Brug naar uitbreidingsplan Centrum werd officieel geopend Egmond aan Zee had een goed seizoen Burgemeester van Koog aan de Zaan sprak in Castricum Ged. B. de Vries knipte het lint door Herstel van brug in Middenweg waarschijnlijk toegestaan Bijna een half millioen gasten V.V.V. vergaderde VERVOLG STADSNIEUWS Een üicoiaoó- q,eA,c$venJk KUNSTHANDEL HOPMAN Dames- en Heren- portemonnaies De Schager markt Brandbestrijding en voorlichting DE LANGEDIJK GROEIT SNEL Belangrijk moment voor Noord-Scharwoude Nieuwe onderwijzer aan de O.L.-school benoemd Verlichting voldoet niet HEILOO Meer emigranten door de lucht VRIJDAG 33 NOVEMBER 1951 Woensdagavond vergaderde de Egmondse VW onder voorzitterschap van bur gemeester Niele in de zaal van „De Vergulde Valk". ïn zgn openingswoord heette de voorzitter de zeer talrijke aanwezigen welkom en wees er in het bijzonder op, dat niettegenstaande vele badplaatsen reden tot klagen hadden, het seizoen in Egmond heel goed kan worden genoemd. Vele aanvragen moes ten weer worden afgewezen. Wat het bezoek betrof, werd medegedeeld, dat het aantal gasten plus het dag-bezoek per bus, rijwiel, auto enz. volgens een ge houden enquette bijna 500.000 bedraagt. Vervolgens deed de voorzitter het bestuursvoorstel aan de vergadering, betreffende de contributie-verhoging. Bij de ingekomen stukken werden enkele klachten van leden behandeld, die moeilijkheden hadden met de ver huur van kamers. De secretaris deelde mede, dat er een bestuursvoorstel zou komen om een rechtskundig adviseur aan te stellen om de belangen der le den te behartigen. De begroting voor 1952 gaf een te kort van f 700.— wat gedekt zal wor den uit een contributie-verhoging. Bij het informatiebureau kwamen 3440 aanvragen binnen, zijnde 214 meer dlan in 1950. Over het algemeen was de aange vraagde tijdsduur korter dan voorheen o.a. kwamen veel aanvragen binnen voor 14 dagen en zelfs voor een week. De bezetting De bezetting van pensions en gemeu bileerde kamers was: in Juni 56%, van 1 tot 14 Juli 90% en van 15 Juli tot 31 Augustus voor de volle 100%. Hieruit blijkt, dat er nog geen ver schuiving naar de voortijd plaats heeft. De verzetting van de schoolvacanties gaf veel moeilijkheden. Hierdoor was het heel moeilijk om de maanden Juli en Augustus geheel vol te verhuren. September gaf meer gasten te zien dan voorheen, dank zij het mooie na jaarsweer. Er bedankten of werden afgeschre ven door verhuizing 67 leden. 56 nieu we leden gaven zich op, alzo een ver lies van 11 leden. Dit verlies vindt in hoofdzaak zijn oorzaak hierin, dat de leden van Egmond aan de Hoef zich bij de V.V.V. van Egmond-Binnen aan gesloten hebben. Uit het verslag van de motorrace bleek, dat er een batig saldo was van ruim f 1000.Het bestuur stelde voor, alvorens tot winstuitkering over de aandelen over te gaan, eerst de tekor ten van vorige jaren af te trekken. De vergadering was het hiermede eens, zodat nu per aandeel van f 10.een bedrag van f 11.kan worden uitge keerd. Hi| durfde niet naar huis Gisteravond omstreeks kwart over elf werd door een beambte van de Nachtveiligheidsdienst in een winkel portiek aan de Laat een tienjarig jongetje aangetroffen, dat daar op de grond lag. De knaap vertelde, dat hij om vier uur van huis was gegaan om wat op straat te gaan spelen. Onge merkt was het te laat geworden en daar hij bang was geweest straf te zul len krijgen had hij het veiliger gevon den om maar niet naar huis terug te keren. HERALDIEKE ACROBATIEK. In ons verslag van de algemene le denvergadering van „Alcmaria WV" heeft een wapenwisseling plaats ge had. In eendrachtige samenwerking veranderden zetter en corrector „de zaal van „Het Wapen van Haarlem" in die van „Het Wapen van Heems kerk". Onze excuses voor dit droeve „wapenfeit". FAILLIS SEMENTEN Door de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar zijn in staat van faillissement verklaard: De Stichting Hypotheek Spaar fonds „Stad en Land", gevestigd te Alk maar, Van Houtenkade 32. Rechter-com- missaris mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake. Cur.: mr. H. Scholten te Alkmaar. C. J. Zuurbier, wonende ln Alkmaar, Zeglis 61, van beroep veehouder. Rechter commissaris mr. J, Krabbe. Cur. mr. C. Smal te Alkmaar. DIERENBESCHERMING Zwervend is aangetroffen een jong don ker hondje, teef, kort krulhaar. Van wie is een grote Bouvier, die gister zwervend in de stad is aangetroffen? Men wordt verzocht geen dieren bij de Inspecteur te brengen en zelf enige dagen de beesten te bewaren. Alleen gewonde dieren kunnen daar opgenomen worden. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan straat 1, Alkmaar, EERVOL ONTSLAG VERLEEND. De heer W. Lamberts, hoofdassis tent titulair ter belastinginspectie Alk maar werd eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst. van is ALTIJD welkom! Langestraat 54 - Alkmaar (Advertentie, lug. Med.) Per verhuurde kamer wordt de con tributie f 1.per jaar, met een mi nimum van f 3.50. Practisch komt het dus hier op neer, dat zij, die slechts een kleine ruimte hebben om te ver huren, geen verhoging betalen, omdat de contributie f3.50 was. Personen, die 4, 5 of 6 kamers verhuren, zullen in de toekomst resp. 4, 5 of 6 galden con tributie betalen. Het bestuursvoorstel werd met al gemene stemmen aangenomen. De heer Kockx deelde vervolgens mede, dat de Middenstand zich reeds van zijn beste zijde had doen kennen, door een bedrag van f 1000.— bijeen te brengen voor een reclamefonds. Het aftredende bestuurslid de heer H. van Pel, werd herkozen. Verbod moet worden ingetrokken Naar aanleiding van een schrijven van de Egmondse [Middenstand, dat wiarm werd verdedigd en toegelicht door de heer Koen Wijker, werd be sloten een schrijven aan B. en W. van Egmond aan Zee te richten om het verbod van onderverhuur van kam- peerhuisjes op het strand in te trek ken. Ook zal de V.V.V. een schrijven richten aan B. en W. om te trachten een vastrecht-tarief voor eleetriciteit te verkrijgen. Ook dit verzoek werd door de heer Koen Wijker toegelicht De Middenstand betaalt hier veel meer voor de stroom, dan in een na burige gemeente. De heer Schothorst informeerde of in September de strandstoelen op het strand kunnen blijven staan. Het was hem opgevallen, dat precies op 1 Sep tember alle stoelen verdwenen waren, hoewel er nog veel gasten waren. Het bestuur zal de strandbedrijven daarover een schrijven sturen. Vervolgens kwam de kwestie van de rechtskundige adviseur ter sprake. De voorzitter zegde toe dit In de fede ratie te bespreken en in de voorjaars vergadering nadere mededelingen te doen. Verlichting op de boulevard De heer De Vries van het Troelstra- Oord verzocht het bestuur drang uit te oefenen bij de gemeente, om te tracht méér verlichting op de Bou levard te krijgen. Als laatste spreker trad de heer Jon ker als Informatiebureauhouder op die de leden verzocht voortaan het aan tal bedden op te geven in de lijst. De zoekende gast vraagt het eerst naar het aantal beschikbare bedden. Voor de pensions raadde spreker aan de prijzen te vermelden. Grote collectie vanaf 1.95 LEDERWAREN (Advertentie, ing. Med.) De aanvoer van vette koeien was gro ter dan de laatste twee weken; beste kwaliteitsbeesten werden aangevoerd. In de vroege morgenuren werden heel wat koeien verkocht en de handel in eerste soort dieren was goed. Een prima beest werd voor f 2.60 per kg. slachtge- wicht verkocht. De notering varieerde van f 2 tot f 2.60, de duurste koe ging voor f 1010 van de hand. De handel in tijdkoeien was eveneens goed. De note ring lag hoger dan de vorige week, hoogste nu f 675. Handel in geldekoeien matig .De vaarzen waren duurder en de handel beter met een hoogste prijs van f 600. Ook de notering van graskal veren kwam hoger dan de vorige week, doch hierin was de handel matig. In nuchtere kalveren ging het iets beter, prijzen een tikje hoger; de aanvoer wordt van week tot week groter. Op de paardenmarkt was weinig te doen. Schapen en overhouders kalm prijshoudend; de meeste overhouders werden voor de dood verkocht. Hoog ste notering van vette schapen f 145 en van de verhoudres tot f 105. Schram men en biggen onveranderde prijs met een luie handel, zowel voor schrammen als voor biggen. Op de kippen- en ko- ngnenmarkt redelijke handel. Het be zoek was niet groot, waarvan de weers omstandigheden wel de hoofdoorzaak waren. Aanvoer: 3 paarden 500—750, 21 gelde koeien 500675, 103 vette koeien 600 1010, 12 tijdkoeien 575675, 13 vaarzen 400—600, 7 graskalveren 150300, 37 nuchtere kalveren 30—67.50, 15 vette schapen 110145, 181 overhouders 85 105 ,2 geiten 2535, 9 schrammen 50 80, 58 biggen 3550, 16 konijnen 27, 23 kippen 4. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 23 Nov. 4000 kg rode kool: A 4.40— 10,50 en B 6,90; 15.000 kg gele kool: A 46,70 en B 5,806,60; 2500 kg groene kool 7,708,10; 11.000 kg witte kool 4; 18.000 kg Succes witte kool 4,50; 9000 kg uien 29.90—30.50, grove 26.10—29.40 en drielingen 26—29,70; 1300 kg bieten A 13,30; 7500 kg andijvie 5.30—9,30; 100 kg spruiten D 23—26; 275 kg witlof IB 3134. Doorgedraaid 4000 kg witte kool en 7800 kg Succes witte kool. In Hotel Ammeraal heeft burgemeester L. A. van Ankum uit Koog aan de Zaan voor de brandweercorpsen uit Alkmaar Bergen, Helioo, Limmen, Akersloot, Uit geest, Heemskerk, Egmond, Oudorp en Castricum een zeer interessante lezing ge houden over „De brandbestrijding en de voorlichting". Burgemeester v. Ankum begon eerst met een stukje historie, en vertelde over de brandbestrijding in de 16e en 17e eeuw en op welke primitieve wijze dat toen gebeurde. Uit de aard der zaak be staat er bij onze bevolking meer belang stelling voor de bestrijding van het water, op welk gebied zij grote dingen tot stand bracht en dit is zelfs in onze roman-lit teratuur doorgedrongen. Komt men veel langs de weg en bezoekt men de vele dor pen en steden in ons land, dan zijn er maar weinig plaatsen, waar door een of ander grote brand geen kerk of ander gebouw met soms historische waarde ver loren is gegaan. Maar ook in deze tijd is de moderne mens er niet van doordrongen, dat men toch steeds aan brandgevaar bloot staat. Daar om is het de taak van de overheid het publiek op 't gebied van de voorkomingen bestrijding van brand voor te lichten. Burgemeester Van Ankum wees in ver band hiermede op de kindersterfte, die vóór vijftig jaren nog schrikbarend groot was en thans het laagste is in de gehele wereld. En dan te weten, aldus spreker, dat vanaf 1946 tot nu toe de brandschade in ons land nog steeds in stijgende lijn is. Alleen in de eerste helft van 1950 was er al een brandschade gelijk aan de kos ten van de Afsluitdijk. In de tweede helft van dit jaar, voor zover het verstreken is, was e in zes weken tijd een brandschade van elf millioen, een bedrag, dat men voor de uitbreiding van onze industrie zo hard nodig heeft. „Ver zekering dekt de schade" denkt de be volking en alles js weer oké, mpar zo is het niet, want alles wat verbrandt, be tekent voor ons land verarming. Brandpreventie Hoe kunnen we dit in de toekomst voor komen? We zullen het advies moeten voeren: „voorkomen is beter dan blussen". Voorlichting aan de brandweercorpsen en aan -de bevolking, vooral dit laatste is hard nodig. Want de statistieken wijzen het uit, dat zeventig procent van de bran den had kunnen worden voorkomen. Steeds weer blijkt uit krantenberichten, dat met artikelen als electrische kachels enz. zeer onvoorzichtig wordt omgesprongen. Met welke middelen moet voorlichting ge schieden? Tentoonstelingen met aanschouwelijke voorlichting of een gedeelte op een of an dere tentoonstelling en dan liefst door een lid van het plaatselijk brandweercorps mondeling toegelicht. De Rijksinspectie van het Brandweerwezen stelt hiervoor gratis de middelen beschikbaar. Verder zijn er affiches langs de weg, de pers, de radio en de film, bij welke laatste de eerste pogingen er reeds zijn. Op die wijze hoopt men in de toekomst de brand schade in ons land tot een minimum terug te brengen. Na de lezing werd een en ander ge vraagd en onderling besproken. Met een kind op de arm en een steen op haar hoofd trekt deze Ita liaanse vrouw blootvoets mee in pelgrimstocht naar het plaatsje Visciano in Italië, waar een pries ter ijvert een dorp te doen bouwen dat bestemd zal zijn voor wees kinderen die Italië in zo groten getale kent. yOOR bestuur en ingezetenen der gemeente Langedgk was het gisteren onge twijfeld een belangrijke dag. De uitbreiding der gemeente, waarover reeds jaren geleden werd beraadslaagd, kreeg dit jaar haar beslag en heeft bet cen trum der gemeente wel een geheel ander aanzien gegeven. In het uitbreidings plan „Centrum" te Noord-Scharwoude werden straten aangelegd en de eerste dertig nieuwe woningen gebouwd. De eerste van een aantal, dat in de komende jaren stellig aanzienlijk zal worden uitgebreid. En zo zgn de Prins Mauritsstraat en de Frederik Hendrikstraat de zichtbare boodschappers van een nieuwe dorps gemeenschap. De hoofdtoegangsbrug tot het nieuwe woningbouw- en industrie terrein bevindt zich naast het kantoor van de fa. Jacob Jong en draagt in niet geringe mate bij tot verfraaiing van het dorpscentrum. Namens de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland is deze gistermiddag door de beer B. de Vries officieel geopend. teraad. Hij sprak de wens uit dat niet alleen de bouw op het industrieterrein maar ook op het woningbouwterrein het voortvarendheid zou mogen wor den voortgezet. Ir. G. A. de Vassy feliciteerde na mens de prov. waterstaat. Hij zeide dat de woningnood waar mogelijk door Ged. Staten zal worden opgelost. Alle kansen zullen worden aangegrepen om deze te verhelpen, ook in de gemeen te Langedijk. Namens het technisch adviesbureau der vereniging van Nederlandse ge meenten sprak ir. Heederik, die de goede samenwerking met de gemeen te-architect, de heer De Jong, prees. De heer J. Kliffen sprak namens de commissie van grondeigenaren. Namens de firma Jacob Jong feliciteerde de heer Barten het gemeentebestuur, de fa. Waterlander en de bevolking van Langedijk. De voorzitter van de Noordermarkt- bond, de heer P. Duyves achtte de uitvoering van het uitbreidingsplan voor de toekomst der gemeente zeer bemoedigend. De gemeentearchitect, de heer J. M. de Jong, zeide dat het initiatief voor de gemetselde brug van de heer Water lander was uitgegaan. Hij dankte de aannemers, ir. Heederik en zijn me dewerkers van bureau gemeentewer ken. Wethouder Jac. Weel noemde de po tershut van de ZLTB een enorm be lang voor de bevolking. Hierna werden alle sprekers door de burgemeester dank gezegd en voorts allen, die aan de tot stand koming van dit voor de gemeente Langedijk zo be langrijke object hun medewerking hebben verleend. De burgemeester eindigde met de wens dat Gods zegen er op zou mogen rusten. In de raadszaal van het gemeente huis hadden zich gisteren verenigd het voltallig gemeentebestuur, burgemees ter H. Schelhaas en de beide wethou ders, de heren Jac. Weel en M. Kuiper, de gemeente-secretaris, de heer A. P. Dockheer, alsmede vele genodigden, waaronder wij opmerkten de heer B. de Kries, als vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, de heren G. van Apeldoorn en ir. Heederik van het technisch adviesbureau der vereniging van Ned. gemeenten, de aannemers, de heren A. J. Waterlander, gebr. Hensel- mans, ir. C. Keesman, arch. J. Rogge veen, notaris P. C. Visser, ingenieur G. A. de Vassy van de provinciale water staat, de gemeentearchitect, de heer J. M. de Jong, vertegenwoordigers van de Noordermarktbond, waaronder de heer P. Duijves, en de VTN, heren raadsleden, de gemeente-ontvanger, de heer J. Huitema, de directeur van het gasbedrijf, de heer J. Akkerboom, de voorzitter van de welstandscommissie, de heer D. Dirkmaat. De burgemeester verwelkomde rile aanwezigen en dankte de provincie voor de medewerking die zij steeds biedt. De burgemeester bracht dank aan mejuffrouw ir. E. T. v. d. Ban van de planologische dienst, die jammer genoeg niet aanwezig kon zijn. Steeds werden besluiten, zo zei de burgemees ter, in goede harmonie en eensgezind heid genomen. De eigenaren van de 22 23 ha grond waren allen bereid de grond in eigendom aan de gemeente over te dragen. De medewerking van het technisch adviesbureau der ver. van Ned. gemeenten, bij wie de lei ding berustte, is van grote betekenis geweest. Verder bracht de burgemees ter dank aan alle autoriteiten, die me dewerking verleenden. De Noordermarktbond kocht reeds ha van het industrieterrein. De potershut van de ZLTB en het koel huis van de VTN verrezen reeds op dit terrein. Zo 'blijkt het belang van het ondernomen werk voor de tuinbouw. Dank werd gebracht aan de firma's Verburg en Jong voor haar medewer king. De toegang tot het plan De burgemeester zeide dat de toe gangswegen tot het plan, de Ooster- straatbrug, de Kerklaanbrug en de hoofdtoegangsbrug het ontwerp zijn van de heer J. M. de Jong, de gemeen te-architect. Op voorstel 'van de burgemeester begaf men zich hierna naar de hoofd toegangsbrug. Terwijl de vertegen woordiger van de Commissaris der Koningin, het lid van Gedeputeerde Staten, de heer B. de Vries, het lint doorknipte, werd de vlag op de brug in top gehesen. Het uitbreidingsplan werd vervol gens in ogenschouw genomen, waarbij een bezoek werd gebracht aan de po tershut van de ZLTB en de ulo school, welke aan het einde van dit jaar zal worden geopend. Diverse toespraken Hierop verenigde het gezelschap zich wederom in de raadszaal, welke door de aangebrachte bloemen een feestelij ke aanblik bood. De heer De Vries zeide in zijn toe spraak dat hij meende de Langedijk te kennen. In 1948 is hij tot de con clusie gekomen dat hij de Langedijk niet kende, toen hij meer met deze gemeente in aanraking kwam ter gele genheid van de bouw van de brug aan de Langedijk. 31 Dec. 1899 bedroeg het aantal inwoners 5862, in 1920 7582 inwoners, dus een toename van 29.3 pet. Op 31 Dec. 1948 bedroeg dit aantal 8628. Uit het laatste aantal blijkt dat de groei der bevolking achterbleef, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit dat er geen uitbreiding mogelijk was. Thans is er een kom, die deze moge lijkheid wel biedt. Thans is er een in dustrieterrein, dat gedeeltelijk al is bebouwd. Het woningbouwterrein biedt gelegenheid voor 405 woningen Er komt ook een sportcentrum, een plantsoen en ook een kinderspeelplaats. Meer dan zeven ton wordt hier ge ïnvesteerd. Na verloop van tijd zal men het be leid van het gemeentebestuur toejui chen. Spreker eindigde met de hartelijke gelukwensen aan het gemeentebestuur van de provincie. De burgemeester wees er in zijn dankwoord op dat er momenteel 120 krotwoningen in de gemeente zijn. Hier is voorziening dringend noodza kelijk. Hier dreigt ook een moreel kwaad. De burgemeester sprak de wens uit dat spoedig het benodigde kapitaal er zal zijn om deze noodtoe stand op te heffen. Het raadslid, de heer W. Balder voerde het woord namens de gemeen- OP AL ONZE DAMESMANTELS en SWAGGERS HERENCOSTUUMS OVERJASSEN REGENJASSEN- en MANTELS KINDERKLEDING en MODE-ARTIKELEN. Langestraat 16-18 (Advertentie, Ing. Med.) Kerstpakketten „Van Galen" Tot 28 November kunnen tegen spe ciale luchtposttarieven Kerstpaketten aan opvarenden van de torpedoboot- jager „Van Galen" in de Koreaanse wateren worden verzonden. De pakjes mogen niet zwaarder zijn dan 500 gram en dienen als volgt te worden geadres seerd: Rang of kwaliteit, naam, ma rinenummer, aan boord van Hr. Ms. „Van Galen", Amsterdam CS Marine. Gemeenteraad Heerhugowaard Aan het einde van de Donderdag te Heerhugowaard gehouden gemeente raadsvergadering deelde burgemeester B. J. F. Sutman Meijer mede officieus te hebben vernomen, dat de Kroon het geschil tussen Ged. Staten en de ge meente, met betrekking tot de brug in de Middenweg, zal beslissen ten gun ste van de gemeente. Met de herstel werkzaamheden aan de brug zal dus waarschijnlijk zeer binnenkort kunnen worden begonnen. De kosten, die aan vankelijk op f 1350 waren geraamd, zullen nu echter ongeveer f 1900 be dragen. Voorts werd aan het einde van de raadsvergadering een schriftelijke vraag van de heer L. van Graft (P.v.d.A.) behandeld, waarbij deze in formeerde of het mogelijk is dat aan het zuideinde van de Middenweg meer- lichtpunten worden aangebracht. De burgemeester zegde toe een onder zoek te zullen instellen. Voorts zal worden nagegaan in hoeverre het mo gelijk is vele andere lichten, die schuil gaan in de bomen, beter tot hun recht te doen komen. In de commissie tot nazien van be groting en rekening werden voor net jaar 1952 benoemd de heren J. Groen land (KVP), J. Groenveld (KVP) en H. Bruin (P.v.d.A.). In verband met het aan de heer T. A. van der Laan verleende ontslag als tijdelijk onder wijzer aan de o.l. school-Centrum moest in de hierdoor ontstane vacature wor den voorzien. Met algemene stem men werd gekozen de heer C. W. Lem- stra uit Utrecht. Aan de orde was hierna een voorstel van B. en W. tot algehele verbetering van de woning Veenhuizerweg 17, waarmede een bedrag van ongeveer f 10.000 gemoeid is. Aangezien deze veranderingen een aanzienlijk verschil in huurprijs ten gevolge zullen hebben, werd besloten dat B. en W. eerst na der contact zullen opnemen met de huurder. Op advies van de gemeente architect en de hoofdingenieur-direc teur van de Wederopbouw werd beslo ten de woning Westerweg no. 1 onbe woonbaar te verklaren. De adviescom missie inzake de Woonruimtewet 1947 werd voor het jaar 1952 herbenoemd. Hulp aan scholen Het bestuur van de Hulpvereniging voor Christelijk Nationaal Schoolon derwijs had medewerking verzocht voor het aanschaffen van een nieuwe kachel, voor het verbeteren van het schoolplein en het aanbrengen van verduisteringsmateriaal in een der lo kalen. Besloten werd de gevraagde me dewerking te verlenen. Het bestuur van de r.k. jongens school in de parochie van de H. Diony- sius-had medewerking verzocht bij het aanschaffen van een radiotoestel. Aan gezien de raad van mening was, dat kan worden volstaan met aansluiting op het radio-distributienet, werd af wijzend op de aanvrage beschikt. Wel werd toegestemd in het verzoek van hetzelfde schoolbestuur om medewer king te verlenen bij het aanbrengen van verduisteringsmateriaal in een der lokalen, ten behoeve van het vertonen van onderwijsfilms. Met algemene stemmen werd beslo ten de heer J. T. M. Koeken, adjunct- „Oppositie" verliest schaak wedstrijd Het eerste tiental van de schaakclub „Oppositie" ontving gister de Hoog ovenschaakclub. Het werd een span nende strijd, waarin de Heilooërs ver loren met 64. De gedetailleerde resul taten waren: C. P. Woutersen—J. Zoon tjes 10; N. J. J. TermaatP. Zwart 1—0; F. C. Laas—M. P. Suiker 0—1; W. AllemanJ. C. de Haas W. Ligt- hartA. P. de Bruin 01; W. Breeuwer —Th. Spijker 0—1; A. Holtes—W. Stee man 10; J. C. van Charldorpir. E. F. Peltzer 01; A. H. BenaraA. Spijker 0—1; H. Zander—ir. D. G. Huy- gen 'li'h. Met ingang van 1 Januari 1952 is een nieuwe regeling getroffen ten aan zien van het vervoer, zowel over zee als door de lucht, naar de verschillen de landen, waarheen wordt geëmi greerd, in verband met het feit, dat er een groot tekort dreigt te ontstaan aan scheepsvervoercapaciteit voor emi granten, heeft de regering besloten voor het volgend jaar ook een aantal chartervluchten per KLM in te voe gen, zowel naar Canada, als naar Australië en Nieuw-Zeeland. De prijzen voor de passage per vliegtuig zullen gelijk zijn aan de ta rieven voor de bootreis. WARMENHUIZEN, 23 Nov. 18.800 kg rode kool 7,30—7,70; 800 kg gele kool 5—6.40; 5600 kg witte kool: Succes 4.50; 1100 kg andijvie 7,50; 1200 kg uien 29,69 en grove 27,80; 1300 kg peen: B 12 en C 12.60.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5