JTCD 'S en blijft de sig ui I r if w - ,h PIILIX voor rokers van goede smaak! l'in. Pam en Pont in Afrika De wagen in hef Kloosierbos JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN sigaret Ha HUNTER R.K. tuinders zijn vóór één Landbouwbedrijfschap EEN NAAM IN RUBBER Het Radioprogramma - U aauhiio I RAT noch MUIS Waarom Uw leven te slijten op een pijnbank Een cijfer raadsel DINSDAG 13 NOVEMBER 1961 WOENSDAG 14 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.0Q—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zie ken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 „Sil de Strandjutter", hoorspel. 12.00 Bas en piano. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.37 Eng. Herv. Kerkdienst. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro testants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Instrumentaal Sextet. 13.50 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Orkest, vo caal ensemble en solisten. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Zigeuner-kwintet. 18.30 R.V.U.: Dr. H. J. W. Droogleever Fortuin: „Zieken fonds-problemen". 19.00 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Verenigings leven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Commentaar Fa milie-competitie. 20.20 Omroeporkest en solist. 21.15 „De Bijbel als boek", cau serie. 21.35 Christelijke zangvereniging, bariton en orgel. 22.05 Harpen-ensemble. 22.30 Internationaal Evangelisch commen taar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.- berichten. 23.15 Gram.muziek. 23.20. „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 IKOR, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gra- mofoonmuziek. 9.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 10.30 Orgel en zang. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Piano-duo. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hawaiïanmuziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.50 RegeringsuitzendingJeugduitzending door K. H. Smit: „Wat wil je weten?" 14.00 Gesproken Portret. 14.15 Jeugdcon- cert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Vierhandig pianospel. 15.30 Voor de jeugd. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Amusements muziek. 19.00 „Gezinspolitiek", discussie. 19.20 Gram.muzek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Promenade-Orkest, klein Omroepkoor en solisten. 21.00 „Aetherforum". 21.40 Dansmuziek. 22.15 „Het zichtbaar maken van het onzichtbare: Het microscoop" - •<',V 'v. - kl BH V 105. Sprakeloos ziet Pim toe, hoe een grote harige arm de negerbewaker bij de keel grijpt en hem met een forse kaakslag buiten gevecht stelt. Pim kan van ontzetting geen geluid geven. Wat zal hem nu weer boven het hoofd han gen? Maar het raadsel wordt al gauw opgelost, want even later verschijnt het grijnzende gezicht van Samba voor de tralies. Pim, Pam en Pom slaken een zucht van verlichting. Samba, de ko ning der Apen is gekomen om hen te redden. Samba knikt hen geruststellend toe en trekt dan met één beweging van zijn geweldige armen de tralies uit el kaar. „Zo jongens, kom er maar uit. Jul lie hebben er nu wel weer lang genoeg in gezeten, denk ik", zegt hij lachend. Pim is de eerste, die zich van de schok weet te herstellen en snelt meteen naar Pepi toe. „Oh, wat een geluk, dat jullie ons nog op tijd gevonden hebt", roept hij uit. „Als we eenmaal in het paleis hadden gezeten, zou alles veel moeilij ker geweest zijn." Pepi knikt: „Ja, we zijn juist op tijd!" ontsnapt aan het onweerstaanbare (Advertentie. Ing. Med.) 95. Toch voelde de leeuw Piet zich niet erg op zijn gemak. Zijn achterpo ten waren nog altijd stevig vastgebon den en hij begreep zelf wel, dat hij op deze manier niet veel te vertellen zou hebben als het op vechten zou uit draaien. „Zó kan je mij wel aan, hè!" zei hij tegen Jimmy Brown, wiens handen jeukten om de opstandige leeuw opnieuw een pak slaag te geven. „Ik tart je mij los te maken en mij dan nog eens een paar opstoppers te verkopen", zei hij. Jimmy deed zwij gend een paar stappen voorwaarts, bukte zich en rukte met twee bewe gingen de koorden los, waarmede de leeuw Piet was vastgebonden. „Goed", zei hij vastbesloten, „ik neem de uit daging aan. Nou ben je los en nu kan je later niet zeggen, dat ik je geen eer lijke kans heb gegeven". De leeuw Piet was toch wel een beetje verwonderd over de handelwijze van Jimmy. „Bang is hij in ieder geval niet voor mij", dacht hij. Hij sprong overeind en schudde zich de manen. Daarna stoot te hij zulk een oorverscheurend ge brul uit, dat zelfs Jimmy Brown er een ogenblik van onder de indruk kwam. De twee tegenstanders keken elkaar vervaarlijk aan. De leeuw Piet sloeg met zijn staart tegen de grond, terwijl hij in een kring om Jimmy Brown begon te lopen De vakgroep Tuinbouw van de K.L.T.B. heeft Zaterdag in hotel De Leeuwerik te Haarlem haar jaarlijkse algemene vergadering gehouden. Bij deze gelegenheid is na een uitvoerige discussie een motie aangenomen, waar- In de vergadering als haar mening uit spreekt, dat gezien het gemengde ka rakter van een deel der Nederlandse Tuinbouwbedrijven, de instelling van één Bedrijfschap voor alle agrarische ondernemers en werknemers is ge wenst en dat derhalve de instelling van één afzonderlijk Tuinbouwschap ongewenst isi Voorts dat aan de Tuin bouw binnen het raam van dit Land bouwschap een zo zelfstandig moge lijke positie moet worden toegekend door de Instelling van een met ruime bevoegdheden beklede hoofdafdeling Tuinbouw (Groenten en Fruit), welke zal optreden als zelfstandig werkend adviescollege van het Bestuur, waarin ook de Tuinbouw op redelijke wijze behoort te zijn vertegenwoordigd. Ver der heeft de vergadering in deze motie gezegd, dat zij het voor een doeltref fend functlonneren van de hoofdafde ling Tuinbouw gewenst acht, dat ook de zich aan een zeer specifieke zaak in de tuinbouw wijdende vaktechnische organisatie, met name van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen en de Ned. Fruitteeltorganisatie, een plaats zullen innemen in deze hoofdorganisa tie, afdeling Tuinbouw en dat, voor wat betreft de ondernemers in de tuin bouw uitsluitend de standorganisaties als representatief kunnen worden be schouwd, aangezien slechts deze orga nisaties alle belangen, zowel geestelijke als materiële van deze ondernemers behartigen. Tenslotte onderschreef de vergade ring in haar motie, de door de wetge vingscommissie van de Stichting voor gestelde verhouding, n.I. zes vertegen woordigers aan te wijzen door de drie standsorganisaties tezamen, drie door beide eerder genoemde vaktechnische organisaties tezamen en drie door d» drie standsorganisaties in overeenstem ming met de beide vaktechnische or. ganisaties. Verdrijf Rheumatische Pijnen met wortel en tak uit Uw ledematen. Met Kruschen Salts de wereldberoemd! wetenschappelijke samenstelling van zes minerale zouten, die Uw bloedzuiverende organen een voor een nodig hebben, om jeugdig en krachtig te functionneren. By een regelmatig gebruik van Kruschen, nooit opeenhoping van pijnverwekkende onzuiverheden in het bloed. Nog veel minder kunnen deze zich vastzetten in ge. wrichen en scharnieren. Daar zorgen dan lever, nieren en ingewanden wel voor, waaop Kruschen zo'n weldadig aansporen^ de werking heeft. Wapen U tegen iedere nieuwe aanval. Begin vandaag nog met Kruschen Salts en dan iedere morgen die kleine dosis. (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARTORIE VERNON 88) Je bent een gemene be driegster, Peta; je bent je hele leven verwend geweest en je bent dat nog steeds en egoïste bovendien. Zelfs wan neer je in koelen bloede een overeen komst aangaat, zit je onderdehand uit te kienen hoe je het zo kunt draaien dat je je verplichting niet behoeft te houden, maar wel de vruchten van de afspraak kunt plukken. Het enige waar jij aan denkt is te trachten zoveel mo gelijk uit de mensen en de omstandig heden te persen als je maar kunt zon der er iets voor terug te moeten geven". Peta had een dieprode kleur gekre gen terwijl hij sprak en wendde zich nu met vlammende ogen naar hem toe. „Aan zoiets denk ik helemaal niet!" riep ze woedend uit. „Het enige wat ik wil is jou vergeten en je uit mijn gedachten zien te zetten. Het is je on gelooflijke zelfverbeelding, die je doet menen dat ik niet zonder je zou kun nen. En ik had zeker niet het plan om je een vuil zaakje voor te stellen, zo als jij meent." „Des te beter", antwoordde Heritage laconiek, „want daar zou ik toch niet ingetrapt zijn". „Ingetrapt!" Peta was buiten zichzelf van woede. „Wat verbeeld jij je eigenlijk wel? Als je soms het walgelijke idee mocht heb ben dat de meisjes achter je aanlopen, heb je het toch mis." Heritage lachte hulpeloos. „Peta, doe niet zo kinderachtig. Je bent precies wat ik zeg: een verwend kind. Je praat er naar en je handelt er naar. Gedraag je nu eerst als een vol wassene en prent dit in je hersens: je zegt dat je geld en een goede positie wilt hébben goed, je hebt je keus gedaan. Maar je moet niet denken dat je, omdat je altijd je eigen zin hebt ge daan, dat zelf kunnen blijven doen. Ik bedoel dit: zet het maar gerust uit ]j hoofd dat je het Lynfordvermogen zou kunnen verkrijgen, maar mij erbij. Ik deel mijn vrouw niet met iets oi iemand anders". „Ik heb je toch al gezegd, dat ik der gelijke plannen niet heb", herhaalde 11 boos. Waarom geloofde hij haar niet! Het maakte haar woedend dat ze e maar niet in slaagde hem te overtuige: wat ze ook zei, zelfs niet door de war. heid te spreken. „Dat is goed. Nu weten we waar m aan toe zijn". „Dat hoop ik", gaf Peta terug. „Zo lang je afschuwelijke verbeelding js tenminste niet de indruk geeft dat je achterna wordt gelopen. Als je dat denkt, maak je de grootste vergissing van je leven". Ze staarde met boze, nietsziende blik ken over de vredige klaverwei vóór haar. Toen ze Blake had gevraagd om niet weg te gaan, had ze geen plan om zo met hem te kibbelen. Ze had gedacht dat ze de zaak rustig zouden kunnen bespreken, had zelfs gehoopt dat Blake haar standpunt zou kunnen billijken en toegeven dat haar inderdaad niets anders overbleef dan met Neville te trouwen. (Wordt vervolgd) W-v - -fitf - - VXv'^Vhv u, S m a J iMüiiiuwPiumui^ m '-m m m - m' m •- im m --m m m "ia "p "im h m m -- na'~hb hu m 1 W1 m Toen de jongens en meisjes 's morg? de klas in stroomde: agen ze tot hun verwondering dat de meester het hele bord vol met cij fertjes had geschreven. Eerst dachten de leerlin gen „dat's natuurlijk weer een lastige som!", maar nee, de meester lachte geheim zinnig. Dit stond er op het bord: A. 23-9-5 7-1-1-20 5-18 13-5-5 15-22-5-18 26-5-5 B. 9-14 5-5-14 2-12-1-21- 23 17-5-18-21-9-20-5 11- 9-5-12. C.15-13-8-15-15-7 15-13-12- 1-1-7 12-1-14-7-19 2-5- 18-7 5-14 4-1-12. D. 16-9-5-20 8-5-9-14 26-25-14 14-1-1-13 9-19 11-12-5-9-14. E. 11-5-2 10-5 23-5-12 7-5-11-15-15-18-4 22-1- 14 4-5 26-9-12-22-5-18- 5-14 22-12-15-15-20. Nu maakte de meester ech ter ook een vergissing, want op een gegeven moment keerde hij zich met zijn rug naar zijn leerlingen en daar zagen ze in zijn handen een papiertje. Ja, nu wisten de kinderen „Wat zal ik vandaag gaan eten! 'k Heb geen zin in kaas of spek!" Zo dacht Miesje. „Wacht, ik weet het, In pannekoeken heb ik trek!" 't Muisje pakte snel een kookboek. „Oh", riep ze, „dat is gauw klaar! Ik neem suiker, meel en water En dat roer ik door elkaar!" Miesje roerde, roerde, roerde, Ja, het werd een pracht beslag! Ze ging pannekoeken bakken Lekkerder dan iemand zag! EEN GEZELLIG TAFEL MATJE VOOR MOEDER Haast in leder huis zijn tafelmatjes in gebruik. Het Is ook een handig voorwerp om er hete schalen en der gelijke op te zetten. Als je je moeder nu eens echt een plezier wilt doen. Ga dan eens een paar nieuwe voor haar maken. Het is trou wens een reuze leuk werk. Je kunt er het beste grote houten kralen voor gebrui ken waar een behoorlijk rijggat in zit. Hiernaast zie je de werktekening van het matje. Je moet eerst de verschillende kleuren kralen uitzoeken, die je gaat ge bruiken en opschrijven hoe Het beslag was kant en klaar al, Binnen nog geen half uur. Toen stak Miesje gauw het gas aan En zette de pan op 't vuur. De eerste kant was spoedig bruin. „Goed zo", riep Mies. „Nu andersom!" Pakte flink de koekepan vast Floep.... daar ging ie maar wat dom! Want in plaats dat ie terug kwam In de pan, gaf Mies een kreet! „Au!", die koek ligt op mijn bol, „au", Grutjes, wat is zo'n ding héét!" je de kleuren zult verdelen. Je neemt nu een dun maar sterk stuk touw, vouwt dit door midden en knoopt in het midden een klein kraal tje. Nu rijg je aan de dub bele draad één kraal, ver volgens aan elke draad ieder drie en tenslotte aan de bei de draden weer één. (Zie de tekening bij A.) Nu aan elke draad weer drie kralen en aan de dubbele weer één. Dit doe je nog één of twee maal op de zelfde manier. Je begrijpt natuurlijk, dat je het matje net zc. groot kunt maken als je «11 wilt. Wan neer een deel klaar is, laat je de kralen er los aanzit ten. Dus nog niet aantrek ken of duwen. Nu neem je weer een nieuwe draad en vouwt die op de boven beschreven wijze dubbel. Eén kraai gaat weer over beide draden, maar daarna aan één draad drie kralen en aan de andere slechts één kraal rügen (Zie B). Nu doe je het touw door de kraal aan het eerste snoer. (Er komen dus twee draden door deze kraal. Zie C) en daarna gaat er weer één losse aan om tenslotte de ring weer af le sluiten met een kraai aan beide draden. Nog tweemaal moet je aan dit tweede snoer een kraal van het eerste snoer ver binden (zie D en E). Het derde snoer gaat op de zelf de wjjze als het tweede. Op deze wjjze kan je doorgaan. Wanneer de kralen flink groot zijn is het waarschijn lijk niet nodig. Het matje moet ongeveer 15 bi) 15 cen timeter worden. Tenslotte rijg je alle draden stevig te gen elkaar aan en doet aan de drie uiteinden weer een kleine kraal. Denk er om: Sterk touw gebruiken, want dan zal moeder er lang ple zier van hebben. méér en direct zagen ze alle maal welke vaderlandse lied jes er op het bord stonden geschreven. Weten jullie het ook? Oplossing: A. „Wie gaat er mee over zee". B. „In een blauw geruite kiel". C. „Omhoog, omlaag langs berg en dal". D. „Piet Hein zijn naam is klein". E. „Heb je wel gehoord van de zilveren vloot".

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6