Scad en Omgeving Artistieke sonaten-avond van kunstenaarspaar Bijeenkomst met bont filmprogramma AGENDA Algemene Bond van Ambtenaren organiseerde interessante avond Krommenieër stond voor diefstal van tien rijwielen terecht PELS' BOUNTY Filmavond mensen en dieren bouwen dammen Voordrachtskunstenaar openbaarde bijbel geschiedenis PLASTIC TASSEN PELS' Wijnhandel 3 X PER DAG GRATIS KOPEN bij VET „God heeft de mensen nodig" Een zeer bijzondere Franse film Competitie-wedstrijd V. V. V. 0_ - - - - WOENSDAG 21 NOVEMBER 1951 Ned. Ver van Huisvrouwen Nederlands sanatorium in Davos heelt hulp nodig ^ISTEREN werd door de afdeling Alk maar van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in het Wapen van Heemskerk een zeer onderhoudende filmmiddag gegeven, waarvoor een grote belangstelling bestond. De hoofd schotel werd gevormd door een inte ressante film over het Nederlandse sa natorium te Davos, waarbij de propa gandiste van de Vereniging tot behar tiging van de belangen van Nederlandse longlijders, mevrouw J. W. Tupker, een verhelderende toelichting gaf. Vooral tijdens en na de tweede wereldoorlog Is ook in ons land het aantal tubercu- lose-patiënten onrustbarend toegenomen en het resultaat van de zo noodzake lijke tbc-bestrijding, welke immers een nationaal belang is, hangt voor een groot deel af van wat het volk ervoor over heeft. Blijkens een elders in dit nummer geplaatste aankondiging zal de Rot terdamse Volksuniversiteit voor haar Alkmaarse zuster en de daarmede sa menwerkende culturele verenigingen Dinsdagavond 27 November in 't Gul den Vlies een filmprogramma verzor gen onder de titel „Mensen en dieren bouwen dammen". Het programma is opgebouwd uit 3 delen. Allereerst wordt vertoond .Eiland van vertrouwen"; de vernie tiging en wederopbouw van Walche ren. Vervolgens draait de film van de bouw van de Hoover Dam; een- film met prachtige beelden van Ameri kaanse durf en doorzettingsvermogen. Maar ook de dieren bouwen, gedre ven door een ondoorgrondelijk in stinct. Het derde deel is gewijd aan de unieke kleurenfilm „Een ware ge schiedenis in 't bos". In deze film tre den alleen in 't wild levende dieren op. Deze film is zo ongelofelijk knap, boeiend en spannend opgenomen, dat men zich zelf in het oerwoud waant, vlak bij de wolven, vossen en beren. Al met al een cultureel programma, waarvoor de samenwerkende vereni gingen veler belangstelling tegemoet zien. In het „Wapen van Heemskerk" zat gisteravond een groot aantal toehoor ders in volkomen overgave te luisteren naar één van Nederlands grootste voordrachtskunstenaars, de heer W. Berkhemer uit Wageningen, die nog onlangs bij de herdenking van de slag om Arnhem uitverkoren werd om daar zijn uitzonderlijke talenten te tonen. In volkomen stilte, zonder enige ges ticulatie. doch met een geniale mimiek was hij de tolk tussen de schrijver van het eerste boek Samuel en zijn aandach tig toeluisterend auditorium. De toch zo bekende geschiedenis van Saul de David werd voor velen als de openba ring van een bijbelgedeelte, dat mis schien vele malen gelezen en herlezen werd, doch waarbij men toch nimmer zulk een voorstelling van zaken kreeg als gisteravond door deze kunstenaar werd gegeven. De verschillende episoden uit dit mooie bijbelverhaal werden zo sugges tief voor ogen gevoerd, als men zich nimmer uit het geschreven woord had kunnen voorstellen, doch de heer Berk nemer verstaat de kunst om deze oude verhalen te doen herleven. Deze voor dracht, die geheel volgens de Staten vertaling en uit het hoofd plaats vond liet dan ook niet na diepe ontroering op de aanwezigen te maken. Buiten de mondelinge „vertaling" van deze ge schiedenis kent de heer Berkhener het verhaal van Absalom uit het Tweede Boek Samuel, dat hij eens in samen werking met Rosa Spier heeft voorge dragen. De voorzitter van het Comité Winter- lezingen, de heer Weststeijn. sprak uit aller naam, toen hij de heer Berkhemer grote dank bracht voor het gebodene. Gratis koopuur HILCKMANN Dit was Dinsdag van 12 uur. (Adv.) Scheiveemarkt Op de te Alkmaar gehouden Schei- veemarkt werden in totaal aange voerd: 289 koeien en kalveren (vorig jaar 549). De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 650 tot f 850; Melk koeien van f 650 tot f 850; Geldekoeien van f 400 tot f 675; Kaifvaarzen van f 300 tot f 550: Geldevaarzen van f 250 tot f 500; Graskalveren van f 150 tot f 300; Stierkalveren van f 250 tot f 500. De handel was matig. Pauselijke onderscheiding voor mr. Leesberg Bij koninklijk besluit is bijzonder verlof verleend aan mr. A. J. M. Lees berg, advocaat en procureur te Alk maar tot het aannemen van de benoe ming tot ridder in de Orde van de Heilige Gregorius de Grote. Er is nog steeds een tekort aan sana toriumruimte in Nederland, waardoor niet iedereen, die aan de gevreesde ziekte lijdende is, naar de eisen kan worden verpleegd. In 1897 werd door enige Nederlanders zelf tbc-patienten het initiatief genomen in Davos een eigen sanatorium te stichten. Ondanks talloze moeilijkheden werd dit sanato rium van de Vereniging tot beharti ging van de belangen van Nederlandse longlijders gedurende de tweede we reldoorlog geheel gemoderniseerd en uitgebreid, zodat het thans plaats biedt aan 201 patiënten, die in kamers van één tot vier personen (geen klasse indeling) liefdevol worden verpleegd. Het doel der Vereniging is om on- of minvermogenden in staat te stellen in Davos te kuren. Dit is niet eenvou dig, daar de kosten zeer hoog liggen, en de propagandiste der vereniging wekte dan ook een ieder op. het mooie werk van de vereniging te steunen door een gift of een jaarlijkse contribu tie. De vereniging is gevestigd te 's Gravenhage, Dr. Kuyperstr. ,10. Het lidmaatschap vraagt een contributie van minimum f 2.50 per jaar, doch ook giften ineens op gironummer 19751 zijn zeer welkom. Voorts bestond het programma gis termiddag uit een serie boeiende film pjes over de meest uiteenlopende onder- Werpen. Zo zagen de toeschouwsters, onder wie zich ook een groot aantal leerlingen van de Huishoudschool be vond, een en ander over de opbouw van Israel, een land met vele contrasten, bonte bevolkingsgroepen, oude ruïnes en moderne industrieën. Een ander filmpje vertelde in zeer mooie kleuren over de Engelse aardewerkindustrie. Verder was er een rolprent over het Engelse loodswezen en een zeer tref fend filmpje over het leven van konin gin Juliana en haar gezin. Besloten werd met een filmpje, dat liet zien, wat er dank zij de Marshallhulp in West- Europa gebouwd en verricht kan wor den. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Tot ziens in New Orleans (alle leeftijden); Cinema, Americain, 2.30 en 8 uur: Het teken van Don Marcos (14 jaar); Vic toria Theater, 2.30 en 8 uur: Havenrat- ten van San Diego (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Pad der zonde (IA, jaar) Kleine zaal Harmonie, 8 uur: Dieren van nabij; voordrachtavond voor Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Tot ziens in New Orleans (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Het teken van Don Marcos (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Havenratten van San Diego (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Pad der zonde (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Alkmaars To neelgezelschap met „De engel in de kist". Nieuwesloot 153, 8 uur: Lezing over: „Doel en wezen der vrijmetselarij". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE V/oensdag 21 Nov. 8.37 v.m. 9.04 n.m. Donderdag 22 Nov. 9.34 vm 10.08 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 8.42 21.09 2.42 15.09 Donderdag 9.39 22.13 3.39 16.13 Uitwisseling Katholieke stad- en streekgenoten Op verzoek van de kringpropaganda in Den Helder heeft de propaganda- leiding van de afd. Alkmaar der K.V.P. in samenwerking met de afdelingen Heiloo en Bergen een 20-tal Duitse Katholieke jongeren geïnviteerd een week naar Holland te komen om zich hier op verschillend gebied vooral op katholiek gebied te oriënteren en, met het oog op een federatief Europees verband, kennis te nemen van wat in ons land tot stand is gekomen. De jongelui, 2 meisjes en 18 jongens, zijn Zaterdag aangekomen. Zij kwamen met een eigen bus en maken van hier uit trips naar diverse bezienswaardig heden. Zij zijn bij ingezetenen ondergebracht en zullen Zaterdag weer vertrekken. Het ligt in de bedoeling dat een 20-tal jongeren uit Alkmaar, Heiloo en Bergen daarna - ook met een eigen bus naar Duitsland zullen gaan om zich van de toestanden daar op de hoogte te stellen. Voor een goed bezette zaal sprak gisteravond de voorzitter van ae Algemene Bond van Ambtenaren, de heer J. Blom, over het onderwerp: „Hoe ik Amerika zag". Spreker deelde mede op uitnodiging van de Amerikaanse regering een studiereis naar de Ver. Staten te hebben gemaakt. Hjj wilde niet de indruk v.'ek. ken, dat daar alles beter zou zijn dan hier, waar diverse dingen veel doelmatiger zijn geregeld. Critiek vinden de Amerikanen echter helemaal niet erg. De bevol. kingsdichtheid is er veel minder dan in Europa, maar de afstanden zijn er zeer groot. Een spoorreis van New York naar San Francisco duurt drie dagen en vier nachten. De Amerikanen zijn nog maar een jong volk, dat nog geen eigen genera ties kent. Het gros der bewoners is zelf geïmmigreerd of bestaat uit kinderen van immigranten. Op de 150 millioen inwoners worden 40 millioen auto's geteld, wat neerkomt op gemiddeld één wagen per gezin. Elke fabriek en elk bedrijf heeft een eigen parkeergelegenheid voor zijn em- ployé's. die per eigen wagen naar hun werk komen. Auto's, ijskasten en tal van andere dingen worden daar op af betaling gekocht en dat vindt men doodgewoon. in alle modekleuren vanaf f 6.60 LEDERWAREN FLANDRIA (Advertentie, fng. Med.) Officier eiste vier jaar gevangenisstraf met aftrek Ongeveer tien fietsen, drie rollen be- kledingsstof en een hoeveelheid pakpa pier had de Krommenieër Johan K. in verschillende plaatsen in Noord-Holland, o.m in Alkmaar, Den Helder, Amster dam en Assendelft, van eigenaar laten verwisselen. Gistermorgen moest hij zich voor deze serie diefstallen bij de Meervoudige Kamer te Alkmaar ver antwoorden. De bekende Oude Klare met zijn zachte smaak en pittig aroma, per liter f 7.15 TELEFOON 2585 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Het was niet de eerste maal, dat hij met de justitie in aanraking kwam. Reeds vijftien veroordelingen had deze recidivist achter de rug. Een uitgebreid psychiatrisch rapport had uitgemaakt, dat verdachte in verminderde mate toerekeningsvatbaar moest worden ge acht. De psychiater vond het dan ook wenselijk dat K. in een inrichting voor geesteszieken zou worden opgenomen. De officier was het met deze conclusie niet geheel eens. De nauwkeurigheid waarmede de diefstallen waren uitge voerd, verschafte mr. Holsteyn de over tuiging, dat verdachte zeer goed wist wat hij had gedaan. Slechts een zware gevangenisstraf van vier jaar met af trek zou volgens de officier wellicht het enige middel zijn om verdachte weer op het rechte pad te helpen. Bo vendien meende mr. Holsteyn dat ver dachte na zijn straftijd ter beschikking van de regering moet worden gesteld. BEVORDERD Bevorderd is tot adjunct-commies titulair bij de Rijks Belastingen in vaste dienst de tijdelijk schrijver T. J. Walburg te Alkmaar, verbonden aan de inspectie registratie en successie. Alkmaar se Kamermuziekvereniging Concert met intieme sfeer JJET bestuur van de Alkmaarse Ka mermuziek Vereniging heeft met het kunstenaars-paar De Klein-Heksch een uitnemende keuze gedaan. Deze so naten-avond was een waarlijk artistie ke opening van het winterseizoen dezer vereniging. De belangstelling in 't Gul den Vlies was voor dit concert „zéér" goed te noemen, en zal hopelijk bij de volgende concerten nog wel toene men. De romantische Sonate in G gr. t. klonk aanvankelijk wat gereserveerd, maar in het zangrijke Adagio waren klank en samenspel bijzonder schoon, en men was volkomen op elkaar inge steld. De Sonate in C gr. t. van Mo zart bracht ons weer op klassiek ter rein. De pianiste heeft in deze compo sitie de belangrijkste partij. Haar spel viel bijzonder op door een prachtig toucher en brillante afwerking van de versieringen. Het werd een Mozart-in- terpretatie vol gratie en elegance. Daarna volgde de enige Sonate, en hét laatste werk van de grote Franse com ponist Claude Debussy. Ook in deze Sonate is Debussy impressionnist van een fijne allure. De doorzichtige har monieën scheppen een bepaalde kleur rijke sfeer, welke doet denken aaneen fijne pasteltekening. Erkentelijk zijn we voor de echt Franse geest, welke BUITENGEWOON CONCERT. Door bemiddeling van de Alkmaarse Kamermuziekvereniging en in samen werking met het Nederlands Impressa- riaat zal te Alkmaar een buitengewoon concert worden gegeven, en wel op 21 December a.s. Aan deze avond, die onder auspiciën staat van de stichting „Amsterdams Kunstenaars Centrum" zulen verschil lende prominente jonge Nederlandse kunstenaars hun medewerking verle nen. Daar dit de eerste maal is, dat kun stenaars van deze groep in dergelijk verband buiten Amsterdam optreden, moet deze avond terecht als een hoge uitzondering worden beschouwd. aan dit werk door een voortreffelijke interpretatie werd geschonken. Na. de beroemde „Kreutzer Sonate", opgedra gen aan de violist Leoni de Kreutzer, die er echter nooit toe gekomen is dit werk uit te voeren. Oorspronkelijk schijnt deze Sonate opgedragen te zijn aan de violist Bridgetower. In dit zeer grote stuk leren we Beethoven van twee zijden kennen. In deel I en III als de componist die zijn zielservarin gen in klank realiseert en in het An dante con variazioni, als de zuivere muzikant, die zijn meesterlijke varia tiekunst demonstreert. Dit werk vorm de wel de climax van deze concert avond. In lange tijd hebben we van dit stuk niet zo'n emotionele en indruk wekkende vertolking gehoord, f lice Heksch en Nap de Klein werden ver scheidene malen teruggeroepen, en ga ven na uitbundig applaus nog als toe gift het „Scherzo" uit de Frühlings So nate van Beethoven. Zo hebben velen weer de intieme en weldadige sfeer van de Kamermuziek ervaren, en zullen met schone herinneringen huiswaarts zijn gegaan. We hopen dit artisten-paar nogmaals op ons Alkmaars concert-po dium te horen concerteren. Ms KOPEREN MELKGOOT VERDWEEN Door de politie is een 28-jarige Alk maarse koopman aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld, daar hij zich bij een zuivelfabriek alhier aan diefstal van een koperen melkgoot had schuldig gemaakt. PLAATSVERVANGEND WERK GEVER-LID BENOEMD Benoemd is tot plaatsvervanger werk gever-lid van de Raad van Arbeid te Alkmaar de heer mr. A. J. T. Conijn alhier. gratis kooptijden van Dinsdag 10.43—10.58; 13.06—13.21; 14.07—14.22. (Advertentie, Ing. Med.) JQE FRANSE FILM „God heeft de mensen nodig" (Dieu a besoin des hommes) die gisteren voor genodig den in een speciale voorstelling in Ci nema Americain werd gedraaid le vert eens temeer het bewijs van de enorme mogelijkheden, die de film schapszaak; en het spreekt vanzelf, eigen, menselijk geluk voor op het dat zij, schoon supra-natureel van spel), maar hij is even eerlijk in zijn oorsprong, wel zeer „natuurlijke" en éénzijn met de eilanders; is hij niet dadigers en lui „van de zelfkant van uiterst kwestieuze menselijke kanten één der hunnen en kent hij hen niet heeft gekregen, die zeer sterk zijn aan- van kindsbeen af? Spoedig botsen ker- gelegd op de utiliteit in het leven van kelijke wet en argeloos mensenwerk op elkaar; in het hart van de koster strijden liefde voor de mensen en be- het leven" zijn. Zij schromen er niet voor, de elementen en „de goede God" een handje te helpen als het er om alledag, gaat, schepen te doen kapot slaan op de rotsige strandjes van hun eenzame eiland. Het plunderen van scheeps wrakken is immers hun lucratiefste bezigheid? En in deze halve wilden leeft een religieus besef, dat weliswaar Is het een wonder, dat de ene pries ter sterft van ellende en de andere wegvlucht naar het vasteland? En zo staat de kerk, die het eiland bezit „door de genade Gods en het zweet vermengd is met allerhande paganis- van de mensen", dan schijnbaar doel sef van verantwoordelijkheid tegen over God en zijn kerk om de voorrang en het is de glorie van deze film, dat zij de synthese weet te vinden tus sen deze beide. De mensen hebben God nodig, zeker. Maar God heeft ook s J ticphe uipinmtm mna„ riat tr,„h „op u j r. (zij het in een volkomen andere zin) als kunstwerk biedt. Want deze film, elementen maar dat toch ver- i?os in het armelijke dorp. De paro- d(aJmpnspn nodi£?. En uit dip mannin- bekroond niet alleen met de grote groeid blijkt met hun wonderlijke, internationale prijs op het Festival te geestelijke structuur. De religie, soms Venetië, maar ook met de grote prijs bij het individu oplaaiend en brandend van de Internationale Katholieke door emotionele ervaring ,en door be- Filmactie, is een kunstwerk van de allerhoogste orde. Niet alleen om het feit, dat zij zowel compositorisch als technisch, zowel naar stijl als inhoud gaaf en goed is, maar misschien meer nog omdat zij, in de eenvoud die nog altoos kenmerk van het ware is, het probleem van de verhouding tussen mens en God, het eeuwig-actuele vraagstuk van zonde en genade, op onnavolgbaar sublieme wiize aan de orde stelt. Door de meesterlijke regie van Jean Delannoy en met name ook door het spel van Pierre Fresnay heeft deze film een zeer uitzonderlijk ka rakter gekregen. En dat maakt het al leszins begrijpelijk, dat men in kerke lijke kringen aanvankelijk niet slechts huiverig, maar zeer positief afwijzend stond tegenover een werk, dat bij na dere beschouwing de allerhoogste eer, zowel van wereldlijke als van kerke lijke zijde, werd waardig gekeurd. Terecht, volkomen terecht. Het verhaal ontleend aan een ro man van Henri Queffelec speelt zich af op het kleine, verlaten, woeste en uiterst armoedige eiland Sein en het gaat over mensen, die leven van schipbreuken en die, naar burgerlijke maatstaf gemeten, hele en halve mis- sef van schuld en zonde, is in het ka der van deze geïsoleerde eilandbevol king toch wel allereerst een gemeen- chianen zijn schapen zonder herder, tot de koster, Thomas Gourvennec, vrijwel gedwongen door de naar hou vast en vergeving zoekende mensen, grotendeels de taak van het priester schap op zich neemt. Hij is eerlijk in zijn zoeken van God (hij zet er zijn Tien procent van de bevolking bs, staat uit negers. In enkele der zuid* lijke staten vormen zij nog een pre, bleem, zoals b.v. in Tennessee, waar i rassendiscriminatie wel zeer ernstig is Roosevelt, Truman en vele Amerikanen hebben zich steeds fel tegen deze ach. teruitstelling gekant. In Amerika leven thans nog 400.000 Indianen, dat zijn er 150.000 meer dan 50 jaar geleden, zodat van een uitsta, ven van dit volk geen sprake is. Tot enkele minuten vóór het vertrek van een trein, worden geen reizigers cp de perrons toegelaten. De macht van de zeventien bonden van spoorwegper. soneel is groot. Elke categorie heeft echter een eigen organisatie Bij spre. kers bezoek staakten de wissehvach. ters. die het collectief-contract niet had. I den getekend, doch ten slotte moesten toegeven. Het respect voor de wet i| er zeer groot, ook voor de anti-stakings. wet van TaftHartley. Jong Chicago, Het thans vijftigjarige Chicago is uit de grond gestampt. Men vindt er ho. tels met 1600, ja zelfs een met 3000 kamers. De avenues ziin er niet fraai, Daar wonen de millionnairs, doch in do onmiddellijke nabijheid vindt men ai. zichtelijke krotten met aan de achter, ziide de mestvaalt Aan de voorzijde staan echter de fonkelnieuwe auto's van de bewoners en op elk dak staat een televisie mast Woningwetten kent men er niet. evenmin als arbeiders woningbouw. Iedereen uitgezonderd de millionnairs valt ondc.' het be grip „arbeider". De courante:, Het Zaterdagavondnummer van d( „New York Times" bevat 174 pagina^ waarbij 6 afzonderlijke tijdschriften zijn gevoegd. Een typograaf verdient er 6000 dollar per jaar. De directeur van het postkantoor verdient er maar 7200. Velen werken er 36 uur per week, doch 40 uur is normaal Voor arbeid boven 40 uur moet 50% extra worden uitbe taald. Het verschil tussen de vrij hoge bazoldiging van de typograaf tegen over die van een postdirecteur, is een gevolg van de streke organisatie van de drukkers. De macht van sommige organisaties is practisch onbeperkt. Zo kwam spre ker in een hotel, waar het personeel 'n bepaald distinctief op de kraag droeg. Dit bleek het insigne van de vakorga nisatie te zijn. In de hotels mogen uit sluitend georganiseerden werken en elk moment kan een vakbondbestuurder komen om te controleren of dit wordt nageleefd. Dit systeem, dat tot protec tie en corruptie kan leiden, had niet sprekers instemming. De bestuurders bonden hebben er hun eigen radio zenders. De middelen worden uit reclame-uitzendingen verkregen. Elke hotelkamer heeft een televisieapparaat. Grote bewondering en waardering had spreker voor de Tennessee Valley Authority. Een gebied, viermaal zo groot als Nederland, bestond eens uit kale grond, die blootgesteld was aan overstromingen. Roosevelt liet een stuwdam in de rivier maken, die elec- triciteit opwekte, de grond werd ont gonnen, bossen geplant, de handel flo reerde weer en twintig millioen werk lozen vonden weer arbeid. Spreker bezocht ook de Harvard Universiteit in Boston, die twintig dui zend 'tudenten telt. de mensen nodig. En uit die spanning, verpersoonlijkt door de priester van de vaste wal, die met de steun van gendarmes orde op zaken komt stel len en door de koster, die het hoofd in de schoot legt, maar zijn volk trouw blijft en tenslotte toch weer de weg naar de kerk voor allen hervindt, is de schoonheid van deze film geboren. Wij noemden reeds Pierre Fresnay, die in de rol van de koster al zijn vorige creaties (men denke aan Mon sieur Vincent!) overtreft: naast hem moeten Madeleine Robinson (als een vrouw, die weet van zonde en genade) en Jean Brochard als de priester met ere worden vermeld. Uit zuiver filmisch oogpunt dfent deze rolprent een meesterwerk te wor den genoemd; de regisseur heeft niet slechts aandacht gehad voor zijn „rol len", hij heeft de ganse eilandbevol king als gemeenschap, als oergeweld en als zingende gemeente, een rol la ten spelen, zó deerniswekkend en te gelijk zó verheven, dat men sommige der beelden lang in zijn geheugen be waren moet. Vooral het prachtige slot als de gehele vissersvloot met al de eilanders aan boord uitvaart om een zelfmoordenaar een zeemansbegrafenis stTrboe^c® HHoekTa Gisteravond waren in het clublokaal van VVV twee tientallen op bezoek voor de wintercompetitie van de Noord-Hollandse Schaakbond. Het sterke Zaandam II speelde tegen VVV II en „Het Zwarte Paard" (uit Boven kerk bij Aalsmeer) tegen VVV 5. Na een spannende strijd was de voor lopige uitslag tegen Zaandam 4'/z372 en tegen Het Zwarte Paard 54. Daar de resultaten der te beslissen par tijen waarschijnlijk remise zullen zijn, zal VVV dan met 5Vt4Vi deze wedstrijd winnen. De uitslag luidt als volgt (VVVII—Zaan dam II)G. v. BrenkJ, de Vries VrViï D. Appel Sr.C. Siebeling 01; A. Tegel A. Geitenbeek Vr'In J- de Ruiter—P. Gans r/zA. de VisP. Zwan 10; P. d. StruysE. Veen 01; J. de Waal— K Verstrik 10; J. MaatsH. Versteeg 1—0. VVV 5Het Zwarte Paard, Aalsmeer: mevr. DageletP. Boerlage 01; mevr. Veis—W. Touw 10; F. Faber—N. Boer lage 10; C. de JongHoman 1—0; J. Bakker—T. v. Veen 0—1; M. Wolters—J. Verlaan 1—0; K. v. Vliet—C. Stikkel 0—1; mevr. de Jong—C. Steen 0—1; F. Schutz K. Ruwe 10. Voor de Hoofdklasse C van de Kon. Ned. S. B. speelde gisteren het eerste tiental van VVV tegen „Het Westen" uit Amsterdam. Zaterdagmiddag waren reeds vier par tijen vooruitgespeeld, waaruit VVV 2'/> punt maakte. Zondag gaven de zes overige partijen een uitslag van 3—3, zodat VVV I deze competitiewedstrijd met 5'/s4l/i won. De gedetailleerde uitslag was (VVV I— Het Westen I)E. G. KayserJ. Op 't Einde >/s—'/z; drs. P. Vreeken—W. de Vries '/s—Vt! P. SeewaldD. Spil 1—0; W. Kwak H. v. Heerikhuizen 01; D.- Appel Jr. J. Drost i/z—'A: R. Pijning—P. Roubos De koster en de overspelige vrouw; scène uit de film, „God heeft de mensen nodig". te geven, is bijna uniek van schoon heid en fotografische pracht. Deze film komt binnenkort in Cine ma Americain in normale vertoning Zij verdient ieders belangstelling. J. Koning Vz—rk; ir. G. F. Cool—G. Tuil 1—0 Dit was de derde wedstrijd van VVV I in deze hoofdklasse-competitie afd. C. De eerste en tweede wedstrijd werden met 46 verloren. eer van In het afgelopen de, zoals wij reed! gemeld, de Lange kers- en pluimvee Sport" een tentooi zaal van de heer woude. Een goed een grote medewi schillende instanti toonstelling tot ce Voor de eerste Sport" de onderm was dan ook geel Werkelijk, nu hu gekregen heeft, k ders zeggen dan geslaagd is. Het at deze tentoonstellin sluitend dieren vai beetje mis gelopei te klein en het a compleet. Alkmaai zicht assistentie v De inzending ko waren verschillend Kleine en grote, harige rassen, han Het zou ons te sen te behandelen van de inzending i oor van de heer I vliegend vee was digd. Hoofdzakelijk Vreemde ont< schi Mevrouw Slot1 zer dagen een vrei haar schuurtje l diertje, dat haar i oogjes aankeek. Mi dat het een hermei diertje op en bract kamer, waar de wi mocht doen aan ee: Een moment lal Slot de zoon van ja het verhaal van ha De jagerszoon werd belangstelling. Het fret te zijn, waarna liep te zoeken. He Slot tegenover het merkwaardig daar twee jongemannen i rende aan de heer vorken hadden best hadden gedood. He vreemd beest AANRIJDING O Zaterdagavond lii to, over de Kanaak de „Helenahoeve". zijn motorfiets de passeren van de v onverwacht de he deze kwam te val kreeg een hersensc was er ook lelijk a broken been werd traal Ziekenhuis ve gelijk is, dat de s heeft aangereden, i: S.N.A. won in Damkring- In de competitie Damkring hebben en SNA 1 uit Heer ontmoet. Daar SN/ had, heeft zij het winning weten te t De uitsag was: O. Jac. KoopmanI Jb. Commandeur P. DekkerL. Kon manA. Smit 02. Kloosterboer 02, geboom 1—1, P. Bal J. DekkerJac.Ap GrootJac. Borst 2 Oudhuis 20. De 7—13. mg? De tweede openb; het gebouw van „S opdracht van de Hc N.V. te Amsterdam volgens art. 1223 I avond in „De Goud gen plaats. De bela bijzonder groot. He1 een inzet; volgende slissing. Medegedeel per boven de koops ben te dragen, o.a. lige lasten. De afslager verte menigte, dat het ge tigduizend gulden h hypotheek nog twei gulden groot was. royement verleend, zelf een bud van tv had gedaan ging l vier en twintig duiz ste bieder was de h maar. Val van fabi dodi De 44-jarige vooi huizer Beton-Indus Vries uit Amsterdai ■et dak stortte va zijnde Breedband- Hoogovens te Velse Rode Kruisziekenht de gevolgen overle

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2