Weinigzeggend debat over beleid van minister Stikker De Kamers hebben minister Van Maarseveen herdacht ABDUSÜROOP Chefarine 3I doet worader Bondscoach ziet winstkansen Jongeman uit Balkbrug deed een onovertroffen examen Bezwaren iegen sterke invloed van VS Europese federatie is zeer gewenst Scholen krijgen langere Kerstvacantie Amerikaans vliegtuig sinds Maandag vermist Extra „loonrondje" van maximaal f 8.50 Schipbreuk mr Burger niet voor Raad van Scheepvaart Hij zocht geen goedkope populariteit Duizenden ganzen in de N.O.-polder vergiftigd au „D.P." no. tien-millioen kreeg nieuw vaderland SCHERP PROTEST VAN EGYPTE Opheffing voorgesteld van Balkancommissie Kleine meerderheid voor Franse regering MacGhee naar Turkije ais ambassadeur? RAT noch MUIS WOENSDAG 31 NOVEMBER 1951 Begroting Buitenlandse Zaken in de Kamer (Van onze parlementaire redacteur) Alles bij elkaar genomen kan de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Stikker, tevreden zijn over wat men tijdens de algemene beschouwingen over zjjn be groting in de Tweede Kamer heeft gezegd. Dinsdagmiddag zijn die algemene beschouwingen geëindigd. Heden komt de bewindsman aan het woord. Slechts twee sprekers heeft hij lijnrecht tegenover zich gevonden, in de eerste plaats de communist De Groot en in de tweede plaats de Staatkundig-Gereformeerde ds Zandt, al hegon deze met mr. Stikker enige lof toe te zwaaien. Ds Zandt is altijd een fel bestrijder geweest van de vroegere Volkenbond en van de tegenwoordige organisatie der Verenigde Naties. Zijn bezwaren daartegen heeft hij herhaald. De Vol kenbond heeft gefaald, zo zeide hij, en de Verenigde Naties hebben evenmin succes. Dat komt, doordat aan deze in stituten de beginselen van de Franse revolutie ten grondslag liggen. Zij 'ademen de geest van het humanisme en niet van het ware Christendom. Daarom begreep hij ook niet, dat de ARP en de CHU er zulke warme voor standers van zijn. Bovendien hebben de kleinste naties er niets in te bren gen. Wat hem vooral hinderde, was dat de algemene vergadering van de V.N. in Parijs de volkeren tegen el kaar ophitst, inplaats van de vrede te bevorderen. De taal der communisten is bekend. Rusland is de vredesengel en Amerika de oorlogsduivel. Op dit thema bor duurde de heer De Groot voort, waar bij hij de minister verweet aan de lei band van de Ver. Staten te lopen. Woensdagmiddag spraken verder de heren Burger (P.v.d.A.), Weiter (KNP) Gerbrandy (A.R.), Korthals (VVD), De precaire toestand van de brand- stoffenpositie heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen doen besluiten de a.s. kerstvacantie van alle openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, voortgezet lager onder wijs, uitgebreid lager onderwijs, nijver heids, middelbaar en hoger onderwijs met een week te verlengen. De minister heeft de besturen der bijzondere scho len met klem verzocht voor de onder hun bestuur staande scholen een gelijke maatregel te nemen. Een Amerikaans vliegtuig van het type C47, dat met een lading voor de Amerikaanse autoriteiten van Muen- chen op weg was naar Belgrado, wordt sedert twee dagen vermist. Men neemt aan, dat het vliegtuig is verdwaald. Maandag werd een machine van dit type gesignaleerd, terwijl het in de richting van Roemenië vloog. Het zou de rivier de Drava verward kunnen hebben met de Sava, welke het toe stel normalerwijze naar Belgrado zou hebben gevoerd. Hongaarse en Roe meense grenswachten hebben de C-47 beschoten, toen ze over de grens vloog. Vandaag zullen 15 Amerikaanse vlieg tuigen vanuit Italië Joegoslavië bin nenvliegen om het vermiste vliegtuig te zoeken. De Joegoslavisch autoritei ten verlenen hun volle medewerking bij de opsporing. Naar „De Volkskrant" verneemt, wordt dezer dagen de beslissing van de Ministerraad bekend gemaakt krachtens welke aan de ondernemers In Nederland vergunning zal worden verleend tot het uitkeren aan hun per soneel van elf procent van een week loon, olwel 3,5 percent van een maand loon. Als maximum wordt hierhij aan genomen een uitkering van ongeveer 8 gulden 50. Deze uitkering, waarvan ook de da- tumtermijn bekend zal worden ge maakt, geldt de als extra „loonrondje" gekenschetste tegemoetkoming in de boven vijf percent gestegen verbruiks- beperking van loontrekkend Neder land. In het voorjaar hebben de drie werknemers-vakcentrale toegestemd in die verbruiksbeperking op voor waarde, dat een hogere stijging dan vijf percent zou worden vergoed. Bruins Slot (A.R.), en Roolvink (R.K.) en mejuffrouw Klompé (KVP). Zeke re tegenstellingen waren tussen hun redevoeringen aan te wijzen. In net algemeen vond men dat Nederland zich op internationaal gebied meer moet laten gelden. De heer Roolvink b.v. drukte zich aldus uit: „Ons land moet op de internationale conferenties niet in de wachtkamer, maar aan de conferentietafel zitten". De heren Weiter en Gerbrandy pleitten eveneens voor een krachtige houding van Nederland, vooral tegen over de politiek van Amerika, doch mejuffrouw Klompé en de heren Bur ger, Korthals en Bruins Slot waren soepeler. Zij erkenden, dat Nederland het als kleine natie niet voor het zeg gen heeft en dat het begrijpelijk is, dat de Verenigde Staten, die veel materië le steun aan Europa verlenen, zeker heid wensen, dat hun bijdragen nuttig besteed worden. Voor het streven van de regering om het Atlantisch verdrag zo sterk mo gelijk te maken niet alleen uit defen sieve overwegingen, maar ook omdat het een positieve bijdrage kan leveren tot uitbreiding van de productie, had men waardering. Doch, zo vroegen sommigen zich af: zullen we voorlopig maar niet wat dichter bij huis blijven en trachten een Europese eenheid te creëren? Op dat gebied zijn wel al opmerkelijke resultaten bereikt men denke aan het plan-Schuman doch we zijn toch nog een heel eind van het Ideaal verwijderd* Oorzaken daar van zijn o.a. de houding van Engeland de moeilijkheden bij de vorming van een Europees leger en het probleem Duitsland. Een Europese eenheid is al lereerst nodig om een gelijkwaardige gesprekspartner voor Amerika te heb ben. Dit waren zo de grote lijnen, die door het debat liepen. Ook tal van on dergeschikte punten zijn aan de orde gesteld. Uit het antwoord van minister Stikker zal Woensdag blijken, hoe de regering daarover denkt. De zaak van oud-minister mr. J. A. W. Burger, die op de avond van de 11de Augustus schipbreuk leed met het Belgische jacht „Caro", zal, in tegen stelling tot vroegere berichten, niet door de Raad voor de Scheepvaart worden behandeld, aldus meldt De Tel. Een commissie uit deze raad is name lijk van mening, dat „uit een openbare zitting over deze schipbreuk voor het publiek geen lering is te trekken". De Raad is gebleken, dat de oorzaak van de schipbreuk moet worden ge zocht in het feit, dat de „Caro" een z.g. hoogaars van Zeeuws-Vlaams type onderbemand was. Voor een derge lijk scheepje is een bemanning van twee personen zeker onvoldoende, zeg gen de deskundigen. Treffende toespraak van mr. Kortenhorst (Van onze parlementaire redacteur) In een treffende bijeenkomst heeft dc Tweede Kamer Dinsdagmiddag de Zondagavond overleden minister van Binnenlandse Zaken mr. J. H. van Maarse veen herdacht. Alle ministers op de heren Manshoit en Van den Brink na en drie Staatssecretarissen waren aanwezig. Er waren talrijke Kamerleden en ook de tribunes waren dicht bezet. Veel personeelsleden van het ministerie van Binnen landse Zaken hadden hier plaats genomen. Staande en in doodse stilte hoorde men de redevoering van de Kamerpresident mr. Kortenhorst aan. „Memento mori! Verleden week. nog met sprankelende opgewektheid tegen over mij aan de Ministerstafel gezeten, is mr. Johannes Hendrikus van Maarse veen in de volle kracht van zijn veel zijdig, aan het algemeen belang gewijd leven, uit de kring van zijn groot ge zin, uit de Raad der Ministers, uit het Departement van Binnenlandse Zaken en uit ons midden plotseling tot een beter leven geroepen", zo sprak hij. Geen Minister van de Kroon heeft zoveel verguizing, zoveel kwaad ge rucht, zoveel haat op zich geladen als hij, die in zijn openbaar leven nimmer gezocht heeft naar goedkope populari teit, die geen staatsambt nodig had om een man van betekenis te zijn en wie de rust zo lief was. Wat anders kan hem bewogen heb ben om zich de moeilijkste en netelig ste taken te laten welgevallen, dan zijn verantwoordelijkheidsbesef, zijn plichts betrachting, zijn vaderlandsliefde, zijn zucht om te dienen zijn God, zijn Ko ningin, zijn land en zijn volk. Het is hem niet gegeven geweest van de vruchten van zijn onvermoeide ar beid te kunnen genieten, de bomen door hem geplant hij heeft hun wasdom niet beleefd. Teleurstelling, zorg en zwarigheden zijn de onafscheidelijke metgezellen geweest van zijn bezig en hard bestaan." Mr. Kortenhorst eindigde met woor den van troost tot zijn weduwe en zijn talrijke kinderen. Minister-president Drees herdacht mr. van Maarseveen vervolgens namens de regering. Hij sloot zich bij mr. Korten horst aan en releveerde eveneens de vele en moeilijke taken, die de overle den bewindsman op zijn schouders had genomen. Na deze plechtigheid schorste de voor zitter voor enkele ogenblikken de ver gadering. In de Eerste Kamer is mr. Van Maar seveen op overeenkomstige wijze her dacht. Muizentarwe werkte verkeerd Elk jaar weer strijken duizenden wilde ganzen neer in het rietland bij de Noord-Oostpolder, teneinde op die plaats de wintermaanden door te bren gen. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden zijn dezer dagen ontelbaar vele ganzen, evenals andere vogels, gestorven, doordat de dieren „muizentarwe", die op een naburig land was gestrooid, hebben gegeten. De vogels vonden een vreselijke -dood. daar het vergift, dat In de „muizen tarwe" verwerkt was, niet in voldoen de mate aanwezig was om bij grotere dieren een onmiddellijke dood te kun nen veroorzaken. Daardoor werden de dieren, die van het vergift aten, eerst verlamd, zodat ze niet langer zelf voed sel konden zoeken. Internationaal ge zien was deze massa-vergiftiging van ganzen funest, daar bij de Noord-Oost- polder de pleisterplaats lag van wilde ganzen van een enorm polair gebied. NEDERLANDS SCHIP GEZONKEN Het Nederlandse motorschip „Pin- quin" is gisternacht ten oost-zuid-oos ten van de Doggersbank gezonken. Het Zweedse s.s. „Stellar" heeft de gehele bemanning van de „Pinquin" aan boord genomen. Verouderde Hoesr Maak een einde aan dat gekuch, zuiver Uw luchtwegen van ziektekiemen met de snelwerkende ,.s Were/c/s üeste Hoests/roo (Advertentie, Ing. Med.) Twee MULO-scholieren stalen als de raven gELGISCHE politie-ambtenaren heb ben gisteren twee Amsterdamse Mulo-scholieren van dertien jaar na ar de hoofdstad teruggebracht. De kna pen zwierven zonder behoorlijke pa pieren in het Belgenland en bekenden, na eens duchtig aan de tand te zijn ge voeld, dat zij een reeks diefstallen voornamelijk in het A.M.V.J.-zwembad te Amsterdam hadden gepleegd. Zij gaven toe, dat zij honderden guldens hebben buitgemaakt. Op hun vlucht naar België overnachtten zij bij een boer, waar zij toen de familie bezig was de koeien te melken f 300 sta len. Toen de man de jongens ieder een gulden gaf om een fietsreparatie te betalen, staken zij ook deze gulden zonder blikken of blozen in hun zak. Bij hun arrestatie bezaten de jongens nog f 25.en 2300 clandestien gekoch te Belgische francs. €nnPf ;n 'i I n»f Lakeman en Bakker op vijfde DJIUI I III l KUI piaah jn zesdaagse te Munster Dinsdagavond was de stand in de zesdaagse van Munster: 1 Mirke Preiskeit (Did.) 251 pnt. Op één ronde: 2 Rigoni-Terruzzi (It.) 258 pnt., 3 MaeyeThyssen (Belg.) 156 pnt., 4 Carrara-Lapebie (Fr.) 120 pnt., 5 La- keman-Bakker (Nederland) 107 pnt. De Britse regering verwierp een voorstel, hetwelk door James John son van de Labour partij in het Lager huis was ingediend, om in de kosten bij te dragen voor de uitzending van een Britse ploeg naar de Olympische Spelen. Mej. Florence Horsbrugh, mi nister van opvoeding en onderwijs, verklaarde dat dergelijke subsidies nooit in het verleden waren verleend en dat zij geen steun kan geven aan ■het voorstel om thans een andere po litiek te volgen. I»» (Van onze correspondent) De Tsjech Alexander Ranezay, zijn vrouw en twee knappe dochters, Lydia (21) en Erika (10), die vorige week met de „General Muir" in New York aan kwamen, droegen ieder een label van de IRO, de internationale vluchtelingen organisatie. Het kenmerkende van deze labels waren de nummers, die opliepen van 1.000.000 tot 1.000.003. Sinds de oor log heeft de IRO een millioen displaced persons en politieke vluchtelingen aan een nieuw vaderland geholpen. Van dit millioen zijn 170.000 personen in Australië ondergebracht, 123.000 in Israël, 114.000 in Canada, 86.000 in En geland, 98.000 in Zuid-Amerika, 280.000 in de Verenigde Staten en duizenden in vijf en zeventig andere landen. Zeldzame geboorte in Blijdorp Twee der sympathiekste bewo ners van de Rotterdamse dier gaarde „Blijdorp", de orang-oetans Tineke en Bonzo, zijn gisteren om drie uur verblijd geworden door de geboorte van een allerliefst orang-oetankje. Het gebeurt slechts zeer zelden, dat een orang-oetan in gevangen schap het levenslicht aanschouwt. Derhalve is Blijdorp thans een blij dorp. Moeder en kind zijn wel en iedereen, in de eerste plaats de ouders, die zich trots op de kop krabben, hoopt, dat de jonggebo rene een beter lot beschoren is dan de orang-oetan, die jaren ge leden in de oude Rotterdamse diergaarde werd geboren. Dat bo- relingske stierf namelijk reeds na acht dagen. www A BEROEMDE OENEESM. 4 (H ÉÉN TABLET' IEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F O 75 (Advertentie, Ing. Med.) Hei incidentie Ismailia Egypte heeft Engeland een nota doen toekomen, waarin wordt geprotesteerd tegen „misdadige aanvalsdaden" die in afschrikwekkendheid en wildheid alle vorige daden overtreffen, die de Britse bezettingsstrijdkrachten hebben bedre ven tegen de vreedzame bevolking en de politiefunctionarissen in de kanaal zone". De nota geeft bijzonderheden over gewapend treffen tussen de Britse strijdkrachten en de Egyptische politie te Ismailia tijdens het weekeinde en stelt de Engelse regering daarvoor ge heel verantwoordelijk. In de tweede politieke commissie der V.N. is voorgesteld, de bijzondere commissie voor de Balkan op te hef fen en een sub-commissie in te stellen, welke de toestand op de Balkan in het oog moet houden. De delegaties van India, Israel en Canada jjiebben tegengesproken, dat zij zich zouden bezighouden met een plan ter bemiddeling tussen Oost en West. De Franse regering heeft gisteravond in de Nationale Vergadering met 247 tegen 229 stemmen het Zaterdag ge vraagde vertrouwensvotum gekregen. De Gaullisten, de communisten en een deel van de boerenpartij stemden tegen. De socialisten er andere afgevaardigden van de boerenpartij onthielden zich van stemming. Minister-president Pleven verzocht Zaterdag om een motie van vertrouwen nadat zijn regering een plan had aan gekondigd, tot besnoeiing van de in voer uit de dollarlanden. Ook wilde hij tot distributie der benzine en tot ver hoging der belastingen overgaan en de bewapening de voorrang geven boven de uitgaven voor het binnenland. George MacGhee, Amerikaanse onder staatssecretaris voor aangelegenheden betreffende het midden-oosten, zal naar te Washington verluidt weldra als zo danig door een ander worden vervan gen en tot Amerikaans ambassadeur in Turkije zal worden benoemd. Dit zou een wijziging van de Amerikaanse po litiek ten aanzien van het midden-oos ten betekenen. Zijn aftreden zou ver band houden met het mislukken van de Amerikaanse inmenging in de Per zische olie-kwestie. JONGEN BESTAL VADER VAN ZIJN VRIEND Te Westerbork (Dr.) is een 17-jarlge bankwerker uit Gennep gearresteerd. De jongeman had in October j.l. kans gezien, een bedrag van 1200 te ont vreemden uit de afgesloten brandkast in een hotel te Gennep. Hij was be vriend met de zoon van de hotelhouder. Hij verstopte het geld op verschillende plaatsen en ondernam met taxi's reisjes naar o.a. Zwolle en Nijmegen, waar hij goede sier maakte en royale fooien gaf. Bij zijn aanhouding bleek de jongeman, die naar het Huis van Bewaring te Roermond is overgebracht, nog 800 in zijn bezit te hebben. Naar wij vernemen zijn Fanny Blan- kers Koen en Slijkhuis uitgenodigd om deel te nemen aan wedstrijden in Z.-Afrika ter gelegenheid van de Van Riebeeck herdenking in April 1952. Zij zijn in beginsel bereid hieraan gevolg te geven. Alvorens de uitnodiging de- finitief te aanvaarden wensen zij ech- ter de juiste data te weten en in wel ke wedstrijden zij zouden moeten uit komen, alsmede hoe de overtocht zal geschieden een en ander in verband Spelen tra'nins voor de 01ympische In de eerste kwart finale van de in ternationale weltercompetitie boksen heeft de Fransman Jean Julien op pun ten in 8 ronden gewonnen van de Ne derlander Kraus De Fransman Ussin won van de Rotterdammer Brommer door opgeven in de vierde ronde. In de derde kwartfinale heeft Nico Schoenmaker (N.) in 8 ronden op pun ten gewonnen van Si Brahim (Marok- k°ï: T,n d®. viel'de kwartfinale won „Stierke Mmo" (B) in de 4e ronde van Harry Bos (N.) die wegens een oo<*- wond op medisch advies de strijd moest staken. In een schrijven van Herbert Hen- ning, voorzitter van het Noordelijk district van de Sleeswijkholstrin'ee vlnZ' ut heeft de voorzitter van de Noorse voetbalbond Assi Hal- vorsen meegedeeld dat Noorwegen m beginsel bereid is wedstriiden te-en Duitsland te spelen. Henning had van de Duitse Voetbalbond opdracht ge- h.rn|en fcntact met de Skandinavische landen te zoeken. Van der Leek is optimistisch De spelers van de Nederlandse elftal club waren Dinsdagavond in het Olym pisch Stadion wederom bij elkaar ge komen ais laatste voorbereiding voor de belangrijke wedstrijd, welke Zondag te Rotterdam tegen Belgie wordt ge speeld. Alle spelers en reserves waren pre sent en namen aan de veldtraining deel met uitzondering van Bennaars en Van der Weerd, die beiden met lichte keel pijn zich niet op het winderige veld waagden, maar wel de tactische bespre king bijwoonden. Van de technische en keuzecommissie waren B. W. Venegh H. Mommers en C. van der Meulen aan wezig en vanzelfsprekend behoorde ook de medische adviseur dr. Jan Thomee tot het gezelschap. De samenstelling van het Belgische elftal was juist bekend geworden en dit feit greep de coach Jaap van der Leek aan om met de spe- ers de tactiek te bespreken, welke Zondag tegen Mermans, Anoul en de andere Belgen zou moeten worden toe gepast om kans op succes te hebben. Want de mogelijkheid, zo zeide Van der Leek het, op een goed resultaat zit er m als het elftal maar twee maal 3 kwartier met daverende geestdrift en aanleid?66"' b6Staat "iet de minste aanleiding om na de ontmoeting tegen Finland teleurgesteld te zijn. Het vorige seizoen zijn wij, zo deelde Van der Leek mede, 14 keer bij elkaar gekomen, dit ktnt°6dit Viaal' 8en jaar tijd bete" ent dit, dat er 26 maal een centrale tiirinlnV?,,geWeest' We weten' d£>t we teniflv en werkelijkheidszin moe- he^w °m het doel te hereiken, hetwelk wij ons met deze training heb- kwaliteR Sef bewuste P°giag om de kwaliteit van de topspelers nog te ver- en een homogeen team te vor men. Voor pessimisme is geen reden we moeten echter ook nuchter blijven stL t Nederlands elftal is zeker in staat ten minste hetzelfde resultaat van ?b h k wedstrijd tegen de Belgen te behalen, toen wij met 5—4 wonnen Nederlandse planter met een klewang gedood De 57-jarige planter, A. J. de Wit, van de suikeronderneming „Kebon Agung" bij Malang, is door twee man nen gedood na een woordenwisseling over het geld, dat beide mannen, die ontslagen personeelsleden van de on derneming waren, zeiden te willen in casseren. De heer De Wit werd door slagen met de klewang gedood. Hij was gehuwd en had geen kinderen. ontsnapt aan hei onweerstaanbare (Advertentie. Ing. Med.) Opmerkelijke prestatie van middenstander m spé Tienen voor alle vakken De commandant van de landstrijdkrachten voor West-Europa, General Juin, die gisteren in Den Haag aankwam om aldaar besprekingen te voeren, in specteert de erewacht die bij zijn aankomst stond opgesteld. (Van onze Haagse redacteur) Wanneer van de 21301 candidaten, die dit jaar examen voor het middenstands diploma deden, er 11.141 of 52 procent slaagden, dan, is het al een zeer behoor lijke prestatie, als men tot de 52 pro cent behoort, die het begeerde papier tje toegewezen kreeg. Nog mooier wordt het, als men van al die 31.301 personen, die voor hun opgaven hebben zitten zwoegen de best geslaagde, is. Maar wat te zeggen van de 39-jarige heer J. Hopstra uit Balkbrug in Over- ijsel, die voor alle zes examenvakken (boekhouden, enkele methode; rekenen en Nederlandse taal, correspondentie; dat zijn de schriftelijke vakken, en be drijfsleer, handelskennis en rechtsken nis; de mondelinge vakken) het hoogste cijfer, een tien, behaaldel Op de tot nu toe gehouden zeventien middenstandsexamens zijn 309.573 can didaten onder het mes geweest. Van hen slaagden er 183.616. Helaas zijn de puntenlijsten van vóór de oorlog ver loren gegaan, zodat men niet meer kan nagaan, of het eerder voorgekomen is, dat iemand met het hoogste aantal te verwerven punten geslaagd is. De auto riteiten menen zich te herinneren van niet. Dat maakte de unieke prestatie van de heer Hopstra des te waarde voller. Dinsdag heeft hij in Den Haag een verdiende hulde in ontvangst genomen. Hem werd de grote, bronzen legpen ning van het ministerie van .Economi sche Zaken, met inscriptie, uitgereikt. Oppositie haalt meerderheid op de Philippijnen De uitslag van de verkiezingen op de Philippijnen heeft uitgewezen, dat 13 van de 24 senaatszetels door de natio nalistische oppositiepartij worden bezet. De president Quirino, ziet zich geplaatst tegenover een mogelijke blokkering van alle regeringsmaatregelen, gedurende twee jaar. De senaat kan de wetgeving en de benoemingen controleren. In het Huis van Afgevaardigden heeft de libe rale regeringspartij nog steeds de meer derheid. P.T.T. heeft streepie voor De ambtenaar van het O.M. zowel als de kantonrechter te Apeldoorn keken vreemd op, toen de verdachte een chauffeur van de PTT, die terecht stond, omdat hij zijn auto te dicht bij de hoek van een straat had geplaatst hem een dienstschrijven van 't Hoofdbestuur der PTT toonde. Daarin stond n.L, dat de minister van Waterstaat aan het Staatsbedrijf der PTT ontheffing van dit verbod nad verleend, voor zover het motorrijtuigen aangaat, die in ge bruik zijn voor het lichten van brie venbussen. Overeenkomstig de vordering van het O.M. werd de PTT-beambte van rechts vervolging ontslaan. Zwaardere straf opgelegd in de Eindhovenss zaak Het Hoog Militair Gerechtshof ver oordeelde de dienstpl. soldaat eerste klasse G. van D. uit Kampen wegens diens baldadig optreden bij de relle tjes in Eindhoven in Mei j.l. tot een gevangenisstraf van vier maanden mei aftrek en verlaging tot soldaat laagste klasse. Dit is een belangrijk zwaardere straf dan de voorwaardelijke gevange nisstraf van zes weken, die de krijgs raad te velde zuid aan Van D. had opgelegd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5