op de aan val waardoor Texel terug wordt ge drongen maar door te ondoordacht spel van de RKAFC-voorhoede worden geen doelpunten gemaakt. Zelfs stop per Van Lienen krijgt een mooie kans na goed opbrengen van v. Saasse, maar het schot gaat naast. In de stand kwam geen verandering meer en Texel was dus weer twee kostbare punten rijker. werd geleidelijk aan wat meer terug gedrongen. wat o.a. tot uiting kwam in de vele hoekschoppen die de Boys kregen toegewezen. Vijf minuten vóór het einde wist Van Dok uit één daarvan de partijen op gelijke voet te brengen. In de resterende tijd probeerden de Boys nog weliswaar het winnende doelpunt te forceren, doch de groen- witten boden hun daartoe niet de kans. Met deze uitslag wist WSV het record van op eigen veld nog niet te zijn verslagen te handhaven. DIPLOMA JEUGDLEIDER- ATHLETIEK De heer A. Meijer behaalde Zater dag te Velsen-Noord het diploma Jeugdleider-athletiek op de hiervoor door het district Noordholland van de KNAIJ uitgeschreven examens. Niettegenstaande de nederlagen van het eerste dames- en het tweede heren team, was het gisteren een gunstige dag voor A.M.H.C., daar het eerste heren-elftal zeer verdiend met 21 won en het tweede dames-elftal tegen de mede-candidate voor de bovenste plaats met 3-3 gelijk speelde, na met rust met 3-0 te hebben achter gestaan. AlkmaarStrawberries 21 In een zeer goede, snelle en prettige wedstrijd won Alkmaar dit seizoen voor het eerst. Strawberries, de „buur man" uit Velsen, is altijd een zeer ge vreesde tegenstander voor Alkmaar, daar er grote rivaliteit tussen beide clubs bestaat. De eerste helft was Strawberries vaak sterker, maar nooit gevaarlijk voor het doel. De Alkmaar se aanvalsleider wist te doelpunten, maar terecht werd dit doelpunt wegens buitenspel afgekeurd. Strawberries nam de leiding uit een strafbully, een te zware straf voor de kleine overtre ding van aanvoerder Kirkenier (0—1). Tot rust kwam in deze stand geen ver andering. Na rust een zelfde spelbeeld als ervoor: Strawberries in het veld vaak sterker, maar onproductief. Na 15 minuten spelen kwam Alkmaar los; aanval op aanval volgde Uit een voorzet van rechts, maakte Jan Mobron gelijk (11). Even later een zelfde aanval, weer werd er ge doelpunt, maar Mobron stond, zij het slechts een meter, buitenspel. Dit was echter uitstel van excecutie, want even later was het weer rechtsbuiten Beek, die goed voorzette en Mobron die in schoot (21). Ondanks heftige pogin gen van de Strawberries om gelijk te maken, bleef het hierbij. Heren II verloor Het tweede heren-elftal had tegen de enthousiaste Zandvoorters niets in te brengen. Elk misverstand in de achter hoede van Alkmaar, werd direct afge straft. Met rust was de stand 03. Na rust bleef het lang zo, maar een kleine inzinking had tot gevolg, dat Zandvoort snel achter elkaar drie doelpunten maakte. Het eerste dames-elftal speelde tegen het ongeslagen Alliance, een jong, en goed elftal, met enkele uitstekende speelsters. In een prettige en snelle wedstrijd wonnen de Haarlemmers met 5—1, enigszins geflatteerd. Met rust was de stand 02. Dames II had een zware uitwedstrijd tegen Hermes II. Beide ploegen hadden 8 punten uit 4 wedstrijden. Met rust stond Alkmaar met 30 achter. Het enige Alkmaarse doelpunt werd om onverklaarbare redenen afgekeurd. Het pleit voor het moreel van de Alkmaar se dames, dat 't einde met 3-3 kwam, nadat zij zich tot twee keer toe'n straf- OOEWEL DE ALCMARIA-doelman Cor Vasbinder in de wedstrijd tegen V.V.A, vooral na de rust, op welhaast heldhaftige wijze zijn doel heeft verdedigd, kon hij niet voorkomen dat de snelle Amsterdamse voorwaartsen vijfmaal het net achter zijn doel konden vinden. Tegenover die vijf goals van de hoofdstede lingen konden de withemden slechts één doelpunt stellen. Het moet ons helaas van het hart dat deze uitslag, 51 dus in het voordeel van V.V.A., niet in het minst geflatteerd is. Integendeel, het had nog veel erger kunnen zijn als ook Vasbinder in de malaise van de andere tien spelers had gedeeld. NIETTEGENSTAANDE het aantal te leurstellende resultaten van de laatste weken trok AIcmaria gisteren een groot aantal toeschouwers. Na tuurlijk wilden al die mensen eens we ten wat nu wel de reden was van het falen van het AIcmaria team, dat reeds zo lang niet op eigen veld had ge speeld. Welnu, een ieder heeft het met eigen ogen kunnen zien. AIcmaria speelt op het ogenblik een zeer matig spelletje en moet zonder meer tot de zwakke broeders in 2 A worden ge rekend. Eén ding geeft echter hoop voor de toekomst. Er zijn er nog tallozen die het goed met onze tweede klasser menen. Dat bleek uit de grote belangstelling van gisteren, maar meer nog uit het feit dat de heer F. Stadegaard in de gelegenheid was AIcmaria een prach tige klok te overhandigen. Een twin tig aan AIcmaria verknochte collec tanten hebben gedurende enkele maan den huisbezoeken afgelegd om de gel den voor deze klok bij Alcmarialeden en supporters te verzamelen. Ruim f 530 kreeg men op deze manier bijeen en dat was voldoende om deze klok (chronometer) en een nieuw score bord aan te schaffen. Gistermiddag, vóór de wedstrijd, overhandigde de heer Stadegaard met een toepasselijke speech de klok aan het Alcmaria- bestuur. Spreker zei onder meer dat deze klok getuigenis aflegde van het enthousiasme in de Alcmaria-gelede- ren en dat men, zolang dat enthousias me in stand wordt gehouden, niet be hoeft te wanhopen. Zijn wens dat aan de voet van deze klok nog vele Alc- aria successen behaald zullen worden zal door velen worden onderstreept. Klasse mindei De wedstrijd die daarop volgde, laat voor de naaste toekomst echter weinig hoop over. AIcmaria was een klasse minder dan de bezoekers en dat was werkelijk niet te wijten aan het feit dat verschilllende spelers een off-day hadden. Opvallend en bijna angstig was dat de meeste withemden, zelfs de jongeren, in snelheid bij de bezoe kers te kort komen. Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat op de trainingsavonden te weinig aan dacht wordt besteed aan looptechniek, één van de elementaire grondprincipes waarop de voetbalsport moet steunen. Ook in techniek en het snel doorspelen van de bal waren de Amsterdammers aanzienlijk beter dan hun gastheren. Bovendien klopte hun dekkingssys teem veel beter en het was dan ook volkomen normaal dat de withemden bij de rust reeds een 3—0 achterstand hadden. Het eerste doelpunt was een fout van Vasbinder. De AIcmaria „goalie" sloeg de bal na vijf minuten spelen met twee handen uit zijn doel, vóór de voeten van linkshalf Stein- kühler, die geen moeite had zijn club de leiding te geven. Als excuus voor Vasbinder mag echter gelden dat de scherpe zon hem in die eerste helft hinderde. Dat bleek later ook wel toen hij meer dan eens een bal niet klem- vast stopte. Aan de andere doelpunten had hij echter geen schuld. In de tweede helft heeft hij zelfs voorkomen dat het voor AIcmaria geen al te groot débacle is geworden. Hoe vaak hij redding heeft gebracht als één of soms twee WA'ers alleen voor zijn heiligdom kwamen, weten wij niet precies. Vallende, stompende en schop pende, ranselde hij telkenmale het le ren monster uit zijn doelmond en het pleit voor de VVA-voorhoede dat de score nog met twee doelpunten werd opgevoerd. Vóór dat het echter zo ver was kon Jan Untied, voor zover mo gelijk, de eer redden. Met dat ene doel punt hadden de withemden echter al hun kruit verschoten en was verder het woord aan de WA, dat met zijn uitstekende buitenspelers en midden voor regelmatig onrust in de AIcmaria defensie zaaide. In deze wedstrijd is eens te meer duidelijk geworden dat AIcmaria moet rekenen op een zeer zwaar seizoen. De Alcmarianen Wassink (op voorgrond) en Webster kwamen te laat om te kunnen verhinderen dat hun doelman Cor Vasbinder voor de vierde maal in de wed strijd tegen WA werd gepasseerd. Een spannend moment uit de wed strijd Zuid-N ederlandLux em. burg voor het Luxemburgse doel. Van Melis (rechts) ziet toe hoe de Luxemburgse keeper er in slaagt een moeilijke bal te stoppen. (Advertentie, Ing. Med.) bully zagen ontgaan. De doelpunten voor Alkmaar werden gemaakt door Els Minderhoud (2 x) en A. Langedijk. Het jongens-elftal verloor Zaterdag met 4-1 van de Kraaien uit Wormerveer. Een aardige wedstrijd, waarin de Kraaien vooral door hun lichaamsgrootte en door hun leeftijd aanmerkelijk sterker waren. UITSLAGEN VAN DE AFDELING NOORD-HOLLANG 1 A: USVU—ODIZ 4—1, SVA—Knol lendam 10. 1 C: WGW—Foresters 6—3. 2 A: St. BavoGr. Schermer 1—1. 2 C: OosterendDuinranders 2—5, FlevoDe Koog (De Koog n.o.g.). Res. 1 C: Grasshoppers 2Westfr. 4 1—1, Helder 3—RKAFC '2 3—4, Scha- gen 2—VVW 2 3—3. Res. 2 C: Berdos 2—SVA 2 2—0, Limmen 2Uitgeest 2 01. Res. 2 D: Oudesluis 2Waterv. 2 42. Res. 3 F: Bergen 2Hollandia 3 61, Schoorl 2—RKAFC 4 3—2. 4 A: SVA 3—GVO 4 1—2, WFC 9— KW 5 3—8, Uitgeest 4—USVU 3 1—5. 4 H: HSV 5—Foresters 3 0—2. 4 I: Meervogels 3Berdos 5 3—0, Foresters 5KSV 2 92. Junioren C: ZW b—OSV b 3—3, Zilvermeeu wen b—OFC b 2—4. CC: Berdos—WGW b 2—6, ZAP b— RKAFC b 1—9. Adspiranten F: UitgeestSchoorl 190. G: VroneReiger Boys 6—1. R: Reiger Boys bAlkm. Boys c 03. HH: RKAFC g—Limmen c 2—2. (Advertentie Ing. Med.) In een buitengewoon spannende en sportieve wedstrijd moest Jong Hol land met een 2—1 nederlaag genoegen nemen. PVF kwam volledig in het veld, terwijl Jong Holland één invaller had voor Rol. In de eerste helft was 't een gelijk opgaande strijd, 't Begin was voor Jong Holland en wij noteerden diverse schoten .van alle voorwaartsen. Toch was het PVF dat na een half uur via een kopbal van middenvoor v. d. Mast, de leiding nam. Drie minuten voor rust mocht Kouwen op 40 meter afstand een vrije schop nemen en via PVF's doelverdediger verdween de bal in het net. In de tweede helft trok PVF direct flink van leer en kwam de bal her haaldelijk voor het Jong Holland-doel. Het duurde echter een half uur, eer de PVF-rechtsbinnen kon scoren 21. Dit bleek het winnende doelpunt te zijn, want de energieke pogingen van de Alkmaarders om deze achterstand in te lopen, bleven zonder resultaat. Wel kreeg de PVF-verdediging het nog zwaar te verantwoorden, doch de wit- te-defensie hield stand. Jong Holland 2 behaalde een 50 overwinning op Gouwzee Boys. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6